جمهوری اسلامی شکست خورد! کنسرت تتلو در آلمان لغو شد و چند مطلب دیگر

شخصی سازی فونت
  • کوچکتر کوچک متوسط بزرگ بزرگتر
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

تشکیلات خارج کشور حزب کمونیست کارگری ایران – واحد آلمان :  کنسرت تتلو، لمپن حکومت اسلامی، در پی شکایات متعدد و اعتراضات وسیع ایرانیان و ارسال نامه اعتراضی ۶۵ هزار نفر به شهرداری، لغو شد! این شکست مفتضحانه‌ای برای حکومت نکبت اسلامی و مترسک چرخانی او در خارج کشور و موفقیتی برای مخالفین جمهوری اسلامی و انقلاب مردم ایران است.

از آغاز اعلام برگزاری این کنسرت، موج اعتراض فعالین سیاسی و اجتماعی علیه ‌آن شروع شد و کمپین وسیعی که ۶۵ هزار نفر آن را امضا زدند، به راه افتاد و تجمعات متعدد، ملاقاتها و شکایات فراوانی علیه تتلو، و برگزار کننده این کنسرت سازمان داده شد.

برای مردم کاملا روشن بود که جمهوری اسلامی مذبوحانه خود را پشت آن مخفی کرده است و تقلا می ‌کند بلکه بتواند با علم کردن یک لمپن منفور و بدنام و ضد زن و برگزاری کنسرت برای این مثلا شخصیت ‌هنری خود در شهر اوبرهاوزن ‌آلمان، عرض اندام کند و برای خود یک پیروزی دست و پا کند. حتی مینا احدی یکی از فعالین سرشناس و موثر این کمپین را مورد تهدید قرار داد. اما کور خوانده بود. همه عوامل آشکار و نهان این پروژه، شکست خوردند و ناچار در مقابل ایستادگی و اعتراضات وسیع مردم مبارز و همه نهادها و فعالینی که بی وقفه علیه این کنسرت افشاگری کردند، با سرشکستگی و خواری گور خود را گم کردند.

تشکیلات آلمان حزب کمونیست کارگری بعنوان یکی از فعالین این اعتراض، این موفقیت را به همه فعالین این حرکت و مردم انقلابی ایران صمیمانه تبریک میگوید. همینجا اضافه کنیم که امسال جمهوری اسلامی در نمایشگاه بین‌المللی کتاب در فرانکفورت نیز که از روز گذشته شروع شد، بدلیل سالها اعتراض فعالین حزب کمونیست کارگری و سایر مخالفین حکومت جرات نکرد شرکت کند. این موفقیت‌ها را باید به سکویی برای پیشروی بیشتر و منزوی کردن جمهوری اسلامی تبدیل کنیم!
 
تشکیلات خارج کشور حزب کمونیست کارگری ایران – واحد آلمان
۱۹ اکتبر ۲۰۲۳

 


تظاهرات و راهپیمایی وسیع مردمی در زاهدان
قسم به خون یاران، ایستاده ایم تا پایان
روز ۲۱ مهر مردم در شهر زاهدان در ادامه جمعه های اعتراضی خود و علیرغم فضای شدید  امنیتی و حضور نیروی انطامی بسیار در سطح شهر، وسیعا به خیابان آمدند و با شعار های اعتراضی خود فریاد دادخواهی سر داده و بر تداوم انقلاب تاکید کردند. در تظاهرات این روز مردم با فریاد شعار بیشرف، بیشرف با سرکوبگران درگیر شده و شعارهای ضد حکومتی سردادند. نیروهای سرکوب مسجد مکی را تحت محاصره در آورده و با پاشیدن مایع زرد رنگ به روی مردم آنها را دنبال میکردند. بنا بر گزارشات در این روز تعدادی دستگیر شدند و در نتیجه یورش نیروی سرکوب به مردم شماری نیز زخمی شدند. 
در این روز اعتراضی صدها تن از مردم در خیابان های زاهدان با شعار "زندانی سیاسی آزاد باید گردد" خواستار آزادی همه زندانیان سیاسی شدند. دیگر شعارهای اعتراضی مردم از جمله عبارت بودند از:"بسیجی، سپاهی، داعش ما شمائی"، "مرگ بر خامنه ای"، و " قسم به خون یاران ایستاده ایم تا پایان".
زاهدان کانون داغ انقلاب است. از مبارزات مردم سیستان  و بلوچستان باید فعالانه حمایت و پشتیبانی کرد.
حزب کمونیست کارگری ایران
۲۱ مهر  ۱۴۰۲،  ۱۳ اکتبر  ۲۰۲۳

 


تجمع کارگران قراردادی نفت مقابل ساختمان مدیریت مناطق نفتخیز در اهواز
بنا بر گزارش منتشر شده از سوی شورای سازماندهی اعتراضات کارگران پیمانی نفت امروز بیست و نهم مهر ماه گروههایی از کارگران قراردادی (قرارداد معین) ستادی مناطق نفخیز جنوب، فلات قاره و منطقه یک عملیات انتقال گاز میانکوه با خواست  قراردادهای مستقیم و رسمی مقابل ساختمان چهار طبقه (مدیریت مناطق نفتخیز) در اهواز دست به تجمع زدند. یک اعتراض کارگران قراردادی نفت به انواع مختلف قراردادهای کاری از جمله در اشکال قراردادهای حجمی، مدت زمان معین و ارکان ثالث است. این کارگران خواستار قراردادهای مستقیم و رسمی هستند. این کارگران اولتیماتوم داده اند که در صورت اجرایی نشدن خواستشان اعتراضاتشان را گسترده تر به پیش خواهند برد و  دامنه آن به جزایر و سکوهای عملیاتی نفت کشیده خواهد شد. گفتنی است که در هفته گذشته نیز کارگران رسمی شرکت بهره برداری نفت و گازآغاجاری در اعتراض به سقف حقوقهای تعیین شده چهار روز پیاپی تجمع و اعتراض داشتند. این کارگران اعلام کرده اند که  تا وقتی به خواستهایشان پاسخ داده نشود به اعتراضاتشان ادامه خواهند داد.
اعتراضات در نفت گسترده و هر روزه است. بدلیل جایگاه کلیدی این صنعت اقتصادی مهم کشور این اعتراضات از اهمیت زیادی برخورداراست و با گسترش خود شرایط را برای اعتصابات سراسری کارگران در نفت و در دیگر مراکز کارگری فراهم میکند. از اعتراضات کارگران نفت و خواستهای برحقشان  باید وسیعا حمایت و پشتیبانی کرد. حمایت از اعتراضات کارگران نفت یک کارزار مهم حزب کمونیست کارگری است. حزب همه بخش های کارگری و همه تشکلها و اکتیویست های کارگری را به حمایت از مبارزات کارگران نفت فرا میخواند. صدای اعتراض این کارگران در ایران و در سطح جهان باشیم. 
.
پیش بسوی اعتصابات سراسری
حزب کمونیست کارگری ایران
۲۹ مهر ۱۴۰۲،  ۲۱ اکتبر   ۲۰۲۳