رضا شهابی از اعضای هیئت مدیره سندیکای کارگران شرکت واحد به دلیل بالا رفتن بیش از حد فشار خون بصورت اورژانسی از زندان به بیمارستان طالقانی منتقل گردید.

شخصی سازی فونت
  • کوچکتر کوچک متوسط بزرگ بزرگتر
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

حدود ساعت ۱۲ شب ۲۵ آذر رضا شهابی دچار فشار خون بسیار بالا گردید که بعد از معاینه پزشک زندان به ایشان آمپول تزریق شد اما فشار خون ایشان به طور کامل کنترل نگردید و مجددا در ساعت ۳ شب به دلیل فشار خون بسیار بالا و سردرد شدید به بهداری زندان منتقل شد و پس از معاینه پزشک زندان اینبار به بیمارستان طالقانی منتقل شد.  فشار خون رضا شهابی در بیمارستان تا مرز ۲۰ رسیده بود که اگر بموقع به بیمارستان نمیرسید قطعا این کارگر زندانی با خطرات جانی روبرو میشد.

خوشبختانه طبق اخبار موجود بعد از رسیدگی های کادر درمان بیمارستان طالقانی وضعیت جسمانی ایشان بهتر شده است، و حدود ظهر ۲۶ آذر به زندان اوین بازگردانده شد.

به دلیل تعلل چند ساعته در اعزام به بیمارستان ممکن بود صدمات جبران ناپذیری برای رضا شهابی بوجود آید. سندیکا عدم حساسیت مسئولان زندان و پزشکان زندان نسبت به حفظ جان زندانیان را قویا محکوم می‌کند.

رضا شهابی مدت ۲۰ماه است که محکومیت ۵سال زندان ناعادلانه خود را میگذراند. رضا شهابی که پیش از این بارها بازداشت و سالهای طولانی در حبس بوده است، بدلیل ضرب و شتمهای شدید در دروره های گذشته دچار مشکلات عدیده جسمانی میباشد‌ و‌ مجددا نیاز مبرم به عمل جراحی دارد. 

داود رضوی و حسن سعیدی دو عضو دیگر سندیکا نیز در حال سپری کردن محکومیت ۵ساله خود به دلیل فعالیت های سندیکایی و‌ دفاع از حقوق کارگران می باشند. هر سه عضو زندانی سندیکا در گذشته بارها بازداشت و حبس شده اند و همانطور که در اطلاعیه های پیشین سندیکا تاکید شده است، این کارگران زندانی با توجه به اذیت و آزارهایی که طی سالیان‌متمادی متحمل شده اند و همچنین بازجوییهای طولانی و انفرادی، از شرایط جسمانی نامساعدی برخوردارند و ‌مرخصی پزشکی برایشان لازم و ضروری است. علاوه بر این همانطور که بارها تاکید کرده ایم، رضا شهابی و داود رضوی به دلیل بیماری های متعدد، مزمن و ‌ناتوان‌کننده شرایط تحمل کیفر را ندارند و میبایستی با حکم عدم تحمل حبس در اسرع وقت آزاد گردند‌که بتوانند با کمک خانواده معالجات خود را در خارج از زندان انجام دهند. ادامه شرایط کنونی تنها به وخیم تر شدن حال آنها منجر خواهد شد و مسئولیت هرگونه عواقبی بطور کمال بر عهده مسئولان زندان اوین، قوه قضاییه و‌ دیگر مقامات‌جمهوری اسلامی خواهد بود.

کارگر زندانی آزاد باید گردد

سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه
۲۷ آذر ۱۴۰۲

htps://www.instagram.com/vahedsyndica/ (https://www.instagram.com/vahedsyndica/)
‏https://twitter.com/VahedSyndicate
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
https://t.me/vahedsyndica
@Vahed_Syndica