کریستیان رونالدو و وضعیت نزار حکومت! و چند مطلب دیگر

شخصی سازی فونت
  • کوچکتر کوچک متوسط بزرگ بزرگتر
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

اطلاعیه حزب کمونیست کارگری در مورد بازی تیم النصر و پرسپولیس:  تیم فوتبال النصر به همراه کریستیان رونالدو برای یک بازی رسمی وارد ایران شده است. حکومت این را فرصتی برای منحرف کردن اذهان جامعه یافته و مردم فرصتی برای جلب توجه جهانیان به جنایات حکومت علیه ورزشکاران و علیه همه مردم ایران.  جمهوری اسلامی میخواهد در میان شعله های انقلاب زن زندگی آزادی که در سالگرد انقلاب دوباره زبانه کشید،

و بار دیگر اعتراض جهانیان علیه جمهوری اسلامی را برانگیخت، با جنجال و پهن کردن فرش قرمز برای رونالدو توجه ها را بجای دیگری معطوف کند و مردم میخواهند فشارها و محدودیتهای حکومت علیه ورزشکاران را در برابر  چشمان مردم دنیا قرار بدهند. مقامات حکومتی چنان برخورد چاپلوسانه و حقیری به رونالدو داشته اند که حتی صدای رسانه های خودشان هم درآمده است. حکومت زیر فشار انقلاب زن زندگی آزادی به حال نزاری افتاده است و این درماندگی در همه زمینه ها از جمله ورزش فوتبال نیز خود را نمایان میکند. 

در جمهوری اسلامی  فوتبال همواره و بويژه در انقلاب جاری یک عرصه اعتراض بوده است. از مبارزه  برای حضور زنان در استادیومها تا دختر آبی، و از شادی مردم بعد از شکست تیم ملی ایران به آمریکا در جام جهانی تا بازیهای بدون تماشگر و بازیگران معترض، در کارنامه فوتبال در جمهوری اسلامی  ثبت است. بازی با تیم النصر نیز میتواند و باید به عرصه دیگری از اعتراض تبدیل شود. اعتراض به جنایت حکومت علیه ورزشکاران و همه مردم آزادیخواه. اعتراض به راه ندادن زنان به استادیومها و دیگر محرومیت‌های ورزشی علیه آنان. رژیم آپارتاید جنسیتی جمهوری اسلامی باید از جانب فیفا و دیگر نهادهای ورزشی بین المللی تحریم شود و  مانند رژیم آپارتاید نژادی آفریقای جنوبی به میدانهای ورزشی راه داده نشود. بایکوت همه جانبه جنایتکارن حاکم بر ایران، در ورزش و در همه زمینه های سیاسی و هنری و اجتماعی، خواست برحق همه مردم ایران است و میتواند به قدرت ما مردم بپاخاسته عملی شود.    

حزب کمونیست کارگری ایران
۲۷ شهریور ۱۴۰۲، ۱۸ سپتامبر ۲۰۲۳
 


گزارش تظاهراتِ ۱۶ سپتامبر، برابر با ۲۵ شهریور 
۱۴۰۲
در سالگرد قتل حکومتی ژینا ـ مهسا امینی و خیزش انقلابی ستمدیدگانِ ایران،  در استکهلم  تظاهرات داشتیم.
شورای استکهلم ، همراه با دیگر نیروهای آزادیخواه و چپ و کمونیست برگزار کننده تظاهرات بودند.
نخست  در یکی از میدان های مرکزی شهر گرد هم آمدیم. برنامه شامل سخنرانیهای کوتاه به زبان های سوئدی و فارسی و سرود خوانی البرت کامراد و رویا صادقی بود.
در ادامه به طرف یکی دیگر از میدان های شهر راهپیمايی داشتیم ، همراه با پخش اطلاعیه و سخنرانی به زبان انگلیسی وسوئدی که با استقبال مردمی که همدلی و همبستگی نشان می دادند روبرو بودیم.
این تظاهرات با شرکت تعداد کثیرشرکت کننده، حرکتی در جهت بازتاب صدای مبارزات زنان، کارگران و ستمدیگانٍ ایران در محیط زیستمان و اعلام چند باره حمایت و همراهی با این مبارزات و بر علیه جمهوری سرمایه داری اسلامی بود.
ما به سهم خود دست همراهانمان در این حرکت را می فشاریم.

جمهوری اسلامی سرمایه داری ایران نابود باید گردد!
زنده باد آزادی ـ زنده باد سوسیالیسم
شورای حمایت از مبارزات آزادیخواهانه مردم ایران ـ استکهلم

لینک فیلم تظاهرات در یوتیوب، بخش اول 
https://youtu.be/A1jdkfdc8Rk
لینک فیلم تظاهرات در یوتیوب، بخش دوم ( راهپیمايی)

https://youtu.be/1--qU2nVRvU

 

 

تجمع بازنشستگان تامین  اجتماعی در شوش
لشکری کشوری تامین اجتماعی، اتحاد، اتحاد
امروز ۲۹ شهریور بازنشستگان تامین اجتماعی در شهر شوش در اعتراض به فقر و بی تامینی و  برای پیگیری مطالباتشان بار دیگر در مقابل ساختمان تامین اجتماعی تجمع کردند. شوش یک مرکز مهم اعتراضی بازنشستگان  است.  در این روز این بازنشستگان به نشانه اعتراض به فقر و سطح نازل حقوقها و بالاتر رفتن هر روزه قیمت اجناس معیشتی، سفره خالی ای را مقابل دفتر نماینده مجلس اسلامی در شوش پهن کردند و شعارهای اعتراضی خود را سر دادند. بازنشستگان از جمله شعار میدادند: "نه مجلس، نه دولت، نیستند به فکر ملت"، " حقوق نصفه نیمه ، سکوت کنی همینه"، "نوبت ما که میشه، خزانه خالی میشه"، "تامین رو غارت کردن، ما را بیچاره کردند"، "مجلس سرسپرده گرونی رو آورده"، "فقط کف خیابون به دست میاد حقمون" ، و "لشکری کشوری تامین اجتماعی، اتحاد، اتحاد"، و "وزیر بی کفایت خجالت، خجالت". 
لازم به یادآوری است که در روز ۲۶ شهریور بازنشستگان تامین اجتماعی درکرمانشاه نیز در ادامه یکشنبه های اعتراض خود تجمع داشتند. آنها از جمله  شعار میدادند: "دولت ورشکسته دشمن بازنشسته"، "بازنشسته داد بزن حقتو فریاد بزن"، و "بازنشسته به پا خیز برای رفع تبعیض" و "دولت خیانت میکند، مجلس حمایت میکند".  
شعار "لشکری، کشوری، تامین اجتماعی ، اتحاد اتحاد" یک شعار مهم بازنشستگان است که ۲۵ میلیون بازنشسته را به اعتراض متحدانه علیه فقر و بی تامینی فرا میخواند. این شعار را باید در همه جا فریاد زد و آنرا به عمل در آورد. همسان سازی و افزایش حقوقها به بالای خط فقر سی میلیونی، درمان رایگان، پایان دادن به دزدی ها و اختلاسها، و پایان دادن به امنیتی کردن مبارزات خواستهای فوری و همگانی بازنشستگان است. 
حزب کمونیست کارگری ایران
۲۹ شهریور  ۱۴۰۲،  ۲۰ سپتامبر  ۲۰۲۳