اعتصاب غذای دو معلم بازداشتی ۱۹ اردیبهشت در زندان

شخصی سازی فونت
  • کوچکتر کوچک متوسط بزرگ بزرگتر
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

عاتکه رجبی و فرزاد صفی خانپور که در تجمع سراسری معلمان در روز ۱۹ اردیبهشت در مشهد و سنندج بازداشت شدند، در زندان اعتصاب غذا کرده اند. عاتکه رجبی فعال صنفی معلمان مشهد از سه‌شنبه ۱۹ اردیبهشت دست به اعتصاب غذای خشک زده است. عاتکه روز ۱۹ اردیبهشت به منظور شرکت در تجمع فراخوان شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران، از خانه خارج و بر اساس گزارشات رسیده در مقابل اداره آموزش و پرورش استان مشهد، بازداشت و به مکان نامعلومی انتقال داده شد.

در همان روز نیروهای امنیتی با یورش به منزل این فعال صنفی به تفتیش خانه و بازداشت خواهر وی آرزو رجبی، اقدام کردند که بعد از چند ساعت وی را آزاد کردند. عاتکه رجبی در تماسی تلفنی اعلام کرده است که در انفرادی است و از روز بازداشت در اعتراض به بازداشت غیرقانونی خود دست به اعتصاب غذای خشک زده است.

فرزاد صفی خانپور روز ۱۹ اردیبهشت در تجمع فراخوان شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران، در شهر سنندج با ضرب ‌و شتم و خشونت بازداشت و به مکان نامعلومی انتقال داده شد. بر اساس گزارشات رسیده به شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران، آقای صفی‌خانپور در اعتراض به بازداشت غیرقانونی خود دست به اعتصاب غذا زده است.

شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران با اعلام نگرانی شدید از وضعیت فرزاد صفی‌خانپور و عاتکه رجبی، به مقامات قضایی و به ویژه نیروهای امنیتی هشدار داده است مسئولیت خطرات ناشی از اعتصاب غذای فرزاد صفی‌خانپور و عاتکه رجبی و هر اتفاق ناگوار دیگری، مسلما بر عهده‌ی آنها خواهد بود.

 اخبار روز
پنجشنبه, ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۲