سندیکای کارگران شرکت واحد: در همبستکی با کارگران فرانسه و قدردانی از حمایت آنها از کارگران ایران

شخصی سازی فونت
  • کوچکتر کوچک متوسط بزرگ بزرگتر
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

 بیش از دو میلیون کارگر، دانشجو و مردم معترض روز اول مه به مناسبت روز جهانی کارگر و برای ابراز خشم و نارضایتی از حمله دولت امانوئل مکرون، رئیس جمهوری فرانسه، به قوانین حمایتی بازنشستگی، از جمله افزایش سن بازنشستگی، راهپیمای های گسترده ای در خیابانهای پاریس و دیگر شهرهای فرانسه برگزار کردند که مورد خشونت شدید پلیس فرانسه قرار کرفت. سندیکای کارگران شرکت واحد خشونت پلیس فرانسه نسبت به معترضین در روز جهانی کارگر را قویا محکوم می کند و همبستگی خود را با طبقه‌ کارگر و‌ تشکلات کارگری در فرانسه اعلام‌ می کند. حمله به طبقه‌ کارگر و دستاوردهای کارگران‌ در هر جای دنیا حمله به کارگران در تمام دنیاست.

در رابطه با خشونت پلیس فرانسه، آقای ناصر کنعانی، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران، در بیانیه ای اعلام‌ کرده اند: «برخورد خشونت آمیز پلیس ⁧فرانسه⁩ با شهروندان و کارگران معترض این کشور در روزجهانی کارگر⁩ عمیقا مایه تأسف است. همچنان دولت فرانسه را به شنیدن صدای شهروندان معترض خود و پرهیز از توسل به خشونت علیه آنان توصیه می کنیم».

یادآور می شویم که طبق گزارشات فعالین کارگری در فرانسه یکی از ویژگی های برجسته و‌ چشم‌گیر تظاهرات روز جهانی کارگر در پاریس وجود بانرهای بزرگی بود در رابطه با محکومیت سرکوب کارگران و ‌مردم معترض در ایران و از جمله تصاویر رضا شهابی، حسن سعیدی، داود رضوی، کیوان مهتدی، آنیشا اسدالهی، سپیده قلیان، اسماعیل عبدی، رسول بداقی، جعفر ابراهیمی, محمد حبیبی، سروناز احمدی و عسل محمدی، که عمدتا در حول و‌ حوش روز جهانی کارگر سال گذشته بدون‌ کوچکترین پایه و اساسی بازداشت شدند و‌ کماکان در زندان و با احکام ظالمانه و ‌حبس های طولانی مواجه هستند. پیرامون روز جهانی کارگر امسال نیز بدون هیچ‌گونه توجیهی بسیاری فعالین کارگری و‌ معلمی، از جمله اعضای سندیکا، را احضار و‌ یا بازداشت کردند. در تمام سالیان گذشته هرگونه تجمع کارگری در کشور به‌مناسبت روز جهانی کارگر و‌ یا مناسبت های دیگر با سرکوب و ‌بگیر و ‌ببند شدید، ضرب و شتم، حکم های طولانی و‌ حتی شلاق مواجه شده است. بجای ادعاهای غیر واقعی توسط این‌ مقامات‌، کارگران و فعالین‌ کارگری، معلمی، دانشجویی و‌ معترضین بازداشتی را آزاد کنید. سرکوب کارگران را متوقف کنید.

سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و‌ حومه

خبرها، گزارش ها و تصاویر بیشتر را در تلگرام اخبار روز ببیند!

اخبار روز
شنبه, ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۲