اعتراضات کارگران کارخانه فولاد آریا، تجمع مرغداران، و چند خبر دیگر

شخصی سازی فونت
  • کوچکتر کوچک متوسط بزرگ بزرگتر
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

خیزش های مردمی: اطلاعیه شماره ۳۰۴: امروز ۱۸ بهمن هنگام دیدار بهادری سخنگوی دولت رئیسی از دانشگاه چمران اهواز، دانشجویان با شعار سخنگو برو گمشو حضور او را به صحنه اعتراض خود تبدیل کردند. این تظاهرات و شعار دادن باعث اختلال در سخنرانی او شد و ناچار گردید سخنان خود را قطع کند. روز گذشته ۱۷ بهمن کارگران کارخانه فولاد آریا واقع در اردستان استان اصفهان در ادامه اعتراضاتشان به عدم پرداخت مطالباتشان و نداشتن امنیت شغلی دست از کار کشیده و در محوطه شرکت تجمع کردند.

به گفته کارگران در آذرماه سال جاری کارفرما ۴۹ نفر از کارگران را اخراج کرده است. زیر فشار اعتراض کارگران روز گذشته محمد هادی احمدی طباء فرماندار اردستان به همراه اعضای شورای تأمین و دیگر روسای ادارات مسئول در کارخانه حاضر شدند. فرماندار اطلاع داد که درجلسه ای که با مسئولان کارخانه برگزار شده مقرر شده است که حقوق آذر ماه کارگران پرداخت شود و تا پایان بهمن معوقات آنها واریز شود. همچنین قرار شده است که کارگران اخراجی با اولویت "نیروهای بومی" مشغول کار شوند. کارگران خواستار بازگشت به کار همه کارگران اخراجی هستند.
بنا به یک گزارش دیگر امروز ۱۸ بهمن مرغداران معترض دراعتراض به وضع بد معیشتی خود مقابل ساختمان وزارت جهاد کشاورزی تجمع کردند . همچنین کارزار برای آتش زدن بنرهای تبلیغاتی حکومت تحت عنوان "دهه فجر" در تمام شهرها جریان دارد. شب گذشته در محلات شهرهای مختلف ترانه "برای" از شروین حاجی‌پور که برنده‌ی جایزه‌ی گرمی بعنوان بهترین آهنگ برای تغییر اجتماعی را بخود اختصاص داد، پخش شد و فضایی از اعتراض را به نمایش گذاشت.
بنا بر خبر منتشر شده از سوی خبرگزاری فرانسه روز ۱۷ بهمن ده‌ها تن از نزدیکان و دوستان سیسلر کولر و ژاک پاری دو شهروند فرانسوی زندانی در ایران، در شهر استراسبورگ تجمع کردند و خواستار آزادی آنها شدند. اشاره کنیم که در اردیبهشت امسال سسیل کولر عضو فدراسیون آموزش و فرهنگ نیروی کار فرانسه همراه با همسرش ژآک پاری که عضو همین فدراسیون است در جریان یک سناریو سازی مسخره توسط جمهوری اسلامی تحت عنوان جاسوسی همراه با تعدادی از کارگران و معلمان وفعالین اجتماعی در ایران دستگیر شدند و هر دوی آنها همچنان در زندان هستند. کیوان مهتدی و همسرش آنیشا اسداللهی در رابطه با همین پرونده و به جرم همکاری با توطئه جاسوسی در نوزدهم اردیبهشت ماه بازداشت شدند . قرارگاه عمار (جریان ضد امنیتی مهدی طائب) در این سناریو سازی، کیوان مهتدی و همسرش آنیشااسداللهی همراه با "رضا شهابی" را به همکاری و ارتباط با گروهی در جهت براندازی نظام» متهم کرد. بنا بر خبرها صبح امروز ۱۸ بهمن ماه کیوان مهتدی پس از ۲۴۵ روز بازداشت به اصطلاح موقت، به ۵ سال حبس بابت اجتماع و تبانی علیه نظام و یکسال حبس بابت تبلیغ علیه رژیم محکوم شد. سسیل کولر، ژاک پاری، کیوان مهتدی، آنیشا اسدالهی و همه بازداشت شدگان این سناریو سازی جنایتکارانه باید فورا و بدون قید و شرط آزاد شوند. تمامی زندانیان سیاسی باید آزاد شوند.
نابود باد حکومت اسلامی!
حزب کمونیست کارگری ایران
۱۸ بهمن ۱۴۰۱، ۷ فوریه ۲۰۲۳