اخباروگزارش های کارگری24-25 اردیبهشت ماه 1402

شخصی سازی فونت
  • کوچکتر کوچک متوسط بزرگ بزرگتر
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

- ادامه کنش های خانواده های زندانیان محکوم به اعدام برای جلوگیری از اعدام بستگانشان با تجمع مقابل ساختمان قوه قضائیه با پلاکاردهای«نه به اعدم»وشعار«اعدام نکنید» - اعتصاب ما کارگران پروژه ای نفت و گاز و فولاد و معدن که از اول اردیبهشت آغاز شد، ادامه دارد- اعتصاب کارگران IGC دشت‌عباس دهلران درحالی وارد روز بیست‌ و ششم شدە است کە حقوق برج دوازده سال قبل هنوز پرداخت نشده است- پنجمین دوشنبه اعتراضی کارگران بازنشسته مخابرات کشوردرسال جدید نسبت به کاهش قدرت خرید ،عدم پرداخت مطالبات و قطع خدمات بیمه تکمیلی درمان بابرپایی تجمع،راهپیمایی ،سردادن شعارها وبرافراشتن پلاکاردها مقابل ساختمان مرکزی شرکت مخابرات استان های

أصفهان(شهراصفهان)
چهارمحال و بختياری(شهرکرد)
خراسان رضوی(شهرمشهد)
خراسان شمالی(شهربجنورد)
خوزستان (شهراهواز)
کردستان (شهرسنندج)
کرمانشاه(شهرکرمانشاه)
لرستان(شهر خرم آباد)
مرکزی (شهراراک)
- تهدید بازنشستگان شوش.
با تهدید ما را نترسانید،حق گرفتنی است!
- تجمع اعتراضی کارکنان شهرداری کرج نسبت به سطح نازل حقوق ومشکلات معیشتی ناشی از آن مقابل ساختمان شهرداری مرکزی
- تجمع اعتراضی جمعی از اهالی موسیقی مقابل خانه موسیقی در حمایت از دانشجویانِ دانشکده هنرهای زیبا دانشگاه تهران و محکوم کردن تعرض و ضرب و شتم دانشجویان و اساتید و شکستن ساز توسط حراست دانشگاه
- تداوم بی خبری از عزیز قاسم ‌زاده
- کانون نویسندگان ایران: بازداشت و صدور احکام ظالمانه را بی‌درنگ متوقف کنید
- آنیشا اسداللهی معلم و مترجم به پنج سال و هشت ماه حبس تعزیری محکوم شد
- برگزاری جلسه دادگاه کارگر زندانی داود رضوی
- تا یید حکم دو ترم تعلیق در کمیته انضباطی و روند حذف تدریجی محمد شباهتی از دانشگاه تهران
- محکومیت زانا سجودی توسط کمیته انضباطی
- بازی با جان عابران و ممانعت از اعزام اتوبوس‌ها با مشکل فنی به دستور معاونت بهره‌برداری سامانه ۴
*******
*ادامه کنش های خانواده های زندانیان محکوم به اعدام برای جلوگیری از اعدام بستگانشان با تجمع مقابل ساختمان قوه قضائیه با پلاکاردهای«نه به اعدم»وشعار«اعدام نکنید»
روزدوشنبه 25 اردیبهشت، خانواده های زندانیان محکوم به اعدام درادامه کنش های دامنه دارشان برای جلوگیری از اعدام بستگانشان برای باری دیگر دست به تجمع مقابل ساختمان قوه قضائیه واقع در خیابان کشاورز تهران زدند وبا در دست گرفتن پلاکاردهای«نه به اعدم»وسردادن شعار«اعدام نکنید»خواهان اعدام نکردن عزیزانشان شدند.

*اعتصاب ما کارگران پروژه ای نفت و گاز و فولاد و معدن که از اول اردیبهشت آغاز شد، ادامه دارد.
در این مدت بخش های مختلفی از همکاران پروژه ای با ترک کارگاه به اعتصاب پیوسته اند که بدین ترتیب دهها هزار کارگر وارد اعتصاب شدند.
افزایش ۷۹ درصدی حقوقها و ۲۰ روز کار / ۱۰ روز استراحت دو خواست فوری ما است و در عین حال طلبهای دیگری داریم که باید پرداخت شوند.
باید امنیت محیط های کاری برقرار باشد.
ما خواستار بالا رفتن استاندارد خوابگاهها، کیفیت غذا و وضع درمان هستیم و درمان رایگان باید شامل همه همکاران شاغل ما در نفت بشود.
ما به امنیتی بودن محیط کارمان اعتراض داریم و تجمع و اعتراض را حق مسلم خود میدانیم و اینها همه یعنی باید دست پیمانکاران مفتخور از محیط های کاری کوتاه شود.
در این مدت پیمانکاران، کارفرمایان و مقامات مسئول به انواع تهدیدات و ترفندها دست زدند تا اعتصاب ما را بشکننند اما موفق نشده اند و اعتصاب ادامه دارد.
تهدید کردند که نیروی جدید به کار خواهند گرفت و کارگران قبلی قراردادشان پایان داده میشود اما بعد از سایت های رسمی دولتی از جمله ایلنا خودشان بر شکست این طرح اذعان کردند.
تهدید به دستگیری و تلاش برای تفرقه افکنی در صفوف اعتصاب از طریق پخش اخبار کاذب بخش دیگری از تلاش هایشان در این جهت بوده است که با هوشیاری و اتحاد خود خوشبختانه همه را خنثی کرده ایم الان هم چون با تعطیلی کار و اعتصابمان کارگاه ها را تخلیه کرده ایم تبلیغات راه انداخته اند که اعتصاب تمام شده و کارگران به کار بازگشته اند.
ما این تبلیغات را کاذب و سیاستی در به راه انداختن جنگ تبلیغاتی و تفرقه در صف اعتصاب و برداشتن توجه جامعه از اعتصابات میدانیم.
همانطور که در آستانه روز جهانی کارگر هم اعلام کردیم، اعتصاب ما کارگران پروژه ای ادامه دارد.
هیچکدام از خواستهای ما پاسخ نگرفته است، این خواسته ها سراسری است و باید سراسری پاسخ بگیرد.
با تهدید و خبرسازی های دروغین نمیتوانید ما را از پیگیری مطالبات برحقمان برحذر کنید.
ما کارگران پروژه ای با این اطلاع رسانی ضمن قدردانی از حمایت های همیشگی مردم میخواهیم که همچنان پشتیبانمان باشید.
از همکاران نیز میخواهیم همچنان در رابطه تنگاتنگ با شورای سازماندهی باشند و هر خبری در محل کارشان بود شورا را مطلع کنند.
زنده باد اتحاد کارگران
زنده باد اعتصاب
شورای سازماندهی اعتراضات کارگران پیمانی نفت
۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۲
*اعتصاب کارگران IGC دشت‌عباس دهلران درحالی وارد روز بیست‌ و ششم شدە است کە حقوق برج دوازده سال قبل هنوز پرداخت نشده است.
فشار و تهدید بر کارگران اعتصاب کنندە کماکان ادامە دارد...
دوشنبه ۲۵ اردیبهشت‌ماه
منبع:کانال کمیته پیگیری ایجاد تشکل های کارگری ایران
*پنجمین دوشنبه اعتراضی کارگران بازنشسته مخابرات کشوردرسال جدید نسبت به کاهش قدرت خرید ،عدم پرداخت مطالبات و قطع خدمات بیمه تکمیلی درمان بابرپایی تجمع،راهپیمایی ،سردادن شعارها وبرافراشتن پلاکاردها مقابل ساختمان مرکزی شرکت مخابرات استان های
أصفهان(شهراصفهان)
چهارمحال و بختياری(شهرکرد)
خراسان رضوی(شهرمشهد)
خراسان شمالی(شهربجنورد)
خوزستان (شهراهواز)
کردستان (شهرسنندج)
کرمانشاه(شهرکرمانشاه)
لرستان(شهر خرم آباد)
مرکزی (شهراراک)
شعارها:
«دولت ورشکسته دشمن بازنشسته»
«یه دزد اگر کم بشه مشکل ما حل میشه»
«تا حق خود نگیریم ازپا نمی نشنیم»
«حقوق نصف ونیمه سکوت کنیم همینه»
«این همه بی عدالتی هرگز ندیده ملتی»
«سلطانی دروغگو حاصل وعده هات کو»
«شرکت پر درآمد چه برسر تو آمد»
«اختلاس تورم بلای جان مردم»
«عدالتی ندیدیم فقط دروغ شنیدیم»
تصاویر:
اراک:

اهواز:

بجنورد:

خرم آباد:

شهرکرد:

*تهدید بازنشستگان شوش.
با تهدید ما را نترسانید،حق گرفتنی است!
طی روز اخیر بازنشستگان تامین اجتماعی شوش مورد تهدید قرار گرفته اند.
در روز های اخیر شماری از بازنشستگان از طریق شمار تلفنهای ناشناس و در مواردی حتی حضوری، تهدید به پرونده سازی امنیتی و بازداشت شده اند.
این در حالی است که بر اساس اصل (۲۷)قانون اساسی تجمعات که بدون حمل سلاح و در راستای مطالبات صنفی ومدنی باشد بلا مانع می باشد.
از جمله افرادی که مورد تهدید قرار گفته اند، عبارتند از عیسی شوهانی، فریدون نیکو فرد ، و عیسی مظفری .
درضمن مصوبه اخیر دیوان عدالت داری مبنی بر به رسمیت شناختن تجمعات ضمیمه متن می باشد.
دوشنبه /۲۵/اردیبهشت/۱۴۰۲
دیوان عدالت اداری #قانونی بودن #فعالیت های_صنفی را تایید نمود .
رای دیوان به شرح زیر میباشد :
طبق نظر قضات شعبه ۴۵ / به شماره دادنامه ۱۴۰۱۳۱۳۹۰۰۰۲۶۹۸۵۷۹مورخه ۱۴۰۱/۱۱/۱۱و رای قضات شعبه ۲۸ تجدید نظر دیوان عدالت اداری به شماره۱۴۰۲۳۱۳۹۰۰۰۰۲۳۷۶۳۴مورخه
۱۴۰۲/۲/۵ برگزاری تجمعات مسالمت آمیز که توسط اشخاص و به منظور
#دفاع از #منافع_صنفی و شغلی صورت پذیرد، آزاد بوده و نیاز به #اخذ_مجوز موضوع مواد ۱۳,۱۱,۱۰ قانون فعالیت احزاب و گروههای سیاسی را #ندارد.
هم صنفی های عزیز توجه فرمایید هیچ مقامی و یا ارگانی نمی‌تواند و این اجازه را ندارد که جلوی تجمعات بازنشستگان را بگیرد و یکبار برای همیشه این ترس و اظطراب را کنار کذاشته و برای حق قانونیمان که همانا ماده ۹۶ و ۱۱۱ می‌باشد تجمعات را ادامه دهیم ، البته توجه داشته باشید در تجمعات از هرگونه شعار سیاسی پرهیز نموده تا هیچ مقامی نتواند از این تجمعات سو استفاده و ممانعت نماید.
برگرفته از کانال سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه
*تجمع اعتراضی کارکنان شهرداری کرج نسبت به سطح نازل حقوق ومشکلات معیشتی ناشی از آن مقابل ساختمان شهرداری مرکزی
روز دوشنبه 25 اردیبهشت، کارکنان بخش اداری شهرداری کرج برای انعکاس صدای اعتراضشان نسبت به سطح نازل حقوق ومشکلات معیشتی ناشی از آن دست به تجمع مقابل ساختمان شهرداری مرکزی زدند و خواهان افزایش حقوق شدند.
*تجمع اعتراضی جمعی از اهالی موسیقی مقابل خانه موسیقی در حمایت از دانشجویانِ دانشکده هنرهای زیبا دانشگاه تهران و محکوم کردن تعرض و ضرب و شتم دانشجویان و اساتید و شکستن ساز توسط حراست دانشگاه.

همچنین در جلسه‌ی هیئت مدیره خانه موسیقی ایران در روز گذشته،۲۴ اردیبهشت، اعضای هیئت مدیره به برخورد خشونت طلبانه حراست دانشکده هنرهای زیبا دانشگاه تهران که منجر به شکستن ساز یکی از دانشجویان و همچنین هتک حرمت چند نفر از اساتید نام آشنای دانشگاه شده، اعتراض کرده و مراتب نارضایتی خود را اعلام کردند.
کانال شوراهای صنفی دانشجویان کشور
۲۵اردیبهشت ۱۴۰۲
*تداوم بی خبری از عزیز قاسم ‌زاده
عزیز قاسم زاده معلم دربند از ۱۹ فروردین ۱۴۰۲ به همراه دو تن دیگر از همکارانشان، اقایان محمود صدیقی پور و انوش عادلی در زندان لاکان رشت به سر می بردند، اگر چه در این بازه زمانی یک ماهه و اندی پیشتر نیز آقای عزیز قاسم زاده برای بازجویی کوتاه مدت فراخوانده شده و چند نوبت با محدودیت و ممنوعیت تماس چندین روزه و ممنوع الملاقاتی مواجه شده بود، اما این بار از روز یکشنبه ۲۴ فروردین از زندان لاکان به مکان نامعلومی منتقل شده است، بدون اینکه از مکان وی اطلاعی در دست باشد و حتی تماس کوتاهی با خانواده داشته باشد.
این امر بر نگرانی افراد خانواده و دوستان و به ویژه مادر سالخورده وی به شدت افزوده است.
انتظار می رود نیروهای قضایی و امنیتی با احترام به قانون از ادامه چنین روندی که چهره سیستم قضا را ناصواب ساخته و بر بی اعتمادی عمومی دامن می زند، دست برداشته و این معلم عزیز به زندان لاکان بازگشت داده شود.
*کانون نویسندگان ایران: بازداشت و صدور احکام ظالمانه را بی‌درنگ متوقف کنید
حاکمیت در سال نو‌ پرونده‌ی بسیاری از فعالان را به مرحله‌ی اجرا گذاشته و احکام صادره را با شتاب به مرحله‌ی اجرا رسانده است. در این میان ماشین سرکوب و ستم کە با هرانچە انسانی است یکسر بیگانه است، سروناز احمدی، مترجم و فعال حقوق کودکان و مددکار اجتماعی و کامیار فکور، روزنامه‌نگار و فعال کارگری را مطابق معمول این سالها، بە اتهام واهی پشت درهای بستە محاکمە و با حکمی ظالمانە راهی زندان کرد.
سروناز احمدی، بە همراە همسرش کامیار فکور، در جریان اعتراضات ۱۴۰۱ بازداشت و در‌ شعبەی ۱۵ دادگاە انقلاب محاکمە شدند.
سروناز احمدی مترجم کتاب «انقلاب در نقطەی صفر» بە اتهام تبلیغ علیە نظام بە یک سال، و اجتماع و تبانی بە قصد برهم زدن امنیت ملی بە ۵ سال حبس محکوم شدە بود که در دادگاە تجدید نظر مدت زندانش بە سە سال و سە ماە حبس کاهش یافت. اما چندی بعد این زوج جوان در یک دیدار جمعی، بار دیگر بازداشت شدند و حکم سە سال و سە ماە زندان سروناز‌ احمدی بە اجرا در آمد. کامیار فکور نیز که حکم یک سال زندانش در دادگاه تجدید نظر به ۸ ماه حبس تقلیل یافته بود به زندان اوین منتقل شد.
در روزهای پس از قتل مهسا امینی شمار زیادی از نویسندگان بازداشت و احضار شدند که سرنوشت پرونده‌ی برخی از آنان از جمله مهدی بهمن، نویسنده، هنوز روشن نیست. اکنون سروناز احمدی، مترجم جوان نیز به فهرست نویسندگان زندانی افزوده شده است.
این رویه‌ی بگیر و ببند که حاکمیت جمهوری اسلامی سال‌ها بر آن پافشاری کرده، مصداق بارز سانسور و نقض آزادی بیان است.
هر انسانی کە دل در گرو آزادی و شان و کرامت انسانی دارد و هر تشکل آزادی‌خواە باید خواهان آزادی بی‌‌ قید و شرط سروناز احمدی و کامیار فکور و همەی نویسندگان و رونامه‌نگاران، فعالان اجتماعی و زندانیان سیاسی و عقیدتی باشد.
*آنیشا اسداللهی معلم و مترجم به پنج سال و هشت ماه حبس تعزیری محکوم شد.
آنیشا اسداللهی معلم، فعال کارگری و مترجم سندیکای کارگران شرکت واحد به اتهام اجتماع و تبانی به ۵ سال و به اتهام تبلیغ علیه نظام به ۸ ماه حبس تعزیری محکوم شده است که ۵ سال آن قابل اجرا خواهد بود.
در اردیبهشت ۱۴۰۱ آنیشا اسداللهی به همراه همسرش کیوان مهتدی و تعدادی از معلمان و فعالین کارگری، از جمله اعضای سندیکا، در پرونده موسوم به دو فعال سندیکایی فرانسوی دستگیر شدند. ایشان با قید وثیقه به طور موقت آزاد شد و همسر ایشان، کیوان مهتدی، همچنان با گذشت بیش از یکسال در کنار دیگر معلمان و کارگران در زندان به سر می­برد و از آزادی ایشان ممانعت می­‌شود.
سندیکای کارگران شرکت واحد حکم صادره علیه آنیشا اسداللهی را بشدت محکوم میکند. بازداشتهای متعدد آنیشا اسداللهی و اتهامات واهی و احکام ناعادلانه علیه ایشان ذره ای حقانیت و وجاهت قانونی و انسانی ندارد و باید بطور کامل ملغی گردند.
سندیکای کارگران شرکت واحد بار دیگر خواهان لغو احکام سنگین صادر شده علیه فعالین کارگری و معلمان بوده و خواستار مختومه اعلام کردن پرونده­‌سازی موهوم علیه فعالین کارگری، معلمان، دانشجویان، زنان و فعالین مدنی می باشد.
سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه
۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۲
*برگزاری جلسه دادگاه کارگر زندانی داود رضوی
امروز ۲۵ اردیبهشت دومین جلسه دادگاه داود رضوی کارگر زندانی در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی صلواتی برگزار شد.
در این جلسه فقط وکیل داود رضوی حضور داشت. وکیل وی اتهام اجتماع و تبانی در مورد این کارگر سندیکایی را قبول ننموده است.
سندیکای کارگران شرکت واحد خواهان مختومه شدن پرونده و آزادی کارگر زندانی داود رصوی و همچنین لغو احکام سنگین صادر شده علیه فعالین کارگری و معلمان بوده و خواستار مختومه اعلام کردن پرونده­‌سازی موهوم علیه فعالین کارگری، معلمان، دانشجویان، زنان و فعالین مدنی می باشد.
سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه
۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۲
*تا یید حکم دو ترم تعلیق در کمیته انضباطی و روند حذف تدریجی محمد شباهتی از دانشگاه تهران
حکم بدوی دو ترم تعلیق از تحصیل محمد شباهتی، دانشجوی انسان‌شناسی دانشکده‌ی علوم اجتماعی دانشگاه تهران و فعال صنفی دانشجویی این دانشگاه، در جلسه‌ی تجدیدنظر و بدون حضور این دانشجو، تایید شد.
این دانشجو از ترم پاییز سال تحصیلی ۱۴۰۱_۱۴۰۲ از دریافت هرگونه خدمات آموزشی محروم شده است. سامانه‌ی آموزشی این دانشجو در شهریور ماه سال ۱۴۰۱ در پی اعتراض دانشجویان به دخالت حراست در تفکیک جنسیتی زمین بازی فوتبال دانشکده‌، در روندی غیرقانونی بسته شد.
شباهتی که در روز ۱۶ آذر ۱۴۰۲، بازداشت شده بود، پس از آزادی با جلسه‌ی کمیته‌ی انضباطی دیگری مواجه شد. حکم دو ترم تعلیق این دانشجو در شرایطی در جسله‌ی تجدیدنظر تایید می‌شود که دانشگاه از ارائه‌ی هرگونه مدرکی برای اتهامات این پرونده خودداری کرده است.
لازم به ذکر است این دانشجو غریب به هفت ماه است در شرایط ممنوع‌الورودی به سر می‌برد و آموزش دانشکده‌ی علوم اجتماعی از پیگیری روند آموزشی این دانشجو حتی به صورت غیرحضوری نیز سر باز زده و و خانم شاپوری از اعضای آموزش دانشکده عنوان کرده است که «در طول مدت ممنوع‌الورودی، هیچ خدمات آموزشی‌ به محمد شباهتی تعلق نمی‌گیرد.». این ادعا در شرایطی مطرح شده که اگر معافیت تحصیلی این دانشجو تمدید نشود، منجر به اخراج آموزشی این دانشجو از دانشگاه شده که به صراحت در تضاد با مفاد آیین‌نامه‌های انضباطی دانشگاه است.
*محکومیت زانا سجودی توسط کمیته انضباطی
زانا سجودی دانشجوی کارشناسی علوم ورزشی دانشگاه خوارزمی تهران و یکی از قهرمانان کاراته توسط کمیته انضباطی به یک ترم منع موقت از تحصیل با احتساب در سنوات ، توبیخ کتبی و درج در پرونده دانشجو محکوم شد.
*بازی با جان عابران و ممانعت از اعزام اتوبوس‌ها با مشکل فنی به دستور معاونت بهره‌برداری سامانه ۴
بنا به گزارشات رسیده ار همکاران، امنیت جانی عابران در خط هفت سامانه چهار در خطر است.
بوق اکثریت اتوبوس‌های خط هفت سامانه چهار دچار مشکل فنی شده است و شرکت واحد موظف است نسبت به تعمیر بوق‌ها رسیدگی کند. حال آنکه، به دستور معاونت بهره برداری راننده حق ندارد به دلیل خرابی بوق، اتوبوس را به تعمیرگاه اعزام کند.
به گفته رانندگان این سامانه، در چنین شرایطی امکان تصادف با عابران پیاده، موتور سواران و همچنین دیگر خودروها بسیار بالا رفته است. حتی در مواردی راننده وادار شده است با فریاد زدن شرایط را کنترل کند که عواقب و تهدیدهای انضباطی با خود داشته است.
از سمتی با افزایش دما و هرچه گرم‌تر شدن هوا خرابی کولر معضل جدی در خط هفت سامانه چهار ایجاد کرده، به طوری که اعتراض به حق مسافران را نیز با خود به همراه داشته است. به خاطر ازدحام مسافر و به درخواست مسافرها راننده ها مجبورند درب جلو سمت کابین راننده را باز نگهه دارند تا هوای داخل اتوبوس خنک شود که به دنبال این باز بودن درب احتمال هر لحظه سقوط مسافر از رکاب اتوبوس را به همراه خواهد داشت.
در صورت تداوم این وضعیت مسئولیت کامل امنیت عابران، رانندگان و مسافران سامانه چهار تماماً برعهده شرکت واحد علی الخصوص معاونت بهره‌برداری است.
چاره کارگران وحدت و‌ تشکیلات
سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه
۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۲
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

اخباروگزارش های کارگری 24 اردیبهشت ماه 1402
- تجمع مقابل زندان دستگرد برای توقف اعدام متهمین خانه اصفهان
پرتاب گاز اشک آوربسوی تجمع کنندگان
- بازداشت 8 فعال کارگری در پارس جنوبی برای ایجاد رعب و وحشت وبه شکست کشاندن اعتصاب کارگران پروژه ای برای افزایش 79 درصدی حقوق و 20 روز کار 10 روزمرخصی
- یکشنبه اعتراضی کارگران بازنشسته تامین اجتماعی کشور نسبت به سطح نازل حقوق منجمله مصوبه ضد کارگری شورای عالی کار‌ مبنی بر تعیین حداقل دستمزد 5 میلیون و 300هزارتومانی
بابرپایی تجمع در شهرهای أصفهان ، شیراز ، کرمان ،کرمانشاه مقابل اداره کل تامین اجتماعی،
با راهپیمایی درشهر اهواز وتجمع مقابل استانداری وفرمانداری،
با راهپیمایی درشهر شوش وتجمع مقابل اداره تامین اجتماعی باشرکت خانواده ها،
باتجمع درشهر شوشترمقابل اداره تامین اجتماعی
- تجمع اعتراضی کارگران بازنشسته صنعت فولاد البرز غربی نسبت به عدم همسان سازی حقوق،عدم پرداخت مطالبات و مشکلات بیمه درمانی
- تجمع اعتراضی اعضا تعاونی مسکن منابع طبیعی فارس
- دادگاه 4 فعال کارگری بانه برگزارشد
- مخالفت با آزادی مشروط آرش جوهری
- کارگر زندانی، داود رضوی، بدون اطلاع قبلی و به اشتباه توسط مسئولین زندان اوین به دادگاه اعزام و بدون برگزاری جلسه بررسی پرونده به زندان بازگردانده شد.
- مدرسه دخترانه علیزاده در نایسر سنندج مورد حمله شیمیایی قرار گرفت
- آخرین خبر از عزیز قاسم زاده
- رفع محدودیت تماس معلمان محبوس در زندان لاکان رشت
- عاتکه رجبی آزاد شد
- همکار عزیزمان،فرزاد صفی‌خانپور دقایقی پیش با قید وثیقه آزاد شد
- پیام تبریک انجمن صنفی معلمان سنندج - کلاترزان برای آزادی معلم بازداشتی فرزاد صفی‌خانپور
- فراخوان تشکیل کمیته برگزاری تظاهرات درهمبستگی وپشتیبانی ازجنبش کارگری ایران درمقابل سازمان جهانی کار– ژنو
تظاهرات دراعتراض به حضور جمهوری اسلامی دراجلاس سازمان جهانی کار!
- بیانیه شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران، در خصوص سالگرد سرکوب معلمان و دستگیری دو معلم فرانسوی
- واژگونی سرویس رفت و آمد کارگران کارخانه فولاد غدیرهم 2 مصدوم برجاگذاشت
*******
*تجمع مقابل زندان دستگرد برای توقف اعدام متهمین خانه اصفهان
پرتاب گاز اشک آوربسوی تجمع کنندگان
براساس فیلم های منتشره درشبکه های اجتماعی،یکشنبه شب(24 اردیبهشت) جمعی از اهالی اصفهان برای توقف اعدام متهمین خانه اصفهان(مجیدکاظمی،صالح میرهاشمی وسعید یعقوبی)دراطراف زندان دستگرد تجمع کردند.
بنابه گزارش همین منابع،نیروهای سرکوب دستگاه رهبری و دولت بسوی تجمع کنندگان گازاشک آور پرتاب کردند.
*بازداشت 8 فعال کارگری در پارس جنوبی برای ایجاد رعب و وحشت وبه شکست کشاندن اعتصاب کارگران پروژه ای برای افزایش 79 درصدی حقوق و 20 روز کار 10 روزمرخصی
شنبه شب(23 اردیبهشت)، نیروهای امنیتی واطلاعاتی دستگاه رهبری ودولت باحمله به خوابگاه ها 8 فعال کارگری را منطقه پارس جنوبی با هدف ایجاد رعب و وحشت وبه شکست کشاندن اعتصاب کارگران پروژه ای برای افزایش 79 درصدی حقوق و 20 روز کار 10 روزمرخصی،بازداشت کردند.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهرهمزمان با رسانه ای کردن خبر بازداشت8 فعال کارگری از هدفشان مبنی برشکست اعتصاب کارگران پروژه ای در پارس جنوبی خبرداد.
این درشرایطی است که آخرین خبرهای منتشره از شبکه های اجتماعی مرتبط با اعتصاب کارگران پروژه ای منجمله کانال شورای سازماندهی اعتراضات کارگران پیمانی نفت حاکی از ادامه اعتصاب کارگران پروژه ای می باشد.
قابل یاد آوری است که در آستانه اول ماه روز جهانی کارگرمدیرعامل سازمان منطقه ویژه پارس نیزضمن کوچک کردن اعتصاب کارگران پروژه ای آنها را به اخراج ازکاروجایگزین کردنشان با 4 هزار کارگر جدید تهدید کرد.
جان کلام!نیروهای امنیتی واطلاعاتی دستگاه رهبری ودولت،خبرگزاری های وابسته وتشکل های دانشجویی وکارگری وابسته به آنها و کارفرمایان درشت وریز همه دست به دست هم دادند تا با بهره گیری از حربه های مختلف اعتصاب کارگران پروژه ای را برای افزایش 79 درصدی حقوق و 20 روز کار 10 روزمرخصی به شکست بکشانند.
*یکشنبه اعتراضی کارگران بازنشسته تامین اجتماعی کشور نسبت به سطح نازل حقوق منجمله مصوبه ضد کارگری شورای عالی کار‌ مبنی بر تعیین حداقل دستمزد 5 میلیون و 300هزارتومانی
بابرپایی تجمع در شهرهای أصفهان ، شیراز ، کرمان ،کرمانشاه مقابل اداره کل تامین اجتماعی،
با راهپیمایی درشهر اهواز وتجمع مقابل استانداری وفرمانداری،
با راهپیمایی درشهر شوش وتجمع مقابل اداره تامین اجتماعی باشرکت خانواده ها،
باتجمع درشهر شوشترمقابل اداره تامین اجتماعی
شعارها:
«مابجز حق نمی خوایم صدقه دولت نمی خوایم»
«تامین پردرآمد چه برسر تو آمد»
«نماینده محلس شاسی بلند مبارک»
«تاحق خودنگیریم از پای نمی نشینیم»
«فقط کف خیابون بدست میاد حقمون»
«بازنشسته می میرد ذلت نمی پذیرد»
«این همه بی عدالتی هرگزندیده ملتی»
«حسین حسین شعارشون دروغ ودزدی کارشون»
«عدالتی ندیدیم از بس دروغ شنیدیم»
«یخچال بازنشسته خالیتر از گذشته»
«حقوق بازنشسته کشتیش به گل نشسته»
«تامین اجتماعی چه اسم اشتباهی»
«تورم گرانی بلای جان مردم»
«میرهاشم موسوی خجالت خجالت»
تصاویر:
اهواز:

شوش:

شیراز:

*تجمع اعتراضی کارگران بازنشسته صنعت فولاد البرز غربی نسبت به عدم همسان سازی حقوق،عدم پرداخت مطالبات و مشکلات بیمه درمانی
تصاویر منتشره درشبکه های اجتماعی حاکی از تجمع روزیکشنبه 24 اردیبهشت کارگران بازنشسته صنعت فولاد البرز غربی دراعتراض به عدم همسان سازی حقوق،عدم پرداخت مطالبات و مشکلات بیمه درمانی،می باشد.

*تجمع اعتراضی اعضا تعاونی مسکن منابع طبیعی فارس
این تجمع در اعتراض به عدم واگذاری زمین هایی که ۲۰ سال قبل از طرف منابع طبیعی واگذار شده ولی شرکت عمران صدرا این واگذاری را لغو نموده واعلام نموده اعضا باید زمین را با قیمت روز مجددا از عمران خریداری نمایند و طی این ۳ سال قیمت را از متری ۱ملیون تومان به متری ۱.۶۲۰.۰۰۰ تومان افزایش داده و بازهم قصد افزایش قیمت را دارد و هیچ کدام از مسئولین هم پاسخگو ی این ظلم نیست.
یکشنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۲
برگرفته از شبکه های اجتماعی
*دادگاه 4 فعال کارگری بانه برگزارشد
چهارشنبە هفتەی گذشتە، جلسەی دادگاە رسیدگی بە اتهامات ۴ فعال کارگری ساکن بانە با هویت پروین عبدالله‎پناه، رحمان(عمر) سلیمانی، سعید محمدی و فاتح مجیدی برگزار و بە اتهام «توهین بە رهبری، تبلیغ علیە نظام و عضویت در احزاب سیاسی مخالف جمهوری اسلامی» متهم شدە و آنها در دفاع از خود اتهامات واردە را رد کردەاند.
گفتنی‌ست پروین عبداللە‌پناە و سە فعال کارگری دیگر ۶ اردیبهشت ١۴٠١ و در آستانەی روز کارگر بە همراە ۴ فعال کارگری دیگر بازداشت و بە بازداشتگاە ادارە اطلاعات منتقل شدند, سپس در ٢٨ خرداد همان سال با قید وثیقە بە صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی آزاد شدند.
برگرفته از کانال اتحادیه آزاد کارگران ایران
*مخالفت با آزادی مشروط آرش جوهری
به گزارش کانال اتحادیه آزاد کارگران ایران بتاریخ 24 اردیبهشت،علیرغم رسیدن موعد آزادی مشروط کارگر مبارز آرش جوهری مقامات قضایی و امنیتی با آزادی او مخالفت کرده‌اند. همزمان فشار بر این زندانی سیاسی برای دیدار با بازجو و سپردن تعهد افزایش یافته است. در واقع جمهوری اسلامی برخورداری آرش جوهری از حق قانونی‌اش را به خواستی سرکوبگرانه مشروط کرده است.
آرش جوهری که ابتدا به شانزده سال و سپس در دادگاه تجدیدنظر به ۷ سال و ۶ ماه زندان محکوم شده است، علیرغم نیاز به مرخصی تاکنون در طول ۳۰ ماه گذشته که در زندان به سر می‌برد حتی یک روز مرخصی هم نداشته و اکنون نیز با اعمال نفوذ نهادهای امنیتی از حق قانونی‌اش محروم شده است.
*کارگر زندانی، داود رضوی، بدون اطلاع قبلی و به اشتباه توسط مسئولین زندان اوین به دادگاه اعزام و بدون برگزاری جلسه بررسی پرونده به زندان بازگردانده شد.
امروز، ۲۴ام اردیبهشت ماه، داود رضوی بدون اطلاع وکیل و خانواده به جای اعزام به بیمارستان به دادگاه فرستاده شد. این درحالی است که تاریخ دادگاه ۲۵ام اردیبهشت اعلام شده بود.
به نقل از همسر ایشان: قرار بود داود رضوی را ۲۴ ام اردیبهشت‌ ماه برای ادامه درمان به بیمارستان اعزام کنند و از او خواستند که ناشتا برای صبح آماده باشد، ولی مسئولین زندان به رضوی گفته اند که امروز یا دادگاه و یا بیمارستان، از این دو باید یکی را انتخاب کنید، با وجود اصرار رضوی از اینکه دادگاه ایشان فردا میباشد ولی زندانبان قبول نمی‌کند، رضوی هم به ناچار دادگاه را قبول می‌کند، بعد از اعزام به دادگاه قاضی پرونده آقای صلواتی برگزاری جلسه بررسی پرونده را طبق تعیین وقت قبلی ۲۵ اردیبهشت اعلام می‌کند و از برگزاری جلسه خودداری می‌کند. داود رضوی بدون برگزاری جلسه دادگاه به زندان برمی‌گردد. یکبار دیگر عدم هماهنگی زندان و زندانبان و‌ قوه قضائیه را در روند دادرسی و همچنین در روند مراحل پزشکی تجربه میکنیم.
سندیکای کارگران شرکت واحد به تداوم عدم هماهنگی در دادرسی پرونده و همچنین به غفلت ساختاری در روند پزشکی داود رضوی از طرف مسئولین زندان شدیدا اعتراض نموده و خواستار توقف این اعمال آزار دهنده و همچنین لغو پرونده سازی و اتهامات بی پایه و اساس برای اعضای زندانی خود داود رضوی، رضا شهابی و حسن سعیدی میباشد.
کارگر زندانی آزاد باید گردد
زندانی سیاسی آزاد باید گردد
چاره کارگران وحدت و‌ تشکیلات
سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه
۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۲
*مدرسه دخترانه علیزاده در نایسر سنندج مورد حمله شیمیایی قرار گرفت.
بر اساس تصاویر و ویدئوهای منتشر شده، یکشنبه ۲۴ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۲، مدرسه دخترانه علیزاده واقع در منطقه نایسر سنندج هدف حمله شیمیایی قرار گرفته است.
باتوجه به اخبار رسیده دانش‌آموزان مسموم به بیمارستان توحید سنندج منتقل شدند و وضعیت برخی از این دانش‌آموزان نامناسب گزارش شده است.
*آخرین خبر از عزیز قاسم زاده
عزیز قاسم زاده معلم زندانی در زندان لاکان، امروز توسط نیروهای امنیتی از زندان خارج شده است و تا این لحظه هنوز از دلیل و محل انتقال ایشان اطلاعی در دست نیست.
*رفع محدودیت تماس معلمان محبوس در زندان لاکان رشت
معلمان زندانی گیلان آقایان عزیزقاسم‌زاده،محمود صدیقی پور وانوش عادلی که ۵ روز بدون هیچ دلیلی ممنوع التماس بودند، طی تماس با خانواده‌هایشان اعلام داشتند حالشان خوب است و ممنوعیت تماس آنان برداشته شده است. و در این مدت دو هفته بدون دلیل ممنوع الملاقات بوده‌اند.
*عاتکه رجبی آزاد شد.
همکار عزیزمان، عاتکه رجبی آزادیتان مبارک.
دقایقی پیش عاتکه رجبی با قید وثیقه یک میلیارد و پانصد هزاری پس از پنج روز اعتصاب غذای خشک به صورت موقت از زندان مشهد آزاد شد.
عاتکه رجبی معلمی که در اعتراض به قتل و‌ بازداشت کودکان از دوم مهرماه ۱۴۰۱ از رفتن به مدرسه خوداری کرد و در ویدیویی اعتصاب حضور در مدرسه‌ را اعلام نمود ‌‌و بعدتر اخراج شد. ایشان صبح ۱۹ اردیبهشت، پیرو فراخوان شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران، به منظور شرکت در تجمع اعتراضی از منزل خارج و در مقابل آموزش و پرورش مشهد دستگیر شد و از لحظه بازداشت دست به اعتصاب غذای خشک زدند. در نهایت امروز بیست ‌و‌چهارم اردیبهشت ماه ۱۴۰۲ با قید وثیقه آزاد شدند.
شورای هماهنگی ضمن استقبال از آزادی عاتکه رجبی، با تبریک به ایشان، خانواده‌یشان و جامعه‌ی فرهنگی ایران، و نیز آرزوی سلامتی برای ایشان، پس از ۵ روز سخت اعتصاب غذای خشک، امیدوار است که با پایان دادن به روند پرونده‌سازی و آزادی معلمان در بند روندی عقلایی و قانونی در تصمیم‌گیری‌های کشور ایجاد شود
*همکار عزیزمان،فرزاد صفی‌خانپور دقایقی پیش با قید وثیقه آزاد شد.
فرزاد صفی خانپور از فعالین صنفی معلمان سنندج است کە روز ١٩ اردیبهشت بازداشت شدند.
شورای هماهنگی ضمن استقبال از آزادی این معلم در بند امیدوار است که با پایان دادن به روند پرونده‌سازی و آزادی معلمان در بند روندی عقلایی و قانونی در تصمیم‌گیری‌های کشور ایجاد شود.
*پیام تبریک انجمن صنفی معلمان سنندج - کلاترزان برای آزادی معلم بازداشتی فرزاد صفی‌خانپور

خوشبختانه پس از گذشت شش روز از بازداشت کاک فرزاد صفی‌خانپور، امروز این معلم محبوب و خوش‌فکر با قید وثیقه ۵۰۰ میلیون تومانی از زندان سنندج آزاد شد. جناب صفی‌خانپور در روز سه‌شنبه ۱۹ اردیبهشت و در جریان تجمع اعتراضی معلمان در شهر سنندج بازداشت شده بود.
انجمن صنفی معلمان سنندج - کلاترزان ضمن تبریک و شادباش آزادی این همکار فرهیخته به خانواده وی و جامعه معلمان کردستان، مراتب سپاس و ارادت خود را به محضر خانواده صفی‌خانپور، همکاران ارجمند و همه بزرگوارانی که پیگیر آزادی کاک فرزاد بودند، اعلام می‌دارد و قدردان مرحمت و همراهی همگان است.
انجمن صنفی معلمان کردستان(سنندج - کلاترزان)
*فراخوان تشکیل کمیته برگزاری تظاهرات درهمبستگی وپشتیبانی ازجنبش کارگری ایران درمقابل سازمان جهانی کار– ژنو
تظاهرات دراعتراض به حضور جمهوری اسلامی دراجلاس سازمان جهانی کار!
دوستان،همراهان،فعالین ومدافعین جنبش کارگری،اتحادیه ها،سندیکای های کارگری،تشکل های زنان،احزاب وسازمان های سیاسی!
اجلاس سالیانه سازمان جهانی کار(ILO)درروزهای ۵ تا ۱۶ ژوئن درمقراین سازمان درژنوبرگزارمی شود.درحالی که جنبش انقلابی زن،زندگی،آزادی تداوم دارد،مبارزات،اعتراضات واعتصابات طبقه کارگرایران(بمعنای وسیع کلمه )دربخش ها وصنایع وحوزه های مختلف تشدید شده وگسترش یافته است.ازسوی دیگرتهاجم وتعرض جمهوری اسلامی علیه کارگران و زحمتکشان درایران یکسره شدت یافته است.اکنون سرکوب بی وقفه،دستگیری های وسیع،زندان واعدام به اصلی ترین حربه رژیم دررویاروئي با خیزش انقلابی مردم ایران تبدیل شده است.
اجلاس سالیانه سازمان جهانی کاردرماه ژوئن به بررسی نقض حقوق بنیادین کارمی پردازد.درشرایطی که رژیم باراصلی بحران های عمیق وساختاری نظام سرمایه داری ایران را برگرده کارگران وزحمتکشان گذاشته است وهر
صدای حق خواهی واعتراض به فقروفلاکت وفرودستی درجامعه را بیرحمانه سرکوب می کند.درحالی که نمایندگان واقعی کارگران ایران درزندان های رژیم دربند واسیرهستند،یا دستگیروتحت تعقیب قرارمی گیرند،رژیم عناصرتشکل های دست سازو ضد کارگری خود را به این اجلاس گسیل می دارد.
از این روبرای برپائی هرچه دموکراتیک ترکمیته برگزارکننده این تظاهرات دراعتراض به حضور جمهوری اسلامی دراجلاس سازمان جهانی کار،وهمبستگی با مبارزات طبقه کارگر ایران ازشما می خواهیم درنشستی که به همین مناسبت درروزپنچ شنبه ۱۸ ماه می راس ساعت ۸ عصردرفضای مجازی در آدرس ذیل برگزار می شود فعالانه شرکت نمائید.
آدرس محل نشست در کلاب هاوس
https://www.clubhouse.com/invite/oE8DOMUr
«در همبستگی با مبارزات طبقه کارگردر ایران!
اعتراض به حضور جمهوری اسلامی در سازمان جهانی کار»
ما ازهمه مبارزین پیکاربرای نان وآزادی ،ازهمه فعالین کارگری،اتحادیه های کارگری،نهاد ها وتشکل های کارگری، تشکل های زنان ،احزاب وسازمان های سیاسی دعوت می کنیم برای پشتیبانی وهمبستگی با جنبش کارگری ایران
درتظاهرات روز۹ ژوئن در شهر ژنوـ سوئیس شرکت واز این جنبش حمایت نمایند.
مکان تظاهرات : ژنو – میدان ملل
زمان – ۱۱:۰۰ تا ۱۵:۰۰ جمعه ۹ ژوئن –
تلفن تماس
مرجان افتخاری +41774352061 این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

علی مبارکی . +41765161866 این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

جمشید مهر
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

جمعی از مدافعین جنبش کارگری ایران ـ سوئیس
14ماه می 2023
*بیانیه شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران، در خصوص سالگرد سرکوب معلمان و دستگیری دو معلم فرانسوی
روزیکشنبه 24 اردیبهشت، شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران بیانیه ای بشرح زیر در خصوص سالگرد سرکوب معلمان و دستگیری دو معلم فرانسوی،کمتشرکرد:
معلمان شجاع و آگاه، دانش آموزان گرامی و مردم شریف ایران!
سال گذشته در چنین روزهایی با حمله سراسری نیروهای امنیتی صدها معلمی که به وضعیت کنونی ساختار آموزشی معترض بودند دستگیر شدند. سپس با پرونده‌سازی‌های نهادهای امنیتی و همدستی دستگاه قضایی احکام سنگینی علیه بسیاری از آنان صادر شد.
در ادامه با سناریوسازی‌های نخ‌نما و تکراری نهادهای امنیتی تلاش کردند تا فعالیت‌های معلمان را به برنامه‌های دیگر دولت‌های جهان منتسب کنند و از این راه سرکوب‌های بی‌شرمانه معترضان را دامن زنند.
تشکل‌های صنفی معلمان در تمامی دوران فعالیت خود نشان داده‌اند که مستقل از جریان‌های سیاسی داخلی و خارجی و تنها در پی تغییر و اصلاح ساختار معیوب و بیمار نظام آموزشی هستند. در این راستا معلمان همیشه در برابر سیطره ایدیولوژیک حاکمیت بر آموزش به‌درستی موضع‌گیری کرده‌ و خواهند کرد.
ارتباطات بین‌المللی فعالین صنفی و تشکل‌های معمان ایران با تشکل‌های مستقل معلمان دیگر کشورها امری کاملا معمول و پذیرفته شده در سراسر کشورهای آزاد جهان است. این ارتباطات و استفاده از تجارب تشکل‌ها و فعالین کشورهای گوناگون امری بسیار سازنده و ضروری است. بدیهی است که این ارتباطات کم‌ترین ربطی به حکومت‌ها و دولت‌ها در هیچ کجای جهان ندارد.
در همین رابطه سال گذشته خانم #سیسل_کوهلر و همسر ایشان آقای #ژاک_پاریس، نمایندگان بین‌الملل سندیکای معلمان فرانسه (fo) در سفری توریستی به ایران با جمعی از معلمان دیداری کاملا دوستانه و غیر رسمی داشتند. این دو معلم فرانسوی که با ویزای توریستی و با مجوز وزارت خارجه به ایران سفر کرده بودند؛ بعد از دیدار با معلمان و جمعی از فعالین کارگری بازداشت شده و از آن تاریخ تا امروز در بند امنیتی ۲۰۹ بازداشت هستند. در اقدامی بی‌شرمانه و غیرقانونی صداوسیما در همدستی با نیروهای امنیتی در یک برنامه‌ی تلویزیونی، اعترافات اجباری این دو معلم فرانسوی را منتشر کرد.
بر همه عیان است که اعترافات تلویزیونی هیچ‌گاه وجاهت قانونی نداشته و نخواهد داشت و در این مورد هم، بنا به سابقه فعالیت سندیکایی این دو معلم و مجوز نهادهای امنیتی برای سفر آنان به کشور، هر آنچه که در اعترافات اجباری گفته‌ می‌شود کذب محض است و کم‌ترین قرابتی با واقعیت ندارد.
نیروهای امنیتی عجولانه و قبل از بازجویی معلمان و کارگران دستگیر شده و تفهیم اتهام آنان، در یک اقدام غیرقانونی در همان روزهای اول دستگیری، با ساخت یک کلیپ، تلاش کردند که اعتراضات معلمان را به برنامه‌ریزی‌های این دو معلم فرانسوی و دولت فرانسه نسبت دهند و در ادامه و بعد از گذشت شش ماه دوباره با کلیپی جدید تلاش کردند که خیزش مردمی در شهریور ماه را هم به هدایت این دو معلم نسبت دهند.
اینک، همه می‌دانند که این داستان‌سرایی‌ها پرداخته ذهن سناریونویسان نهادهای امنیتی است.
اگرچه مردم ایران و جامعه معلمان به‌دقت مسایل را رصد می‌کنند و مرعوب چنین سناریوهای کذب نشده و نمی‌شوند، اما لازم است تاکید شود که جنبش اعتراضی معلمان ریشه در ناتوانی حاکمیت برای حل بنیادی مسایل آموزشی دارد.
حاکمیت به جای پرداختن به ویرانه‌های ساختار آموزشی، با زبان سرکوب، اخراج، بازداشت و پرونده‌سازی اعتراضات حق‌طلبانه معلمان را پاسخ می‌دهد.
معلمان ایران ضمن همبستگی با سایر معلمان حق‌طلب در سراسر دنیا در برابر کالایی‌سازی و پولی‌سازی آموزش مبارزه می‌کنند.
ما معلمان برای معیشت شایسته و حل مسایل ریز و کلان آموزش در برابر بی‌تدبیرهای حاکمیت مقاومت می‌کنیم و اجازه نمی‌دهیم که آموزش عمومی، این حق سلب ناشدنی تمامی شهروندان را به یک امتیاز ویژه در انحصار طبقات فرادست تبدیل کند.
شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران، به نمایندگی از بخش بزرگی از جامعه معلمان کشور، تاکید دارد که معلمان ایران نه تنها به هیچ یک از قدرت‌های جهانی در حل مسایل خود توهم ندارند بلکه رویکرد این قدرت‌ها را بخشی از ماشین سرکوبی تلقی می‌کند که دیکتاتوری‌ها را به سرکوب تمام‌قد نیروهای معترض مستقل سوق می‌دهد، اگر چه تلاش کرده‌اند با بیانیه‌ها و اعلان‌ها ریاکارانه، غیر آن را به مردم نشان بدهند.
شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران
۲۴اردیهشت ۱۴۰۲
*واژگونی سرویس رفت و آمد کارگران کارخانه فولاد غدیرهم 2 مصدوم برجاگذاشت
عصرروز شنبه 23 اردیبهشت، مینی‌بوس حامل کارگران کارخانه فولاد غدیر در مسیر برگشت به نی‌ریزبراثرترکیدگی لاستیک های جلو و عقب واژگون شد و2 کارگر33 و 45 ساله این مجتمع فولاد واقع در دراستان فارس کیلومتر 50جاده نی ‏ریز- سیرجان مصدوم وبه بیمارستان منتقل شدند.
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید