شورای سازماندهی کارگران پیمانی نفت: به مصوبه مزدی شورایعالی کار اعتراض داریم

شخصی سازی فونت
  • کوچکتر کوچک متوسط بزرگ بزرگتر
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

شورای عالی کار حداقل مزد کارگران را با افزایش ۲۷ درصدی برای کف بگیران و ۲۱ درصدی برای سایر سطوح مزدی، ۵ میلیون و ۳۷۰ هزار تومان تعیین کرد. این در حالیست که در آمارهای رسمی نهادهای وابسته به دولت از خط فقر ۱۵ تا ۲۰ میلیون تومانی اشاره شده بود و برخی روزنامه ها هم به نقل از اقتصاددانان رقم ۳۲ میلیون تومان را برای خط فقر مطلق محاسبه کرده بودند. تعیین دستمزد ۵ میلیونی توسط شورایعالی کار تعرض به زندگی و معیشت کارگران و کل جامعه است. این تصمیم به معنی محکوم کردن جمعیت میلیونی کارگران و خانواده هایشان به فقر و گرسنگی و بی تامینی بیشتر است.


بدتر اینکه دولت در تبصره ۱۲ لایحه بودجه خود و در بخش مربوط به حقوق و دستمزد، برای تمام مشمولان قانون کار که در دستگاه‌های دولتی شاغل هستند، سقف ۲۰ درصدی افزایش حقوق تعیین کرده است و بنابراین بخشی از همکاران قراردادی ما حتی همین مصوبه ضد کارگری شورایعالی کار نیز شامل حالشان نمی شود و با افزایش مزدی کمتری روبرو هستند. ما با اعتراضات این همکاران علیه لایحه بودجه و این تصمیم جنایتکارانه علیه وضعیت معیشتشان همراه بوده و از آن پشتیبانی میکنیم.
شورای سازماندهی اعتراضات کارگران پیمانی نفت، انزجار و نفرت خود را به این درجه از توحش و تعرض به زندگی کارگر و خانواده های کارگری را اعلام کرده و از کارزارهای مبارزاتی علیه مصوبه شورای عالی کار و برای داشتن یک زندگی انسانی حمایت و پشتیبانی میکند.
همانطور که بارها تاکید کرده ایم، ما کارگران، شورای عالی کار را قبول نداریم و اجازه نمیدهیم که از بالای سر ما برای زندگی و شرایط کار ما تصمیم گیری شود و آخرین و مهمترین تاکید ما بر روی افزایش فوری دستمزد ما کارگران پروژه ای نفت و گاز است.
در همین راستا، امسال با توجه به سقوط بی سابقه ارزش ریال، رشد فزاینده قیمت ها و افزایش نرخ تورم، خواهان افزایش بالای ۵۰ درصدی دستمزدهای فعلی در همه رده ها و سطوح مختلف تخصصی و شغلی بوده و از همکاران پروژه ای خود در مراکز نفت و گاز میخواهیم که یک کلام و متحد بر پایه این مطالبه قراردادهای کاری خود را منعقد کنند و به کمتر از آن رضایت ندهند.
شورای سازماندهی اعتراضات کارگران پیمانی نفت، بر اتحاد سراسری همه همکاران پروژه ای شاغل در نفت و گاز تاکید دارد و همین جا اعلام میکند که در صورت عدم قبول این مطالبه از سوی پیمانکاران و کارفرمایان، با اعتراضات گسترده ما کارگران روبرو خواهند شد.

زنده باد اتحاد کارگران
شورای سازماندهی کارگران پیمانی نفت
سوم فروردین 1402
https://t.me/shoranaft
https://t.me/ShorayEnghlabyMahalay

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید