اخبار نفت:شماره : ۲۰- ۲۱  تجمع اعتراضی کارگران قراردادی نفت در اهواز. تجمعات پرستاران، دو اطلاعیه و چند خبر دیگر

شخصی سازی فونت
  • کوچکتر کوچک متوسط بزرگ بزرگتر
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

حزب کمونیست کارگری ایران:  بنا بر گزارش منتشر شده از سوی شورای سازماندهی اعتراضات کارگران پیمانی نفت امروز بیست و هفت آبان کارگران قراردادی وزارت نفت شاغل در مناطق نفتخیز جنوب، در اعتراض به وضع معیشتی و شغلی خود و قرارداد موقت  کاری دست به تجمع زدند.   پایان ۱۲ سال بلاتکلیفی و سرگردانی در قوانین کارگری و کارمندی، تبدیل وضعیت به استخدام معین، اصلاح فرمول پاداش طبق مدل پرسنل رسمی ‌و قرارداد معین و اعمال کامل و بی قید و شرط مصوبه ساماندهی دی ماه ۱۴۰۰ خواستهای فوری اعلام شده این کارگران است.

گروههایی از کارگران قراردادی (قرارداد معین) ستادی مناطق نفتخیز جنوب، فلات قاره و منطقه ۱ عملیات انتقال گاز میانکوه با خواست قراردادهای مستقیم و رسمی مقابل ساختمان چهار طبقه (مدیریت مناطق نفتخیز) در اهواز تجمع داشتند و اعتراض خود را به انواع مختلف قراردادهای کاری از جمله در اشکال قراردادهای حجمی، مدت زمان معین و ارکان ثالث اعلام داشته و خواستار استخدام رسمی خود شدند. این کارگران اولتیماتوم داده بودند که در صورت اجرایی نشدن خواستشان اعتراضاتشان را گسترده تر به پیش خواهند برد و  دامنه آن به جزایر و سکوهای عملیاتی نفت کشیده خواهد شد. به این ترتیب در کنار اعتراضات و تجمعات کارگران رسمی، اعتراضات کارگران قراردادی در نفت نیز دارد به جریان می افتد و با توجه به گستردگی قراردادهای موقت در این مرکز کلیدی کارگری دامنه این اعتراضات بسیار وسییع خواهد بود.
اعتراضات در نفت این شاهرگ اقتصادی حکومت گسترده است و بخش های مختلف آنرا در بر میگیرد و هر روزه است. این گستردگی حرکت اعتراضات کارگری در نفت را بسوی سراسری شدن نشان میدهد و بدون شک شرایط را برای اعتصابات سراسری درسطح جامعه فراهم تر میکند. حمایت ها از نفت نیز گسترش یافته و در همین مدت دانشجویان از دانشگاههای مختلف، هفت تشکل از کارگران، بازنشستگان و مدافع حقوق زن و نیز پرستاران از مبارزات کارگران نفت اعلام حمایت کرده اند. این همبستگی باید گسترش یابد. وسیعا به کارزار حمایت از کارگران نفت بپیوندید.  

پیش بسوی اعتصابات سراسری
حزب کمونیست کارگری ایران
۲۷ آبان ۱۴۰۲،  ۱۸ نوامبر  ۲۰۲۳

 

اخبار نفت:شماره ۲۰
ادامه اعتراضات کارگران رسمی نفت و گاز آغاجاری و  تجمع کارگران پالایشگاه آبادان 
صبح امروز جمعه ۲۶ آبان جمعی از کارگران رسمی   شرکت نفت فلات قاره ایران منطقه عملیات لاوان در اعتراض به تعرضات معیشتی حکومت و عدم پاسخگویی به مطالبات اعلام شده خود تجمع و اعتراض کردند. حذف کامل سقف‌حقوق، حذف محدودیت حق‌سنوات بازنشستگی، عودت کسورات مازاد مالیات، اجرای کامل ماده۱۰ و پرداخت بک پی آن و پایان دادن به دست اندازی به صندوق بازنشستگی خواستهای فوری اعلام شده کارگران رسمی در سطح سراسری است و در این رابطه تا کنون در مناطق مختلف عملیاتی اعتراضات گسترده ای داشته اند و شرکت بهره برداری نفت و گاز آغاجاری یک کانون داغ این اعتراضات است. اعتراضات کارگران رسمی هر روز گسترده تر میشود .
حمایت ها از مبارزات کارگران نفت بیشتر میشود. از جمله شورای هماهنگی اعتراضات پرستاران در بیانیه ای به مناسبت سالگرد آبان  ضمن گرامیداشت یاد جانباختگان آبان و پرستارانی که در اعتراضات مردمی جان باختند حمایت خود را ا زمبارزات کارگران نفت اعلام کرده و  مینویسد:" اعتراضات خود را همبسته با اعتراضات کارگران نفت، فولاد ،  معلمان و بازنشستگان، دانشجویان و زنانی که قربانی آپارتاید جنسی هستند  وهمه بخشهای  که زندگی با کرامت را حق خود میدانند، میدانیم. آبان ماه خونین برای همه ماست و سرکوب و کشتار پاسخ به اعتراضات به حق ماست". ازخواستها و مبارزات کارگران نفت وسیع حمایت کنید و به کارزار حمایت از این کارگران بپیوندید.
پیش بسوی اعتصابات سراسری
حزب کمونیست کارگری ایران
۲۶ آبان ۱۴۰۲،  ۱۷ نوامبر  ۲۰۲۳

 

 

تجمعات پرستاران در سه شهر اسلام آباد غرب، کرمانشاه، یزد
 همانطور که گزارش کردیم دور جدیدی از اعتراضات پرستاران آغاز شده است. امروز ۲۷ آبان علاوه بر یزد پرستاران در کرمامشاه و اسلام  آباد غرب نیز دست به تجمع و اعتراض زدند. اعتراض پرستاران به عدم پرداخت کارانه و اضافه کاری سال گذشه، عدم پرداخت شانزده ماه تعرفه و نیز تبعیض ها و علیه فقر و بی تامینی و دشوار شدن هر روز بیشتر شرایط کاری شان است. پرستاران همچنین به تحمیل اضافه کاری اجباری   بخاطر کمبود پرستار اعتراض دارند. در این اعتراضات پرستاران شعار میدادند: "پرستار میمیرد ذلت نمیپذیرد"، "با کرونا جنگیدیم حمایتی ندیدیم"، "پرستار داد بزن حقتو فریاد بزن"، "اضافه کار ۱۵_۲۰ تومان است".  افزایش حقوقها متناسب با میزان واقعی نرخ تورم و رشد روز افزون آن و با توجه به خط فقر سی میلیونی یک خواست پرستاران است که  در کمپین سراسری پیگیری مطالباتشان  از سوی شورای هماهنگی اعتراضات پرستاران اعلام شده است. در این کارزار از جمله اعلام شده که  دریافتی هیچ پرستاری نباید از سی میلیون تومان کمتر باشد. 
 ‍ در رابطه با همین مطالبات در هفته اخیر پرستاران در کاشان و آران و بیدگل و تهران و اراک و ارومیه نیز تجمعاتی اعتراضی داشتند و با  شعار “پرستار داد بزن حقتو فریاد بزن” پیگیر خواستهایشان شدند. خواستها و اعتراضات پرستاران مستقیما به مردم و پایین آمدن هر روز بیشتر استاندارد درمان و بهداشت در بیمارستان ها مربوط است. از اعتراضات پرستاران باید وسیع حمایت کرد.
حزب کمونیست کارگری ایران
۲۷ آبان ۱۴۰۲،  ۱۸ نوامبر  ۲۰۲۳

 


تجمع پرستاران در یزد و کشاورزان در اصفهان
دور جدیدی از اعتراضات پرستاران شروع شده است. اعتراض آنها به وضع بد معیشتی، سطح نازل حقوقها و تبعیض در تعرفه های پرستاری، فشار سنگین کاری و کمبود پرستار و اضافه کاری های اجباری و  اخراجهاست. در این رابطه روز شنبه بیست و هفتم آبان، شماری از پرستاران در یزد با خواست فوری "اصلاح تعرفه های پرستاری و افزایش کارانه و دستمزد خود" تجمع کردند. پرستاران شعار میدادند: "استاندار خجالت، خجالت". در رابطه با همین مطالبات در هفته اخیر پرستاران در کاشان و آران و بیدگل و تهران و اراک و ارومیه نیز تجمعاتی اعتراضی داشتند و با  شعار “پرستار داد بزن حقتو فریاد بزن” پیگیر خواستهایشان شدند.
کشاورزان در اصفهان نیز اعتراضات خود به وضع بد معیشتی و مشکلات کاری و قطع و کمبود آب را شروع کرده اند. در این روز کشاورزان در مقابل استانداری اصفهان تجمع و اعتراض کردند. تجمع قبلی آنها در ۲۵ آبان بود  که  جمعیتی بزرگ  از آنان  به خیابان آمدند و فریاد اعتراضشان را بلند کردند. کشاورزان اصفهان قبلا نیز  اعتراضات گسترده ای در این رابطه  داشتند و مردم در این شهر بر سر خشک شدن زاینده رود و مشکلات زیست محیطی و بی آبی با آنها همراه شدند.
 
حزب کمونیست کارگری ایران
۲۷ آبان ۱۴۰۲،  ۱۸ نوامبر  ۲۰۲۳

 

 

روز ۲۵ نوامبر علیه سرکوب زنان توسط حکومت آپارتاید جنسیتی به خیابان بیاییم!

امسال در حالی به استقبال ۲۵ نوامبر روز جهانی علیه خشونت به زنان میرویم که در ایران انقلابی زنانه، انقلاب زن زندگی آزادی، انقلابی که زنان قهرمانانه در صف اول آن نقشی تاریخی ایفا میکنند، جریان دارد. 

جمهوری اسلامی ۴۴ سال است با سرکوب سیستماتیک و وحشیانه زنان،‌ با اجباری کردن حجاب و آپارتاید جنسیتی، با شلاق و اسید و زندان و شکنجه و تجاوز، زنان را از هر حقی محروم کرده است اما زنان در ابعادی میلیونی بپاخاسته اند، حجاب اجباری را به آتش میکشند و در مقابل اوباش سرکوب شجاعانه قد علم میکنند. زنان همراه با مردم آزاده دارند تاریخ را شکل میدهند و در حال مبارزه ای بی امان برای پایان دادن به هر ظلمی علیه زنان و علیه کل جامعه، علیه حاکمیت مذهب و حکومت مذهبی، علیه هر نوع ستم و بی‌حقوقی، علیه فقر و بی عدالتی هستند و اولین انقلاب زنانه را در جهان به ثبت رساندند.

تشکیلات خارج کشور حزب کمونیست کارگری ایران ضمن گرامیداشت ۲۵ نوامبر روز جهانی علیه خشونت به زنان، همه مخالفین حکومت را فرامیخواند که در حمایت از انقلاب زن زندگی آزادی و همراه با زنان و مردان آزاده در ایران با ما به خیابان بیایند.
تشکیلات خارج کشور حزب کمونیست کارگری ایران 

 

25 نوامبر تورنتو.jpg

123.2 kB
25 نوامبر تورنتو.jpg
جنگ غزه و جنگ مردم ایران

 سخنران : حمید تقوائی

همراه با پرسش و پاسخ

زمان : شنبه  ۲۵ نوامبر ۲۰۲۳ ساعت ۶ بعد از ظهر

 تورنتو  :  ۵۴۱۸ خیابان یانگ

Yonge & Finch

 تماس: ۷۱۳۸-۴۷۱-۴۱۶

 حزب کمونیست کارگری ایران- تشکیلات شرق کانادا