اعتراض کارگران شیفت صبح و شب گروه ملی فولاد اهواز و یک خبر دیگر

شخصی سازی فونت
  • کوچکتر کوچک متوسط بزرگ بزرگتر
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

بنا بر خبر منتشر شده از سوی کانال صدای مستقل کارگران گروه ملی فولاد اهواز روز گذشته  چهارشنبه ۱۷ آبان کارگران بخش های مختلف گروه ملی صنعتی فولاد ایران در اقدامی اعتراضی در هر دو شیفت صبح و عصر، از رفتن به سالن های غذاخوری محل کار و خوردن غذای روزانه خود اجتناب کردند. عدم اجرای طرح طبقه بندی مشاغل که میتواند بهبودی در سطح دستمزد آنها ایجا کند، یک موضوع مهم اعتراض آنهاست

و علیرغم اعتراضاتی که این کارگران داشته اند ماههاست که مدیریت شرکت با وعده و وعید کارگران را سر دوانده و به  این خواست کارگران پاسخ نمیدهد. مطالبه  اصلی کارگران فولاد اهواز افزایش سطح دستمزدهاست. کارگران فولاد اعلام کرده اند که  طرح طبقه بندی مشاغل باید به فوریت اجرا شود و در غیر این صورت دامنه و سطح اعتراض خود را  با تجمعات در داخل و خارج از شرکت گسترش خواهند داد. 
- بنا به یک گزارش دیگر امروز هجدهم آبانماه بیش از ۴۰۰ دکتر داروساز از داروخانه‌های خراسان رضوی، مقابل استانداری تجمع و اعتراض کردند. موضوعات اعتراضی اعلام شده این پزشکان عبارتند از :کمبود دارویی در کشور در ۴۰ سال اخیر، کمبود شدید شیرخشک نوزادان و اقلام ضروری کشور، بدهی سازمان‌های بیمه به داروخانه‌ها که منجر به ورشکستگی بیش از ۷۰ درصد آنان شده، کارمزد غیرقانونی بر تعداد تراکنش‌های پوز بانکی و برداشت از جیب مردم (روش دزدی جدید حکومتی)،  شروع پلتفرم‌های نرم‌افزاری تحت کنترل سپاه برای فروش آنلاین دارو (مثل اسنپ دارو) و...،  در دستور قرار گرفتن طرح های دولتی برای تاسیس داروخانه های تحت کنترل خود که منجر به بیکاری بیش از یک میلیون نفر میشود.
این اعتراضات نشانگر وضع نابسامان توزیع دارو در سطح جامعه و معضلات درمانی مردم است. 

حزب کمونیست کارگری ایران
۱۸ آبان  ۱۴۰۲،  ۹ نوامبر  ۲۰۲۳