آزادی و استرداد حمید نوری محکوم است و چند مطلب دیگر

شخصی سازی فونت
  • کوچکتر کوچک متوسط بزرگ بزرگتر
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

حزب کمونیست کارگری ایران: آزادی حمید نوری بوسیله دولت سوئد در برابر آزادی دو شهروند سوئدی  تسلیم شدن این دولت به گروگان گیری و باج خواهی جمهوری اسلامی است.  در یک اقدام فضاحت‌بار، دو شهروند سوئدی که بدون هیچ جرمی بوسیله جمهوری اسلامی گروگان گرفته شده بودند با یک زندانی جنایتکار که طی بیش از نود جلسه محاکمه علنی و نزدیک به صد شاکی و شاهد، به جرم جنایت جنگی و جنایت علیه بشریت و مشارکت مستقیم در قتل‌عام زندانیان سیاسی در دهه ۶۰ محکو شده بود، مبادله گردید! این شرم آور است!

آزادی حمید نوری بعد از تحمل ٤ و سال و نیم زندان و استردادش به ایران، بازگرداندن یک قاتل به محل ارتکاب جرم است. این اقدام دولت سوئد هم از نظر قضائی و هم از لحاظ سیاسی عملی به غایت ارتجاعی و ضد مردمی است که باید از جانب هر نیروی آزادیخواهی قاطعانه محکوم شود.
 
 آزادی شهروندان سوئدی و همه کسانی که بوسیله  جمهوری اسلامی به گروگان گرفته شده اند از جمله آزادی احمدرضا جلالی باید یک امر همه آزادیخواهان باشد اما تسلیم شدن به سیاست گروگانگیری جمهوری اسلامی راه حل نیست بلکه ترغیب تروریستهای حاکم بر ایران  بر ادامه این سیاست ضدانسانی است. آزادی و استرداد  تبادل زندانیان و یا اسرا  بین دو دولت در حال جنگ نیست، بلکه تمکین به تروریسم اسلامی است. حمید نوری اسیر جنگی نبود، در یک داگاه علنی و شفاف و منصفانه به جرم جنایت علیه مردم ایران محکوم شده بود و آزادی و بازگشت او به ایران، مانند آزادی اسدالله اسدی از جانب دولت بلژیک، بیانگر سازش این دولتها با یکی از  جنایتکارترین و رسوا ترین حکومتهای عصر حاضر است. 

این زد و بند  اما ذره‌ای از تأثیر پیروزمندانه افشا جنایات بیشماری اسلامی در محاکمات حمید نوری  نمی‌کاهد. جنبش عظیم دادخواهی با پیروزی و قدرت، با مستندات غیرقابل انکار، با بیدار کردن  وجدان   بشریت متمدن در سطح بین‌المللی، توانست  کشتار خونین و جنایات دهه ۶۰ و هولاکاست اسلامی را رسما در دادگاهی حقیقی و معتبر و با صلاحیت جهانی، ثابت کند!
 
 این یک دستاورد مهم مردم ایران است و قابل بازپس گرفتن نیست. باید تلاش کرد که همه سران و مقامات جنایتکار جمهوری اسلامی در دادگاههای بین المللی محاکمه و به جرم جنایت علیه بشریت محکوم شوند. آزادی حمید نوری ها و اسدالله اسدی ها نه تنها نباید ما را در پیگیری تعقیب و محاکمه جانیان حاکم بر ایران سست و مردد کند بلکه برعکس باید با عزم و اراده و تلاشی دو چندان مبارزه برای تعقیب و محاکمه همه سران و مقامات جمهوری اسلامی و بایکوت جهانی این رژیم جانی را پی گرفت. این نبردی است علیه رژیم جنایتکار جمهوری اسلامی  و علیه هر نوع سازشی با  این رژیم!  
 
ما همه فعالین جنبش دادخواهی و دست اندرکاران انقلاب زن زندگی آزادی را به مبارزه متحد برای محاکمه سران و مقامات جمهوری اسلامی و بایکوت جهانی این رژیم فوق ارتجاعی و ضد انسانی فرا میخوانیم.
         
 
حزب کمونیست کارگری ایران
۲۶ خرداد ۱۴۰۳، ۱۵ ژوئن ۲۰۲۴

 

از خوزستان چه خبر؟
اخبار هفته: واحد خوزستان کمیته سازمانده حزب کمونیست کارگری
۱۳ تا ۱۸ خرداد ۱۴۰۳

جمعه ۲۵ خرداد
-روح الله خسروی زندانی سیاسی، علیرغم گذشت بیش از ۹ ماه از زمان بازداشت، کماکان در  زندان شیبان  اهواز به صورت بلاتکلیف در بند است. او در اول شهریور ۱۴۰۲ توسط نیروهای سرکوبگر امنیتی در ایذه دستگیر شد و تاکنون از حق ملاقات و دسترسی به وکیل منتخب محروم بوده است. خسروی پیش از دستگیری، از مادرش سرپرستی میکرد و تداوم بازداشت او، تاثیر مخربی بر وضعیت بیماری مادرش داشته است.
پنجشنبه ۲۴ خرداد
-اعتصاب کارگران شهرداری سربندر در اعتراض به سه ماه عدم پرداخت حقوق و حق بیمه‌ی خود وارد پنجمین روز شده و کارگران اعتصابی از جمع آوری زباله ها در سطح شهر خودداری کرده و با تجمع در مقابل ساختمان شهرداری و شورای شهر پیگیر مطالباتشان شدند.
- قراز بازداشت امان جلالی نژاد، معلم اهل  اهواز، پس از گذشت بیش از ۶۵ روز از زمان بازداشت در  زندان شیبان، به مدت یک ماه دیگر تمدید شد. وی  روز دوشنبه بیست و یکم خردادماه، در شعبه ۱۳  دادسرای انقلاب  اهواز تحت عنوان تبلیغ علیه نظام تفهیم اتهام شد. 

چهارشنبه ۲۳ خرداد
- به گزارش شورای هماهنگی تشکلهای صنفی فرهنگیان ایران زندانی سیاسی، نجات انور حمیدی ، در اسفند ۹۷ برای اجرای حکم ۱۵ سال حبس به زندان سپیدار اهواز منتقل شد. وی در طول دوران حبس حتی یک روز مرخصی استعلاجی هم نداشته است. نجات انور حمیدی از اختلال در عملکرد تیروئید، فشار خون، چربی خون و سردرد مزمن رنج می‌برد. او همچنین از ناحیه هر دو چشم دچار آب مروارید است و به دلیل عدم رسیدگی دچار خونریزی هم شده است. شکنجه دارویی یعنی عدم دسترسی زندانیان به خدمات پزشکی از شکنجه های سیستماتیک حکومت برای آزار و اذیت زندانیان است که با هدف مرعوب ساختن زندانیان انجام می‌شود.
  سه شنبه ۲۲ خرداد
- هوای ۹ شهر خوزستان در وضعیت ناسالم قرار گرفت. طبق اعلام سامانه پایش کیفی هوای کشور، براساس اندازه‌گیری ذرات معلق با اندازه ۲.۵ میکرون، وضعیت هوا در بندر ماهشهر با شاخص ۱۵۵ میکروگرم بر متر مکعب در وضعیت قرمز و ناسالم برای همه گروه‌های سنی قرار داشت. همچنین وضعیت هوا در شهر آبادان ۱۱۶، امیدیه ۱۰۵، اندیمشک ۱۲۲، ایستگاه‌های استانداری، نیوساید و پادادشهر در اهواز به ترتیب ۱۴۷، ۱۴۵ و ۱۴۶، خرمشهر ۱۳۲، شادگان ۱۲۸، شوشتر ۱۳۶و هویزه ۱۰۳ در وضعیت نارنجی و ناسالم برای گروه‌های حساس گزارش شده است. آلودگی هوا یکی از تبعات تخریب محیط زیستی و یکی از موضوعات اعتراضی مردم در خوزستان است. 
-  مریم زلکی از بازداشت شدگان تجمع متحدانه ۱۱ اردیبهشت ماه ۱۴۰۳ بازنشستگان کشوری، فرهنگیان و تامین اجتماعی اهواز  با قرار وثیقه و بطور موقت آزاد شد. در این تجمع بازنشستگان بخشهای مختلف همراه با خانواده هایشان در مقابل درب اداره کل سازمان تامین اجتماعی در اهواز تجمع و اعتراض کردند و برخواستهایشان تاکید کردند. مریم زلکی  باید بدون قید و شرط آزاد شود و پرونده امنیتی اش بسته شود.
- هوشنگ آل‌محمدی، ساکن ایذه علیرغم گذشت ۱۵روز از زمان دستگیری، کماکان به صورت بلاتکلیف در بازداشتگاه اطلاعات سپاه اهواز بسر می‌برد. او ۶۳ سال دارد و در تاریخ ۸خرداد سال جاری، توسط ماموران اطلاعات سپاه بدون ارائه حکم قضایی در منزل شخصی اش در ایذه بازداشت شد  و سپس طی یک تماس تلفنی کوتاه با خانواده از انتقالش به بازداشتگاه نهاد مذکور در اهواز خبر داد.
دوشنبه ۲۱ خرداد
-  ۲۱ خرداد بازنشستگان مخابرات همچون دوشنبه های گذشته در اهواز دست به تجمع زدند و پیگیر مطالباتشان شدند. 
- تجمع جمعی از جوانان جویای کارهفت تپه نسبت به بیکاری وعده های توخالی مسئولان مقابل مجتمع کشت وصنعت هفت تپه ۴۱ روزه شد.
یکشنبه ۲۰ خرداد
- بازنشستگان تامین اجتماعی در همراهی با بخش های دیگر بازنشستگان به روال یکشنبه های هر هفته در اعتراض به فقر و بی تامینی در شهرهای اهواز و  شوش تجمع و اعتراض کردند.  
در شوش بازنشستگان از شهرهای کرخه، هفت تپه و شوش در گرمای بالای پنجاه درجه تجمع کردند و با فریاد شعارهایشان صدای اعتراض خود را بلند کردند. بازنشستگان شعار میدادند:"کشور شده چند پاره بخور بخور تو کاره"، "گرانی تورم بلای جان مردم "، " معیشت، منزلت، حق مسلم ماست"، "زیر بار تورم، شکسته پشت مردم"، و "ننگ ما ننگ ما مخبر الدنگ ما".  راهپیمایی و تجمع بازنشستگان تامین اجتماعی شوش در اعتراض به فقر، تورم و گرانی ،  دستمزدهای ناچیز و نامساعد، به  فساد و غارت، به تبعیض و نابرابری ها بود. 
- کارگران بازنشسته صنعت فولاد در اهواز در اعتراض به سطح نازل حقوقها و اجرا نشدن همسان سازی که می تواند بهبودی در دریافتی های آنها ایجاد کند و نیز عدم پرداخت مطالبات معوقه  وخدمات درمانی ناکافی مقابل صندوق بازنشستگی تجمع کردند. درمان رایگان یک خواست سراسری بازنشستگان است.
۲۵ خرداد  ۱۴۰۳، ۱۴ ژوئن  ۲۰۲۴

 

روز جهانی زندانیان سیاسی در ایران
روز مبارزه برای آزادی بی ‌قید و شرط زندانیان سیاسی است!

۳۰ خرداد مصادف با ۲۰ ژوئن، سالروز هولوکاست اسلامی، دستگیری و شکنجه و قتل عام و کشتار هزاران زندانی سیاسی در دهه ۶۰ و سرکوب بیرحمانه نسلی از انقلابیون به پا خواسته علیه جمهوری اسلامی است. ۳۰ خرداد تاریخ واقعی سیطره حاکمیت اسلامی و جنایتی مکرر است که در۳۰ خرداد سال ۸۸ با خون پاشیدن به خیزش اعتراضی مردم برای به زیر کشیدن جمهوری اسلامی و حمله و گلوله‌باران تظاهراتها، به قتل رساندن ندا آقا سلطان‌ها و دستگیری و زندان و شکنجه  چندین هزار نفر از مردم به پاخاسته بدل شد.

کمیته آزادی زندانیان سیاسی بیست ژوئن هر سال را بعنوان روز جهانی زندانیان سیاسی اعلام کرد تا با شناساندن این روز و یادآوری جنایات بیشمار حکومت اسلامی، دفاع از زندانیان سیاسی، صدای رسای خانواده‌‌های دادخواه و داغدار در ایران به خواست و مطالبه‌ای جهانی بدل گردد. 

خیزش انقلابی زن زندگی آزادی امر فوری آزادی بی‌قید و شرط کلیه زندانیان سیاسی را بعنوان یکی از مهم‌ترین خواست‌های جنبش اعتراضی مردم ایران، به پرچم تمامی اعتراضات در داخل و در خارج کشور بدل کرد. 

یکشنبه ۱۶ ژوئن امسال کمیته مبارزه برای آزادی زندانیان سیاسی، با برپایی کنفرانس بزرگی با سخنرانی حداقل ۲۴ فعال سیاسی از طیف‌های مختلف و اعلام فراخوان یک هفته اعتراض در خارج کشور از ۱۵ تا ۲۳ ژوئن برای دفاع از آزادی فوری و بی قید و شرط کلیه زندانیان سیاسی، آزادی بیان و علیه تهدیدها و سرکوبگری‌های حکومت اسلامی اعلام کرده است.

مردم آزادیخواه و مبارز
با شرکت در این کنفرانس بصورت حضوری در شهر تورنتو کانادا و بصورت آنلاین در سایر نقاط جهان و با  حضور فعال در هفته اعتراضی صف مبارزه برای آزادی زندانیان سیاسی را تقویت کنید. با در دست داشتن تصاویر زندانیان سیاسی در تظاهرات‌های این هفته اعتراضی فعالانه شرکت کنید و یا خود هر جا که هستید تجمعی سازمان بدهید. 

تشکیلات خارج کشور حزب کمونیست کارگری با حمایت از ابتکار کمیته زندانیان سیاسی و دفاع بیدریغ از زندانیان سیاسی و خانواده‌های آنان، همه شما مردم آزادیخواه و مبارز را به شرکت فعال و رزمنده برای آزادی زندانیان سیاسی و جهانی کردن فریاد آزادی‌ خواهی آنان فرا می‌خواند.

تشکیلات خارج کشور حزب کمونیست کارگری ایران
۱۴ ژوئن ۲۰۲۴

تجمعات اعتراضی که تاکنون اعلام شده است:
سوئد:
گوتنبرگ: شنبه ۱۵ ژوئن ساعت ۱۴ Drottningtorget

استکهلم:  پنجشنبه ۲۰ ژوئن ساعت ۱۴ Sturegatan Sundbyberg

بوروس: پنجشنبه ۲۰ ژوئن ساعت ۱۴ Storagatan

مالمو: شنبه ۲۲ ژوئن ساعت ۱۳ Gustav Adolf torg

آلمان:
کلن: جمعه ۲۱ ژوئن ساعت ۱۷ Neumarket

فرانکفورت: شنبه ۲۲ ژوئن مقابل کنسولگری جمهوری اسلامی ایران 

کانادا:
ونکوور: شنبه ۲۲ ژوئن ساعت ۱۴ مقابل Art Gallery