موج اعدام های اخیر، انعکاسی از وحشت سران جمهوری اسلامی‌ست!

شخصی سازی فونت
  • کوچکتر کوچک متوسط بزرگ بزرگتر
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

رژیم دار و شکنجه جمهوری اسلامی اخیراً موج بزرگی از اعدام را در جامعه به طغیان برآمده، به راه انداخته است. در دو هفته اخیر بیش از ۶۰ زندانی اعدام شده‌اند که گفته شده‌است اکثر آنها به جرم قاچاق مواد مخدر و قتل در زندان بوده‌اند. این رژیم تبهکار و دیکتاتور در شرایطی که هنوز هم نتوانسته است جنبش انقلابی توده‌‌ها برای تغییر وضع ظالمانه موجود را به طور کامل سرکوب کند، خود را ناچار به توسل به چنین اعدام‌هایی دیده‌است تا شاید با ایجاد فضای رعب و حشت شدید در جامعه بتواند از خیزش‌های انقلابی بعدی جلوگیری کند.

حضور بیش از ۱۵ زندانی بلوچ در میان اعدام‌شدگان اخیر، در شرایطی که جمعه‌های مبارزاتی ستمدیدگان بلوچ هنوز هم در زاهدان ادامه دارد، خود به تنهایی خوف و هراس دست‌اندرکاران جمهوری اسلامی از خیزش‌های مردمی و تلاش مذبوحانه آنها برای خاموش کردن فریادهای حق‌طلبانه مردم شدیداً تحت ستم ایران را بیان می‌کند.

جمهوری اسلامی، اکنون با دست زدن به اعدام زندانیان عادی و تمرکز روی آنها می‌کوشد هم در سطح جامعه رعب بیافریند و هم فضا را برای اعدام زندانیان سیاسی آماده کند. به همین دلیل هم می‌بینیم که در لیست اعدام‌شدگان دو هفته اخیر چند زندانی سیاسی نیز وجود دارند که رژیم خیال دارد به این وسیله حضور آنها را در میان انبوه زندانیان عادی کمرنگ سازد. چنانچه روز شنبه ۱۶ اردیبهشت ماه، قوه قضائیه رژیم اعلام کرد حکم اعدام حبیب فرج‌الله چعب، ملقب به «حبیب اسیود» به اجرا درآمده است. حبیب اسیود از فعالین سیاسی جنبش “حرکه النضال” اهواز بود که ماموران وزارت اطلاعات او را از کشور ترکیه ربوه و به ایران برده بودند.

همچنین به گزارش خبرگزاری‌های رسمی در ایران مقامات قضایی جمهوری اسلامی بامداد دوشنبه هیجدهم اردیبهشت اعلام کردند که دو زندانی را که گرداننده چند کانال تلگرامی بودند به اتهام “سب النبی” و “ارتداد” اعدام کرده‌اند. این دو زندانی، یوسف مهراد و صدرالله فاضلی‌زارع می‌باشند که رژیم دار و شکنجه جمهوری اسلامی آنها را صرفا به خاطر ابراز عقیده و عدم اعتقاد به خدا تحت عنوان “توهین به مقدسات” و “اهانت به پیامبر اسلام” به دار آویخت.

اعدام بازداشت شدگان خیزش انقلابی عظیم اخیر، یکی از مهم‌ترین وسایل سرکوب به کار گرفته شده توسط دیکتاتوری حاکم می‌باشد که به رغم خشم و نفرت و اعتراضات وسیع افکار عمومی ادامه یافته است. با توجه به این سیاست سرکوبگرانه رژیم، روشن است که جان تعداد زیادی از جوانان کشور که به دلیل شرکت در جنبش انقلابی اخیر در بیدادگاه‌های جمهوری اسلامی به اعدام محکوم شده‌اند در خطر است.

چریک‌های فدایی خلق ایران ضمن محکوم کردن این جنایات و اعلام همدردی با خانواده‌های زندانیان اعدام شده بر ضرورت مبارزه جهت سرنگونی جمهوری اسلامی پای فشرده و معتقدند که ماشین اعدام جمهوری اسلامی را جز با نابودی تمامیت دیکتاتوری حاکم نمی‌توان از حرکت باز داشت. پس بکوشیم در هر موقعیتی که هستیم و با هرچه در توان داریم مبارزه برای سرنگونی این دیکتاتوری لجام گسیخته را با شدت هر چه بیشتری پیش ببریم.

نابود باد رژیم سرکوبگر جمهوری اسلامی!
زندانی سیاسی آزاد باید گردد!
زندان، شکنجه، اعدام نابود باید گردد!

چریک‌های فدایی خلق ایران
۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۲ برابر با ۱۲ ماه مه ۲۰۲۳

لندن: گزارشی از آکسیون اعتراض به اعدام‌ها در ایران!

در اعتراض به موج وحشیانه اعدام‌های اخیر توسط رژیم دار و شکنجه جمهوری اسلامی در سراسر کشور به ویژه در بلوچستان، بعداز ظهر امروز یک آکسیون افشاگرانه در میدان ترافلگار اسکوئر لندن برگزار شد. در این حرکت اعتراضی که توسط فعالین چریک‌های فدایی خلق ایران در لندن، سازمان دمکراتیک ضد امپریالیستی ایرانیان در انگلستان و فعالین سازمان زنان ۸ مارس (ایران و افغانستان) سازمان یافت، تعدادی از ایرانیان آزاده و فعالین سیاسی منفرد شرکت داشتند.

در جریان این آکسیون که حدود ۲ ساعت به طول انجامید سخنرانی‌هایی در افشای سیاست‌های تبهکارانه جمهوری اسلامی مبنی بر تشدید اعدام به منظور ترساندن و مرعوب کردن جامعه به تلاطم درآمده ما صورت گرفت و در آن از افکار عمومی مردمی و وجدان‌های بیدار خواسته شد که با فشار به سیاستمداران خود، خواهان محکوم کردن جمهوری اسلامی و قطع حمایت‌های دولت‌های امپریالیستی از آنان شوند.

در طول این آکسیون اعلامیه‌هایی به زبان انگلیسی حاوی اطلاعات مربوط به اعدام‌های اخیر به ویژه در میان خلق‌های بلوچ و عرب ایران و همچنین دستگیرشدگان اعتراضات اخیر در میان عابران پخش شد. تعدادی از مردم از شعارها و بنرهای بزرگ و گویای موجود در محل و تصویر جانباختگان جنبش انقلابی اخیر عکس و فیلم می‌گرفتند و همبستگی خود را با اهداف آزادی‌خواهانه برگزار کنندگان این حرکت و مردم ایران اعلام می‌کردند و خواهان ارتباط و آگاهی از زمان برگزاری آکسیون‌های مشابه در آینده شدند. یکی دو جوان که مجذوب آرم چریک‌های فدایی خلق و همچنین شعارهای “پیروز باد انقلاب! زنده باد سوسیالیسم!” شده بودند، در مورد سازمان و شرایط ایران سوالاتی کردند که رفقا به آنها پاسخ دادند.

لازم به ذکر است که در زمان برگزاری این حرکت یک گردهمایی بزرگ دیگر در وسط میدان ترافلگار اسکوئر از مردم انگلیس جریان داشت که در آن سیاست‌های دولت بریتانیا در مورد ویروس کرونا و واکسیناسیون علیه آن مورد نقد سخنرانان قرار گرفت. همچنین تعداد بسیار زیاد دیگری از مردم در حمایت از توده‌های تحت ستم فلسطین و در محکوم کردن جنایات و بمباران‌های روزهای اخیر دولت تجاوزگر اسراییل و حامیان امپریالیستش علیه مردم بی‌گناه فلسطین به محل آمده و یک راهپیمایی بزرگ را با پرچم‌های فلسطین سازمان داده بودند. آکسیون اعتراضی از ساعت ۱ بعدازظهر آغاز و حدود ساعت ۳ بعدازظهر به پایان رسید.

نابود باد رژیم وابسته به امپریالیسم جمهوری اسلامی!
پیروز باد انقلاب!
نه می‌بخشیم و نه فراموش می‌کنیم! با انقلاب علیه استثمارگران در هم می‌شکنیم بساط دار و شکنجه را!

فعالین چریک‌های فدایی خلق ایران در لندن
۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۲ برابر با ۱۳ ماه مه ۲۰۲۳