تجمعات بازنشستگان تامین اجتماعی، فولاد اصفهان و کارگران رسمی نفت 

شخصی سازی فونت
  • کوچکتر کوچک متوسط بزرگ بزرگتر
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

اتحاد، اتحاد، علیه فقر و فساد: بازنشستگان تأمین اجتماعی همچون یکشنبه های هر هفته  امروز ۸ مرداد در شهرهای اهواز، شوش، کرمانشاه و رشت تجمع کردند. این تجمعات در اعتراض به سطح نازل حقوقها،فقر، گرانی، اختلاسها و دزدی ها و تعرضات هر روزه حکومت به زندگی و معیشت آنان برپا شده است. حکومت و مسئولین جوابی به خواستهای بازنشستگان که هر روز فریاد میزنند، ندارند و نمیدهند. اما بازنشستگان کوتاه نمی آیند و متحدانه پیگیر خواستهایشان هستند.

آنها به مصوبه مزدی چند بار زیر خط فقر شورایعالی کار که تاثیر مستقیمی بر حقوق بازنشستگان دارد، برنامه توسعه هفتم حکومت که تعرضی به کارگران و بویژه بازنشستگان است و به ورشکستگی کشاندن صندوق های بازنشستگی  و به سرقت رفتن دارایی های آنها اعتراض دارند. بازنشستگان با شعار "لشکری، کشوری، تامین اجتماعی اتحاد، اتحاد» بر همبستگی مبارزاتی بخش های مختلف بازنشستگان تاکید میکنند. 
در این روز بازنشستگان از شهرهای دانیال شوش کرخه  و هفت تپه در کنار هم در شهر شوش تجمع کردند و بعد هم دست به راهپیمایی زدند. آنها با شعارهایی علیه فقر و گرانی و با تاکید بر اتحاد و همبستگی با شعار "از خوزستان تا گیلان، مرگ بر این مدیران" اعتراض خود را به حمله وحشیانه ای که در این هفته به تجمع بازنشستگان تامین اجتماعی در رشت صورت گرفت اعلام کردند. 
در رشت نیز در این روز بازنشستگان تامین اجتماعی تجمع داشتند و شعار میدادند: "کشور و غارت کردن،  ما رو بیچاره کردن" و این فریاد اعتراض کل جامعه است که امروز در تجمع بازنشستگان در رشت فریاد زده شد. 
تجمع دیگر این روز در اهواز برگزار شد و بازنشستگان تامین اجتماعی در این شهر با فریاد شعارهایشان از مقابل درب اداره کل تامین اجتماعی تا میدان فرهنگ شهر راهپیمایی کردند. آنها شعار میدادند:"نه خواری، نه ذلت، مرگ بر این عدالت!". آنها همچنین خواستار لغو حکم ناعادلانه علیه وکیل جسور و حامی کارگر و بازنشسته ، فرزانه زیلایی شدند و بنر حمایت از او در جلوی صف راهپیمایی کارگران برجسته بود.
در کرمانشاه نیز بازنشستگان تامین اجتماعی شعار میدادند: "اعتراض ،اتحاد ، علیه فقر و فساد"، "فریاد، فریاد از اینهمه بیداد".
اجرای همسان سازی و افزایش حقوقها به بالای خط فقر، درمان رایگان ، پایان دادن به اختلاس ها  و دزدی ها و بازگردانده شدن پولهای به سرقت رفته به صندوقهای بازنشستگی و پایان دادن به امنیتی کردن مبارزات از جمله خواستهای فوری بخش های مختلف بازنشستگان است. بازنشستگان فریاد رسای اعتراض همه مردم هستند و باید از تجمعات و خواستهایشان حمایت و پشتیبانی کرد.
تجمع اعتراضی دیگر در این روز از سوی زنان و مردان بازنشسته فولاد در اصفهان برپا شد. در اینجا هم بازنشستگان بر همان خواستهای سراسری همه بخشهای بازنشسته تاکید داشتند. یک شعارشان این بود " مجلس سرسپرده، گرونی رو آورده". 
علاوه بر بازنشستگان، پرستاران بیمارستان امام در تهران در اعتراض به معوقات و نحوه اجرای تعرفه گذاری ها تجمع داشتند. وضعیت معیشت کادر درمان بر وضعیت سلامتی عمومی جامعه تاثیر مستقیم دارد و خواستهای آنها باید وسیعا  مورد حمایت قرار گیرد. 
آخرین خبر مربوط به تجمع  کارکنان بهره برداری نفت وگاز گچساران است. در این روز صدها نفر از این کارگران  در اعتراض به  گرانی ها و عدم تطابق سطح حقوقها با رشد فزاینده تورم و عدم اجرای ماده ۱۰ که می تواند در افزایش حقوقهایشان تاثیری داشته باشد، تجمع و اعتراض کردند و بر افزایش حقوق و دیگر خواستهای خود تاکید کردند. این اعتراضات در حالی صورت میگیرد که که کارگران پروژه ای پیمانی نفت نیز خبر از تدارک اعتصاب علیه وضع بد معیشتی و شرایط اسفناک کاری بویژه در گرمای سوزان تابستانی و برای پیگیری مطالبات پاسخ نگرفته شان داده اند. اعتراضات گسترده در محیط های کاری و تجمعات سراسری بازنشستگان و تجمعات هر روزه دیگر بخش های معترض در دل جامعه پر تلاطم و در آستانه سالگرد انقلاب، بستر مناسبی برای اعتصابات سراسری و تجمعات سراسری اعتراضی مردمی است. با شکل دادن به چنین ابعادی از اعتراض به استقبال موج جدید انقلاب و گسترش مبارزات و اعتراضات برویم.  
حزب کمونیست کارگری ایران
۸ مرداد ۱۴۰۲،  ۳۰ ژوئیه  ۲۰۲۳