به مردم جهان، رسانه های غیر سانسورچی، افکار عمومی: ما میگیم شورا، آنها میگن وکیل الرعایا! ما رعیت نیستیم، شاه نمی خواهیم!

شخصی سازی فونت
  • کوچکتر کوچک متوسط بزرگ بزرگتر
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

 به مردم جهان، رسانه های غیر سانسورچی، افکار عمومی  ما میگیم شورا، آنها میگن وکیل الرعایا! ما رعیت نیستیم، شاه نمی خواهیم!  این داستان «وکالت میدهم» بسیار مسخره و توهین آمیز است. میگویند شما وکالت بدهید تا من وقتی مذاکره میکنم بگویم نماینده شما هستم و صدایتان را بگوش دولتها برسانم. سوال اینست ک آیا این دولتها نمی فهمند و اطلاع ندارند، نمی بینند، کدام گنج اطلاعاتی نزد شما نهفته که فقط تو میتوانی بری در موردش صحبت کنی؟ چرا هواداران رضا پهلوی بخود اجازه میدهند که مردم و نسل فهیم جوان امرور را بی عقل و صغیر تصور کنند؟

برخی برای توجیه این عمل زشت و عقب مانده، برای ما از معنی وکالت دادن میگویند. اینکه نیاز مردم به داشتن یک نماینده که از جانب آنها حرف بزند. چرا؟ لابد چون خودشان نه زبان دارند نه سواد و نه اختیار و نه جزو آدمها حساب میشن. رعیت اند و وکیل الرعایا لازم دارند!

آقا/خانم که مردم را بیشعور فرض کردید که باید فقط سوارشان شد، خجالت بکشید، شرم کنید، توهین به مردم داغدار کافی است. دولت ها همه چی را می دانند و خودشان رفیق دزد و شریک غافله اند. در مورد چی مذاکره میکنی؟ یا کی مذاکره میکنی و اصلا کی خواسته مذاکره کند؟ و چرا تو؟ این افرادی که از ترس مار به افعی پناه بردند و «وکالت می دهند» حتی نمیدانند در مورد چی وکالت میدهند! مشاوران سیاسی رضا پهلوی عقب مانده های سیاسی اند. لباس برند می پوشند اما افکارشان پوسیده است. مردم را حقیر فرض میکنند و تنها حقارت را لایق شان می دانند. میخواهند مردم با تلفنی و با انگشت زدن بگویند من به فلانی وکالت میدهم.

آقایان و خانمهای دیروز طرفدار حکومت و امروز مخالف تو زرد! زمانه تغییر کرده است، دنیای ارتباطات است، افکار عوض شده، حقوق فردی و اجتماعی و مدنیت معنی دارد، توقع از زندگی بالا رفته، نسل جدید دیگر نمی پذیرد سرکوب شود و یکی بجایش حرف بزند. تو حتی باندازه نوجوانان این کشور رشد نکردی و خیلی از زمانه پرتی. چرا نمی فهمی که سلطنت مثل دایناسورها منقرض شده و مردم رعیت نیستند که شاه و وکیل الرعایا بخواهند!

هفت تپه-کانال مستقل کارگران

پیام همکار
#مهساـامینی
#مرگ_بر_ستمگر_چه_شاه_باشه_چه_رهبر
#نه_سلطنت_نه_رهبری_دموکراسی_برابری
#اعتراضات__سراسری
#انقلاب
#ازادی_برابری
#مرگ_بر_جمهوری_اسلامی

Thank you

Salah Irandoust