قتل مشو زن ترنس در اربیل به ضرب گلوله

شخصی سازی فونت
  • کوچکتر کوچک متوسط بزرگ بزرگتر
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

فعالین کوئیر کرد در روز‌های گذشته در رابطه با قتل یک زن ترنس، به نام مشو، در اربیل اطلاع رسانی کرده‌اند. مشو، زن ترنس کرد، ساکن اربیل در اقلیم کردستان، در شبکه‌های اجتماعی صفحه‌ عمومی خود عکس و فیلم‌هایی منتشر می کرده است که با توجه به بیان جنسیتی او می توانسته منجر به آشکار شدن هویت جنسیتی او شود. بنا بر اخبار تایید نشده، برادر «مشو» او را به ضرب گلوله به قتل رسانده است. کاوه کرمانشاهی فعال کوئیر حقوق بشر و فعال کرد،

به نقل از صفحه اینستاگرامی پلک زرین ( جامعه ال جی بی تی کردستان) خبری را در روزهای گذشته مبنی بر احتمال این قتل منتشر کرده است. شش‌رنگ پس از مشاهده این خبر در شبکه‌های اجتماعی از طریق تماس با فعالین ال جی بی تی در اربیل به این نتیجه رسید که هنوز هیچ منبع رسمی این خبر را تایید نکرده است.

چندی پیش خبری مبنی بر یورش گروهی از ماموران امنیتی (آسایش) در روز ۱ آپریل ٢٠٢١ بدون حضور پلیس و با همراهی خبرنگارانی از تلویزیون‌های اسلامی به مناطقی در شهر سلمانیه به منظور دستگیری افراد ال‌جی‌بی‌تی منتشر شد.

سرکوب و فشار بر جامعه ال‌جی‌بی‌تی در اقلیم کردستان، چه از طرف جامعه و چه نیروهای امنیتی شرایط زندگی را برای افراد ال‌جی‌بی‌تی بسیار مخاطره آمیز کرده است.

شش‌رنگ در حال پیگیری بیشتر برای اطلاعات دیگر در این رابطه است و به محض تکمیل شدن اطلاعات در این زمینه جامعه ال جی بی تی ایران را در جریان قرار خواهد داد.