اخباروگزارش های کارگری 22-23-24 بهمن ماه 1402

شخصی سازی فونت
  • کوچکتر کوچک متوسط بزرگ بزرگتر
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

- آخرین خبرها از کارگران گروه ملی صنعتی فولاد ایران- کانون انجمن های صنفی ترمزی در برابر حق خواهی کارگران- اخراج زنجیره ای اساتید را متوقف کنید!  بیانیه دانشگاهیان در اعتراض به اخراج دکتر احمد شکرچی از گروه جامعه شناسی دانشگاه بهشتی - دادخواهی ایرج توبیهای نجف آبادی از فعالین صنفی معلمان اصفهان و نجف آباد- بی‌اطلاعی از سرنوشت دو دانش‌آموز، آیدا مرادبهروزی و هستی محمدحسینی، با گذشت دو هفتە از زمان ناپدید شدن آنان- اعتصاب طولانی علیه شرکت تسلا در سوئد ادامه دارد

آخرین خبرها از کارگران گروه ملی صنعتی فولاد ایران
کارگران گروه ملی فولاد:
1- پس از تجاوز توفان به دشت 
آنان که زنده ماندند 
از مهربانی بادها گفتند .....
از همان ابتدای مسیر خواسته ها کاملا مشخص بود و کارگران گروه ملی بعنوان جزیی از خانواده جامعه فولادی به صراحت اعلام داشتند که علاوه بر اجرای درست و عادلانه طرح طبقه بندی مشاغل(که در اجرای ان ناعدالتی بسیار بوده ) به همسان سازی حقوق با دیگر شرکتهای فولادی به هیچ پیشنهاد دیگری رضایت نداده و نخواهند داد. خواسته دیگر تبدیل وضعیت پرسنل شفقی به قراردادی بود که باز هم شاهد بودیم هرگز از آن سخنی به میان نیامد.
متاسفانه در میانه راه با رخنه برخی کارگر نماها و با علم کردن فقط شعار طرح طبقه بندی مشاغل ناخواسته نماینده کارگر به اذعان شخص آقای نجفی تحت تهدیدها و فشارهای درون شرکتی و امنیتی ،به نام کارگر  به توافقی تن در میدهد که نه دنیای کارگر را میسازد و نه عاقبت بخیری آخرتش را در پی دارد که قربانی اصلی و بیشترین ضرر را متوجه همکاران در شرف بازنشستگی نمود.. بانک ملی با لفاظی و بازی با اعداد و ارقام چنان برخی همکاران را فریب می‌دهد که  فراموش میکنند که اگر تا بدینجا مسیر را به سلامت طی کرده ایم نتیجه اتحاد و همفکری و خرد جمعیست و اگر این همفکری و اتحاد نبود همین نتیجه ناچیزی که اکنون بوسیله بلندگوهای مدیریت بولد شده است حاصل نمی‌گردید و اگر قدری بر توانایی خویش ایمان داشتیم بانک ملی مجبور میشد در برابر خواسته های کارگر زانوی تسلیم به زمین فرود آورد.
با این حال باز هم بر خواسته هایی که بارها تکرار کردیم و مسئولین خود را به نشنیدنشان زده اند تاکید داریم و تا زمانی که تک تک این خواسته ها اجابت نشوند حرکتی که بصورت جوشش چشمه ای کوچک شروع شده بود به سان امواجی خروشان به راه خود ادامه خواهد داد.
این نوع طرح طبقه بندی و این افزایش حقوق قطره چکانی حتی نزدیک خواسته های کارگران گروه ملی هم نیست. 
تا قبل از سال جدید حقوقها باید طبق مطالبات و خواسته کارگر تعدیل شوند و تبدیل وضعیت پرسنل شفقی آغاز شود.
به زبانی ساده بیان کردیم تا ساده متوجه شوید.
2- متاسفانه علیرغم هشدارهای مکرر برخی دلسوزان شرکت ، هنوز بعضی دوستان به وخامت موضوع پی نبرده اند و برخی از وسواسان  محمدی وبعضی از مدیران معلوم الحال شروع به نفوذ در بین صفوف مرصوص کارگران کرده اند. 
گویا با خواب بودن برخی خطوط تولید ، فعالیت این روباهان و شغالان لاشه خوار آغاز شده است.
هشدار می‌دهیم و شما هم خوب میدانید که برای تمام کارگران شناخته شده و اهدافتان کاملا مشخص است.
سکوت و احترامی که برای بعضی دوستان قائل هستیم بخاطر شخصیت ماست نه کمالات شما....
پس دوباره اعلام میکنیم کماکان بر خواسته های خود تا رسیدن به اصل مطالبات پایدار هستیم و تجمعات حق طلبانه ما باز هم از فردا ۲۳بهمن درون شرکت ادامه خواهد یافت.
یک بار دیگر از فردا تمام خطوط تولید و بارگیری محصول تا رسیدن به مقصد و مطالبات نهایی اعم از اجرای صحیح طرح طبقه بندی مشاغل ، همسان‌سازی حقوق ،رفع شکایت از همکاران و تبدیل وضعیت همکاران شفق ، متوقف خواهد شد.
3- با توجه به کمبود وقت و نزدیک شدن به آخر سال و تعطیلات ، فردا همه با هم جهت هم فکری و هم اندیشی در رابطه با اجرای مطالبات از سوی مسئولین جلوی درب تالار اجتماعات حضور خواهیم یافت تا مسئولین باور کنند که خواسته ما جدی و بر اجرای مطالبات پافشاری می کنیم .
فردا دوشنبه ساعت: ۹/۳۰ 
 مورخ ۲۳ بهمن ماه ۱۴۰۲
 جنب  تالار اجتماعات
*کانون انجمن های صنفی ترمزی در برابر حق خواهی کارگران
کانون انجمن های صنفی کارگران پالایشگاههای گاز استان بوشهر به مناسبت ۲۲ بهمن بیانیه ای داده است بیگانه با وضع حال ما کارگران که وخامت هر روز بیشتر وضع معیشتی جانمان را به لب رسانده است.
بیانیه ای تماما تفرقه افکنانه که با استفاده از کلماتی چون معاندین و فرصت طلبان و... به ما کارگران حق طلب، آن هم دقیقاً در روزی که تعدادی از رانندگان شرکتهای پیمانکاری در اعتراض به نوع قراردادهایشان توسط حراست از کار تعلیق شده اند! دارد گرای امنیتی می دهد. 
انجمن صنفی اتحادیه کارگری که پدیده ای دولت ساخته،  موجودیت و عملکردی در جهت حفظ هرم قدرت و محافظت از دستبوسی ها و اعمال قدرت از بالا ست و طبیعتاً در تضاد با مطالبات ما کارگران است، همان رویکرد و روشی را در دستور کارش دارد که حراست و مامورین امنیتی دارد و با داعیه نماینده کارگر بودن و همراه با آن با نسبت دادن الفاظی آنچنانی به کارگران حق طلب تلاش کرده اند که صدای حق خواهی ما کارگران را خفه کنند.
بغیر از همکارانمان در پارس جنوبی، همکاران دیگرمان در تهران، آبادان، مناطق نفت‌خیز و ملی حفاری و گچساران با پیامهایی خشم خود را اینگونه بیان نمودند که، ما کارگران شاغل در نفت دیگر از مرحله تفرقه و سرکوب عبور کرده ایم و اجازه نمیدهیم با این الفاظ ترمزی در برابر مبارزات ما باشید.
خواست ما حذف پیمانکاران و مبارزه با زد و بندهای مافیایی و چپاول نفت است. خواست ما افزایش دستمزده متناسب با رشد وحشتناک نرخ تورم و نیز داشتن زندگی در خور یک انسان است. خواست ما رفع تبعیض ها و حقوق یکسان در برابر کار یکسان است. اجازه نمیدهیم که با موج سواری، مبارزات ما را این سو و آنسو بکشید و آن را امنیتی کنید. ما کارگران ارکان ثالث، رانندگان و کارگران پشتیبانی شرکتهای پیمانکاری همه با هم متحدیم و تاگرفتن تمامی حق و حقوقمان به اعتراضات خود ادامه خواهیم داد و اتفاقاً بخوبی میدانیم که در پاسخ به بی احترامی هایی که همین امروز بخاطر اعتراضاتمان متوجه منزلت ماست چگونه پاسخ دهیم...!
شورای سازماندهی اعتراضات کارگران غیر رسمی نفت(ارکان ثالث)
*اخراج زنجیره ای اساتید را متوقف کنید! 
بیانیه دانشگاهیان در اعتراض به اخراج دکتر احمد شکرچی از گروه جامعه شناسی دانشگاه بهشتی 
قطار در حال حرکت و توقف ناپذیر اساتید اخراجی علوم اجتماعی بار دیگر منزلگاه دانشگاه بهشتی را برگزید و این بار دانشجویان و دانشپژوهان را از حضور دکتر احمد شکرچی  جامعه شناس برجسته و عضو هیئت علمی گروه جامعه شناسی دانشکده ادبیات و علوم انسانی محروم کرد. 
طی یک و نیم سال اخیر این چندمین استاد توانمند و خوش فکر علوم اجتماعی است که با بهانه های واهی و غیرحرفهای با «قطع همکاری« و در واقع «حذف و اخراج از دانشگاه»مواجه میشود. پس از اخراج رضا امیدی، محمد فاضلی، مهدی خویی و آرمان ذاکری از دانشگاه های تهران، بهشتی، علامه طباطبایی و تربیت مدرس، بساط سریال «اخراجهای زنجیره ای» اساتید علوم اجتماعی بار دیگر به دانشگاه بهشتی بازگشته و نوبت به احمد شکرچی رسید و مشخص نیست پایان این سریال به کجا ختم میشود؟! 
دانشجویانی که در کلاس های درس دکتر شکرچی در مقاطع مختلف کارشناسی تا دکتری تخصصی حضور داشته، از راهنمایی و مشاورۀ ایشان در نگارش رساله بهره مند شده یا دیگر اشکال همکاری علمی و پژوهشی را با این دانشمند علوم اجتماعی تجربه کردها ند، گواه هستند که ایشان یکی از شایسته ترین، به روزترین و دقیقترین اساتید گروه جامعه شناسی دانشگاه بهشتی و برخوردار از اخلاق حرفه ای، فضایل انسانی، میانه روی و پایبندی عمیق به موازین علمی است و انگشت حیرت به دهان از این اقدام غیرمدبرانۀ مسئولان دانشگاه بهشتی هستند که آگاهانه یا ناآگاهانه در حال سوق دادن یکی از باسابقه ترین گروه های آموزشی و پژوهشی جامعه شناسی در کشور به قهقرایند. گروه 
جامعه شناسی دانشگاه بهشتی با روند فعلی اکنون لرزانتر و کم بارتر از هر دورۀ دیگری در حیات علمی خود است و مسئولیت مستقیم این وضعیت متوجه بی تدبیری مسئولان سطوح مختلف این دانشگاه است. 
هر روز بیش از پیش شاهدیم که ساحت دانشگاه محل مداخله و دست اندازی مراجع و نیروهای بیرونی شده که برای دانشگاه خواب پاکسازی و خالص سازی میبینند و درصدد تزریق افراد فاقد صلاحیت علمی اما گوش به فرمان به عنوان هیئت علمی دانشگاه های کشور هستند. اما سوال برانگیز است که آیا در میان کسانی که امروز بر مسند مسئولیت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و دانشگاه های کشور تکیه زده اند، این میزان از خرد، دوراندیشی و تعهد حداقلی به حرمت نهاد علم و استقلال دانشگاه دیده نمیشود که زنجیرۀ نامیمون حذف اساتید توانمند را قطع کرده و اجازه ندهند دستان نامبارک پرونده سازان، دانشگاه را از سرمایه های بزرگ انسانی و اساتید فضیلتمند تهی نسازد؟ 
اخراج اساتید فرهیخته و نخبه از دانشگاه به منزلۀ وادار کردن آنان به مهاجرت از کشور است و کیست که نداند مهاجرت روزافزون دانشگاهیان نخبه از ایران با سیاستهای حذفی و تنگنظرانه چه آیندۀ تاریکی پیش روی کشور قرار میدهد! آیا مسئولان و دستاندرکاران حذف و اخراج اساتید دانشگاه از سرنوشت دست اندرکاران ستاد انقلاب فرهنگی در ابتدای دهۀ 60 عبرت نمیگیرند که داغ ننگ مشارکت و همدستی یا سکوت و بی مبالاتی آنها در تصفیۀ دانشگاه ها بعد از چهار دهه پاک نشده و بارها و بارها تکذیب و شانه خالی کردن از مسئولیت از سوی آنها، مقبول افکار عمومی در دادگاه تاریخ نیفتاده است؟ اخراج اساتید میانه رو، متعهد به اصول علمی و اخلاق حرفه ای نظیر احمد شکرچی از دانشگاه یعنی فروافتادن آزادی دانشگاهی به ورطۀ سقوط. طرفه آنکه این اتفاق نامیمون در روزهای مقارن با پیروزی 
انقلابی میافتد که به نام استقالل و به نام آزادی و به نام اسلام و عدل علی (ع)، علیه بنیان ستمِ مداخلۀ سیستم در دانشگاه و دست اندازی به ساحت آزادی و استقلال کشور با مدخلیت و پیشگامی دانشگاهیان به ثمر رسید. 
ما امضاکنندگان این بیانیه ضمن اعلام همبستگی با دکتر احمد شکرچی و تاکید بر صالحیت های علمی، اخلاقی و فضایل انسانی ایشان و ابراز تاسف عمیق از اخراج ایشان از دانشگاه بهشتی، به مسئولان وزارت علوم و دانشگاه بهشتی و سایر دانشگاه ها هشدار می دهیم که استقلال نهاد علم را قربانی روندهای نامیمون پرونده سازی و پاکسازی و دانشگاه را بازیچۀ مطامع غیرحرفها ی نکنند و بیش از این پیکرۀ نحیف دانشگاه را به دست تندباد علم ستیز مداخلات بیرونی نسپارند. 
چشمه ها از تابوت میجوشند 
و سوگواران ژولیده آبروی جهانند. 
عصمت به آینه مفروش 
که فاجران نیازمندترانند.
با بیش از 200 امضا
*دادخواهی ایرج توبیهای نجف آبادی از فعالین صنفی معلمان اصفهان و نجف آباد
ایرج توبیهای نجف آبادی از فعالین صنفی معلمان اصفهان و نجف آباد در نامه‌ای ضمن تشریح  بازداشت‌ها ، زندان‌ها و پرونده‌های سازی‌هایی که بر وی تحمیل شده از همه مقامات منطقه‌‌ای و کشوری خواستار رسیدگی شده‌است 
آقای توبیها  در بخش‌هایی از نامه آورده است که :
"حضور اینجانب درتجمعات صنفی  از لحاظ عدم تحقق عناصر مادی و معنوی کانونی مورد نیاز مشمول جرایم نمی باشد و تمام اتهامات وارده جعلی وبه دور از واقعیت است چون بیشتر مدارک از طریق خبر چین ها وجاسوسان نفوذی در گروه های فرهنگی و از صفحات مجازی استحصال شده که تماما خارج از قانون می باشد
 از تاریخ20 مهر1401 اکانت‌های ارتباطی من دراختیار نیرو های امنیتی بوده و بنده هیچ دسترسی به فضای مجازی خود نداشته ام حال چگونه این مطالب از ان منتشر می شود جای سوال دارد؟؟؟؟
  هیچ یک از اتهامات وارده(تبلیغ علیه نظام و حضور در تجمعات غیرقانونی و توهین به رهبری و مقدسات اسلام و ......) راقبول ندارم و  این جعلیات و پرونده سازی ها نمی تواند هیچ خللی در اراده من و حق خواهی و اعتراض طبق اصل27 /26/29 و دیگر اصول جمهوری اسلامی ،حق شهروندی ودیگر حقوق اینجانب ایجاد کند."
شورای هماهنگی تشکلهای صنفی فرهنگیان ایران
*بی‌اطلاعی از سرنوشت دو دانش‌آموز، آیدا مرادبهروزی و هستی محمدحسینی، با گذشت دو هفتە از زمان ناپدید شدن آنان
روز چهارشنبه یازدهم بهمن‌ماه ۱۴۰۲، آیدا مرادبهروزی و هستی محمدحسینی، ساعت دوازده ظهر برای رفتن به مدرسه از منزل خارج شده‌اند و با وجود گذشت دو هفتە از زمان ناپدید شدن آن‌ها، هیچ اطلاعی از سرنوشت این دو دانش‌آموز در دسترسی نمی‌باشد. عدم اطلاع از سرنوشت این دو نوجوان سبب تشدید نگرانی خانواده‌های آن‌ها شده است.
سوری بابایی‌چگینی، فعال حقوق زنان و کارزار «حجاب بی‌حجاب»، مادر آیدا مرادبهروزی از فعالین زندانی است که با وجود درخو‌است مرخصی، به منظور پیگیری وضعیت دخترش، همچنان در زندان به‌سر می‌برد؛ دادستان قزوین، آزادی موقت ایشان با سند و پابند را، مشروط به سر کردن روسری، داشتن حجاب کامل، ابراز بخشش و ندامت کرده است.
خانواده‌ی مرادبهروزی و محمد‌حسینی، به کلانتری، آگاهی، اداره اطلاعات دادگستری اطلاع داده و پیگیر شده‌اند، اما اقدام کافی و موثری برای پیدا کردن این دو نوجوان دختر و دانش‌آموز انجام نشده است.
شورای هماهنگی تشکلهای صنفی فرهنگیان ایران
*اعتصاب طولانی علیه شرکت تسلا در سوئد ادامه دارد
در اکتبر سال 2023 اتحادیه فلز سوئد با فراخواندن کارگران بخش مکانیک شرکت تسلا به اعتصاب دست به اقدام نسبتا نادری در جنبش کارگری سوئد زد. در بیشتر موارد اتحادیه های کارگری سوئد و اتحادیه کارفرمایان اختلافات خود را از طریق مذاکره و توافق حل می نمایند و توسل به اعتصاب روش مرسومی در کشور سوئد نیست. علت اصلی توسل به اعتصاب نیز این بود که شرکت تسلا به یکی از پایه های اصلی مدل سوئدی یعنی وجود قرارداد جمعی به عنوان پایه توافق اولیه تن نمیدهد. این اعتصاب هنوز ادامه دارد و اتحادیه فلز در زمانهای مختلف بخش های مختلفی از اعضای خود را به اعتصاب فرا میخواند.
ایلان ماسک و شرکت تسلا که انتظار چنین اعتصابی را نداشتند در این چند ماهه به روشهای مختلفی برای مقابله با آن دست زده اند. از جمله با توسل به تهدید به اخراج، وعده افزایش دستمزد با هدف افزایش اعتصاب شکنان و پرداخت هزینه های بسیار برای پیشبرد شکایت های حقوقی مختلف در سوئد، اروپا و دادگاههای مختلف بخشی از تلاش ایلان ماسک برای شکست این اعتصاب بوده است.
تلاشهای شرکت تسلا تا بحال نه تنها نتیجه ای نداده است بلکه با حمایت اتحادیه های مختلف کارگری از این اعتصاب، از جمله سندیکای حمل و نقل سوئد، اتحادیه کارکنان پست، اتحادیه شهرداریها (کمونال)، اتحادیه کارگران بنادر، اتحادیه کارگران ساختمانی و … مقابله با عادی شدن عدم وجود قرارداد جمعی به خواست مشترک کارگران و کارکنان کل جنبش کارگری تبدیل شده است. کارگران پست از رساندن شماره های پلاک ماشین های خودرو تسلا امتناع میکنند. کارگران عضو اتحادیه کمونال از جمعی آوری زباله های این شرکت خودداری میکنند و …
اعتصاب کارگران شرکت تسلا در سوئد نه تنها از جانب اتحادیه های کارگری سوئد مورد حمایت عملی وسیعی قرار گرفته است بلکه موجب موج همبستگی اتحادیه های مختلف کارگری در کشورهای دیگر نیز بوده است.
اتحادیه فلس فور باندت نروژ اعلام کرده است که تمام تلاش خود را برای مسدود کردن حمل و نقل وسایل از نروژ به سوئد را بکار خواهد برد. اتحادیه کارگران حمل و نقل فنلاند نیز حمایت کامل خود را از کارگران تسلا سوئد اعلام کرده اند.
اتحادیه کارگران حمل و نقل فنلاند، ای کی تی، نیز حمایت خود را از کارکنان و مکانیک های شرکت تسلا در سوئد اعلام کرده اند. ا.اف.اس که 93 اتحادیه سراسری در کشورهای اروپا را نمایندگی می کند نیز از این اعتصاب حمایت کرده است.این حمایت ها روز به روز بیشتر شده و از جانب اتحادیه های آمریکا، دانمارک، بلژیک، انگلستان، اتریش، لیتوانی، و غیره روزانه نامه های حمایتی به اتحادیه فلز سوئد ارسال میشود
ایلان ماسک که هزینه های بسیار بالای شکایت های حقوقی اش تا بحال نتیجه نداده است اظهار داشته است که "این دیوانگی محض است" و به هیچ عنوان حاضر نیست به خواست قرارداد جمعی کارگران سوئد تن دهد. به گفته فعالین اتحادیه ای در سوئد نگرانی اصلی ایلان ماسک این است که طرح این خواست به کارگران کشورهای دیگر، که شرکت تسلا در آنها کارخانه های تولید خودرو دارد، نیز سرایت کند.
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

 

 

اخباروگزارش های کارگری 23 بهمن ماه 1402
- به سه شنبه های اعتراض علیه اعدام می پیوندیم
- ازسر گیری اعتراض کارگران گروه ملی صنعتی فولاد ایران برای چندمین باربا اعتصاب و تجمع مقابل ساختمان معاونت امور اجتماعی و سرمایه انسانی 
- دوشنبه اعتراضی کارگران بازنشسته مخابرات کشور نسبت به کاهش قدرت خرید ،عدم پرداخت مطالبات و قطع خدمات بیمه تکمیلی درمان بابرپایی تجمع،راهپیمایی ،سردادن شعارها وبرافراشتن پلاکاردها مقابل یا درساختمان مرکزی شرکت مخابرات استان های
آذربایجان شرقی (شهرتبریز)
آذربایجان غربی (شهر ارومیه )
اردبیل(شهراردبیل)
أصفهان(شهر أصفهان)
چهارمحال بختیاری(شهرکرد)
خوزستان(شهر اهواز)
زنجان(شهر زنجان)
فارس (شهرشیراز)
قزوین(شهرقزوین)
کردستان(شهرهای بیجار،قروه،سنندج ومریوان)
کرمانشاه(شهرکرمانشاه)
گیلان(شهررشت)
لرستان(شهرهای بروجرد وخرم آباد)
مازندران(شهرساری)
مرکزی(شهراراک)
هرمزگان(شهربندرعباس)
همدان(شهرهمدان)
واستان تهران در پایتخت مقابل ساختمان مرکزی شرکت مخابرات ایران در بلوار سردار جنگل  
- انتقال یکشنبه اعتراضی کارگران بازنشسته تامین اجتماعی کشور نسبت به سطح نازل حقوق منجمله  مصوبه مزدی ضد کارگری شورای عالی کار‌ و وضعیت نامناسب خدمات بیمه درمانی با راهپیمایی  و تجمع مقابل اداره  تامین اجتماعی شهرستان
- تجمع اعتراضی کارگران مجتمع ذوب آهن  فولاد خزر نسبت به بلاتکلیفی شغلی ومعیشتی مقابل استانداری گیلان
- اعتصاب و تجمع کارگران کارخانه تیپیکو دراعتراض به سطح نازل حقوق
- اعتصاب کارگران راه آهن ناحیه زاگرس در اعتراض به عدم پرداخت مطالبات
- گزارشی از انتخابات شورای صنفی‌ـ‌رفاهی دانشجویان ۱۴۰۲، دانشگاه تربیت‌مدرس
- برگزاری جلسه دادگاهی فعالین صنفی فرهنگیان گیلان  
- سه تن از معلمان زندانی استان فارس از با پا بند التکرونیک از زندان آزاد شدند و حبس خانگی  شدند
*******
*به سه شنبه های اعتراض علیه اعدام می پیوندیم
در پی "خیزش انقلابی زن زندگی آزادی" ، جمهوری اسلامی بار دیگر با توسل به اعدام‌های گسترده زندانیان سیاسی و غیر سیاسی، تلاش دارد با نمایش شقاوت و انسان کشی و گستراندن سایه سیاه مرگ و وحشت بر  فضای جامعه، سدی در برابر پیشروی جنبش انقلابی مردم ایران ایجاد کند.
با گسترش موج  اعدام ها ، جنبش علیه اعدام با قدرتی بیشتر و در ابعادی اجتماعی تر  بر علیه احکام وحشیانه اعدام به میدان آمده اند و  در هفته های اخیر صف اتحاد بر علیه اعدام ها به انسجام و همدلی گسترده تری دست یافته است.
زندانیان زیادی هم اکنون زیر تیغ احکام اعدام هستند و برای دفاع  از زندگی و نجات جانشان چاره ای جز مبارزه علیه احکام اعدام ندارند. قدرت اجتماعی و اعتراض عمومی میتواند مبارزه آنان را به نتیجه برساند.
زندانیان زندان مخوف قزلحصار در روزهای سه شنبه که مصادف با روز اعدام است اعلام اعتصاب غذای هفتگی کرده اند. 
ما تشکلهای کارگری ، معلمان ، زنان ، پرستاران ، بازنشستگان و دانشجویان که در صفوف مبارزات خود برای احقاق حقوق و مطالباتمان  با انواع سرکوب ها مواجه بوده ایم خوب می دانیم که اعدام ابزار سرکوب و ارعاب جامعه است و بشریت مدرن و متمدن این مجازات قرون وسطایی را دون  شان خود می داند و باید برای توقف و لغو  احکام بیش از پیش با هم متحد شویم.
پیکره جامعه ایران سالهاست از اعدام زخم خورده است و جنبش علیه اعدام  جنبشی قدرتمند در ایران است.  و امروز در برابر موج اعدامها مخالفت با اعدام  به امر همگانی مردم بدل شده است.
اعدام کشتن حرمت انسان چه در ظرفیت های فردی و چه اجتماعی است. 
از همین رو ما امضا کنندگان این بیانیه از سه شنبه های اعتراضی علیه احکام اعدام حمایت کرده و همگام با زندانیان قزلحصار و دیگر زندانها و همه خانواده های آنها برای توقف و به پایان رساندن ناقوس مرگ اعدام هم صدا می شویم.
ما  تشکلهای کارگری و اجتماعی عموم نیروهای سیاسی آزادیخواه و برابری طلب، کارگران، معلمان، بازنشستگان و جوانان انقلابی را  به مبارزه ای سراسری و قدرتمندانه در ابعادی داخلی و بین المللی برای توقف و لغو مجازات اعدام فرا میخوانیم.
#جنبش_نه_به_اعدام 
#اعدام_قتل_عمد_حکومتی 
#نه_به_اعدام 
امضاها:
۱-اتحاد بازنشستگان
۲-انجمن برق و فلز کرمانشاه
۳-سندیکای نقاشان البرز
۴_دانشجویان پیشرو
۵-شورای بازنشستگان ایران
۶-شورای سازماندهی اعتراضات کارگران پیمانی نفت
۷_شورای سازماندهی اعتراضات کارگران غیررسمی نفت(ارکان ثالث)
۸-شورای هماهنگی اعتراضات پرستاران
۹-ندای زنان ایران
۱۰-نهاد دادخواهان
*ازسر گیری اعتراض کارگران گروه ملی صنعتی فولاد ایران برای چندمین باربا اعتصاب و تجمع مقابل ساختمان معاونت امور اجتماعی و سرمایه انسانی 
 
صدای مستقل کارگران گروه ملی فولاد:
صبح امروز دوشنبه ۲۳ بهمن ماه ۱۴۰۲، گروهی از کارگران گروه ملی صنعتی فولاد با توقف تولید خطوط تولید برخی بخشها و تجمع مقابل ساختمان معاونت امور اجتماعی دست به اعتراض زدند.
این اعتراض در پی مهلت چند روزه کارگران به مدیریت شرکت برای اصلاح ایرادات موجود در برخی آیتم های مربوط به اجرای طرح طبقه بندی مشاغل و همینطور خواست همسان سازی دستمزدها برابر دریافتی شرکتهای فولادی همجوار صورت گرفته است.
روز شنبه بیست و یکم بهمن نیز در اعتصابی اخطاری، کارگران بخشهای مختلف برای ساعاتی تولید را متوقف کرده بودند.
کارگران گروه ملی فولاد:
در ادامه راه مطالبه حق و حقوق تمامی پرسنل شرکت گروه ملی فولاد اهواز ، فردا بار دیگر گرد هم جمع خواهیم شد و حقوقمان را در گوش مدیریت ناکارآمد بانک ملی فریاد خواهیم زد.
قرار ما فردا ۳شنبه 
مورخ ۲۴ بهمن ماه ۱۴۰۲ 
ساعت ۹/۳۰ صبح جنب تالار اجتماعات
***
این کارگران گروه ملی بودند که این شرکت را حفظ کردند ، این کارگران بودند که دستان کثیف مافیا را کوتاه و تن به بند و سر به دار دادند تا یکی یکی سرهای  اژدهای هفت سر رانت و دزدی را قطع کنند ، این کارگران بودند که با سرمایه جان و جوانی و سلامتی خطوط تولید این شرکت را راه اندازی کردند تا این شرکت دوباره جان بگیرد و سرپا شود و این خانه دوباره آباد گردد تا میراثی برای آیندگان بماند. 
کارگران شرکت گروه ملی ثابت کردند که بهترین هستند و بهترینها لیاقت بهترینها را دارند و هرگز حاضر به قناعت به حداقلی نخواهیم بود. امروز حق کارگری که جان و جوانی و سلامتی خود را پیشکش استمرار حیات شرکت گروه ملی کرد سقف تمام آیتم هاست. 
پس از تحقیق و بررسی برخی همکاران متوجه شدیم که در آیتم های اضافه شده به فیش حقوقی از جمله حق جذب و شرایط محیطی که حدودا کف آن ۲۰درصد و سقفش ۱۲۰ الی ۱۵۰ درصد می‌باشد ، با وجود بخشش بک پی از طرف نماینده کارگران به شرط رعایت سقف هر آیتم برای پرسنل گروه ملی ، علی محمدی مزدور بانک ناملی و به پشتوانه این بانک ربوی ، کف تمام آیتم ها را در فیش حقوقی لحاظ کرده و حدود ۵ الی ۶ ملیون از حقوق کارگران شریف را ضایع کرده است. همانگونه که اعلام کرده بودیم اینبار با هدف مرگ  یکبار و شیون یکبار قدم به عرصه گذاشته ایم و تا زمانی که حقوق واقعی پرسنل شریف شرکت گروه ملی وارد حسابش نشود قدمی به عقب باز نخواهیم گشت. 
ضمن تشکر از تمامی دوستانی که امروز در تجمع حاضر شدند اعتراف میکنیم که این همبستگی و اتحاد شماست که تا به اینجا باعث جلوگیری از ضایع شدن حقوقتان شده و با همین اتحاد مطمئن باشید به هدف و جایگاهی که لیاقتش را داریم خواهیم رسید. 
لازم به ذکر است اشخاصی همچون خانم عالیپور و سیدی مهره هایی بیش نیستند و این افراد بر اساس دستور مافوق حرکت میکنند. طرف اصلی ما اول بانک ربوی ناملی و دوم شخص علی محمدی است. 
خانم عالیپور و آقای سیدی هم در نظر داشته باشند که آنها هم جزیی از خانواده گروه ملی هستند و بعنوان اعضای این خانواده نباید چشم و گوش بسته در مقابل هر دستوری که از مافوق مخابره میشود سر تسلیم فرود بیاورند و همانگونه که کارگر در میدان در حال مبارزه است ، از پرسنل اداری انتظار میرود که از همان دفاتر از کارگران و همقطاران خود پشتیبانی کنند چرا که هر سودی به کارگر برسد نصیب شما هم خواهد شد و هر گزندی که کارگر را تهدید کند مصون از گزند نخواهید بود.
همکاران و دوستانی که این تجمعات را می‌بینند و شرکت نمی‌کنند یا به آن اهمیت نمی‌دهند نیز به گوش باشند، یا به وخامت اوضاع پی نبرده اید یا فاز بی عاری برداشته اید که در هر دو صورت در حق خود و همکاران تان مرتکب خیانت شده و روزی که کار از کار بگذرد گزش انگشت ندامت و آه و وای پشیمانی دیگر سودی ندارد. فقط همین یکی دو هفته زمان داریم ، اگر در کنار هم باشیم که حتما هستیم ، کوه را جابجا خواهیم کرد ، اینکه دیگر حق شرعی و قانونی ماست .
گرچه میدانیم که هدف مسئولین شرکت از لجبازی با کارگر تعطیلی تولید است ولی ما هم چاره ای جز اینکار نداریم و علیرغم اطلاع از نیت تیم مدیریت تا زمانی که به تمام حق و حقوق خود دست یابیم کل فعالیت این شرکت به حالت تعلیق در خواهد آمد تا شاید مسئولین استان و کشور متوجه نیت سو مدیریت بانک ملی و تیم مدیریت حاضر در شرکت شده و یک بار برای همیشه فکری به حال این شرکت و ۳هزار خانواری که از آن ارتزاق می‌کنند بکند. 
کوتاه نیامدیم که ما را مستحق صدقه بدانید ، بزرگ منشی کردیم تا حقارت شما بیشتر عیان و نمایان شود.
ما فولادی هستیم و جز به همسان سازی حقوق با دیگر شرکتهای فولادی رضایت نخواهیم داد.
*دوشنبه اعتراضی کارگران بازنشسته مخابرات کشور نسبت به کاهش قدرت خرید ،عدم پرداخت مطالبات و قطع خدمات بیمه تکمیلی درمان بابرپایی تجمع،راهپیمایی ،سردادن شعارها وبرافراشتن پلاکاردها مقابل یا درساختمان مرکزی شرکت مخابرات استان های
آذربایجان شرقی (شهرتبریز)
آذربایجان غربی (شهر ارومیه )
اردبیل(شهراردبیل)
أصفهان(شهر أصفهان)
چهارمحال بختیاری(شهرکرد)
خوزستان(شهر اهواز)
زنجان(شهر زنجان)
فارس (شهرشیراز)
قزوین(شهرقزوین)
کردستان(شهرهای بیجار،قروه،سنندج ومریوان)
کرمانشاه(شهرکرمانشاه)
گیلان(شهررشت)
لرستان(شهرهای بروجرد وخرم آباد)
مازندران(شهرساری)
مرکزی(شهراراک)
هرمزگان(شهربندرعباس)
همدان(شهرهمدان)
واستان تهران در پایتخت مقابل ساختمان مرکزی شرکت مخابرات ایران در بلوار سردار جنگل  
شعارها :
«وزیر بی لیاقت ننگت باد ننگت باد»
«سهامدار ظالم ننگت باد ننگت باد»
«حاصل کار دولت غارت جیب ملت»
«عدالتی ندیدیم ما دیگه رای نمی دیم»
«ازبس دروغ شنیدیم ما دیگه رای نمی دیم»
«عدالتی ندیدیم فقط دروغ شنیدیم»
«یه اختلاس کم بشه مشکل ما حل میشه»
«گرانی ساعتی کمر ما بریده»
«تورم اسفبار حاکم شده توبازار»
«تاحق خود نگیریم  دوشنبه ها می آئیم»
«بجای یک مردکاری نشسته یک نظامی»
«حقوق نصف نیمه سکوت کنی همینه»
«سهامدار حیا کن شرکت و واگذارکن»
«مخابرات ایران قانون نمی پذیرد»
«مخابرات حیا کن به وعده هات عمل کن»
« شرکت پر درآمد چه بر سر تو آمد»
«14 سال خیانت سهام دارخجالت»
«معیشت وخوارباربروز باید گردد»
«مشکل بازنشسته تا کی می خواد حل بشه»
«مخابرات ایران جولانگاه دزدان است»
تصاویر :
اردبیل:
 
اصفهان:
 
رشت:
 
مریوان:
 
*انتقال یکشنبه اعتراضی کارگران بازنشسته تامین اجتماعی کشور نسبت به سطح نازل حقوق منجمله  مصوبه مزدی ضد کارگری شورای عالی کار‌ و وضعیت نامناسب خدمات بیمه درمانی با راهپیمایی  و تجمع مقابل اداره  تامین اجتماعی شهرستان
شعارها:
«فقط کف خیابون بدست میاد حقمون»
«ما بجز حق نمی خوایم صدقه دولت نمی خوایم»
«عیدی 2500 نمی خوایم نمی خوایم»
«دولت ورشکسته دشمن بازنشسته»
پیام ما به دولت خجالت خجالت»
« مدعی عدالت خجالت خجالت»
«حقوق نصف نیمه سکوت کنی همینه»
«مجلس سرسپرده گرونی رو آورده»
«یخچال بازنشسته خالیتر از گذشته»
«ظلم وستم کافیه سفره ما خالیه»
«وعده وعید کافیه سفره ما خالیه»
«وعده وعید چه خوب بود اما همش دروغ بود»
«نه مجلس نه دولت نیستند بفکرملت»
«ننگ ما ننگ ما صداوسیمای ما»
«ننگ ما ننگ ما  مدیر الدنگ ما»
«ننگ ما ننگ ما  مخبر الدنگ ما»
 
*تجمع اعتراضی کارگران مجتمع ذوب آهن  فولاد خزر نسبت به بلاتکلیفی شغلی ومعیشتی مقابل استانداری گیلان
روز دوشنبه 23 بهمن،کارگران مجتمع ذوب آهن  فولاد خزر(به  بزرگتری سهامداری موسسه جامعه الامام الصادق)واقع در شهر صنعتی رشت برای انعکاس هرچه بیشترصدای اعتراضشان نسبت به بلاتکلیفی شغلی ومعیشتی مبنی بر تعطیلی کارخانه،سطح نازل حقوق وعدم پرداخت ماه ها چندرغاز حقوق دست به تجمع مقابل استانداری گیلان زدند.
اعتصاب و تجمع کارگران کارخانه تیپیکو دراعتراض به سطح نازل حقوق
روز دوشنبه 23 بهمن، کارگران کارخانه تیپیکو(شرکت سرمایه گذاری دارویی تامین)زیر مجموعه شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی(شستا)برای اعتراض اعتراض به سطح نازل حقوق دست از کارکشیدند ودراین واحد تولیدی واقع درحومه شهرتبریز تجمع کردند.
*اعتصاب کارگران راه آهن ناحیه زاگرس در اعتراض به عدم پرداخت مطالبات
روزدوشنبه 23 بهمن، کارگران راه آهن ناحیه زاگرس برای اعتراض به عدم پرداخت مطالبات مبنی بر حق مناسبت ها دست از کار کشیدند.
گزارشی بقلم یک کارگر:
امروز صبح ۲۳ بهمن ۱۴۰۲ ناحیه زاگرس اعتصاب کردیم بخاطر اعیاد روز مرد عید مبعث و۲۲بهمن که نزدیک به نفری ۴ میلیون میشه لطفا و خواهش دیگر نواحی به ما بپیوندند  
*گزارشی از انتخابات شورای صنفی‌ـ‌رفاهی دانشجویان ۱۴۰۲، دانشگاه تربیت‌مدرس
انتخابات شورای صنفی‌ـ‌رفاهی دانشجویان تربیت‌مدرس در تاریخ ۱۲ دی ۱۴۰۲ و با حضور ۲۸ کاندید تأییدِصلاحیت‌شده برگزار شد. به‌علت عدم شفافیت سازوکار تعبیه‌شده در مصوبۀ انتخابات، از تعداد و دلایل ردصلاحیت کاندیدها آمار دقیقی در دست نیست. بااین‌حال، طبق گزارش‌های غیررسمی دست‌کم پنج نفر از دانشجویان ردصلاحیت شده‌اند.
بر اساس نتایج اعلام‌شده و با استناد به مادۀ ۱۸ آیین‌نامۀ شوراهای صنفی‌ـ‌رفاهی دانشجویی مصوب ۱۴۰۱ وزارت علوم، به‌علت محقق نشدن حدنصاب ۲۰ درصدی مشارکت، انتخابات به دور دوم کشیده شد و یک هفته بعد، در تاریخ ۱۹ دی، با شرکت ۱۴ نفر کاندید واجد بالاترین میزان آرای مأخوذه برگزار شد. دور دوم نیز با استناد به مادۀ یادشده و به‌علت محقق نشدن مشارکت ۲۰ درصدی تأیید نشد و با اتکا به خلأ قانونی در آیین‌نامه، فعالیت شورای صنفی سال گذشته - که دانشجویان طی یک سال گذشته بارها نارضایتی خود را از عملکردش ابراز کرده‌اند ـ تا موعد بعدی انتخابات، یعنی اردیبهشت ۱۴۰۳، تمدید شد که این امر خلاف قانون است. 
گفتنی است که از زمان شکل‌گیری شوراهای صنفی دانشجویی این نخستین بار است که در آیین‌نامه ـ مصوب ۱۴۰۱ ـ  دور دوم نیز مشمول قید تحقق حدنصاب مشارکت، آن هم مشارکت ۲۰ درصدی، برای رسمیت یافتن می‌شود. با رجوع به میزان مشارکت دانشجویان در انتخابات ادوار پیشین به‌سادگی می‌توان دریافت که الزام حدنصاب مشارکت چیزی نیست جز ارادۀ وزارت علوم بر مانع‌تراشی و اعمال قسمی امتناع‌ورزی از تشکل‌یابی دانشجویان. این امر به‌ویژه در دانشگاه تربیت‌مدرس بیشتر رؤیت‌پذیر است زیرا دانشگاه تحصیلات تکمیلی است و مقطع کارشناسی ندارد و از امکان کمتری برای تحقق این سطح از مشارکت برخوردار است.
برگرفته از کانال شوراهای صنفی دانشجویان کشور
*برگزاری جلسه دادگاهی فعالین صنفی فرهنگیان گیلان  
امروز در مورخ ١۴٠٢/١١/٢٣ ساعت ٩ صبح در شعبه سوم دادگاه انقلاب رشت جلسه رسیدگی معلمان آقایان: علی نهالی، تیمور باقری کودکانی، جواد سعیدی ، طهماسب سهرابی ، انوش عادلی، جهانبخش لاجوردی، غلامرضا اکبرزاده با حضور آقای رامین صفرنیا وکیل، برگزار شد.
فرهنگیان و وکیل، دفاعیات خود را در جلسه رسیدگی به صورت شفاهی اعلام داشتند و تاکید داشتند بر مراتب قانونی  که برگزاری راهپیمایی یا تجمع در جلوی اداره کل آموزش و پرورش به موجب اصل٢٧ قانون اساسی جرم نمی باشد و دفاعیات توسط معلمان و وکیل به صورت لایحه ارائه شد. 
لازم به ذکر است که روز تجمع  نه تنها هیچ گونه اخلالی در ایاب و ذهاب شهروندان ایجاد نشده و شکایتی مبنی بر خلل در امور هم در این پرونده ثبت نشده است.و همچنین  از سه نفر معلمان که در حال گذراندن محکومیت یکساله شان در زندان لاکان رشت بسر می‌برند فقط آقای عادلی که در مرخصی بودند از خود دفاع کردند، آقای صدیقی پور و آقای قاسم زاده  در جلسه رسیدگی حضور نداشتند.
شورای هماهنگی تشکلهای صنفی فرهنگیان ایران
*سه تن از معلمان زندانی استان فارس از با پا بند التکرونیک از زندان آزاد شدند و حبس خانگی  شدند
ایرج راهنما،محمدعلی زحمتکش و افشین رزمجو از فعالان صنفی معلمان فارس هستند که دوران محکومیت خود را در زندان عادل آباد گذرانده‌اند و از این پس ادامه زندان را با پابند الکترونیکی در حبس خانگی می‌گذراند 
شورای هماهنگی تشکلهای صنفی فرهنگیان ایران ، ضمن تاکید بر ادامه اعتراضات تا رسیدن به مطالبات بنیادی جامعه معلمان  بر قانونی بودن حق اعتراض پای می‌فشارد و خواستار آزادی بی‌قید و شرط همه فعالین دربند است 
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

 

 


اخباروگزارش های کارگری 24 بهمن ماه 1402
- ادامه وگسترش اعتصاب وتجمع کارگران گروه ملی صنعتی فولاد ایران مقابل ساختمان معاونت امور اجتماعی و سرمایه انسانی
- سه شنبه های اعتراضی بازنشستگان کشوری نسبت به عدم اجرای قانون همسان سازی حقوق بازنشستگان(اجرا نشدن ماده 30 قانون برنامه ششم توسعه)با تجمع در استان های 
خوزستان تجمع مشترک بازنشستگان کشوری و تأمین اجتماعی مقابل استانداری در شهر اهواز،
کرمانشاه مقابل صندوق بازنشستگی کشوری در شهرکرمانشاه با حضور تعدادی از کارگران بازنشسته تامین اجتماعی ومخابرات،
مرکزی مقابل صندوق بازنشستگی کشوری در شهراراک
ویزد مقابل کانون بازنشستگان آموزش و پرورش درشهریزد
- تجمع اعتراضی کارگران پست های فشار قوی برق کشور نسبت به افزایش 20 درصدی حقوق سال 1403 مقابل شورای نگهبان
- اعتصاب وتجمع کارگران مجتمع پتروشیمی فارابی
- شعبه ۶ دادگاه تجدیدنظر خراسان شمالی نظر محکومیت محمود صفدری را عینا تایید کرد 
- خودکشی یک کارگر در سنندج
- جان باختن یک کودک کار در گچساران براثر تصادف
- جان باختن یک کارگر در رشت زیر کابین آسانسور
*******
*ادامه وگسترش اعتصاب وتجمع کارگران گروه ملی صنعتی فولاد ایران مقابل ساختمان معاونت امور اجتماعی و سرمایه انسانی
 
 
 
صدای مستقل کارگران گروه ملی فولاد:
امروز سه شنبه ۲۴ بهمن ماه، با توقف کلیه فعالیتهای شرکت اعتصاب کارگران گروه ملی فولاد ادامه یافت.
از صبح امروز تولید در تمامی بخشها متوقف، حرارت کوره ها پایین و در حالت مشعل نگه داشته شد و فعالیت تخلیه و بارگیری نیز متوقف گردید.
باور داریم بار دیگر می‌توانیم ثابت کنیم که به اتحاد، صبوری و استقامت ما نمی‌توانند لطمه بزنند چون فولاد گداخته‌ایم.
کارگران گروه ملی فولاد:
همان روز اول که قدم در راه گذاشتیم پیام کاملا واضح و شفاف بود ، آمده ایم که حقمان را زنده کنیم. بارها ثابت کردیم که برای کارگر حق خط قرمز است و عبور از این خط و مانع شدن در پی حق جویی یعنی رویارویی با کارگری که دیگر چیزی برای از دست دادن ندارد.
علی محمدی دست از تقلا کردن و دست به دامان شدن مدیر حراست و نیروهای امنیتی بردارد. جمعیتی که امروز رو در روی خود می‌بینید یک شخص و گروه نیست ، اینها تفکر و منشی هستند که به هیچ عنوان قابل حذف شدن نیست.
نیروهای حراست همه همکاران و برادران ما هستند پس به برادران خود توصیه میکنیم مبادا خام حرف و وعده مدیرانی شوند که فقط همین چند روز مهمان هستند و رو در روی همکاران و برادران خود بایستند که هرچه به ما رسید به شما می‌رسد و هرچه بر ما بگذرد بر شما میگذرد.
آقای پاژنگی هم بهتر است زیاد مته به خشخاش نگذارد که عاقبت مدیری که با کارگر رودر رو شد را به عینه مشاهده کرد.
ما آمده ایم و هستیم تا زمانی که فیش های اصلاح شده چاپ شده و به تایید ما برسد.
*سه شنبه های اعتراضی بازنشستگان کشوری نسبت به عدم اجرای قانون همسان سازی حقوق بازنشستگان(اجرا نشدن ماده 30 قانون برنامه ششم توسعه)با تجمع در استان های 
خوزستان تجمع مشترک بازنشستگان کشوری و تأمین اجتماعی مقابل استانداری در شهر اهواز،
کرمانشاه مقابل صندوق بازنشستگی کشوری در شهرکرمانشاه با حضور تعدادی از کارگران بازنشسته تامین اجتماعی ومخابرات،
مرکزی مقابل صندوق بازنشستگی کشوری در شهراراک
ویزد مقابل کانون بازنشستگان آموزش و پرورش درشهریزد
شعارها:
« تجمع   اعتراض حق مسلم ماست»
« فقط کف خیابان به دست میاد حق مان»
«اتحاد اتحاد علیه ظلم وفساد»
«زیلابی وکیل با شرافت حمایتت می کنیم»
«معلم زندانی آزاد باید گردد»
««کارگر زندانی آزاد باید گردد»
«دشمن ما همینجاست دروغ میگند آمریکاست»
«عدالتی ندیدیم چهل سال دروغ شنیدیم»
«حسین حسین شعارشون دروغ و دزدی کارشون»
«یامرگ یا زندگی مرگ براین بردگی»
«فقر وفساد همینجاست آقا زاده آمریکاست»
«فقر وفساد همینجاست آقا زاده کاناداست»
«ننگ ما ننگ ما مخبرالدنگ ما»
«شورای عالی کار خیانت نکن اینبار»
«کجای این عیدی عدالته این خیانت به ملته»
«دولت ورشکسته دشمن بازنشسته»
«گرانی تورم بلای جان مردم»
تصاویر:
اراک:
 
اهواز:
 
کرمانشاه:
 
یزد:
 
*تجمع اعتراضی کارگران پست های فشار قوی برق کشور نسبت به افزایش 20 درصدی حقوق سال 1403 مقابل شورای نگهبان
روزسه شنبه 24 بهمن،جمعی از کارگران پست های فشار قوی برق از سراسر کشورخودرا به تهران رساندند تا با تجمع مقابل شورای نگهبان صدای اعتراضشان را نسبت به افزایش 20 درصدی حقوق سال 1403هرچه بیشتر منعکس نمایند.
تجمع کنندگان به خبرنگاررسانه ای گفتند: ما کارگران دولت هستیم و باید دستمزدمان مانند تمام کارگران کشور توسط شورایعالی کار تعیین شود اما دولت امسال برای دومین بار، افزایش حقوق ما را در لایحه بودجه سالانه و مطابق با افزایش حقوق کارمندان دولت تعیین می‌کند که این رویه غیرقانونی‌ست.
آنها افزودند: سال گذشته نیز با مطالبه‌گری و تجمع مقابل شورای نگهبان، افزایش دستمزد ما از لایحه بودجه حذف شد؛ امیدواریم امسال نیز شورای نگهبان صدای ما را بشنود.
*اعتصاب وتجمع کارگران مجتمع پتروشیمی فارابی
همراه با پخش فیلم کوتاه و مبهم خبر اعتصاب وتجمع کارگران مجتمع پتروشیمی فارابی از شرکت سرمایه گذاری نفت، گاز و پتروشیمی تامین (تاپیکو) از شرکت های زیرمجموعه شستا واقع در منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی ماهشهر منتشرشد.
از علت اعتراض وتجمع این کارگران ومطالباتشان اطلاعرسانی نشده است.
*شعبه ۶ دادگاه تجدیدنظر خراسان شمالی نظر محکومیت محمود صفدری را عینا تایید کرد 
 دادگاه تجدیدنظر با رد تجدیدنظرخواهی محمود صفدری فعال صنفی معلمان خراسان شمالی، حکم دادگاه بدوی را مبنی  بر پرداخت جریمه نقدی بدل از حبس عینا تایید کرد. در این پرونده آقای صفدری به نشراکاذیب و تشویش اذهان عمومی متهم شده بود. 
لازم به توضیح است پرونده‌های دیگر این فعال صنفی در مرحله تعیین تکلیف نهایی است
شورای هماهنگی تشکلهای صنفی فرهنگیان ایران
*خودکشی یک کارگر در سنندج
بنا به گزارش منتشر شده روز دوشنبه مورخ ٢٣ بهمن کارگری به نام عبدالرحمن احمدی اهل روستای خرکه و ساکن محله فرجه به خاطر عدم توانایی در تامین هزینه چشم خود به مبلغ ٧٠ میلیون که دچار نارسایی شده بود دست به خودکشی زده و به زندگی خود پایان داد. لازم به ذکر است نامبرده دارای یک پسر معلول نیز می باشد.
برگرفته از کانال اتحادیه آزاد کارگران ایران
*جان باختن یک کودک کار در گچساران براثر تصادف
دوشنبه شب(23 بهمن)،یک کودک کار 13 ساله بنام میلاد اربنی در شهر دوگنبدان مرکز شهرستان گچساران در استان کهگیلویه و بویراحمد براثرتصادف جان خود را از دست داد.
براساس گزارش رسانه ای شده،میلاد حدود هفت سال است که بکار دستفروشی در شهر دوگنبدان مشغول بود واکثر اهالی این شهراو را می شناسند.
*جان باختن یک کارگر در رشت زیر کابین آسانسور
روزدوشنبه 23 بهمن، یک کارگر نصاب آسانسور40 ساله  حین کارنصب کابین آسانسوری در یک مجتمع مسکونی واقع در خیابان گلسار بلوار سمیه شهر رشت، بر اثر سقوط کابین آسانسوربررویش، در دم جان باخت.
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید