صدای جنبش علیه اعدام از بند زنان اوین

شخصی سازی فونت
  • کوچکتر کوچک متوسط بزرگ بزرگتر
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

حزب حكمتیست (خط رسمی): پس از اعدام دو زندانی سیاسی، محمد قبادلو و فرهاد سلیمی موجی از اعتراض و اعلام نفرت از این جنایت علیه جمهوری اسلامی، قوه قضائیه و روسای جنایتكار آن و علیه نفس مجازات اعدام راه افتاده است. ۶۱ نفر از زندانیان سیاسی از بند زنان زندان اوین در اقدامی جسورانه طی بیانیه ای به احكام اعدام اعتراض كرده و خواهان متوقف شدن ماشین كشتار جمهوری اسلامی و توقف اعدام شده اند و در اعتراض به مجازات اعدام اعلام كردند روز پنجشنبه ۵ بهمن ماه (۲۵ ژانویه) دست به اعتصاب غذا خواهند زد. 

اعتراض زنان زندانی با موجی از حمایت همه جانبه و اعتراض به جنایات جمهوری اسلامی و قتل عمد به عنوان مجازات، روبرو شد. ۳۰۰ نفر از فعالین مدنی زن طی بیانیه ای حمایت خود را از اعتراض زنان زندانی در اوین اعلام كردند. بسیاری از خانواده قربانیان و اعدام شدگان، خانواده زندانیانی كه حكم اعدام را بالای سرشان نگه داشته اند، بسیاری از زندانیان و كسانی كه از زندان آزاد شده اند، فعالین كارگری، اجتماعی، مدافعان حقوق انسان، احزاب و شخصیهای سیاسی، ضمن حمایت از اقدام زنان زندانی به مجازات اعدام و به اقدامات وحشیانه جمهوری اسلامی اعتراض كرده اند.

ماشین كشتار و جنایت و اعدام جمهوری اسلامی در تمام سالهای حاكمیت آن، هزاران انسان به جرم اعتراض، حق طلبی، مخالفت با حاكمیت، به جرائم سیاسی و یا غیر سیاسی، در بی عدالتگاه های آنها، غالبا بدون هیچ حق دفاع از خود، بدون وكیل و داشتن ابتدایی ترین حقوق یك زندانی، اعدام شده اند. اما این توحش نمیتواند ادامه یابد! سران حكومت و دستگاه كشتار و جنایت آن، دولت و مجلس نشینان، قوه قضائیه و بیت رهبری و همه روسای ریز و درشت حاكمیت میدانند كه اعدام ها نمیتواند نجاتشان دهد. اعدام و ترور و راه انداختن چوبه های دار، تهدید و دستگیری آزادیخواهان، پرونده سازی و اخراج از كار و قطع نان شب خانواده های كارگری، تلاش هایی از سر استیصال و بن بست در مقابل دهها میلیون انسان آزادیخواهی است كه این حكومت را نمیخواهند. دهها میلیون انسانی كه برای رفاه و آزادی برای دفاع از حق زندگی، علیه اعدام و زندان و استبداد و جنایت، كمر همت به سرنگونی جمهوری اسلامی بسته و خود را برای جنگ نهایی آماده میكنند. 

جنبش علیه اعدام، جنبشی زنده و انسانی به وسعت جامعه ایران است. زنان زندانی پرچم این جنبش را از زندان اوین برافراشتند. جنبشی که امروز صدای خود را از زندانهای جمهوری اسلامی به گوش حاکمیت میرساند و فردا چوبه های دار را بر سر حاکمیت و عاملین جانی آن خراب خواهد کرد. 

حزب حكمتیست (خط رسمی) ضمن حمایت از تلاش زنان زندان اوین و حمایت كامل از آنها، مردم آزادیخواه را به اعتراض علیه مجازات اعدام، فرا میخواند. جمهوری اسلامی را باید از كرده جنایتكارانه خود پشیمان كرد. حكام و قاتلین و روسای حاكمیت باید صدای محكم نه جامعه به مجازات اعدام را، از مدرسه و دانشگاه تا کارخانه و خیابانها بشنوند. نباید اجازه داد هر روز تعدادی از عزیزان مان توسط جمهوری اسلامی و حكامی كه بزرگترین پرونده از جنایت و كشتار و توحش را در زندگی دارند، به قتل برسند. باید همراه زنان زندان اوین، در هر كجا كه هستیم و به هر شكلی كه مناسب میدانیم علیه این توحش اعتراض كرد.

حزب حكمتیست (خط رسمی)
۶ بهمن ۱۴۰۲- ۲۶ ژانویه ۲۰۲۴