فصل تازه ای از اتحاد و همبستگی کارگران گروه ملی فولاد برای پیگیری خواسته هایشان.

شخصی سازی فونت
  • کوچکتر کوچک متوسط بزرگ بزرگتر
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

گفته بودیم می آئیم این آغاز راه است. در پی اقدام شب گذشته مدیرعامل فاسد گروه ملی صنعتی فولاد اهواز در ممنوعیت ورود به شرکت ۲۱ نفر از کارگران و عدم تحقق اجرای کامل طرح طبقه بندی مشاغل، صبح امروز شنبه دوم دی ماه کارگران گروه ملی فولاد در همه بخشها با توقف خطوط تولید دست به اعتصاب زدند.  امروز و پس از اعتصاب، تجمعی مقابل دفتر مدیریت شکل گرفت و پس از آن راهپیمایی تا میدان بقایی انجام شد. تجمع اعتراضی کارگران هم اکنون مقابل معاونت فنی شرکت ادامه دارد.

تداوم تعلیق کارگران مطالبه گر و عدم اجرای طرح طبقه بندی، خیابانهای شهر اهواز را زیر پای استوار کارگران فولاد به لرزه در خواهد آورد.

 

در ادامه اعتصاب فراگیر در همه بخشها و خطوط تولیدی گروه ملی صنعتی فولاد اهواز، دقایقی پیش کارگران شرکت اقدام به بیرون کردن «علی محمدی» مدیرعامل از شرکت نمودند.
قبل از این اقدام به مدیرعامل فرصت داده شد تا ضمن لغو ممنوعیت ورود همکاران، اجرای کامل طبقه بندی را اعلام نماید که وی از انجام این موضوع سرباز زد.
هم اکنون تجمع بزرگ کارگران مقابل حراست شرکت برای لغو ممنوع الورودی همکاران ادامه دارد.

گفته بودیم می آئیم
این آغاز راه است.

 

مشت آهنین کارگران گروه ملی بر دهان مدیرعامل مافیایی

محمدی امروز و به دنبال فوران خشم کارگران اعتصابی از دفتر خود گریخت و در یکی از اتاق های ساختمان معاونت فنی مخفی شد.
کارگران گروه ملی فولاد اهواز اینگونه مخفی گاه مدیرعامل را فتح و به وعده‌هایشان عمل کردند!

پنجه‌ی استثمار بر گلوی کارگران که تنگ شود، نه تقلا و دست و پا زدن که مبارزه آغاز می‌شود.


گفته بودیم می آییم
این آغاز راه است.

 

 

 اعتصاب گسترده کارگران کارخانه گروه ملی فولاد ایران

بنابر خبر منتشر شده، در پی اقدام شب گذشته مدیرعامل گروه ملی صنعتی فولاد اهواز در ممنوعیت ورود به شرکت ۲۱ نفر از کارگران و عدم تحقق اجرای کامل طرح طبقه بندی مشاغل، صبح امروز شنبه دوم دی ماه کارگران گروه ملی فولاد در همه بخشها با توقف خطوط تولید دست به اعتصاب زدند.
امروز و پس از اعتصاب، تجمعی مقابل دفتر مدیریت شکل گرفت و پس از آن راهپیمایی تا میدان بقایی انجام شد. تجمع اعتراضی کارگران سپس مقابل معاونت فنی شرکت ادامه یافت. در ادامه اعتصاب فراگیر در همه بخشها و خطوط تولیدی گروه ملی صنعتی فولاد اهواز، کارگران شرکت اقدام به بیرون کردن «علی محمدی» مدیرعامل از شرکت نمودند. قبل از آن به مدیرعامل فرصت داده شد تا ضمن لغو ممنوعیت ورود همکاران، اجرای کامل طبقه بندی را اعلام نماید که وی از انجام این موضوع سرباز زد. تجمع بزرگ کارگران سپس در برابر حراست شرکت برای لغو ممنوع الورودی همکاران ادامه یافت.کارگران گروه ملی صنعتی فولاد ایران در ادامه اعتراضات ماه‌های گذشته خود، روز شنبه دوم دی در اهواز دست به برگزاری تجمع و اعتصاب زدند. اعتراض این کارگران به «بسته شدن کارت ۲۱ نفر از کارگران این شرکت و انجام نشدن طرح طبقه‌بندی مشاغل» است. بر اساس گزارش‌های رسیده، کارگران گروه ملی صنعتی فولاد ایران پس از اعتصاب از شرکت خارج شده و در فلکه بقایی واقع در جاده اهواز خرمشهر تجمع کردند.

این نخستین تجمع کارگران گروه ملی صنعتی فولاد ایران در اهواز نیست و آن‌ها طی ماه‌های گذشته بارها دست از کار کشیده و اعتراض خود را نشان دادند.

آخرین نمونه از این تجمع‌ها مربوط به روز ۲۹ آذر بود که کارگران در اعتراض به حقوق پایین، اجرا نشدن طبق‌بندی مشاغل و بی‌توجهی مدیریت شرکت به خواسته‌ها و مطالبات‌شان شعار دادند: «کارگر می‌میرد ذلت نمی‌پذیرد».

پیش از آن و در آبان ماه هم این کارگران برای سه روز متوالی دست از کار کشیده و تجمع کرده بودند.

همسان‌سازی حقوق و «بازگشت به کار کارگران اخراجی» از دیگر مطالبات آنان بود.

روز پنج مهر سال جاری قوه قضاییه جمهوری اسلامی ۱۷ کارگر معترض گروه ملی صنعتی فولاد ایران را به شلاق، زندان و جریمه محکوم کرد.

 این حکم‌ها از سوی دادگاه انقلاب اهواز در پی گزارش مرجع انتظامی و شکایت «شرکت صنعتی و بازرگانی شفق راهیان اکسین»، کارفرمای شرکت فولاد ایران و حراست آن صادر شده بود

 این کارگران به «اخلال در نظم عمومی از طریق ایجاد هیاهو و جنجال» در جریان خیزش انقلابی ایرانیان متهم شدند.

شرکت فولاد ایران سال گذشته نیز از گروهی از کارگران معترض شکایت کرده بود که در نهایت دادگاه قرار منع تعقیب برای آنان صادر کرد.

گروه ملی صنعتی فولاد ایران پیش از این زیر نظر گروه سرمایه‌گذاری امیرمنصور آریا، متهم پرونده اختلاس سه هزار میلیارد تومانی اداره می‌شد اما پس از تشکیل پرونده قضایی و اعدام او، مالکیت شرکت به بخش خصوصی واگذار شد.

کارگران صنایع، فعالان اصناف مختلف و بازنشستگان در ماه‌های اخیر تجمعات اعتراضی زیادی را در راستای رسیدگی به وضع معیشتی خود برگزار کرده‌اند.

شماری از این تجمع‌ها با هجوم نیروهای نظامی و امنیتی و تشکیل پرنده قضایی برای معترضان و تجمع‌کنندگان همراه بوده است.

 


شنبه, ۲ دی ۱۴۰۲.