اخباروگزارش های کارگری 7 -8 شهریورماه 1402

شخصی سازی فونت
  • کوچکتر کوچک متوسط بزرگ بزرگتر
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

 سه شنبه های اعتراضی بازنشستگان کشوری نسبت به عدم اجرای قانون همسان سازی حقوق بازنشستگان(اجرا نشدن ماده 30 قانون برنامه ششم توسعه)مقابل صندوق بازنشستگی کشوری در استان های  آذربایجان غربی(شهر ارومیه) اردبیل(شهراردبیل) استان تهران(شهرتهران) فارس (شهرشیراز) قزوین(شهرقزوین) کردستان(شهرسنندج) کرمانشاه(شهر کرمانشاه) گیلان(شهر رشت) و ایلام ویزد(مقابل استانداری)   و لرستان(شهرستان های پلدختر و کوهدشت مقابل فرمانداری) +بازداشت غلامرضا اصغری، از اعضای کانون صنفی معلمان اردبیل 

- نهمین روزاعتراض کارگران کارخانه ماشین سازی اراک نسبت به نداشتن امنیت شغلی با برپایی تجمع در محل کار
- تجمع اعتراضی شماری از کارگران مخابرات استان های البرز،اصفهان و چهارمحال و بختیاری دراعتراض به عدم پرداخت حقوق وحق بیمه و بروز نشدن کمک هزینه های رفاهی
- فراخوان اعتصاب وتجمع کارگران و کارکنان خط و ابنیه فنی راه آهن خراسان(شرکت تراورس) دراعتراض به عدم پرداخت بموقع حقوق ،حق بیمه ومطالبات دیگر
- فراخوان اعتصاب کارگران و کارکنان خط و ابنیه فنی راه آهن زاگرس و لرستان 
- تجمع  اعتراضی خانوادگی بیماران دیستروفی عضلانی دوشن نسبت به وارد نکردن داروی ژن درمانی (الویدیس)مقابل وزارت بهداشت
- دومین تجمع اعتراضی دانشجویان دندانپزشکی کشور نسبت به دیراطلاع رسانی زمان و اعلام نشدن منابع آزمون مقابل وزارت بهداشت
- تجمع اعتراضی مال باختگان شرکت رضایت خودرو مقابل دفتر رئیس قوه قضائیه با شعار« نگاه پشت شیشه نمی خوایم  نمی خوایم»
یورش نیروهای سرکوب دستگاه رهبری ودولت به مالباختگان
- صدور حکم انفصال دایم از مشاغل دولتی برای  عزیز قاسم زاده خواننده و فعال صنفی معلمان 
- اعزام چندساعته‌ی یاسمین حشدری از بازداشتگاه اداره اطلاعات به یک مرکز درمانی در رشت
- چهاردهمین روز از تداوم بازداشت جلوه جواهری و فروغ سمیع‌نیا در سلول انفرادی اداره اطلاعات رشت
- افزایش فشارها بر دانشجویان در آستانه سالگرد
- احضار مظفر صالح‌نیا توسط نهادهای امنیتی در سنندج
- جان باختن یک کارگر شهرکت صنعتی طرق مشهد بر اثر ریزش آوار
- جان باختن یک کارگر جوان در نیشابوربر اثر برق گرفتگی وسقوط از ارتفاع
*******
*سه شنبه های اعتراضی بازنشستگان کشوری نسبت به عدم اجرای قانون همسان سازی حقوق بازنشستگان(اجرا نشدن ماده 30 قانون برنامه ششم توسعه)مقابل صندوق بازنشستگی کشوری در استان های
آذربایجان غربی(شهر ارومیه)
اردبیل(شهراردبیل)
استان تهران(شهرتهران)
فارس (شهرشیراز)
قزوین(شهرقزوین)
کردستان(شهرسنندج)
کرمانشاه(شهر کرمانشاه)
گیلان(شهر رشت)
و
ایلام ویزد(مقابل استانداری)
 و لرستان(شهرستان های پلدختر و کوهدشت مقابل فرمانداری)
شعارها:
«رئیسی قالیباف این آخرین پیام است جنبش بازنشسته آماده قیام است»
«نه مجلس نه دولت نیستند بفکر ملت»
«معلم زندانی آزادباید گردد»
«غلامرضا اصغری آزاد باید گردد»+
«ما همه همبسته ایم از وعده ها خسته ایم»
«وزیر بی‌کفایت استعفا استعفا»
«تورم، گرانی بلای جان مردم »
«تاحق خود نگیریم ازپا نمی نشینیم»
«بازنشسته بیداراست از تبعیض بیزار است»
«این همه بی عدالتی هرگزندیده ملتی»
«یه اختلاس کم بشه مشکل ما حل میشه»
«اجرای همسان سازی حق مسلم ماست»
« همسان سازی حق ماست  حق مسلم ماست»
تصاویر:
ارومیه:
 
پلدختر:
 
شیراز:
 
کرمانشاه:
 
کوهدشت:
 
+بازداشت غلامرضا اصغری، از اعضای کانون صنفی معلمان اردبیل 
نیروهای امنیتی، صبح امروز سه‌شنبه ۷ شهریور ۱۴۰۲، وارد منزل این فعال صنفی شده‌اند و ایشان را بازداشت کرده و موجب نگرانی و ترس و وحشت اعضای خانواده ایشان شده‌اند.
بهرام نعمتی، معلم و عضو کانون صنفی فرهنگیان اردبیل در این باره می‌گوید که جناب آقای غلامرضا اصغری؛ معلم بازنشسته و از فعالان صنفی فرهنگیان اردبیل و کشور و جانباز جنگ تحمیلی هستند و طبق معمول هر سه‌شنبه، در حال اماده شدن برای شرکت در تجمع صنفی سه‌شنبه‌های بازنشستگان بوده‌اند که در منزلشان بازداشت شده‌اند. و پیگیری‌ها خانواده و معلمان اردبیل برای آزادی ایشان هنوز به نتیجه نرسیده است
شورای هماهنگی تشکلهای صنفی فرهنگیان ایران
*نهمین روزاعتراض کارگران کارخانه ماشین سازی اراک نسبت به نداشتن امنیت شغلی با برپایی تجمع در محل کار
روز سه شنبه 7 شهریوربرای نهمین روز متوالی،کارگران کارخانه ماشین سازی اراک به اعتراضشان نسبت به نداشتن امنیت شغلی با برپایی تجمع در محل کارادامه دادند.
کارگران کارخانه ماشین‌سازی اراک به خبرنگاررسانه ای گفتند: قرار بود جلسه امروز شورای تامین استان که از ساعت 11 صبح تا حوالی ساعت 13 طول کشید، با موضوع رسیدگی به وضعیت بحران پیش آمده در این واحد تولیدی تشکیل شود.
آنها افزودند: در این جلسه از نماینده کارگران معترض هیچ دعوتی به عمل نیامده است و در مقابل از مدیریت کنونی کارخانه برای شرکت در جلسه  دعوت شده است.
آنها ادامه دادند: اعتراض کارگران از روز دوشنبه هفته گذشته آغاز شده است و بی‌توجهی به مطالبات کارگران موجب طولانی شدن اعتراض شده است. اداره کار نیز برای کارگران کاری نمی‌کند.
درهمین رابطه:تجمع اعتراضی کارگران کارخانه ماشین سازی اراک نسبت به نداشتن امنیت شغلی
روزدوشنبه 6 شهریور، کارگران کارخانه ماشین سازی اراک برای انعکاس صدای اعتراضشان نسبت به نداشتن امنیت شغلی دست به تجمع دراین واحد تئلیدی دراستان مرکزی زدند.
 
کارگران معترض کارخانه ماشین‌سازی اراک ضمن ابراز نگرانی از آینده شرکت، خواستار تغییر برنامه‌ای شرکت و مدیریت آن ازطرف هیئت مدیره صندوق ذخیره فرهنگیان به عنوان سهامدار عمده‌ی این واحد صنعتی شدند و به خبرنگاررسانه ای گفتند: برنامه‌های مدیریت برای ادغام گروهای تولیدی موجب ناراحتی کارگران شده است.
آنها ادامه دادند:در کارخانه ماشین‌سازی حدود 1700کارگر به صورت رسمی، قرار دادی و تامین نیرو و حجمی در چند گروه تولیدی (گروه تولیدی متالوژی، دیگ بخار، فلزی وماشین مونتاژ) مشغول کارند اما مدیریت در حالی قصد دارد  همه گروه‌ها را با هم ادغام کند که این روش در دهه 70 اجرا شد و نتیجه‌ی خوبی نداشت.
آن‌ها با بیان اینکه صندوق ذخیره فرهنگیان باید منابع مالی این شرکت را تامین کند، اضافه کردند: درخواست کارگران تداوم تولید و پرداخت منظم حقوق است.
آنهادر خاتمه گفتند: بخش دیگری از مشکلات ناشی از نداشتن برنامه‌ی تولید و فروش دستگاه‌هاو ابزارآلاتِ تولید به بهانه‌ی نوسازی کارخانه است.
*تجمع اعتراضی شماری از کارگران مخابرات استان های البرز،اصفهان و چهارمحال و بختیاری دراعتراض به عدم پرداخت حقوق وحق بیمه و بروز نشدن کمک هزینه های رفاهی
گزارشی برگفته از شبکه های اجتماعی:
تحصن ۲ نفر از همکاران مخابرات چهارمحال و بختیاری در محوطه ساختمان مرکزی استان در شهر کرد در اعتراض به تاخیر در پرداخت حقوق ، مطالبات بیمه ، بروز نشدن کمک هزینه های رفاهی و ... هم اکنون سه شنبه ۷ شهریور ماه .
گزارش های مشابهی نیز از تحصن کارکنان در استان‌های اصفهان و البرز در روزهای گذشته وجود داشته است.
 
گزارشی رسانه ای شده:
کارگزاران مخابرات روستایی همچنان در انتظار پرداخت حقوق
کارگزاران مخابرات روستایی از تاخیر در پرداخت حقوق مرداد انتقاد کردند.

 کارگزاران مخابرات روستایی گفتند: تا امروز (هفتم شهریور) هنوز حقوق مردادماه به حساب کارکنان مخابرات واریز نشده است؛ این تاخیر برای جامعه‌ی کارگزاران مخابرات روستایی که با حقوق حداقلی زندگی می‌کنند، مشکل‌ساز است.
به گفته‌ی آن‌ها، تاخیر در پرداخت حقوق‌ها برای مخابرات تبدیل به یک رویه‌ی عادی شده است، به طوری که مدتی‌ست عرف پرداخت در آخر ماه از میان برداشته شده است.
*فراخوان اعتصاب وتجمع کارگران و کارکنان خط و ابنیه فنی راه آهن خراسان(شرکت تراورس) دراعتراض به عدم پرداخت بموقع حقوق ،حق بیمه ومطالبات دیگر
بنابه گزارش منتشره درشبکه های اجتماعی،روز چهارشنبه 8 شهریور،در ناحیه خراسان قراره دست از کار بکشند  تا مراتب اعتراض خودشان را به مسئولان بی عرضه تراورس اعلام کنند .همه کارگران تراورس ناحیه خراسان با هم به اعتصاب بپیوندیم. نه حقوق داریم نه بیمه و عدم پرداخت مناسبت های روز کارگر .عید غدیر و عید قربان
*فراخوان اعتصاب کارگران و کارکنان خط و ابنیه فنی راه آهن زاگرس و لرستان 
یک کارگر راه آهن زاگرس و لرستان:
اعتصاب بدلیل دریافت نکردن حقوق و مزایا روز چهارشنبه
لازم به ذکر هست این کارگران قراردادی شرکت تراورس هستند و شرکت تراورس در خراسان و همچنین زاگرس و لرستان قرار داد دارد
*تجمع  اعتراضی خانوادگی بیماران دیستروفی عضلانی دوشن نسبت به وارد نکردن داروی ژن درمانی (الویدیس)مقابل وزارت بهداشت
روزسه شنبه 7 شهریور،جمعی از بیماران دیستروفی عضلانی دوشن همراه با خانواده  برای اعتراض به وارد نکردن داروی ژن درمانی (الویدیس)مقابل وزارت بهداشت کردند.
 بیماری دیستروفی عضلانی،نوعی بیماری ژنتیکی پیشرونده است که عضلات بیمار دچار تحلیل می‌شود و انواع متعددی دارد.دوشن شایع‌ترین و شدیدترین نوع از بیماری‌های دیستروفی عضلانی است که در مواقع شدید منجر به معلولیت خیلی شدید و مشکلات تنفسی و مرگ می‌شود.
*دومین تجمع اعتراضی دانشجویان دندانپزشکی کشور نسبت به دیراطلاع رسانی زمان و اعلام نشدن منابع آزمون مقابل وزارت بهداشت
روزسه شنبه 7 شهریور برای دومین بار، جمعی از دانشجویان دندانپزشکی حدود 40 دانشکده برای اعتراض به دیراطلاع رسانی زمان و اعلام نشدن منابع آزمون صلاحیت بالینی دست به تجمع مقابل وزارت بهداشت زدند.
 
برگایه گزارش رسانه ای شده، این دانشجویان که از حدود 40 دانشکده دندانپزشکی بودند و از مسئولان وزارت بهداشت درخواست کردند تا پاسخگوی اقدامات خود باشند.
بنا بهمین گزارش،امسال آزمون صلاحیت بالینی 9 مهر ماه برگذار خواهد شد اما تاکنون فقط منبع آزمون کلیه دروس کوریکولوم دندانپزشکی عمومی اعلام شده و جزییاتی برای آن مشخص نشده است.
همچنین تاریخ آزمون 23 مرداد به دانشجویان اعلام رسمی شده که آنها تنها یک ماه فرصت برای مطالعه دارند. دانشجویان با توجه به ابلاغ آیین نامه آزمون صلاحیت بالینی در آبان 1401، خواستار برگزاری این آزمون برای ورودی‌های 1401 به بعد شدند.
درهمین رابطه:تجمع اعتراضی جمعی از دانشجویان دندانپزشکی نسبت به دیراطلاع رسانی زمان و اعلام نشدن منابع آزمون مقابل وزارت بهداشت
براساس تصویر وگزارش منتشره در شبکه های اجتماعی،روزشنبه 28 مرداد، جمعی از دانشجویان دندانپزشکی برای اعتراض به دیراطلاع رسانی زمان و اعلام نشدن منابع آزمون صلاحیت بالینی دندانپزشکی مقابل وزارت بهداشت تجمع کردند.
 
*تجمع اعتراضی مال باختگان شرکت رضایت خودرو مقابل دفتر رئیس قوه قضائیه با شعار« نگاه پشت شیشه نمی خوایم  نمی خوایم»
یورش نیروهای سرکوب دستگاه رهبری ودولت به مالباختگان
براساس تصاویر وفیلم های منتشره درشبکه های اجتماعی روزسه شنبه 7 شهریور، مال باختگان شرکت رضایت خودرودرادامه اعتراضات دامنه دارشان دست به تجمع مقابل دفتر رئیس قوه قضائیه در پایتخت با شعار« نگاه پشت شیشه نمی خوایم  نمی خوایم» زدند.
بنا بهمین گزارشات،نیروهای سرکوب دستگاه رهبری ودولت به مالباختگان یورش آوردند وآنها را مورداهانت وضرب وشتم قراردادند ومجروح کردند.
 
*صدور حکم انفصال دایم از مشاغل دولتی برای  عزیز قاسم زاده خواننده و فعال صنفی معلمان 
هیات بدوی رسیدگی به تخلفات کارکنان آموزش و پرورش استان گیلان که پیشتر در تاریخ هفتم تیر برای عزیز قاسم‌زاده لیاسی ۲۵ بند اتهاماتی را در زندان لاکان ابلاغ کرده بود که بعضا از اساس کذب بوده و در برخی از آن  تاریخ‌ها حتی تجمعی برگزار نشده بود، رای خصمانه خود مبنی بر اعمال شدیدترین نوع مجازات یعنی انفصال دائم از تمام خدمات دولتی نسبت به این معلم و خواننده موسیقی اصیل ایرانی با بیش از ۲۵ سال سابقه خدمت، ابلاغ کرد. 
عدم تناسب رای صادره  حتی با همان اتهامات کذب انتسابی کاملاً مشهود است. این حکم ظالمانه و خصمانه  ویرانگر به بنیاد اصول قانونی و اخلاقی است. در کمال تأسف این هیات در دلایل صدور این رای غیر قانونی مجدداً در  چند جا به خواندن آوازهایی «مضامین انحرافی» در جمع معلمان تاکید ورزیده است.
تاسف آور است که این هیئت حتی پا را از احکام ظالمانه‌ی اخراج از دستگاه متبوع (آموزش و پرورش) فراتر نهاده و حکم شدیدتر یعنی انفصال خدمت از تمام دستگاه‌های دولتی را برای این معلم باسابقه صادر کرده است.
یکی از اقدامات خصمانه در صدور این رای اشاره این هیئت به محکومیت اداری عزیز قاسم‌زاده در سال ۹۵ به تبعید یک ساله تغییر محل جغرافیایی از #انزلی به #رودبار است؛ در حالی که در رای تجدید نظر این حکم شکسته شد و رای بدوی ابطال شده بود. یا در حالی که زمان صدور رای اخیر ۲۸ مرداد ذکر شده، در این تاریخ علاوه بر تعطیلی مدارس، آقای قاسم‌زاده در مرخصی استعلاجی به‌سر می‌برد، اما این هیات عنوان کرده او «در زمان صدور این رای در حالت استخدامی عدم اشتغال (غیبت ناشی از حبس) بوده!
این هیات در دلایل صدور رای خصمانه‌ی خود یعنی انفصال دائم از تمام خدمات دولتی، نوشته است: «نامبرده به بهانه اعتراض صنفی فرهنگیان اقداماتی خارج از هدف و خواسته فرهنگیان مرتکب گردیده، که رضایت دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی در آن نهفته است و تبلیغ علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی برای هیات محرز گردید»؛ «با رعایت ماده ۲۱ آیین نامه اجرایی و آثار سو اداری و اجتماعی آن و ضرر و زبان مادی و معنوی وارده به دستگاه و دانش آموزان و سو استفاده معاندین نظام مقدس جمهوری اسلامی از اعمال و رفتار متهم، ایجاد هزینه برای آموزش و پرورش و نظام تعلیم و تربیت، نقش پررنگ مشارالیه در تحریک جامعه فرهنگیان جهت نافرمانی مدنی، همصدایی با دشمنان قسم خورده ملت ایران و توجه به یک فقره سابقه محکومیت اداری به شرح شماره ۵۱ مورخ ۹۵/۱/۲۸ و مضافاً به اینکه مشارالیه با پافشاری و اسرار در اشتباهات و تخلفات عدیده خویش مسبب تشویش اذهان عمومی گردیده، به شرح مندرج در صدر گردش کار، به اتفاق آرا اقدام به صدور رای می‌نماید.»
شورای هماهنگی تشکلهای صنفی فرهنگیان ایران ضمن محکوم کردن این رای غیر حقوقی، ظالمانه و مغرضانه، انتظار دارد با تغییر رویه‌های معلم ستیزانه‌ی موجود به محکومیت‌های گسترده‌ی  اخیر آموزش و پرورش استان‌ها و همراهی وزارتخانه علیه کنشگران صنفی پایان داده شود.
*اعزام چندساعته‌ی یاسمین حشدری از بازداشتگاه اداره اطلاعات به یک مرکز درمانی در رشت
بنا بر گزارش‌های ارسالی به بیدارزنی، نیمه‌شب سه‌شنبه ۳۱ مردادماه، یاسمین حشدری از فعالان حقوق زنان بازداشت شده در گیلان، در پی تپش قلب شدید و حمله‌ی عصبی بر اثر فشار بازجویی‌های شبانه به یک مرکز درمانی در رشت، اعزام و پس از مداوایی چند ساعته به بند قرنطینه‌ی زندان لاکان منتقل شده است.
پس از انتقال به زندان، او نیز از حق تماس تلفنی محروم بوده است و کماکان از وضعیت وی، اطلاعی در دست نیست.
یاسمین حشدری، فعال حقوق زنان و شاعر ساکن بندر انزلی، صبح روز ۲۵ مردادماه، همانند ۱۱ نفر دیگر از فعالان، در منزل شخصی خود در انزلی بازداشت شد.
*چهاردهمین روز از تداوم بازداشت جلوه جواهری و فروغ سمیع‌نیا در سلول انفرادی اداره اطلاعات رشت
چهارده روز از بازداشت گسترده‌ی فعالان حقوق زنان و سایر فعالان مدنی استان گیلان می‌گذرد. طی این مدت، جلوه جواهری و فروغ سمیع‌نیا در سلول‌های انفرادی اداره اطلاعات رشت، موسوم به «بازداشتگاه شهدای گمنام» و تحت فشارهای بازجویی قرار دارند.
عدم بهره‌مندی از حق تماس تلفنی این دو فعال حقوق زنان پس از تنها یک تماس اولیه، نگرانی‌ها پیرامون وضعیت سلامت و جان آنان را به‌شدت افزایش داده است.
منبع:کانال بیدارزنی
*افزایش فشارها بر دانشجویان در آستانه سالگرد
بنا بر گزارش دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی زنجان، حکم بدوی دست کم ۲۰ دانشجوی این دانشگاه که در سال گذشته صادر شده بودند، در هفته گذشته عینا تایید شده‌اند. همچنین ده‌ها نفر از دانشجویان این دانشگاه در روزهای گذشته توسط کمیته‌ی انضباطی جهت اخذ تعهد، مبنی بر شرکت نکردن در اعتراضات احتمالی شهریور، احضار شدند.
لازم به ذکر است احکام انضباطی تایید شده از یک تا ۴ ترم تعلیق و محرومیت تحصیلی را شامل می‌شوند. همچنین دانشجویان تهدید شده‌اند تا خبر این محکومیت‌ها رسانه‌ای نشود به گونه‌ای که حتی اجازه‌ی رونویسی از حکم‌ را نیز به آنان نداده‌اند.
*احضار مظفر صالح‌نیا توسط نهادهای امنیتی در سنندج
امروز سه‌شنبه ۷ شهریور ۱۴۰۲، مظفر صالح‌نیا از اعضای هیئت مدیره‌ی اتحادیه آزاد کارگران ایران پس از احضار تلفنی توسط حفاظت اطلاعات نیروی انتظامی سنندج مورد بازجویی قرار گرفت.
این نهاد امنیتی با اشاره به فرارسیدن سالگرد خیزش مردمی سال ۱۴۰۱، ضمن تهدید به پرونده‌سازی مجدد علیه مظفر صالح‌نیا از او خواسته‌اند تا تعهدنامه‌ای مبنی بر عدم شرکت در اعتراضات امضا نماید که با مخالفت شدید آقای صالح‌نیا روبرو شده است.
لازم به ذکر است که نهادهای امنیتی در روزها و هفته‌های اخیر در اکثر شهرهای کشور اقدام به احضار و بازجویی از فعالین سیاسی و بازداشت شدگان اعتراضات مردمی سال گذشته نموده‌اند.
اتحادیه آزاد کارگران ایران احضار، تهدید و بازجویی مظفر صالح‌نیا و دیگر فعالین سیاسی و مدنی را قویاً محکوم نموده و اینگونه اقدامات را نشان دهنده‌ی وحشت حاکمیت از شروع اعتراضات مردمی و تلاشی بیهوده برای ممانعت از آن ارزیابی می‌نماید.
اتحادیه آزاد کارگران ایران
*جان باختن یک کارگر شهرکت صنعتی طرق مشهد بر اثر ریزش آوار
یک کارگر 61 ساله حین کارتخریب دیوار یک سوله در شهرک صنعتی طرق مشهد بر اثر ریزش دیوار زیر تلی ازآوارگرفتار شد ودردم جان باخت.
*جان باختن یک کارگر جوان در نیشابوربر اثر برق گرفتگی وسقوط از ارتفاع
یک کارگر20 ساله حین کار در یک ساختمان در حال ساخت واقع در شهر نیشابور در استان خراسان رضوی به علت اتصال میلگرد به سیم برق دچار برق‌گرفتگی و از طبقه سوم به پایین پرتاب شد و جان خودراازدست داد.
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

 

اخباروگزارش های کارگری 8 شهریورماه 1402
- اعتصاب زندانیان سیاسی بند۴ اوین: از تلفنهای بند به مدت ۳ روز استفاده نمی‌کنیم! 
- ادامه اعتراضات کارگران شرکتی معدن زغال سنگ طبس نسبت به عدم  تبدیل وضعیت با برپایی تجمع خانوادگی مقابل ساختمان استانداری خراسان جنوبی
- تجمع اعتراضی کارگران آبفای امیدیه نسبت به عدم پرداخت 6 ماه حقوق و 4 سال حق بیمه مقابل ساختمان شرکت برای چندمین روز
- کنش های دامنه دارکارگران شهرداری خاش در رابطه با عدم پرداخت ماه ها حقوق وبی خیالی مسئولان شهرداری و شورای شهر
- ممانعت نیروهای امنیتی از برگزاری تجمع اعتراضی بیماران دوشن مقابل نهاد ریاست جمهوری
- پیام انجمن صنفی معلمان فارس در صدور حکم انفصال دائم از مشاغل دولتی برای عزیز قاسم زاده خواننده و فعال صنفی معلمان و دستگیری معلم ایثارگر و پیشکسوت  غلامرضا اصغری مراللو 
- بیانیه کانون صنفی فرهنگیان گیلان در اعتراض به صدور حکم ناعادلانه انفصال دایم از مشاغل دولتی برای کنشگر صنفی معلم آگاه، دلسوز و پرتلاش، آقای عزیز قاسم زاده، عضو هیئت مدیره کانون صنفی فرهنگیان گیلان 
- نازیلا معروفیان را بازهم بازداشت کردند
- ممانعت سازمان زندان‌ها علی‌رغم تاکید پزشکی قانونی برای مرخصی درمانی جعفر ابراهیمی، بازرس شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران
- دادگاه صالح نيكبخت  سه‌شنبه 7 شهريور در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب اسلامي تهران برگزار شد 
- 7ماه محکومیت انضباطی معید مهدیان دانشجوی مدیریت فناوری اطلاعات دانشگاه تربیت مدرس
- باز هم در مورد خانه ضد کارگر و دبیر کل آن
- جان باختن یک کارگر مقنی دریزد بر اثر برق گرفتگی
*******
*اعتصاب زندانیان سیاسی بند۴ اوین: از تلفنهای بند به مدت ۳ روز استفاده نمی‌کنیم! 
زندانیان سیاسی بند چهار اوین در اعتراض به محدودیت‌های شدید تلفنی بندهای مردان و عملکرد شرکت آسیاتک، پیمانکار تلفن‌های زندان، از هشتم تا دهم شهریور اعتصاب می‌کنند و از تلفن‌های زندان استفاده نخواهند کرد.
بر اساس گزارش‌های رسیده، زندانیان تاکنون به روش‌های مختلف موارد نارضایتی خود را به مسئولان زندان منتقل کرده‌اند اما مسئولان به خواسته‌های آنها هیچگونه رسیدگی نکرده‌اند.
به گفته این زندانیان سیاسی، با تلفن‌های آسیاتک علاوه بر گرانی شدید هزینه مکالمه و افت شدید کیفیت تماس، امکان کنترل، شنود و ضبط مکالمات زندانیان نیز نسبت تلفن‌های قبل بیشتر شده است.
موارد نارضایتی زندانیان از وضعیت تلفنها؛ به شرح زیر است:
۱-امکان کنترل و شنود و ضبط مکالمات زندانیان با تلفنهای آسیاتک به نسبت تلفنهای قبل بیشتر شده است.
۲-از لحاظ کیفیت تماس و انتقال صدا به شدت افت کرده است. صدا ضعیف و همراه با نویز بسیار است.
۳-هزینه تلفن‌های جدید که متعلق به آسیاتک است نسبت به قبل بسیار گرانتر است و هر بار شارژ کارت تلفن تعداد اندکی تماس تلفنی را پشتیبانی میکند.یعنی در عین حال که زندانیان پول بیشتری می‌دهند تماسها هم کمتر و کوتاهتر شده و هم کیفیت انتقال صدا پایین است نویز زیاد دارد و تماس مدام قطع می‌شود.
این شرایط در حالی است که تلفن، تنها راه ارتباطی زندانیان با عزیزانشان است اما اِعمال محدودیتها از سوی سازمان زندانها و شرکت آسیاتک که تبدیل به بازوی سرکوب زندانیان شده؛ کار را به جایی رساند که زندانیان در راستای رسیدن به خواسته‌های خود درباره وضعیت تلفنهای زندان؛ دست به این اعتصاب بزنند.
از جمله زندانیان سیاسی بند۴ اوین؛ 
رسول بداقی، جعفر ابراهیمی، سعید مدنی، احمدرضا حائری، کیوان مهتدی، رضا شهابی، حسن سعیدی، کامیار فکور، علی یونسی، امیرحسین مرادی، آرش جوهری، امیرسالار داوودی هستند.
شورای هماهنگی تشکلهای صنفی فرهنگیان ایران
*ادامه اعتراضات کارگران شرکتی معدن زغال سنگ طبس نسبت به عدم  تبدیل وضعیت با برپایی تجمع خانوادگی مقابل ساختمان استانداری خراسان جنوبی
روزچهارشنبه 8 شهریور، کارگران شرکتی معدن زغال سنگ طبس(شرکت پیمانکاری الماس شرق گلشن) بدنبال چندروز تجمع در محل کارشان دراعتراض به عدم  تبدیل وضعیت دست به تجمع خانوادگی مقابل ساختمان استانداری خراسان جنوبی دربیرجند زدند.
 
یکی از کارگران حاضر در تجمع به خبرنگاررسانه ای گفت: طی روز‌های گذشته کارگران شرکتی معدن زغال سنگ طبس (معدن شماره یک) برای مشخص شدن وضعیت شغلی خود در محوطه معدن وفرمانداری طبس دست به اعتراض صنفی زده بودند که در نتیجه بی‌تفاوتی مسئولان کارگران تصمیم گرفتند برای انتقال مشکلاتشان به مسئولان بالا دستی مقابل ساختمان استانداری تجمع کنند.
او با اشاره به اینکه حدودا 350 نفریم که به صورت شرکتی در یکی از شرکت‌های پیمانکاری به کار مشغول هستیم، گفتند: می‌خواهیم وضعیت استخدامی ما به قرارداد مستقیم تبدیل شود.
یکی دیگر از کارگران با انتقاد از اینکه در نتیجه حضور پیمانکاران، هر ماه بخشی از مطالباتشان پرداخت نمی‌شود و این موضوع آن‌ها را در شرایط بد مالی قرار داده است، گفت: در مجموعه معادن زغال سنگ طبس سالهاست شمار زیادی کارگر تحت مسئولیت چند شرکت واسطه‌ای مشغول کار هستند، شرکت‌هایی که نظارت چندانی بر کار آن‌ها در معادن نیست و امنیت شغلی، جانی و معیشتی کارگران را تامین نمی‌کنند.
او گفت: میزان دریافتی و ساعات کار کارگرانی که در کارگاه‌های دولتی کار می‌کنند به نسبت کارگران بخش خصوصی و نیروهایی که زیر نظر پیمانکاران هستند، بسیار متفاوت است.
او گفت: کارگران خواهان حذف پیمانکاران و بستن قرارداد مستقیم هستند؛ چراکه پیمانکاران دستمزد آن‌ها را متناسب با قراردادهای خود با کارفرمایان معادن، پرداخت نمی‌کنند و سر و ته آن را می‌زنند.
*تجمع اعتراضی کارگران آبفای امیدیه نسبت به عدم پرداخت 6 ماه حقوق و 4 سال حق بیمه مقابل ساختمان شرکت برای چندمین روز
روزچهارشنبه 8 شهریور برای چندمین روز متوالی،کارگران آب وفاضلاب امیدیه برای اعتراض به عدم پرداخت 6 ماه حقوق و 4 سال حق بیمه مقابل ساختمان شرکت دراستان خوزستان تجمع کردند.
یکی از کارگران حاضردرتجمع به خبرنگاررسانه ای گفت:علاوه کسری حدود 4 سال بیمه، حدود 6 ماه است نیز حقوق معوقه دارند.
*کنش های دامنه دارکارگران شهرداری خاش در رابطه با عدم پرداخت ماه ها حقوق وبی خیالی مسئولان شهرداری و شورای شهر
روزچهارشنبه 8 شهریور، کارگران شهرداری خاش دراستان سیستان وبلوچستان از کنش های دامنه دارشان در رابطه با عدم پرداخت ماه ها حقوق وبی خیالی مسئولان شهرداری و شورای شهر،خبردادند.
یکی از کارگران شهرداری خاش به خبرنگاررسانه ای گفت:کارگران قراردادی این شهرداری سه و نیم و کارگران شرکتی پنج ماه است که حقوق نگرفته‌اند؛ آن‌ها بعد از مراجعات پی‌درپی به مقامات شهری می‌گویند با این وضعیت گرانی‌ها؛ سه ونیم تا پنج ماه بی‌حقوق زندگی کرده‌ایم؛ چرا کسی به داد ما نمی‌رسد؟
این کارگر گفت: هر بار که به مسئولان شهری مراجعه می‌کنیم خزانه‌ی خالی شهرداری را نشان‌مان می‌دهند؛ مگر ما کارهای روزانه‌ی شهر را انجام نمی‌دهیم؛ مگر زباله‌ها را جمع نمی‌کنیم؛ مگر به امور شهر نمی‌رسیم؟ 
وی با بیان اینکه در شرایط فعلی، مدیران شهری باید منابع مالی خود را با الویت‌بندی هزینه کنند، گفت: شهرداری برای جبران منابع مالی خود ابتدا باید هزینه‌های غیرضروری خود را حذف کند و از انجام پروژه‌های جدید بپرهیزد.
او با بیان اینکه مدیریت شهری خاش به‌جای حفظ وضعیت موجود، به هزینه‌های شهر می‌افزاید، افزود: پروژه‌هایی که در شهر خاش هم اکنون با هزینه‌های بالا در دست ساخت و اجراست؛ غیرضروری است.
این کارگر افزود: به عنوان نمونه جدا از آسفالات بسیاری از خیابان‌های شهر، اخیرا شهرداری اقدام به تعویض مجدد جدول‌کشی‌های جوی آب خیابان‌ها کرده که مخارج آن می‌توانست حداقل بخش کمی از طلب کارگران را جبران کند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر اینکه پرداخت طلب مزدی کارگران در اولویت برنامه‌های شورای شهر است، افزود: لازم است مدیریت شهری خاش نسبت به انجام وظایف قانونی در قبال کارگران مجموعه شهرداری جدیت داشته باشد.
*ممانعت نیروهای امنیتی از برگزاری تجمع اعتراضی بیماران دوشن مقابل نهاد ریاست جمهوری
صبح امروز(چهارشنبه 8 شهریور) تعدادی از خانواده‌ها و بیماران دیستروفی عضلانی دوشن با مشکلات فراوان خود را به پاستور رساندند تا با برگزاری تجمع اعتراضی توجه دولت را نسبت به بیماران دوشن جلب نمایند اما نیروهای امنیتی مانع از تجمع خانواده‌ها و بیماران دیستروفی عضلانی دوشن مقابل نهاد ریاست جمهوری شده و آنها را به پارک پاستور هدایت کردند!
 
درهمین رابطه:تجمع  اعتراضی خانوادگی بیماران دیستروفی عضلانی دوشن نسبت به وارد نکردن داروی ژن درمانی (الویدیس)مقابل وزارت بهداشت
روزسه شنبه 7 شهریور،جمعی از بیماران دیستروفی عضلانی دوشن همراه با خانواده  برای اعتراض به وارد نکردن داروی ژن درمانی (الویدیس)مقابل وزارت بهداشت کردند.
 بیماری دیستروفی عضلانی،نوعی بیماری ژنتیکی پیشرونده است که عضلات بیمار دچار تحلیل می‌شود و انواع متعددی دارد.دوشن شایع‌ترین و شدیدترین نوع از بیماری‌های دیستروفی عضلانی است که در مواقع شدید منجر به معلولیت خیلی شدید و مشکلات تنفسی و مرگ می‌شود.
*پیام انجمن صنفی معلمان فارس در صدور حکم انفصال دائم از مشاغل دولتی برای عزیز قاسم زاده خواننده و فعال صنفی معلمان و دستگیری معلم ایثارگر و پیشکسوت  غلامرضا اصغری مراللو 
در ادامه روند چند ماه اخیر و اخراج تعدادی از معلمان شریف و آزاداندیشِ سراسر کشور با احکام هیات های تخلفات اداری آموزش و پرورش استان ها، به جرم فعالیت های صنفی و دفاع از حقوق دانش آموزان و معلمان، این بار جامعه فرهنگیان شاهد صدور حکمی فراتر از حیطه آموزش و پرورش برای معلم خوشنام و کنشگرِ دلسوز عزیز قاسم زاده بود.
هیات بدوی رسیدگی به تخلفات کارکنان آموزش و پرورش استان گیلان رای خود را مبنی بر اعمال شدیدترین نوع مجازات یعنی انفصال دائم از تمام خدمات دولتی نسبت به این معلم و خواننده موسیقی اصیل ایرانی با بیش از ۲۵ سال سابقه خدمت، ابلاغ کرد. 
تاسف آور است که این هیئت حتی پا را از احکام اخراج از دستگاه متبوع (آموزش و پرورش) فراتر نهاده و حکم شدیدتر یعنی انفصال خدمت از تمام دستگاه‌های دولتی را برای این معلم باسابقه صادر کرده است.
همچنین روز سه شنبه ۷ شهریورماه معلم بازنشسته و جانباز غلامرضا اصغری مراللو در اردبیل توسط نیروهای امنیتی دستگیر و به مکان نامعلومی منتقل شد.
معلم پیشکسوت، تلاشگر و از فعالان صنفی فرهنگیان استان اردبیل که طبق معمول هر سه‌شنبه، در حال آماده شدن برای شرکت در تجمع صنفی سه‌شنبه‌های بازنشستگان بود اما در منزلش بازداشت شد.
انجمن صنفی معلمان فارس ضمن ابراز تاسف از صدور این حکم برای معلم آگاه، شریف و حق طلب عزیز قاسم زاده و بازداشت معلم بازنشسته غلامرضا اصغری مراللو از مسئولین امر و هیات های تخلفات آموزش و پرورش استان ها می خواهد صدور چنین احکامی علیه فعالین صنفی و معلمان کنشگر و عدالت خواه را متوقف نمایند.
همچنین خواهان آزادی هر چه سریع تر معلم مطالبه گر و فرهیخته غلامرضا اصغری مراللو می باشد.
*بیانیه کانون صنفی فرهنگیان گیلان در اعتراض به صدور حکم ناعادلانه انفصال دایم از مشاغل دولتی برای کنشگر صنفی معلم آگاه، دلسوز و پرتلاش، آقای عزیز قاسم زاده، عضو هیئت مدیره کانون صنفی فرهنگیان گیلان 
روزچهارشنبه 8 شهریور، کانون صنفی فرهنگیان گیلان بیانیه ای بقرارزیر در اعتراض به صدور حکم ناعادلانه انفصال دایم از مشاغل دولتی برای کنشگر صنفی معلم آگاه، دلسوز و پرتلاش، آقای عزیز قاسم زاده، عضو هیئت مدیره کانون صنفی فرهنگیان گیلان،منتشرکرد:
در دنیای معاصر و مدرن با ارتباطات پیشرفته  و روزآمد، به راحتی نمی‌توان، علم و مدرسه، طاق و رواق با پیشینه‌ای بیش از یک سده با میراث داری پیشگامانی چون میرزا یحیی دولت‌آبادی، میرزا حسن رشدیه، دکتر غلامحسین شکوهی، دکتر محمد بهمن بیگی...  را به نابودی کشاند.
- . آیا اخراج فله‌ای (با اصطلاح نابجای پاک‌سازی) معلمان و اساتید در گذشته‌های دور، ارتقا و اعتلای ساحت مدرسه و دانشگاه بود یا خسران ملی آموزش و توسعه آن!!؟؟
-تحصیل و تلاش و تحقیق، مقدم است که تالی آن، تجارب و دانشوری و استادی است.
بر عبث می‌پایند که مبلغان از راه رسیده را بر معلمان دلسوخته و عاشق وطن، جایگزین نمایند که به زعم‌شان، اطاعت محض و جریان خالص‌سازی را تثبیت نمایند. غافل از این که «زبان علم می‌جوشد چو خورشید»
-بازداشت و زندان، اخراج دائمي، بازنشستگی پیش از موعد، انفصال از خدمت و محرومیت از سایر مزایای اجتماعی، برای کنشگران صنفی و معلمان دانشور و اساتید دانشمند نه تنها فرزندان ایران زمین را از نعمت آموزش محروم می کند، بلکه سلب حیات مادی و فرهنگی آنان را موجب می‌شود.
کانون صنفی فرهنگیان گیلان، مراتب نارضایتی و اعتراض خود نسبت به اخراج معلمان و اساتید، به ویژه اخراج دائمي آقای عزیز قاسم زاده و خانم فریبا آنامی و احکام بازنشستگی اجباری پیش از موعد همراه با کسر گروه برای خانم‌ها زهرا صیاد دلشادپور ، منصوره سرافراز، اشرف فرهمای و دکتر لیدا اسماعیلی را اعلام می‌دارد و به مسئولین هشدار می‌دهد که بر شاخ نشسته‌اید و بُن می‌بُرید. عواقب این رفتارهای نابخردانه حاصلی جز تباهی ندارد که بی‌تردید، تر و خشک را با هم می‌سوزاند.
*نازیلا معروفیان را بازهم بازداشت کردند
براساس گزارش های منتشره درشبکه های اجتماعی،روزچهارشنبه 8 شهریور،نیروهای امنیتی برای باری دیگر نازیلا معروفیان را بازداشت کردند.
بنا به همین گزارش ها اینبار بطوروحشیانه تر وبا ضرب و شتم‌بازداشت  شد.
*ممانعت سازمان زندان‌ها علی‌رغم تاکید پزشکی قانونی برای مرخصی درمانی جعفر ابراهیمی، بازرس شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران
جعفرابراهیمی، معلم زندانی، به دلیل مشکلات گوارشی، در اثر عدم‌ رسیدگی پزشکی تخصصی، وضعیت جسمی وخیمی پیدا کرده است. ابراهیمی، مدتهاست که به دلیل عود بیماری التهاب روده نیاز فوری به درمان دارد.
در حالی‌که پزشکی قانونی تشخیص داده‌ که ضروری است جعفر ابراهیمی، برای گرفتن درمان، به مرخصی درمانی برود؛ با این وجود هنوز زندان اوین اقدامی در این خصوص انجام نداده است. این در حالیست که سازمان زندان‌ها موظف است که با هزینه آن سارمان، دوره درمان زندانی را در خارج از زندان  تقبل کند. لازم به تاکید است که داروهای مصرفی آقای ابراهیمی امکان خودایمنی دارد و درمان این فعال صنفی معلمان در زندان امکان‌پذیر نیست
شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران، ضمن ابراز نگرانی شدید از وضعیت جسمی جعفر ابراهیمی، بر آزادی فوری این فعال صنفی برای ادامه مداوا تاکید دارد.
*دادگاه صالح نيكبخت  سه‌شنبه 7 شهريور در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب اسلامي تهران برگزار شد 
صالح نیکبخت یکی از  وکلای ارزشمند فعالین صنفی معلمان و وکیل مدافع خانواده ژینا امینی در جلسه‌اي كه در آن اتهام «فعاليت تبليغي عليه نظام» مورد بررسی قرار می گرفت در دادگاه حاضر شد 
علی رضایی وکیل مدافع ایشان در مصاحبه با روزنامه شرق  اعلام کرد که اتهام تبلیغ علیه نظام بابت مصاحبه‌هاي صالح نيكبخت با برخي رسانه‌هاي خارجي و داخلي ازجمله در مورد مساله كولبري، برخورد نيروي انتظامي با افغان‌ها، موتورسواري بانوان، مصاحبه با روزنامه اعتماد در مورد تشريح روند پيگيري قضايي پرونده مهسا اميني و... به صالح نيكبخت تفهيم شد بدون اينكه فرصتي براي دفاع شفاهي و بررسي پرونده فراهم شود.  علي رضايي در ادامه عنوان کرد رييس دادگاه، ادامه رسيدگي و استماع دفاعيات آقاي نيكبخت و اينجانب را به جلسه آينده موكول كرد.
شورای هماهنگی تشکلهای صنفی فرهنگیان ایران
*7ماه محکومیت انضباطی معید مهدیان دانشجوی مدیریت فناوری اطلاعات دانشگاه تربیت مدرس
معید مهدیان دانشجوی مدیریت فناوری اطلاعات دانشگاه تربیت مدرس و دبیر سابق شورای صنفی دانشگاه علم و صنعت در شورای تجدید نظر انضباطی به ۷ ماه منع موقت از تحصیل محکوم شد. 
گفتنی است این دانشجو از آبان ماه سال گذشته و پیش از صدور حکم قطعی، از ورود به دانشگاه و تحصیل محروم شده‌است.
*باز هم در مورد خانه ضد کارگر و دبیر کل آن
سندیکا و‌ دیگر تشکلات مستقل کارگری بارها راجع به «خانه کارگر» نوشته‌اند. خانه کارگر به جز نامی که به یدک می‌کشد ربطی ماهوی به ما کارگران ندارد؛ اما در عین حال به نام ما و با هزینه ما کارگران، در سراسر کشور و‌ همچنین در اجلاسهای جهانی سیاست‌های ضد کارگری حاکم را با کمک انواع رانتها و امتیازات ویژه‌‌ای که در اختیار دارد به پیش برده و موجب تثبیت آنها شده است. 
اما بطور مشخص خوب است راجع به آقای علیرضا محجوب‌ «دبیر کل» مادام‌العمر خانه ضد کارگر بیشتر بدانیم. آیا کارگران‌کشور می‌دانند که علیرضا محجوب عضو هیات رئیسه و یکی از قائم مقام های فدراسیون‌جهانی اتحادیه‌های کارگری (دبیلیو، اف، تی، یو) است و در این فدراسیون بعنوان نماینده طبقه کارگر ایران شرکت دارد؟ 
اینکه این فدراسیون به اصطلاح جهانی از چه اعتباری می‌تواند برخوردار باشد هنگامیکه قائم مقامش محجوب باشد بجای خود، اما حتی در ظاهر هم‌که شده: کسی که شش دوره نماینده مجلس بوده و‌ هست، مشاور و بازرس ویژه رئیس جمهور در دولت هاشمی رفسنجانی، که گسترده‌ترین سیاستهای ضد کارگری و خصوصی سازی را آغاز کرد، نماینده دولت‌های آیت الله خامنه‌ای و هاشمی رفسنجانی در شورای عالی کار بوده، عضو انواع کمیسیونهای کار، تامین اجتماعی در مجلس در دوران‌ دولتهای مختلف بوده، کسی که وسیعا از منابع و امکانات نظام سرمایه داری حاکم بیشترین بهره‌ها را برده و در چهل و‌ چند سال گذشته حتی یک روز هم کارگری نکرده و‌ در واقع بخشی از ۲ درصد «بالایی‌ها» و از جمله پرمنفعت‌ترین افراد کشور است، چگونه توانسته است بعنوان‌ نماینده‌کارگران ستم دیده، بی حق و‌ حقوق و به فلاکت افتاده کشور ما خود را برای سالیان متمادی تحمیل کند؟ 
تازه بعد از چهار دهه که نمایش نمایندگی کارگران را به یدک کشیده است نه تنها هیچ دستاوردی نداشته بلکه در این مدت همیشه سعی کرده با وعده و وعیدهای توخالی بابت پیگیری حق و حقوق کارگران و با شعارهای پوچ و بیهوده کارگران را از مسیر اصلی خود که همانا اتحاد و ایجاد تشکلات مستقل، اعتراضات مدنی و اعتصاب می‌باشد دور نگه دارد تا بتواند یک خوش خدمتی به اربابان خودش که همانا دولت و نظام سرمایه داری میباشد به نحو احسن انجام دهد تا شاید پاداش این خوش خدمتی را که همانا پاتوق و اتراق زدن به مجلس و قدرتهای حاکم میباشد را از اربابان خودش دریافت نماید.
اگر این نماینده به اصطلاح کارگری  دغدغه معیشت و رفاه کارگران را داشت به هیچ‌عنوان نمی‌توانست شش دوره متوالی در مجلس جا خشک کند، که این‌هم البته یکی ار رکوردهای آقای محجوب است، و‌ شاهد هر چه فلاکتبارتر شدن کار و زندگی دهها میلیون‌کارکر و‌ زحمتکش و‌خانواده های کارکران و‌ حقوق بگیران و لشکر عظیم بیکاران و فرودستان در سراسر کشور باشد، و نمی‌توانست‌ جرات‌ کند در اجلاسهای کشوری و جهانی به نام طبقه‌کارگر ستم‌دیده‌ ایران شرکت کند.
آقای محجوب و سران‌ و‌ گردانندگان خانه کارگر کسانی هستند که در همان اوایل انقلاب نمایندگان واقعی کارگران را با زور چماق از خانه کارگر وقت بیرون کردند و خودشان به عنوان نماینده کارگران در آن جا نشستند و نقش اساسی ای داشتند برای شرایط ناگواری که الان طبقه کارگر ایران دچارش است. یعنی کمک کردند به اینکه سندیکاها و شوراهای مستقل کارگران سرکوب شوند و از بین بروند و شوراهای اسلامی بعنوان آلت دست کارفرما و دولت جانشین آن گردند. و به این ترتیب قدرت سازمانیابی کارگران را بشدت پایین بیاورند. 
نمونه ی ناکارامدی اینها را هر سال در مورد دستمزدها می بینیم، در مورد قراردادهای موقت کار می بینیم، در مورد حذف بسیاری از مفاد‌ حمایتی قانون‌کار می بینیم، در مورد تبعیض و‌ چند دستگی میان‌ کارگران‌ می بینیم، در مورد سرکوب فعالین مستقل کارگری‌ای که‌حاضر به‌همکاری با‌ نهادهای امنیتی و‌ خانه‌ ضد کارگر نشده‌اند می بینیم، در مورد حضور آزادانه و‌ پر خرج و‌ مخارج محجوب و‌ دهها نماینده دیگر خانه‌کارگر و کانون عالی شوراهای اسلامی در انواع و‌ اقسام‌ اجلاسهای داخلی و بین المللی میبینیم. در حالیکه در تمام این سالها هزاران کارگر حق طلب کاملا ظالمانه اخراج، تهدید، بازداشت و زندان شده اند، حتی هر اعتصاب کوچک‌ کارگری برای کارگران و نمایندگان‌ واقعی کارگران در کارگاهها و‌ کف خیابانها هزینه بردار بوده است و‌ هیچ نماینده واقعی کارگران جرات علنی حرف زدن و اعتراض کردن، بدون واهمه از عواقب آن و‌ پرونده سازی علیه اش، ندارد، اما محجوب و شرکا در خانه‌کارگر، آزادانه به‌نام‌ ما‌ کارگران و با بودجه های عظیم بدون هرگونه نیازی به پاسخگویی، در کریدورهای قدرت میچرخند.
پس همکاران و دوستان گرامی به این‌ به اصطلاح نماینده های فرمایشی و فرمالیته که در خدمت کارفرمایان‌و‌ نهادهای حاکم و دیگر سرمایه داران هستند هیچ‌ امیدی نباید داشت.
حق و حقوق ما کارگران فقط در کف کارگاه ها و‌ خیابان ها و ‌با اتحاد و همبستگی و تشکلات مستقل ما بدست میاد.
چاره کارگران وحدت و تشکیلات مستقل از کارفرما و‌ دولت و ‌نهادهای حراستی و ‌اطلاعاتی است.
سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه
هشت شهریور ۱۴۰۲
*جان باختن یک کارگر مقنی دریزد بر اثر برق گرفتگی
یک کارگر مقنی 43 ساله حین کاردر عمق چاه آب دچار برق گرفتگی شد و جان خود را از دست داد.
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید