ماشاالله کرمی، پدر محمدمهدی کرمی و وکیل او بازداشت شدند

شخصی سازی فونت
  • کوچکتر کوچک متوسط بزرگ بزرگتر
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

ماشاالله کرمی، پدر محمدمهدی کرمی معترض اعدام شده و وکیل او بازداشت شد روز سه‌شنبه ۳۱ مرداد نیروهای امنیتی به منزل ماشاالله کرمی، پدر محمد مهدی کرمی، معترض اعدام شده، یورش برده و او را بازداشت کرده‌اند. گفته‌ می‌شود که امیرحسین کوهکن، وکیل محمد مهدی کرمی نیز بازداشت شده است. این تازه‌ترین خبر از موج محدودیت‌ها، بازداشت‌ها و فشارها بر اعضای خانواده‌های جان‌باختگان جنبش ژینا در آستانه سالگرد قتل حکومتی ژینا (مهسا) امینی است.

ماشاالله کرمی به یکی از چهره‌های برجسته دادخواهی بدل شده است. او به یاد فرزندش مرتب غذای خیریه پخش می‌کرد و به‌تازگی پای پیاده مسیر ۹۰ کیلومتری خانه‌ تا مزار فرزندش را پیمود. بازداشت ماشاالله کرمی در حالی صورت می‌گیرد که ساعاتی قبل، شرمین حبیبی، همسر فریدون محمودی از کشته‌شدگان سقز بازداشت شد. در حال حاضر اطلاعات دقیقی از نهاد بازداشت‌کننده، علت بازداشت و محل نگهداری ماشاالله کرمی وجود ندارد.
گزارش شده است مهسا یزدانی، مادر محمدجواد زاهدی، از جانباختگان انقلاب “زن، زندگی، آزادی” نیز شب گذشته در پی یورش ماموران امنیتی بازداشت و به مکانی نامعلوم منتقل شده است. تاکنون از سرنوشت این مادر دادخواه اطلاعی در دست نیست.

اخبار روز
چهارشنبه, ۱ شهریور ۱۴۰۲

https://www.akhbar-rooz.com/