یاد رفیق فرهاد شعبانی را گرامی می داریم

شخصی سازی فونت
  • کوچکتر کوچک متوسط بزرگ بزرگتر
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

اتحاد بین المللی در حمایت از کارگران در ایران: بامداد یکشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۰ رفیق فرهاد شعبانی بعد از جدالی سه ماهه با بیماری سرطان در بیمارستانی در کشور سوئد در سن ۶۳ سالگی دیده از جهان فرو بست. با خاموشی فرهاد شعبانی جنبش کمونیستی و کارگری ایران یکی از فعالین پیگیر و پرکار خود را برای همیشه از دست داد. فرهاد شعبانی در محله ای تهیدست نشین در سنندج به دنیا آمد و به ناگزیر برای کمک به خانواده از همان کودکی به کار ساختمانی پرداخت و با دنیای رنج و کار دست و پنجه نرم کرد.

او در جوانی با اوج گیری جنبش انقلابی کردستان به عنوان پیشمرگ به این جنبش پیوست و فعالیت خود را همچون کادر برجسته کومه له و سپس حزب کمونیست ایران تا پایان زندگی پربار خود ادامه داد. فعالیت خستگی ناپذیر فرهاد شعبانی همچون یک مبارز انقلابی و کمونیست و توجه ویژه اش به مسابل جنبش کارگری ایران و ایفای نقش در تقویت این جنبش او را به چهره و صدایی آشنا در جنبش کمونیستی و کارگری تبدیل کرده بود.

تمرکز فرهاد شعبانی بر مسائل کارگری از جمله اهمیت همبستگی بین المللی کارگری، و همچنین ارتباط گرم و صمیمانه اش با تعدادی از فعالین اتحاد بین المللی، باعث شد که ما در طول سالها از همکاری های ارزنده و بی دریغ او در پیشبرد کارزارها و فعالیت های خود بهره مند شویم. قدردان حمایت های او هستیم و جایش را سخت خالی می بینیم.

ما درگذشت رفیق فرهاد شعبانی را به همسر گرامی او رفیق زهرا و فرزندان ایشان، آرام، فواد و اشکان، و نیز به حزب کمونیست ایران، کومه له سازمان کردستان حزب کمونیست ایران و همه یاران و همرزمان او صمیمانه تسلیت می گوییم.

یادش گرامی باد.

اتحاد بین المللی در حمایت از کارگران در ایران

۲۱ ژوئن ۲۰۲۱

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
http://www.etehadbinalmelali.com

https://twitter.com/IASWIinfo