اخبار هفته: واحد خوزستان کمیته سازمانده و یک خبر و مطلبی دیگر

شخصی سازی فونت
  • کوچکتر کوچک متوسط بزرگ بزرگتر
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

اعتصاب متحدانه کارگران فولاد: روز سوم  اسفند  سومین روز اعتصاب کارگران گروه ملی فولاد ایران در اهواز بود. در این سه روز تولید در تمامی بخش های شرکت متوقف شده و کارگران در اعتصاب بودند. اعتراض آنان به تعلیق شماری از کارگران معترض و  ممنوع الورود شدن آنها، و عملی نشدن خواستهایشان از جمله اجرای ناقص طرح طبقه بندی مشاغل است.

 به دنبال اعتراضات کارگران به نحوه اجرای طرح طبقه بندی مشاغل، در چند روز گذشته به تعدادی از کارگران این شرکت به دستور مدیرعامل و مدیرحراست شرکت، حکم اخراج داده شده و ممنوع الورود شده اند و این موجب خشم بیشتر کارگران شده است. در روز دوم اسفند این کارگران با شعار  دادن به همکاران تعلیقی خود که از روز سی ام بهمن در اعتراض به اخراجشان با زدن چادر مقابل شرکت پیکت کرده اند، پیوستند. و سپس با فریاد " کارگر می میرد ذلت نمیپذیرد " تا میدان بقایی اول جاده خرمشهر راهپیمایی کردند. در این روز  کارگران فولاد همچنین طبق معمول مجمع عمومی خود را برگزار کردند و در این مجمع یکی از کارگران در همبستگی با کارگران اخراجی و مطالبات کارگران سخنرانی پرشوری داشت. کارگران فولاد اهواز با اعتصاب و تجمعات گسترده خود و همبستگی با همکاران اخراجی و ایجاد همدلی در مجمع عمومی شان صحنه های درخشانی از اتحاد و همبستگی کارگری را آفریدند. از اعتراضات این کارگران وسیعا حمایت کنیم.  
- روز سوم اسفند مال‌باختگان مجتمع تجاری گلباران در دزفول در اعتراض به وعده های دروغین مسئولین و عدم پرداخت سهام خود مقابل درب ورودی این مجتمع تجمع کردند‌ و با سردادن شعارهای اعتراضی خود خواستار تسویه حساب فوری و بازپس گیری پولهای به سرقت رفته شان شدند. جنبش مالباختگان یک جنبش بزرگ در ایران است که اندوخته های کوچک آنها توسط مشتی دزد و کلاش در همدستی با حکومتیان بالا کشیده شده است. جمهوری اسلامی حکومتی است اختلاسگر و مافیایی که اساس اقتصادش بر دزدی و غارت گذاشته شده است. فقر، فساد، گرانی میریم تا سرنگونی؛ یک شعار اعتراضی مردم در انقلاب زن زندگی آزادی بود.
- روز  اول اسفند ماه بازنشستگان کشوری از جمله معلمان بازنشسته در اعتراض به فقر و بی تامینی و برای پیگیری مطالبات خود همانند دیگر سه شنبه های اعتراضی در اهواز مقابل صندوق بازنشستگی دست به تجمع زدند. سه شنبه ها به روز اعتراض سراسری بازنشستگان کشوری در شهرهای مختلف تبدیل شده است. در تجمع این روز بازنشستگان تامین اجتماعی نیز شرکت داشتند. و همزمان خانواده های ساکن کوی غدیر-کیانشهر این شهر در اعتراض به نبود امکانات رفاهی اولیه زندگی مانند آب، برق، گاز و سیستم فاضلاب، در این تجمع شرکت کردند.  تجمع کنندگان ازجمله شعار میدادند: "اتحاد اتحاد، علیه ظلم و فساد"، "از بس دروغ شنیدیم، ما دیگه رای نمیدیم".  
تاکید بر درمان رایگان، تحصیل رایگان و داشتن منزلت و معیشت از دیگر تاکیدات بازنشستگان در شعارهایشان بود. و بنرهایی مبنی بر اتحاد کارگران شاغل و بازنشسته و بخش های  مختلف بازنشسته در تجمع آنان برجستگی داشت. 
- روز سی بهمن بازنشستگان مخابرات در سطح سراسری در بیست  شهر از جمله در اهواز تجمع کرده و اعتراض خود را به فقر و گرانی و بی پاسخ ماندن مطالبات خود بلند کردند.  بیش از یک سال است که این بازنشستگان منظما هر دو شنبه دست به تجمع و اعتراض میزنند.
- روز ۲۹  بهمن بازنشستگان تامین اجتماعی همچون یکشنبه های قبل در اعتراض به مشکلات معیشتی و برای پیگیری مطالباتشان در چند شهر از جمله در شوش و اهواز در خوزستان تجمع کردند.  در شوش بازنشستگان از شهرهای کرخه، هفت تپه و شوش گرد آمده و با شعارهای اعتراضی خود دست به راهپیمایی زدند. 
- روز شنبه ۲۸ بهمن ماه پرستاران در چندین شهر از جمله در اهواز  در اعتراض به سطح نازل حقوقها  و پرداخت ناچیز تعرفه ها و تبعیض در پرداخت ها و نیز شرایط سخت کاری خود و عدم پاسخگویی به مطالباتشان تجمع و اعتراض کردند. در این اعتراضات پرستاران از جمله شعار میدادند: پرستار داد بزن حقتو فریاد بزن.
 -در پی افزایش اعدامها ازسوی حکومت اسلامی برای جلوگیری از به خیابان آمدن دوباره مردم، در خوزستان نیز اعدام همچنان جان شماری از زندانیان را تهدید میکند. عباس کورکوری معروف به مجاهد کورکور از بازداشت‌شدگان انقلاب زن زندگی آزادی  در ایذه و عباس دریس از بازداشت شدگان خیزش مردمی در سال ۹۸ از شاهدین کشتار حکومت در نیزارهای ماهشهر در خطر اعدام فوری هستند. باید به نجات جان همه آنان بشتابیم. طناب های دار را پاره کنیم.. به کارزار نه به اعدام بپیوندیم و در حمایت از زندانیان قزلحصار همبستگی خود را با سه شنبه های علیه اعدام اعلام کنیم.
کمیته سازمانده حزب کمونیست کارگری، واحد خوزستان 
۴ اسفند ۱۴۰۲، ۲۳ فوریه ۲۰۲۴

 

 

اخبار نفت:شماره ۸۷
اعتراضات کارگران ارکان ثالث در پارس جنوبی و کارگران رسمی نفت در لاوان
صبح روز شنبه ۵ اسفند کارگران ارکان ثالث و پشتیبانی شرکتهای پیمانکاری پالایشگاه‌های پنجم، ششم و نهم مجتمع گاز پارس جنوبی برای پیگیری مطالباتشان دست به تجمع زدند. بنا بر خبر منتشر شده از سوی شورای سازماندهی اعتراضات کارگران غیر رسمی نفت (ارکان ثالث) در حالیکه تعدادی از رانندگان شرکتهای پیمانکاری بخاطر خواسته هایشان از کار تعلیق شده اند، "اتحادیه صنف کارگری استان بوشهر" که نهادی دولتی است با طرح وعده های دروغین رئیس منابع انسانی پارس جنوبی یک هفته تجمعات کارگرن را به تعویق انداخت. اما علیرغم این ترفندها کارگران اعتراضات خود را از سر کرفته و اعلام کرده اند که تا تحقق خواسته هایشان به  اعتراض خود ادامه خواهند داد. اهم مطالبات اعلام شده کارگران ارکان ثالث و پشتیبانی شرکتهای پیمانکاری پارس جنوبی عبارتند از: بازگشت به کار فوری رانندگان تعلیقی شرکتهای پیمانکاری، حذف کامل شرکتهای پیمانکاری واسطه تامین نیروی انسانی، اصلاح و اجرای کامل طرح طبقه بندی مشاغل، تنظیم قراردادهای مستقیم با رانندگان شرکتهای پیمانکاری توسط پیمانکاران و اصلاح مفاد آن، و اجرای مرخصی ۲ به ۲ کارگران پشتیبانی. .
اعتراضات کارگران رسمی نفت نیز در اعتراض به تعیین سقف حقوق، و دیگر تعرضات معیشتی حکومت ادامه دارد. از جمله در چهارم اسفند کارگران رسمی نفت در شرکت فلات قاره در لاوان تجمع داشتند. قبل از آن نیز در سی ام بهمن ماه کارگران رسمی نفت در شرکت فلات قاره در خارک و شرکت بهره برداری نفت و گاز آغاجاری تجمع داشتند و در ۲۹ بهمن کارمندان زمین شناسی نفت مرکزی سرخس در همین رابطه دست به تجمع زدند. 
اعتراضات کارگران رسمی نفت سراسری است و مطالبات اعلام شده آنها عبارتند از: برکناری مدیران نالایق و فاسد، حذف سقف حقوق، اصلاح کف حقوق، حذف محدودیت حق‌سنوات بازنشستگی، اجرای کامل ماده۱۰ و پرداخت معوقات آن،  عدم تفکیک مشاغل در مناطق عملیاتی، و عدم دست‌درازی به  صندوق بازنشستگی نفت.
حزب کمونیست کارگری ایران
۵ اسفند  ۱۴۰۲،  ۲۴ فوریه ۲۰۲۴

 

 


کمپین یک‌ماهه جمع‌آوری صد هزار دلار کمک مالی!

به لطف کمک‌های شما مردم شریف و آزاده و تلاش شبانه‌روزی اعضا، فعالین و همراهان خود، حزب کمونیست کارگری توانسته است فعالیت های گسترده‌ای در همه عرصه هایمبارزه در داخل و خارج کشور را بر علیه جمهوری اسلامی، برای آزادی و برابری و در دفاع و ادامه انقلاب زن زندگی آزادی به پیش برد. 

حزب ما سالهاست که در عرصه های مختلف از حقوق کودک تا مبارزه علیه حجاب و گسترش جنبش آزادی زن، از دفاع از حقوق پناهندگان تا مبارزه برای متوقف کردن اعدام‌ها و لغو مجازات اعدام، از فعالیتبرای آزادی زندانیان سیاسی و تلاش برای متحد کردن کارگران، معلمان، بازنشستگان، دادخواهان، پرستاران، دانشجویان تا دفاع از حقوق ال جی بی تی کیو پلاس‌ها و حفظ محیط زیست، از سازماندهی تظاهرات‌ها در خارج کشور تا مبارزه علیه اسلام سیاسی و برای بایکوت سیاسی و اخراج جمهوری اسلامی از نهادهای بین‌المللی فعالانه تلاش میکند. اکنون طبق سنت چند سال اخیر، موعد آن فرارسیده تا  برای ادامه و گسترش فعالیت‌های خود، از جمله اداره تلویزیون کانال جدید که ۲۴ ساعته از سه ماهواره پخش میشود، شما را  به حمایت مالی از حزب کمونیست کارگری دعوت کنیم. 

ما امیدواریم که بتوانیم طی یک ماه از ۲۰ فوریه تا ۲۰ مارس (۱ اسفند تا ۱ فروردین) دستکم مبلغ صدهزار دلار جمع‌آوری کنیم. سال گذشته کمپین مالی سالانه ما به لطف حمایت شما موفق به جمع‌آوری بیش از ۱۳۰ هزار دلار شد. امیدواریم امسال از این مبلغ فراتر برویم. 

طبق معمول آمار و ارقام این کمپین برای اطلاع عموم منتشر خواهد شد.

پیشاپیش دست همه عزیزانی که با کمک‌های خود به ادامه و گسترش فعالیتی وسیع برای متحد کردن صفوف مردم و سرنگونی جمهوری اسلامی و تحقق جامعه انسانی در ایران یاری می‌رسانند را به گرمی میفشاریم.

حزب کمونیست کارگری ایران 
۱ اسفند ۱۴۰۲، ۲۰ فوریه ۲۰۲۴ 


برای پرداخت کمک‌های خود میتوانید از طریق شماره حساب های زیر و یا از طریق تماس با تشکیلات های حزب اقدام نمایید: 
شماره حساب‌ها و تلفن‌های تماس:
سوئد:
Sweden
NordeaPlusgirokonto: 4122379-3
Bankkontonummer: 9960264 1223793
IBAN: SE1095000099602641223793
BIC: NDENSESS


شماره حساب انگلیس ویژه کمک از انگلیس و از هر کشور دیگر:
Bank: NatWest
Account holder: WPI
Account number: 45477981
Sort code: 60-24-23
IBAN: GB77NWBK60242345477981
BIC: NWBKGB2L

سوالی دارید میتوانید با شماره‌های زیر تماس بگیرید:
تماس از خارج: سیامک بهاری 0046739868051
از آمریکای شمالی: بابک یزدی 0014164717138

تماس از ایران
شهلا دانشفر: 00447435562462
کیوان جاوید: 00447788988643