اعتراضات کارگری در آغاجاری، خارک، کارون، مارون، نفت و گاز غرب،، ایلام، و بلال و یک مطب دیگر

شخصی سازی فونت
  • کوچکتر کوچک متوسط بزرگ بزرگتر
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

اعتراضات در مراکز نفتی ادامه دارد و دامنه اش هر روز گسترده تر میشود.  بنا بر خبرهای منتشر شده در کانال تلگرامی شورای سازماندهی اعتراضات کارگران پیمانی نفت روز چهارشنبه دهم آبان، کارگران رسمی شرکت بهره برداری نفت و گاز آغاجاری در ادامه اعتراضاتشان به تعرضات معیشتی حکومت و اختلاسها و دزدی ها،  دست به تجمع زدند. بر بنر این اعتراض نوشته شده بود:  "به صندوق بازنشستگی کارکنان نفت دست‌درازی نکنید"

همچنین پرسنل استخدام جدید شرکتهای مختلف نظیر بهره برداری نفت و گاز کارون، مارون، آغاجاری و نفت و گاز غرب با خواست بهره مندی از مزایای کامل اجرای ماده ده و بروز رسانی جداول پرداختی ۲۱ پایه ای اعلام اعتراض کرده و اعلام کرده اند که تا تحقق این خواستها، سه شنبه ها بصورت یکپارچه دست به اعتراض خواهند زد.
روز نهم آبان کارگران رسمی نفت در پایانه‌ نفتی خارک، نیز تجمع اعتراضی داشتند و در همین روز کارگران جدیدالاستخدام در برخی سکوهای نفتی نیز برای اعتراض به نحوه تعیین پایه حقوق و مزایای حداقلی خود تجمعاتی در محل برگزار کردند.
روز دوشنبه هشتم آبانماه نیز گروههایی از کارگران رسمی نفت در سکوهای نفتی ایلام و بلال با خواست اصلاح کف حقوق و برخی مطالبات دیگر دست به اعتراض زدند.
شورای سازماندهی اعتراضات کارگران پیمانی نفت ضمن گزارش این اعتراضات،  حمایت و پشتیبانی قاطع خود از اعتراضات کارگران نفت در بخش های مختلف این صنعت کلیدی اعلام داشته است. سیر پر شتاب اعتراضات در نفت بسوی سراسری شدن است. اعتراض علیه تعرضات معیشتی حکومت، اختلاسها و دزدی ها، تبعیضها و انواع قراردادهای برده وار کاری و  سپرده شدن هر بخش از نفت به پیمانکاران دزد و چپاولگر موضوعات اصلی این اعتراضات است که ساختارهای سیاسی- اقتصادی حاکم را به چالش میکشد. این ها  همه موضوعات اعتراضات بخش عظیم و میلیونی کارگران و کل جامعه است. از این اعتراضات باید وسیعا حمایت کرد. حزب کمونیست کارگری با کارزار حمایت از کارگران نفت همه کارگران و بخش های مختلف جامعه را به حمایت قاطع از  از مبارزات کارگران نفت این شاهرگ اقتصادی کشور فرا میخواند.

پیش بسوی اعتصابات سراسری
حزب کمونیست کارگری ایران
۱۱ آبان ۱۴۰۲،  ۲ نوامبر  ۲۰۲۳

 

 

 

حمایت دبیر کل اتحادیه های کارگری سوئیس و لیزا مازون نماینده مجلس سنای سوئیس از اعتراضات کارگران نفت
در پاسخ به کارزار اعلام شده در حمایت از اعتراضات کارگران نفت در ایران و در پی تماس جمشید پوران پیر،  دبیر کل اتحادیه سندیکاهای سوییس پیر ایو مایارد (Pierre-Yves Maillard)  و  لیزا مازون ( Lisa Mazzone) نماینده مجلس سنای این کشور از حزب سبزها همبستگی خود را با کارگران نفت و خواستها و مبارزاتشان اعلام داشتند. 
اتحادیه سندیکاهای سوئیس در برگیرنده ۳۶۰ هزار عضو است. این اتحادیه  قبلا نیز کارزار Free Them Now برای اخراج جمهوری اسلامی از سازمان جهانی کار(آی ال او ) را امضا کرده و به آن پیوسته است.
کمپین برای آزادی کارگران زندانی در بیانیه اعلام کارزار حمایت از کارگران نفت با اشاره به خواستهای برحق کارگران نفت و اهمیت و جایگاه مبارزات آنها در متن شرایط پر تلاطم انقلابی جامعه و کل جنبش کارگری از همه بخش های جامعه در ایران و  نیز اتحادیه های کارگری در سراسر جهان خواستار حمایت از مبارزات کارگران نفت شده است.  
کمپین برای آزادی کارگران زندانی در راستای کارزار اعلام شده خود روز یکشنبه پنجم ماه نوامبر برابر ۱۴ آبان کنفرانسی آنلاینی در تلویزیون کانال جدید برگزار میکند که اطلاعات کاملتر آن متعاقبا منتشر خواهد شد.
کمپین برای آزادی کارگران زندانی
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
۱ نوامبر ۲۰۲۳، ۹ آبان ۱۴۰۲
https://free-them-now.com/