اخباروگزارش های کارگری 7 - 8 بهمن ماه 1402

شخصی سازی فونت
  • کوچکتر کوچک متوسط بزرگ بزرگتر
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

 چهارمین شنبه اعتراضی کارگران پالایشگاه های مجتمع گاز پارس جنوبی نسبت به سطح نازل حقوق منجمله عدم اجرای طرح طبقه بندی مشاغل ، اجرانشدن  دو هفته کار- دو هفته استراحت در بخش اداری و پشتیبانی مجتمع، زیرساخت نامناسب خوابگاه‌ها، فرسوده بودن امکانات و تجهیزات و عدم شمول قانون کار برای راننده‌های غیرمالک وعدم پرداخت بموقع مطالبات وعدم تحقق وعده ها

- درجمعه های اعتراضی کارگران صنعت نفت نسبت به تعیین سقف حقوق، نحوه‌ی کسر غیرقانونی مالیات و محدودیت 30 ساله‌ی سنوات بازنشستگی علیرغم سنوات خدمت بیشتر و بعضا کسورات بازنشستگی بیش از 40 سال ،عدم اجرای کامل ماده قانون وظایف و اختیارات وزارت نفت و عدم ادغام صندوق بازنشستگی با سایر صندوق‌های بازنشستگی کارگران شرکت نفت فلات قاره در جزیره لاوان هم تجمع کردند
- ادامه اعتراضات کارگران گروه ملی صنعتی فولاد ایران نسبت به اجرای سرو دم بریده طرح طبقه بندی مشاغل و وعده های توخالی با اعتصاب وبرپایی تجمع مقابل استانداری خوزستان،فرمانداری اهواز وساختمان شعبه مرکزی بانک ملی اهواز
مطالبات کارگران گروه ملی صنعتی فولاد ایران:
1- بازگشت تمام پرسنل اخراجی و تعلیقی علی الخصوص کریم سیاحی به محل کار خود 
2- لغو تمام شکایت‌های کذایی و ناحق مدیریت شرکت و حراست علیه کارگرانی که تنها جرمشان مطالبه حق بود.
3- اجرای کامل طرح طبقه بندی مشاغل و همسان سازی حقوق با دیگر شرکت های فولادی مانند فولاد اکسین قبل از سال جدید
4- تغییر وضعیت کارگران شفق راهیان اکسین به قراردادی
- تجمع اعتراضی کارگران شرکت صنایع پتروشیمی هگمتانه نسبت به عدم پرداخت 7 ماه حقوق
- تجمع اعتراضی جمعی از اهالی خوزستان نسبت به مالچ‌ پاشی مقابل ساختمان اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان
- تجمع اعتراضی هزاران مال باخته تلفنی شرکت کوروش پردازان آیسا
- روز شمار اعتصاب غذای  غلامرضا غلامی کندازی و ایرج رهنما 
پانزدهمین روز از اعتصاب غذای دو فعال صنفی معلمان فارس
- اعتصاب غذای مهدی موسویان در اعتراض به حکم ظالمانه تخلیه چشم
- محمود ملاکی معلم زندانی برای 5 روز مرخصی از زندان آزاد شد 
- جان باختن یک کودک کار در میرجاوه براثر برق گرفتگی
- جان باختن یک کارگر مقنی در نیشابور بر اثر سقوط از ارتفاع
- مرگ یک کارگر دستفروش بر اثر تماس با برق فشار قوی 
*******
*چهارمین شنبه اعتراضی کارگران پالایشگاه های مجتمع گاز پارس جنوبی نسبت به سطح نازل حقوق منجمله عدم اجرای طرح طبقه بندی مشاغل ، اجرانشدن  دو هفته کار- دو هفته استراحت در بخش اداری و پشتیبانی مجتمع، زیرساخت نامناسب خوابگاه‌ها، فرسوده بودن امکانات و تجهیزات و عدم شمول قانون کار برای راننده‌های غیرمالک وعدم پرداخت بموقع مطالبات وعدم تحقق وعده ها
روز شنبه  7 بهمن برای چهارمین هفته متوالی،کارگران پالایشگاه های مجتمع گاز پارس جنوبی(  پالایشگاه های اول، سوم، پنجم ،ششم، هفتم، هشتم، نهم، دهم و دوازدهم پارس جنوبی) برای اعتراض نسبت به سطح نازل حقوق منجمله عدم اجرای طرح طبقه بندی مشاغل ، اجرانشدن  دو هفته کار- دو هفته استراحت در بخش اداری و پشتیبانی مجتمع، زیرساخت نامناسب خوابگاه‌ها، فرسوده بودن امکانات و تجهیزات و عدم شمول قانون کار برای راننده‌های غیرمالک وعدم پرداخت بموقع مطالبات و عدم تحقق وعده ها دست به تجمع زدند.

 
درهمین رابطه:تجمع اعتراضی کارگران ارکان ثالث مجتمع گاز پارس جنوبی
شنبه ۷ بهمن ماه ۱۴۰۲
کارگران ارکان ثالث مجتمع گاز پارس جنوبی، طبق برنامه اعتراضات هفتگی نفت در پالایشگاه های ۵، ۶، ۹، ۱۰ و ۱۲ تجمع نمودند.
طبق خبرهای دریافتی در پالایشگاه سوم، رییس حراست مانع از شکل گیری تجمع گردید و در برخورد مستقیم با کارگران با اعمال زور و رفتار توهین آمیز، با فرستادن نفرات به سایت عملیاتی، خشم و عصبانیت کارگران را سبب گردیده است.
کارگران پارس جنوبی، در پیامهایی اعلام نمودند، در پاسخ به اینگونه برخوردهای امنیتی با خواسته های بر حقشان، با تغییر شکل اعتراضات خود مقابل اینگونه زورگویی ها و کارشکنی ها خواهند ایستاد و پاسخ محکمی به آن خواهند داد.
اهم مطالبات کارگران ارکان ثالث پارس جنوبی،علاوه بر حذف کامل شرکتهای پیمانکاری، اجرای صحیح طرح طبقه بندی مشاغل، بهره مندی از گاز کارت و بن کارت و... و از این پس حق برگزاری تجمعات کارگری خواهد بود.
شورای سازماندهی اعتراضات کارگران غیر رسمی نفت(ارکان ثالث) حمایت و پشتیبانی کامل خود را از اعتراضات بر حق این کارگران اعلام مینماید.
*درجمعه های اعتراضی کارگران صنعت نفت نسبت به تعیین سقف حقوق، نحوه‌ی کسر غیرقانونی مالیات و محدودیت 30 ساله‌ی سنوات بازنشستگی علیرغم سنوات خدمت بیشتر و بعضا کسورات بازنشستگی بیش از 40 سال ،عدم اجرای کامل ماده قانون وظایف و اختیارات وزارت نفت و عدم ادغام صندوق بازنشستگی با سایر صندوق‌های بازنشستگی کارگران شرکت نفت فلات قاره در جزیره لاوان هم تجمع کردند
روز جمعه 6 بهمن درنهمین هفته متوالی، اعتراض کارگران صنعت نفت نسبت به تعیین سقف حقوق، نحوه‌ی کسر غیرقانونی مالیات و محدودیت 30 ساله‌ی سنوات بازنشستگی علیرغم سنوات خدمت بیشتر و بعضا کسورات بازنشستگی بیش از 40 سال ،عدم اجرای کامل ماده قانون وظایف و اختیارات وزارت نفت و عدم ادغام صندوق بازنشستگی با سایر صندوق‌های بازنشستگی کارگران شرکت نفت فلات قاره علاوه بر منطقه بهرگان  در جزیره لاوان هم تجمع کردند.
 
*ادامه اعتراضات کارگران گروه ملی صنعتی فولاد ایران نسبت به اجرای سرو دم بریده طرح طبقه بندی مشاغل و وعده های توخالی با اعتصاب وبرپایی تجمع مقابل استانداری خوزستان،فرمانداری اهواز وساختمان شعبه مرکزی بانک ملی اهواز
مطالبات کارگران گروه ملی صنعتی فولاد ایران:
1- بازگشت تمام پرسنل اخراجی و تعلیقی علی الخصوص کریم سیاحی به محل کار خود 
2- لغو تمام شکایت‌های کذایی و ناحق مدیریت شرکت و حراست علیه کارگرانی که تنها جرمشان مطالبه حق بود.
3- اجرای کامل طرح طبقه بندی مشاغل و همسان سازی حقوق با دیگر شرکت های فولادی مانند فولاد اکسین قبل از سال جدید
4- تغییر وضعیت کارگران شفق راهیان اکسین به قراردادی
روزشنبه 7 بهمن، کارگران گروه ملی صنعتی فولاد ایران همزمان با پنجمین روز از دور جدید نسبت به اجرای سرو دم بریده طرح طبقه بندی مشاغل و وعده های توخالی دست از کارکشیدند و مقابل استانداری خوزستان،فرمانداری اهواز و ساختمان شعبه مرکزی بانک ملی در امانیه اهواز تجمع برگزارکردند وبا سردادن شعارهایی منجمله«بانک ملی حیا کن گروه ملی را رهاکن»،«انصاری بهوش باش ما کارگریم نه اوباش»و....خشمشان را بنمایش گذاشتند.
 
در همین رابطه:
+صدای مستقل کارگران گروه ملی فولاد:
1- پاسخ فریبکاری و خلف وعده را در خیابانهای اهواز خواهیم داد
هیت مدیره‌ مافیایی کارخانه نه تنها حاضر به اجرای طرح طبقه بندی نیست بلکه علیرغم توافقات قبلی اکنون با پیشنهاد پرداخت ۵ درصدی به جای ۵۰ درصد آشکارا به کارگران و پرسنل شریف گروه ملی و خانواده‌هایمان توهین میکند. 
بارها قاطعانه نشان دادیم که ما کارگران گروه ملی بر سر منافع و حقوق خود ذره‌ای کوتاه نخواهیم آمد.
اینبار نیز پس از برگزاری جلسه عمومی در محوطه کارخانه در خصوص پیشنهاد وقیحانه هیات مدیره تصمیم به حضور در خیابان گرفتیم.
ما را محک نزنید ما فولاد گداخته‌ایم
2- گزارش تکمیلی
ما‌ه‌هاست که ما کارگران گروه ملی و شرکت خواستار اجرای کامل طرح طبقه بندی هستیم که پس از اعتصاب پرشور دی ماه، بانک ملی و مافیای کارفرمایی متعهد شدند به پرداخت ۵۰درصد از طرح طبقه بندی از ابتدای بهمن. اما امروز وقیحانه اعلام میکنند که حاضر به پرداخت تنها پنج درصد بعلاوه یک و نیم میلیون!! از طرح طبقه‌بندی هستند که البته آنهم پس از کسر مالیات به معنای فریب کامل ماست.
در ادامه اعتصاب پنج روز گذشته به دلیل عدم اجرای کامل طرح طبقه بندی، صبح امروز جلسه‌‌ای عمومی با حضور تعداد کثیری از کارگران گروه ملی و شرکت شفق محوطه‌ کارخانه برگزار شد و طبق نظر جمعی، تجمعات پرشور و خروشی برای اعتراض و هشدار جدی به چپاولگران فولاد،مقابل استانداری، فرمانداری، دادگستری و بانک ملی برگزار کردیم.
هشدارجدی به کارفرما 
اگر دست‌های پشت پرده مافیایی قصد دارد با تحریک خشم کارگران منافع مالی و فاسد خود را دنبال کند،پاسخ این تعرض و سواستفاده را مثل همیشه با لرزاندن اهواز خواهیم داد.
ما کارگران فولاد علیه ظلم و بیداد می‌جنگیم می‌جنگیم
+کارگران گروه ملی فولاد: ما کارگریم ، وعده نمیدهیم، عمل میکنیم.
با سلام خدمت همکاران محترم 
همانگونه که قبلاً اشاره شده به نقطه ای رسیده ایم که به جز خودمان هیچکس را نداریم تا حقوقمان را مطالبه کند و این نقطه قوت پرسنل شرکت گروه ملی فولاد اهواز است.
درود بر شیرمردان و دلاور مردان گروه ملی که یکبار دیگر با خروش خود ثابت کردند که وقتی پای حق و حقوق خود و خانواده شان در میان است با هیچ شخص و ارگانی مدارا و تعارف ندارند. چندین و چند بار خواسته های خود را بصورت آرام و برادرانه مطرح کردیم و به همان تعداد دفعات برای اثبات حسن نیت و حفظ آبروی کشور و به امید وفای به عهد مسئولین از خواسته ها کوتاه آمدیم تا مطالبات از طریق قانونی برآورده شود، ولی متاسفانه مسئولین امر این سکوت و حسن نیت کارگران را حمل بر ضعف و ترس دانستند غافل از اینکه ما را با ترس نه کاری هست و نه در قاموس ما معنا و مفهومی دارد. جنبش و خروش سراسر خشم ناشی از کوتاهی انجام وظیفه و توهین مستمر به شخصیت کارگر از جانب مسئولین شاهد این مدعای ماست.
بارها طبق قانون مطالبات خود را بیان کردیم و آنچه قانون برای ما مشخص کرده بود نه بیشتر و نه کمتر را درخواست کردیم . ولی گویا گوش مسئولین سنگین بود و صدای ما را نشنیدند پس خواسته هایمان را آنقدر در گوششان فریاد خواهیم زد که یا حنجره هایمان پاره شود یا گوش مسئولین شنوا گردد.
مطالبات کاملا واضح و روشن است و برای هزارمین بار تکرار میکنیم تا اگر فراموشتان شده باشد یادآوری شود : 
۱. بازگشت تمام پرسنل اخراجی و تعلیقی علی الخصوص کریم سیاحی به محل کار خود 
۲. لغو تمام شکایت‌های کذایی و ناحق مدیریت شرکت و حراست علیه کارگرانی که تنها جرمشان مطالبه حق بود.
۳.اجرای کامل طرح طبقه بندی مشاغل و همسان سازی حقوق با دیگر شرکت های فولادی مانند فولاد اکسین قبل از سال جدید
۴. تغییر وضعیت کارگران شفق راهیان اکسین به قراردادی
بانک شرکت را به قیمتی بسیار پایین تر از قیمت واقعی مصادره کرد و چندین برابر پولش را از فولاد اکسین برداشت نمود و بانک بود که باعث ورشکستگی شرکت شد و حالا باید کارگر تاوان اشتباهات مدیران فربه حرام خوار ربا خوار بانک را بدهد؟ 
الحق که یک جای ترازوی عدالت لنگ میزند.
خواسته ها را گفتیم و تا زمانی که تمام این خواسته ها برآورده نشود کمر خیابان های اهواز را با لگدهایمان خم میکنیم.
ما کارگریم ، وعده نمیدهیم، عمل میکنیم.
شایان ذکر است که همکاران عزیز فقط در شیفت صبح ورود میکنند و در شیفتهای عصر وشب کارخانه تعطیل می باشد
*تجمع اعتراضی کارگران شرکت صنایع پتروشیمی هگمتانه نسبت به عدم پرداخت 7 ماه حقوق
روزشنبه 7 بهمن، کارگران شرکت صنایع پتروشیمی هگمتانه  برای انعکاس بیشتر صدای اعتراضشان نسبت به عدم پرداخت 7 ماه حقوق دست به تجمع مقابل کارخانه واقع در در کیلومتر 10 جاده تهران – همدان زدند.
 
این کارگران با بیان اینکه به وعده‌های زمان افتتاح عمل نشد به خبرنگاررسانه ای گفتند: معوقات مزدی پرداخت نشده داریم.
مجتمع پتروشیمی هگمتانه با سرمایه‌گذاری یک‌هزار و 200 میلیارد تومان روز پنجشنبه چهارم دی ماه سال ۹۹ در مراسمی با حضور مقامات استانی به بهره‌برداری رسید. بیش از دویست کارگر در این مجتمع مشغول به کار هستند.
*تجمع اعتراضی جمعی از اهالی خوزستان نسبت به مالچ‌ پاشی مقابل ساختمان اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان
روزشنبه 7 بهمن، جمعی از اهالی خوزستان برای اعتراض به مالچ‌ پاشی مقابل ساختمان اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تجمع کردند.
 
یکی از تجمع کنندگان به خبرنگاررسانه ای گفت: در حال حاضر مالچ‌پاشی در غرب کرخه در حال انجام است و فعالان محیط زیست همواره نسبت به این اقدام در استان معترض بوده‌اند.
وی افزود: اکوسیستم بیایانی و نیمه‌بیابانی در خوزستان منحصر به فرد است و گونه‌های گیاهی و جانوری بی نظیری دارد که باید همچون اکوسیستم‌های دیگر حفظ شود.
وی ادامه داد: فعالان محیط زیست با مالچ پاشی و بعد از آن کهورکاری در این منطقه مخالف هستند چرا که باعث از بین رفتن این اکوسیستم طبیعی در منطقه می‌شود.
وی گفت:در مناطق اطراف ماسه‌زارهای کرخه زمین کشاورزی و یا روستایی وجود ندارد که با مالچ پاشی نیاز به تثبیت آن باشد.
او اضافه کرد: چند هفته گذشته نیز تعدادی از فعالان محیط زیست استان با حضور در کارگاه مالچ پاشی استان اعتراض خود را اعلام کردند اما اداره کل منابع طبیعی خوزستان این اقدام را مثبت و به نفع محیط زیست دانست.
*تجمع اعتراضی هزاران مال باخته تلفنی شرکت کوروش پردازان آیسا
روزشنبه 7 بهمن، هزاران مال باخته تلفنی شرکت کوروش پردازان آیسا برای اعتراض دست به تجمع مقابل دفتر مرکزی این شرکت درتهران زدند وخواستار بازپرداخت میلیاردها تومان پول خود شدند.
 
  
بنابه گزارش رسانه ای شده،هزاران مال باخته که حدود سه ماه قبل هر کدام با پرداخت مبالغ بین 30 تا 40 میلیون تومان با انگیزه خرید گوشی تلفن همراه آیفون اقدام به پیش خرید گوشی از این شرکت کرده بودند حالا با خلف وعده و عدم انجام تعهد از سوی مدیران مواجه شده و خواستار بازپسگیری پول‌های خود هستند.
گفتنی است ،این شرکت که در سال 1397 توسط امیرحسین شریفیان در استان تهران راه اندازی شد در ابتدای فعالیت خود با اهدای گوشی آیفون به برخی از هنرمندان مشهور و همچنین خبرسازی در برخی رسانه‌ها با پرداخت هزینه، نمایی زیبا از فعالیت خود به نمایش گذاشته بود ،اما اکنون با خلف وعده، هزاران نفر از پیش خرید کنندگان گوشی آیفون را که با انگیزه‌هایی مثل 30 درصد خرید ارزان‌تر از بازار پایشان به این شرکت باز شده بود اکنون کاسه چه کنم در دست گرفته و با هجوم به دفتر مرکزی خواستار بازپس گیری پول‌های خود هستند ولی هیچ مقامی از سوی این شرکت حاضر به گفتگو و ارائه توضیح نیست و فقط ماموران انتظامی با حضور در منطقه با تلاش خود در حال آرام کردن مالباختگان هستند.
اینکه این شرکت چگونه موفق به اخذ مجوز واردات گوشی آیفون در شرایط تحریمی شده است باید دید وزارت صمت و گمرک چه پاسخی دارند؟!
*روز شمار اعتصاب غذای  غلامرضا غلامی کندازی و ایرج رهنما 
پانزدهمین روز از اعتصاب غذای دو فعال صنفی معلمان فارس
 
کمترین تحریری از یک آرزو این است
آدمی را آب و نانی باید و آنگاه آوازی...
در قناری ها نگه کن، در قفس، تا نیک دریابی
کز چه در آن تنگناشان باز، شادی های شیرین است
کمترین تصویری از یک زندگانی،
آب
نان
آواز
ور فزون تر خواهی از آن، گاهگه پرواز
ور فزون تر خواهی از آن، شادی آغاز
ور فزون تر، باز هم خواهی، بگویم باز...
آنچنان بر ما به نان و آب، اینجا تنگ سالی شد
که کسی در فکر آوازی نخواهد بود
وقتی آوازی نباشد
شوق پروازی نخواهد بود...
جان غلامرضا غلامی کندازی و ایرج رهنما در خطر است. 
صدایشان باشیم 
غلامرضا غلامی کندازی
محمدعلی زحمتکش 
ایرج رهنما
افشین رزمجویی
فراموش نخواهید شد
لحظه به لحظه با شما هستیم
انجمن صنفی معلمان فارس
*اعتصاب غذای مهدی موسویان در اعتراض به حکم ظالمانه تخلیه چشم
مهدی موسویان، زندانی محبوس در زندان شهرکرد طی ‌پیامی صوتی از زندان اعلام کرد که در اعتراض به صدور حکم تخلیه چشم اقدام به اعتصاب غذا کرده است.
وی در تجمعات اعتراضی دی ماه ۱۳۹۶ بازداشت شد و در رابطه با پرونده نابینا شدن یک مامور به دلیل اصابت سنگ به حکم وحشیانه تخلیه چشم محکوم شده است.
طبق اظهارات منابع آگاه، به آقای موسویان گفته شده یا باید ۱۴ میلیارد دیه پرداخت کند یا قصاص اجرا شده و چشم چپ او تخلیه می‌شود.
مهدی کارگر ساختمانی است و پس از شش سال کار و با فروش تمام دارایی خود توانسته یک‌ میلیارد جمع‌آوری کند، اما به خاطر اینکه ۱۳ میلیارد باقی‌مانده را نمی‌تواند بپردازد، می‌خواهند چشم او را تخلیه کنند.
برگرفته از کانال اتحادیه آزاد کارگران ایران
*محمود ملاکی معلم زندانی برای 5 روز مرخصی از زندان آزاد شد 
محمود ملاکی  بازرس کانون صنفی معلمان بوشهر و فعال صنفی معلمان بعد از ماهها بازداشت و زندان برای مرخصی کوتاه  5 روزه از زندان آزاد شده بود 
پیش‌تر هیات تجدیدنظر وزارت آموزش و پرورش حکم  اخراج این فعال صنفی را صادر کرده بود 
همچنین پرونده‌های متعدد قضایی علیه این فعال صنفی در جریان است 
ملاکی یکی از جمله معلمان خوشنام و توانمند استان بوشهر است که فعالیت ‌های زیست محیطی و حقوق بشری داشته‌است
شورای هماهنگی تشکلهای صنفی فرهنگیان ایران
*جان باختن یک کودک کار در میرجاوه براثر برق گرفتگی
روزشنبه 7 بهمن، یک کودک  حین کار در میرجاوه، استان سیستان و بلوچستان براثرتماس با سیم های پاره شده وآویزان تیربرق  دچاربرق گرفتگی شد و جان باخت.
*جان باختن یک کارگر مقنی در نیشابور بر اثر سقوط از ارتفاع
یک کارگر مقنی 57 ساله حین کار در روستای ریگی  نیشابور بر اثر سقوط در عمق 30 متری چاه جان خود را از دست داد.
*مرگ یک کارگر دستفروش بر اثر تماس با برق فشار قوی 
روز جمعه 6 بهمن،یک کارگر دستفروش در محله سالور در محدوده غربی شهر اسلامشهرحین کار بر اثر تماس با برق فشار قوی دچار برق گرفتگی  شد وجان خود را از دست داد.
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

 


اخباروگزارش های کارگری 8 بهمن ماه 1402
یکشنبه های اعتراضی کارگران شاغل و بازنشسته: 
1- یکشنبه اعتراضی کارگران صنعت نفت نسبت به تعیین سقف حقوق، نحوه‌ی کسر غیرقانونی مالیات و محدودیت 30 ساله‌ی سنوات بازنشستگی علیرغم سنوات خدمت بیشتر و بعضا کسورات بازنشستگی بیش از 40 سال ،عدم اجرای کامل ماده قانون وظایف و اختیارات وزارت نفت و عدم ادغام صندوق بازنشستگی با سایر صندوق‌های بازنشستگی با برپایی تجمع کارگران شرکت بهره‌برداری نفت و گاز آغاجاری وکارگران شرکت نفت فلات‌قاره درجزیره سیری 
2 - تجمع اعتراضی کارگران ارکان ثالث، نفت و گاز گچساران نسبت عدم تبدیل وضعیت،سطح پایین حقوق از جمله عدم اجرای کامل طرح طبقه بندی مشاغل،تبعیض در پرداخت مطالبات و شرایط کاری ناایمن ونامناسب مقابل ساختمان مدیریت
3- یکشنبه اعتراضی کارگران بازنشسته تامین اجتماعی کشور نسبت به سطح نازل حقوق منجمله  مصوبه مزدی ضد کارگری شورای عالی کار‌ و وضعیت نامناسب خدمات بیمه درمانی با راهپیمایی  و تجمع مقابل اداره کل تامین اجتماعی استان،درشهرهای 
اهواز و کرمانشاه
وشوش مقابل فرمانداری شهرستان
4 - تجمع اعتراضی کارگران بازنشسته صنعت فولاد کشور نسبت به سطح نازل حقوق منجمله اجرا نشدن همسازی،عدم پرداخت مطالبات معوقه  وخدمات درمانی ناکافی مقابل صندوق بازنشستگی کارکنان فولاد درشهر اصفهان  با شعارهای:
«هموطن داد بزن حق تو فریاد بزن»
«عدالتی ندیدیم به مجلس رای نمی دیم»
«عدالتی ندیدیم به دزدا رای نمی دیم»
«اجرای همسان سازی بدون حقه بازی»
- کارگران گروه ملی صنعتی فولاد ایران با اعتصاب  وراهپیمایی در اهواز وتجمع مقابل استانداری، فرمانداری و ساختمان شعبه مرکزی بانک ملی به اعتراضشان نسبت به اجرای سرو دم بریده طرح طبقه بندی مشاغل و وعده های توخالی ادامه دادند
مطالبات کارگران گروه ملی صنعتی فولاد ایران:
1- بازگشت تمام پرسنل اخراجی و تعلیقی علی الخصوص کریم سیاحی به محل کار خود 
2- لغو تمام شکایت‌های کذایی و ناحق مدیریت شرکت و حراست علیه کارگرانی که تنها جرمشان مطالبه حق بود.
3- اجرای کامل طرح طبقه بندی مشاغل و همسان سازی حقوق با دیگر شرکت های فولادی مانند فولاد اکسین قبل از سال جدید
4- تغییر وضعیت کارگران شفق راهیان اکسین به قراردادی
- همبستگی شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران با کارگران گروه ملی صنعتی فولاد ایران
- اعتصاب وتجمع کارگران راه آهن شمال 1 دراعتراض به تحمیل شرکت پیمانکاری جدید
- ادامه اعتراض کارگران کارخانه آب شیرین‌ کن مکران چابهارنسبت به عدم پرداخت ماه ها حقوق با اعتصاب و تجمع
- تجمع اعتراضی کارگران پروژه راهسازی جاده طرود نسبت به عدم پرداخت بموقع حقوق مقابل فرمانداری شاهرود
- تجمع اعتراضی کارگران بازنشسته شرکت نیر پارس نسبت به عدم پرداخت سودسهام  مقابل دفتر مرکزی شرکت مپنا
- تجمع اعتراضی سهامداران شرکت شیشه‌های ایمنی ایران و شرکت‌های تابعه نسبت به نحوه توزیع  سود سهام و ابهام‌ و تقلب در گزارش‌های سالانه مقابل دفتر شرکت
- روز شمار اعتصاب غذای  غلامرضا غلامی کندازی و ایرج رهنما 
شانزدهمین روز از اعتصاب غذای دو فعال صنفی معلمان فارس
- نامه‌ی جمعی ازفرهنگیان کنشگر صنفی،مدنی استان البرز به غلامرضا‌ غلامی کندازی و ایرج رهنما
دو معلم شریف استان فارس 
- امید ناصحی فر  معلم بازنشسته تهران  امروز به اطلاعات احضار شد 
- شعبه یک دادگاه تجدیدنظر فارس احکام ۵ سال حبس فعالین صنفی فارس را به دوسال کاهش داد 
- خواهر پیمان فرهنگیان، فعال کارگری زندانی: برادرم در میان زندانیان جرایم خطرناک محبوس است
*******
*یکشنبه های اعتراضی کارگران شاغل و بازنشسته: 
1- یکشنبه اعتراضی کارگران صنعت نفت نسبت به تعیین سقف حقوق، نحوه‌ی کسر غیرقانونی مالیات و محدودیت 30 ساله‌ی سنوات بازنشستگی علیرغم سنوات خدمت بیشتر و بعضا کسورات بازنشستگی بیش از 40 سال ،عدم اجرای کامل ماده قانون وظایف و اختیارات وزارت نفت و عدم ادغام صندوق بازنشستگی با سایر صندوق‌های بازنشستگی با برپایی تجمع کارگران شرکت بهره‌برداری نفت و گاز آغاجاری وکارگران شرکت نفت فلات‌قاره درجزیره سیری 
 
 
2 - تجمع اعتراضی کارگران ارکان ثالث، نفت و گاز گچساران نسبت عدم تبدیل وضعیت،سطح پایین حقوق از جمله عدم اجرای کامل طرح طبقه بندی مشاغل،تبعیض در پرداخت مطالبات و شرایط کاری ناایمن ونامناسب مقابل ساختمان مدیریت
 
تجمع پرشور اعتراضی کارگران ارکان ثالث نفت و گاز گچساران
یکشنبه ۸ بهمن ۱۴۰۲
در همبستگی و اتحاد با اعتراضات هفتگی کارگران ارکان ثالث نفت، با وجود کارشکنی های حراست در جریان اعتراضات روز گذشته در پارس جنوبی، همکاران مان در نفت و گاز گچساران طبق قرار قبلی تجمع گسترده اعتراضی خود را برگزار کردند.
حذف کامل شرکتهای پیمانکاری تامین نیروی انسانی، بهره مندی از نفت-گاز کارت و بن کارت و دیگر مزایای رفاهی متناسب با شرایط کاری، رسیدگی به شرایط کاری پر خطر و نا ایمن و... از اهم مطالبات کارگران ارکان ثالث نفت می‌باشد.
شورای سازماندهی اعتراضات کارگران غیر رسمی نفت(ارکان ثالث) بر تداوم اعتراضات بر حقمان تاکید نموده، کارگران ارکان ثالث در همه مراکز صنعت نفت را به این اعتراضات فرا میخوانیم.
ما از خواسته های خود بویژه حذف کامل شرکتهای پیمانکاری، افزایش دستمزدها و حق برگزاری تجمعات اعتراضی کوتاه نمی آییم.
3- یکشنبه اعتراضی کارگران بازنشسته تامین اجتماعی کشور نسبت به سطح نازل حقوق منجمله  مصوبه مزدی ضد کارگری شورای عالی کار‌ و وضعیت نامناسب خدمات بیمه درمانی با راهپیمایی  و تجمع مقابل اداره کل تامین اجتماعی استان،درشهرهای 
اهواز و کرمانشاه
وشوش مقابل فرمانداری شهرستان
شعارها:
«بازنشسته داد بزن حق تو فریاد بزن»
«لشکری کشوری تامین اجتماعی اتحاد اتحاد»
«تاحق خود نگیریم از پا نمی نشینیم»
«مابجزحق نمی خوایم صدقه دولت نمی خوایم»
«نه صدقه نه منت حق بدین با عزت»
«اختلاس تختلاس عامل فقروفساد»
«نه گرما نه سرما نیست جلودارما»
«خیلی دروغ شنیدیم عدالتی نمی دیم»
«خیلی دروغ شنیدیم ما دیگه رای نمی دیم»
«از خوزستان تا گیلان ننگ برمدیران»
«از خوزستان تا تهران مرگ برمدیران»
«ما بازنشستگانیم خواهان حق مانیم»
«تاکی شرمندگی یا مرگ یا زندگی»
«شورای عالی کار خیانت نکن اینبار»
« اجرای همسان سازی حق مسلم ماست»
« اجرای همسان سازی بدون حقه بازی»

«پیام ما به دولت خجالت خجالت»
«دولت انتصابی دروغ میگه حسابی»
«قانون کی شکسته دولت ورشکسته»
«حقوق نصف نیمه سکوت کنی همینه»
«حقوق بازنشسته پشت درهای بسته»
«مشکل بازنشسته تا کی میخواد حل بشه»
«تامین اجتماعی از انحصار دولت خارج باید گردد»
«تامین غارت کردند مارو بیچاره کردند»
«کشور پردرآمد چه برسر تو آمد»
«تامین پردرآمد چه برسر تو آمد»
«تامین پردرآمد مدیر بی لیاقت چه برسر تو آورد»
«تامین اجتماعی تو ضد حق مایی»
«نه مجلس نه دولت نیستند بفکرملت»
«کومهار تورم دروغ نگید به مردم»
 
4 - تجمع اعتراضی کارگران بازنشسته صنعت فولاد کشور نسبت به سطح نازل حقوق منجمله اجرا نشدن همسازی،عدم پرداخت مطالبات معوقه  وخدمات درمانی ناکافی مقابل صندوق بازنشستگی کارکنان فولاد درشهر اصفهان  با شعارهای:
«هموطن داد بزن حق تو فریاد بزن»
«عدالتی ندیدیم به مجلس رای نمی دیم»
«عدالتی ندیدیم به دزدا رای نمی دیم»
«اجرای همسان سازی بدون حقه بازی»
*کارگران گروه ملی صنعتی فولاد ایران با اعتصاب  وراهپیمایی در اهواز وتجمع مقابل استانداری، فرمانداری و ساختمان شعبه مرکزی بانک ملی به اعتراضشان نسبت به اجرای سرو دم بریده طرح طبقه بندی مشاغل و وعده های توخالی ادامه دادند
مطالبات کارگران گروه ملی صنعتی فولاد ایران:
1- بازگشت تمام پرسنل اخراجی و تعلیقی علی الخصوص کریم سیاحی به محل کار خود 
2- لغو تمام شکایت‌های کذایی و ناحق مدیریت شرکت و حراست علیه کارگرانی که تنها جرمشان مطالبه حق بود.
3- اجرای کامل طرح طبقه بندی مشاغل و همسان سازی حقوق با دیگر شرکت های فولادی مانند فولاد اکسین قبل از سال جدید
4- تغییر وضعیت کارگران شفق راهیان اکسین به قراردادی
روزیکشنبه 8 بهمن، کارگران گروه ملی صنعتی فولاد ایران ششمین روز از دور جدید اعتراضشان را نسبت به اجرای سرو دم بریده طرح طبقه بندی مشاغل و وعده های توخالی با اعتصاب  وراهپیمایی در اهواز وتجمع مقابل استانداری خوزستان، فرمانداری اهواز و ساختمان شعبه مرکزی بانک ملی در امانیه اهواز وسردادن شعارهایی منجمله« ما کارگران فولاد علیه ظلم و بیداد میجنگیم میجنگیم»، «فولادی داد بزن حق تو فریاد بزن»،«مشکل ما حی نشه اهواز قیامت میشه»،«همشهری بهوش باش ما کارگریم نه اوباش»،«همشهری بهوش باش اهواز صاحب نداره»،«عدالتی ندیدیم ما دیکه رای نمی دیم»،مشکل ما همینجاست دروغ میگند آمریکاست» و.... ادامه دادند.
مجموعه ای در همین رابطه:
صدای مستقل کارگران گروه ملی فولاد:
اعتصاب کارگران گروه ملی فولاد در ششمین روز خود با قدرت و اتحاد ادامه دارد
1- امروز یکشنبه هشتم بهمن ماه ۱۴۰۲، کارگران اعتصابی گروه ملی فولاد اهواز با تجمع مقابل استانداری خوزستان، به عدم تحقق خواسته های خود اعتراض کردند.
این تجمع اعتراضی هم اینک با راهپیمایی اعتراضی از محل ساختمان استانداری به سمت فرمانداری اهواز  و سپس ساختمان مرکزی بانک ملی استان در جریان است.
2- ما کارگران فولاد علیه ظلم و بیداد میجنگیم میجنگیم
 کارگران اعتصابی گروه ملی صنعتی فولاد ایران، دقایقی پیش با تجمع مقابل ساختمان مرکزی بانک ملی استان خوزستان، با سردادن شعارهایی  اعتراض خود را به بی توجهی بانک ملی نسبت به خواسته های خود نشان دادند.
3- خیابان های اهواز زیر گام های استوار کارگران معترض فولاد به لرزه در آمد
 راهپیمایی اعتراضی کارگران گروه ملی صنعتی فولاد هم اینک در خیابان های مرکزی شهر اهوازازجمله در خیابان نادری اهواز،ز چهارراه نادی به بازار خیابان امام، پل سفید (معلق)
ما را محک نزنید ما فولاد گداخته‌ایم
4- پنجه استثمار بر گلوی کارگران که تنگ شود نه تقلا و دست‌وپا زدن که مبارزه آغاز می‌شود.
 این شرکت عظیم‌ با نیروهایش را به این وضع انداخته‌اند که برای اجرای مصوبه قانون و حق و حقوق بدیهی کارگر هر ماه اعتصاب و تجمع می‌کنیم و هر بار کارفرمای غارتگر کمتر دستش را دراز میکند و مجبور به عقب نشینی می‌شود و دوباره مثل سگ هار به حاصل دسترنج ما حمله می‌کنند. تمام ایران گروه ملی فولاد را به شرافت و مبارزه اسم می‌برند اما ندیدیم یک نفر از در لعنتی استانداری و بانک و فرمانداری بیرون بیاید. البته به وقتش صدها جلسه شورای تامین و مذاکره می‌گذارند و همکاران را تهدید می‌کنند و در همین جلسات هر دوز و کلک و ترفند ضدکارگری که به ذهن جیره‌خوارشان خطور کند اجرا می‌کنند.
برای همین است که با هر اعتصاب قدرتمند و یکپارچه ما تن و بدنشان می‌لرزد و تمام ارگان‌های حاکمیت به خط می‌شوند تا حیات هولدینگ‌های مافیایی مانع از حیات آبرومند و مرفه کارگر زحمتکش گروه ملی بشود. هر کاری می‌کنند تا صفوف متحد ما از هم بپاشد و با پیاده‌نظام سرمایه‌داران در لباس حامی کارگر رخنه می‌کنند. همین خبرنگاران بسیجی که با القاب عدالتخواهی و پایداری و مقاومت کمین کرده‌اند تا این شور و حرارت اعتصابی ما از حدی فراتر نرود که نتوانند کنترلش کنند بلکه آن را حرارتی کنند برای تنور سرد انتخاباتی که در راه است.
ترفندی دیگری که مالک شرکت در این زمینه بکار گرفته زمزمه فروش سهام ۴۱درصدی فولاد اکسین به فولاد خوزستان است تا مثلا از زیر بار همسان‌سازی فرار کنند. حقوق ما را بازیچه خود کرده‌اند اما ما هر ثانیه می‌گوییم که طبقه‌بندی را می‌خواهیم و به ذره‌ای کمتر رضایت نمی‌دهیم. بانک ملی با علی‌محمدی ها و دریکوند‌ها معیشت خانواده کارگر را بازیچه دست‌های آلوده به فساد خود کرده‌اند تا از محل درامدها و وام‌های شرکت بیشتر به جیب بزنند. جواب اعتراض را هم با شکایت و اخراج می‌دهند و رفقای شفق را تبدیل وضعیت نمی‌کنند تا نداشتن امنیت شغلی آنها را در معرض خطر بیشتری قرار دهند. ما با اتحاد بین تمام پرسنل و پافشاری بر مطالبات، کوره اعتصاب را داغ نگه می‌داریم و ایستادیم تا تمام ترفندها را یک به یک از بین ببریم.
این شرکت قبل‌از هر چیز متعلق به ماست و بلایی که دولت‌ با واگذاری‌ها بر سر این صنعت آورده عامل اصلی فساد و سومدیریت‌ها است. خود دولت در پولشویی‌هایی که از سودهای کلان گروه ملی و شفق و اکسین صورت می‌گیرد مسئول است. بانک ملی عرضه اداره شرکت را ندارد چون اینجا را گاوصندوق خودش می‌داند. فقط ما دلسوز و نگهدار این کارخانه‌‌ایم و توانایی مدیریت بخش‌ها و راه‌اندازی خطوط را داریم. اینبار اعتصاب کردیم تا رسیدن به مطالبات ثابت قدم می‌مانیم و مردم عزیز اهواز را با خود همراه می‌کنیم. 
پنجه استثمار بر گلوی کارگران که تنگ شود نه تقلا و دست‌وپا زدن که مبارزه آغاز می‌شود.
5- نامه کارگران شرکت شفق راهیان اکسین
 ایستگاه همکاران
با احترام و سلام به کارگران گروه ملی صنعتی فولاد ایران؛
ضرورت دارد چند نکته از سوی ما، کارگرانی که از شرکت شفق راهیان اکسین پناهنده هستیم، را به کارگران قراردادی گروه ملی ایران اعلام نمایم.
هنگامی که نماینده‌ی کارگران خبرهای مثبتی از جلسات و توافقات را مطرح می‌کند و هیچ گونه توجهی به ما، کارگران شفق، نشده است، صدای او قلب‌های ما را می‌شکند. حتی زمانی که از نماینده‌ی کارگران در مورد تغییر وضعیت ما، کارگران شفق، سوال می‌شود، او پاسخ می‌دهد: "ما نماینده‌ی کارگران قراردادی هستیم و نماینده شما، کارگران شفق، نیستیم." 
باید تاکید کنم که ما بی‌پناه‌تر از هر کارگری هستیم. حتی همکاران قراردادی خودمان، با وجود مشاهده زحمات ما در سایت‌های کارخانجات و دریافت حقوقی کمتر و بسیار ناچیزتر از حقوق کارگران قراردادی در حال حاضر، حتی یک حرف کوچک از ما نمی‌زنند و حمایت نمی‌کنند. بسیاری از شما مشاهده کرده‌اید که در ۹۰ درصد از موارد، کارهای دشواری که قراردادی‌ها نمی‌پذیرند، و بهانه ای همچون که می‌گویند: "ما ۱۵-۱۶ سال زحمت کشیدیم و این کار شما تازه‌واردان است."
در این دنیا احساس می‌شود که هیچ کس تا برایش سودآوری نداشته باشد به کسی یاری نمی‌رساند. اما ما از این خوشحالیم که می‌توانیم به شما کمک کنیم تا به اهدافتان دست یابید. هرچند قرار نیست کاملاً با شما برابر شویم، اما پا به پای شما برای حق خودمان که برای حق شما نیز می‌جنگیم، قرار داریم.
این نه گلایه است نه چیز دیگری ، سپاسگزاریم از اینکه در ذهنتان از ما حمایت کردید ، عملا حمایت شود یا نشود ما چیزی که در ذهنتان بود را دوست داشتیم 
ارادتمند شما، کارگران بی پناه شرکت شفق
6- از کارگران و همکاران و بازنشستگان صنایع فولادی در تمام اهواز و ایران می‌خواهیم همصدا با ما دربرابر مافیای فربه و سرمایه‌پرست فولاد بایستند. 
درد یکی است و درمان آن با اتحاد فراگیر و متحدانه میسر خواهد بود. کارگران و برادران صنعتگر در شرکت‌های فولاد کاویان و لوله‌سازی خوزستان و ذوب‌آهن اصفهان و فولاد اکسین و فولادمبارکه و... ما یک تن واحدیم در برابر دزدان و زورگویانی که زحمات و دشواری‌های پرسنل شرکت‌های بزرگ و سودآور را اینچنین حیف و میل می‌کنند. 
روزی شما به اعتراض برخاستید و امروز ما در کف اهواز با صدای رسا می‌گوییم: فولادی داد بزن حقتو فریاد بزن! 
تا وقتی چرخ زندگی کارگر نمی‌چرخد نباید چرخ این صنعت هم بچرخد. ما به عنوان کارگران مستقل در گروه ملی فولاد باور داریم در صفی متحد از کارگران حق‌طلب گروه‌های فولادی به خواسته‌های اساسی که زندگی شرافتمند برای طبقه کارگر است می‌رسیم. 
اعتراضمان را بر کف خیابان حک می‌کنیم  و با قدرت واحد ریشه ظلمو می‌کنیم.
صدای مستقل کارگران گروه ملی فولاد
7- هشدار به مدیریت شرکت، بانک ملی، نمایندگان کارگری و همه کسانی که در صف دشمنی و مقابل کارگران قرار دارند
ما توافق صورت گرفته پشت درهای بسته را با علی‌محمدی فاسد و نمایندگان حاضر در مذاکره که جای سه هزار کارگر تصمیم می‌گیرند و به فکر سفره همکاران و مطالبات بر زمین مانده نیستند و به خرد جمعی پشت می‌کنند را نمیپذیریم. 
نماینده‌ای که مصالح و منافع پرسنل را در نظر نگیرد در صف حق‌طلبی نیست و نماینده کارفرماست تا صدای درد همکارش. 
ما این اعتصاب را سازماندهی کردیم برای مطالبات معوق نه مذاکرات بی‌نتیجه و فریب‌کارانه. 
تصمیم گرفته ایم دست از کار بکشیم‌ و به حساب‌های بانکی آنهایی که جلوی اجرای طرح طبقه‌بندی و باقی مطالبات را گرفته‌اند رونق ندهیم. 
کارگر اعتصابی بیشتر از هرکس به فکر تولید و شرکت است اما بالاتر از آن به حقوق خودش وفادار است. 
به اعتلای گروه ملی آن مدیریت و بانک بی‌کفایت ضربه زده است که با وعده‌های پوچ ماهانه برای خود وقت می‌خرد.

فردا خیابان‌های اهواز و مردم شهر پذیرای کارگران فولاد و گام‌های استوار آنان است.
کارگران گروه ملی فولاد: 
1- با هیچکس هیچ نشستی نداریم.
با سلام خدمت همکاران محترم 
دو سال از اینکه مطالبات قانونی و شفاف خودمان را بر اساس قانون گفتیم و فریاد زدیم گذشت و در این دوسال جلسات متعددی با شعار حل کردن مسائل برگزار شد ولی متاسفانه همه شاهد بودیم که هر بار مدیران بانک ملی به لطائف الحیل از توافقات صورت گرفته شانه خالی میکردند وعهد شکنی میکنند،
برای قانونی که اینقدر شفاف و صریح نوشته و بیان شده جلسه توافق گذاشتن یعنی کاسه ایی زیر نیم کاسه وجود دارد و بحث وگفتگو در این باره یعنی چانه زنی برای کم کردن حق کارگر و کوتاه آمدن در برابر قدرت سرمایه،
و متاسفانه باید بگوییم که در این زمانی که از دست رفت زندگی کارگر بود که نابود شد و به تاراج رفت و با وجود همه این کارشکنی ها از طرف ابر شکم های بانکی هنوز مسئولین استان طرف مدیران بانک متخلف می باشند وکارگر را مقصر وماجراجو میدانند،
همکاران بزرگوار،همکاران غیور و شریف از دل این جلسات هیچ آبی برای ما گرم نشد و نخواهد شد زیرا که این ها همه یک تعریف و منطق بیشتر ندارند که 
(کارگر بیا حق قانونیت را که ما برایت تصویب کردیم را مطالبه نکن چونکه دست ما خالی می باشدو پول نداریم   )عجب!سرمایه دار بخود این حق را میدهد که بگوید من ندارم ولی طبقه کارگر نمیتواند بگوید که گرسنه و جیبش خالی است،چه تضاد بزرگی در گفتن واژه عدالت  می باشد!!
ما همه این مطالبات را بارها از  راههای قانونی نوشتیم و فریاد زدیم و همه کاملا میدانند لذا نشستن و جلسه گرفتن در این مورد امری است منتفی و کاملا ابلهانه  می باشد،
حسن نیت مان را هم قبلا در کمال احترام نشان دادیم همینجا اعلام میکنیم با هیچکس هیچ نشستی نداریم.
2- تا رسیدن به تمام مطالبات پای عهدی که با یکدیگر بستیم هستیم.
با سلام خدمت همکاران محترم 
درود بر مردانی که حرفشان حرف بود و اگر وعده ای دادند عمل کردند. گفته بودیم مرد عمل هستیم. گفته بودیم بر خلاف شما اگر وعده ای بدهیم بدان وفادار خواهیم ماند. امروز اگر مسئولین از شرم غالب تهی کنند هیچ جای تعجب نیست ، چون مردانی برای اجرای قانون به میدان آمدند که وظیفه تولید را بر عهده دارند و برای تعیین و اجرای قوانین به مسئولین و منصوبین خود اعتماد کرده بودند.
آقایان نماینده مجلس ، جویجری که فاتحه مع الصلوات، آقای مجتبی یوسفی ، نماینده جوان سوپر انقلابی که نزدیک به زمان انتخابات علم دفاع از گروه ملی را به اندازه فقط یک تبلیغ زود هنگام برافراشتی، آقای سید کریم حسینی ، رییس ستاد انتخاباتی رئیس جمهور ، نماینده مجلس ، شما که از قبل گروه ملی باغ ها آباد کردی و تمام اقوام و خویشان و نزدیکانت تبدیل به تاجر آهن شدند، اصلا معلوم هست کجا هستید؟ لعنت بر کسی که یکبار دیگر به این خائنین رای دهد. 
مقامات امنیتی و انتظامی ، چرا هیچکدام از مسئولین بخاطر عدم اجرای وظیفه و وادار ساختن کارگران به حضور در خیابان بدلیل ترک فعلهای مکرر بازخواست نمیشوند؟ 
امروز آمدیم و مطمئن باشید این آمدنها تا زمانی که خواسته بصورت کاملا ملموس به سرانجام نرسد ادامه خواهد داشت.
امروز  جلسه ای با حضور مسئولین بانک ملی و شرکت با هدف تغییر مدیر عامل در حال برگزاری است. البته این تغییر مدیر تنها بخاطر نامزدی علی محمدی جهت نمایندگی مجلس شهر گله دار است و هیچ ربطی به کارگر گروه ملی ندارد. حتی اگر بهانه بانک تغییر مدیر بدلیل اعتراض کارگران باشد باز هم فرقی بحال ما نمیکند. مشکل کارگر پالان خر نیست که مستمرا در حال تغییر آن هستید. مشکل ما سیاست کثیف و نگاه ارباب رعیتی بانک ملی به کارگران شرکتی است که در دنیا همتایی ندارد. 
آقای نجارزاده ، شما بعنوان مسئولی از مسئولین بانک رباخوار ناملی ، علاوه بر این جلسات و پست دادن های فله ای به عزیزان دل نور چشمی فاقد سواد و تخصص فولادی ، وظیفه تامین رفاه و معیشت کارگران شریف این شرکت را نیز بر عهده دارید.
گروه ملی گوشت قربانی یا پیش دبستانی نیست که هرکه از راه رسید تکه ای از آن بردارد یا هر نور چشمی که هوس مدیر بازی به سرش بزند مدیر آن شود.
باز هم تکرار میکنیم که کارگر مرد عمل است و تا رسیدن به تمام مطالبات پای عهدی که با یکدیگر بستیم هستیم.
3- چطور نمایندگان کارگران متوجه بازی کثیف بانک نمی‌شوند و یا شاید متوجه شده و معذوراتی دارند که از بیان آن معذورند. در هردو صورت بهتر است از نمایندگی کارگران انصراف داده و به صفوف همکاران خود بپیوندند شاید بدین صورت بهتر بتوان به نتیجه رسید.
با سلام خدمت همکاران محترم 
روی سخن ما اینبار با شخص نجار زاده و بانک ملی بعنوان همکاران خاوری معروف است. گویا حضرات بانکی هر کسی که کت و شلوار سرمه ای به تن نداشته و پشت گیشه بانک ننشیند را ارباب رجوع فرض میکنند که هرجور بخواهند با او رفتار کرده و انواع توهین‌ها را مستقیم و غیر مستقیم متوجه وی کنند. 
جای بسی تعجب دارد چطور نمایندگان کارگران متوجه بازی کثیف بانک نمی‌شوند و یا شاید متوجه شده و معذوراتی دارند که از بیان آن معذورند. در هردو صورت بهتر است از نمایندگی کارگران انصراف داده و به صفوف همکاران خود بپیوندند شاید بدین صورت بهتر بتوان به نتیجه رسید.
کارگران شرکت گروه ملی از پایه ها و اساس اقتصاد این کشور هستند و توی بانک ملی از قبل همین کارگران به سودهای کلانی دست یافته ای ولی بنا به شخصیت حرام خواری بانک نمیتوانی ذره ای از نعمتی که گروه ملی نصیبت میکند را در سفره کارگر قرار دهی. چرا مسئولین بانک ملی که خود را صاحب شرکت گروه ملی میدانند رفتاری مشابه کارمندان خود از قبیل انواع وام ها و امکانات و پرداختها و منازل سازمانی در اختیار کارگر گروه ملی نمی‌گذارد. 
توافق امروز مبنی بر برداشتن فریزها و ۱۰۰تومن ۲۰۰تومن اضافه شدن بر آیتمها را توهینی به شأن و شخصیت کارگر میدانیم. کارگر جیره خوار و صدقه بگیر کسی نیست که با این مبالغ ناچیز از حق خود بازگردد.
بعنوان صاحبان بخش عظیمی از شرکت فولاد اکسین چه شفقی و چه قراردادی ،خواهان همسان سازی حقوق پرسنل شرکت گروه ملی  با حقوق اکسین هستیم و به ریالی کمتر رضایت نخواهیم داد.
در ضمن ، پرسنل شریف شفق بعنوان آینده شرکت گروه ملی باید تبدیل وضعیت شده و از امنیت کامل شغلی برخوردار شوند. حقوق ناچیز آنها کفاف ده روز هم نیست و چرا باید همکاران ما با این حقوق بخور نمیر به این زندگی ادامه دهند 
تا زمانی که خواسته ها برآورده شود خیابانهای اهواز زیر پاهایمان خواهند لرزید و اگر لازم باشد در همین خیابان ها چادر زده و زندگی میکنیم تا حاجت روا شویم.
یادتان نرفته که ما مرد عمل هستیم.
4- تا زمانی که تمام مطالبات کارگران پرداخت نشود خیابان های اهواز شاهد حضور پرشور ما خواهد بود.
با سلام خدمت همکاران محترم 
باز هم مانند دفعات قبل صحبت از توافقی شد که جزئیاتش مشخص نبوده و نمایندگان گرامی به ذکر شرایط مطلوب اکتفا کرده اند. ولی سئوال اینجاست که شرایط مطلوب از جانب چه کسی؟ مطلوب برای کارگر یا کارفرما؟ بر اساس چند درصد موافقت صورت گرفته است؟ آیا تمام مطالبات کارگران در این صورت جلسه مد نظر قرار گرفته شده است؟ 
متاسفانه یا خوشبختانه در این یکی دو ماه گذشته تجربیات مشابه فراوانی را با یکدیگر پشت سر گذاشتیم. تجربیاتی که تمامش به بد عهدی کارفرما و پشیمانی ما از بازگشت به محل کار منتهی شد. تجربیاتی که جز حالت فرسایشی در روحیه کارگر و وقت کشی به سود کارفرما نتیجه ای در پی نداشت. بنابراین این بار اجازه نخواهیم داد تا یکبار دیگر مسولان  بانک ملی به ریش کارگر خندیده و با حیله و نیرنگ کارگران را به درون شرکت بکشاند. از همان دو ماه گذشته هم قرار بود طرح در دی ماه اجرا شود، بنابراین چیزی تغییر نکرده که به محل کار برگردیم.
پس دوباره تکرار میکنیم تا به گوش حضرات برسد تا زمانی که تمام مطالبات کارگران پرداخت نشود خیابان های اهواز شاهد حضور پرشور ما خواهد بود.
*همبستگی شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران با کارگران گروه ملی صنعتی فولاد ایران
کارگران گروه ملی فولاد اهواز در اعتراضی با شکوه و گسترده خیابان‌های شهر را به مردم برگردانند 
شعارهای آن‌ها پیشروانه و هوشمندانه است 
شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران ضمن اعلام حمایت از مطالبات کارگران خود را متحد و همصدای آنان می‌داند و تاکید می‌کند سرکوب‌ها هرگز مانع تداوم صدای حق‌خواهی نخواهد بود
*اعتصاب وتجمع کارگران راه آهن شمال 1 دراعتراض به تحمیل شرکت پیمانکاری جدید
روزیکشنبه 8 بهمن، کارگران راه آهن شمال 1 برای اعتراض به تحمیل شرکت پیمانکاری جدید دست از کارکشیدند وتجمع کردند.
 
گزارشی بقلم یک کارگر:
اعتصاب و اعتراض کارگران راه آهن رشت وسیاچشمه .کهن دژ .قزوین وآبیک
در  راه آهن تهران عباس آباد
تاریخ ۸ بهمن ۱۴۰۲
این تجمع در اعتراض به واگذاری شمال ۱ به شرکت ظلم و ستم گسترش آهن راه بوده است 
قرار داد این شرکت بسیار ظالمانه تنظیم شده و کارگران حاضر نیستند این قرار داد را امضا بکنند و تصمیم دارند با شرکت تراورس باشند و این شرکت هم باید حتما با کارگران تسویه بکند
 
*ادامه اعتراض کارگران کارخانه آب شیرین‌ کن مکران چابهارنسبت به عدم پرداخت ماه ها حقوق با اعتصاب و تجمع
روز یکشنبه 8 بهمن، کارگران کارخانه آب شیرین‌ کن مکران چابهاردرادامه اعتراض دامنه دارشان نسبت به عدم پرداخت ماه ها حقوق دست از کارکشیدند وتجمع کردند.
یادآوری:
اعتصاب وتجمع کارگران کارخانه آب شیرین‌ کن مکران چابهاردراعتراض به عدم پرداخت 4 ماه حقوق
روز دوشنبه 18 دی، کارگران کارخانه آب شیرین‌ کن مکران(شرکت پیمانکاری شرکت فن آوری فراساحلی دلتای مکران)زیرمجموعه پتروشیمی مکران چابهاربرای اعتراض به عدم پرداخت 4 ماه حقوق دست از کارکشیدند وتجمع کردند.
اقدام به خودکشی یکی ازکارگران کارخانه آب شیرین‌ کن مکران چابهاردراعتراض به عدم پرداخت حقوق
روزیکشنبه 10 دی،یک کارگر کارخانه آب شیرین‌ کن مکران چابهارزیرمجموعه پتروشیمی مکران چابهاربنام مردای برای اعتراض به عدم پرداخت حقوق اقدام به خودکشی کرد.
به گزارش یک منبع خبری محلی،مرادی صبح روز گذشته با مراجعه به کارفرما این شرکت درخواست حقوق عقب افتاده خود کرده و از وضعیت موجود در پرداخت معوقات مالی شرکت اعتراض کرده و عنوان کرده در صورت عدم پرداخت حقوقش شکایت خواهد کرد و کارفرما در جواب وی از ادبیات ناشایستی استفاده کرد.
سپس این کارگربه بالای ساختمان نیم‌کاره محوطه شرکت رفت و گفت:شرمنده زن بچه خود شده و چیزی برایش مهم نیست و نیم ساعت زمان تعیین میکند تا حقوق عقب افتاده‌اش پرداخت شود.
بنا بهمین گزارش،پس از ساعتی گفتگو کارکنان شرکت با وی و مذاکره مقامات شرکت و قول پرداخت حقوق عقب افتاده اش این کارگر از ساختمان پایین آمد وازخودکشی منصرف شد.
*تجمع اعتراضی کارگران پروژه راهسازی جاده طرود نسبت به عدم پرداخت بموقع حقوق مقابل فرمانداری شاهرود
روزیکشنبه 8 بهمن، کارگران پروژه راهسازی جاده طرود برای اعتراض به عدم پرداخت بموقع حقوق مقابل فرمانداری شاهرود تجمع کردند.
 
یکی از کارگران حاضر درتجمع به خبرنگاررسانه ای گفت: چند ماه است پروژه بهسازی جاده پر حادثه طرود به شاهرود آغاز شده اما از قرار معلوم پیمانکاران در پرداخت مطالبات کارگران کوتاهی می‌کنند.
وی افزود:افزایش مشکلات مالی شرکت‌های پیمانکاری ناشی از عدم تامین اعتبار در پروژه راهسازی باعث شده برخی از کارگران نگران تامین معاش خانواده خود باشند و شرکت‌ها نیز از پرداخت مطالبات کارگران طفره می‌روند.
*تجمع اعتراضی کارگران بازنشسته شرکت نیر پارس نسبت به عدم پرداخت سودسهام  مقابل دفتر مرکزی شرکت مپنا
روزیکشنبه 8 بهمن، کارگران بازنشسته شرکت نیر پارس وابسته به شرکت مدیریت پروژه‌های نیروگاهی ایران(مپنا) برای اعتراض به عدم پرداخت سودسهام توسط مپنا  مقابل دفتر مرکزی این شرکت درتهران تجمع کردند.
 
تجمع کنندگان به خبرنگاررسانه ای گفتن: در سال 86 شرکت نیرپارس که شرکتی دولتی و تحت پوششِ سازمان گسترش بود، در راستای سیاستهای خصوصی‌سازی به شرکت مپنا فروخته شد، که طبق قانون باید 5 درصد از سهام شرکت به کارگران شرکت تعلق می‌گرفت. در آن زمان حدود 300 نفر از کارگران، این سهام را خریدند و مبلغ را نقد پرداخت کردند. 
آنها افزودند: در طول این 16 سال شرکتِ مپنا به غیر از پرداختِ دو مرتبه سود به کارگرانِ سهام‌دار، اقدام دیگری نکرده است. مپنا دائم اعلام می‌کند که شرکت، زیان‌ده است و اجازه‌ی عرضه‌ی سهام به بورس و افزایشِ ارزش سهام را نمی‌دهد. 
این بازنشستگان که زیان ده بودنِ شرکت را قبول ندارند،اضافه کردند: در این 16 سال هر شرکت و سازمانی افزایش سرمایه و تجدید ارزیابی سهام داده، اما شرکتِ مپنا این کار را انجام نداده است. 
درخواستِ این بازنشستگان که تعیین قیمت سهام است در خاتمه گفتند: مپنا یا سهام را از ما بخرد و یا ما را نیز در رفاهیاتی که به کارکنان خود می‌دهد، سهیم کند.
*تجمع اعتراضی سهامداران شرکت شیشه‌های ایمنی ایران و شرکت‌های تابعه نسبت به نحوه توزیع  سود سهام و ابهام‌ و تقلب در گزارش‌های سالانه مقابل دفتر شرکت
روزشنبه 7 بهمن،سهامداران شرکت شیشه‌های ایمنی ایران و شرکت‌های تابعه این شرکت از جمله شرکت‌های شیشه گیلان، شیشه سپهر و شیشه شمال برای اعتراض به  نحوه توزیع  سود سهام و ابهام‌ و تقلب در گزارش‌های سالانه دست به تجمع مقابل دفتر شرکت شیشه‌های ایمنی ایران واقع در خیابان جردن تهران زدند.
 
تجمع کنندگان به خبرنگاررسانه ای گفتند: از پول این شرکت، سه کارخانه به نام‌های شرکت شیشه شمال، شرکت شیشه گیلان و شیشه سپهر تاسیس شده، اما هیات مدیره‌ی اسبق که در تمام این شرکت‌ها مشترک بوده، حق و حقوق سهامدار‌ها را پرداخت نکرده است.
خاطرنشان می شود کهشرکت شیشه ایمنی ایران شرکت مادر بوده که کار خود را از سال  آغاز کرده و شرکت‌های گیلان، سپهر و شمال، از شرکت‌های تابعه شرکت شیشه ایمنی ایران هستند. این شرکت‌ها به صورت سهامی عام تاسیس شده اند یعنی بخشی از سرمایه آن از راه فروش سهام به غیرموسسان (مردم عادی) تأمین می‌شود.
*روز شمار اعتصاب غذای  غلامرضا غلامی کندازی و ایرج رهنما 
شانزدهمین روز از اعتصاب غذای دو فعال صنفی معلمان فارس
 
آه اگر آزادی سرود می خواند کوچک 
همچون گلوگاه پرنده ای، 
هیچ کجا، دیوار فرو ریخته بر جای نمی ماند. 
آه اگر آزادی سرودی می خواند کوچک، 
کوچکتر حتی، از گلوگاه یکی پرنده!
جان غلامرضا غلامی کندازی و ایرج رهنما در خطر است. 
صدایشان باشیم 
غلامرضا غلامی کندازی
محمدعلی زحمتکش 
ایرج رهنما
افشین رزمجویی
فراموش نخواهید شد
لحظه به لحظه با شما هستیم
انجمن صنفی معلمان فارس
*نامه‌ی جمعی ازفرهنگیان کنشگر صنفی،مدنی استان البرز به غلامرضا‌ غلامی کندازی و ایرج رهنما
دو معلم شریف استان فارس 
درود برشما 
    شکست هیچ معنایی ندارد!!
فقط می تواند به معنای تغییر مسیر باشد!!
ما، جمعی از کنشگران صنفی و مدنی استان البرز، ضمن ابراز تاسف از روند ناعادلانه دادرسی و صدور احکام ظالمانه زندان برای شما همکاران آزاده، خواهان اعاده دادرسی و احقاق حقوق حقه شما عزیزان هستیم.
  همکاران گرانقدر:
غلامرضا غلامی کندازی و ایرج رهنما
در میانه این دوران سخت که جان‌ها را به لب رسانده، آموزش و پرورشی که باید مأمن آینده سازان این مرز و بوم باشد معلمانش را آنگونه آزرده، که دست به اعتصاب غذا می‌زنند، 
و فریادرسی هم نیست جز جان عزیزی که در اختیار دارند.
شما با مایه گذاشتن از جانتان حقانیت و دادخواهی تان را نشان دادید و دست به کار بزرگی زده اید که هر کسی توانش را ندارد. 
همکاران گرامی و یاران همیشه دلسوز، اعتصاب غذای شما که در اعتراض به حکم ناعادلانه شما است، چنان وضعیت شما را بغرنج کرده که همگان ناراحت جان عزیز شما هستند. 
می دانیم جز این طریق راه دیگری نداشتید 
بيم آن می رود كه ادامه اين رويه وتداوم اعتصاب غذا، آسیب‌های جبران ناپذيري را برای سلامتی شما در پي داشته باشد. از اینرو
از شما تقاضا داریم با توجه به در خطر قرار گرفتن سلامتی تان  ونگرانى هاى جدى عواقب اعتصاب غذا ، با وجود آنکه ما و تمام کسانی که می دانند شما به چه خاطر اینگونه مبارزه می کنید، شما راست قامتان راه آزادی و برابری طلبی، به اعتصاب غذای خود پایان دهید چرا که حفظ جان شما برای ایران سرافراز اهمیتی بس بزرگ دارد و عرصه را برای کسانی که دغدغه میهن ندارند واعتلای آموزش وپرورش برایشان یک بازیچه هست باز نگذارید.
امیدواریم هرچه زودتر این احکام ناعادلانه لغو شود.
بطور یقین تمامی مسئولیت های مربوط به سلامتی زندانیان بعهده ی قوه ی قضائیه می باشد.
همیشه سربلند وسر فراز باشید.
جمعی از فرهنگیان کنشگر صنفی مدنی استان البرز
*امید ناصحی فر  معلم بازنشسته تهران  امروز به اطلاعات احضار شد 
نیروهای امنیتی ضمن تفتیش منزل شخصی و پدرشان  احضاریه ای برای حضور در دادسرای اوین به ایشان ابلاغ شد.
شورای هماهنگی تشکلهای صنفی فرهنگیان ایران
*شعبه یک دادگاه تجدیدنظر فارس احکام ۵ سال حبس فعالین صنفی فارس را به دوسال کاهش داد 
پیش‌تر طی حکم  شعبه 37 دادگاه تجديدنظر استان فارس  افشین رزمجوئي،ايرج رهنما، غلامرضا غلامي كندازي،محمدعلي زحمت‌كش واصغر امیرزادگان برای اتهام اجتماع و تبانی هر يک به تحمل پنج سال حبس تعزيری و منع فعالیت در فضای مجازی و منع خروج از کشور با ابطال گذرنامه به مدت دو سال محکوم شده بودند.
با ثبت اعاده دادرسی وکلای پرونده آقایان آقایان رزمجو  و صفرنیا در دیوان، پرونده در شعبه سی و هشتم ديوان عالی رسیدگی شد و به جهت عدم‌تناسب مجازات دستور رسیدگی مجدد در شعبه هم عرض راصادر کرده بود. زیرا در شعبه اول دادگاه شیراز صادر کننده رأی بدوی بدون ذکر علت صدور حکم حبس بیش از حداقل مجازات قانونی و بدون در نظر گرفتن بندهای ذيل ماده ۱۸ قانون مجازات اسلامی مبادرت به تعیین مجازات بیش از حداقل مجازات قانونی نموده که غیر متناسب و قانونی بود.
اگر چه شعبه اول دادکاه تجدیدنظر فارس به موجب قانون آیین دادرسی کیفری باید وارد ماهیت می‌‌گردید و‌ معلمان با سپردن تامین از زندان 
می‌شدند 
ولی دادگاه بدون ورود ماهیت که اعتراضات معلمان قانونی بوده است و مرتکب جرمی نشده‌اند، فقط حکم را از پنچ سال به دو سال کاهش داده است.
لازم به توضیح است درخواست اعاده دادرسی مژگان باقری،زهرا اسفندیاری و  عبدالرزاق امیری از آنجاییکه دادگاه اصل جرم را پذیرفته است از طرف دیوان رد شده است 
شورای هماهنگی تشکلهای صنفی فرهنگیان ایران
*خواهر پیمان فرهنگیان، فعال کارگری زندانی: برادرم در میان زندانیان جرایم خطرناک محبوس است
خواهر پیمان فرهنگیان شاعر، فعال کارگری و زندانی سیاسی، از شرایط «دشوار» او در زندان «ازبرم» لاهیجان و نگهداری او در میان زندانیان جرایم خطرناک خبر داده است.
ندا فرهنگیان با انتقاد از محکومیت برادرش، «جرم» او را «دفاع از کارگران و مخالفت با استثمار و استبداد» توصیف کرده است.
او در یادداشتی در صفحه اینستاگرام خود نوشت: «برادر عزیزتر از جانم پیمان فرهنگیان، فعال کارگری و شاعر اهل بندر کیاشهر در استان گیلان، که روز ۱۲ دی ماه برای اجرای حکم به زندان ازبرم لاهیجان منتقل شد، در بند جرایم عمومی در شرایط دشواری قرار دارد. جرم او دفاع از کارگران و مخالفت با استثمار و استبداد است.»
شعبه ۱۱ دادگاه تجدیدنظر استان گیلان، پیمان فرهنگیان را بابت اتهام “تبلیغ علیه نظام” به یک سال حبس تعزیری، دو سال ممنوعیت خروج از کشور و مسدود شدن صفحه اینستاگرام محکوم کرده است.
برگرفته از کانال اتحادیه آزاد کارگران ایران
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید