اخبار نفت: ۷ تجمع اعتراضی کارگران رسمی نفت فلات قاره در بهرگانسر و ابوذر ویک مطلب دیگر

شخصی سازی فونت
  • کوچکتر کوچک متوسط بزرگ بزرگتر
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

امروز یکم آبانماه کارکنان رسمی وزارت نفت شاغل در شرکت نفت فلات قاره در سکوی دریایی بهرگانسر و ابوذر در اعتراض به تعرضات معیشتی حکومت و عدم پاسخگویی به خواسته‌هایشان دست به تجمع زدند و بر خواستهای خود تاکید کردند. حذف کامل سقف حقوق و بازگرداندن کسورات مالیاتی تحمیل شده به کارگران، خواستهای فوری این کارگران است. در همین رابطه در روز گذشته نیز کارگران رسمی نفت شاغل در شرکت نفت فلات قاره در منطقه عملیاتی جزیره خارک و منطقه سیری و نیز در شرکت بهره‌برداری نفت و گاز آغاجاری تجمع داشتند.

فضای نفت بسیار ملتهب است و هزاران کارگر رسمی و قراردادی در اعتراض و تجمع هستند. این اعتراضات هر روز گسترده تر شده و دامنه اش به بخش های مختلف نفت کشیده میشود. اعتراض علیه تعرضات معیشتی، وجود پیمانکاران مفتخور و غارتگر و اشکال مختلف قراردادهای کاری و فضای امنیتی نفت موضوعات اعتراض سراسری در نفت است.  کارگران نفت با اعتراضات خود  خواستهای بخش عظیمی از کارگران  را نمایندگی می‌کنند و این اعتراضات میتواند بستر ساز اعتصابات در ابعاد سراسری باشد. 
اعتراضات بر حق کارگران نفت یک رکن اعتراضات مردمی علیه فقر و گرانی و تعرضات معیشتی هر روزه حکومت و برای رهایی از جهنم جمهوری اسلامی است. این اعتراضات جایگاه سیاسی مهمی در پیشروی جنبش کارگری و قدرت بخشیدن به فضای انقلاب و سرنگونی دارد. حزب کمونیست کارگری در راستای کارزار حمایت از کارگران نفت، بر حمایت همه کارگران و کل جامعه از خواستها و مبارزات برحق کارگران نفت تاکید دارد. 
.
پیش بسوی اعتصابات سراسری
حزب کمونیست کارگری ایران
۱ آبان ۱۴۰۲،  ۲۳ اکتبر   ۲۰۲۳

 

 

 

۱ آبان : تجمعات سراسری بازنشستگان مخابرات 

شاغل و بازنشسته اتحاد اتحاد
امروز یکم آبانماه بازنشستگان مخابرات مثل دوشنبه های قبل در اعتراض به فقر و وضع بد معیشتی خود و عدم اجرای کامل آیین نامه پرسنلی و استخدامی سال ۸۹  و مشکلات بیمه ای خود در چندین شهر دست به تجمع و اعتراض زدند. این تجمعات در شهرهایی چون  اهواز، شیراز، تهران، ایلام، اراک، شهر کرد، سنندج، ارومیه، اردبیل، زاهدان، رشت، ساری، قزوین و خرم آباد، مقابل ادارات مخابرات برگزار شدند.  
در اهواز و تهران بازنشستگان معترض در ادامه تجمع خود دست به راهپیمایی زدند و با سردادن شعارهای اعتراضی شان صحنه پر شوری از اعتراض ایجاد کردند. در اهواز بازنشستگان شعار میدادند: "شاغل و بازنشسته اتحاد اتحاد" و صف میلیونی کارگران را به اتحاد و همبستگی فرا میخواندند. در اصفهان نیز مثل هر هفته بازنشستگان مخابرات تجمع داشتند و شعار میدادند:"وزیر بی لیاقت ننگت باد، ننگت باد"، و "تا حق خود نگیریم از پا نمی نشینیم".در زاهدان بازنشستگان با شعار"بازنشسته داد بزن حقتو فریاد بزن، صدای اعتراض خود را بلند کردند.
 بازنشستگان در تجمعاتشان با شعارهای خود علیه فقر و بی تامینی و دزدی ها و اختلاس ها کل بساط چپاول مافیای حکومتی را به چالش میکشند. از مبارزات و خواستهای بازنشستگان وسیعا حمایت کنیم.
حزب کمونیست کارگری ایران
۱ آبان  ۱۴۰۲،  ۲۳ اکتبر  ۲۰۲۳