اخباروگزارش های کارگری 20 و21 بهمن ماه 1402

شخصی سازی فونت
  • کوچکتر کوچک متوسط بزرگ بزرگتر
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

- هشتمین هفته اعتصاب غذای زرتشت احمدی‌راغب در زندان و کاهش وزن شدید او - تجمع اعتراضی دوباره مالباختگان خودرویی شرکت ریحان تاک قزوین مقابل دادسرای عمومی و انقلاب استان با شعار«  دادبزن داد بزن حقتو فریاد بزن»- فراخوان ویژه!- یک سال حبس سمانه اصغری، فعال حقوق کودکان توسط دادگاه تجدیدنظر استان تهران، عینا تایید شد.- وریشه مرادی، فعال حقوق زنان کورد، در دادگاه انقلاب به «بغی» محکوم شد

- ۹ نفر از فرهنگیان گیلان به دادگاه احضار شدند.
- جان باختن 2 کارگر(یک کودک کار) رستوران کترینگ کاشانک تهران براثر گازگرفتگی
- مرگ ومصدومیت 3 کارگر شرکت ایزوگام سلماس براساس گازگرفتگی – وخامت حال مصدومین
*******
*هشتمین هفته اعتصاب غذای زرتشت احمدی‌راغب در زندان و کاهش وزن شدید او 
زرتشت احمدی‌راغب، کارگر سابق آتش‌نشانی اسلامشهر و زندانی سیاسی در هشتمین هفته اعتصاب غذای خود در اعتراض به پرونده‌سازی علیه او در زندان قزلحصار کرج به سر می‌برد.
بر اساس گزارش منتشرشده، این زندانی سیاسی در پی عوارض اعتصاب غذا دچار کاهش وزن شدیدی شده و جان و سلامتی او در خطر است.
پرونده وی به اتهام "تبلیغ علیه نظام" در شعبه یک دادگاه انقلاب کرج رسیدگی می‌شود.
این پرونده در پی انتشار فایل صوتی این زندانی از زندان قزل‌حصار، در دادگاه انقلاب کرج علیه او گشوده شده است۔
زرتشت احمدی‌راغب  طی ماه‌های گذشته از سوی دادگاه تجدیدنظر استان تهران، به سه سال و نه ماه حبس تعزیری محکوم شده است.
منبع: کانال اتحادیه آزاد کارگران ایران
*تجمع اعتراضی دوباره مالباختگان خودرویی شرکت ریحان تاک قزوین مقابل دادسرای عمومی و انقلاب استان با شعار«  دادبزن داد بزن حقتو فریاد بزن»
براساس فیلم های منتشره درشبکه های اجتماعی،روزشنبه 21 بهمن برای دومین بار، مالباختگان خودرویی شرکت ریحان تاک قزوین دست به تجمع مقابل دادسرای عمومی و انقلاب استان با شعار«  دادبزن داد بزن حقتو فریاد بزن»زدند.
درهمین رابطه:تجمع اعتراضی مالباختگان خودرویی شرکت ریحان تاک قزوین مقابل دادسرای عمومی و انقلاب استان با شعار«قریشی حیا کن این بازی رو رها کن»
فیلم های کوتاه منتشره درشبکه های مجازی،ازتجمع روزسه شنبه 17 بهمن مالباختگان خودرویی شرکت ریحان تاک قزوین مقابل دادسرای عمومی و انقلاب استان با شعار«قریشی حیا کن این بازی رو رها کن»خبرمی دهند.
*فراخوان ویژه!
 
نمایشگاه رسانه‌های ایران پس از شش سال وقفه از روز ۲۹ بهمن تا ۲ اسفند با حضور ۶۰۰ رسانه در مصلای تهران برگزار می‌شود. این نمایشگاه فرصت بی‌نظیر و استثنایی برای افراد دارای معلولیت است تا با حضور در این نمایشگاه مسائل، مشکلات و مطالبات خود را به صورت مستقیم با اصحاب رسانه در میان بگذارند و از آنها بخواهند تا در راستای مسئولیت رسانه‌ای خود، مسائل معلولان را مدنظر قرار دهند.
لذا بدین‌وسیله از افراد دارای معلولیت خانواده‌ها و فعالان دلسوز این حوزه دعوت به عمل می‌آورد برای جلب توجه رسانه‌ها به صورت جمعی در این نمایشگاه حضور به‌هم رسانند.
زمان؛ یکشنبه ۲۹ بهمن ساعت ۱۰ (روزهای دیگر متعاقبا اطلاع‌رسانی خواهد شد)
مکان؛ خیابان دکتر بهشتی، روبروی خیابان میرعماد، مصلای تهران، ورودی شماره ۱ سالن شبستان
https://maps.app.goo.gl/6dNYgrQsqGsqz3iJ8
الزامی برای حضور جمعی نیست؛ پیش از حضور در نمایشگاه مشکلات را به صورت اولویت‌بندی در یک کاغذ تایپ کنید و کپی بگیرید و ضمن گفتگو با مسئولان غرفه‌ها، در بین آنان توزیع نمائید.
*یک سال حبس سمانه اصغری، فعال حقوق کودکان توسط دادگاه تجدیدنظر استان تهران، عینا تایید شد.
بر اساس حکمی که امروز شنبه بیست‌ و یکم بهمن‌ ماه توسط شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر استان تهران صادر و به خانم اصغری ابلاغ شده، وی به یک سال حبس تعزیری محکوم شده است.
سمانه اصغری روز پنجشنبه بیست و سوم شهریورماه، توسط نیروهای امنیتی در منزل خود در تهران بازداشت و روز چهارشنبه دوازدهم مهرماه، با تودیع وثیقه از زندان قرچک ورامین آزاد شد.
خانم اصغری، دانشجوی مهندسی صنایع دانشگاه خوارزمی و ساکن تهران در مهرماه ۱۴۰۱ و در رابطه با اعتراضات سراسری بازداشت شد. وی در اسفند همان سال، توسط شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران به هجده سال و سه ماه حبس محکوم و نهایتا در اردیبهشت سال جاری به دنبال صدور بخشنامه «عفو» از زندان قرچک ورامین آزاد شد.
شورای هماهنگی تشکلهای صنفی فرهنگیان ایران
*وریشه مرادی، فعال حقوق زنان کورد، در دادگاه انقلاب به «بغی» محکوم شد
وریشه مرادی در ۱۰ مرداد ۱۴۰۲ به دست مأموران امنیتی بازداشت شد. از زمان بازداشت، وریشه مرادی بدون حق دسترسی به وکیل و ملاقات بوده است و او‌ را در بازداشتگاه‌های دو زندان سنندج و اوین تهران حبس کرده‌اند. نهادهای امنیتی بازداشت وی را به عضویت در احزاب نسبت داده است.
در روزهای گذشته، وریشه مرادی در شعبه پنجم بازپرسی دادگاه انقلاب تهران پس از دو مرتبه «تفهیم اتهام»، پرونده او را با اتهام «بغی» به شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران به ریاست صلواتی ارجاع داده است. اتهامی که ممکن است به صدور محکومیت قضایی سنگین و حتی اعدام بینجامد.
شورای هماهنگی تشکلهای صنفی فرهنگیان ایران
*۹ نفر از فرهنگیان گیلان به دادگاه احضار شدند.
شعبه سوم دادگاه انقلاب اسلامی رشت آقایان انوش عادلی ، محمود صدیقی پور ، عزیز قاسم زاده ، تیمور باقری کودکانی و طهماسب سهرابی از اعضای هیئت مدیره کانون صنفی فرهنگیان گیلان ، همچنین آقایان غلامرضا اکبرزاده باغبان ، علی نهالی ، محمدجواد سعیدی و جهانبخش لاجوردی از فرهنگیان فعال صنفی را برای رسیدگی به اتهام اخلال در نظم عمومی از طریق شرکت و برگزاری تجمعات صنفی و تمرد در ساعت ۹ صبح دوشنبه ۲۳ بهمن ۱۴۰۲ احضار کرده است.
لازم به ذکر است که آقایان انوش عادلی ، محمود صدیقی پور و عزیز قاسم زاده هم اکنون محکومیت یک ساله زندان را در زندان لاکان رشت می گذرانند.
شورای هماهنگی تشکلهای صنفی فرهنگیان ایران
*جان باختن 2 کارگر(یک کودک کار) رستوران کترینگ کاشانک تهران براثر گازگرفتگی
ظهرروزشنبه 21 بهمن،یک کارگر30 ساله ویک کودک کار 15 ساله رستوران کترینگ کاشانک تهران حین استراحت دچار گازگرفتگی شدند و جان خودرا ازدست دادند.
*مرگ ومصدومیت 3 کارگر شرکت ایزوگام سلماس براساس گازگرفتگی – وخامت حال مصدومین
روزجمعه 20 بهمن،یک کارگر شرکت ایزوگام واقع در جاده  سلماس در استان آذربایجان غربی بنام هوشنگ راسق براثر گازگرفتگی جان خودرا ازدست داد.2 همکارش هم دچار مسمومیت گازی شدند.
منابع خبری محلی حال 2 کارگر مصدوم را وخیم گزارش کرده اند.
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید