ادامه اعتراضات کارگران ماشین سازی اراک و تجمع کارگران زغال سنگ طبس و مطلب دیگر

شخصی سازی فونت
  • کوچکتر کوچک متوسط بزرگ بزرگتر
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

روزهشتم شهریورماه اعتصاب کارگران ماشین سازی اراک در بخش های   مونتاژ ساخت و تجهیزات دیگ بخار متالورژی وارد هجدهمین روز خود شد. در این اعتراضات کارگران با شعار های "مدیر بی لیاقت نمیخوایم ،نمیخوایم"، "کارگر داد بزن، حقتو فریاد بزن"، صدای اعتراض خود را بلند کردند. اعتراض این کارگران  به عدم پرداخت حقوقهایشان و شرایط بد معیشتی و کاری و عدم پاسخگویی به خواستهایشان است.  

روز هفتم شهریور کارگران کارخانه "زغال سنگ پرورده" ی طبس در اعتراض به سطح نازل حقوقها و وضع اسفناک کاری و معیشتی شان تجمع کردند. این تجمع در  مقابل  استانداری خراسان جنوبی بر پا شد. 
در این روز همچنین در نتیجه سوخت ضایعات، انفجاری در پتروشیمی غدیر در منطقه ویژه اقتصادی روی داد. این انفجار در مخزن  ۵۰۴ پی‌وی‌سی صورت گرفت  و در نتیجه دود در منطقه ویژه اقتصادی پخش شد.  از  صدمات انسانی این انفجار هنوز خبری منتشر نشده است.  انفجار در پتروشیمی غدیر نمونه دیگری از عدم ایمنی محیطهای کاری در مراکز نفتی است که هر روزه از کارگران قربانی میگیرد. یک خواست اعتراضی کارگران نفت ایمن شدن فوری محیط کار و  بکار گیری تجهیزات لازم ایمنی با بالا ترین استاندارد است.
حزب کمونیست کارگری ایران
۹ مرداد ۱۴۰۲،  ۳۱ اوت   ۲۰۲۳

 

گامی دیگر در مسیر بایکوت جمهوری اسلامی

طبق توئیت وزیر مهاجرت کانادا، حسن قاضی‌زاده‌ی هاشمی وزیر سابق بهداشت جمهوری اسلامی (دوره حسن روحانی) در سه سال آینده اجازه‌ی سفر و برگشتن به کانادا را  نخواهد داشت. این اقدام پس از آن صورت گرفت که ایرانیان مخالف جمهوری اسلامی حسن قاضی زاده را در فرودگاه شناسایی کردند، آنرا علنی کردند و به دولت کانادا فشار آوردند تا مانع حضور این جنایتکاران در کانادا شود. 

دولت کانادا سفارت رژیم اسلامی را از سال ۲۰۱۳ به دلیل مرکز جاسوسی و  اقدامات تروریستی تعطیل کرده است. همچنین سه پارلمان کانادا در کبک، انتاریو و اتاوا یک روز را به عنوان روز زندانیان سیاسی ایران به رسمیت شناخته و قتل عام تابستان سال ۶۷ را نیز به عنوان جنایت علیه بشریت به رسمیت شناخته اند و اگر چه هنوز سپاه پاسداران را به عنوان یک سازمان تروریستی به رسمیت نشناخته اما بیش از ده هزار نفر از پاسداران را تحریم و چند صد بسته تحریمی دیگر نیز  علیه سران رژیم اعمال کرده است. 

اینقدر دول غربی را تحت فشار قرار خواهیم داد که دیگر اجازه ورود به هیچ مقام سابق و فعلی جمهوری اسلامی، که دستشان به خون مردم آلوده است، ندهند و هر نوع سازشی برای آنها پر هزینه شود. اینقدر فشار میاوریم که جمهوری اسلامی را مانند رژیم آپارتاید آفریقای جنونی بایکوت کنند. بایکوت جهانی جمهوری اسلامی زمینه را برای سرنگونی آن مساعدتر میکند. 

حزب کمونیست کارگری ایران – تشکیلات کانادا 
۳۱ آگوست۲۰۲۳