اخباروگزارش های کارگری 3 شهریورماه 1402

شخصی سازی فونت
  • کوچکتر کوچک متوسط بزرگ بزرگتر
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

 ادامه جمعه های اعتراضی اهالی سیستان و بلوچستان با راهپیمایی زاهدان و سردادن شعارهای اعتراضی منجمله«زندانی سیاسی آزاد باید گردد»،«مرگ بردیکتاتور»،«مرگ برخامنه ای»،«مرگ برسپاهی» و مسدود کردن جاده سرباز- ایرانشهربا آتش زدن لاستیک توسط جوانان  - فراخوان پنجمین تجمع سراسری افراد دارای معلولیت - برنامه تجمع تهران ما زنده به آنیم که آرام نگیریم، موجیم که آسودگی ما عدم ماست - ادامه اعتراضات مال باختگان شرکت‌های خودرویی تاکستان با تجمع مقابل مصلی  نمازجمعه قزوین - تداوم بازداشت و بی‌خبری از نرگس سرداری و همسرش مهدی اعتماد سعید

- نتایج آزمایشات داود رضوی بدنبال اعزام یک روزه ایشان به بیمارستان طالقانی - شورای سازماندهی اعتراضات کارگران پیمانی نفت: جان باختن همکاران ما را به خانواده های گرامی آنان و به همه همکاران تسلیت میگوییم

ادامه جمعه های اعتراضی اهالی سیستان و بلوچستان با راهپیمایی زاهدان و سردادن شعارهای اعتراضی منجمله«زندانی سیاسی آزاد باید گردد»،«مرگ بردیکتاتور»،«مرگ برخامنه ای»،«مرگ برسپاهی»
و
مسدود کردن جاده سرباز- ایرانشهربا آتش زدن لاستیک توسط جوانان 
*فراخوان پنجمین تجمع سراسری افراد دارای معلولیت - برنامه تجمع تهران
ما زنده به آنیم که آرام نگیریم، موجیم که آسودگی ما عدم ماست
برنامه تجمع تهران؛
یکشنبه ۵ شهریور ساعت ۹ صبح میدان پارستور، خیابان پاستور تقاطع دوازدهم فروردین نهاد ریاست جمهوری
معلول خوب از نظر دولت و تشکل‌های غیردولتی معلولیه که اعتراضی نسبت به وضعیتش نداشته باشه. اگه در تجمعات اعتراضی شرکت نمی‌کنید در واقع غیرمستقیم این پیام رو به دولت می‌دید که اعتراضی به وضعیت‌مون نداریم و دولت هم همین رو مبنای تصمیم‌گیری‌هاش قرار می‌ده. این مهمترین دلیل برای اجرا نکردن قانون معلولان در پنج سال اخیر توسط دولته چون معترضین به اجرا نشدن قانون معلولان در کل کشور نهایتا ۱۰۰ _۲۰۰ نفرند! 
هیچ دولتی توان مقاومت در مقابل حق‌خوا‌هی خیل عظیمی از معلولان رو نداره!
*ادامه اعتراضات مال باختگان شرکت‌های خودرویی تاکستان با تجمع مقابل مصلی  نمازجمعه قزوین
روزجمعه 3 شهریورهمچون هفته گذشته، مال باختگان شرکت‌های خودرویی تاکستان به اعتراضات دامنه دارشان با تجمع مقابل مصلی  نمازجمعه قزوین ادامه دادند تا شاید گره ای از مشکلشان گشوده شود.
 
تجمع کنندگان به خبرنگاررسانه ای گفتند: خواهان پرداخت مطالبات معوقه و همچنین برخورد با مسئولانی که در برخورد با این پرونده در سالهای اخیر کوتاهی کرده‌اند،هستند.
*تداوم بازداشت و بی‌خبری از نرگس سرداری و همسرش مهدی اعتماد سعید
بنا بر گزارشات منتشر شده، نرگس سرداری، در تاریخ ۲۵ مرداد و همسرش مهدی اعتماد سعید، بازیگر تئاتر و تسهیلگر مهارت‌های فردی، بازیگر و نمایش‌‌پرداز، پیشتر در تاریخ ۱۹ خرداد بازداشت شده بود؛ و به جز چند تماس کوتاه هیچ اطلاعی از شرایط و محل نگهداری آنان در دسترس نیست  گفته می شود که این دو از داشتن وکیل محروم است.
مهدی اعتماد سعید که سابقه‌ی تدریس هم دارد، از سال ۱۳۹۵، پروژه‌ای اجتماعی به نام «پرتآپ» را راه‌اندازی کرد که هدف از آن به گفته وی «شاد کردن کودکان» به شکل «داوطلبانه و عام‌المنفعه» و بدون وابستگی به نهادها و سازمان‌ها بوده است. او با همکاری داوطلبان در پارک‌ها یا مناطق محروم و سانحه‌‌دیده ضمن آموزش بازی به کودکان موجب شادی و آرامش آن‌ها می‌شد.
اعتماد، روز جمعه ۱۹ خرداد، در حالی‌که مانند هر هفته در یکی از پارک های تهران با کودکان و خانواده‌هایشان مشغول بازی بود، به دست نیروهای لباس شخصی و امنیتی بازداشت شد. همچنین گفته شده که از زمان بازداشت او، منزل و محل کارش مورد تفتیش ماموران امنیتی قرار گرفته، تلفن شخصی همسرش ضبط شده و بسیاری از همکاران و اعضای خانواده او هم تحت بازجویی نیروهای امنیتی قرار گرفته‌اند و همانطور که گفته شد خانم نرگس سرداری، نیز بعدتر بازداشت شد.
شورای هماهنگی تشکلهای صنفی فرهنگیان ایران
*نتایج آزمایشات داود رضوی بدنبال اعزام یک روزه ایشان به بیمارستان طالقانی
داود رضوی کارگر زندانی و عضو هئیت مدیره سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و‌حومه یکم شهریورماه بدون اطلاع قبلی به بیمارستان طالقانی جهت بررسی جواب پاتولوژی و ارجاع جواب به پزشک قانونی اعزام شد.
در این اعزام و به دنبال مراجعه به دکتر متخصص گوارش، نظر متخصص گوارش ضمیمه ی پرونده پزشکی رضوی گردید و قرار شد پرونده به پزشکی قانونی ارجاع داده شود. طبق گفته ی پزشک معالج با توجه به نتایج پاتولوژی و اندوسکوپی، داود رضوی نیاز به ادامه درمان و رعایت رژیم غذایی مخصوص دارد، که هیچ‌کدام‌ با توجه به شرایط زندان به نحو مناسب و‌ مؤثر ممکن نیست.
سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه بار دیگر به قوه قضائیه و مسئولان زندان یاداور میشود ‌که به دلیل وخیم تر شدن وضعیت جسمانی و پزشکی داود رضوی، ایشان مشمول عدم تحمل حبس میباشد و لازم است هر چه زودتر با آزادی بدون قید وشرط ایشان موافقت گردد. ادامه حبس داود رضوی، و ‌حتی اجازه ی مرخصی پزشکی به وی ندادن، مصداق بارز‌ اذیت و آزار یک‌کارگر حق طلب است. 
سندیکا خواستار آزادی فوری و بدون قید و شرط اعضای زندانی خود، داود رضوی، رضا شهابی، حسن سعیدی، و سایر فعالین کارگری، معلمی و ‌مدنی میباشد. 
کارگر زندانی آزاد باید‌ گردد!
زندانی سیاسی آزاد باید گردد!
به امید برقراری عدالت در ایران و سراسر جهان،
سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه
 سوم شهریور ۱۴۰۲
*شورای سازماندهی اعتراضات کارگران پیمانی نفت:
جان باختن همکاران ما را به خانواده های گرامی آنان و به همه همکاران تسلیت میگوییم
در انفجار روز دوم شهریور در پالایشگاه گاز سرخس، دو نفراز همکاران ما به اسامی کاظم میری، مسوول اورهال واحد دوم تصفیه گاز و سنجرانی از کارگران بخش خدمات واحد جان خود را از دست دادند. 
جانباختن این همکاران را به خانواده های گرامی آنان و به همه همکاران تسلیت میگوییم. نا امنی محیط کار مراکز نفتی را به یک بمب انفجاری تبدیل کرده و حوادثی از این قبیل و وقوع انفجار و حریق هر ساله از ما کارگران قربانی میگیرد. یک خواست فوری ما کارگران نفت رسمی و غیر رسمی و در همه بخش های صنعت نفت ایمن شدن محیط کار با بکارگیری بالاترین استانداردهای علمی است. 
در اتفاق ناگوار روز دوم شهریور همچنین ۵ نفر از همکاران مصدوم شده و به بیمارستان منتقل شده اند که خطر مرگ آنها را نیز تهدید میکند. همه این همکاران قربانیان سودجویی های مشتی سرمایه دار مفتخور هستند. با اعتراضمان جلوی تکرار چنین جنایاتی را بگیریم. در همه جا بخواهیم فورا و فورا شرایط ایمنی محیط کار فراهم شود.  
ما کارگران عامل اصلی چنین جنایاتی را می شناسیم و اولتیماتوم میدهیم که دیگر بس است. شما باید جوابگو باشید. محیط ایمن کاری حق مسلم ماست.
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید