اخباروگزارش های کارگری 29 - 30 آبان ماه 1402

شخصی سازی فونت
  • کوچکتر کوچک متوسط بزرگ بزرگتر
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

- بیانیه‌ی شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان سراسر کشور در حمایت از تجمع ۳۰ آبان بازنشستگان- تجمع خانواده های زندانیان محکوم به اعدام زندان قزلحصاردراعتراض به اعدام ها در تهران یورش نیروهای سرکوب دستگاه رهبری ودولت به تجمع کنندگان وضرب و شتمشان وهمچنین بازداشت چند نفر  - دوشنبه اعتراضی کارگران بازنشسته مخابرات کشور نسبت به کاهش قدرت خرید ،عدم پرداخت مطالبات و قطع خدمات بیمه تکمیلی درمان بابرپایی تجمع،راهپیمایی ،سردادن شعارها وبرافراشتن پلاکاردها مقابل یا درساختمان مرکزی شرکت مخابرات استان های

آذربایجان شرقی (شهرتبریز)
آذربایجان غربی(شهر ارومیه)
اردبیل(شهر اردبیل)
أصفهان (شهراصفهان)
زنجان(شهر زنجان)
سیستان و بلوچستان(شهرزاهدان)
فارس(شهرشیراز)
کردستان(شهرهای بیجار ومریوان)
کرمانشاه(شهرکرمانشاه)
گیلان(شهررشت)
لرستان(شهرهای بروجرد و خرم آباد)
مازندران (شهرساری)
هرمزگان(شهربندرعباس)
واستان تهران مقابل ساختمان مرکزی شرکت مخابرات ایران در خیابان سردار جنگل تهران علیرغم تلاش های مذبوحانه نیروهای سرکوب دستگاه رهبری و دولت برای ممانعت از تجمع
- دوشنبه اعتراضی کارگران صنعت نفت نسبت به تعیین سقف حقوق، نحوه‌ی کسر غیرقانونی مالیات و محدودیت 30 ساله‌ی سنوات بازنشستگی علیرغم سنوات خدمت بیشتر و بعضا کسورات بازنشستگی بیش از 40 سال ،عدم اجرای کامل ماده قانون وظایف و اختیارات وزارت نفت و عدم ادغام صندوق بازنشستگی با سایر صندوق‌های بازنشستگی با برپایی تجمع کارگران شرکت نفت فلات قاره در سکوی فروزان
- اعتراضات پرستاران نسبت به سطح نازل حقوق ،عدم پرداخت بموقع مطالبات،کمبود نیرو و شرایط سخت کاری با برپایی تجمع مقابل بیمارستان توحید سنندج ادامه پیدا کرد
- تجمع اعتراضی کارگران کارخانه روی بندر عباس نسبت به بلاتکلیفی شغلی و معیشتی مقابل فرمانداری
- تجمع اعتراضی گلفروشان بازار گل قائم تهران نسبت به عدم تمدید اجاره  و مسدود کردن اتوبان بابایی
- تجمع اعتراضی شبانه روزی جمعی از داوطلبان کنکورمقابل ودر ساختمان سازمان سنجش در اعتراض به جلوگیری از ادامه تحصلیشان
- علیه سیاست‌های جنگ‌ طلبانه و برای صلحی پایدار
- حمید جعفری نصرآبادی معلم ، نویسنده و مربی فوتبال از آموزش و پرورش بازخرید و اخراج گردید 
- مژگان باقری،افشین رزمجویی و محمدعلی زحمتکش به حبس کشیده شدند
- انتقامی سخت از آنها که باوری عمیق به مقاومت مدنی دارند 
- رسول بداقی به زندان بازگشت 
*******
*بیانیه‌ی شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان سراسر کشور در حمایت از تجمع ۳۰ آبان بازنشستگان
سال‌هاست که بازنشستگان سراسر کشور در اعتراض به وضعیت فلاکت‌بار معیشتی خود خیابان‌ها را تسخیر می‌کنند و تلاش می‌کنند تا صدای خود را به گوش نامسئولان و آحاد جامعه برسانند.
شوربختانه تاکنون، موهای سپید و دست‌های لرزان این سرفرازان که با وجود تمامی مرارت‌ها هنوز دست از مطالبه‌گری برنداشته‌اند و هر هفته در مقابل یکی از نهادها، حقوق مسلم خود را فریاد می‌کنند نه تنها نامسئولان را وادار به پاسخگویی نکرده بلکه هر بار و هر سال با ادعایی جدید و فریبی تازه پاسخگویی به خواسته‌های قانونی این عزیزان به تاخیر افتاده است تا جایی که اجرای قوانین مربوط به همترازی و همسان‌سازی که سال‌ها از تصویب آن‌ها می گذرد نیز هر روز و هر سال به بهانه و فریبی تازه به تاخیر می‌افتد.
تشکل‌های عضو شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران ضمن اعتراض به ظلمی که در حق این قشر مظلوم روا داشته شده است وظیفه‌ی خود می‌دانند که حمایت خود را از اعتراضات برحق این عزیزان سرافراز اعلام نموده و یادآوری می‌نمایند که:
 تجمع مسالمت‌آمیز در اعتراض به عدم اجرای مواد ۶۴ ، ۸۵  و ۱۲۵ قانون مدیریت خدمات کشوری که نزدیک به دو دهه از تصویب آن‌ها می‌گذرد در راستای اصول مصرح قانون اساسی به ویژه اصل ۲۷ همین قانون است و حفظ امنیت تجمع کنندگان بر عهده‌ی مقامات انتظامی و امنیتی ست. 
وعده‌گاه عزیزان بازنشسته (سه‌شنبه ۳۰ آبان، راس ساعت ۱۰ صبح، مقابل وزارت رفاه و تعاون)
شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران
۱۴۰۲/۰۸/۲۹
*تجمع خانواده های زندانیان محکوم به اعدام زندان قزلحصاردراعتراض به اعدام ها در تهران
یورش نیروهای سرکوب دستگاه رهبری ودولت به تجمع کنندگان وضرب و شتمشان وهمچنین بازداشت چند نفر 
روزیکشنبه 29 آبان،جمعی از خانواده های زندانیان محکوم به اعدام زندان قزلحصاربرای  اعتراض به اعدام ها و توقف اعدام عزیزانشان در میدان انقلاب تهران تجمع کردند وقصد داشتند به تجمعشان مقابل ساختمان قوه قضائیه ادامه دهند که نیروهای سرکوب دستگاه رهبری ودولت به آنها یورش آوردند وباضرب شتم قراردادنشان چند نفر راهم بازداشت کردند.
*دوشنبه اعتراضی کارگران بازنشسته مخابرات کشور نسبت به کاهش قدرت خرید ،عدم پرداخت مطالبات و قطع خدمات بیمه تکمیلی درمان بابرپایی تجمع،راهپیمایی ،سردادن شعارها وبرافراشتن پلاکاردها مقابل یا درساختمان مرکزی شرکت مخابرات استان های
آذربایجان شرقی (شهرتبریز)
آذربایجان غربی(شهر ارومیه)
اردبیل(شهر اردبیل)
أصفهان (شهراصفهان)
زنجان(شهر زنجان)
سیستان و بلوچستان(شهرزاهدان)
فارس(شهرشیراز)
کردستان(شهرهای بیجار ومریوان)
کرمانشاه(شهرکرمانشاه)
گیلان(شهررشت)
لرستان(شهرهای بروجرد و خرم آباد)
مازندران (شهرساری)
هرمزگان(شهربندرعباس)
واستان تهران مقابل ساختمان مرکزی شرکت مخابرات ایران در خیابان سردار جنگل تهران علیرغم تلاش های مذبوحانه نیروهای سرکوب دستگاه رهبری و دولت برای ممانعت از تجمع
شعارها:
«فقط کف خیابون بدست میاد حقمون»
«اگرسنگم ببارد دوشنبه ها می آئیم»
«تا حق خود نگیریم از پا نمی نشینیم»
«مخابرات حیا کن به وعه ها وفا کن»
«مخابرات ایران قانئن نمی پذیرد»
«سهام داران عمده حق ماهارو خورده»
«عزت بازنشسته احیا باید گردد»
«رسانه داخلی انعکاس انعکاس»
«رسانه ها کجایید بداد ما بیایید»
«بازنشسته داد بزن حق تو فریاد بزن»
«بازنشسته می میرد حق خودرا می گیرد»
« نه مجلس نه دولت نیستند بفکر ملت»
«حسین حسین شعارشون دروغ و دزدی کارشون»
«وزیر بی لیاقت استعفا استعفا»
«وزیر بی کفایت حیا کن مخابرات و رها کن»
«مدیر بی کفایت حیا کن مخابرات و رها کن»
«تا حق خود نگیریم دوشنبه ها می آئیم»
«مسئولین دروغگو حاصل وعده ها کو»
«مخابرات فنا شده اسیر قلدرها شده»
«مخابرات صد پاره شد کارمنداش بیچاره شد»
«کشتی بازنشسته دیگه به گل نشسته»
« شرکت پر درآمد چه بر سر تو آمد»
«اجرای آئین نامه حق مسلم ماست»
«بیمه تکمیلی حق مسلم ماست»
«جیره غیر نقدی حق مسلم ماست»
«معیشت و خواربار بروزباید گردد»
«هزینه های درمان حق مسلم ماست»
«وعده وعید کافیه سفره ما خالیه»
تصاویر:
بروجرد:
 
بندر عباس:
 
مریوان:
 
*دوشنبه اعتراضی کارگران صنعت نفت نسبت به تعیین سقف حقوق، نحوه‌ی کسر غیرقانونی مالیات و محدودیت 30 ساله‌ی سنوات بازنشستگی علیرغم سنوات خدمت بیشتر و بعضا کسورات بازنشستگی بیش از 40 سال ،عدم اجرای کامل ماده قانون وظایف و اختیارات وزارت نفت و عدم ادغام صندوق بازنشستگی با سایر صندوق‌های بازنشستگی با برپایی تجمع کارگران شرکت نفت فلات قاره در سکوی فروزان
 
 
*اعتراضات پرستاران نسبت به سطح نازل حقوق ،عدم پرداخت بموقع مطالبات،کمبود نیرو و شرایط سخت کاری با برپایی تجمع مقابل بیمارستان توحید سنندج ادامه پیدا کرد
روز دوشنبه 29 آبان، با تجمع  جمعی از پرستاران سنندج مقابل بیمارستان توحید این شهرستان دراستان کردستان اعتراض پرستاران کشورنسبت به سطح نازل حقوق ،عدم پرداخت بموقع مطالبات،کمبود نیرو و شرایط سخت کاری ادامه پیدا کرد.
 
*تجمع اعتراضی کارگران کارخانه روی بندر عباس نسبت به بلاتکلیفی شغلی و معیشتی مقابل فرمانداری
روز دوشنبه 29 آبان، کارگران کارخانه روی بندر عباس برای انعکاس هرچه بیشتر صدای اعتراضشان نسبت به بلاتکلیفی شغلی و معیشتی  دست به تجمع مقابل فرمانداری این شهرستان دراستان هرمزگان زدند.
تجمع کنندگان تعطیلی متناوب شرکت و توقف تولید را دلیل اصلی مشکلات خود اعلام کردند وبه خبرنگاررسانه ای گفتند:سوءمدیریت و مسائل پنهانی موجب شده روند تولید در این شرکت دچار وقفه شود و شاغلان در این واحد صنعتی از حق و حقوق واقعی خود باز بمانند.
یکی از کارگران معترض نیزگفت: شرکت یک ماه کار می کند و  ده ماه تعطیل می شود و دلیل آن را نیز کمبود مواد اولیه اعلام می کنند و به بهانه تعطیلی، حقوق کارگران با تاخیرهای طولانی مدت و به صورت حداقلی پرداخت می شود.
*تجمع اعتراضی گلفروشان بازار گل قائم تهران نسبت به عدم تمدید اجاره  و مسدود کردن اتوبان بابایی
روز دوشنبه 29 آبان، گلفروشان بازار گل قائم تهران برای اعتزاض به عدم تمدید اجاره  در اتوبان بابایی تجمع و مسیر تردد وسایل نقلیه را مسدود کردند.
 
*تجمع اعتراضی شبانه روزی جمعی از داوطلبان کنکورمقابل ودر ساختمان سازمان سنجش در اعتراض به جلوگیری از ادامه تحصلیشان
یکشنبه شب(28 آبان)، جمعی از داوطلبان کنکوربرای اعتراض به جلوگیری از ادامه تحصلیشان مقابل ساختمان سازمان سنجش چادر برپاکردن وشب را به سحر رساندند و روزدوشنبه 29 آبان با تجمع در ساختمان سازمان سنجش به اعتراضشان ادامه دادند.
 
 
*علیه سیاست‌های جنگ‌ طلبانه و برای صلحی پایدار
حسن سعیدی،زندان اوین
بعنوان یکی از فعالین کارگری زندانی و‌ یک پدر در اسارتگاه اوین، یکی از سمبل‌های سرکوب و خفقان در ۵۰ سال اخیر در ایران، بشدت و بطور فزاینده نگران و شوکه نسبت به قتل عام مردم بی‌دفاع در غزه و بخصوص هزاران کودک هستم. 
با وجود سرکوب بی‌امان جنبش کارگری ایران توسط جمهوری اسلامی در بیش از چهار دهه، و با وجود اخراج، زندان و اذیت و آزار ما و‌ خانواده‌هایمان توسط این حکومت، جنبش ما همواره از مدافعین کارگران و زحمتکشان و‌ مردم ستم دیده در دنیا بوده و‌ خواهد بود. همبستگی بین‌المللی با زحمت‌کشان و‌ مردم‌ محروم‌ جهان برای ما فقط یک انتخاب نیست بلکه وظیفه‌ای است انسانی و بنیادی. بی جهت نیست که تشکلات و فعالین کارگری در اکثریت کشورهای جهان ضمن محکوم‌ کردن کشتار غیرنظامیان توسط دولت اسرائیل و‌ حماس، بطور روزافزون کشتار بیش از ۱۳ هزار مردم غیرنظامی در نوار غزه طی شش هفته گذشته توسط ارتش اسرائیل که شامل بیش از ۸ هزار کودک و زن می‌باشد را به مثابه نسل‌کشی و نقض فاحش کلیه قوانین بین‌المللی محکوم کرده‌اند و صدها قطعنامه علیه جنگ و برای آتش بس فوری طی روزهای اخیر تصویب نموده‌اند. سندیکای کارگران شرکت واحد از این قطعنامه‌ها و بطور مشخص فراخوان اکثریت تشکلات‌ کارگری و انسان دوست در جهان برای توقف فوری کشتار غیرنظامیان، آتش‌بس فوری، خاتمه جنگ، خروج نیروهای نظامی و‌ وابسته به دولت اسرائیل از تمامی مناطق اشغالی و به رسمیت شناختن حق تعیین سرنوشت برای مردم فلسطین حمایت کرده است و امیدوارم شاهد گسترش این‌فراخوان‌ها برای آتش‌بس فوری باشیم.
صلح پایدار در منطقه به نفع بشریت و جنبش‌های آزادی‌خواه و عدالت‌طلب مردمی، از جمله جنبش کارگری، در ایران و کلیت خاورمیانه است. در عین حال صلح پایدار و حل عادلانه مسئله فلسطین به زیان منافع سیاسی، اقتصادی و‌ نظامی کلیه قدرت‌های جهانی و‌ منطقه‌ای است که برای هیچ‌کدامشان نکبت (فاجعه انسانی) جدید و خونبارتری که مردم غزه دچارش شده‌اند ذره‌ای اهمیت ندارد و به مسئله فلسطین و‌ آوارگی فلسطینیان اساسا بعنوان بخشی از سیاست‌ها و دعواهای قدرت و‌ جنگ‌های نیابتی‌شان می‌نگرند. 
حمایت از آتش‌بس فوری حمایت از هیج‌ حکومتی، از جمله‌ جمهوری اسلامی، نیست و‌ به هیچ عنوان نباید چنین باشد. اشتباه‌ مهلکی که به نحوی توسط عده‌ای دارد تکرار می‌شود از یک سو توهم نسبت به دولت و ‌ارتش اسرائیل و‌ آمریکا است که برای مردم‌ ستم‌دیده ایران آزادی به ارمغان بیاورند و‌ از سوی دیگر یکی دانستن مردم قتل عام شده فلسطین با نیروهای مسلح حماس و‌ جهاد اسلامی می‌باشد. این توهمات مخرب و‌ خطرناک هستند و مردم ایران و ‌منطقه بارها شاهد ضربات توهماتی از این قبیل بوده‌اند. نه دولت‌های اسرائیل و‌ آمریکا دل‌شان به حال مردم ایران و ‌منطقه سوخته و ‌نه جمهوری اسلامی دلسوز واقعی مردم فلسطین است. تکیه ما کماکان باید بر سازمان‌دهی جمعی و‌ از پایین و تنها در میان طبقه کارگر و مردم آزادی‌خواه و برابری‌طلب و صلح دوست ایران، منطقه و‌ جهان باشد که اجازه به گسترش سیاست‌های جنگ‌طلبانه و‌ میلیتاریستی، اشاعه نفرت، نژادپرستی و دگرستیزی، از جمله یهودستیزی، عرب ستیزی و فلسطینی ستیزی، از هیچ سو‌ ندهیم.
سیاست‌های جنگ‌طلبانه و میلیتاریستی از هر سوی را محکوم‌ کنیم، و‌ برای برقراری عدالت، آزادی و صلحی پایدار و‌ کلیه ملزومات آن بکوشیم.
حسن سعیدی،زندان اوین
۲۹ آبان ۱۴۰۲
برگرفته از کانال سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه
*حمید جعفری نصرآبادی معلم ، نویسنده و مربی فوتبال از آموزش و پرورش بازخرید و اخراج گردید 
حمید جعفری نصر ابادی با حکم هیات تجدید نظر اداره تخلفات وزارت آموزش و پرورش ، بازخرید و اخراج شد .
وی که علاوه بر تدریس در مدارس تهران و کاشان ، مربی رشته ورزشی  فوتبال هم می باشد  و در همین زمینه دوکتاب به رشته تحریر در اورده است ، در جریان جنبش ژینا/مهسا در تاریخ ۲۷ مهرماه ۱۴۰۱ بازداشت شد و در دادگاه انقلاب کاشان به ۱۵ ماه و یک روز حبس ، دوسال انفصال از خدمات دولتی و عمومی و ممنوعیت خروج از کشور محکوم گردید .
در دادگاه تجدید نظر فقط  حکم حبس حمید جعفری پنج سال به حالت تعلیق در امد و سایر محرومیت ها به قوت خود باقی است .
در حکم هیات تخلفات اداری ، دلیل اخراج و بازخرید  وی ، تبلیغ علیه نظام و توهین به رهبر جمهوری اسلامی ذکر شده است .
حمید جعفری در دوران دانشجویی در دهه ۸۰ نیز به اتهام انتشار نشریه دانشجویی یک سال و نیم حبس در زندان اوین گذرانده است .
#ژن_ژیان_ئازدای
#زن_زندگی_آزادی
شورای هماهنگی تشکلهای صنفی فرهنگیان ایران
*مژگان باقری،افشین رزمجویی و محمدعلی زحمتکش به حبس کشیده شدند
امروز دوشنبه ٢٩ آبان ماه، بدون اطلاع قبلی و اطلاع رسانی جهت حضور و معرفی برای اجرای احکام،
احکام ۵ سال حبس آقایان محمدعلی زحمتکش و افشین رزمجویی و ۲ سال حبس تعزیری خانم مژگان باقری اجرا و هر سه نفر در منزلشان دستگیر شدند.
همچنین اجرای حکم ۲ سال پابند آقای عبدالرزاق امیری و خانم زهرا اسفندیاری نیز اجرا گردید.
این در حالی است که در ١٣ مهر ماه آقایان ایرج رهنما وغلامرضا غلامی کندازی در فرمانداری شیراز و آقای اصغرامیرزادگان  در فیروز آباد دستگیر و برای اجرای حکم ۵ سال حبس روانه زندان شدند.
خبرهای تکمیلی منتشر خواهد شد 
شورای هماهنگی تشکلهای صنفی فرهنگیان ایران
*انتقامی سخت از آنها که باوری عمیق به مقاومت مدنی دارند 
محمد حبیبی/فعال صنفی معلمان
اولین .
یکی از تفریحات من در زندگی، نوشتن پیش‌بینی‌هایی از حوادث جاری و بعد بازگشت و دوباره خوانی آنها است.اسمش را گذاشته‌ام پیشگویی‌های شخصی.
این را خرداد ۱۴۰۱ نوشته بودم، 
 پس پیشانی در انفرادی و روی کاغذ در بند عمومی: 
«امروز هم بازجویی داشتم؛ بحث به تجمعات معلمان رسید، به فراخوان شورا.
از بازجو پرسیدم چطور بود، گفت خبری نبود، همه را جمع کردیم. بعد با نیشخندی اضافه کرد که فقط "بچه‌های خسته شیراز" مثل همیشه آمده بودند.
فک می‌کنم شیرازی‌ها بازداشت سنگینی بدهند و بدتر اینکه حکم سنگینی بگیرند.»
دومین:
برای هر پیش‌بینی سعی می‌کنم جای طرف مقابل بنشینم، دلایلی را برای خودم ردیف کنم و بعد نتیجه‌گیری‌ام را بنویسم. آن موقع در انفرادی فکر می‌کردم به اینها : 
مجموعه‌ای که باشکوه‌ترین تجمعات را برگزار می‌کند حرکتش تداوم دارد، در اوج سرکوب همچنان می‌تواند معلمان را کف خیابان بیاورد و از نگاه بیرونی همدلی قابل‌ستایشی میان اعضای آن وجود دارد حتما باید هزینه سنگینی بدهد. نگاه دستگاه امنیتی معمولا چنین است. بچه‌های فارس همه این ویژگی‌ها را داشتند.
سومین .
این احکام بچه‌های فارس و اجرای سریع آن انتقام سخت دستگاه امنیتی بود؛ آنها همیشه انتقام می‌گیرند. بخصوص از تسهیلگران خیابان. از آنها که فهمی از جامعه مدنی دارند که در آن خیابان جایگاه محوری دارد. 
با آنها که خوانشی راست از جامعه مدنی دارند که خلاصه می‌شود در بیانیه و حزب‌بازی و نصیحت نامه‌های تکراری، کاری ندارند. نهایت به گوشمالی مختصر کفایت می‌کنند.
اما از آنها که با خوانشی مترقی از جامعه مدنی، به مقاومت مدنی باور دارند و خیابان را تبلور عینی آن می دانند، انتقامی سخت می‌گیرند . مثل همین انتقامی که از بچه‌های فارس گرفتند.
چهارمین ولی نه آخرین.
چاره‌ای نیست .آنها کار خود را می‌کنند  و انتقام می‌گیرند، ما مقاومت می‌کنیم و حبس می‌گیریم. نهایتا یکی از دو طرف خسته می‌شود. پیش‌بینی می‌کنم که نهایت آنها خسته می‌شوند و عقب می‌نشینند. این پیش‌گویی را هم گوشه کاغذی می‌نویسم و منتظر می‌مانم.
#محمد_علی_زحمتکش 
#مژگان_باقری 
#افشین_رزمجویی 
#غلامرضا_غلامی_کندازی
#ایرج_رهنما 
#اصغر_امیرزادگان
برگرفته از کانال شورای هماهنگی تشکلهای صنفی فرهنگیان ایران
*رسول بداقی به زندان بازگشت 
به گزارش کانال شورای هماهنگی تشکلهای صنفی فرهنگیان ایران،عصر روز دوشنبه 29 آبان رسول بداقی ،فعال صنفی معلمان و از اعضای شورای هماهنگی تشکل های صنفی فرهنگیان ایران با پایان مرخصی سه روز خود به زندان بازگشت .
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

 

 

اخباروگزارش های کارگری 30 آبان ماه 1402
- تجمع اعتراضی سراسری مشترک بازنشستگان کشوری،تامین اجتماعی نسبت سطح نازل حقوق،بیمه درمانی ناقص وعدم پرداخت مطالبات معوقه و....
تهران مقابل وزارت کار 
 کرمانشاه مقابل اداره کل کار استان
اردبیل وممسنی مقابل صندوق بازنشستگی کشوری 
اهواز و ایلام  مقابل استانداری خوزستان
بازداشت کوتاه مدت اسماعیل گرامی کارگر بازنشسته در تجمع تهران
- سه شنبه های اعتراضی کارگران تازه استخدامی صنعت نفت نسبت به سطح حقوق و مطالبات حداقلی با برپایی تجمع در چند منطقه عملیاتی 
- ادامه اعتراضات پرستاران کشورنسبت به سطح نازل حقوق ،عدم پرداخت بموقع مطالبات،کمبود نیرو و شرایط سخت کاری با برپایی تجمع در بیمارستان خمینی شهرستان صومعه سرا
- فراخوان شورای سازماندهی اعتراضات کارگران غیر رسمی نفت(ارکان ثالث)
- اعتصاب دانشجویان دانشکده روانشناسی دانشگاه بهشتی دراعتراض  به حمله نیروهای حراست به داخل کلاس درس  وکتابخانه  این دانشکده 
- تحریم غذای سلف سرویس های مرکزی و یاس دانشگاه علم و صنعت در اعتراض به کیفیت پایین غذا ،حذف دورچین‌ها، افزایش هزینه‌ها، عدم رسیدگی به وضعیت غذای خوابگاه‌ها و بهداشت ظروف توسط دانشجویان 
- شورای صنفی دانشجویان دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی:
شورای صنفی دانشجویان، بازیچه و دستاویزی در نگاه ریاست دانشگاه! 
- بیانیه انجمن صنفی معلمان فارس در محکومیت بازداشت فعالان صنفی فرهنگی شیراز 
- بازداشت پنج کودک در روزهای اخیر توسط نیروهای امنیتی در پیرانشهر
- جان باختن یک کارگرمتروشیراززیر تلی از خاک 
*******
*تجمع اعتراضی سراسری مشترک بازنشستگان کشوری،تامین اجتماعی نسبت سطح نازل حقوق،بیمه درمانی ناقص وعدم پرداخت مطالبات معوقه و....
تهران مقابل وزارت کار 
 کرمانشاه مقابل اداره کل کار استان
اردبیل وممسنی مقابل صندوق بازنشستگی کشوری 
اهواز و ایلام  مقابل استانداری خوزستان
بازداشت کوتاه مدت اسماعیل گرامی کارگر بازنشسته در تجمع تهران
شعارها:
«اتحاد اتحاد اتحاد»
«تجمع اعتراض حق مسلم ماست»
«معلم زندانی آزاد باید گردد»
«فریاد  فریاد از این همه بیداد»
«تا حق خود نگیریم از پا نمی نشینیم »
«وزیر خیانت می کند مجلس حمایت می کند»
«مجلس انتصابی دروغ میگه حسابی»
«حقوق بازنشسته پشت درهای بسته»
«رئیسی بی عرضه برگرد برو به حوزه»
«حسین حسین شعارشون دروغ و دزدی کارشون»
«ازخوزستان تا تهران ننگ براین مدیران»
«زیربار ستم نمی کنیم زندگی جان فدا می کنیم در ره آزادگی ننگ براین بردگی مرگ بر این بردگی»
تصاویر:
اهواز:
 
ایلام:
 
تهران:
 
 
کرمانشاه:
 
 
ممسنی:
 
*سه شنبه های اعتراضی کارگران تازه استخدامی صنعت نفت نسبت به سطح حقوق و مطالبات حداقلی با برپایی تجمع در چند منطقه عملیاتی 
روز سه شنبه 30 آبان برای سومین هفته متوالی،کارگران تازه استخدامی صنعت نفت  برای اعتراض نسبت به سطح حقوق و مطالبات حداقلی در چند منطقه عملیاتی  تجمع کردند و خواهان اصلاح کف حقوق شدند.
 
 
 
 
*ادامه اعتراضات پرستاران کشورنسبت به سطح نازل حقوق ،عدم پرداخت بموقع مطالبات،کمبود نیرو و شرایط سخت کاری با برپایی تجمع در بیمارستان خمینی شهرستان صومعه سرا
روزسه شنبه 30 آبان،اعتراض پرستاران کشور نسبت به سطح نازل حقوق ،عدم پرداخت بموقع مطالبات،کمبود نیرو و شرایط سخت کاری با برپایی تجمع در بیمارستان خمینی شهرستان صومعه سرا در استان گیلان ادامه پیدا کرد.
 
*فراخوان شورای سازماندهی اعتراضات کارگران غیر رسمی نفت(ارکان ثالث)
همکاران گرامی، کارگران ارکان ثالث نفت؛
سیاست لایه لایه نمودن مشاغل در نفت از لحاظ نوع استخدام و فعالیت در آن، قدمتی بیش از  دویست ساله و از آغاز به کار این صنعت در ایران دارد.
سیاستی با هدف تبعیض و شکاف طبقاتی در میان کارکنان نفت به دلیل تنوع در مطالبات صنفی و ملاحظات شغلی که همواره در شکاف و ناهماهنگی برای مبارزه بر علیه قوانین ضد کارگری در نفت از آن بهره برداری گردیده است.
این سیاست و ترفند برای خلاصی مدیریت نفت و حصول اطمینان از عدم همراهی کارکنان بخشهای متنوع نفت میبایست شناسایی و افشا گردیده و آنچنان که مدیران نفت و بخشهای امنیتی خواستار بقای آن هستند، بر خلاف آن اقدام نمود و در شرایط کنونی از دامن زدن به آن اجتناب کرد.
هم اکنون، آنچنان که در بیانیه های تشکل‌های کارگری و مدنی و اخبار رسانه ها منعکس گردیده است، بخشهای مختلف نفت، همکاران رسمی، قراردادی و حتی بازنشستگان نفت با استفاده از فرصت تشکل‌های مستقل صنفی از سیاست و ترفندهای تبعیض آمیز مدیریت نفت و نهادهای امنیتی عبور نموده، در اقدامی شجاعانه و هماهنگ، اعتراضات هفتگی را در پیش گرفته اند. چنانچه مدتی است در حوزه های نفتی شاهد برگزاری اعتصابات و تجمعات اعتراضی این همکاران بوده و آنچنان که قابل ملاحظه است هر هفته بخشهای دیگری از حوزه‌های مختلف به آن می پیوندند.
اتفاقی که با حمایت تشکل‌های دانشجویی، کادر درمان و پرستاران، کارگران فولاد و دیگر صنایع و بازنشستگان تأمین اجتماعی و کشوری و لشکری به کمپینی در حمایت از کارگران نفت تبدیل گردیده و مورد توجه همه فعالین و معترضان به وضع موجود در داخل و خارج قرار گرفته است.
شورای سازماندهی اعتراضات کارگران غیر رسمی نفت(ارکان ثالث) حمایت قاطع خود را از اعتراضات همکاران رسمی، قراداد موقت ،بازنشستگان و همه بخشهای متعرض اعلام و همکاران را به پیوستن به این جنبش و اقدام منسجم و متحد فراخوانده و اعلام میدارد؛
دامن زدن به تبعیض و شکاف طبقاتی در میان کارکنان نفت نسخه از پیش نوشته شده و تاریخ گذشته ای است که کماکان عوامل دولت ساخته و خود فروخته سعی در بزرگنمایی آن داشته ،از این طریق به منظور خوش آیند مسؤلین، مدیران و مجریان قوانین ضد کارگری که خود مسبب رنج و استثمار ما کارگران هستند، شکاف در صفوف مبارزات کارکنان نفت را در دستور کار خود داشته بر آن تاکید دارند.
فراخوان ما به همکاران ارکان ثالث نفت، عبور از سیاست های تفرقه آمیز و ایجاد هماهنگی جهت مشارکت در هفته های اعتراضی نفت توسط شورای سازماندهی اعتراضات کارگران ارکان ثالث است.
#شاغل_و_بازنشسته_اتحاد_اتحاد
#معیشت_منزلت_حق_مسلم_ماست
سه شنبه، ۳۰ آبان ۱۴۰۲
*اعتصاب دانشجویان دانشکده روانشناسی دانشگاه بهشتی دراعتراض  به حمله نیروهای حراست به داخل کلاس درس  وکتابخانه  این دانشکده 
دانشجویان دانشکده روانشناسی دانشگاه بهشتی با انتشار بیانیه ای از اعتصاب وتحریم های کلاس درس درروزهای سه شنبه 30 آبان وچهارشنبه یکم آذر، دراعتراض  به حمله نیروهای حراست به داخل کلاس درس  وکتابخانه  این دانشکده،خبردادند.
 
خبر کوتاه بود: در اقدامی غیرمنتظره روزدوشنبه  29 آبان ماه تعدادی از نیروهای حراست فیزیکی دانشگاه به کتابخانه و داخل کلاس‌های درس دانشکده روانشناسی حمله کرده و زمانی که استاد مشغول تدریس بوده کارت دانشجویان دخترانی که مقنعه از سرشان افتاده بود را ضبط کردند
ما دانشجویان دانشکده روانشناسی دانشگاه بهشتی، امروز شاهد یکی از زشت‌ترین روز های دوره تحصیل خود بودیم. روز، 29ام  آبان ماه، دانشکده روانشناسی مورد هجوم نیرو های حراست و افراد بی نام و نشانی قرار گرفت که صورت های خود را پوشانده بودند و هیچ مدرک شناسایی دال بر استخدام از سوی نهاد حراست به همراه نداشتند. 
ما دانشجویان دانشکده روانشناسی باور داریم که این اقدامات به تعطیلی فضای آموزشی و پژوهشی دانشکده منجر خواهد شد و همچنین بدیهی ترین حقوق، از جمله حق امنیت دانشجویان را به خطر اندخته و به کاهش درک و تعامل میان دین باوران و سایر اعضای جامعه دانشگاهی می انجامد.  این اقدامات تنها به سود متعصبین و سودجویانی است که در پوشش دین،  تنها به قدرت نمایی و ارضای اهداف دیگرآزارانه خود مشغولند.
همه‌ی دانشجویان مسئولند تا در برابر چنین زخمی با یکدیگر همدلی نشان دهند و متحد شوند. در این راستا، نویسندگان متن پیش رو، از تمامی دانشجویان دانشکده روانشناسی درخواست دارند تا برای نشان دادن همبستگی و وحدت مقابل این دست اقدامات و حفظ حرمت فضای آموزشی دانشکده، روز های سه شنبه و چهارشنبه این هفته، کلاس های درسی خود را تحریم کرده و دست به اعتصاب بزنند.
منبع اصلی خبر: کانال شوراهای صنفی دانشجویان کشور
*تحریم غذای سلف سرویس های مرکزی و یاس دانشگاه علم و صنعت در اعتراض به کیفیت پایین غذا ،حذف دورچین‌ها، افزایش هزینه‌ها، عدم رسیدگی به وضعیت غذای خوابگاه‌ها و بهداشت ظروف توسط دانشجویان 
به گزارش کانال شوراهای صنفی دانشجویان کشور،روزدوشنبه 29 آبان دانشجویان دانشگاه علم و صنعت برای اعتراض به کیفیت پایین غذا ،حذف دورچین‌ها، افزایش هزینه‌ها، عدم رسیدگی به وضعیت غذای خوابگاه‌ها و بهداشت ظروف غذای سلف سرویس های مرکزی و یاس را تحریم کردند وسینی های غذا را در صحن دانشگاه رها کردند.
 
*شورای صنفی دانشجویان دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی:
شورای صنفی دانشجویان، بازیچه و دستاویزی در نگاه ریاست دانشگاه! 
شامگاه یکشنبه ۲۸ آبان، ریاست دانشگاه در بازدید و دیدار با دانشجویان ساکن خوابگاه دخترانه طلاکوب واقع در پردیس رضایی‌نژاد، پس از شنیدن گلایه‌ها و مشکلات گفته‌اند: «من اصلاً شورای صنفی را به رسمیت نمی‌شناسم و هیچ‌گونه اعتباری برای این نهاد قائل نیستم.»
در این برهه از دوره ریاست دکتر شاهانی، برای تمامی اعضای شورای صنفی مبرهن و مسجل شد که در تمامی این زمان که انواع و اقسام پیگیری‌ها صورت گرفت، شورای صنفی دانشجویان در دید ریاست دانشگاه مترسکی‌ست که بودن آن در دید ایشان صرفاً جنبه عقب راندن دانشجویان و حقوقشان را دارد. حال‌آنکه شورای صنفی دانشجویان نهادی رسمی و قانونی‌ست و به رسمیت نشناختن آن نیز کاری غیرقانونی می‌باشد!
شورای صنفی تنها نهاد مستقل و قانونی به جهت پیگیری و احقاق حق دانشجویان است و اعتبار و رسمیت خود را از مناصب و اشخاصی که چند صباحی مهمان دانشگاه هستند نمی‌گیرد؛ اعتبار و رسمیت ما از همان قشر جامعه گرفته می‌شود که در صحبت‌های گل‌درشت مدیریتی‌ ریاست دانشگاه، همواره از کوشش برای رفاه آنها صحبت می‌شود اما در عمل نه تنها هیچ‌گونه همکاری لازم را برای برطرف کردن مشکلات ایشان نمی‌کنند بلکه با سیاستهای نابخردانه خود، سعی در بیشتر کردن مشکلات دارند و در جهت سنگ‌اندازی در مسیر رفع آن گام بر می‌دارند!
 اعتبار ما از همان قشری‌ست که تا در توان دانشگاه بود، در جهت برهم زدن آرامش روانی‌شان دست به اقدامات ظالمانه و غیرقانونی زده شد.
در این دوره از ریاست دانشگاه، هر زمان که اعضای شورای صنفی خواستند حقی از حقوق خود و دانشجویان را بستانند، ما را پس زدند و حال با نهایت توهین و وقاحت، این پس‌زدن و بی‌ارزش بودن شورای صنفی دانشجویان در نگاه‌شان را به سطح کلام می‌آورند و اقرار می‌کنند، شورای صنفی را به رسمیت نمی‌شناسند؛ این اهانت ریاست دانشگاه نه فقط به شورای صنفی بلکه به تمامی دانشجویان این دانشگاه است و بد نیست ایشان این نکته را بدانند که این نهاد با رأی و نظر مستقیم همین افراد انتخاب شده‌اند؛ اما اینکه ایشان چگونه برای مدیریت این دانشگاه، انتخاب شده‌اند خود جای سوال است!
از زمان آغاز مدیریت‌ جدید با توجه به شرایط جامعه و شرایط دانشگاه می‌دانستیم که همکاری دوجانبه فقط و فقط در نگاه ایشان در حد شعاری باقی می‌ماند. هر روز با تکیه بر صندلی ریاست‌شان عرصه را بر دانشجویان تنگ‌تر کردند و حالا کار به اینجا رسیده است که در جمع دانشجویان این سخنان را به زبان می‌آورند؛ حال برخلاف اصول و قواعد رایج، این شما و این اعضای خانواده خواجه نصیر! 
گویا شرایط روابط دانشجویان و دانشگاه به لطف ریاست دانشگاه قرار نیست منطقی و مطالبه‌گرایانه پیش برود. ما اعضای شورای صنفی دانشجویان در این لحظه برائت خود را از تیم مدیریتی فعلی دانشگاه اعلام می‌کنیم و بر خلاف میل قلبی‌مان، برای آنکه بیش از این به ساحت دانشجو توهین نشود، انصراف خود را اعلام می‌داریم. زین پس پیگیری‌هایمان از طریق وزارت علوم پیش می‌رود، جایی که شاید دانشجو را به رسمیت بشناسند و برای این وضعیت بغرنج دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی چاره‌ای بيانديشند.
مباش غره به سامان این بنا که نریزد
جهان طلسم غبارست ازکجا که نریزد
*بیانیه انجمن صنفی معلمان فارس در محکومیت بازداشت فعالان صنفی فرهنگی شیراز 
پس از اعلام رای ناعادلانه دادگاه تجدید نظر فعالان صنفی فرهنگی شیراز، در یک اقدام غیر‌قانونی و ضد‌انسانی دیگر، بدون اینکه به آقایان محمد‌علی زحمتکش وافشین رزمجویی و خانم مژگان باقری به صورت قانونی، برای معرفی خود به زندان اطلاع داده شود؛ این افراد روز دوشنبه ۲۹ آبان ماه در منزل خود بازداشت و روانه زندان شدند.
همچنین در تاریخ ۱۳ مهرماه ۱۴۰۲ و مصادف با روز جهانی معلم آقایان غلامرضا غلامی کندازی و ایرج رهنما از فعالان فرهنگی خوشنام و صادق شیراز طی یک اقدام خودسرانه توسط نهادهای امنیتی دستگیر و روانه زندان شدند، در حالی که هنوز رای قطعی بیدادگاه تجدیدنظر اعلام نشده بود. همچنین چند روز بعد آقای اصغر امیرزادگان به دادگاه احضار و بازداشت شد. در راستای رای بیدادگاه تجدیدنظر حکم پابند الکترونیکی خانم زهرا اسفندیاری و آقای عبدالرزاق امیری نیز روز دوشنبه ٢٨ آبان ماه اجرا شد. 
اصل ۳۲ قانون اساسی در نخستین جمله‌ی خود تصریح می‌کند هیچ کس را نمی‌توان دستگیر یا بازداشت کرد مگر به ترتیبی که قانون مشخص می‌کند. 
اگر چه روال بازداشت موقت فعالان صنفی فرهنگی شیراز در اردیبهشت ماه و خردادماه  ۱۴۰۱ هم مغایر با این اصل و سایر اصول قانون اساسی از جمله حق آزادی تجمعات و تشکل‌یابی بود، اما تکرار این روند و قانون‌شکنی‌ها نشان می‌دهد سیستم قضایی که باید مدافع قانون و حقوق شهروندی باشد و حتی کرامت انسانی مجرمان را نیز لحاظ کند؛ با چنین اقدام بی‌شرمانه‌ و به دور از استانداردهای حقوق بشری و انسانی ماهیت خود را بیشتر از سابق آشکار ساخت. دستگاهی که باید اهتمام در راستای نهادینه کردن قانون و حقوق شهروندی را سرلوحه کار خویش قرار دهد اینگونه قانون و حقوق شهروندی را پایمال می‌کند. 
بدون شک چنین حرکات خلاف قانون، در وهله‌ی نخست نشان از وحشت دستگاههای امنیتی از فعالان صنفی_مدنی است و در وهله‌ی دوم بیانگر عزم نهادهای امنیتی برای برخورد با تشکل‌های صنفی_مدنی و تقویت و بازتولید استبداد است. این اعمال شنیع و ضد اخلاقی در کشوری که داعیه‌دار اسلام و اخلاق اسلامی است به خوبی تضاد گفتار و کردار حاکمان را نشان می‌دهد.
 انجمن صنفی معلمان فارس ضمن محکومیت شدید دستگیری مغایر با چارچوب قانونی فعالان صنفی فرهنگی شیراز و بی‌اعتبار دانستن رای بیدادگاه تجدیدنظر، اعلام می‌دارد که این نوع برخوردها را برنمی‌تابد و همانگونه که بارها هشدار داده است؛ کنش صنفی_مدنی با این نوع برخوردهای غیرقانونی و ضد انسانی خاموش شدنی نیست. اگر کسانی هنوز تصور می‌کنند با این نوع اقدامات خلاف قانون می‌توانند جنبش صنفی را به محاق ببرند بدانند و آگاه باشند که سخت در اشتباهند چون کنشگران صنفی_مدنی خواستار اجرا و نهادینه شدن قانون و رعایت موازین انسانی در جامعه‌اند. این مطالبات رکن اساسی کنش‌های مدنی است که هرگز به زردی و خاموشی نمی‌گراید.
*بازداشت پنج کودک در روزهای اخیر توسط نیروهای امنیتی در پیرانشهر
روز یکشنبە ٢٨ آبان ماە، هیدی یوسفی‌اقدم، کومار نبی، پیشوا نبی، کارزان نبی و فرزین نبی توسط نیروهای امنیتی در شهرستان پیرانشهر بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شدند.
بر اساس گزارشات اعلام شده، بازداشت هیدی یوسفی‌اقدم و کومار نبی، پیشوا نبی و کارزان نبی در منزل و بازداشت فرزین نبی توسط نیروهای امنیتی همراه با ضرب و شتم در محل کار وی صورت گرفته است.
نیروهای امنیتی بدون ارائه حکم قضایی اقدام به بازداشت این پنج شهروند کرده‌اند. تاکنون از دلایل بازداشت، محل نگهداری و اتهامات مطروحه علیه این پنج کودک اطلاعی در دسترس نمی‌باشد.
شورای هماهنگی تشکلهای صنفی فرهنگیان ایران
*جان باختن یک کارگرمتروشیراززیر تلی از خاک 
روزیکشنبه 28 آبان،یک کارگر پروژه خط 2  مترو شیراز حین کار دریک تونل فرعی براثرریزش خاک زیر تلی از خاک گرفتار وجان خود را ازدست داد.
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید