تجمعات اعتراضی بازنشستگان کشوری در کرمانشاه، سنندج و قم و چند مطلب دیگر

شخصی سازی فونت
  • کوچکتر کوچک متوسط بزرگ بزرگتر
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

معلم زندانی آزاد باید گردد;  روز ۲۸ شهریور بازنشستگان کشوری شامل معلمان و بخش های دیگر کارکنان بازنشسته در اعتراض به گرانی و سطح نازل حقوقها و جهت پیگیری دیگر مطالبات خود در شهرهای  کرمانشاه ، سنندج  و قم تجمع کردند. در این تجمعات بازنشستگان از جمله شعار میدادند: "بازنشسته بیدار است از تبعیض بیزار است"، "اجرای همسان سازی حق مسلم ماست"، "معلم زندانی آزاد باید گردد"، و "جعفر ابراهیمی آزاد باید گردد". 

اجرای همسان سازی و افزایش حقوقها به بالای خط فقر سی میلیونی، درمان رایگان، پایان دادن به اختلاسها و دزدیها و پایان دادن به امنیتی کردن مبارزات خواستهای فوری بازنشستگان است. یک کارزار مهم معلمان آزادی معلمان زندانی و بویژه جعفر ابراهیمی معلمی است که به دلیل ابتلا  به بیماری روده ای و دیابت حالش وخیم است و نابینایی او را تهدید میکند. خواست معلمان آزادی فوری او و قرار گرفتنش تحت درمان است.
بخش های مختلف بازنشستگان در اعتراضند و اعتراض علیه فقر و بی تامینی، اختلاسها و دزدی ها و تبعیض و نابرابری و تعرضات هر روزه حکومت به زندگی و معیشتشان محورهای مشترک مبارزات آنهاست. بازنشستگان سه روز هفته یکشنبه ها، دوشنبه ها و سه شنبه ها را به روزهای اعتراضی خود برای پیگیری خواستهایشان تبدیل کرده اند. مانطور که قبلا گزارش کردیم روز گذشته بازنشستگان مخابرات در یازده شهر تجمعات اعتراضی داشتند. این بازنشستگان بعلاوه بر عدم اجرای کامل آیین نامه پرسنلی و استخدامی سال ۸۹  و نیز عدم  رفع مشکلات بیمه درمانی خود اعتراض دارند. 
گفتنی است که روز یکشنبه نیز بازنشستگان تامین اجتماعی در کرمانشاه تجمع کرده بودند.  دو شعار بازنشستگان "شاغل و بازنشسته اتحاد، اتحاد"، و "لشکری، کشوری، فولادی، تامین اجتماعی اتحاد" ست که بر روی بنر های آنها نیز نقش بسته است. شعارهایی که فراخوانی به اتحاد مبارزاتی میلیونی کارگران شاغل و بازنشسته و بخش های مختلف بازنشستگان علیه فقر و بی تامینی است. حزب کمونیست کارگری بر رفتن بسوی تجمعات سراسری و همزمان بازنشستگان و کارگران شاغل و بازنشسته تاکید دارد. چنین حرکت گسترده ای مفتخوران حاکم را ناچار به تن دادن به خواستهای بازنشستگان خواهد کرد.  
حزب کمونیست کارگری ایران
۲۸ شهریور ۱۴۰۲،  ۱۹ سپتامبر   ۲۰۲۳

 

 

ادامه تجمعات اعتراضی بازنشستگان مخابرات 
شاغل و بازنشسته اتحاد، اتحاد

روز ۲۷ شهریور بازنشستگان مخابرات همچون دوشنبه های گذشته در اعتراض به فقر و گرانی و عدم اجرای کامل آیین نامه پرسنلی و استخدامی سال ۸۹  و نیز عدم  رفع مشکلات بیمه درمانی خود در چندین شهر تجمع کردند. این تجمعات در شهرهای اهواز، رشت، اراک، سنندج، تهران، خرم آّباد، اصفهان و شیراز برگزار شد.
در اهواز بازنشستگان با راهپیمایی و فریاد شعارهایشان فضای پر شوری از اعتراض شکل دادند. آنها شعار میدادند: "تا حق خود نگیریم، دوشنبه ها همین است"، "اجرای آئین نامه حق مسلم ماست"، "شاغل و بازنشسته اتحاد، اتحاد"، و "نه سرما، نه گرما، نیست جلودار ما".
در رشت نیز بازنشستگان مقابل اداره مخابرات تجمع داشتند و شعار میدادند: "شرکت پر درآمد، چه بر سر تو آمد".
بازنشستگان مخابرات همچون بخش های دیگر بازنشستگان خواستار اجرای فوری همسان سازی حقوقها و افزایش سطح آن به بالای خط فقر سی میلیونی و درمان رایگان و نیز پایان دادن به اختلاسها و دزدی ها و امنیتی کردن مبارزاتشان هستند. شاغل و بازنشسته اتحاد اتحاد یک شعار کلیدی این بازنشستگان برای پیشبرد متحدانه و قدرتمند تر مبارزاتشان است.
حزب کمونیست کارگری ایران
۲۷ شهریور  ۱۴۰۲،  ۱۸  اوت   ۲۰۲۳


کریستیان رونالدو و وضعیت نزار حکومت!
اطلاعیه حزب کمونیست کارگری در مورد بازی تیم النصر و پرسپولیس

تیم فوتبال النصر به همراه کریستیان رونالدو برای یک بازی رسمی وارد ایران شده است. حکومت این را فرصتی برای منحرف کردن اذهان جامعه یافته و مردم فرصتی برای جلب توجه جهانیان به جنایات حکومت علیه ورزشکاران و علیه همه مردم ایران.  جمهوری اسلامی میخواهد در میان شعله های انقلاب زن زندگی آزادی که در سالگرد انقلاب دوباره زبانه کشید، و بار دیگر اعتراض جهانیان علیه جمهوری اسلامی را برانگیخت، با جنجال و پهن کردن فرش قرمز برای رونالدو توجه ها را بجای دیگری معطوف کند و مردم میخواهند فشارها و محدودیتهای حکومت علیه ورزشکاران را در برابر  چشمان مردم دنیا قرار بدهند. مقامات حکومتی چنان برخورد چاپلوسانه و حقیری به رونالدو داشته اند که حتی صدای رسانه های خودشان هم درآمده است. حکومت زیر فشار انقلاب زن زندگی آزادی به حال نزاری افتاده است و این درماندگی در همه زمینه ها از جمله ورزش فوتبال نیز خود را نمایان میکند. 

در جمهوری اسلامی  فوتبال همواره و بويژه در انقلاب جاری یک عرصه اعتراض بوده است. از مبارزه  برای حضور زنان در استادیومها تا دختر آبی، و از شادی مردم بعد از شکست تیم ملی ایران به آمریکا در جام جهانی تا بازیهای بدون تماشگر و بازیگران معترض، در کارنامه فوتبال در جمهوری اسلامی  ثبت است. بازی با تیم النصر نیز میتواند و باید به عرصه دیگری از اعتراض تبدیل شود. اعتراض به جنایت حکومت علیه ورزشکاران و همه مردم آزادیخواه. اعتراض به راه ندادن زنان به استادیومها و دیگر محرومیت‌های ورزشی علیه آنان. رژیم آپارتاید جنسیتی جمهوری اسلامی باید از جانب فیفا و دیگر نهادهای ورزشی بین المللی تحریم شود و  مانند رژیم آپارتاید نژادی آفریقای جنوبی به میدانهای ورزشی راه داده نشود. بایکوت همه جانبه جنایتکارن حاکم بر ایران، در ورزش و در همه زمینه های سیاسی و هنری و اجتماعی، خواست برحق همه مردم ایران است و میتواند به قدرت ما مردم بپاخاسته عملی شود.    

حزب کمونیست کارگری ایران
۲۷ شهریور ۱۴۰۲، ۱۸ سپتامبر ۲۰۲۳
 


۲۶ شهریور: شعار دهی های شبانه ادامه دارد

در ادامه اعتراضات مردمی در دومین روز از سالگرد انقلاب امشب در نقاط مختلفی از تهران از جمله سعادت آباد، شهر زیبا، چیتگر، شریعتی و در مهر شهر و گوهر دشت کرج مردم به خیابان آمدند  و شعار مرگ بر دیکتاتور بر فضای خیابانها طنین انداخت. 
 دیگر شعارهایی که در این این شب سر داده شد عبارت بودند از: ""مرگ بر خامنه‌ای"، "مرگ بر حکومت بچه‌کش" .
 در گوهر دشت کرج جوانان با آتش زدن لاستیک ادامه انقلاب را مورد تاکید قرار دادند. 
حزب کمونیست کارگری ایران
۲۶ شهریور  ۱۴۰۲،  ۱۷ سپتامبر  ۲۰۲۳