اعتصاب تمامی کارگران فولاد اهواز در پاسخ به اخراج کارگران معترض و چند خبر و مطلب دیگر

شخصی سازی فونت
  • کوچکتر کوچک متوسط بزرگ بزرگتر
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

حزب کمونیست کارگری ایران: امروز سه شنبه اول اسفند ماه کارگران تمامی بخشهای گروه ملی صنعتی فولاد ایران - اهواز، به طور یکپارچه دست به اعتصاب زدند. این اعتصاب در تقابل با دستور مدیریت مبنی بر اخراج شماری از کارگران معترض به جریان افتاده است. بنا بر خبر منتشر شده از سوی صدی مستقل کارگران گروه ملی فولاد اهواز در چند روز گذشته و به دنبال اعتراضات کارگران به نحوه اجرای طرح طبقه بندی مشاغل، تعدادی از کارگران به دستور مدیرعامل و مدیرحراست شرکت، ممنوع الورود و دستور اخراج آنها صادر شده است.

کارگران اخراجی نیز از روز ۳۰ بهمن  با برپایی چادر، مقابل ورودی شرکت تحصن کرده اند. کارگران اعتصابی با تجمع، راهپیمایی و فریاد شعارهای " نه تهدید نه زندان دیگر اثر ندارد" پاسخ محکمی به سرکوبگری باند مافیایی شرکت در همدستی با مقامات حکومت دادند و بر پیگیری مطالبات  خود تاکید کردند. کارگران اعلام کردند که تا بازگشت به کار تمامی کارگران اخراجی به اعتصاب خود ادامه میدهند. 
حرکت متحدانه کارگران فولاد اهواز بسیار مهم و آموزنده است و الگوی موثر و مهمی برای پس زدن تعرضات کارفرمایان و حکومت است.  مجتمع فولاد اهواز یک کانون داغ اعتراض و یک الگوی برجسته اتحاد علیه سرکوبگریهای حکومت است. اعتراضات این کارگران تاثیر مستقیمی بر فضای شهر اهواز دارد. یک نقطه قدرت این کارگران اتکاء به مجمع عمومی و تصمیم گیری جمعی و اطلاع رسانی بموقع  به جامعه است. از کارگران فولاد اهواز وسیعا حمایت کنیم. 
حزب کمونیست کارگری ایران
۱ اسفند ۱۴۰۲،  ۲۰  فوریه ۲۰۲۴

 


تجمع مشترک بازنشستگان در اهواز و کرمانشاه و اخبار اعتراضی د یگر
امروز سه شنبه اول اسفند ماه بازنشستگان کشوری از جمله معلمان بازنشسته در اعتراض به فقر و بی تامینی و برای پیگیری مطالبات خود در کرمانشاه و اهواز مقابل صندوق بازنشستگی دست به تجمع زدند.
در اهواز بازنشستگان کشوری و تامین اجتماعی تجمع مشترک داشتند. همزمان خانواده های ساکن کوی غدیر-کیانشهر این شهر در اعتراض به نبود امکانات رفاهی اولیه زندگی مانند آب، برق، گاز و سیستم دفع فاضلاب در این تجمع شرکت کردند.  تجمع کنندگان شعار میدادند: "اتحاد اتحاد، علیه ظلم و فساد"، "از بس دروغ شنیدیم، ما دیگه رای نمیدیم"، "معلم زندانی آزاد باید گردد"، "معیشت، منزلت، سلامت، درمان رایگان، حق مسلم ماست"، "خدمات رفاهی حق مسلم ماست"، "رئیسی دروغگو، دولت عدالت کو؟! " دولت سرسپرده، گرونی رو‌آورده"، "حاصل کار دولت غارت جیب ملت"، "دشمن ما همین جاست، دروغ میگن آمریکاست"،  "آموزش رایگان، حق مسلم ماست"،  "کشورو غارت کردند ما را بیچاره  کردند"، " تا حق خود نگیریم/از پا نمی نشینیم".
در کرمانشاه شاهد تجمع مشترک بازنشستگان کشوری، بازنشستگان تامین اجتماعی و مخابرات بودیم که دست در دست هم اعتراض کردند و شعار دادند. تجمعات مشترک بخش های مختلف بازنشستگان گام مهمی بسوی اتحاد صف ۲۵ میلیونی آنها علیه فقر و فساد و بی تامینی است.  درکرمانشاه بازنشستگان با شعارهای"کارگر زندانی /آزاد باید گردد"، و "معلم زندانی/ آزاد باید گردد"، صدای اعتراض خود را  علیه سرکوبها بلند کردند.
اجرای همسان سازی و افزایش حقوقها به بالای  خط فقر سی میلیونی و متناسب با نرخ تورم ۴۵ درصدی ، درمان رایگان، پایان دادن به امنیتی کردن مبارزات و آزادی معلمان زندانی و زندانیان سیاسی، پایان دادن به اختلاسها و دزدی ها از جمله مطالبات فوری  بخش های مختلف بانشستگان است. خواستهای مشترکی اعتراضات بازنشستگان را به هم پیوند میدهد. بازنشستگان صدای اعتراض همه مردم هستند. خواستهای آنها مطالبات سراسری همه مردم است. از مبارزات بازنشستگان وسیعا حمایت کنیم.
خبر دیگر تایید حکم اخراج سارا سیاهپور از معلمان معترض تهران و البرز است. پیش تر دادگاه انقلاب تهران حکم ۵ سال زندان تعزیری را برای این معلم صادر کرده‌ بود. هم اکنون کارزاری بزرگ علیه سرکوبگریهای حکومت و علیه  امنیتی کردن مبارزات با خواست آزادی فوری همه معلمان زندانی و بسته شدن پرونده های امنیتی برای معلمان معترض در جریان است.  از این کارزار وسیعا حمایت کنیم. 
 -آخرین خبر اینکه امروز یکم اسفندماه شماری از مردم شهر زابل دراعتراض به صدور قبضهای نجومی برق در مقابل اداره برق تجمع کردند. 
- امروز یکم اسفند مردم در اراک برای هفتمین بار در اعتراض به مازوت سوزی نیروگاه شازند و هوای کشنده و مسموم شهر دست به راهپیمایی زدند. مردم شعار می دادند:"مازوت سوزی جنایته، سکوت کردن خیانته".
حزب کمونیست کارگری ایران
۱ اسفند ۱۴۰۲،  ۲۰  فوریه ۲۰۲۴

 


۲۹ بهمن: تجمعات بازنشستگان تامین اجتماعی و فولاد  و اخبار  اعتراضی دیگر
نه تهدید، نه زندان، نه اعدام، نیست جلودار ما
امروز ۲۹  بهمن بازنشستگان تامین اجتماعی همچون یکشنبه های قبل در اعتراض به مشکلات معیشتی و برای پیگیری مطالباتشان در شهرهای مختلف تجمع کردند. این تجمعات در شهرهایی چون شوش، اهواز، کرمانشاه و اراک برگزار شدند. در شوش بازنشستگان از شهرهای کرخه، هفت تپه و شوش گرد آمده و با شعارهای اعتراضی خود دست به راهپیمایی زدند. بازنشستگان شعار میدادند: " تورم اسفبار حاکم شده بر بازار"، " حقوق نصفه نیمه ، سکوت کنی همینه "، "تامینو غارت کردند ما را بیچاره کردند"، و"بازنشسته داد بزن، حقتو فریاد بزن".
در کرمانشاه یکی از بازنشستگان  پیرامون فساد و رانت بالایی ها و عواقب آن همچون فقر، بیکاری ، اعتیاد و سایر معضلات اجتماعی سخنرانی داشت و سخنان او با کف زدن جمعیت روبرو شد. در این تجمع شعری خوانده شد که اعتراض به فقر و تبعیض بود و در آن به اینکه دزدان دانه درشت حکومت میکنند اما برای یک دزدی ساده دست سارق را قطع میکنند، و همچنین به دره میان فقر و ثروت و فساد اشاره شده بود. در این تجمع بازنشستگان از جمله شعار میدادند: "بازنشسته داد بزن، حقتو فریاد بزن"، "فقط کف خیابان بدست میاد حق ما"، "بازنشسته بیدار است، از تبعیض بیزار است"، و "دولت فرمایشی/حقوق فرسایشی".  
بازنشستگان تامین اجتماعی در اهواز مقابل درب استانداری دراهواز تجمع داشتند و با راهپیمایی و فریاد شعارهایشان خیابان را به صحنه اعتراض پر شور خود تبدیل کردند. از جمله شعارهای بازنشستگان که عمق خشم و اعتراض آنها را بیان میکرد عبارت بود از: "می جنگیم، میمیریم، حقمون را میگیریم"، "رئیسی دروغگو حاصل وعده هات کو"، "کشور پر در آمد چه بر سر تو آمد"، "نه تهدید، نه زندان، نه اعدام، نیست جلودار ما"، "فقر و فساد همین جاست،  آقازاده آمریکاست"، "پیام ما به دولت، خجالت، خجالت"، "بازنشسته می میرد، ذلت نمی پذیرد"، "حقوق بازنشسته فقط برای یک هفته"، "مجلس انتصابی، گند زده حسابی"، "از بس دروغ شنیدیم ما دیگه رای نمیدیم"، "حاصل کار دولت، غارت جیب ملت"، "رئیسی دروغگو حاصل وعده هات کو". 
همزمان با بازنشستگان تامین اجتماعی، بازنشستگان فولاد نیز در این روز مثل هفته های گذشته در شهرهای اهواز،  تجمع داشتند. بازنشستگان شعار  میدادند:  فولادی داد بزن حقتو فریاد بزن. 
در این روز همچنین جمعی از کارگران یک شرکت شکلات‌سازیِ تبریز دراعتراض به ساعت طولانی کار روزانه و دریافتی ماهانه اندک خود دست به تجمع زدند. به گفته کارگران از شنبه تا پنجشنبه روزانه ۱۱ ساعت کار میکنند که سه ساعت آن اضافه کاری اجباریست و با این میزان کار، اگر به بهانه ای جریمه نشوند، مزد ماهانه آنها ۹ تا ۹ و نیم میلیون تومان است که به هیچوجه مخارج زندگی آنها را کفاف نمیدهد.  با  این حجم سنگین کار فقط کارگرانی که خیلی نیازمند هستند، در این کار باقی می مانند. خیلی ها می آیند و یک ماه نشده از این شرکت میروند. افزایش حقوقها یک مطالبه سراسری کارگری است. 
تجمع اعتراضی دیگر در این روز از سوی  کارگران شهرداری ایلام در اعتراض به تعویق پرداخت چهار ماه مزد و حق بیمه در  مقابل درب استانداری ایلام برپا شد .

حزب کمونیست کارگری ایران
۲۹ بهمن ۱۴۰۲،  ۱۸ فوریه ۲۰۲۴

 


تجمعات سراسری  بازنشستگان مخابرات  
تا حصول نتیجه دوشنبه ها می آییم
امروز نیز شاهد یک تجمع دیگر بازنشستگان مخابرات بودیم که بیش از یک سال است منظما هر دو شنبه دست به تجمع و اعتراض میزنند و بر خواستهای خود پافشاری میکنند. اما هنوز پاسخی نگرفته اند. امروز ۳۰ بهمن در شهرهای اهواز، اراک، سنندج، تبریز، اردبیل، مریوان و رشت  این بخش از بازنشستگان مطابق دوشنبه های هر هفته  برای پیگیری مطالباتشان تجمع کردند، شعار دادند و با فریاد و سخنرانی به وضعیت ناهنجار معیشتی شان اعتراض کردند. در تهران بازنشستگان به دنبال تجمع در مقابل شرکت مخابرات، در خیابانهای اطراف راهپیمایی کردند و شعار دادند و توجه زیادی به آنها جلب شده بود.  
از جمله شعارهای بازنشستگان مخابرات در تجمعات این روز عبارت بودند از" "مطالبات پزشکی حق مسلم ماست"، "سهامدارظالم حق ما ها را خورده"، "نه گرما، نه سرما، نیست جلودار ما"، و "سهامدار خیانت میکند، وزیر حمایت میکند". 
گفتی است که نهاد مافیائی و چپاولگری که در راس آن خامنه ای قرار دارد بنام "ستاد اجرائی فرمان امام" سهامدار اصلی شرکت مخابرات است.
سطح نازل حقوقها و فقر و بی تامینی، عدم اجرای آیین‌نامه سال ۱۳۸۹ که میتواند اندک بهبودی در وضع بازنشستگان ایجاد کند و بساط دزدسالار حاکم موضوعات اعتراض این بازنشستگان است.  همسان سازی حقوقها و افزایش آن به بالای خط فقر سی میلیونی، درمان رایگان، پایان دادن به اختلاسها و دزدیها خواستهای مشترک بازنشستگان است که بارها آنها را در بیانیه و قطعنامه ها و در فریاد شعارهای اعتراضی شان اعلام داشته اند. 
بازنشستگان فریاد اعتراض کل جامعه هستند. از خواستها و اعتراضاتشان وسیعا حمایت کنیم
حزب کمونیست کارگری ایران
۳۰ بهمن  ۱۴۰۲،  ۱۹ فوریه ۲۰۲۴ 

 

 

اعتراضات در مترو، لیدوم آذرستان جاسک،  بازنشستگان مخابرات
امروز ۳۰ بهمن کارگران شرکت بهره برداری مترو تهران در اعتراض به عدم پاسخگویی به مطالبات دست به تجمع زدند. کارگران شعار میدادند: "کارگر می میرد، ذلت نمی پذیرد". 
در این روز همچنین کارگران شرکت "لیدوم آذرستان رژون صنعت" در جاسک بدلیل عدم پرداخت سهمیه دستمزد خود برای پنجمین روز متوالی مقابل درب اصلی شرکت دست به تجمع زدند. اعتراض این کارگران از روز پنجشنبه آغاز شده است. کارگران میگویند دیگر حاضر نیستند با دستمزدهای سطح نازل و تعویق در پرداخت آن و فشار معیشتی سنگینی که بر آنها وارد شود کار کنند. در این شرکت ۵۰۰ کارگر به کار اشتغال دارند و اعلام کرده اند تا طلبهای آنها پرداخت نشود وبه مطالباتشان پاسخ داده نشود حاضر به کار کردن نیستند. 
-امروز تجمعات وسیع و سراسری بازنشستگان مخابرات در اعتراض به وضع بد معیشتی و عدم پاسخگویی به مطالباتشان در شهرهای مختلف جریان یافت. بر اساس گزارشات تکمیلی در این روز بازنشستگان مخابرات در بیست  شهر اهواز، اصفهان، اردبیل، سنندج، مریوان، قروه، اراک، تبریز، کرمانشاه، رشت، شیراز، ارومیه، تهران، همدان، ساری، بندرعباس، خرم آباد، زنجان، بروجرد و سقز  تجمع کردند و در برخی شهرها راهپیمایی داشتند. 
حزب کمونیست کارگری ایران
۳۰ بهمن ۱۴۰۲،  ۱۹  فوریه ۲۰۲۴

 

مبارزه باشکوه مردم آلمان علیه فاشیسم
«فاشیست برو گم شو»

تظاهرات‌های گسترده ضد فاشیستی در آلمان هر روز ابعاد گسترده‌تر می‌یابد. طی ماه گذشته حضور خیابانی صدها هزار نفر هر هفته و منظماً علیه سیاست‌های فاشیستی احزاب راست افراطی و دسیسه‌‌ها و توطئه چینی پنهان ‌آنها اعتراض می‌کنند. مبارزات ضد فاشیستی یک ماهه مردم معترض در آلمان علیه جریان راست و فوق ارتجاعی، بی‌سابقه و بسیار شورانگیز است. 
پیام تظاهرات‌های سراسری بسیار روشن است؛ مردم خشمگین و معترض به میدان آمده‌اند و با صدای رسا فریاد می‌زنند به پارلمان و سیاست‌های عقیم دولت کنونی چشم امید نداریم! اعتراض مستقیم و بی تخفیف سلاح ما است. فریب نمی‌خوریم و نمی‌گذاریم تاریخ سیاه و خونبار فاشیسم در آلمان دوباره تکرار شود!
افشا شدن جلسه محرمانه و مخفی و دسیسه‌چینی سران حزب دست راستی حزب آلترناتیو آلمان علیه پناهندگان و سیاست ضد مهاجرتی آن مردم آلمان را شوکه کرد. حزب «آ اف د» که توانسته به شهرداری و شوراهای برخی شهرها راه یابد در جلسه مخفی رهبران ارشد این حزب و برخی از چهره‌های شناخته شده دست راستی در باره ایده خواهان انحلال احزاب و ایجاد تک حزبی و همچنین اخراج وسیع مهاجران از خاک آلمان مشغول توطئه و دسیسه چینی هستند. این حزب در تلاش است تا با اتکا به نارضایتی و بی اعتمادی مردم از احزاب حاکم، با ائتلاف مخفیانه احزاب نژاد‌پرست و جریانات راست افراطی با شعارهای پوپولیستی و مردم فریب، گرانی و تورم و بیکارسازی، فشارها و تنگناهای اقتصادی تحمیل شده به مردم را به گردن پناهندگان و مهاجرین بیندازد. 
بی تحرکی و انفعال احزاب حاکم نسبت به این توطئه چینی ، مردم را بسیار خشمگین‌ کرده است. اقدامات تاکنونی بشدت ناکافی و مماشات جویانه است. پاسخ علیه سیاست‌های فاشیستی ضد کارگری و ضد پناهندگی باید قاطع، صریح و محکم باشد.  

تشکیلات آلمان حزب کمونیست کارگری ایران از مبارزه شورانگیز مردم‌ آلمان علیه احزاب راست‌گرا پشتیبانی می‌کند و آنرا گام مؤثری برای عروج چپ اجتماعی در آلمان می‌داند.

 ما تأکید می‌کنیم که این مبارزات برای تثبیت پیروزی خود، لازم است با طرح مطالبات صریح و روشن چپ جامعه بعنوان یک آلترناتیو و مدعی قدرت علیه راست‌ها و مماشات پارلمان و احزاب بورژوایی قد علم کند و به سکوی قدرتمندی برای طرح مطالبات برابری طلبانه و به میدان آوردن نیروی عظیم چپ اجتماعی، بستری برای گام های بعدی علیه همه مصائب اجتماعی در جامعه و زمینه مناسبی در دفاع  از ارزش های اجتماعی باشد و عروج مجدد چپ در اروپا را رقم بزند.

تشکیلات خارج کشور حزب کمونیست کارگری ایران – واحد آلمان
۱۸ فوریه ۲۰۲۴

 

یاد سیامک ستوده عزیز گرامی باد 

باخبر شدیم که متاسفانه سیامک ستوده عزیز، مبارز کمونیست و شریفی که سراسر زندگی‌اش مبارزه علیه حکومت‌های شاه و جمهوری اسلامی بود، در روز جمعه ۱۶ فوریه در شهر تورنتوی کانادا درگذشت. 

سیامک ستوده سالها به جرم فعالیت سیاسی در زمان شاه زندانی و شکنجه شد و پس از آزادی نیز تا زمان درگذشتش به مبارزه علیه جمهوری اسلامی ادامه داد. کتاب‌ها و مقالات زیادی علیه جمهوری اسلامی و مذهب و اسلام و علیه ناسیونالیسم نوشت و در برنامه‌های تلویزیونی مختلفی نیز حول اهداف آزادیخواهانه‌اش آگاهگری میکرد. انتشار نشریه روشنگر نیز یکی از فعالیت‌های او بود که با همکاری تعدادی از فعالین کمونیست منتشر میشد. 

درگذشت این انسان شریف و این مبارز قدیمی را صمیمانه به خانواده‌ و یاران و همرزمانش تسلیت میگوییم و یادش را گرامی میداریم. 

حزب کمونیست کارگری ایران 
۱۸ فوریه ۲۰۲۴

 

 

قتل عام مردم غزه را شدیدا محکوم میکنیم
آنچه در غزه میگذرد جنگ نیست. قتل عام است. پاکسازی قومی است. جنایتی فجیع علیه بشریت است. چهارماه است یک ارتش تا دندان مسلح به مردمی سیویل و غیر مسلح که در محدوده کوچکی محصور و زندانی شده اند با بمب و موشک و توپ و تانک  دارد حمله میکند و هر روز شمار بسیاری را به قتل میرساند. 
ارتش اسرائیل آشکارا با هدف نابودسازی عمومی حمله میکند. به قصد کشت به مردم، به خانه ها، به بیمارستان ها، و به مناطق مسکونی حمله میکند. حتی شواهد تکان دهنده متعددی از شلیک مستقیم به کودکان خردسال گزارش شده است. این جنایات با توجه به مدیای اجتماعی، دارد در برابر چشم مردم دنیا صورت میگیرد. حتی برخی افراد ارتش اسرائیل با گستاخی کلیپ‌هایی از جنایات فجیع خود علیه فلسطینیان را در رسانه های اجتماعی به نمایش میگذارند. گزارشاتی منتشر شده است از اینکه تازه‌ترین سلاحهای ساخت آمریکا و غرب برای تست میزان کشندگی آنها برای اول بار علیه ساکنین غزه به کار گرفته شده است. در خود اسرائیل از جانب نیروهای دست راستی اسرائیلی آفیش‌هایی وسیعا منتشر شده که در اشاره به فلسطینیان روی آنها نوشته شده است "کلک همه را بکنید!"  و دولت نتانیاهو دارد دقیقا به همین روال عمل میکند. 
شمار قربانیان این جنایات تا کنون نزدیک به ۳۰ هزار کشته و دهها هزار زخمی و آوارگی میلیونی بوده است. آوارگان نیز جایی برای فرار جز در همان محدوده کوچک غزه ندارند. بیش از یک میلیون و پانصد هزار نفر به شهرک جنوبی رفح فرار کرده اند. اما اکنون دولت اسرائیل نقشه حمله زمینی وسیع به این شهرک را نیز در دستور دارد. که نتیجه آن میتواند فجایعی بسیار وسیعتر و تکان دهنده تر باشد. 
فلسطینیان ساکن غزه دارند تاوان جنایات گروه اسلامی حماس را که بر آنها حکومت میکند، با خون و زندگی خود می پردازند. در حمله ۷ اکتبر حماس به اسرائیل بنا به آمار ۱۲۰۰ نفر از زن و مرد و کودک اسرائیلی وحشیانه به قتل رسیدند، و نزدیک به ۳۰۰ نفر نیز از جمله شماری از کودکان و افراد سالمند، به گروگان گرفته شدند. 
دولت دست راستی اسرائیل جنایت حماس را دارد با جنایاتی بسیار گسترده تر و فجیع تر علیه مردم محرومی که هیچ ربطی به این جنایت ندارند، پاسخ میدهد. ساکنین غزه محرومترین مردم دنیا هستند. از هیچ سرزمین و حق و حقوقی برخوردار نیستند. اکنون دولت اسرائیل میخواهد از همان محدوده کوچک و سرزمین محصور شده و تحت کنترل نیز آنها را بیرون براند و با کشتار و پاک سازی و کشتار، این مردم را یا به زیر سیطره نیروهای متخاصم اسرائیلی درآورد یا ناچار به فرار به بیغوله هایی دیگر نماید. 
علیرغم تظاهراتهای گسترده در دفاع از فلسطینیان، اکثر دولتها اقدامی برای مقابله با جنایات دولت اسرائیل انجام نمیدهند.  برعکس دولتهای غربی و آمریکا علیرغم برخی مخالفتها با تاکتیکهای نظامی اسرائیل اساسا حامی آن هستند و با قطع جنگ مخالفت می‌کنند. 
موقعیت تبعیض آمیز و بی حقوقی مطلقی که  به مردم فلسطین تحمیل شده لکه ننگی بر دامان بشریت و زخم چرکینی بر جامعه بشری است و جریانات ضد انسانی و فاشیستی در خلل و فرج این زخم کهنه و تاریخی زیست میکنند و آنرا هر روز عمیتقر میکنند. فاشیسم اسلامی و فاشیسم یهودی حیات و بقای خود را مدیون تفرقه و تخاصم هرچه بیشتر میان مردم اسرائیل و فلسطین هستند و اینها یکدیگر را تغذیه میکنند و به یکدیگر نیاز دارند. این دو نیرو با نابودسازی و مرگ و جنایت زنده اند. حتی در گزارشها به شواهد زیادی اشاره شده است که دلالت بر این دارد که دولت نتانیاهو از قبل از نقشه حماس به اسرائیل مطلع بود و علیرغم اینکه تحرکات حماس برای آماده سازی برای حمله ۷ اکتبر جلوی چشم آنها بود، تلاشی برای مقابله با آن نکرد تا بتواند مجوزی برای سیاست پاکسازی و کشتار کنونی در دست داشته باشد. 
حزب کمونیست کارگری جنایات دولت و ارتش اسرائیل علیه مردم فلسطین را شدیدا محکوم میکند. ما همه مردم دنیا را به مخالفت و ابراز انزجار از جنایات دولت اسرائیل و همچنین جنایات حماس و جریانات اسلامی فرا میخوانیم. با تظاهرات و تجمع و بیانیه های اعتراضی و فراخوانها و به هر شکل ممکن علیه این نیروها و همچنین حامیان آدمکش آنها نظیر جمهوری اسلامی ایران باید به میدان آمد و در برابر جنایات آنها دست به اقدام زد. باید سازمان ملل و دولتهای مختلف را برای مقابله با جنایات دولت اسرائیل و کل جریانات تروریست اسلامی و تروریسم یهودی وسیعا و قاطعانه زیر فشار قرار داد. در رابطه با ادامه حملات به غزه توسط ارتش اسرائیل و جنایاتی که هر روز دارد شمار بیشتری از مردم این منطقه را قربانی میگیرد و برای پایان دادن فوری به این جنگ، باید وسیعا و همه جا دست به کار شد. باید از حق بی چون و چرای مردم فلسطین برای برخورداری از سرزمین و دولت مستقل خود دفاع کرد. از نظر ما ایجاد دو دولت فلسطینی و اسرائیلی راه واقعی پایان دادن به فاجعه فلسطین است و باید تلاش کرد که این راه هرچه زودتر عملی شود.. 
حزب کمونیست کارگری ایران
۲۹ بهمن ۱۴۰۲، ۱۸ فوریه ۲۰۲۴

 

کمپین یک‌ماهه جمع‌آوری صد هزار دلار کمک مالی!

به لطف کمک‌های شما مردم شریف و آزاده و تلاش شبانه‌روزی اعضا، فعالین و همراهان خود، حزب کمونیست کارگری توانسته است فعالیت های گسترده‌ای در همه عرصه هایمبارزه در داخل و خارج کشور را بر علیه جمهوری اسلامی، برای آزادی و برابری و در دفاع و ادامه انقلاب زن زندگی آزادی به پیش برد. 

حزب ما سالهاست که در عرصه های مختلف از حقوق کودک تا مبارزه علیه حجاب و گسترش جنبش آزادی زن، از دفاع از حقوق پناهندگان تا مبارزه برای متوقف کردن اعدام‌ها و لغو مجازات اعدام، از فعالیتبرای آزادی زندانیان سیاسی و تلاش برای متحد کردن کارگران، معلمان، بازنشستگان، دادخواهان، پرستاران، دانشجویان تا دفاع از حقوق ال جی بی تی کیو پلاس‌ها و حفظ محیط زیست، از سازماندهی تظاهرات‌ها در خارج کشور تا مبارزه علیه اسلام سیاسی و برای بایکوت سیاسی و اخراج جمهوری اسلامی از نهادهای بین‌المللی فعالانه تلاش میکند. اکنون طبق سنت چند سال اخیر، موعد آن فرارسیده تا  برای ادامه و گسترش فعالیت‌های خود، از جمله اداره تلویزیون کانال جدید که ۲۴ ساعته از سه ماهواره پخش میشود، شما را  به حمایت مالی از حزب کمونیست کارگری دعوت کنیم. 

ما امیدواریم که بتوانیم طی یک ماه از ۲۰ فوریه تا ۲۰ مارس (۱ اسفند تا ۱ فروردین) دستکم مبلغ صدهزار دلار جمع‌آوری کنیم. سال گذشته کمپین مالی سالانه ما به لطف حمایت شما موفق به جمع‌آوری بیش از ۱۳۰ هزار دلار شد. امیدواریم امسال از این مبلغ فراتر برویم. 

طبق معمول آمار و ارقام این کمپین برای اطلاع عموم منتشر خواهد شد.

پیشاپیش دست همه عزیزانی که با کمک‌های خود به ادامه و گسترش فعالیتی وسیع برای متحد کردن صفوف مردم و سرنگونی جمهوری اسلامی و تحقق جامعه انسانی در ایران یاری می‌رسانند را به گرمی میفشاریم.

حزب کمونیست کارگری ایران 
۱ اسفند ۱۴۰۲، ۲۰ فوریه ۲۰۲۴ 


برای پرداخت کمک‌های خود میتوانید از طریق شماره حساب های زیر و یا از طریق تماس با تشکیلات های حزب اقدام نمایید: 
شماره حساب‌ها و تلفن‌های تماس:
سوئد:
Sweden
NordeaPlusgirokonto: 4122379-3
Bankkontonummer: 9960264 1223793