از فراخوان دادخواهان به مناسبت سالروز انقلاب زن زندگی آزادی حمایت میکنیم و یک مطلب دیگر

شخصی سازی فونت
  • کوچکتر کوچک متوسط بزرگ بزرگتر
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

 نهاد دادخواهان در بیانیه ای منتشر شده در کانال تلگرامی خود در فراخوانی با عنوان " ۲۵ شهریور ،  روز مهسا  یک روز تاریخی است" از همگان خواسته است که روز ۲۵ شهریور را به روز دادخواهی و به روز اعتراض سراسری تبدیل کنند. در بخشی از این فراخوان چنین آمده است: " ۲۵ شهریور،  روز مهسا  یک روز تاریخی است. روزی که عزیزان ما به پاس زندگی و با اسم رمز مهسا  به خیابان آمدند و فریاد  " زن زندگی آزادی " سر دادند .

ما نیز از این پس به قدرت  اتحادمان ،۲۵ شهریور ، روز مهسا را به روز دادخواهی زندگی بدل خواهیم کرد .کارهایمان را تعطیل می کنیم و  مزار و محل کشته شدن عزیزانمان را گلباران می کنیم .از همه انسانهایی که معنی زندگی را در آزادی می دانند می خواهیم با هر شکلی که می توانند این روز را به روز اعتراض سراسری بدل سازند. 
با سر دادن شعر و ترانه و سرودهایی که یادآور عزیزان جانباخته مان است یادشان را جاودانه سازیم و حق شادی و رفاه  را فریاد کنیم.  دیوارهای شهر را از نام و عکس  عزیزان جانباخته مان  پر کنیم  و  هر کوی و برزن صدای دادخواهی را به هر شکلی  بلند کرده  و خواب آسوده را از چشمان جنایتکاران قاتل برهانیم.
بعد از روز مهسا هر روز سالگرد عزیزی در راه است که یادآور اعتراضات به حق ماست.
 از همه تشکلها و نهادهای مدافع حقوق انسانی میخواهیم که روز مهسا را به روز  همبستگی سراسری و دادخواهی زندگی  بدل سازیم. ما جز زندگی چیزی نمی خواهیم و آزادی حق ماست و به قدرت اتحاد مان پیروز می شویم".
دادخواهان در بیانیه خود همچنین به سرکوبگری های حکومت اشاره کرده و قاطعانه اعلام میدارند:
" امروز یکسال از  قتل مهسا(ژینا) امینی  که  اسم رمز اعتراض به حق ما شد،  می گذرد و پاسخ حاکمان به ما گلوله های آتشینی بود که  صدها جان عزیزانمان را  به کام مرگ کشاند  و مجروحانی که  چشم هایشان را از دست دادند .و  هزاران خانواده که به صف دادخواهان پیوسته ایم. بازماندگانی که دیگر زندگی برایمان جز دادخواهی معنایی ندارد و هم اینک با نزدیک شدن به  سالگرد انقلاب مهسا دستگاه  امنیتی سرکوبگر  اقدام به دستگیری و زندان و تهدید  دادخواهان کرده است. در حالیکه ما عزیزانمان  را از دست داده ایم و دیگر حتی  مرگ نیز برایمان هراسی ندارد و  شاهد پاسخ  مشترک و متحدانه خانواده های دادخواه به موج سرکوب جدید حاکمان بوده ایم که بین ما با تن بی‌جان جگرگوشه‌هایمان بر دوش‌ و شما با زندان‌ها و شلاق‌ها و تهدیدهایتان، تنها یک جمله باقی‌ست:  قسم به خون یاران؛ایستاده‌ایم تا پایان". و با اشاره به بازتاب قدرتمند جنبش دادخواهی در سطح جهان و از جمله بیانیه عفو بین الملل  در نزدیکی  اولین سالگرد روزمهسا با خواست بازداشت آمرین و عاملین جنایاتی که در انقلاب زن زندگی آزادی بر مردم وارد شده مینویسند:"ما می توانیم به قدرت اتحاد و همبستگی هایمان زندگی که از ما سلب کرده اند  را از چنگال کثیف جنایتکاران سرکوبگر رها سازیم و تمام آمرین و عاملین کشتارهای چندین ساله شان را به میز محاکمه و عدالت بکشانیم". 
حزب کمونیست کارگری به همه دادخواهان که چنین با قدرت ایستاده و فریاد دادخواهی سر میدهند درود می فرستد و از فراخوان آنها به اعلام روز ۲۵ شهریور به عنوان روز اعتراض و دادخواهی سراسری مردم در تداوم انقلاب زن زندگی آزادی حمایت میکند. ما همصدا با دادخواهان بر محاکمه تک تک سران این حکومت در دادگاههای بین المللی تاکید داریم. 
حزب کمونیست کارگری ایران
۷ مرداد ۱۴۰۲،  ۲۹ اوت   ۲۰۲۳
متن کامل بیانیه دادخواهان:
بیانیه دادخواهان به مناسبت  سالگرد انقلاب مهسا
۲۵ شهریور ،  روز مهسا  یک روز تاریخی است
به روز  #۲۵_شهریور اولین #سالگرد_مهسا_امینی نزدیک می شویم. روزی که مهسا دختر جوان ما به سادگی توسط ماموران پلید گشت ارشاد حکومت کشته شد و فیلم آخرین  لحظات جان باختن وی خشم مردم به جان آمده را به انفجاری بدل کرد
به دنبال قتل مهسا اعتراضاتی شروع شد که  مردم  از آن به عنوان انقلاب مهسا (ژینا) یاد می کنند.
انقلابی که زندگی را طلب می کند و فریادش #زن_زندگی_آزادی است.
مروز یکسال از  قتل مهسا(ژینا) امینی  که  اسم رمز اعتراض به حق ما شد،  می گذرد و پاسخ حاکمان به ما گلوله های آتشینی بود که  صدها جان عزیزانمان را  به کام مرگ کشاند  و مجروحانی که  چشم هایشان را از دست دادند .و  هزاران خانواده که به صف دادخواهان پیوسته ایم.
بازماندگانی که دیگر زندگی برایمان جز دادخواهی معنایی ندارد و هم اینک با نزدیک شدن به #سالکرد_انقلاب_مهسا دستگاه  امنیتی سرکوبگر  اقدام به دستگیری و زندان و تهدید  دادخواهان کرده است.
در حالیکه ما عزیزانمان  را از دست داده ایم و دیگر حتی  مرگ نیز برایمان هراسی ندارد و  شاهد پاسخ  مشترک و متحدانه خانواده های دادخواه به موج سرکوب جدید حاکمان بوده ایم که بین ما با تن بی‌جان جگرگوشه‌هایمان بر دوش‌ و شما با زندان‌ها و شلاق‌ها و تهدیدهایتان، تنها یک جمله باقی‌ست: 
«قسم به خون یاران؛#ایستاده‌ایم_تا_پایان.
همچنین به همراه مردمی که  هرگز تنهایمان نگذاشتند و با اشکال  مختلف از ما  حمایت و پشتیبانی  کردند، توانستیم با همصدایی هایمان گوش دنیا را پر کنیم و اینک در نزدیکی  اولین سالگرد  #روز_مهسا شاهد صدور بیانیه ای از طرف سازمان عفو بین الملل بوده ایم  که  به فشارهای سیستماتیکی وارد آمده بر  دادخواهان و ظلم هایی که در حق خانواده ها روا داشته می شود اشاره کرده و از  اینکه حتی به سنگ مزار جانباختگان نیز رحم نمی کنند .
همچنین در بخشی از بیانیه فوق آمده  :«با توجه به نظام‌مند بودن مصونیت از مجازات در ایران، عفو بین‌الملل از همه دولت‌ها می‌خواهد که از صلاحیت قضایی جهانی استفاده کنند و برای مقامات ایرانی از جمله آنهایی که مسئولیت فرماندهی دارند، حکم بازداشت صادر شود."
این  قدمی در راه نتیجه بخش بودن مبارزاتمان است و برای ما امید بخش است. 
ما می توانیم به قدرت اتحاد و همبستگی هایمان زندگی که از ما سلب کرده اند  را از چنگال کثیف جنایتکاران سرکوبگر رها سازیم و تمام آمرین و عاملین کشتارهای چندین ساله شان را به میز محاکمه و عدالت بکشانیم  
۲۵ شهریور ، #روز_مهسا  یک روز تاریخی است روزی که عزیزان ما به پاس زندگی و با اسم رمز مهسا  به خیابان آمدند و فریاد  " زن زندگی آزادی " سر دادند 
ما نیز از این پس به قدرت  اتحادمان ،۲۵ شهریور ، روز مهسا را به روز دادخواهی زندگی بدل خواهیم کرد .
کارهایمان را تعطیل می کنیم و  مزار و محل کشته شدن عزیزانمان را گلباران می کنیم .
از همه انسانهایی که معنی زندگی را در آزادی می دانند می خواهیم با هر شکلی که می توانند این روز را به روز اعتراض سراسری بدل سازند. 
با سر دادن شعر و ترانه و سرودهایی که یادآور عزیزان جانباخته مان است یادشان را جاودانه سازیم و حق شادی و رفاه  را فریاد کنیم.
  دیوارهای شهر را از نام و عکس  عزیران جانباخته مان  پر کنیم  و  هر کوی و برزن صدای دادخواهی را به هر شکلی  بلند کرده  و خواب آسوده را از چشمان جنایتکاران قاتل برهانیم.
بعد از روز مهسا هر روز سالگرد عزیزی در راه است که یادآور اعتراضات به حق ماست.
 از همه تشکلها و نهادهای مدافع حقوق انسانی میخواهیم که روز مهسا را به روز  همبستگی سراسری و دادخواهی زندگی  بدل سازیم. ما جز زندگی چیزی نمی خواهیم و آزادی حق ماست و به قدرت اتحاد مان پیروز می شویم.
زنده باد #انقلاب_مهسا 
#دادخواهان 
شهریور ۱۴۰۲
#نه_میبخشیم_نه_فراموش_میکنیم 
#ایستاده‌ایم_تا_پایان. 
#محاکمه_آمرین_عاملین 
#زن_زندگی_آزادی 
#انقلاب_مهسا

 

 

 

 

 

 


تجمعات اعتراضی با شکوه معلمان بازنشسته
رییسی،قالیباف، این آخرین پیامست، جنبش بازنشسته آماده قیامست
روز  ۷ شهریور بازنشستگان کشوری از جمله معلمان بازنشسته در یکی دیگر از سه شنبه های اعتراضی خود در مقابل ساختمان صندوقهای بازنشستگی در شهرهای مختلف تجمع کردند. اعتراض آنان همانند دیگر بخش های بازنشستگان  به فقر و گرانی، به اختلاسها و تبعیض و به سرکوبگری های حکومت و ادامه بازداشت معلمان معترض است.  در این اعتراضات بازنشستگان با شعار "معلم زندانی آزاد باید گردد" بر  آزادی بدون قید و شرط معلمان زندانی تاکید کردند.  در این روز بازنشستگان کشوری در شهرهایی چون اردبیل، سنندج، ارومیه، تبریز، پلدختر، کرمانشاه، ایلام، یزد، کوهدشت، خرم آباد، و قزوین تجمع کردند.  
در تجمع معلمان در اردبیل در این روز یکی از معلمان به اسم غلامرضا اصغری بازداشت شد و تجمع کنندگان با خشم و اعتراض شعار میدادند: "غلامرضا اصغری آزاد باید گردد". 
در کرمانشاه جمعیت زیادی شرکت داشتند و حضور زنان چشمگیر بود.در این تجمع یکی از معلمان با شعارهایی چون "معلم بیدار است از زندان بیزار است"، "معلم زندانی آزاد باید گردد" بر عزم معلمان برای مبارزه تاکید کرد و مورد حمایت همه شرکت کنندگان قرار گرفت. در این حرکت اعتراضی بنر بزرگی با شعار "معیشت، منزلت ، حق مسم ماست"، توجه ها را بخود جلب میکرد.
در یزد بازنشستگان شعار میدادند: یک اختلاس کم بشه مشکل ما حل میشه و دست نوشته هایی با مضمون خواستهایشان را در دست داشتند. از جمله تحصیل رایگان، فقط  کف خیابان بدست میاد حقمون بر دسته نوشته ها می درخشید. 
در سنندج بازنشستگان شعار میدادند:" تا اخراج، تا زندان، ایستادگی تا پایان!"، 
از دیگر شعارهای بازنشستگان کشوری عبارت بودند از: " وزیر بی‌کفایت استعفا استعفا"، "تورم، گرانی بلای جان مردم"،  "همسانسازی کجا بود دروغ بود ریا بود"، " نه مجلس، نه دولت، نیستن به فکر ملت!"، "ما همه همبسته ایم، از وعده ها خسته ایم"، " بازنشسته بیدار است، ازتبعیض بیزار است"،" نه وعده نه بازی ، اجرای همسان‌سازی"، "حقوق نصفه‌نیمه سکوت کنی همینه"، " معیشت، درمان و رفاه، حق مسلم ماست"، "اجرای همسان‌سازی، بدون حقه‌بازی"، "بازنشسته می میرد، ذلت نمی پذیرد"، و "گرانی تورم شکسته پشت مردم". 
شعارهای اعتراضی بازنشستگان فریاد رسای اعتراض کل جامعه است. شاغل و بازنشسته اتحاد  اتحاد و لشکری، کشوری فولادی تامین اجتماعی اتحاد اتحاد دو شعار کلیدی اعتراضات آنها و فراخوانی به تجمعات بزرگ میلیونی کارگری است. حزب کمونیست کارگری حمایت قاطع خود را از مبارزات بازنشستگان اعلام می دارد و بر اتحاد مبارزاتی بخش های مختلف بازنشستگان که ۲۵ میلیون جمعیت را شام می شوند و اتحاد کارگران شاغل و بازنشسته تاکید دارد.  از مبارزات بازنشستگان باید وسیعا حمایت و پشتیبانی کرد. 
گفتنی است که امروز هفتم شهریور  اعتراضات کارگران ماشین سازی در اراک  وارد پانزدهمین روز خود شد. این کارگران با شعار "کارگر داد بزن حقتو فریاد بزن" پیگیر مطالباتشان شدند. اعتراض این کارگران همچون دیگر بخش های کارگری به شرایط بد معیشتی و کاری و عدم پاسخگویی به خواستهایشان است.  
حزب کمونیست کارگری ایران
۷ مرداد ۱۴۰۲،  ۲۹ اوت   ۲۰۲۳