خاتمه موقت اعتصاب کارگران گروه ملی فولاد اهواز و  عقب نشینی های مدیریت و چند خبر دیگر 

شخصی سازی فونت
  • کوچکتر کوچک متوسط بزرگ بزرگتر
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

حزب کمونیست کارگری ایران: صدای مستقل گروه ملی فولاد اهواز طی بیانیه ای ضمن اشاره به مبارزات درخشان این کارگران از خاتمه موقت اعتصاب قدرتمند کارگران این مجتمع بزرگ کارگری خبر میدهد. در بخشی از این بیانیه بر دستاوردهای مبارزاتی کارگران گروه ملی و نقش متحد کننده  و قدرت بخش مجمع عمومی چنین آمده است: " ما با اتکای به این مجامع بود که توانستیم شرکت را از چنگال قوه قضاییه که به بهانه وجود اختلاس، برای غارت و چپاول آمده بود، بیرون بکشیم.

ما با اتکای به مجامع و همفکری و دخالتگری جمعی مان بود که موسوی آن دزد بلند پرواز فاسد را با خفت از خانه خود بیرون انداختیم. ما با اتکای به این مجامع و هم نظری ها بود که یک صدا مقابل توطئه تشکیل شورای اسلامی ضد کارگری ایستادیم و آن را در نطفه خفه ساختیم.
این مجامع عمومی و خرد جمعی ما بود که اتحاد عمل مان را در برابر بیکار سازی و اخراج همکاران در دوره های مختلف رقم زد و در دفاع از آنها از پای ننشستیم و اجازه ندادیم احدی به خاطر مطالبه گری و حق خواهی از خانه خود اخراج شود. چاره‌ جویی ها، همفکری ها و همدلی ما بود که متحدمان ساخت و خیابان های شهر را به لرزه در آوردیم و فریاد حق طلبی مان که نه در اهواز بلکه در پهنه کشور طنین انداز شد.".
در پایان این بیانیه با اشاره به مقابله متحدانه با سرکوبگری های حکومت از عقب نشینی مدیریت و بازگشت موقت کارگران بر سر کار خود خبر داده و در آن چنین آمده است:"اکنون نیز به قدرت اعتصاب درخشان اخیر، تعلیق از کار و ممنوعیت ورود به شرکت همکاران برداشته و جبهه مقابل ما متعهد به بازبینی مجدد در طرح طبقه بندی مشاغل شده است، اما همچنان باقی مطالبات ما پاسخ نگرفته و مهم تر آن که تعدادی از همکاران شفق همچنان ممنوع الورود بوده و اکنون مدیرعامل فاسد شرکت هم تهدید به اخراج آنها کرده است. بازگشت ما به محل کار به معنی پذیرش شرایط موجود نیست، ما بارها و بارها ثابت کرده ایم اخراج هیچ کارگری را برنمی تابیم. آن که باید از این شرکت اخراج شود علی محمدی و مدیران فاسد تر از او هستند. ما بارها گفته ایم خط قرمز مان اخراج همکاران است، بنابراین هشدار می دهیم که دست از این بازی خطرناک بردارید. بازگشت ما به محل کار، فرصت مغتنمی است تا هم تجدید قوا کرده و هم خود را برای مقابله و مبارزه ای دیگر سازمان دهیم.". 
حرکت متحدانه و موضع محکم و قاطع کارگران گروه ملی فولاد اهواز الگویی آموزنده و درخشان از اتحاد مبارزاتی کارگری با اتکاء به مجمع عمومی کارگری و تصمیم گیری جمعی و برای مقابله با سیاستهای سرکوبگرانه و چپاولگرانه کارفرمایان و پیمانکاران و کل سیاستهای ضد کارگری حکومت است. از این تجربیات باید آموخت. زنده باد کارگران فولاد!
حزب کمونیست کارگری ایران
۸ اسفند ۱۴۰۲،  ۲۷  فوریه ۲۰۲۴

 

 

تجمعات بازنشستگان در اهواز و کرمانشاه 
امروز سه شنبه هشتم اسفند ماه در سی و نهمین هفته تجمع بازنشستگان کشوری، این بازنشستگان بار دیگر دراهواز و کرمانشاه در مقابل صندوق بازنشستگی تجمع داشتند و پیگیر خواستهای اعلام شده خود گردیدند. 
در کرمانشاه علیرغم سرمای شدید هوا، این تجمع با همراهی بازنشستگان تامین اجتماعی و مخابرات انجام گرفت و بازنشستگان شعار میدادند:"نه گرما، نه سرما نیست جلودار ما"، و "از بس دروغ شنیدیم ما دیگه رأی نمیدیم".
در اهواز نیز در این روز بازنشستگان کشوری در همراهی با بازنشستگان تامین اجتماعی در مقابل درب استانداری تجمع کرده و فریاد میزدند:"دشمن ما همین جاست  دروغ می‌گن آمریکاست "، "حمایتی ندیدیم به مجلس رای نمیدیم"، "فقر و فساد همین جاست، آقازاده آمریکاست"، "یک اختلاس کم بشه، مشکل ما حل میشه"، "از خوزستان تا تهران، مرگ بر مدیران"، "تجمع اعتراض حق مسلم ماست"، "کشوری، لشکری، فرهنگی، تامین اجتماعی اتحاد اتحاد"، و " وعده میدید،عمل کو؟ دشمنای دروغگو". 
بازنشستگان پیشتاز اتحاد مبارزاتی جنبش کارگری هستند و خود در عمل با تجمعات مشترکشان در جهت اتحاد بخش های مختلف بازنشستگان که مطالبات مشترکی اعتراضات آنها را به هم پیوند میدهد گام برداشته اند. بازنشستگان صدای اعتراض همه مردم هستند. از خواستها و مبارزاتشان وسیعا حمایت کنیم.

حزب کمونیست کارگری ایران
۸ اسفند ۱۴۰۲،  ۲۷  فوریه ۲۰۲۴

 

 

هفتمین روز اعتصاب و اعتراضات قدرتمند کارگران فولاد اهواز
"ننگ ما، مدیر الدنگ ما!"
امروز ۷ اسفند ماه اعتصاب  کارگران گروه ملی فولاد ایران در اهواز تداوم یافت. این کارگران از روز اول اسفند  در اعتراض  به تعلیق از کار و ممنوع الورود شدن شماری از همکاران معترض خود و اجرای ناقص طرح طبقه بندی مشاغل، و خلف وعده های مدیریت فاسد و مافیایی این شرکت در اعتصاب و اعتراض هستند. بنا بر خبر منتشر شده از سوی صدای مستقل گروه ملی فولاد اهواز در حرکت اعتراضی این روز کارگران اعتصابی خشمگین از ورود علی محمدی مدیر عامل فاسد به محوطه شرکت جلوگیری کردند. این کارگران بعد از تجمع در محوطه شرکت با فریاد شعار اعتراضی خود تا شهرک پیام دست به راهپیمایی زدند. 
مطالبات اصلی اعلام شده کارگران گروه ملی فولاد اهواز عبارتند از: رفع تعلیق از کار و ممنوعیت ورود کارگران اخراجی، اصلاح آیتم های طرح طبقه بندی، همسان سازی دستمزدها با شرکت های فولادی مشابه، قراردادی شدن نیروهای پیمانکاری و استعفای مدیر عامل. 
حرکت متحدانه کارگران فولاد الگوی آموزنده ای برای مقابله با سیاستهای سرکوبگرانه و چپاولگرانه کارفرمایان و پیمانکاران و کل سیاستهای ضد کارگری حکومت است. 
حزب کمونیست کارگری ایران
۷ اسفند ۱۴۰۲،  ۲۶  فوریه ۲۰۲۴

 

 


فراخوان بازنشستگان تامین اجتماعی: ۷ اسفند تجمع در تهران
 ادامه اعتصاب و تجمعات کارگران فولاد و واحد صنعتی ام دی اف
بازنشستگان و مستمری بگیران تأمین اجتماعی جهت پیگیری مطالباتشان و در ادامه اعتراضات گسترده خود برای  ساعت ده صبح روز دوشنبه ۷ اسفند به تجمع  مقابل سازمان برنامه و بودجه فراخوان داده اند. درمان رایگان و افزایش حقوق به بالای خط فقر سی میلیونی و تحصیل رایگان برای کودکان خواستهای اصلی بازنشستگان است. آنها همچنین به امنیتی کردن مبارزات اعتراض دارند. مطالبات بازنشستگان و اعتراض آنها علیه فقر و فساد موضوع اعتراض کل جامعه است. از خواستها و اعتراضات بازنشستگان وسیعا حمایت کنیم.
- روز گذشته پنجم اسفند اعتصاب و تجمع کارگران گروه ملی فولاد اهواز در اعتراض به تعلیق از کار و ممنوع الورود شدن تعدادی از همکاران خود و نیز اجرای ناقص طرح طبقه بندی مشاغل و خلف وعده های مدیریت فاسد شرکت تداوم یافت. در این روز کارگران با بستن درهای شرکت از ورود مدیران به شرکت و خروج محصول جلوگیری کردند. کارگران اعلام کرده اند که  تا وقتی از همکارانشان رفع تعلیق نشود و به خواستهایشان پاسخ داده نشود اعتصاب آنان ادامه خواهد داشت
امروز یکشنبه ششم اسفند کارگران واحد صنعتیMDF  هفت تپه در اعتراض به شرایط سخت معیشتی و کار خود و برای پیگیری مطالباتشان برای دومین روز متوالی تجمع کردند. این کارگران دراین روز  با درب بسته شرکت مواجه شدند. طاهر خانی مدیر شرکت برای عقب زدن کارگران دست به این اقدام زده و از ورود کارگران به شرکت ممانعت به عمل آورد. این موضوع بر خشم کارگران بیشتر دامن زده و اعتراض آنها ادامه دارد.
.
حزب کمونیست کارگری ایران
۶ اسفند ۱۴۰۲،  ۲۵  فوریه ۲۰۲۴

 


اخبار نفت:شماره ۸۸
ادامه اعتراضات کارگران ارکان ثالث پارس جنوبی،‌ کارگران رسمی نفت فلات قاره در سیری
صبح امروز ششم اسفند ماه تجمعات اعتراضی کارگران ارکان ثالث در پالایشگاه های ششم ،هشتم و دهم پارس جنوبی وارد دومین روز خود شد.  اهم مطالبات کارگران ارکان ثالث پارس جنوبی عبارتند از: حذف کامل شرکتهای پیمانکاری واسطه تامین نیروی انسانی، اصلاح و اجرای کامل طرح طبقه بندی مشاغل، پرداخت بدون تبعیض مزد و مزایا و رفاهیات برابر با سایر ارکان نفت، بازگشت به کار فوری رانندگان تعلیق شده از کار، اصلاح مفاد قرارداد مستقیم آنها با پیمانکاران مجری پروژه ها، اجرای مرخصی ۲ به ۲ برای رانندگان و کلیه کارگران پشتیبانی شرکتهای پیمانکاری و...
شورای سازماندهی اعتراضات کارگران غیر رسمی نفت (ارکان ثالث) ضمن گزارش این خبر خواهان پیوستن همکاران خود  در سایر بخشهای عملیاتی و بهره برداری نفت به این اعتراضات شده است. مطالبه حذف پیمانکاران یک مطالبه سراسری در نفت است . بخش بزرگی از کارگران نفت و مراکز دیگر کارگری به این شیوه برده وار به کار گرفته میشود و کار پیمانی  یک سیاست ساختاری حکومت است. از اعتراضات کارگران ارکان ثالث وسیعا پشتیبانی کنیم.
خبر دیگر اینکه در این روز کارگران رسمی نفت در فلات قاره در سیری نیز در ادامه اعتراضات خود به تعرضات معیشتی حکومت دست به تجمع زدند. خواستهای کارگران رسمی نفت سراسری است و عبارتند از: برکناری مدیران نالایق و فاسد، حذف سقف حقوق، اصلاح کف حقوق، حذف محدودیت حق‌سنوات بازنشستگی، اجرای کامل ماده۱۰ و پرداخت معوقات آن،  عدم تفکیک مشاغل در مناطق عملیاتی، و عدم دست‌درازی به  صندوق بازنشستگی نفت.
حزب کمونیست کارگری ایران
۶ اسفند  ۱۴۰۲،  ۲۵ فوریه ۲۰۲۴


اخبار نفت:شماره ۸۹
سومین روز تجمع اعتراضی کارگران ارکان ثالث پالایشگاه ششم پارس جنوبی
روز هفت اسفند اعتصاب کارگران ارکان ثالث در پالایشگاه ششم پارس جنوبی برای پیگیری مطالبات اعلام شده خود وارد سومین روز خود شد. شورای سازماندهی اعتراضات کارگران غیر رسمی نفت (ارکان ثالث) ضمن گزارش این خبر مینویسد: "اتحادیه صنف کارگری استان بوشهر سد راه اعتراضات ما کارگران، دقیقا کمی قبل از روز ۲۲ بهمن اعلام نمود که مدیریت ارشد نفت از ما فرصت ده روزه خواسته تا خواسته هایمان را محقق کند. حالا اما بیانیه داده اند که با عرض تأسف! همه راههای قانونی طی شده اما مدیران و مسئولان پاسخگوی مطالبات ما نیستند". 
شورای سازماندهی اعتراضات کارگری غیر رسمی نفت در ادامه از اعتراضات کارگران گروه ملی فولاد اهواز که  هم اکنون در خیابان هستند اعلام حمایت و پشتیبانی کرده و مینویسد:"دوره دستبوسی ها و انتظار لطف و مرحمت از بالا به پایان رسیده، ما همچنان به اعتراضات خود تا تحقق کامل خواسته هایمان ادامه داده و کارگران سایر بخشهای نفت را به این اعتراضات فرامیخوانیم".
اهم مطالبات اعلام شده کارگران ارکان ثالث پارس جنوبی عبارتند از: حذف شرکتهای پیمانکاری، اجرای کامل طرح طبقه بندی مشاغل و افزایش مزد و مزایا و.... 
حذف پیمانکاران یک مطالبه سراسری کارگری در نفت و در سطح جامعه است. از اعتراضات کارگران نفت وسیعا حمایت کنیم.
حزب کمونیست کارگری ایران
۷ اسفند  ۱۴۰۲،  ۲۶ فوریه ۲۰۲۴