تجمع مردمی علیه حملات شیمیایی به مدارس در شاهین شهر

شخصی سازی فونت
  • کوچکتر کوچک متوسط بزرگ بزرگتر
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

 خیزش های مردمی: اطلاعیه شماره ۳۸۵ مرگ بر حکومت کودک کش  امروز ۲۶ فروردین خانواده های دانش آموزان و مردم شهر شاهین شهر بنا بر فراخوانی از قبل اعلام شده در اعتراض به حملات شیمیائی حکومتیان به مدارس دخترانه مقابل اداره آموزش و پرورش این شهر تجمع کردند و شعار های ضد حکومتی سر دادند . نیروهای سرکوب بلافاصله در محل حاضر شده و با گاز اشک آور اقدام به متفرق کردن جمعیت کردند. اما مردم معترض در محل باقیمانده و با کف زدن و فریاد مرگ بر دیکتاتور و بیشرف، بیشرف و سردادن شعار نترسید، نترسید، ما همه با هم هستیم به تجمع عتراضی خود ادامه دادند.

تجمع کنندگان شعار میدادند: "حکومت کودک کش، نمیخوایم، نمیخوایم"، "مرگ بر دیکتاتور" و "هیز تویی هرزه تویی..". مردم شاهین شهر با این حرکت اعتراضی خود راه موثر مقابله با سیاست جنایتکارانه تروریسم شیمیایی حکومت علیه دانش آموزان را به نمایش گذاشتند و الگویی برای همه شهرها شدند.
بنا بر خبر دیگری امروز یکی از مدارس دخترانه در شهر قدس مورد حمله شیمیایی قرار گرفت و پس از آن دانش آموزان و خانواده هایشان دست به تجمع زده و شعارهای اعتراضی سر دادند.
حملات شیمیائی به مدارس یکی از شنیع ترین و جنایتکارانه ترین سیاستهای تروریستی حکومت آدمکش اسلامی است و خشم و نفرت همه مردم علیه این حکومت منحوس ضد مردمی را برانگیخته است. باید علیه حملات شیمیایی به مدارس در سطح سراسری به پا خاست و همچون شاهین شهر در تمام شهرها در مقابل آموزش و پرورش و مدارس تجمع و اعتراض کرد. یک پاسخ محکم به این جنایت وحشیانه حکومت اعتصاب سراسری معلمان و دانش آموزان و تعطیلی مدارس و تجمعات اعتراضی گسترده است. مساله بر سر جان و زندگی کودکان ماست . نباید آنها را به مدرسه فرستاد. تا وقتی این حملات ادامه دارد باید به اعتصاب ادامه داد. حملات شیمیایی به مدارس آتشی دیگر بر خشم مردم برای ادامه انقلاب زن زندگی آزادی زده است. حکومت جنایتکار و کودک کش جمهوری اسلامی باید گورش را گم کند و برود.
حزب کمونیست کارگری ایران
۲۶ فروردین ۱۴۰۲،

 

خیزش های مردمی: اطلاعیه شماره ۳۸۷
راهپیمایی و تجمع بازنشستگان تامین اجتماعی اهواز، تجمع مشترک بازنشستگان و کارگران نیشکر هفت تپه شوش، تجمع بازنشستگان فولاد البرز
زیر بار ستم نمیکنیم زندگی، جان فدا میکنیم در ره آزادگی
امروز ۲۷ فروردین و در ادامه یکشنبه های اعتراض و با فراخوانی از قبل اعلام شده تجمع بازنشستگان تامین اجتماعی شوش در محوطه تامین اجتماعی و راهپیمایی آنها با فریاد شعارهای اعتراضی شان تا اداره کار و سپس تجمع مشترک آنان با کارگران نیشکر هفت تپه در این محل علیه مصوبه مزدی شورایعالی کار فضای پر شوری از اعتراض را در این شهر بوجود آورده بود. یک صحنه زیبای اعتراضی امروز در شوش خواندن سرود زیر بار ستم نمیکنیم زندگی، جان فدا میکنیم در ره آزادگی از سوی جمعیت بزرگ کارگران معترض بود.
شوش میرود که به الگویی برای اعتراضات مردمی در تمام شهرهای تبدیل شود. در حرکت اعتراضی امروز بازنشستگان و کارگران نیشکر هفت تپه شعار میدادند: "فقط کف خیابان، بدست میاد حقمون"، "وعده وعید کافیه، سفره ما خالیه"،
در این روز همچنین بازنشستگان تامین اجتماعی در اهواز تجمع و راهپیمایی داشتند و با سر دادن شعارهای اعتراضی و فریاد " گرانی تورم بلای جان مردم" فضای پر شوری از اعتراض را در شهر آفریدند.
امروز همچنین بازنشستگان فولاد منطقه البرز غربی در اعتراض به وضعیت بد معیشتی و بی پاسخ ماندن خواستهایشان دست به تجمع زدند. خواستهای مشترکی اعتراضات بخش های مختلف بازنشستگان را به هم پیوند میدهد.
اعتراض بازنشستگان به سطح نازل حقوقها و بی تامینی، دزدی ها و اختلاس ها و وشعیت بد معیشتی شان است. در همین راستا مصوبه مزدی شورایعالی کار که مبنایی برای سطح مستمری آنهاست یک موضوع اعتراض مهم آنهاست. همسان سازی حقوقها و افزایش آن به بالای نرخ سبد هزینه معیشتی که امروز سی میلیونی است، درمان و تحصیل رایگان و داشتن حق مسکن ، پایان دادن به اختلاس ها و پرداخت دیون دولت به صندوق بازنشستگی و پایان دادن به امنیتی کردن مبارزات ازجمله خواستهای اعتراضی بازنشستگان است که در اعتراضاتشان بارها بر روی آنها تاکید کرده اند.

حزب کمونیست کارگری ایران
۲۷ فروردین ۱۴۰۲، ۱۶ آوریل ۲۰۲۳
tel:00447435562462
tel:00447435562462

خیزش های مردمی: اطلاعیه شماره ۳۸۶
۲۶ فروردین: روز بیحجابی سراسری
امروز ۲۶ فروردین روز اعتراض به طرح جدید حجاب حکومتی تحت عنوان طرح "تذکر لسانی" است. فراخوان اعتراض سراسری به این طرح از سوی شماری از تشکلها و جمع های دانشجویی داده شده است. در پاسخ به این فراخوان دانشجویان دانشگاهها از جمله در امیرکبیر، پلی تکنیک و خوارزمی بدون حجاب در کلاسهای درس حاضر شدند. در جلوی درب ولیعصر پلی تکنیک نیز از صبح این روز نیروی سرکوب بسیاری مستقر شده و پوشش دختران دانشجو را کنترل میکردند و همزمان همین وضعیت در "درب سعید" دانشگاه با دانشجویان امیرکبیر برقرار بود.
همچنین در تصاویر منتشر شده در مدیای اجتماعی از تهران و رشت و دیگر شهرها زنانی را می بینیم که بی حجاب به خیابان آمده و با پیاده روی جمعی به این روز اعتراضی پیوسته اند. بعلاوه کلا نداشتن حجاب به پدیده ای اجتماعی تبدیل شده و بخش اعظم زنان حجاب ندارند و نداشتن حجاب یک شکل سراسری مبارزه علیه آپارتاید جنسی و حجاب اجباری و کلا حکومت اسلامی است.
در اعتراض به حجاب اجباری همچنین ۹۰ تن از فعالین مدنی، سیاسی، حقوق بشری و خانواده‌های دادخواه داخل کشور بیانیه ای داده اند. که در بخشی از آن چنین آمده است:"حماسه‌ای که در ماه‌های اخیر با شعار #زن_زندگی_آزادی آفریدید، در تاریخ مبارزات ایرانیان بر ضد استبداد مذهبی و دیکتاتوری، ماندگار، و سرنوشت ملت را بسوی آزادی و دموکراسی رهنمون گردید، این‌بار بجای هشدار به سران حکومت خودکامه‌ای که از دین ابزاری برای سرکوب آزادی ساخته است، شما ملت قهرمان ایران را مخاطب قرارداده، و با شما هم‌پیمان می‌شویم که در حفظ و پاسداری از آزادی در انتخاب پوشش و شادی عمومی که با ایثار خون و جان و تحمل زندان و شکنجه و اعدام بدست آمده، و اولین دستاورد ارزشمند #قیام_مهسا است، تا رسیدن به آزادی و دموکراسی تا پای جان بکوشیم. ...ما برای تحقق شعار "زن، زندگی، آزادی"، و رسیدن به جامعه ای آزاد و سالم و مرفه مبارزه خواهیم کرد، و در پاسخ به تهدیدات نیروهای سرکوبگر تاکید می‌کنیم که از صبح شنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۲ در کنار بانوان ایرانی برای آزادی پوشش خواهیم بود، و پاسخ توهین به بانوان نیک سرشت ایرانی دفاع مشروع است، و عواقب آن به عهده رژیم می‌باشد. ضمنا از باورمندان گرامی حجاب می‌خواهیم؛ صف خود را از سرکوبگران جدا کنند، تا در ننگ و شرمساری حکومت شریک نشوند.زن، زندگی، آزادی".
در ادامه طرح جدید حجاب اجباری خبرها از پلمب ۷ کافه و رستوران در سوادکوه به دلیل آنچه "رواج کشف حجاب و عدم رعایت شئونات اسلامی" میخوانند، بودیم. طبق گزارشات حکومت در شهرهای مختلف تحت همین عنوان اقدام به تعطیلی کافه و رستوران ها و پلمپ کردن مغازه ها کرده است. اما مردم در این مورد هم ساکت نیستند. جدالی سخت بین مردم و حکومت در جریان است. از جمله در آمل سه روز پیش در اعتراض به پلمپ کردن یک کافه توسط مامورین حکومتی، مردم بسیاری از زنان بیحجاب و مردان در مقابل کافه جمع شدند و با رقص مختلط خود جواب دندان شکنی به حکومت آپارتاید جنسی حاکم و حجاب اجباری دادند. مردم در پست های خود در مدیای اجتماعی نوشتند:"خیابانها را نمیتوانند پلمپ کنید".
مقابله با حجاب یک عرصه مهم جنگ مردم با حکومت اسلامی و انقلاب زن زندگی آزادی است. حجاب پرچم حکومت اسلام و به گفته خود حکومتیان خاکریز اولشان است که توسط مردم فتح شده است و امروز حکومت میکوشد این سنگر را باز پس بگیرد. اما مردم این سمبل تحقیرزنان و کل بساط آپارتاید جنسی حاکم را به چالش کشیده و جنگی سخت در خیابان و دانشگاه و در محل کار و همه جا جاریست. حکومت آپارتاید جنسی جمهوری اسلامی را با کل قوانین ارتجاعی اسلامی و دستگاه سرکوب و جنایتش باید به زباله دان تاریخ سپرد. زنده باد انقلاب زن ، زندگی، آزادی
حزب کمونیست کارگری ایران
۲۶ فروردین ۱۴۰۲، ۱۵ آوریل ۲۰۲۳