اخباروگزارش های کارگری25-26 تیرماه 1402

شخصی سازی فونت
  • کوچکتر کوچک متوسط بزرگ بزرگتر
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

- دوشنبه اعتراضی کارگران بازنشسته مخابرات کشور نسبت به کاهش قدرت خرید ،عدم پرداخت مطالبات و قطع خدمات بیمه تکمیلی درمان بابرپایی تجمع،راهپیمایی ،سردادن شعارها وبرافراشتن پلاکاردها مقابل یا درساختمان مرکزی شرکت مخابرات استان های خراسان رضوی(مشهد)خوزستان (شهراهواز)کردستان(سنندج)کرمانشاه(کرمانشاه)مازندران(ساری)«شاغل و بازنشسته اتحاد اتحاد»- تجمع اعتراضی ناشنوایان خراسان رضوی نسبت به عدم اجرای پنج‌ساله ماده 27 قانون حمایت از معلولان مقابل اداره کل بهزیستی استان

- روز یکشنبه افراد دارای معلولیت اصفهان هم برای به عدم اجرای پنج‌ساله ماده 27 قانون حمایت از معلولان و لحاظ نشدن حقوق اجتماعی، فرهنگی و اقتصلدی معلولان در برنامه توسعه هفتم مقابل اداره کل بهزیستی استان تجمع کردند
- تجمع اعتراضی مالکان اراضی کوه سیاه نسبت به عدم ابطال سند منابع طبیعی مقابل دادگستری رباط کریم
- تجمع اعتراضی خریداران لاماری نسبت به دریافت هزینه اضافی مقابل وزارت صنعت
- سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و‌ حومه:
شورای تامین استان حق ندارد برای کارگران تصمیم بگیرد.
«انتخابات» شورای اسلامی کار را تحریم‌کنیم!
- خودکشی یک کارگر به دلیل فقر مالی
- برگزاری جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات رفیق سلیمی
- تقلیل حکم انفصال از خدمت کوکب بداغی پگاه از سه ماه به یک ماه
*******
*دوشنبه اعتراضی کارگران بازنشسته مخابرات کشور نسبت به کاهش قدرت خرید ،عدم پرداخت مطالبات و قطع خدمات بیمه تکمیلی درمان بابرپایی تجمع،راهپیمایی ،سردادن شعارها وبرافراشتن پلاکاردها مقابل یا درساختمان مرکزی شرکت مخابرات استان های
خراسان رضوی(مشهد)
خوزستان (شهراهواز)
کردستان(سنندج)
کرمانشاه(کرمانشاه)
مازندران(ساری)
«شاغل و بازنشسته اتحاد اتحاد»
شعارها:
«بازنشسته بپاخیز برای رفع تبعیض»
«بازنشسته می میرد تبعیض نمی پذیرد»
«کشتی بازنشسته امروز به گل نشسته»
«حقوق بازنشسته کشتی به گل نشسته»
«گرانی تورم بلای جان ما شد»
«اجرای آئین نامه حق مسلم ماست»
تصاویر:
اهواز:

ساری:

سنندج:

کرمانشاه:

*تجمع اعتراضی ناشنوایان خراسان رضوی نسبت به عدم اجرای پنج‌ساله ماده 27 قانون حمایت از معلولان مقابل اداره کل بهزیستی استان
روز دوشنبه 26 تیر، جمع کثیری از ناشنوایان خراسان رضوی برای انعکاس صدای اعتراضشان نسبت به عدم اجرای پنج‌ساله ماده 27 قانون حمایت از معلولان مقابل اداره کل بهزیستی استان در کلانشهر مشهد تجمع کردند.
*روز یکشنبه افراد دارای معلولیت اصفهان هم برای به عدم اجرای پنج‌ساله ماده 27 قانون حمایت از معلولان و لحاظ نشدن حقوق اجتماعی، فرهنگی و اقتصلدی معلولان در برنامه توسعه هفتم مقابل اداره کل بهزیستی استان تجمع کردند
روزیکشنبه 25 تیر همزمان با تجمع سراسری ، افراد دارای معلولیت اصفهان هم برای به عدم اجرای پنج‌ساله ماده 27 قانون حمایت از معلولان و لحاظ نشدن حقوق اجتماعی، فرهنگی و اقتصلدی معلولان در برنامه توسعه هفتم مقابل اداره کل بهزیستی استان تجمع کردند.

*تجمع اعتراضی مالکان اراضی کوه سیاه نسبت به عدم ابطال سند منابع طبیعی مقابل دادگستری رباط کریم
به گزارش کانال اتحادیه آزاد کارگران ایران،روزدوشنبه 26 تیر،مالکان اراضی موسوم به کوهسیاه سفیدار، در اعتراض به عدم ابطال سند منابع طبیعی که چندماه پیش رای ابطال ادعای منابع طبیعی را صادر کرد، در مقابل دادگستری رباط کریم تجمع کردند.
*تجمع اعتراضی خریداران لاماری نسبت به دریافت هزینه اضافی مقابل وزارت صنعت
روزدوشنبه 26 تیر،جمعی از خریداران لاماری برای اعتراض به دریافت هزینه اضافی مقابل وزارت صنعت تجمع کردند و خواهان رسیدگی به شکایتشان .بازپرداخت هزینه اضافی توسط شرکت آرین موتور شدند.
براساس گزارش های رسانه ای شده،شرکت آرین موتور در اقدامی خودسرانه 462 میلیون تومان از مشتریان لاماری هزینه اضافه دریافت کرده و همین امر باعث شکایت خریداران این خودرو روبه روی وزارت صمت شده است.
*سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و‌ حومه:
شورای تامین استان حق ندارد برای کارگران تصمیم بگیرد.
«انتخابات» شورای اسلامی کار را تحریم‌کنیم!
اطلاعیه ای در خصوص «انتخابات» شورای اسلامی کار که در آن به تجمیع شورا در ستاد مرکزی اشاره شده و شوراهای سامانه ها حذف و فقط به یک شورای مرکزی اکتفا شده، در برخی کانالهای تلگرامی درج شده. این تصمیم فرا قانونی از بیرون از شرکت واحد و حتی خارج از دستورالعمل های وزارت کار برای برگزاری «انتخابات کارگری» به شرکت واحد دیکته شده تا کارگران را به شرکت در «انتخابات» کاملا کنترل شده وادار نموده و تسلط کامل کارفرما را از طریق نماینده های فرمالیته و نمایشی کارگران اعمال نمایند.
هر چند شورای اسلامی کار قبلا هم در سامانه ها هیچ گونه کارائی و نقش آفرینی در جهت حق و حقوق کارگران نداشتند ولی شورای تامین استان حتی به آن هم اکتفا نکرده و خواسته که کلا انتخابات کارگری را در شرکت واحد به یک نوعی در اختیار و در کنترل کارفرما و تامین استان قرار دهد و رانندگان و دیگر کارگران شرکت را نسبت به سرنوشت خود بی تفاوت و بی مسئولیت کند و آنرا کلا در اختیار کارفرما و نظام سرمایه داری و‌ غارتگران اموال عمومی قرار دهد، انتخاباتی که کارگر در آن هیچ نقشی و حتی هیچ شناختی از کاندیداها ندارند.
چرا باید شورای تامین استان برای کارگران تصمیم بگیرد؟ مگر کارگران برده و نوکر دولت و سیستم سرمایه داری هستند که هر آنچه آنها دیکته می‌کنند باید ما کارگران به آن عمل نمائیم؟ حالا که شورای تامین استان این قدر به انتخابات کارگری علاقه نشان می‌دهد پس لطف کند اسم انتخابات را به انتصابات مبدل کند تا کلا خیال همه را راحت کند.
واقعیت این است که شورای تامین استان به این مسئله ورود کرده است چرا که میداند در یک نظر سنجی واقعی از کارگران شرکت واحد روشن میشود که اکثریت مطلق رانندگان و‌ دیگر کارگران تمام بخشهای شرکت به تشکل مستقل کارگری باور دارند و خواهان تشکلی وابسته به دولت و‌ کارفرما و‌ نیروهای امنیتی و‌ حراستی همچون شورای اسلامی کار نیستند.
سندیکای کارگران شرکت واحد از تمامی همکاران می‌خواهد به این نوع به اصطلاح انتخابات نه بگویند و هیچ گونه مشارکتی در آن نداشته باشند و در پای صندوق های کارفرما حضور پیدا نکنند و نشان بدهند که کارگر آگاه است و نسبت به سرنوشت خود اهمیت می‌دهد و همانند سال های قبل که در سامانه یک و سامانه شش شورای اسلامی کار را تحریم نمودند و انتخابات باطل گردید در این دوره نیز تحریم نمایند تا شورای تامین و کارفرما بفهمد حق ندارند در سرنوشت کارگران دخالت کنند، بلکه کارگران خودشان برای سرنوشت شان تصمیم میگیرند.
از همکاران می خواهیم چه در سامانه ها و‌ چه از طریق ارسال پیام نظرات و پیشنهادات و راهکارهای خود را عنوان نمایند.
چاره کارگران وحدت و تشکیلات مستقل از کارفرما و‌ دولت و ‌نهادهای حراستی و ‌اطلاعاتی است.
۲۶ تیر ۱۴۰۲
*خودکشی یک کارگر به دلیل فقر مالی
بنابر خبر رسیده، امروز دوشنبه ۲۶ تیرماه ۱۴۰۲، یک کارگر ساختمانی بنام علی آخوندی ۲۴ ساله و ساکن زاهدان بخاطر فقر مالی خودکشی کرده است. علی آخونده داری یک پسر ۴ساله است.
منبع: کانال اتحادیه آزاد کارگران ایران
*برگزاری جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات رفیق سلیمی
بنابر گزارش منتشرشده، روز یک‌شنبه ۲۵ تیرماه ۱۴۰۲، جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات رفیق سلیمی فعال کارگری محبوس در زندان مرکزی سنندج از طریق ویدیو کنفرانس برگزار شد. بر اساس این گزارش جلسه دوم دادگاه به ١۵ روز دیگر یعنی ۹ مردادماه ۱۴۰۲ موکول شده است.
آقای سلیمی پیش‌تر نیز در تاریخ ۲۷ فروردین‌ماه ۱۴۰۲، بە دادگاه انقلاب سنندج به ریاست قاضی نقی‌زاده معاون دادستان و رئیس شعبه دوم دادگاه انقلاب و عمومی سنندج، احضار شده بود. در جریان این جلسه دادگاهی، رفیق سلیمی به اتهام «ایجاد گروه‌های غیرقانونی و اقدام علیه امنیت ملی کشور» و «افساد فی‌الارض» تفهیم اتهام شده است. به گفته خانواده رفیق سلیمی، این فعال کارگری در این جلسه دادگاهی کلیه اتهامات مطروحه علیه خود را رد کرده و به دفاع از خود پرداخته است.
رفیق سلیمی روز چهارشنبه ۲۸ دی‌ماه ۱۴۰۱ پس از گذشت بیش از ۵۰ روز بازداشت و شکنجه در بازداشتگاه‌های اداره اطلاعات، به زندان مرکزی سنندج منتقل شده است.
رفیق سلیمی بیمار است و از مشکلات جسمی رنج می‌برد و نیاز به رسیدگی پزشکی و دسترسی روزانه به درمان دارد.
رفیق سلیمی و پسرش فواد سلیمی روز دوشنبه ۷ آذرماه ١۴٠١ توسط نیروهای امنیتی شهر سنندج در محل کار فواد سلیمی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شده بودند.
برگرفته ازکانال اتحادیه آزاد کارگران ایران
*تقلیل حکم انفصال از خدمت کوکب بداغی پگاه از سه ماه به یک ماه
خانم کوکب بداغی پگاه که در هیات بدوی رسیدگی به تخلفات اداری استان خوزستان به سه ماه انفصال از خدمت محکوم گردیده بود، با ارائه دفاعیات در شعبه دو تجدید نظر، مجازات ایشان به انفصال موقت به مدت یک ماه تقلیل یافت.
این رای در هیات تخلفات اداری، قطعی است و محکوم علیها در صورت اعتراض می‌تواند حداکثر ظرف سه ماه از تاریخ ابلاغ به دیوان عدالت اداری شکایت نماید.
پی‌نوشت:
در حالی این گونه از احکام برای معلمان حق‌طلب صادر می‌شود که تمام تلاش فعالان صنفی معلمان، پیگیری حقوق خود و دانش‌آموزانشان بوده و هست. بدون شک صدور این احکام نمی‌تواند معلمان عدالت‌خواه را از اهداف قانونی خود منحرف سازد.
شورای هماهنگی تشکلهای صنفی فرهنگیان ایران
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

اخباروگزارش های کارگری 25 تیرماه 1402
- تجمع اعتراضی کارگران مجتمع فولاد گیلان در پی مرگ یک کارگر و تبعیض علیه پرسنل
- گرمای تابستان و جهنم عسلویه
اخطار ما به پیمانکاران مفتخور: صدای اعتراض ما را بشنوید
- یکشنبه اعتراضی کارگران بازنشسته تامین اجتماعی کشور نسبت به سطح نازل حقوق منجمله مصوبه مزدی ضد کارگری شورای عالی کار‌ و وضعیت نامناسب خدمات بیمه درمانی باراهپیمایی وبرپایی تجمع در شهرهای اهواز،رشت و کرمانشاه مقابل اداره کل تامین اجتماعی استان وشوش مقابل اداره تامین اجتماعی شهرستان
«کشوری، لشکری، تامین اجتماعی، اتحاد اتحاد»
- تجمع اعتراضی بازنشستگان صنایع فولاد اصفهان
- سومین تجمع اعتراضی افراد دارای معلولیت نسبت به به عدم اجرای پنج‌ساله ماده 27 قانون حمایت از معلولان و لحاظ نشدن حقوق اجتماعی، فرهنگی و اقتصلدی معلولان در برنامه توسعه هفتم باتجمع
در اردبیل،بروجرد،چابهار،ساری ،شهریار ،قرچک ،قزوین ، قم ،کرج ، کرمان ، کرمانشاه ،مشهد ومیانه مقابل اداره کل بهزیستی استان ویا اداره بهزیستی شهرستان،
همدان مقابل استانداری
وتهران مقابل مجلس و سازمان برنامه و بودجه
- حمایت کانون صنفی معلمان اسلامشهر، از کمپین یکصد هزار امضا برای آزادی معلمان زندانی
- بیانیه کانون معلمان همدان در اعتراض به ادامه‌ی حبس فعالان صنفی فرهنگیان و پرونده‌سازی و صدور آرای قضایی و اداری جدید برای معلمان و «حمایت از کمپین صدهزار امضا»
- تجمع اعتراضی کادردرمان طرحی و پایان طرحی بدون سهمیه شاغل در ایام کرونا کشور نسبت به عدم تبدیل وضعیت مقابل وزارت بهداشت
- ادامه کنش های کارکنان شرکتی دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر دراعتراض به عدم پرداخت 4 ماه حقوق وحق بیمه
- تجمع اعتراضی اعضای تعاونی مسکن ژاندارمری نسبت به روند اطاله دادرسی وبیش از 4 دهه بلاتکلیفی مقابل دادگاه‌های تجدید نظر استان تهران
- خانه کارگری ها ونمایندگان مادام العمرشان برای استمداد ازبهارستان نشینان مقابل مجلس جمع شدند
- حکم ۶ سال زندان برای سارا سیاهپور
- اجرایی شدن دو حکم تعلیقی
- تهدید و احضار در تابستان!
- جان باختن یک کارگردرکارگاه تولید بلوک‌های سیمانی مشهد در عمق چاه 15متری
*******
*تجمع اعتراضی کارگران مجتمع فولاد گیلان در پی مرگ یک کارگر و تبعیض علیه پرسنل

بنابر اخبار منتشرشده، امروز یکشنبه ۲۵ تیر ۱۴۰۲ کارگران مجتمع فولاد گیلان در اعتراض به مرگ یکی از همکارانشان بر اثر بی‌مبالاتی مسئولان شرکت تجمع کرده‌ و تهدید نموده‌اند چنانچه به وضعیت اسفناک این شرکت رسیدگی نشود، دست از کار کشیده و بسمت استانداری گیلان حرکت میکنند!
روز شنبه ۲۴ تیرماه ۱۴۰۲، دو کارگر شاغل در بخش عمران کارخانه فولاد گیلان حین انجام کار بر اثر ریزش بتن روی سرشان در مخزن شش متری روغن سقوط کرده و دچار حادثه می‌شوند. هویت کارگر کشته شده رحمان قربان‌زاده اعلام شده است. هر دو کارگر از تکنسین‌های باتجربه بخش عمران کارخانه بودند که حین کار با ریزش ناگهانی بتن روی سرشان از ارتفاع به داخل چاله روغن سقوط کردند و بلافاصله یکی جان خود را از دست داد و دیگری با وضعیت نامناسب جسمی مصدوم شده که برای درمان به بیمارستان‌پور سینای رشت انتقال پیدا کرد و هنوز از وضعیت جسمی‌اش اطلاعی در دست نیست.
برگرفته از کانال اتحادیه آزاد کارگان ایران
یادآوری: مرگ ومصدومیت 2 کارگر کارخانه فولاد گیلان
روزشنبه 24 تیر،دو کارگر کارخانه فولاد گیلان حین کارعمرانی براثر ریزش بتن روی سرشان در مخزن شش متری روغن سقوط کردند ویکی از آنها بنام رحمان قربانزاده در دم جان باخت ونفردوم مصدوم وبه بیمارستان پورسینای رشت منتقل شد.
همکاران کارگران قربانی به خبرنگاررسانه ای گفتند: از حدود 20 روز پیش خط تولید کارخانه فولاد گیلان برای بازسازی متوقف شده و کارگران روزانه 12 ساعت کار سنگین بدون تعطیلی انجام می‌دهند.
*گرمای تابستان و جهنم عسلویه
اخطار ما به پیمانکاران مفتخور: صدای اعتراض ما را بشنوید
شورای سازماندهی اعتراضات کارگران پیمانی نفت:پیام دریافتی از همکار
«گرمای تابستان و جهنم عسلویه
اخطار ما به پیمانکاران مفتخور: صدای اعتراض ما را بشنوید»
کارگر پیمانی نفت در جهنم عسلویه هستم.
در این گرما و هوای شرجی که زنده ماندن دشوار است، از ما مانند بردگان زمان فراعنه کار می کشند و آخر سر هم حقوقی در کار نیست. زندگی در یک اطاق کوچک با نفرات بالا، غیر بهداشتی و بدون تجهیزات لازم سرمایشی و آب خنک و از طرفی کار در زیر گرمای خورشید سوزان همه را بی طاقت کرده است.
در روزهایی که گرما شدت میگیرد ادارات را تعطیل اعلام میکنند اما ما کارگران باید از ساعت ۵ صبح تا هفت عصر درگرمای سوزان جان بکنیم و مرتب با دستمالی تر سر و صورت خود را آب بزنیم که از حال نرویم و این داستان هر ساله است.
به خاطر دارید که در سال گذشته در همین فصل گرما بیش از پانصد نفر از همکاران ما در پروژه های مختلف بخاطر گرمازدگی شدید راهی درمانگاهها شدند و متاسفانه چند نفر هم جان خود را از دست دادند. از جمله در ششم مرداد ماه بود که همکار عزیزمان " عبدالرزاق سیمریان" در آبادان بر اثر شدت گرما و کار در محیط با شرجی بالای ۹۰ درصد جان باخت. نباید بگذاریم این فجایع ادامه پیدا کند.
اینان حتی به قوانین مصوب خود عمل نمیکنند. برای مثال در ماده ۷ قانون نحوه جلوگيری از آلودگی هوا به صراحت گفته شده در شرایط اضطراری و به دلیل کیفیت خاص جوی از جمله دمای بالا که سلامت انسان را به خطر می اندازد کار باید تعطیل شود.
نباید بگذاریم این فجایع تکرار شود.
در روزهای حاد و سوزان باید کار با پرداخت حقوق تعطیل شود.
در عین حال در روزهای عادی تر ساعات کار کوتاه تر شود.
همچنین خوابگاهها باید به وسایل سرمایشی مناسب مجهز گردند و شمار کارگران ساکن در اطاق ها کاهش یابد و بهداشت کمپ ها در حد قابل قبول بهبود پیدا کند.
ما این خواستها را بارها فریاد زده ایم و هر بار که سمبه پر زور بود وعده هایی داده شد و بعد عملی نشده است.
باید اولتیماتوم ما این باشد که اگر اقدامی سریع صورت نگیرد و شرایط کاری ما بهبود پیدا نکند دست از کار خواهیم کشید.
ما برده نیستیم و بر روی خواستهایمان ایستاده ایم .
اخطار میدهیم به حرف و اعتراض ما گوش کنید.
*یکشنبه اعتراضی کارگران بازنشسته تامین اجتماعی کشور نسبت به سطح نازل حقوق منجمله مصوبه مزدی ضد کارگری شورای عالی کار‌ و وضعیت نامناسب خدمات بیمه درمانی باراهپیمایی وبرپایی تجمع در شهرهای اهواز،رشت و کرمانشاه مقابل اداره کل تامین اجتماعی استان وشوش مقابل اداره تامین اجتماعی شهرستان
«کشوری، لشکری، تامین اجتماعی، اتحاد اتحاد»
شعارها:
«کشوری، لشکری، تامین اجتماعی، اتحاد اتحاد»
«فقط کف خیابون بدست میاد حقمون»
«تا حق خود نگیریم از پا نمی نشینیم»
«زیربارستم نمی کنیم زندگی جان فدا میکنیم در ره آزادگی ننگ براین زندگی ننگ براین زندگی»
«زیربارستم نمی کنیم زندگی جان فدا میکنیم در ره آزادگی مرگ براین بردگی مرگ براین بردگی»
«بازنشسته می میرد ذلت نمی پذیرد»
«بازنشسته داد بزن حقتو فریاد بزن»
«حقتو داد بزن، افتاده دست راهزن»
«یه اختلاس کم بشه، مشکل ما حل میشه»
«نه مجلس نه دولت نیستند بفکر ملت»
«مابجز حق نمی خوایم صدقه دولت نمی خوایم»
«خدایی بی خدا استعفا استعفا»
«ننگ ننگ ما صدا وسیمای ما»
«دشمن ما همینجاست دروغ میگند آمریکاست»
«یخچال بازنشسته خالی تر از گذشته»
«کشتی بازنشسته دیگه به گل نشسته»
«خواسته اصلی ما حقوق طبق تورم»
«وعده وعید کافیه سفره ما خالیه»
«تامینو غارت کردند ماروبیچاره کردند»
«تامین غارت شده خجالت خجالت»
«مااشتباه کردیم حاصل عمرخودراتقدیم دزدها کردیم»
«نه غارت نه ذلت مرگ براین عدالت»
«نه مجلس نه دولت نیستند بفکر ملت»
«حسین حسین شعارشون دروغ ودزدی کارشون»
«گرانی تورم بلای جان مردم»
تصاویر:
اهواز:

کرمانشاه:

*تجمع اعتراضی بازنشستگان صنایع فولاد اصفهان

امروز یکشنبه ۲۵ تیرماه ۱۴۰۲ بازنشستگان صنایع فولاد اصفهان نیز در اعتراض به وضعیت نامناسب معیشتی و عدم رسیدگی به خواسته‌هایشان مقابل ساختمان صندوق فولاد این شهر دست به تجمع زدند.
منبع:کانال اتحادیه آزاد کارگران ایران
*سومین تجمع اعتراضی افراد دارای معلولیت نسبت به به عدم اجرای پنج‌ساله ماده 27 قانون حمایت از معلولان و لحاظ نشدن حقوق اجتماعی، فرهنگی و اقتصلدی معلولان در برنامه توسعه هفتم باتجمع
در اردبیل،بروجرد،چابهار،ساری ،شهریار ،قرچک ،قزوین ، قم ،کرج ، کرمان ، کرمانشاه ،مشهد ومیانه مقابل اداره کل بهزیستی استان ویا اداره بهزیستی شهرستان،
همدان مقابل استانداری
وتهران مقابل مجلس و سازمان برنامه و بودجه
تصاویر:
کرمان:

مشهد:

تهران:


همدان:

*حمایت کانون صنفی معلمان اسلامشهر، از کمپین یکصد هزار امضا برای آزادی معلمان زندانی
دوستان و همکاران فرهنگی‌!
همه‌ی ما معلمان می‌دانیم که این همکاران برای حق‌خواهی و حقوق پایمال شده‌ی فرهنگیان و در راستای اجرای اصول ۲۷ و۳۰ قانون اساسی دستگیر و زندانی شده‌اند.
اینک پس از بازداشت، با زیر پا گذاشتن اصول ۳۲‌‌، ۳۳، ۳۴، ۳۵ و ۳۸ قانون اساسی، یعنی دستگیری و بازداشت غیرقانونی، تبعید همکاران، نبود دادخواهی در دادگاه‌های صالح، سلب حق انتخاب وکیل، شکنجه برای گرفتن اعتراف و سلول انفرادی، ظلمی دیگر‌ بر آنان روا داشته و به زندان‌های طولانی‌مدت محکوم شده‌اند؛ این در حالی‌ست که غارتگران بیت‌المال و ثناگویان چاپلوس در حاشیه‌ی امن قرار دارند.
از طرف دیگر قوه‌ی قضائیه به حیاط‌خلوت امنیتی‌ها تبدیل شده و از طریق وزارت آموزش و پروش، دست به اخراج همکاران، بازنشستگی اجباری، تبعید، کسر حقوق، حذف رتبه‌بندی معلمان، پرونده‌سازی، احضار و بازداشت غیرقانونی زده‌اند. لذا کمپین یکصد هزار امضا یکی از قدم‌های مثبت دوستان فرهنگی است که تلاش دارند برای آزادی همکاران و روشن شدن موضوع برای همکاران فرهنگی در این زمینه قدمی کوچک بردارند.
همراهی و پیوستن شما همکار محترم به این کمپین پاسخی مثبت به تلاش‌های کسانی است که در این راه زندانی شده، آسیب ‌دیده و از یک زندگی معمولی و حقوق اولیه‌ی شهروندی محروم مانده‌اند.
ما همکاران خود را تنها نمی‌گذاریم.
کانون صنفی معلمان اسلامشهر
۲۵ تیر ۱۴۰۲
*بیانیه کانون معلمان همدان در اعتراض به ادامه‌ی حبس فعالان صنفی فرهنگیان و پرونده‌سازی و صدور آرای قضایی و اداری جدید برای معلمان و «حمایت از کمپین صدهزار امضا»
روزیکشنبه 25 تیر، کانون معلمان همدان بیانیه ای بشرح زیر در اعتراض به ادامه‌ی حبس فعالان صنفی فرهنگیان و پرونده‌سازی و صدور آرای قضایی و اداری جدید برای معلمان و «حمایت از کمپین صدهزار امضا»،منتشرکرد:
ناله را هر چند می‌خواهم که پنهان بر کِشم
سینه می‌گوید که من تنگ آمدم، فریاد کن
مردم چگونه با این حجم از تناقضات در گفتار و رفتار مسئولان کشور کنار بیایند؟
_ مسئولان مملکت، بارها در اوج اعتراضات در سال‌های اخیر، از همه‌ی تریبون‌ها اعلام می‌کنند اغتشاش ممنوع و اعتراض مجاز است. اما همگان آشکارا می‌بینند که حتی با آرام‌ترین اعتراضات جامعه‌ی فرهنگیان‌، شدیدترین برخوردها و برای معترضان، سنگین‌ترین آرا قضایی را صادر می‌کنند.
_ همه‌ی مسئولان، به ظلم و بی‌عدالتی در وضعیت حقوق و مزایای معلمان در مقایسه با دیگر کارکنان دولت اذعان می‌کنند اما یک بار برای همیشه اقدام اصولی برای رفع تبعیض و ستم انجام نمی‌دهند. حتی خود معترف‌اند که رتبه‌بندی به شیری بی‌یال و دم تبدیل‌ شده و در حد یک افزایش حقوق معمولی محسوب می‌شود و به هیچ وجه قادر نیست تبعیض‌های فاحش را مرتفع و فرهنگیان را به بالای خط فقر برساند.
_ از قانون و قانونمندی دم می‌زنند اما اصول مسلم و غیر قابل تفسیر قانون اساسی (مثل اصول ۲۶، ۲۷) را به‌راحتی کنار می‌گذارند و ضرورتی به پاسخگویی به ملت نمی‌بینند.
_ شعارهای زیبا و سخنرانی‌های غرّا در باب محرومیت‌زدایی و مبارزه با فقر و استضعاف سر می‌دهند اما با طبقاتی و کالایی‌کردن آموزش عملا فرزندان طبقات متوسط و فقیر امکان تحصیل در مدارس با کیفیت را از دست داده‌اند.
_ وجود موسسات مافیایی کنکور و گسترش مدارس غیردولتی و نیز تحلیل آماری پذیرفته شده‌ها در رشته‌های پرمتقاضی دانشگاهی، نشانگر مافیایی بودن آموزش و عدم توان رقابت برابر برای همه‌ی فرزندان ایران زمین است.
_ با نقض صریح و گسترده‌ی اصل سی‌ام قانون اساسی، از کم درآمدترین خانواده‌ها نیز برای تحصیل فرزندان‌شان در مدارس عادی، مطالبه‌ی وجه می‌کنند.
_ سیره‌ی علوی را معیار حکمرانی اعلام می‌کنند، اما اختلاس‌گرانی چون طبری که به طولانی‌ترین حبس محکوم شده‌اند را در مدت کوتاهی آزاد می‌کنند و پاک‌ترین و صادق ترین معلمان ایران را به جرم انتقاد و اعتراض، سال‌های طولانی و بدون مرخصی، در حبس نگه می‌دارند.
_ پرسشی که فرهنگیان ایران از سران کشور دارند این است که معلمان که مدنی‌ترین، آرام‌ترین و منطقی‌ترین اعتراضات را در‌ برابر بی‌عدالتی و تبعیض انجام داده‌اند، چرا‌ مستوجب حبس و زنجیر‌اند؟
_ فرهنگیان ایران چگونه باید اعتراض خود را اعلام کنند تا هم مورد مواخذه، پرونده‌سازی و مجازات‌های ناروا قرار نگیرند و سیل اتهامات بی‌اساس به آن‌ها وارد نشود و هم حاکمان به خواسته‌های آن‌ها توجه کنند؟
یا ما معنی اعتراض را نمی‌دانیم یا اعتراض در قاموس حاکمان تعریف دیگری دارد.
_ اخیرا در رویکردی هماهنگ و کشوری نهادهای امنیتی اقدام به پرونده‌سازی، سیستم قضایی مبادرت به صدور آرای زندان طولانی مدت و هیات‌های بدوی تخلفات اداری اقدام به اتهام‌تراشی و صدور آرای سنگین علیه معلمان حق‌طلب نموده‌اند.
مجلس‌یان نیز با سکوت توام با رضایت خود از کنار این حجم از ظلم و بی‌عدالتی عبور می‌کنند تا نکند دفاع آن‌ها از معلمان مظلوم، جلوس مجددشان بر صندلی‌های سبز را در دوره‌ی بعد دچار مشکل کند.
همکاران آگاه‌!
_ کانون معلمان، همچنان بر عهد خود در دفاع از حقوق معلمان و دانش‌آموزان استوار بوده و خواسته‌های برحق جامعه‌ی فرهنگیان را با استفاده از همه‌ی ظرفیت‌های قانونی دنبال و انتقاد و اعتراض به عملکردهای ناصواب را به مدنی‌ترین شکل ممکن پیگیری خواهد کرد. انتقاد و اعتراض به عملکرد حاکمان جزو حقوق ذاتی مردم است که هیچ قدرتی توانایی سلب آن را ندارد.
_ و اما با توجه به پرونده‌سازی‌های اخیر و صدور احکام ناعادلانه‌ی قضایی و اداری برای دلسوزترین معلمان کشور در استان‌های مختلف از جمله تهران، فارس، گیلان، البرز، بوشهر، کردستان و خراسان، از عموم معلمان تقاضا داریم به «کمپین یکصد هزار امضا برای آزادی معلمان زندانی و پایان دادن به پرونده‌سازی علیه فعالان صنفی» بپیوندند و با امضای خود گامی عملی در مطالبه‌گری، حق‌طلبی و دفاع از مظلومان بردارند. به این امید که مسئولان هوشیار شوند و رویکرد خود را در مواجه با خواسته‌های مردم اصلاح نمایند. زیرا افزایش ظرفیت نقدپذیری و رسیدگی موثر به اعتراضات مردم، پیش از آن‌که به نفع مردم باشد به نفع حاکمان است.
من آنچه شرط بلاغ است با تو می‌گویم/
تو خواه از سخنم پند گیر و خواه ملال
کانون معلمان همدان
۱۴۰۲/۴/۲۵
*تجمع اعتراضی کادردرمان طرحی و پایان طرحی بدون سهمیه شاغل در ایام کرونا کشور نسبت به عدم تبدیل وضعیت مقابل وزارت بهداشت
روزیکشنبه 25 تیر،جمعی از کادردرمان طرحی و پایان طرحی بدون سهمیه شاغل در ایام کرونا کشوربرای اعتراض به عدم تبدیل وضعیت مقابل وزارت بهداشت تجمع کردند وخواهان تبدیل وضعیت بدون آزمون شدند.

*ادامه کنش های کارکنان شرکتی دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر دراعتراض به عدم پرداخت 4 ماه حقوق وحق بیمه
روز شنبه 24 تیر، تعدادی از کارکنان شرکتی دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهربه کنش هایشان دراعتراض به عدم پرداخت 4 ماه حقوق وحق بیمه با تجمع دراین واحد آموزش ,الی دراستان سیستان وبلوچستان ادامه دادند.

به گزارش یک منبع خبری محلی، پیش از این نیز کارمندان برای پیگیری به فرمانداری، اطلاعات سپاه مراجعه کرده و به وزارتخانه نامه نوشته اند اما مسئولان گفته اند ما از بیمه طلبکار هستیم هر وقت بیمه پول پرداخت کرد ما حقوق شما را پرداخت میکنیم.
*تجمع اعتراضی اعضای تعاونی مسکن ژاندارمری نسبت به روند اطاله دادرسی وبیش از 4 دهه بلاتکلیفی مقابل دادگاه‌های تجدید نظر استان تهران
روزیکشنبه 25 تیر،جمعی از اعضای تعاونی مسکن ژاندارمری برای اعتراض به روند اطاله دادرسی وبیش از 4 دهه بلاتکلیفی مقابل دادگاه‌های تجدید نظر استان تهران تجمع کردند.
خاطرنشان می شود که قبل از سال 1357 در راستای تأمین مسکن برای پرسنل ژاندارمری سابق، اراضی به مساحت 162 هکتار در غرب تهران یعنی شهرک ژاندارمری کنونی (مرزداران) در اختیار پرسنل قرار گرفت.
*خانه کارگری ها ونمایندگان مادام العمرشان برای استمداد ازبهارستان نشینان مقابل مجلس جمع شدند
گزارش رسانه ای شده جهت اطلاع:
تجمع اعتراضی بزرگ بازنشستگان مقابل مجلس

حاضران در گردهمایی بازنشستگان تامین اجتماعی به برنامه توسعه هفتم انتقاد و آن را برخلاف منافع خود توصیف کردند. آنها از نمایندگان مجلس خواستند در تصویب این لایحه نظرات کارگران را جویا شوند.
*حکم ۶ سال زندان برای سارا سیاهپور
حکم بدوی دادگاه تجدید نظر سارا سیاهپور, فعال صنفی معلمان, عیناً تایید و به شعبه ۱ اجرای احکام زندان اوین ارسال شد. سارا سیاهپور، معلم و عضو کانون صنفی معلمان ایران (تهران )، و فعال صنفی البرز بابت اتهام اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی به پنج سال حبس تعزیری و تبلیغ علیه نظام به یک سال حبس تعزیری، محکوم شد وی همچنین به دو سال ممنوع الخروجی از کشور
دو سال ممنوعیت عضویت در احزاب، گروهها و دستجات سیاسی و فعالیت در فضای مجازی نیز محکوم گردید.
لازم به ذکر است این فعال صنفی معلمان در تمامی مراحل دادگاه خود از دسترسی به وکیل محروم بوده است.
سارا سیاهپور پیشتر در شهریور ۱۴۰۱ توسط اطلاعات سپاه ثارالله بازداشت شد و سپس با قید وثیقه تا مراحل رسیدگی دادگاه به صورت موقت آزاد گردید.
شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ضمن محکوم کردن صدور احکام قضایی قرون وسطایی علیه فعالان صنفی، بر ادامه پیگیری مطالبات پای می‌فشارد و از همه پتانسیل اعتراضی خود علیه این رویه استفاده خواهد کرد.
*اجرایی شدن دو حکم تعلیقی
زهرا یاس‌معینی دانشجوی رشته‌ی علوم سیاسی و فاطمه حمیدی‌بهشتی دانشجوی کارشناسی رشته روزنامه‌نگاری دانشگاه علامه‌ طباطبایی، که در کمیته انضباطی دانشگاه به دو ترم منع موقت از تحصیل محکوم شده بودند که یک ترم آن بصورت تعلیقی بود، با حکم‌ مجدد کمیته مورخ ۱۲ تیرماه، حکم تعلیق شده ایشان، اجرایی شد.
با احکام تازه کمیته انضباطی، تنها در عرض یک روز، ۶ دانشجوی این دانشگاه نیسمال تحصیلی آینده را از دست دادند.
گفتنی‌است احکام اولیه انضباطی دست‌کم چهارتن از دانشجویان با اتهامات واهی و بصورت غیابی صادر شده بود.
*تهدید و احضار در تابستان!
‌پس از احضار گسترده دانشجویان دانشگاه تهران به کمیته انضباطی در هفته گذشته، حال دانشگاه با ارسال پیامک‌های تهدیدآمیز دانشجویان را تحت فشار قرار داده‌است.
بر اساس گزارشات، در طی هفته گذشته دست‌کم ۵۰ دانشجوی دختر به کمیته احضار شده‌اند. اتهام آنان رعایت نکردن قوانین پوشش ‌است. همچنین در تماس‌های تلفنی عنوان شده که این احضار‌ها بدلیل شکایت «اولیای دانشگاه» صورت گرفته‌اند. گفتنی‌است اغلب دانشجویان احضار شده، خوابگاهی هستند و امکان حضور در دانشگاه را ندارند.
مسئولین دانشگاهی از فرصت تعطیلات تابستانی، حداکثر استفاده را می‌برند و با تهدید و احضار دانشجو، او را تحت فشار گذاشته و سرکوب می‌کنند. اینان حتی تا آن حد پیش‌رفته‌اند که با دیدنِ دانشگاهِ خالی از دانشجو، گمان میکنند فرمانروای جزیره خیالی خود هستند و خود را پدارن دانشگاه معرفی می‌کنند. درحالی که فارغ از هیاهوی بسیار آنان، صاحبان حقیقی دانشگاه‌ها همواره دانشجویان خواهند بود.
*جان باختن یک کارگردرکارگاه تولید بلوک‌های سیمانی مشهد در عمق چاه 15متری
روزیکشنبه 25 تیر،یک کارگر 60 ساله در عمق چاه 15متری یک کارگاه تولید بلوک‌های سیمانی واقع در بولوار پنج تن مشهد جان باخت.
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید