مظفر محمدی: جشن می گیریم ولی...!

شخصی سازی فونت
  • کوچکتر کوچک متوسط بزرگ بزرگتر
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

این روزها شهرو روستاهای ایران در تدارک و جریان جشن و پایکوبی های چهار شنبه سوری و نوروز "سال نو" بوده و هستند. در کردستان این جشن ها از هفته های قبل از رسیدن سال نو شروع شده است. جشن می گیریم ولی... آری، جشن میگیریم اما در خلال این جشن ها جمهوری اسلامی هم سیاست مزورانه و ریاکارانه ای را شروع کرده است. استاندار کردستان و نهادهای وابسته پیشقدم شده و روزی به نام "روز لباس کردی" را اعلام و خود آغازگر این نمایش فریبکارانه شده اند.

دارایی کوشان، استاندار قروه ای کردستان خود لباس کوردی پوشید و در مراسم این روز در میان مردم و زنان و دخترانی که روسری نداشتند به خوش رقصی پرداخت. به مدارس و ادارات دستور داد در این روز همه لباس کوردی بپوشند! چرا؟

چرا در حالی که در سراسر ایران بر سر یک لچک دختران را در ماشین به گلوله می بندند و در مجلس قانون جریمه تصویب می کنند و در خیابان و حتی در درمانگاه ها از زنان و دختران بدون حجاب اجباری عکس و فیلم می گیرند و بازداشت می کنند، در کردستان مراسم و جشن بزرگداشت لباس کوردی برپا می کنند! در این به اصطلاح مراسم بیشتر زنان حجاب اجباری نداشتند و استاندار و نیروهای نظامی اما در کنار زنان ودختران بدون روسری عکس گرفتند.

اما این یک روی سکه است. روی دیگر سکه این است که، همین امروز و در آخرین پنج شنبه سال، هزاران زن و مرد به بهشت محمدی رفتند و بر مزار جانباختگان و کشته شدگان جنگ حجاب حاضر شدند در حالیکه صدها مامور یگان ویژه با مسلسل هایشان مردم گورستان بهشت محمدی و درب ورودیش را در محاصره قرار دادند. کدام درست است؟ جشن روز لباس کوردی بدون لچک یا محاصره نظامی خانواده های فرزندان کشته شده بخاطر همین روسری "حجاب اجباری"!

شکی نیست یکیش توطئه و دروغ و دیگری واقعیت است. واقعیت، جنگ جمهوری اسلامی علیه زنان و حفظ حجاب اجباری حتی در مراسم بزرگداشت کشته شدگان این جنگ است و مراسم "روز لباس کوردی" بدون روسری "حجاب" یک توطئه و دورویی بیشرمانه است.

ما جشن می گیریم. جشن نوروز و روزهای قبل و بعد از این روز فقط جشن و شادی و به استقبال سال نو و بهار و گل و طبیعت زیبا است. جشن کودکان و هدیه و لباس نو است. رقص و پایکوبی و موزیک و شادی و دست در دست هم و شانه به شانه هم است. در این جریان، نامگزاری چیزی به نام "روز لباس کوردی" یا  نوروز متعلق به این و آن قوم، یک توطئه و یک برنامه سخیف برای ایجاد تفرقه در صفوف مردم است.

جمهوری اسلامی، استاندار و ادارات اطلاعات و نظامیانش را مامور کرده است که برای لباس کوردی جشن بگیرند تا به مردم ایران بگویند کوردها و لباس شان با دیگر مردم سراسر ایران فرق می کند. اصلا کوردها از نژاد و جنس دیگرند. به مردم ایران بگویند، شما با کوردها فرق دارید. چرا؟

مگر یک روز به  همین کردستان با همین لباس لشکر کشی نکردند، کوردها را جاسوس صدام و اسراییل و امریکا ننامیدند، کوردها را به تجزیه ایران متهم نکردند! چرا این روزها همین مردم سوگلی جمهوری اسلامی شده اند؟

ما جشن می گیریم ولی... یادمان باشد و هشیار باشیم که فریب توطئه های رژیم را نخوریم و به دامشان نیفتیم.

ناسیونالیست های کرد در کنار استاندار و نیروهای امنیتی اش با لباس "پیشمرگایتی" که تا دیروز در کردستان جرم بود و هنوزم برای مبارزین واقعی جرم است، دستمال "جامانه" تکان دادند و رقصیدند. هشیار باشیم که جمهوری اسلامی همین ناسیونالیسم را امروز باد می زند و لباسش را تکریم می کند تا در همبستگی و همسرنوشتی سراسری مبارزه و جدال مردم ایران فارغ از قوم و زبان و نژاد و مذهب که در جنبش انقلابی شهریور ۱۴۰۱ به اوج  رسید، خدشه وارد کرده و تفرقه بیندازد. 

جشن بگیریم ولی... جشن را کوردی و تورکی و لری و فارسی نکنیم! جمهوری اسلامی که ضد هر گونه شادی مردم است، نمی تواند و نباید اجازه داد شادی مردم کردستان را با توطئه ی "روز لباس کوردی" خدشه دار و آلوده کند. شادی کنیم ولی ... اجازه ندهیم ناسیونالیست های نوع پژاک و دیگر قوم پرستان دست در دست جمهوری اسلامی، مبارزه مردم کردستان را قومی کنند. جشن بگیریم و جشن ما سراسری است. چون نوروز ما و سال نو ما و سرنوشت ما یکی و سراسری است. چون شادی و رفاه و خوشبختی و پیروزی ما تنها در گرو این سراسری بودن و همسرنوشتی انسانی و همبستگی مبارزاتی است.

بگذار قوم پرستان به ساز جمهوری اسلامی برقصند. باید به روی استاندار مزدور و قوم پرستان همدست اش تف انداخت. باید استاندار و مامورانش را با اردنگی به میان نظامیانش در محاصره بهشت محمدی روانه کرد.  این دورویی شرم آور را باید همه بشناسند! جشن بگیریم ولی در دام دشمنان اتحاد صفوف مردم زحمتکش در سراسر ایران، نیفتیم.

جشن های نوروزی سراسری تان مبارک!