اخباروگزارش های کارگری 13-14-15 بهمن ماه 1402

شخصی سازی فونت
  • کوچکتر کوچک متوسط بزرگ بزرگتر
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

 جمعه های اعتراضی کارگران صنعت نفت: ادامه اعتراضات کارگران صنعت نفت نسبت به تعیین سقف حقوق، نحوه‌ی کسر غیرقانونی مالیات و محدودیت 30 ساله‌ی سنوات بازنشستگی علیرغم سنوات خدمت بیشتر و بعضا کسورات بازنشستگی بیش از 40 سال ،عدم اجرای کامل ماده قانون وظایف و اختیارات وزارت نفت و عدم ادغام صندوق بازنشستگی با سایر صندوق‌های بازنشستگی با برپایی تجمع کارگران شرکت نفت فلات قاره در جزیره لاوان

- اعتراض کشاورزان دلگان نسبت به عدم توزیع کود سفید و وعده های توخالی مسئولان با برپایی تجمع مقابل اداره جهاد کشاورزی و فرمانداری
- روز شمار اعتصاب غذای غلامرضا غلامی کندازی 
بیست ویکمین روز از اعتصاب غذای یک فعال صنفی معلمان فارس
- پایمالی  آشکار حقوق پرستاران بیمارستان خصوصی جواد الائمه قلب مشهد زیر سکوت مصلحتی وزارت بهداشت
- در خواست دیدار با نماینده کمیساریای عالی حقوق بشر در زندان 
- اعتصاب هشدار آمیز در حمل و نقل محلی !
 "توقف برای حرکت بهتر"
 (اعتصاب برای به تکان در آوردن کارفرما )
*******
*جمعه های اعتراضی کارگران صنعت نفت:
ادامه اعتراضات کارگران صنعت نفت نسبت به تعیین سقف حقوق، نحوه‌ی کسر غیرقانونی مالیات و محدودیت 30 ساله‌ی سنوات بازنشستگی علیرغم سنوات خدمت بیشتر و بعضا کسورات بازنشستگی بیش از 40 سال ،عدم اجرای کامل ماده قانون وظایف و اختیارات وزارت نفت و عدم ادغام صندوق بازنشستگی با سایر صندوق‌های بازنشستگی با برپایی تجمع کارگران شرکت نفت فلات قاره در جزیره لاوان
روز جمعه 13 بهمن ماه برای دهمین هفته متوالی، اعتراض کارگران شرکت نفت فلات قاره نسبت به تعیین سقف حقوق، نحوه‌ی کسر غیرقانونی مالیات و محدودیت 30 ساله‌ی سنوات بازنشستگی علیرغم سنوات خدمت بیشتر و بعضا کسورات بازنشستگی بیش از 40 سال ،عدم اجرای کامل ماده قانون وظایف و اختیارات وزارت نفت و عدم ادغام صندوق بازنشستگی با سایر صندوق‌های بازنشستگی با تجمع در جزیره لاوان ادامه یافت.
*اعتراض کشاورزان دلگان نسبت به عدم توزیع کود سفید و وعده های توخالی مسئولان با برپایی تجمع مقابل اداره جهاد کشاورزی و فرمانداری
روز پنج شنبه 12 بهمن، کشاورزان دلگان برای اعتراض به عدم توزیع کود سفید و وعده های توخالی مسئولان با برپایی تجمع مقابل اداره جهاد کشاورزی این شهرستان دراستان سیستان وبلوچستان تجمع کردند.
بنا به گزارش یک منبع خبری محلی،پیش از این هم کشاورزان دلگان تجمع اعتراضی هم مقابل فرمانداری برگزارکرده بودند.
بنابهمین گزارش، بیش از سه ماه است که مسئولان جهاد کشاورزی وعده تخصیص کود یارانه‌ای به کشاورزان داده‌اند ولی تاکنون نه تنها به کشاورزان کود تحویل داده نشده بلکه هیچ کس پاسخگوی آنها نیست.
کشاورزان معترض می گویند که مسئولان جهاد کشاورزی در انبارهای این اداره کود سفید دارند ولی آن را با واسطه گری در بازار آزاد می‌فروشند و کشاورزان مجبور هستند، کود مورد نیاز را با قیمت های نجومی در بازار آزاد بخرند.
*روز شمار اعتصاب غذای غلامرضا غلامی کندازی 
بیست ویکمین روز از اعتصاب غذای یک فعال صنفی معلمان فارس
 
من بر این ابری که اینسان سوگوار، 
اشک بارد زار زار 
دل نمی سوزانم ای یاران، که فردا بی گمان 
در پی این گریه می خندد بهار!
صدایشان باشیم 
غلامرضا غلامی کندازی
محمدعلی زحمتکش 
ایرج رهنما
افشین رزمجویی
فراموش نخواهید شد
لحظه به لحظه با شما هستیم
انجمن صنفی معلمان فارس
*پایمالی  آشکار حقوق پرستاران بیمارستان خصوصی جواد الائمه قلب مشهد زیر سکوت مصلحتی وزارت بهداشت
مدت هاست پرستاران در تمام نقاط کشور به وضعیت خود اعتراض دارند اما مسوولین گوش شنوایی ندارند و مطالبات آنها از تعرفه های پرستاری و پرداخت کارانه گرفته تا جبران کمبود نیرو و جلوگیری از اضافه کاری های اجباری همچنان بر زمین مانده است.
روز چهارشنبه 11 بهمن،یکی از پرستاران بیمارستان خصوصی جواد الائمه قلب مشهد به خبرنگار رسانه ای گفت: حقوق آنها هر ماه بین هشتم تا دهم ماه پرداخت می شود. البته وضعیت پرداخت حقوق تابستان سال گذشته پرستاران از اوضاع کنونی هم بدتر بوده به طوری که پرداخت حقوق آنها با تاخیری یک ماهه انجام میشد و پرداخت اضافه کاری ها نزدیک به 15 ماه تاخیر داشت. با تورمی که روز به روز افزایش پیدا می کند پولی که برای اضافه کاری پرستاران بعد از بیش از یک سال پرداخت می شود به دلیل افت ارزش پول کشور، این پول بعد از یکسال مشکلی از پرستاران حل نخواهد کرد.
پرستاران این بیمارستان به دلیل تاخیرهای بالا در پرداخت حقوق و اضافه کاری سال گذشته به دنبال برگزاری تجمع در اعتراض به این مشکل بودند که با پیگیری ها مسوولین بیمارستان قول بهبود اوضاع را دادند و تا حدودی شرایط پرداختی ها بهتر از قبل شد اما اکنون نیز تاخیر در پرداخت حقوق باعث شده پرستارانی که اجاره نشین هستند یا قسط دارند دچار مشکلات زیادی شوند.
وی افزود: قانون افزایش بهره وری مصوب مجلس است که به همه بیمارستان های دولتی و خصوصی ابلاغ شده ولی در بیمارستان قلب جوادالائمه اجرا نمی شود و ضریب شب کاری محاسبه نمی شود. بیمارستان های خصوصی برای پرداخت کارانه سلیقه ای عمل می کنند و در پرداخت کارانه از قانون خاصی پیروی نمی کنند به همین دلیل برخی از بیمارستان ها به پرستاران کارانه پرداخت می کنند و برخی دیگر نیز از این کار شانه خالی می کنند مانند بیمارستان جوادالائمه قلب مشهد که هیچ کارانه ای به پرستاران پرداخت نمی کند و بنا به گفته پرستاران این بیمارستان، مسوولین این بیمارستان کاری کردند که پرستارانی که به این وضعیت اعتراض داشته اند مجبور به استعفا شوند.
وی ادامه داد: درباره استاندارد ساعت کاری پرستاران باید گفت در دنیا در برخی کشورهای اروپایی از جمله کانادا ساعت کاری پرستاران 40 ساعت در هفته است و به پرستاران اجازه کار بیش از این ساعت را نمی دهند چون ممکن است جان بیماران به دلیل خستگی پرستار به خطر بیفتد البته پرستاری در خارج از کشور جزو مشاغل پردرآمد هست و پرستاران نیازی به اضافه کار ندارند یا در برخی کشورها اگر پرستاری مجاز به اضافه کاری بیش از 40 ساعت باشد از او مالیات زیادی دریافت می کنند که در واقع خود پرستار تمایلی به اضافه کاری نخواهد داشت. اما در ایران از جمله در بیمارستان جواد الائمه مشهد پرستاران تا 38 شیفت در ماه اضافه کاری دارند و برخی از پرستاران این بیمارستان حتی مجبورند 100 تا 200 ساعت اضافه کار اجباری داشته باشند این در حالی است که شیفت های سنگین با تعداد بالای بیماران پرستاران را دچار فرسودگی شغلی کرده و این مسئله امکان بروز خطای پرستاری را افزایش می دهد. از طرف دیگر این بیمارستان حق الزحمه اضافه کاری های اجباری را با یکسال تاخیر پرداخت می کنند! پرستاران این بیمارستان می گویند اضافه کاری اردیبهشت ماه امسال را تازه در بهمن ماه جاری تسویه کرده اند!
وی گفت: گلایه دیگر پرستاران از نحوه اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری است. گویا مسوولین هم در بخش دولتی هم در بخش خصوصی مجبور به اجرای نصف و نیمه قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری شده اند به طوری که اجرای این قانون که قرار بود باعث افزایش انگیزه در پرستاران شود بالعکس عمل کرده است.
این پرستار بیمارستان جواد الائمه مشهد اضافه کرد: اکنون که در اواخر سال 1402 هستیم هیچ دریافتی بابت تعرفه های پرستاری سال 1401 نداشته اند و مسوولین هم برای پرداخت آن هیچ قولی نداده اند در صورتی که از بیماران هزینه ای تحت عنوان تعرفه پرستاری دریافت می شود.
وی تاکید کرد: تعرفه پرستاری 6 ماهه اول سال 1402 پرداخت شده است اما وضعیت آن شفاف نیست به طوری که در سه ماهه اول سال پرستاران یک مبلغی دریافت کرده اند و در سه ماهه دوم سال که اتفاقا تعداد بیماران این بیمارستان بیشتر بوده است مبلغ کمتری دریافت کرده اند و پرستاران نمی دانند این تعرفه بر چه مبنایی پرداخت شده است. به عنوان مثال پرستاری که 38 شیفت داشته است با پرستاری که 30 شیفت داشته است رقم یکسانی را دریافت کرده اند پرستاران خواهان این هستند که در این زمینه شفاف سازی صورت گیرد.
وی عنوان کرد: از دیگر گلایه های پرستاران اجبار آنها به انجام کارهایی است که در شرح وظایف پرستاران نیست و در واقع منشی یا پزشک بیمارستان باید انجام دهد اما بار کار آنها بر روی دوش پرستاران افتاده است.
وی افزود: پرستاران این بیمارستان از عملکرد نظام پرستاری مشهد در دوره قبل رضایت ندارند و می گویند آنها منفعلانه عمل کرده اند و هیچ یک از مطالبات صنفی پرستاران را پیگیری نکرده اند. آنها امیدوارند در دوره جدید شاهد اجرای صحیح تعرفه گذاری خدمات پرستاری، کاهش اضافه کار اجباری و افزایش مبلغ اضافه کار باشند و همچنین سازمان نظام پرستاری باید فکری برای وضعیت نگران کننده مهاجرت پرستاران داشته باشند. البته پرستارانی داریم که حتی مهاجرت هم نمی کنند بلکه به دلیل شرایط نامناسب این شغل در کشور به شغل های دیگری روی می آورند. زیبنده نظام سلامت کشور نیست که پرستاران با وجود سختی و فشار بسیار به اندازه یک کارگر یا حتی کمتر حقوق دریافت کنند.
وی در پایان گفت: هنوز از سوی شورای عالی نظام پرستاری کل کشور که یک ماه است بر روی کار آمده اند واکنشی برای پیگیری مطالبات پرستاران ندیده ایم. رییس کل و شورای عالی نظام پرستاری می توانند با مقامات و مجلس و دولت برای حل مشکلات پرستاری رایزنی کنند چون وضعیت پرستاری کشور واقعا نگران کننده است.
*در خواست دیدار با نماینده کمیساریای عالی حقوق بشر در زندان 
ده زندانی سیاسی در زندان قزلحصارکه اعلام کرده اند هر سه شنبه در اعتراض به اعدام ها در زندان اعتصاب غذا خواهند کرد ، در یک نامه سرگشاده به ندی النشیف، معاون کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل ازاو دعوت کرده‌اند که در سفر به ایران، از این زندان دیدن کند.
این زندانیان در این نامه که امروز، جمعه ۱۳ بهمن‌ منتشر کرده‌اند، نوشته‌اند:« زندان قزلحصار مرکز اصلی نگه‌داری زندانیان زیر حکم اعدام و محل اجرای این حکم غیر انسانی در تهران است؛ از جنابعالی دعوت می‌کنیم در این سفر به این زندان آمده و مشاهدات ما و دیگر زندانیان از جزئیات نقض حقوق همبندی‌های اعدام شده‌ ما در ماه‌ها و سال‌های اخیر را از نزدیک بشنوید.»
شورای هماهنگی تشکلهای صنفی فرهنگیان ایران
*اعتصاب هشدار آمیز در حمل و نقل محلی !
 "توقف برای حرکت بهتر"
 (اعتصاب برای به تکان در آوردن کارفرما )
رانندگان حمل ونقل شهری ( اتوبوس و مترو ) روزجمعه دوم‌ فوریه برای پاسخگو کردن کارفرما در بیش از صد وسی شهر وشهرستان و روستا (غیر از ایالت بایرن) دست به اعتصاب زدند.
  در این اعتصاب  بیش از نود هزار راننده و بخش های کاری  حمل و نقل شهری شرکت داشتند .آنان خواهان بهبود شرایط کار ( کاهش ساعت کار ، آموزش و استخدام نیروی جدید ، کاهش فشار روی رانندگانی که شیفت کاری دارند) و نیز پرداخت بهتر ( افزایش حقوق) شدند....
آلمان _ دوم فوریه 2024
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

 

اخباروگزارش های کارگری 14 بهمن ماه 1402
- شلیک بسوی تجمع کنندگان مالباخته شرکت پیش فروش الماس خودروتاکستان یک کشته و چند زخمی برجا گذاشت
- پنجمین شنبه اعتراضی کارگران پالایشگاه های مجتمع گاز پارس جنوبی نسبت به سطح نازل حقوق منجمله عدم اجرای طرح طبقه بندی مشاغل ، اجرانشدن  دو هفته کار- دو هفته استراحت در بخش اداری و پشتیبانی مجتمع، زیرساخت نامناسب خوابگاه‌ها، فرسوده بودن امکانات و تجهیزات و عدم شمول قانون کار برای راننده‌های غیرمالک وعدم پرداخت بموقع مطالبات وعدم تحقق وعده ها
- ادامه اعتراضات پرستاران کشورنسبت به سطح نازل حقوق ،عدم پرداخت بموقع مطالبات،کمبود نیرو و شرایط سخت کاری با برپایی تجمع پرستاران دانشگاه‌های علوم پزشکی استان لرستان مقابل استانداری
- تجمع اعتراضی کارگران شهرداری نوش‌آباد  سطح نازل حقوق و عدم پرداخت 4 ماه همان چندرغاز حقوق
- تجمع اعتراضی جمعی از اهالی سیستان نسبت به خشک شدن کامل تالاب هامون و چاه نیمه ها
- تجمع اعتراضی خانواده های جانباختگان قتل موشکی حکومتی هواپیمای اوکراینی نسبت سفر معاون کمیسریای عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد به ایران مقابل دفتر سازمان ملل در تهران
- روز شمار اعتصاب غذای غلامرضا غلامی کندازی 
بیست و دومین روز از اعتصاب غذای فعال صنفی معلمان فارس
- کارگران گروه ملی فولاد: کارگران شرکت گروه ملی فولاد اهواز هیچ نماینده ای نداشته و هیچ شخصی را نیز بعنوان نماینده قبول ندارند و تمام تصمیمات اتخاذی در این شرکت همانند قبل بر اساس خرد و تصمیم گیری جمعی خواهد بود.
-  صدای مستقل کارگران گروه ملی فولاد:
پیام‌های همبستگی که در اعتصاب‌های دوره‌های اخیر چه به شکل رسمی و آنهایی که برایمان ارسال شده گسترده و همدلانه و نشان‌دهنده زمینه‌های اتحاد در جنبش کارگری است.
- عدم پذیرش در دانشگاه فرهنگیان آرینا ادوایی، دانش‌آموز سروآبادی علی‌رغم کسب رتبه ۲۳۹ کنکور سراسری
- حذف و تعلیق هزاران نفر در آزمون استخدامی آموزش و پرورش به بهانه مشکلات گزینشی
- تعلیق دست کم پنج دانشجوی دانشگاه سوره برای ترم جدید.
- جان باختن 2 کارگریک گلخانه پاسارگاد براثر گازگرفتگی
- آکسیون  در کلن آلمان علیه نژاد پرستی ،حزب دست راستی و نئوفاشیستها
حضور جمعی از ایرانیان در آکسیون با شعارهای نه به اعدام و نه به حکومت‌های توتالیتر
*******
*شلیک بسوی تجمع کنندگان مالباخته شرکت پیش فروش الماس خودروتاکستان یک کشته و چند زخمی برجا گذاشت
جمعه شب (13 بهمن)،جمعی از مالباختتگان شرکت پیش فروش الماس خودروتاکستان دست به تجمع مقابل یکی از مدیران این شرکت زدند وبراثر شلیک یکی از منسوبین این شرکت بسوی تجمع کنندگان یکنفر جان خودرا ازدست داد وتعدادی زخمی شدند.
*پنجمین شنبه اعتراضی کارگران پالایشگاه های مجتمع گاز پارس جنوبی نسبت به سطح نازل حقوق منجمله عدم اجرای طرح طبقه بندی مشاغل ، اجرانشدن  دو هفته کار- دو هفته استراحت در بخش اداری و پشتیبانی مجتمع، زیرساخت نامناسب خوابگاه‌ها، فرسوده بودن امکانات و تجهیزات و عدم شمول قانون کار برای راننده‌های غیرمالک وعدم پرداخت بموقع مطالبات وعدم تحقق وعده ها
روز شنبه  14 بهمن برای پنجمین هفته متوالی،کارگران پالایشگاه های مجتمع گاز پارس جنوبی(  پالایشگاه های پنجم، ششم، هفتم، هشتم، نهم، دهم و دوازدهم پارس جنوبی) برای اعتراض نسبت به سطح نازل حقوق منجمله عدم اجرای طرح طبقه بندی مشاغل ، اجرانشدن  دو هفته کار- دو هفته استراحت در بخش اداری و پشتیبانی مجتمع، زیرساخت نامناسب خوابگاه‌ها، فرسوده بودن امکانات و تجهیزات و عدم شمول قانون کار برای راننده‌های غیرمالک وعدم پرداخت بموقع مطالبات و عدم تحقق وعده ها دست به تجمع زدند.
 
در همین رابطه:تجمع اعتراضی کارگران ارکان ثالث، پشتیبانی، اداری و رانندگان شرکتهای پیمانکاری مجتمع گاز پارس جنوبی
شنبه ۱۴ بهمن ماه ۱۴۰۲
همکاران مان با وجود کارشکنی های مدیریت و حراست مجتمع گاز، در پالایشگاه های پنجم، ششم، هفتم، هشتم، نهم، دهم و دوازدهم تجمعات خود را طبق برنامه قبلی و هماهنگ برگزار کردند.
اهم مطالبات کارگران در مجتمع گاز پارس جنوبی، حذف شرکتهای پیمانکاری، اجرای کامل طرح طبقه بندی مشاغل، بهره مندی از گاز-بن کارت، ایجاد شرایط مرخصی ۲ به ۲ برای رانندگان و افزایش دستمزدها می‌باشد.
همکاران مان در پارس جنوبی خطاب به سایر کارگران ارکان ثالث و پیمانکاری نفت اعلام نمودند در روزهای آینده همچنان بر روند تجمعات خود اصرار داشته، قطعاً با گسترش اعتراضات در پاسخگو نمودن مدیران و مسئولان از هیچ تلاشی فروگذار نخواهند نمود.
شورای سازماندهی اعتراضات کارگران غیر رسمی نفت(ارکان ثالث) در کنار همه همکاران، کارگران ارکان ثالث و پشتیبانی شرکتهای پیمانکاری، کارگران سایر بخشهای نفت را به پیوستن به تجمعات هفتگی نفت فرامیخواند.
*ادامه اعتراضات پرستاران کشورنسبت به سطح نازل حقوق ،عدم پرداخت بموقع مطالبات،کمبود نیرو و شرایط سخت کاری با برپایی تجمع پرستاران دانشگاه‌های علوم پزشکی استان لرستان مقابل استانداری
روز چهارشنبه 14 بهمن، اعتراضات دامنه دار پرستاران کشورنسبت به سطح نازل حقوق ،عدم پرداخت بموقع مطالبات،کمبود نیرو و شرایط سخت کاری با برپایی تجمع پرستاران دانشگاه‌ علوم پزشکی استان لرستان مقابل استانداری ادامه یافت.
 
*تجمع اعتراضی کارگران شهرداری نوش‌آباد  سطح نازل حقوق و عدم پرداخت 4 ماه همان چندرغاز حقوق
روزشنبه 14 بهمن، کارگران شهرداری نوش‌آباد برای انعکاس صدای اعتراضشان نسبت به سطح نازل حقوق و عدم پرداخت 4 ماه همان چندرغاز حقوق دست به تجمع مقابل شهرداری این شهردراستان اصفهان زدند.
 
*تجمع اعتراضی جمعی از اهالی سیستان نسبت به خشک شدن کامل تالاب هامون و چاه نیمه ها
جمعی از اهالی سیستان به مناسبت روز جهانی تالاب در تالاب هامون،برای اعتراض به خشک شدن کامل تالاب هامون و چاه نیمه ها دست به تجمع در تالاب خشکیده هامون زدند.
*تجمع اعتراضی خانواده های جانباختگان قتل موشکی حکومتی هواپیمای اوکراینی نسبت سفر معاون کمیسریای عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد به ایران مقابل دفتر سازمان ملل در تهران
روزشنبه 14 بهمن،حمعی از خانواده های جانباختگان قتل موشکی حکومتی هواپیمای اوکراین یبرای اعتراض به  سفر معاون کمیسریای عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد به ایران مقابل دفتر سازمان ملل در تهران تجمع کردند.
فیلم ها وگزارش های منتشره درشبکه اجنماعی از درگیری نیروهای سرکوب دستگاه رهبری و دولت برای ممانعت از ادامه این تجمع اعتراضی می باشد.
*روز شمار اعتصاب غذای غلامرضا غلامی کندازی 
بیست و دومین روز از اعتصاب غذای فعال صنفی معلمان فارس
 
از ما بترسید 
ما خوابهای خوشتان را آشفته می کنیم 
از ما بترسید 
زیرا اندیشه های ما را نمی توانید به بند بکشید 
اندیشه های ما از دیوارهای زندان خواهد گذشت
صدایشان باشیم 
غلامرضا غلامی کندازی
محمدعلی زحمتکش 
ایرج رهنما
افشین رزمجویی
فراموش نخواهید شد
لحظه به لحظه با شما هستیم
انجمن صنفی معلمان فارس
*کارگران گروه ملی فولاد: کارگران شرکت گروه ملی فولاد اهواز هیچ نماینده ای نداشته و هیچ شخصی را نیز بعنوان نماینده قبول ندارند و تمام تصمیمات اتخاذی در این شرکت همانند قبل بر اساس خرد و تصمیم گیری جمعی خواهد بود.
ا سلام خدمت همکاران محترم 
قبلاً از این رسانه اعلام کرده بودیم که توافق فی مابین کارفرما و به اصطلاح نماینده کارگران را غیر قابل قبول بوده و پرسنل شریف گروه ملی آن را به شدت رد میکنند. اینبار علاوه بر تاکید بر رد توافق کذایی ترکمن چای گروه ملی ، اعلام میداریم منتصبین علی محمدی با عنوان نماینده کارگران به هیچ عنوان نماینده قشر زحمتکش کارگر نیستند و آنان ثابت کردند که در واقع نماینده کارفرما هستند نه کارگر. بنابراین دوباره از همین رسانه اعلام میکنیم که کارگران شرکت گروه ملی فولاد اهواز هیچ نماینده ای نداشته و هیچ شخصی را نیز بعنوان نماینده قبول ندارند و تمام تصمیمات اتخاذی در این شرکت همانند قبل بر اساس خرد و تصمیم گیری جمعی خواهد بود.
نکته که جالب توجه بوده و با همکاران درمیان میگذاریم ، گزارشات مدیر روابط  عمومی و بین الملل رکورد شکنی ها و تولیدات و نمایشگاههای آنچنانی در کیش و تهران و سفرهای حضرات از جیب کارگر و کسب لوح تقدیرهای مدیران نمونه در سطح استان و کشور است. آنهم در شرکتی که با وجود قطاری از عناوینی که ذکر شد حدود دو سال است کارگرانش از پاداش های انگیزشی از قبیل هدایای مناسبت ها و یا حتی ارزاقی در ماه رمضان محروم هستند و تنها شاهد بزل و بخشش این پاداش ها در شرکت های مشابه و همجوار هستند. آقای مدیر نمونه بفرمایند وقتی به اندازه تولید یک لوله بودجه جهت رفاه کارگر ندارند ، بر چه اساسی بعنوان مدیر نمونه انتخاب شدند؟
کلام آخر با یگان ها و ارگان های امنیتی است که زمانی که خشم کارگر از شدت فشارهای سرکوب شده  درونی فوران می‌کند همانند اجل معلق با تمام نیروهای هوایی و دریایی و زمینی بر سرکارگر آوار میشوند ، که چرا پول‌ حقوقی که بصورت  امانت در دستان مینو طالبی و علی محمدی است به شکل عدم پرداخت اقساط خیانت در امانت میشود و به همین خاطر دیگر هیچ فروشگاهی  حاضر به ارائه خدمات به پرسنل گروه ملی نمی باشد همانند حق بیمه ای که بدون پرداخت به بیمه از فیش حقوق کارگر کسر میگردد ، نه مینو خانم و نه علی آقا مورد بازخواست قرار گرفته و به هیچ کس پاسخگو نیستند. کدام رانت و قدرتی چنان هوای این دو نفر را دارد که ارتکاب تخلف در شرکت گروه ملی تبدیل به یک روال عادی شده است.
*صدای مستقل کارگران گروه ملی فولاد:
پیام‌های همبستگی که در اعتصاب‌های دوره‌های اخیر چه به شکل رسمی و آنهایی که برایمان ارسال شده گسترده و همدلانه و نشان‌دهنده زمینه‌های اتحاد در جنبش کارگری است.
 به ویژه در اعتصاب اخیر ما به لیستی از حمایت‌گران و متحدین برمی‌خوریم که به شکل‌های مختلف با کارگران گروه ملی همراهی کردند:
مردم اهواز که در کف خیابان کنار ما و در صف کارگر ایستادند، نوشته‌هایی که با عنوان کارکنان ارکان ثالث بدست ما رسید، پیام‌هایی را هم از پرستاران مازندران دریافت کردیم با این مضمون که شجاعت پرسنل گروه‌ملی را سرلوحه خود قرار داده‌اند و همینطور شورای صنفی تشکل‌های فرهنگیان ایران که در بخشی از پیام معلمان نوشت کارگران فولاد خیابان‌های شهر را با شعارهای پیشروانه و هوشمندانه به مردم برگرداندند. جمعی از کارگران ذوب‌آهن اصفهان و تعدادی از کارگران نیشکر هفت تپه را شاهد بودیم از برادران خود در اهواز حمایت کردند ، بازنشستگان معترض و محترم که دردها و شعارهای مشترک را دیدند و اعتصاب‌کنندگان در کردستان به اعتصاب قدرتمند گروه‌ملی افتخار نمودند. به این موارد اضافه می‌کنیم پشتیبانی که از طرف دیگر گروه‌های کارگری و رسانه‌های مستقل و برخی از هنرمندان انجام گرفت. 
صدای مستقل گروه ملی فولاد در اهواز از تمام کارگران و انسان‌های شریف و حق‌طلب که نوری در دل شب سیاهند و ما را برای استمرار در مطالبه‌گری همراهی می‌کنند  تشکر می‌کند و پیام کارگران مستقل گروه ملی فولاد را با صدای حقیقی و آزاد به نشانه همبستگی متقابل اظهار می‌دارد.
*عدم پذیرش در دانشگاه فرهنگیان آرینا ادوایی، دانش‌آموز سروآبادی علی‌رغم کسب رتبه ۲۳۹ کنکور سراسری
صحبت‌های آرینا و پدرش بار دیگر بر بی‌عدالتی آموزشی صحه گذاشت؛ ایشان بعد از سه سال تلاش بی‌وقفه و کسب صلاحیت علمی، علی‌رغم مواجهه با تمامی جنبه‌های  ناعدالتی آموزشی، عدم دسترسی به هیچ‌گونه کتب، آزمون و کلاس‌های کنکور، توانست رتبه‌ی سه رقمی در کنکور کسب کند اما همچنان از دست‌یابی به هدف خود بازماند.
آنچه در اینجا اهمیت دارد بی‌قانونی و بی‌عدالتی در شیوه‌ی مصاحبه و تایید صلاحیت دانش‌آموزان برای دانشگاه فرهنگیان است.
با توجه به کارنامه‌ی آرینا، ایشان نمره علمی لازم برای ورود به دانشگاه فرهنگیان را کسب کرده و  نیز تمام فاکتور و توانایی‌های تعیین شده برای معلم شدن را دارا می‌باشد. 
آنچه که بسیار حائز اهمیت است عدم شفافیت و عینی نبودن ملاک‌های پذیرش دانشگاه فرهنگیان است؛ ضروری است که جامعه نسبت به آن بی‌تفاوت نباشد تا حق چنین دانش‌آموزانی پایمال نشود.
دانش‌آموزانی از جمله آرینا از دو جنبه مورد ظلم واقع شده‌اند؛ اولا ستم جنسی، که با وجود کسب نمره‌ی علمی و رتبه‌ی سه رقمی در کمترین امکانات ممکن، همچنان نتوانست به دانشگاه فرهنگیان وارد شود، در حالیکه دانش‌آموزان پسر با نمره علمی کمتر از آنچه آرینا کسب کرده است، وارد دانشگاه فرهنگیان شده‌اند. دوما ایشان ملاک علمی لازم برای ورود به دانشگاه فرهنگیان را کسب کرده است. ایشان نمره علمی ۹۰۰۰ هزار را کسب کرده، اما هیئت مصاحبه بدون ارائه مستندات عینی ایشان را رد کرده‌اند.
شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان از سویه‌ی دیگر این مسئله، عدم پاسخگویی متولیان امر به پیگیری آرینا و خانواده‌ی ایشان بشدت معترض بوده و نسبت به این تظلم و حق‌خواهی ایشان ساکت نخواهد ماند و نیز امیدوار است فعالین صنفی استان کوردستان و ‌نیز سطح کشور، این دانش‌آموز و دیگر موارد اینچنینی را در احقاق رسیدن به هدف و حق خود یاری دهند.
*حذف و تعلیق هزاران نفر در آزمون استخدامی آموزش و پرورش به بهانه مشکلات گزینشی
در اقدامی بی‌سابقه در آزمون‌های استخدامی آموزش و پرورش (آموزگاری و دبیری) در سال ۱۴۰۲ نزدیک به ۳ تا ۶ هزار نفر ردِ گزینشی شدند. آموزش و پرورش آمار دقیقی اعلام نکرده و موضوع در سکوت خبری باقی مانده است.
نتایج این آزمون‌ها اواخر شهریور و اوائل مهر‌ماه اعلام شد و تاکنون این افراد که با پرونده‌های کد ۱۹ شناخته می‌شوند در بلاتکلیفی به سر می‌برند. 
بیشتر این افراد نمره‌های بالایی در آزمون کسب کرده‌ و آموزش و پرورش نتوانسته آنها را مردود نهایی اعلام کند. هیچگونه اطلاع‌رسانی درمورد وضعیت آنها صورت نگرفته و نهایتا بعد از یک تا دو ماه به گزینش فراخوانده شده و علت درج کد ۱۹ در پرونده، به آنها اعلام شد.
نماز قضا، حضور کمرنگ در جماعت و جمعه و راهپیمایی‌ها، حضور کمرنگ یا عدم حضور در انتخابات، پست سیاسی در فضای مجازی، حجاب و ضعف احکام از جمله دلایل درج کد ۱۹ عنوان شده‌است.
با توجه به زمانبر بودن، عدم پاسخگویی و بلاتکلیفی، بسیاری از داوطلبین و خانواده‌های آنها از پیگیری و مراحل دیگر پروسه‌ی عجیب و غیرعادلانه‌ی پرونده‌های کد ۱۹ منصرف شده‌اند.
در تمام این مراحل آنچه که از داوطلبین خواسته شده اینکه باید بتوانند وانمود کنند که به شعائر دینی و سیاسی حکومت بسیار پایبندند.
سعی وزارت آموزش و پرورش بر انحصاری کردن حضور طبقه‌ای خاص به عنوان معلم، بدون در نظر گرفتن مهارت‌های تخصصی این شغل و پایین آوردن سهم نمرات آزمون با رد صلاحیت گزینشی بسیاری از داوطلبین، به افول هر چه بیشتر این نهاد منجر خواهد شد.
شورای هماهنگی تشکلهای صنفی فرهنگیان ایران
*تعلیق دست کم پنج دانشجوی دانشگاه سوره برای ترم جدید.
براساس اطلاعات رسیده، در ادامه سرکوب دانشجویان دانشگاه سوره نیز قبل از روز چهارده بهمن که زمان آغاز انتخاب واحد دانشجویان این دانشگاه است، حداقل پنج دانشجو را تعلیق و حق تحصیل آنها برای ترم آینده را سلب کرده است.
این تعلیقها مطابق رویه غیر قانونی‌ اخیر که در دانشگاه‌های کشور باب شده‌است بدون برگزاری کمیته انضباطی و طی شدن رویه قانونی انجام و دانشجویان با تماس معاونت فرهنگی دانشگاه تنها برای دریافت حکم تعلیق خود فراخوانده شده‌اند
برگرفته از کانال شوراهای صنفی دانشجویان کشور
*جان باختن 2 کارگریک گلخانه پاسارگاد براثر گازگرفتگی
دوکارگر22 و60  ساله حین استراحت در گلخانه شهرستان پاسارگاد در استان فارس بر اثر نشت گاز وسیله گرمایشی مورد استفاده، دچار گازگرفتگی  و مسمومیت شدند و جان خود را از دست دادند.
*آکسیون  در کلن آلمان علیه نژاد پرستی ،حزب دست راستی و نئوفاشیستها
حضور جمعی از ایرانیان در آکسیون با شعارهای نه به اعدام و نه به حکومت‌های توتالیتر
روزشنبه 3 فوریه 2024، درکلن ،آکسیونی علیه آ _اف _ د( afd) حزب دست راستی ،نئوفاشیستها و علیه راسیسم درکلن همزمان با برخی شهرهای دیگر در آلمان از جمله برلین برگزار شد.
در کلن با وجود بارندگی و آغاز روزهای کارناوال حدود ششصد نفر در این آکسیون شرکت کرده بودند.
 برگزارکنندگان با سخنرانی های کوتاه ، با بستن زنجیره ای از شرکت کنندگان ، اعتراض خود را به رشد روز افزون نئو فاشیسم در آلمان و اروپا اعلام کردند و خواهان بیداری ومقابله مردم علیه آنان شدند.
 جمعی از ایرانیان نیز که حضور فعال در این آکسیون داشتند ،با شعار نه به اعدام ،نه به حکومت‌های توتالیتر حکومت اسلامی را فرزند کوچک فاشیسم دانسته، خواهان همبستگی و همگامی شرکت کنندگان با مبارزات مردم ایران. شدند .
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

 

اخباروگزارش های کارگری 15 بهمن ماه 1402
- یکشنبه های اعتراضی کارگران شاغل و بازنشسته: 
1- یکشنبه اعتراضی کارگران صنعت نفت نسبت به تعیین سقف حقوق، نحوه‌ی کسر غیرقانونی مالیات و محدودیت 30 ساله‌ی سنوات بازنشستگی علیرغم سنوات خدمت بیشتر و بعضا کسورات بازنشستگی بیش از 40 سال ،عدم اجرای کامل ماده قانون وظایف و اختیارات وزارت نفت و عدم ادغام صندوق بازنشستگی با سایر صندوق‌های بازنشستگی با برپایی تجمع کارگران شرکت بهره‌برداری نفت و گاز آغاجاری 
2- کارگران ارکان ثالث و پیمانکاری پالایشگاه پنجم، ششم و هشتم مجتمع گاز پارس جنوبی، پس از پنجمین هفته تجمع در روزهای شنبه، با قرار قبلی تجمعات هفتگی خود را به دو روز در هفته(شنبه ویکشنبه) افزایش دادند
3- تجمع اعتراضی کارگران ارکان ثالث، نفت و گاز گچساران نسبت عدم تبدیل وضعیت،سطح پایین حقوق از جمله عدم اجرای کامل طرح طبقه بندی مشاغل،تبعیض در پرداخت مطالبات و شرایط کاری ناایمن ونامناسب مقابل ساختمان مدیریت
4 - یکشنبه اعتراضی کارگران بازنشسته تامین اجتماعی کشور نسبت به سطح نازل حقوق منجمله  مصوبه مزدی ضد کارگری شورای عالی کار‌ و وضعیت نامناسب خدمات بیمه درمانی با راهپیمایی  و تجمع مقابل اداره کل تامین اجتماعی استان،درشهرهای 
اهواز مقابل اداره کل تامین اجتماعی استان،
کرمانشاه مقابل کانون بازنشستگان تامین اجتماعی
وشوش مقابل فرمانداری شهرستان
5- تجمع اعتراضی کارگران بازنشسته صنعت فولاد کشور نسبت به سطح نازل حقوق منجمله اجرا نشدن همسازی،عدم پرداخت مطالبات معوقه  وخدمات درمانی ناکافی مقابل صندوق بازنشستگی کارکنان فولاد درشهرهای اصفهان، تهران وقائمشهر  با شعار«آقازاده ها آمریکا گرونیش مال ما»
- هشتمین روز تجمع اعتراضی کارگران شرکت صنایع پتروشیمی هگمتانه نسبت به عدم پرداخت 7 ماه حقوق
- تجمع اعتراضی تجمع‌ کارگران‌ کارخانه‌ سبلان‌ خودرو‌ نسبت به عدم پرداخت بیش از 4 ماه حقوق و ماه ها حق بیمه مقابل‌ استانداری‌ اردبیل
- تجمع اعتراضی افراد دارای معلولیت کشور نسبت به عدم اجرای ماده 27 قانون حمایت از حقوق معلولان با شعارهای :
«معیشت شایسته حق مسلم ماست»
«ای معلول بپاخیز برای رفع تبعیض»
«معلول دادبزن حق تو فریاد بزن»
«قانون معلولان اجراباید گردد»
«اجرای ماده 27 حق مسلم ماست»
«وعده وعید کافیه سفره ما خالیه»
«نه صدقه نه منت حق می خوایم با عزت»
«نه صدقه نه منت حق بدیدبا عزت»
«عزا عزاست امروزروز عزاست امروز معلول بی معیشت صاحب عزاست امروز»
- روز شمار اعتصاب غذای غلامرضا غلامی کندازی 
بیست و سومین روز از اعتصاب غذای فعال صنفی معلمان فارس
- شورای هماهنگی تشکل های صنفی فرهنگیان ایران:
غلامرضا غلامی کندازی فرهنگی مبارز، حق طلب و مسئول 
از شما تقاضا داریم جهت حفظ این جان عزیز و برگرداندن آرامش به خانواده و جامعه فعالان صنفی در عرصه های مختلف به اعتصاب غذای خود پایان دهید که راه و رسم مبارزه به وجود نازنین شما بس بسیار نیازمند است.
- محمد سعیدی ابواسحاقی با رای دیوان از  آموزش و پرورش اخراج شد 
- ابلاغیه اخرین دفاع  چهار فعال صنفی معلمان ممسنی برای اتهام اجتماع و تبانی صادر شد 
- بخشش شاه و نارضایتی شیخ علیشاه!
- عیسی ابراهیم زاده فعال کارگری بازداشت شد.
- بازهم تصادف سرویس رفت و آمد کارگران اینبار مصدومیت دستکم 16کارگر معدن آسمینون منوجان
- زنده زنده سوختن یک کارگرسرایدار در اتاقک کارگریِ یک ساختمان جنوب تهران
*******
*یکشنبه های اعتراضی کارگران شاغل و بازنشسته: 
1- یکشنبه اعتراضی کارگران صنعت نفت نسبت به تعیین سقف حقوق، نحوه‌ی کسر غیرقانونی مالیات و محدودیت 30 ساله‌ی سنوات بازنشستگی علیرغم سنوات خدمت بیشتر و بعضا کسورات بازنشستگی بیش از 40 سال ،عدم اجرای کامل ماده قانون وظایف و اختیارات وزارت نفت و عدم ادغام صندوق بازنشستگی با سایر صندوق‌های بازنشستگی با برپایی تجمع کارگران شرکت بهره‌برداری نفت و گاز آغاجاری 
 
2- کارگران ارکان ثالث و پیمانکاری پالایشگاه پنجم، ششم و هشتم مجتمع گاز پارس جنوبی، پس از پنجمین هفته تجمع در روزهای شنبه، با قرار قبلی تجمعات هفتگی خود را به دو روز در هفته(شنبه ویکشنبه) افزایش دادند
 
درهمین رابطه:با گسترش تجمعات اعتراضی مان،مبارزه بر سر خواسته های محقق نشده مان را پرشورتر از گذشته در پیش میگیریم.
از تهدیدات و کارشکنی های حراست و مدیریت نفت، عبور کرده ایم و بازگشت به شرایط قبل را بر نمیتابیم!
صبح امروز، یکشنبه ۱۵ بهمن ماه ۱۴۰۲،کارگران ارکان ثالث و پیمانکاری پالایشگاه پنجم، ششم و هشتم مجتمع گاز پارس جنوبی، پس از چند هفته تجمع در روزهای شنبه، با قرار قبلی تجمعات هفتگی خود را به دو روز در هفته افزایش داده، اعلام نمودند؛تا پاسخگو نمودن مدیران و تحقق مطالباتمان بر گسترش اعتراضات تاکید داریم.
اهم خواست همکاران مان در پارس جنوبی،حذف کامل شرکتهای پیمانکاری، اجرای کامل طرح طبقه بندی مشاغل، بهره مندی از گاز-بن کارت، تبدیل وضعیت مرخصی ۲ به ۲ برای کارگران پشتیبانی شرکتهای پیمانکاری و...می‌باشد.
شورای سازماندهی اعتراضات کارگران غیر رسمی نفت(ارکان ثالث) با همه توان و ظرفیت خود همراه و همصدا با همکاران آگاهمان در پارس جنوبی، همه کارگران را به برگزاری تجمعات اعتراضی هفتگی نفت فرامیخواند.
3- تجمع اعتراضی کارگران ارکان ثالث، نفت و گاز گچساران نسبت عدم تبدیل وضعیت،سطح پایین حقوق از جمله عدم اجرای کامل طرح طبقه بندی مشاغل،تبعیض در پرداخت مطالبات و شرایط کاری ناایمن ونامناسب مقابل ساختمان مدیریت
 
درهمین رابطه:تجمع اعتراضی کارگران ارکان ثالث بهره برداری نفت و گاز گچساران،یکشنبه ۱۵ بهمن ۱۴۰۲
طبق پیامهای دریافتی از همکارانمان در گچساران، مدیریت مجموعه با اعمال تنبیهات مزدی از قبیل کسر اضافه کاری نسبت به شرکت کنندگان در تجمعات اعتراضی هفتگی و تهدیدات حراست برای فشار بر کارگران در خودداری از برگزاری تجمعات، ما این هفته نیز دست از کار کشیدیم، تا بر خواسته های خود و تعهدمان به تجمعات اعتراضی هفتگی نفت تاکید نماییم.
ما بر خواسته های خود؛
حذف کامل شرکتهای پیمانکاری، اجرای صحیح و کامل طرح طبقه بندی مشاغل، رفع تبعیضات مزدی و شرایط رفاهی از راه اعتراض به شرایط موجود، تجمعاتمان را ادامه میدهیم و در هماهنگی با سایر ارکان و بخشهای مختلف نفت در برابر هرگونه اعمال قدرت از بالا به مبارزه ایستاده، بر گسترش اعتراضات اصرار داریم.
شورای سازماندهی اعتراضات کارگران غیر رسمی نفت(ارکان ثالث) صدای همکاران مبارزمان در گچساران، کارگران سایر بخشهای نفت را به تجمعات اعتراضی هفتگی نفت فرامیخواند.
4 - یکشنبه اعتراضی کارگران بازنشسته تامین اجتماعی کشور نسبت به سطح نازل حقوق منجمله  مصوبه مزدی ضد کارگری شورای عالی کار‌ و وضعیت نامناسب خدمات بیمه درمانی با راهپیمایی  و تجمع مقابل اداره کل تامین اجتماعی استان،درشهرهای 
اهواز مقابل اداره کل تامین اجتماعی استان،
کرمانشاه مقابل کانون بازنشستگان تامین اجتماعی
وشوش مقابل فرمانداری شهرستان
شعارها:
«نه صندوق نه آرا تحریم انتخابات»
«ازبس دروغ شنیدیم ما دیگه رای نمی دیم»
«حسین حسین شعارشون دروغ ودزدی کارشون»
«لشکری کشوری تامین اجتماعی اتحاد اتحاد»
«کارگر زندانی آزاد باید گردد»
«معلم زندانی آزاد باید گردد»
«زیلابی زیلابی وکیل با شرافت حمایتت می کنیم»
«دشمن ما همینجاست دروغ میگند آمریکاست»
«عیدی کارگری حق مسلم ماست»
«تورم اسفبار حاکم شده توبازار»
«سفره بی نان ما چی میخواد از جان ما»
«زیر بار ستم نمی کنیم زندگی جان فدا می کنیم در ره آزادگی ننگ براین زندگی ننگ براین زندگی»
«ما بجز حق نمی خوایم صدقه دولت نمی خوایم»
«اختلاس اختلاس عامل فقروفساد»
«یه اختلاس کم بشه مشکل ما حل میشه»
«حاصل کار دولت غارت جیب ملت»
«رئیسی دروغگو حاصل وعده هات کو»
«از خوزستان تا تهران ننگ برمدیران»
« اجرای همسان سازی بدون حقه بازی»
« مدعی عدالت خجالت خجالت»
«قانون کی شکسته دولت ورشکسته»
«حقوق نصف نیمه سکوت کنی همینه»
«حقوق بازنشسته فقط واسه یه هفته»
«ما میگیم حقوق کمه نون گرونش می کنند»
«ظلم وستم کافیه سفره ما خالیه»
«وعده وعید کافیه سفره ما خالیه»
«گرانی تورم بلای جان مردم»
«وعده وعید چه خوب بود اما همش دروغ بود»
«درمان رایگان حق مسلم ماست»
«تامین اجتماعی از انحصار دولت خارج باید گردد»
«کشورو غارت کردند مارو بیچاره کردند»
«نه مجلس نه دولت نیستند بفکرملت»
«دولت انتصابی دروغ میگه حسابی»
«وزیر بی کفایت استفعا استعفا»
«کومهار تورم دروغ نگید به مردم»
«ننگ ما ننگ ما دولت الدنگ ما»
«ننگ ما ننگ ما صداوسیمای ما»
«ننگ ما ننگ ما  مخبر الدنگ ما»
 
5- تجمع اعتراضی کارگران بازنشسته صنعت فولاد کشور نسبت به سطح نازل حقوق منجمله اجرا نشدن همسازی،عدم پرداخت مطالبات معوقه  وخدمات درمانی ناکافی مقابل صندوق بازنشستگی کارکنان فولاد درشهرهای اصفهان، تهران وقائمشهر  با شعار«آقازاده ها آمریکا گرونیش مال ما»
 
 
*هشتمین روز تجمع اعتراضی کارگران شرکت صنایع پتروشیمی هگمتانه نسبت به عدم پرداخت 7 ماه حقوق
براساس فیلم کوتاه منتشره در شبکه های اجتماعی،روزشنبه 14 بهمن برای هشتمین روز متوالی، کارگران شرکت صنایع پتروشیمی هگمتانه برای اعتراض به عدم پرداخت 7 ماه حقوق به تجمعشان مقابل کارخانه ادامه دادند.
یادآوری:تجمع اعتراضی کارگران شرکت صنایع پتروشیمی هگمتانه نسبت به عدم پرداخت 7 ماه حقوق
روزشنبه 7 بهمن، کارگران شرکت صنایع پتروشیمی هگمتانه  برای انعکاس بیشتر صدای اعتراضشان نسبت به عدم پرداخت 7 ماه حقوق دست به تجمع مقابل کارخانه واقع در در کیلومتر 10 جاده تهران – همدان زدند.
 
این کارگران با بیان اینکه به وعده‌های زمان افتتاح عمل نشد به خبرنگاررسانه ای گفتند: معوقات مزدی پرداخت نشده داریم.
مجتمع پتروشیمی هگمتانه با سرمایه‌گذاری یک‌هزار و 200 میلیارد تومان روز پنجشنبه چهارم دی ماه سال ۹۹ در مراسمی با حضور مقامات استانی به بهره‌برداری رسید. بیش از دویست کارگر در این مجتمع مشغول به کار هستند.
*تجمع اعتراضی تجمع‌ کارگران‌ کارخانه‌ سبلان‌ خودرو‌ نسبت به عدم پرداخت بیش از 4 ماه حقوق و ماه ها حق بیمه مقابل‌ استانداری‌ اردبیل
روزشنبه 14 بهمن، کارگران‌ کارخانه‌ سبلان‌ خودرو‌ از زیر مجموعه های گروه کارآفرینان مایوان و واقع  در شهرک صنعتی شماره دو اردبیل برای اعتراض به عدم پرداخت بیش از 4 ماه حقوق و ماه ها حق بیمه وبی اعتبارشدن دفترچه بیمه درمانی مقابل‌ استانداری‌ اردبیل تجمع کردند.
 
*تجمع اعتراضی افراد دارای معلولیت کشور نسبت به عدم اجرای ماده 27 قانون حمایت از حقوق معلولان با شعارهای :
«معیشت شایسته حق مسلم ماست»
«ای معلول بپاخیز برای رفع تبعیض»
«معلول دادبزن حق تو فریاد بزن»
«قانون معلولان اجراباید گردد»
«اجرای ماده 27 حق مسلم ماست»
«وعده وعید کافیه سفره ما خالیه»
«نه صدقه نه منت حق می خوایم با عزت»
«نه صدقه نه منت حق بدیدبا عزت»
«عزا عزاست امروزروز عزاست امروز معلول بی معیشت صاحب عزاست امروز»
 
تجمع معلولان مقابل نهاد ریاست جمهوری
تعدادی از معلولان صبح امروز خود رادر شهرهای سنندج، ساری،اردبیل،بجنورد، کرج و تهران و حومه به مقابل نهاد ریاست جمهوری رساندند اما متاسفانه ماموران انتظامی از برگزاری تجمع در کنار خیابان ممانعت کردند و معلولان بالاجبار در داخل پارک پاستور تجمع اعتراضی برگزار کردند.
پس از ساعتی،مسئولان مرکز ارتباطات مردمی ریاست جمهوری در میان معلولان حضور یافتند و گزارشی از پیگیری‌های این مرکز در خصوص تجمع و مکاتبات قبلی ارائه کردند.
سپس چند نفر از معلولان راهی مرکز ارتباطات شدند تا با بکرامی رئیس این مرکز در خصوص مطالبات خود دیدار و گفتگو کنند.
بکرامی با شنیدن مسائل معلولان،قول داد مرکز ارتباطات گزارشی از مطالبات و اقدامات انجام شده اما بی‌نتیجه سال‌جاری را گردآوری و به رئیس جمهور و معاون اول ایشان ارائه کند.
مسئولان مرکز ارتباطات در این نشست جوابیه سازمان برنامه و بودجه را که در پاسخ به مکاتبه این مرکز در خصوص تجمع شهریور انجام شده بود را قرائت کردند که متاسفانه طبق عادت،سازمان برنامه و بودجه کمبود بودجه را دلیل عدم اجرای ماده ۲۷ عنوان کرده بود.
برگرفته از کانال کمپین پیگیری حقوق افراد دارای معلولیت
*روز شمار اعتصاب غذای غلامرضا غلامی کندازی 
بیست و سومین روز از اعتصاب غذای فعال صنفی معلمان فارس
 
آنکه او امروز دربند شماست 
در غم فردای فرزند شماست
صدایشان باشیم 
غلامرضا غلامی کندازی
محمدعلی زحمتکش 
ایرج رهنما
افشین رزمجویی
فراموش نخواهید شد
لحظه به لحظه با شما هستیم
انجمن صنفی معلمان فارس
*شورای هماهنگی تشکل های صنفی فرهنگیان ایران:
غلامرضا غلامی کندازی فرهنگی مبارز، حق طلب و مسئول 
از شما تقاضا داریم جهت حفظ این جان عزیز و برگرداندن آرامش به خانواده و جامعه فعالان صنفی در عرصه های مختلف به اعتصاب غذای خود پایان دهید که راه و رسم مبارزه به وجود نازنین شما بس بسیار نیازمند است.
غلامرضا غلامی کندازی
فرهنگی مبارز، حق طلب و مسئول 
فریاد خشم از وجودت شعله می کشد و انبوه خلق را با تندیس آزادی و برابری شعله ور ساخته ای، تو رمز بودن و پایداری را با " نه" گفتن به جهان اندیشه و داد مخابره کرده ای.
تو، آموزگار رهایی، بیداری و نماد دادگری هستی در زمانه ای که بیداد بر اسب تغافل در  سرزمین جهل می تازد.
بودن و شدنِ تو را پایانی نیست، آنچه کین توزان علیه اندیشگری و اندیشگران به کار بسته اند، با احضار جان عزیزت به سختی و رنج شیرین اعتصاب،  بر ملا ساختید.
ای که مرگ را در راه رهایی به آغوش کشیده ای، و عشق به دیگری را معنایی راستین بخشیدی.
دیگر ما را توان رنج رخداد آفرین تو نیست.
ما به عنوان اعضای شورای هماهنگی تشکل های صنفی فرهنگیان ایران اعلام می کنیم : 
براستی عصیان را پرواز دادی و تا هستی تاریخ تداوم خواهد یافت.
از شما تقاضا داریم جهت حفظ این جان عزیز و برگرداندن آرامش به خانواده و جامعه فعالان صنفی در عرصه های مختلف به اعتصاب غذای خود پایان دهید که راه و رسم مبارزه به وجود نازنین شما بس بسیار نیازمند است.
باشد که اجابت کنید.
*محمد سعیدی ابواسحاقی با رای دیوان از  آموزش و پرورش اخراج شد 
بر اساس رای دیوان عدالت اداری که عین رای تجدید نظر هیات تخلفات آموزش و پرورش را تایید کرده است سعیدی ابواسحاقی فعال صنفی معلمان  لردگان چهارمحال‌و بختیاری به جهت حمایت از قیام ژینا  و همراهی با خانواده جانباختگان و اجرای مضامین هنری در قالب موسیقی و آواز، در همدردی با معترضان و حضور در اعتراضات فرهنگیان از آموزش و پرورش اخراج شد 
شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ضمن محکوم کردن این رای بی‌شرمانه تاکید می کند  رویه آموزش‌و‌پرورش و تبدیل شدن آن به یک نهاد امنیتی تنها به تسریع سقوط آموزش بیش از گذشته می‌انجامد
#نه_به_اعدام
#نه_به_زندان_معلمان
#خیابان_از_آن_ماست
#ما_خاموش_شدنی_نیستیم
شورای هماهنگی تشکلهای صنفی فرهنگیان ایران
*ابلاغیه اخرین دفاع  چهار فعال صنفی معلمان ممسنی برای اتهام اجتماع و تبانی صادر شد 
شعبه دوم دادیاری دادگاه انقلاب ممسنی  طی ابلاغیه‌ای  آقایان روح‌اله گره‌گشا ،شکراله احمدی ، جان‌محمد احمدی وعلی احمدی برای دفاع آخر در خصوص اجتماع و تبانی به دادگاه انقلاب فراخواند 
این چهار فعال صنفی معلمان پیش‌تر بازداشت شده و با قید وثیقه آزاد شده‌بودند 
پرونده سازی نیروهای امنیتی برای فعالین صنفی اگرچه رویه همیشگی حاکمیت در برابر معترضین بوده‌است اما در دو سال گذشته به شکل فزاینده‌ای شاهد گستردگی این حجم از پرونده‌سازی‌ها هستیم  حاکمیت ناتوان از تامین مطالبات مردم به ستوه آمده ‌است و تلاش دارد با  سرکوب گسترده عجز و ناتوانی خود را در اداره کشور پنهان کند
شورای هماهنگی تشکلهای صنفی فرهنگیان ایران
*بخشش شاه و نارضایتی شیخ علیشاه!
پس از محکوم شدن خانم مژگان باقری معلم و فعال صنفی معلمان استان فارس به دو سال زندان، ظاهرا این بار نوبت آموزش و پرورش فارس است که برای خودشیرینی و به دست آوردن رضایت نیروهای خارج از آموزش و پرورش، ایشان را دوباره محاکمه و مجازات کند! 
در حالی که خانم مژگان باقری بیش از چهل روز است که با پابند الکترونیکی از زندان آزاد شده و هیچ منع قانونی برای بازگشت به کار ندارد، اما آموزش و پرورش ناحیه یک شیراز با دلایل واهی از دادن ابلاغ به ایشان خودداری می کند. گویی رئیس ناحیه یک از آزادی ایشان ناراحت است و به مصداق ضرب المثل ( شاه می بخشد، شیخ علیشاه نمی بخشد) قصد دارد با ممانعت از بازگشت به کار ایشان، بخشش قوه قضاییه و قاضی تجدید نظر در دادن پابند به این فعال صنفی را زیر سوال برده و بی اثر کند! 
مسلما موافقت قاضی تجدید نظر با پابند با این نیتِ خیر بوده که این معلم زندانی بتواند با محدودیت تردد به زندگی عادی خود ادامه دهد  و به سر کار بازگردد. اما اداره آموزش و پرورش ناحیه یک شیراز از لحظه ی بازداشت مژگان باقری، حقوق این فعال صنفی را قطع کرده و ابلاغی که از تاریخ اول مهرماه برای ایشان صادر شده را نیز از سامانه حذف نموده است.
اکنون که ایشان از تاریخ ششم دیماه برای بازگشت به کار اعلام آمادگی کرده هنوز هیچ ابلاغیه ی شروع مجدد به کار برایشان صادر نشده و حقوق ایشان نیز کماکان قطع می باشد. 
متاسفانه همکار بازنشسته ای که از زمان بازداشت این فعال صنفی به جای ایشان به مدرسه رفته نیز همچنان در مدرسه باقی مانده و حاضر به کنار کشیدن و خالی کردن کلاس های خانم باقری نیست. این عمل علاوه بر اینکه اخلاقا بسیار شرم آور است، طبق آیین نامه اجرایی آموزش و پرورش کاملا غیر قانونی می باشد، (چون معلم مذکور بازنشسته است و ساعات تدریس او غیرموظف می باشد) و در واقع بازی کردن در زمین آموزش و پرورش است که به بهانه اینکه مدرسه معلم دارد از دادن ابلاغ به مژگان باقری خودداری می کند. در حالی که کمترین انتظار از همه ی معلمان، پشتیبانی و حمایت از مطالبات قانونی همکارانِ خود خصوصا فعالین صنفی است که در این راه متحمل هزینه های فراوان شده اند.
با توجه به اینکه حتی شکایت از رئیس آموزش و پرورش ناحیه یک به مدیر کل آموزش و پرورش فارس نیز هنوز به هیچ نتیجه ای نرسیده است، سوال اینجاست که این رفتارهای فراقانونی در نهادی که اصلی ترین وظیفه اش تربیت شهروندان قانونمدار است چه جایگاهی دارد؟ 
انجمن صنفی معلمان فارس ضمن حمایت از حق قانونی این فعال صنفی معلمان برای شکایت به مراجع بالاتر، از مسئولین مربوطه می خواهد که هر چه سریع تر به مشکل ایشان رسیدگی کرده و حقوق از دست رفته‌ی ایشان را اعاده نمایند.
*عیسی ابراهیم زاده فعال کارگری بازداشت شد.
عیسی ابراهیم زاده کشاورز، فعال کارگری و برادر فعال کارگری و زندانی سیاسی سابق بهنام ابراهیم زاده صبح امروز با یورش نیروهای لباس شخصی به منزلش در اشنویه بازداشت شد. 
روز یکشنبه ۱۵ بهمن ۱۴۰۲ ساعت ۶ بامداد در یک اقدام غافلگیرانه تعدادی مامور لباس شخصی  اطلاعات شهرستان اشنویه به منزل شخصی عیسی ابراهیم زاده یورش برده و وی را با تهدید و زور مقابل چشمان همسر و فرزندانش بازداشت کردند.
عیسی ابراهیم زاده قبلا به دلیل شرکت در خیزش ژینا در اشنویه بازداشت و در یک محاکمه ی کاملا غیرقانونی و ناعادلانه به پنج سال حبس و جریمه نقدی محکوم گردید. وی بعد از چند ماه با قرار وثیقه پانصد میلیون تومانی از زندان آزاد شد.
عیسی ابراهیم زاده در دو روز گذشته برای پیگیری مطالبات صنفی خود و دیگر کشاورزان منطقه به تهران سفر کرده بود که بعد از بازگشت از تهران و به محض رسیدن به منزل خود بازداشت شد.
منبع:کانال کمیته پیگیری ایجاد تشکل های کارگری ایران
*بازهم تصادف سرویس رفت و آمد کارگران اینبار مصدومیت دستکم 16کارگر معدن آسمینون منوجان
روز یکشنبه 15 بهمن، دومینی بوس حامل کارگران معدن آسمینون منوجان با یک دستگاه خاور در جاده منوجان به رودان در جنوب کرمان تصادف کرد و دستکم 16کارگر مصدوم شدند.
*زنده زنده سوختن یک کارگرسرایدار در اتاقک کارگریِ یک ساختمان جنوب تهران
روزیکشنبه 15 بهمن، یک کارگرسرایدار60 ساله تبعه‌ افغانستان یک ساختمان جنوب تهران براثر آتش گرفتن علاءالدین‌های قدیمی گازسوز در اتاقک کارگریِ زنده زنده سوخت.
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید