بهروز سورن: لانه جاسوسی جمهوری اسلامی درهامبورگ زیر ذره بین!

شخصی سازی فونت
  • کوچکتر کوچک متوسط بزرگ بزرگتر
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

صبح روز پنج شنبه 16 نوامبر 2023 را میتوان از هم اکنون مبنای تغییراتی چند در روابط سیاسی و دیپلماتیک کشور آلمان با جمهوری اسلامی دانست. ساعت 6 صبح این روز پلیس آلمان همزمان در هفت استان این کشور به مراکز, دفاتر و مساجد مرتبط با جمهوری اسلامی و رادیکالیست های مسلمان هجوم برده و این اماکن را که بالغ بر 58 بنا و ساختمان بوده است مورد بازرسی قرار داده است.

در میان این اماکن مرکز اسلامی هامبورگ که هدایت کننده اغلب این مراکز میباشد از اهمیت بسیاری برخوردار است. این مسجد که به مسجد آبی هم معروف است در چارت تشکیلاتی خود بیش از صد و پنجاه نهاد و مسجد دیگر در سراسر آلمان را در بر میگیرد. این مرکز یکی از مهم‌ترین نهادهای رژیم جمهوری اسلامی در اروپا است.

مرکز اسلامی هامبورگ در کنار مشابه خود در شهر فرانکفورت پیش از این بارها مخالفان جمهوری اسلامی را تهدید کرده اند. گفتنی است که بر اساس گفته های نمایندگان آلمان حزب الله لبنان با بیش از سی مسجد در آلمان مرتبط هستند حال آنکه از این حزب در کشور آلمان بعنوان نیرویی تروریستی یاد میشود و بر اساس گزارش آژانس اطلاعاتی هامبورگ این بندر یکی از گذرگاههای اصلی قاچاق مواد مخدر از طریق این حزب به نقاط دیگر است.

پیش از این نیز این مرکز جاسوسی رژیم از سوی نهادهای مخالف جمهوری اسلامی بارها افشا شده و حتی رهبر حزب سبزهای آلمان ضمن لانه جاسوسی خواندن این مرکز خواهان بسته شدن آن شده بود. به گزارش خبرگزاری های آلمان پلیس کشور آلمان نزدیک به سه دهه فعالیت های آنرا که تحت پوشش آموزشهای مذهبی شیعه و جمع آوری کمک های مالی تحت عنوان خمس و ذکات و ... صورت میگرفته است, تحت نظر داشته است.

پلیس آلمان اعلام کرده است که فعالیتهای این مرکز ناقض قوانین اساسی کشور آلمان بنظر می آیند.سیاستهای مماشات طلبانه این کشور در برابر جنایات بی وقفه جمهوری اسلامی در داخل و ترورهای آن در خارج از کشور و بویژه آلمان بر کسی پوشیده نیست اما آنچه امروز تغییر کرده است همانا مولفه جنگ اسرائیل و حماس است که دولت آلمان تمام قد در کنار اسرائیل و جنایات ارتش این کشورعلیه بشریت در نوار غزه می باشد.

بدین ترتیب بر خلاف افکار عمومی جهانیان مبنی بر توقف فوری این جنایات علیه غیرنظامیان, کودکان, زنان و سالخوردگان و حتی پرسنل بیمارستانها اما این جنایات را در پرده ای از سکوت و پروپاگاندای حمایتی از جنایات نتانیاهو و دولت و ارتش آن قرار داده است. بدین ترتیب و بدنبال این سیاست و فشار دولت اسرائیل امروزه و به یکباره پلیس آلمان تصمیم به بازرسی از مراکز اسلامی مرتبط با جمهوری اسلامی و وحوش مدافع تروریستهای حماس گرفته است! قطعا این اقدام را باید به فال نیک گرفت و در انتظار افشای مدارک و اسناد دریافتی پلیس این کشور و بسته شدن مراکز جاسوسی جمهوری اسلامی در کشور آلمان ماند.

در این عملیات گسترده صدها پلیس ویژه بخدمت گرفته شده اند و محتملا اسناد و مدارک بسیاری از جریانات مالی و نقشه های تروریستی رژیم جمهوری اسلامی یافته شده و حداقل انتظار افکار عمومی در آلمان بسته شدن این لانه جاسوسی پیر خواهد بود. این اقدام چه با فشارهای سیاسی دولت اسرائیل باشد یا نباشد و چنانچه این نظریات و فرضیه ها به حقیقت بپیوندد میتوان تاریخ جدیدی از روابط سیاسی بین آلمان و جمهوری اسلامی را شاهد بود.

چنانچه روند وقایع مسیر دیپلماسی پشت پرده را طی نکند, دستگیری ها و گروگانگیری هایی در راه خواهد بود و تیرگی این روابط ابعاد گسترده ای را بخود خواهد گرفت. انتشار گزارشات خبرگزاری های آلمان جملگی بر این نکته استوار است که شخص علی خامنه ای در راس فعالیتهای مرکز اسلامی هامبورگ قرار دارد که 150 نهاد دیگر را بعنوان زیر ارتباطات خود شامل میشود و این نشان دهنده باز گذاشتن و مماشات پلیس المان در طی دهه های اخیر با رهبران جمهوری اسلامی است با علم به اینکه این مرکز اسلامی از ابتدا ابزار حکومتی – سیاسی و بازوی عملیاتی این رژیم بوده و رهبری 150 نهاد دیگر را بعهده داشته است و متهم است که عملیات محرمانه و ممنوعه حزب الله لبنان را هدایت میکند.

آنچه مسلم است واکنش شدید رهبران جمهوری اسلامی به این اقدام گسترده و سراسری دولت آلمان خواهد بود. رسانه های جمهوری اسلامی در داخل کشور تا این لحظه ضمن انعکاس این واقعه هنوز واکنش رسمی هیچیک از حکومتیان را منتشر نکرده اند.

16.11.2023

 بهروز سورن