اخباروگزارش های کارگری 10-11 اسفند ماه 1402

شخصی سازی فونت
  • کوچکتر کوچک متوسط بزرگ بزرگتر
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

- شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران انتخابات نمایشی مجلس را تحریم می‌کند- خانه فرهنگیان ایران: ویروس دیکتاتوری و انتخابات نمایشی بسیار خطرناک‌‌تر از ویروس کرونا است! ما روز جمعه ۱۱اسفند برای در امان ماندن از این ویروس در_خانه_می_مانیم و از تمام هموطنان خود می‌خواهیم تنور انتخابات فرمایشی را گرم نکنند و این نمایش را تحریم کنند هر انتخاباتی ذیل حکومت فعلی باید تحریم شود چرا که این چرخه‌ی معیوب راهی به سوی بهبودی ندارد.

- جمعی از فعالین جنبش داخل کشور:
بنابراین بار دیگر "نه" قاطع خود را به این مضحکه انتخاباتی و کلیت نظام حاکم اعلام کرده و و تاکید داریم جمهوری اسلامی با هیچ تلاشی نمی تواند در جدال با جامعه ایران پیروز شود. این قدرتِ همبستگی و اعتراض اکثریت مردم ایران و انقلاب زن زندگی آزادی است که پیروز این جنگ نابرابر خواهد بود.
- اتحادیه تشکل‌‌های کامیونداران و رانندگان  سراسرایران:
ما این اعتراضات را از تحریم گسترده انتخابات روز جمعه ۱۱ اسفند آغاز خواهیم نمود و از همه همکاران میخواهیم که با این تحریم و عدم شرکت در انتخابات نشان دهند که ما در برپایی اعتصاب و اعتراضات گسترده تر خود بسیار مصر هستیم. 
- کارگران گروه ملی فولاد:
همیشه اعلام کرده بودیم کارگران این شرکت نماینده ای نداشته و هر تصمیمی اتخاذ می‌شود بر اساس خرد جمعیست
- بیمه تکمیلی دانا، ضعیف و بی کیفیت
- بازهم تصادف سرویس رفت وآمد کارگران اینبار مصدومیت 17 کارگر در اصفهان
*******
*شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران انتخابات نمایشی مجلس را تحریم می‌کند
بیانیه شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران در خصوص نمایش انتخابات  
فرهنگیان، دانش‌آموزان، مردم ایران
در زمانه‌ای قرار گرفته‌ایم که «مردم» توسط حکومت، به ابزاری برای مشروعیت‌بخشی و تداوم قدرت مطلقه خود نیازمند سازوکاری است به نام "انتخابات" که از قضا به واسطه فلسفه سیاسی و بنای ایدئولوژیک خود هیچ اعتقادی به آن ندارد. «انتخابات» نه یک شیوه برای دخالت در تعیین سرنوشت و کرامت انسان، که روشی برای حذف از طریق مشارکت در این سازوکار غیر دموکراتیک می‌باشد.
شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران با بیش از دو دهه فعالیت در عرصه‌های آموزشی و فرهنگی و تلاش برای بهبود شرایط آموزش و پرورش، به ناکارآمدی دولت و مجلس در حل بحران‌های فرهنگی، اقتصادی، زیست‌محیطی، اجتماعی، سیاست داخلی و خارجی - که محصول بی‌تدبیری‌ها و سوء‌مدیریت خود حکومت است - اذعان دارد و بنا به دلایل زیر  انتخابات نمایشی مجلس را تحریم می‌کند؛ و اطمینان دارد مردم با عقلانیت و  مسئولیت اجتماعی خود، همگام با ما به این کنش تاثیرگذار خواهند پیوست.
۱) وجود نهادهای انتصابی، غیرانتخابی و غیرپاسخگو با داشتن قدرت مطلق از صدر تا ذیل حکومت.
۲) در انحصار قرار دادن کامل حوزه‌های اقتصاد، سیاست، فرهنگ، قضاوت و امنیت به زیرمجموعه‌های همان نهادهای انتصابی.
۳) محدودیت تام در انتخاب شدن و انتخاب کردن بواسطه اعمال منویات همان نهادها از طریق نهاد انتصابی شورای نگهبان.
۴) قرار گرفتن تمامی مجلس در برابر مردم، هر زمان که خواستار مطالبات حقوقی و قانونی خود بوده‌اند، به نفع حکومت؛ به طوری‌که مجلس‌نشینان در عوض این که وکیل‌الرعایا باشند، وکیل‌‌الحکومه شده‌اند.
۵) عدم نظارت مجلس که وظیفه ذاتی اوست در بحران‌هایی همچون گرانی، بیکاری، غارت ثروت و منابع عمومی توسط رانت‌خواران وابسته به نهادهای انتصابی و نیز نهادهای اقتصادی دارای ثروت‌های کلان.
۶) مردم مجلس را در زندگی واقعی خود احساس نمی‌کنند، چرا که تصمیم‌گیری و تصمیم‌سازی در عرصه‌های مختلف در اختیار صاحبانِ قدرتِ غیرانتخابی است.
۷) حذف قطعی اصل سی قانون اساسی و کالایی کردن آموزش به قصد انباشت سرمایه و ایجاد سود برای عوامل قدرت غیرپاسخگو.
۸) به محاق بردن اصول ۲۶ و ۲۷ قانون اساسی که سازوکاری برای مشارکت مردم در تعیین سرنوشت خویش بود و عدم رسیدگی به زندانی کردن، اخراج، تبعید و پرونده‌سازی علیه کنشگران در عرصه آموزش، کار و زنان که خواستار احیای این اصول هستند.
۹) پیوستن اکثریت نمایندگان به باندهای کوه‌خواران، زمین‌خواران، وارد کنندگان و صادر کنندگان کالا بصورت قاچاق. و گماردن نزدیکان غیرمتخصص خود در مشاغل کلیدی کشور.
۱۰) عدم رسیدگی و نظارت بر امنیت شغلی، افزایش حقوق مطابق با تورمِ معلمان، کارگران، کارمندانِ شاغل و بازنشسته و نیز نمایندگان منتخب بازنشستگان در صندوق‌های بازنشستگی و عدم جلوگیری از غارت ثروت آنان توسط منتصبین نهادهای حکومتی در این صندوق ها.
۱۱) تصویب قوانینی که منجر به فرودست‌سازی اکثریت مردم و سرمایه‌سازی بی‌رویه برای سرمایه‌داران وابسته به حکومت می‌شود و در سرکوب مردم هر زمان قدرت نیاز داشته باشد از هیچ خشونتی دریغ نمی‌ورزند.
۱۲- در این شرایط جایی برای نهادهای دموکراتیکی مانند مجلس نمی‌ماند، الا این که از محتوا خالی شود تا «همه چیزمان مثل همه چیزمان» گردد. همانطور که سال‌هاست همین اتفاق افتاده است.
شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران
دهم اسفند ۱۴۰۲
*خانه فرهنگیان ایران:
ویروس دیکتاتوری و انتخابات نمایشی بسیار خطرناک‌‌تر از ویروس کرونا است! ما روز جمعه ۱۱اسفند برای در امان ماندن از این ویروس #در_خانه_می_مانیم و از تمام هموطنان خود می‌خواهیم تنور انتخابات فرمایشی را گرم نکنند و این نمایش را تحریم کنند
هر انتخاباتی ذیل حکومت فعلی باید تحریم شود چرا که این چرخه‌ی معیوب راهی به سوی بهبودی ندارد.
بیانیه خانه فرهنگیان ایران پیرامون انتصابات علی خامنه‌ای
◾انتخابات اردیبهشت۹۶ آخرین فرصت ملت به شما بود! در انتخاباتی که ۲۴میلیون نفر به روحانی رأی دادند تا طرفداران و کاندیدای مدنظر علی خامنه‌ای و جریان نزدیک به او رأی نیاورند مردم تکلیف حاکمیت فعلی را روشن کردند. 
◾مردم پس از انتخابات۹۶ در دی ماه همان سال تکلیف دو جریان مفت‌خور اصولگرا و اصلاح‌طلب را روشن کردند و در آبان ۹۸ و قتل ۱۵۰۰ نفر از مردم بی‌گناه و به جان آمده از فقر، فساد و گرانی کینه‌ای بزرگ را در دل خود شعله‌ور ساختند و شرکت در انتخابات را خیانت به این خون‌ها می‌دانند. 
◾اعتراضات سراسری #زن_زندگی_آزادی در سال ۱۴۰۱ به سبب دامنه و زمان حکومت را دچار رعب و وحشت بزرگی کرد بطوریکه بسیاری از مردم هدف شلیک‌های عمدی به چشم، سر و بدن قرار گذفتند و حدود ۱۰۰هزار تَن در زندان‌های رژیم جمهوری اسلامی محبوس شدند. 
◾دست و پا زدن حکومت در منجلاب دیکتاتوری و وهن موضوعاتی مانند انتخابات، مردم سالاری و... باعث بیشتر فرورفتن آن‌ها در این منجلاب شده و نقطه پایان را نزدیک‌تر کرده است. 
لذا اعضای خانه فرهنگیان ایران از تمام معلمان و قشر خاکستری جامعه می‌خواهد برای صدمین بار فریب این جماعت گربه صفت را نخورند و در روز انتصابات در خانه‌های خود بمانند و در این جنایت شریک نشوند.
*جمعی از فعالین جنبش داخل کشور:
بنابراین بار دیگر "نه" قاطع خود را به این مضحکه انتخاباتی و کلیت نظام حاکم اعلام کرده و و تاکید داریم جمهوری اسلامی با هیچ تلاشی نمی تواند در جدال با جامعه ایران پیروز شود. این قدرتِ همبستگی و اعتراض اکثریت مردم ایران و انقلاب زن زندگی آزادی است که پیروز این جنگ نابرابر خواهد بود.
بیانیه مشترک جمعی از فعالین جنبش داخل کشور علیه مضحکه انتخابات در جمهوری اسلامی؛ از دریای خون نمیگذریم و بار دیگر "نه" خود را در تداوم انقلاب زن زندگی آزادی، قاطعانه اعلام میکنیم!
رژیم اسلامی در صدد برگزاری یک مضحکه انتخاباتی برای مجلسی است که در متاخرترین جنایت هولناک، حکم اعدام "قتل عمد حکومتی" معترضین در انقلاب زن زندگی آزادی را تصویب کرده است.
همه ما میدانیم این مضحکه انتخاباتی، هیچ مشروعیت و ارزشی برای اکثریت مردم به تنگ آمده از بی‌حقوقی و استثمار و فقر و فلاکت و سرکوب ندارد. با این حال حکومت برای داغ کردن تنور انتخابات، برای جلب توجه، و پر واضح است در برابر اعتراضات موجود که در ادامه انقلاب زن زندگی آزادی به اشکال مختلف در جریان است، همچون دوره های قبل، حتی اقدام به زیر پا گذاشتن ارزشها و ارکان خود کرده و در برابر "حجاب اجباری" که عامل قتل حکومتی زنان و نوجوانانی چون مهساژینا امینی و آرمیتا گراوند است، در این روزها انعطاف بخرج میدهد. از طرفی از جیب و سفره خالی مردم هزینه های نجومی میکند تا مشتی مفت خور دیگر را بر صندلی قدرت بنشاند تا یک دور دیگر برای بدبختی و فلاکت مردم، قانون تصویب کنند. 
از نظر ما همه مناسبات این حکومت از جمله برگزاری مضحکه انتخاباتی‌اش کاملا محکوم است و هیچ تلاشی از جانب حکومت نمی تواند ذره ای تاثیر در جلب توجه عموم مردم و کشاندن جمعیتی پای صندوق های رای داشته باشد؛‌ این تلاشها تنها در جهت خود اثباتی حکومت در برابر مردم بپاخاسته علیه وضع موجود است؛ مردمی که جانیان نشسته در مجلس اسلامی را هرگز نماینده خود نمی دانند، بلکه نماینده دستگاههای سرکوب و نماینده رژیمی میدانند که مردم را میکُشد و زبانش هم دراز است. این مفت خوران نه تنها نماینده ما زنان و مردم ایران نیستند بلکه باید به جرم صدور احکام جنایت علیه بشریت، و همدستی در جنایات حکومتی، پای میز محاکمه در دادگاههای عادلانه و بین المللی با نمایندگان واقعی مردم از زنان، دانشجویان، دانش آموزان، کارگران، معلمان، بازنشستگان، زندانیان سیاسی و خانواده های دادخواه، محاکمه شوند.
ما جمعی از فعالین جنبش نوین رهایی زن، معلمان پیشرو و زندانیان سیاسی سابق، قطعا بر این باوریم که فریاد جامعه ایران همان فریاد "رای ما سرنگونی" است که سال ۱۴۰۰ مادران آبان در میدان آزادی تهران سر دادند؛ ما معتقدیم فریاد جامعه "فقر فساد گرونی میریم تا سرنگونی" است که سال ۱۴۰۱ در کف خیابانهای سراسر کشور سر داده شد. ما معتقدیم رای جامعه به تنگ آمده ایران، "انقلاب زن زندگی آزادی" است که ادامه آبان ۹۸، ادامه اعتراضات و اعتصابات قدرتمند کارگران و معلمان و بازنشستگان و دانشجویان برای معیشت و منزلت و عدالت اجتماعی و علیه ظلم و ستم، و نتیجه یک انقلاب زنانه در لایه های عمیق جامعه است که سالهاست زنان در صف مقدم آن علیه ارکان و بنیان های زن ستیز حکومت آپارتاید جنسی و جنسیتی، بوده و هستند.
بنابراین بار دیگر "نه" قاطع خود را به این مضحکه انتخاباتی و کلیت نظام حاکم اعلام کرده و و تاکید داریم جمهوری اسلامی با هیچ تلاشی نمی تواند در جدال با جامعه ایران پیروز شود. این قدرتِ همبستگی و اعتراض اکثریت مردم ایران و انقلاب زن زندگی آزادی است که پیروز این جنگ نابرابر خواهد بود.
اسامی امضا کنندگان:
رها احمدی - مدافع حقوق زنان و کودکان
کوکب بداغی پگاه - فعال صنفی معلمان
نصرت بهشتی - معلم بازنشسته، فعال حوزه زنان و کارگری
فرشته دیدنی - فعال حقوق زنان
سارا سیاهپور - فعال صنفی معلمان
حدیث صبوری - فعال حقوق زنان
نرگس ظریفیان - فعال حقوق زنان
منیره عربشاهی - فعال حقوق زنان
محبوبه فرح‌زادی - عضو هیئت مدیره کانون صنفی معلمان تهران
رادا مردانی - فعال جنبش معلمان
خدیجه مهدی پور - فعال سیاسی
پوران ناظمی - فعال حقوق زنان
*اتحادیه تشکل‌‌های کامیونداران و رانندگان  سراسرایران:
ما این اعتراضات را از تحریم گسترده انتخابات روز جمعه ۱۱ اسفند آغاز خواهیم نمود و از همه همکاران میخواهیم که با این تحریم و عدم شرکت در انتخابات نشان دهند که ما در برپایی اعتصاب و اعتراضات گسترده تر خود بسیار مصر هستیم. 
بیانیه اتحادیه تشکل‌‌های کامیونداران و رانندگان  سراسرایران
درباره اجرایی نشدن فرمول«تن برکیلومتر» و باز گذاشتن دست صاحبان بار و دلالان برای چپاول از کامیونداران و رانندگان و عملکرد سلیقه های شخصی و جزیره ای و غیر کارشناسی برعلیه کامیونداران
کامیونداران ورانندگان شریف و زحمتکش! 
همان گونه که در جریان هستید علیرغم گذشت پنج سال صبر و انتظار ما برای«اجرایی شدن فرمول تن برکیلومتر به طورسراسری و بدون تبعیض»، این امر اجرایی نشده و کماکان یکی از اصلی‌ترین مطالبات ما بی پاسخ مانده است . متولیان امور به جای اجرایی کردن یکپارچه و سراسری این فرمول، آن را به ادارات استان ها و تشکل های استانی واگذار کرده‌اند که مطلقا تضمین اجرایی ندارد و فقط باز گذاشتن دست صاحبان بار و دلالان برای ظلم در حق کامیونداران و رانندگان می باشد.
ما کامیونداران و رانندگان در سراسرکشور به شدت مخالف این ظلم و اجحاف هستیم و هشدار می دهیم که اگر بدون قید و شرط فرمول تن برکیلومتر در سراسر کشور در اسرع وقت اجرا نشود، در زمان مشخص به اعتصاب و اعتراضات گسترده تر دست خواهیم زد.
ما این اعتراضات را از تحریم گسترده انتخابات روز جمعه ۱۱ اسفند آغاز خواهیم نمود و از همه همکاران میخواهیم که با این تحریم و عدم شرکت در انتخابات نشان دهند که ما در برپایی اعتصاب و اعتراضات گسترده تر خود بسیار مصر هستیم. 
اتحادیه تشکل های کامیونداران و رانندگان سراسر ایران
1402-12-10
*کارگران گروه ملی فولاد:
همیشه اعلام کرده بودیم کارگران این شرکت نماینده ای نداشته و هر تصمیمی اتخاذ می‌شود بر اساس خرد جمعیست
«دشمن دانا بلندت می‌کند // بر زمینت میزند نادان دوست»
بارها گفتیم و فریاد زدیم جلسه ایی که با مدیر عامل و نماینده اداره کار در مصلا گرفته شده در حد و قواره حل مشکلات پرسنل گروه ملی و ایضا طبقه بندی نیست و بهتر است پیشنهاد نشست را رد کنند و در جلسه حضور نداشته باشیم و دیدیم و دیدید که نبود ولی گوش کسی به این حرفها بدهکار نبود و رفتند،نشستند و متاسفانه کارگر را بخاطر باز شدن کارتهایشان پشت سرشان گذاشتند و از تجمع کارگری برای بازشدن کارتهایشان استفاده کردند واز طبقه بندی و بک پی که به تاراج رفته و گوسفند اهدایی بود حرفی به میان زده نشد  وحالا دوستانی که بقولی تعلیق از کار شده بودند امروز رفع تعلیق شده به ملاقات مدیر عامل رفته و بعد از خوش و بشهای دوستانه تمام کدورت‌ها فراموش شده و صفحه جدیدی در زندگی دوستان و کار شرکت آغاز می شود. 
سئوال اینجاست که از دیروز تا به امروز چه اتفاق جدیدی رقم خورده که آقای مدیر عامل مهربان شده و گناهان دوستان را می‌بخشد و از آنان با آغوش باز پذیرایی میکند در حالی که یادمان نرفته این همان مدیر عاملی است که در برخورد با سایر همکاران مطالبه گر اجرای طرح طبقه بندی هیچگونه رأفتی از خود نشان نداده و تعلیق همکاران تا دو سال هم به طول انجامید. حالا چه معجزه ای رخ داده که آقای مدیر عامل اینگونه رئوف و بخشنده شده است؟ چطور بخشش مدیر عامل شامل افرادی که بقولی لیدر تجمعات بودند شد و در مقابل قطاری از پیامک های احضاریه و شکایت به سمت دیگر همکارانی که فقط حضور فیزیکی داشتند روانه شد؟ 
تمام این سیاستها و بازی های علی محمدی و کارگر نماهای به اصطلاح دلسوز، برای همگان نمایان شده است و اجازه نخواهیم داد این بازی ها ادامه یابد و آنگونه که تو و عوامل تو تمایل دارند زندگی کارگر را به سخره و بازی بگیرند.
اشخاصی که در دفتر علی محمدی حضور پیدا کرده و راه های خفه کردن کارگران را به علی محمدی پیشنهاد می‌دهند به هیچ عنوان نه نماینده کارگران  و نه جز جامعه کارگر گروه ملی فولاد اهواز هستند . همیشه اعلام کرده بودیم کارگران این شرکت نماینده ای نداشته و هر تصمیمی اتخاذ می‌شود بر اساس خرد جمعیست.پس اینبار نیز فریب حرفهای زیبای کسانی که فقط داعیه دلسوزی کارگر را دارند و از طریق نشست‌های پشت پرده و سوار شدن بر دوش کارگر سعی بر نیل به اهداف و مطامع شخصی را دارند را نخواهیم خورد و بر مطالبات خود پافشاری کرده و تا رسیدن به این مطالبات قدمی به عقب باز نخواهیم گشت و مطمئنا تمام کارگران این حرکت را نخواهند بخشید و اصرار بر بک پی داریم و در اسرع وقت این حق قانونی را اجرا خواهیم کرد.
*بیمه تکمیلی دانا، ضعیف و بی کیفیت
کارکنان شرکت واحد اتوبوسرانی تهران چندین سال بود که با بیمه آسیا عقد قرارداد داشتند و کارکنان در طول این سال ها در مجموع از خدمات درمان این بیمه رضایت داشتند و بیمه آسیا با توجه به گستردگی و آنلاین بودن با بسیاری از مراکز بهداشت و درمان اعم از کلینیک و بیمارستان ها حتی در پرداخت فاکتورهای ویزیت و تزریقات و دارو هم در اسرع وقت اقدام به پرداخت با ۱۰ درصد کاهش در فاکتورها را انجام می‌داد. ولی در ماههای اخیر مدیریت شرکت بیمه تکمیلی کارکنان را از بیمه آسیا به بیمه دانا تعویض کردند و کارکنان شرکت را با خدمات دهی ضعیف بیمه دانا مواجه نمودند. اشکالات متعدد در عملکرد بیمه دانا باعث نارضایتی رو‌ به رشد کارکنان نسبت به آن و همچنین نسبت به تصمیم غلط مدیریت ناکارامد شده است.  از آنجا که هیچ گونه شفافیتی در قرارداد مدیریت شرکت با بیمه دانا برای مجموعه شرکت وجود نداشته است، و ‌با توجه به کیفبت بسیار پایین بیمه دانا،  تعداد روز افزونی از پرسنل شرکت خواستار لغو قراداد با بیمه دانا از طرف مدیریت میباشند.
طبق گزارشات ارسالی همکاران به سندیکا و با توجه به مباحثی که میان همکاران پیرامون خدمات ضعیف و ‌نامناسب بیمه دانا در بین کارکنان وجود دارد مسلم است که اکثریت همکاران از بیمه دانا ناراضی و شاکی هستند، بخصوص که هیچگونه بهبودی از طرف بیمه دانا در ارائه خدمات صورت نگرفته است. بنابراین سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه از مدیریت می‌خواهد که هرچه سریعتر قرارداد بیمه دانا را لغو و با بیمه ای مناسب همراه با خدمات بهتر‌  و قابل اتکاترانعقاد قرارداد نماید. بیمه تکمیلی بخشی مهم از حقوق و‌ مزایای ما کارگران شرکت است و کم‌کردن‌خدمات و‌ پرداخت های این بیمه سرقت از دستمزد و‌ سفره ما محسوب میگردد و‌ انتظار میرود در اسرع وقت به شکایات کارکنان و ‌مطالبات طرح شده رسیدگی گردد. 
سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه
۱۰ اسفند ۱۴۰۲
تاکید می کنیم که راه حل مقابله با زیر پا گذاشتن حقوق کارگران در تمام بخش‌های شرکت و‌ همچنین در سطح شهرداری و بالاتر، و ‌همچنین جهت رفع تبعیض میان کارگران رسمی و قراردادی، همگرایی و اتحاد همه‌ی ما است.
چاره کارگران وحدت و تشکیلات مستقل از کارفرما و‌ دولت و ‌کلیه نهادهای وابسته و حراستی و ‌اطلاعاتی همچون شورای اسلامی کار و‌ «خانه‌ کارکر» است.
*بازهم تصادف سرویس رفت وآمد کارگران اینبار مصدومیت 17 کارگر در اصفهان
بامداد روز پنج شنبه 10 اسفند،اتوبوس حامل کارگران یک شرکت اصفهان در کمربندی خمینی‌شهربایک تریلی تصادف کرد و17 کارگر 20 تا 50 ساله مصدوم وبه بیمارستان منتقل شدند.
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

 


اخباروگزارش های کارگری 11 اسفند ماه 1402
- جمعه های اعتراضی کارگران صنعت نفت نسبت به تعیین سقف حقوق، نحوه‌ی کسر غیرقانونی مالیات و محدودیت 30 ساله‌ی سنوات بازنشستگی علیرغم سنوات خدمت بیشتر و بعضا کسورات بازنشستگی بیش از 40 سال ،عدم اجرای کامل ماده قانون وظایف و اختیارات وزارت نفت و عدم ادغام صندوق بازنشستگی با سایر صندوق‌های بازنشستگی با برپایی تجمع کارگران شرکت نفت فلات قاره در جزیره لاوان
- ثبت شکایت آموزش بین‌الملل (EI) و کنفدراسیون بین‌المللی اتحادیه‌های کار (ITUC) علیه دولت ایران در سازمان جهانی کار (ILO)؛ آموزش بین‌الملل خواهان آزادی فعالین جنبش معلمان شد
- شروین حاجی‌پور را هم به حبس،ممنوع‌الخروجی و....محکوم کردند
- اولین ملاقات شریفه محمدی با خانواده پس از 86 روز بازداشت
*******
*جمعه های اعتراضی کارگران صنعت نفت نسبت به تعیین سقف حقوق، نحوه‌ی کسر غیرقانونی مالیات و محدودیت 30 ساله‌ی سنوات بازنشستگی علیرغم سنوات خدمت بیشتر و بعضا کسورات بازنشستگی بیش از 40 سال ،عدم اجرای کامل ماده قانون وظایف و اختیارات وزارت نفت و عدم ادغام صندوق بازنشستگی با سایر صندوق‌های بازنشستگی با برپایی تجمع کارگران شرکت نفت فلات قاره در جزیره لاوان
 
ثبت شکایت آموزش بین‌الملل (EI) و کنفدراسیون بین‌المللی اتحادیه‌های کار (ITUC) علیه دولت ایران در سازمان جهانی کار (ILO)؛ آموزش بین‌الملل خواهان آزادی فعالین جنبش معلمان شد
 سازمان جهانی آموزش، درخواست آزادی معلمان و فعالین صنفی زندانی در ایران را مطرح کرد. آموزش بین‌الملل، در اجلاس ژنو با حضور مدیرعامل سازمان جهانی کار، گیلبرت هونگبو، خواهان آزادی بی‌قید و شرط فعالین جنبش معلمان شد.
آموزش بین‌الملل، نگرانی عمیق خود را از بازداشت طولانی‌مدت دو فعال صنفی فرانسوی، سیسیل کوهلر  و ژاک پاریس، از اعضای فدراسیون ملی کار آموزشی و فرهنگی فرانسه (FO)، بیان کرد. حکومت ایران این دو معلم را در تاریخ ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۱، در حالی که بعنوان توریست، در تعطیلات در ایران به سر می‌بردند، به شکل غیرقانونی بازداشت کرد و در شرایطی که بدون‌شک شکنجه محسوب می‌شود، زندانی کرده است.
آموزش بین‌الملل به همراه کنفدراسیون بین‌المللی اتحادیه‌های کار، بر بازداشت غیرقانونی و ظالمانه ۱۴ نفر از اعضای برجسته‌ی جنبش معلمان در سراسر ایران تاکید و اعلام نمودند که افراد بازداشت شده، از نمایندگان شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان‌ ایران هستند و‌ این شورا نیز از اعضای آموزش بین‌الملل است
آموزش بین‌الملل و‌ کنفدراسیون بین‌المللی اتحادیه‌‌های کار مشترکا،  از سازمان جهانی کار، آزادی این ۱۴  عضو برجسته‌ی جنبش معلمان و سایر  بازداشت‌شدگان اتحادیه‌های کارگری را که به صورت غیرقانونی زندانی شده‌اند، خواستار شدند، نیز شکایتی رسمی را در کمیته آزادی انجمن‌ها، در سازمان جهانی کار، ثبت نمودند که بر اساس آن از مدیر سازمان بین‌المللی کار خواسته‌اند که دولت ایران را ملزم به آزادی بی‌قید و شرط این فعالین صنفی و کارگری نماید.
فعالین صنفی معلمان و کارگران بازداشت شده، برای مطالبه‌ی حقوق بدیهی خود از جمله حق‌تشکل‌‌یابی، آزادی‌بیان و برگزاری تجمعات اعتراضی مورد تعقیب، شکنجه و احکام سنگین قضایی قرار گرفته‌اند. همچنین آموزش بین‌الملل و ‌نیز کنفدراسیون بین‌المللی اتحادیه‌‌های کار از دولت ایران خواسته‌اند که در اجرای تعهدات بین‌المللی و تداوم عضویتش در سازمان جهانی کار، بلادرنگ اقدامات لازم را جهت آزادی زندانیان و تامین مطالبات فعالین صنفی و کارگری انجام دهد.
برگرفته از کانال شورای هماهنگی تشکلهای صنفی فرهنگیان ایران
*شروین حاجی‌پور را هم به حبس،ممنوع‌الخروجی و....محکوم کردند
شروین حاجی‌پور با انتشار پستی در صفحه رسمی اینستاگرامش  نوشت:با اتهامات «تبلیغ علیه نظام و تحریک مردم به اغتشاش» در مجموع به 3 سال و 8 ماه حبس، دو سال ممنوعیت خروج از کشور و مطالعه کتاب‌هایی مانند «نظام حقوق زن در اسلام» محکوم شده است. 
 
*اولین ملاقات شریفه محمدی با خانواده پس از 86 روز بازداشت
شریفه محمدی، فعال کارگری، روز پنج‌شنبه دهم اسفندماه، پس از گذشت ۸۶ روز از بازداشت برای اولین‌بار توانست با همسر و فرزندش ملاقات داشته باشد.
سیروس فتحی، همسر او با اعلام این خبر گفت که شریفه محمدی بعد از ۸۶ روز انفرادی از ابتدای بازداشت، وارد بند عمومی زندان لاکان رشت شده است، اما بازپرس پرونده کماکان از تبدیل قرار بازداشت موقت این فعال کارگری به وثیقه و آزادی موقت او ممانعت می‌کند.
شریفه محمدی فعال کارگری ساکن رشت، در تاریخ ۱۴ آذر سال جاری در منزل شخصی‌اش بازداشت و پس از بیست روز حبس به سنندج منتقل شد. پیش از این، گزارش‌هایی مبنی بر ضرب‌و‌شتم وی در زندان سنندج منتشر شد. وی در تاریخ هفتم اسفندماه به زندان لاکان رشت منتقل شد.
منبع:کانال بیدارزنی
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید