همایش مهسا "به نام تو که اسم رمز ماست" گوتنبرگ - سوئد

شخصی سازی فونت
  • کوچکتر کوچک متوسط بزرگ بزرگتر
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

"به نام مهسا به نام نیکا به نام سارینا و ندا به نام سپیده ها  به نام نوید و پویا به نام نامی همه ی جانهای شیفته ای که برای آزادی و آزادگی و برابری جانشفانی کردند.  حضور شما عزیزان رو به همایش" مهسا "به نام او که اسم رمز ماست خوشامد میگم  این همایش از طرف ما ،تعدادی زنان رانده شده  از سرزمین مان ،  تقدیم به همه ی  زنان آزاده ی ایران  که در خط اول جنبش (زن ،زندگی آزادی) دلیرانه  مقابل جمهوری اسلامی ایستاد ه اند تا سرنگونی .

تهیه و تنظیم گزارش نسیم محمدی 
 این گونه در تاریخ ۲۴ سپتامبر سمینار« به نام او که اسم رمز ماست» در شهر گوتنبرگ و در محل Mötesplatseآغاز شد.

هدف از برگزاری این سمینار گرامیداشت  سالگرد قیام ژینا مهسا امینی بود و مروری بر جنبش زن زندگی آزادی در سالی که گذشت.

   دست اندر کاران این سمینار نسیم محمدی ، نیایش تقی پور ، ستاره ملکی تبار،سما زندیه،مهوش رشیدی بیرگانی ، سوران روشن،عیسی لرکی و آزاد لرکی بودند.
اولین سخنران برنامه کوکب محمدی  فعال حقوق زنان بود و عنوان سخنرانی ایشان" قیام ژینا علیه ستم " بود .

این سخنرانی با برشمردن مبارزات زنان علیه حجاب اجباری و  شکل گیری قیام ژینا  بود و در انتها  برشمردن مطالبات گروه ها و طبقات مختلف اجتماعی و تداوم قیام پایان یافت .  

 سخنران بعدی سمینار ،کریستوفر لوند بری از فعالین حزب چپ سوئد و از حامیان جنبش کارگری در ایران است که اطلاعات بسیار دقیق و جامعی از آنچه در یک سال گذشته در ایران گذشت با ذکر آمار و ارقام به حضار و به ویژه شرکت کنندگان سوئدی در سمینار ارائه داد.
 سپس ستاره ملکی تبار، فعال حقوق زنان بیانیه سازمان رهایی زن رو به مناسبت سالگرد قیام زن زندگی آزادی قرائت کرد. 
  پس از خوانش بیانیه،  سلیمان قاسمیانی  اکتیویست، مترجم و نویسنده، سروده های بسیار زیبا و تاثیر گذارش رو به دو زبان فارسی و سوئدی برای حضار به شیوایی خواند.    
 پس از آن، مستندی به زبان انگلیسی که تاریخچه قیام ژینا را از روز اول با تمرکز بر اعتراضات مردمی در جای جای ایران نشان می داد به مدت ۱۵ دقیقه برای شرکت کنندگان پخش شد.

سپس میکروفن در اختیار شرکت کنندگان قرار گرفت  برای شنیدن نقطه نظرات  و دیدگاه های آنها وایجاد تعامل بیشتر و کنشگری بیشتر در سمینار توسط آن ها.

برنامه با ارائه موزیک زنده توسط مجتبی و
 فرید و نسیم و در انتها هم خوانی سرود کوهستان توسط جمع حاضر به پایان رسید.

قابل ذکر است که نمایشگاهی از عکسهای جانباختگان و آسیب دیدگان و اتفاقات دلخراش سال گذشته با همت دست اندرکاران برنامه به نمایش گذاشته شد و همچنین مجلات وبارکدهایی مربوط سایت سازمان رهایی زن برای معرفی این سازمان به شرکت کنندگان محترم به نمایش گذاشته شد.

 

 


ماهنامه شماره یکصد و شانزده رهائی زن در حمایت از جنبش زن زندگی آزادی و سالگرد # ژینا_امینی