جلسۀ بازپرسی توماج صالحی به صورت آنلاین برگزار شد

شخصی سازی فونت
  • کوچکتر کوچک متوسط بزرگ بزرگتر
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

امیر رئیسیان از وکلای توماج صالحی می‌گوید جلسه بازپرسی این خواننده ترانه‌های اعتراضی روز یکشنبه ۱۷ اردیبهشت در دادسرای اصفهان برگزار شد. این وکیل دادگستری در توئیتر خود نوشته است: «توماج از طریق ویدیوکنفرانس در جلسه شرکت داشت و با حضور وکلا به سوالات بازپرس پرونده پاسخ داد.» او در ادامه ابراز امیدواری کرده که «با رفع شدن نقائص تحقیقات» پرونده آقای صالحی هرچه سریع‌تر به دادگاه بدوی ارسال شود. امیر رئیسیان هفته گذشته عنوان کرده بود که دادگاه، پروندۀ موکلش را به خاطر «ایرادها» و «رفع نقص تحقیقات» به دادسرا بازگردانده است.

با این حال، به گفتۀ این وکیل دادگستری، بیش از یک ماه بود که دادسرا نسبت به اجرای دستورات دادگاه اقدامی نمی‌کرد.

توماج صالحی با پنج اتهام شامل «افساد فی الارض»، «تبلیغ علیه نظام»، «همکاری با دولت متخاصم»، «دعوت مردم به کشتار و اغتشاش» و همچنین «توهین به رهبری» مواجه است.

بر اساس قوانین کیفری جمهوری اسلامی، اتهام‌هایی چون «افساد فی‌الارض» و «محاربه» می‌تواند حکم اعدام برای این خوانندۀ ۳۳ ساله به دنبال داشته باشد.

توماج صالحی روز هشتم آبان پارسال در میانه اعتراضات سراسری در روستای گِردبیشه، از توابع استان چهارمحال و بختیاری، بازداشت شد.

او که اهل شاهین‌شهر اصفهان است در روزهای پیش از دستگیری، محل زندگی‌اش مخفی بود و پیام‌های بسیاری را در حمایت از مردم منتشر می‌کرد.

رادیو فردا