اعتراض کارگران ماشین سازی زرین اصفهان، قند قزوین و راه آهن کرمان

شخصی سازی فونت
  • کوچکتر کوچک متوسط بزرگ بزرگتر
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

اعتراض کارگران ماشین سازی زرین اصفهان، قند قزوین و راه آهن کرمان، و راهپیمایی مالباختگان در تاکستان: روز ۳۰ شهریور  کارگران کارخانه ماشین سازی زرین‌شهر اصفهان در اعتراض به سطح نازل حقوقها و تعویق پرداختها و وضع بد معیشتی و کاری خود برای سومین روز متوالی دست به اعتصاب زده و در محوطه شرکت تجمع کردند.

-روز چهارشنبه ۲۹ شهریور کارگران کارخانه ی قند قزوین در اعتراض به تعویق پرداخت حقوقها و شرایط سخت کار و شرایط معیشتی خود  دست به اعتصاب زدند و در  برابر ساختمان مدیریت تجمع کردند. 
-روز ۳۰ شهریور کارگران تعمیر و نگهداری خطوط راه آهن از بافق تا زرند شرکت رضوان درود به نمایندگی از ۳۵۰ کارگر این شرکت در اعتراض به عدم پرداخت سنوات و نیز عدم اجرای طرح طبقه بندی که میتواند بهبود اندکی در مزد آنها ایجاد کند، مقابل استانداری تجمع کردند. 
امروز ۳۱ شهریور جمعیت بزرگی از مالباختگان خشمگین شرکت "تعاونی رضایت خودروی طراوت نوین" در برابر مُصلّای قزوین دست به راهپیمایی زدند. این شرکت، به مدیریت پاسداری به نام «محمدرضا غفاری» و با همدستی سپاه پاسداران «صاحب الامر» قزوین و قوه قضائیه، پول هزاران تن را در «تاکستان» و دیگر جاهای استان قزوین با وعده ی تحویل خودرو بالا کشیده است. جنبش مالباختگان یک جنبش بزرگ در ایران است که اندوخته های کوچک آنها توسط مشتی دزد و کلاش در همدستی با حکومتیان بالا کشیده شده است. جمهوری اسلامی حکومتی است فاسد و مافیایی که اساس اقتصادش بر دزدی و غارت گذاشته شده است و فقر، فساد، گرانی میریم تا سرنگونی؛ یک شعار اعتراضی مردم در انقلاب زن زندگی آزادی است.
حزب کمونیست کارگری ایران
۳۱ شهریور  ۱۴۰۲،  ۲۲ سپتامبر  ۲۰۲۳

۳۱ شهریور: تظاهرات بزرگ مردم زاهدان علیه حکومت 
مرگ بر دیکتاتور!
امروز ۳۱ شهریور مردم  در زاهدان در ادامه جمعه های اعتراضی، در صفی بزرگ دست به تظاهرت زدند و خیابانهای شهر را به صحنه اعتراض خود تبدیل کردند. مردم با خشم شعار میدادند: "مرگ بر دیکتاتور"، "بسیجی، سپاهی، داعش ما شمایی"، و "قسم به خون یاران ایستاده ایم تا پایان". جمعه هشتم مهر سالروز کشتار بیش  از صد نفر از مردم در زاهدان، این کانون داغ انقلاب است و به عنوان جمعه خونین شناخته میشود. این حمله جنایتکارانه حکومت به  مردم  در زاهدان و تعرضات هر روزه آن به مردم معترض در استان سیستان و بلوچستان حمله ای بود به انقلاب زن زندگی آزادی. مردم در سراسر کشور با شعار زاهدان، کردستان چشم و چراغ ایران، سال گذشته در چهلمین روز قتل این عزیزان یاد آنها  را گرامی داشتند . امسال هم مردم در این استان فراخوان به برگزاری مراسم به یاد عزیزان جانباخته مهرماه ۱۴۰۱ را داده اند. به همین مناسبت از روزهای قبل در شهرهای مختلف مردم با  نوشتن شعار علیه جنایتکاران حاکم یاد جانباختگان جمعه سیاه در زاهدان را گرامی داشته اند. قرار است امشب نیز به این مناسبت شعاردهی شبانه در همبستگی با مردم زاهدان صورت گیرد. 
گفتنی است که بدنبال یکساله شدن انقلاب زن زندگی آزادی، خانواده های جانباختگان انقلاب و مردم دادخواه با گرامیداشت یاد عزیزان خود در شهرهای مختلف فضایی از اعتراض را شکل داده اند. روز ۳۰ شهریور که یکی از روزهای پر از جنایات حکومت اسلامی بود یادمان ۵۴ نفر از جانباختگان است و گرامیداشت آنها به شکلهای مختلف برگزار شده است. حکومت با حمله به خانواده های دادخواهان، با دستگیری و امنیتی کردن فضای شهرها سعی کرد جلوی این یادمان ها را بگیرد. اما در جاهایی خانواده ها به سر مزار عزیرانشان رفتند و یادشان را گرامی داشتند و هر جا که نتوانستند، در منازل خود مراسم یادمان را بر پا کردند و عکس ها و فیلم های آنها را وسیعا در مدیای اجتماعی منتشر کردند. بدین ترتیب مدیای اجتماعی به مکان گرامیداشت وسیع و سراسری یادمان جانباختگان انقلاب و فریاد مرگ بر دیکتاتور تبدیل شد. بدینگونه مردم عزم خود را برای پایان دادن به جهنم جمهوری اسلامی اعلام میکنند. 
زنده باد انقلاب زن زندگی آزادی
حزب کمونیست کارگری ایران
۳۱ شهریور  ۱۴۰۲،  ۲۲ سپتامبر  ۲۰۲۳