معاهده بلژیک با رژیم اسلامی ایران برای مبادله زندانیان، تبانی،مشروعیت بخشیدن و تشویق به گروگانگیری توسط یک رژیم تروریستی است!

شخصی سازی فونت
  • کوچکتر کوچک متوسط بزرگ بزرگتر
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

کمیته مبارزه برای آزادی زندانیان سیاسی، کمیته بین‌المللی علیه اعدام و کمپین برای آزادی کارگران زندانی. در رابطه با تصویب قرارداد دولت بلژیک با رژیم اسلامی جهت استرداد تروریست‌های رژیم.
ترجمه بیانیه سه نهاد : کمیته مبارزه برای آزادی زندانیان سیاسی، کمیته بین‌المللی علیه اعدام و کمپین برای آزادی کارگران زندانی. در رابطه با تصویب قرارداد دولت بلژیک با رژیم اسلامی جهت استرداد تروریست‌های رژیم.

این نامه به دولت‌ها و سازمانهای جهانی و همچنین به کشورهای مختلف ارسال گردید است.

یازدهم جولای ۲۰۲۲

معاهده بلژیک با رژیم اسلامی ایران برای مبادله زندانیان، تبانی،مشروعیت بخشیدن و تشویق به گروگانگیری توسط یک رژیم تروریستی است!

ما از همه افراد و سازمان‌های بشردوست می‌خواهیم که فوراً بر دولت بلژیک فشار بیاورند تا از طرح پیشنهادی خود برای تصویب معاهده موسوم به معاوضه زندانیان با رژیم اسلامی ایران صرف‌نظر کند.

دولت‌ها و پارلمان‌های اتحادیه اروپا، از جمله بلژیک، باید از تصویب سیاست‌ها و موافقت‌نامه‌هایی برای مشروعیت بخشیدن به گروگان‌گیری وتروریسم دولتی توسط رژیم اسلامی دست بکشند.

ده ها تبعه خارجی و دوتابعیتی از جمله شهروندان بلژیکی توسط رژیم اسلامی ایران بازداشت، شکنجه و زندانی شده اند. آنها صرفاً برای استفاده به عنوان ابزار چانه زنی در مذاکرات رژیم اسلامی با دولت های اتحادیه اروپا دستگیر شده اند. در حالی که این زندانیان به عنوان گروگان نگهداری می شوند، کمیته روابط خارجی دولت بلژیک با بی شرمی موافقت اولیه را با معاهده مبادله زندانیان با رژیم اسلامی در تاریخ 6 ژوئیه 2022 صادر کرد. این معاهده قرار است توسط اعضای پارلمان بلژیک روز پنجشنبه چهاردهم جولای به رای گذاشته شود. این معاهده اقدامی نگران کننده و خطرناک بوده و عملا سایر دولت های اروپایی را تشویق میکند که همین کار را کرده و تروریست ها و عاملان خطرناکی که توسط رژیم

اسلامی و سپاه پاسداران آموزش دیده و فرستاده شده اند را آزاد کنند. ما از پارلمان بلژیک می خواهیم که معاهده مبادله زندانیان را تایید نکند.

رژیم اسلامی به دولت بلژیک فشار می آورد تا اسدالله اسدی را آزاد کند ودولت بلژیک تسلیم فشارها شده است. اسدی دیپلمات رژیم است که درسال 2021 در دادگاه بلژیک به دلیل طراحی بمب گذاری در سال 2018 به20 سال زندان محکوم شد. او در حال حاضر در زندان بلژیک به سر میبرد. این معاهده راه را برای آزادی اسدی و دیگر اعضای تیم تروریستی رژیم اسلامی که در خارج از ایران مرتکب آدم‌ربایی و تروریسم شدند وهمچنین کسانی مانند حمید نوری که در زندان سوئد بوده و در ایران مرتکب جنایت علیه بشریت شدند ، هموار می‌کند.

ادعا می شود که معاهده مبادله زندانیان بین بلژیک و رژیم اسلامی به آزادی زندانیان دوتابعیتی و سایر شهروندان کشورهای دیگر در ایران درایران کمک می کند. این ادعایی نادرست و ساختگی است. شهروندان کشورهای دیگر و دوتابعیتی ها زندانی در ایران به عنوان گروگان در زندان نگهداری شدند. این زندانیان از جمله : امدادگر بلژیکی اولیویه واندکاستیل، استاد دانشگاه سوئدی-ایرانی احمدرضا جلالی، اعضای اتحادیه کارگری فرانسوی، سیسیل کوهلر و ژاک پاریس، زندانیان انگلیسی-ایرانی مهران رئوف و مراد طاهباز، زندانیان آلمانی- ایرانی ناهید تقوی و جمشید شارمهد باید فورا آزاد شوند. اما آزادی این زندانیان تنها با فشار بر رژیم اسلامی محقق می شود. این معاهده حملات تروریستی رژیم، جاسوسی در میان مخالفان رژیم و گروگانگیری توسط رژیم اسلامی را تسهیل و امکان پذیر می سازد. رژیم دریافته است که با گروگان گرفتن شهروندان غیر ایرانی و افراد دوتابعیتی می تواند اهرم فشار خود را علیه غرب افزایش دهد. در سال 2020، رژیم، کایلی مور-گیلبرت، آکادمیک بریتانیایی-استرالیایی را در یک «مبادله زندانیان» درازای سه تن از تروریست های رژیم در تایلند، که دو تن از آنها در ارتباط با توطئه بمب گذاری بانکوک در سال 2012 محکوم شده بودند، آزاد کرد. در سال 2021، دو زندانی ایرانی-بریتانیایی به نام‌های نازنین زاغری رتکلیف و انوشه آشوری در ازای پرداخت 400 میلیون پوند آزاد شدند.

رژیم به گروگانگیری ادامه داده و خواهد کرد و تنها راه متوقف کردن آنهارد خواسته های آنها، قطع روابط سیاسی و تحریم بین المللی رژیم است. به یک رژیم دیکتاتور نباید مشروعیت داد ، باید بایکوت کرد و تحت فشار آورد.

رژیم اسلامی در داخل و خارج ایران در یک بحران جدی است. در نتیجه باترور اعضای گروه‌های مخالف، ربودن اتباع خارجی و دوتابعیتی وجاسوسی از مخالفان در داخل و خارج از ایران و همچنین ایجاد وحمایت از گروه‌های تروریستی در کشورهای همسایه رژیم تلاش می‌کند تازنده بماند. در داخل ایران، سپاه و سایر نهادها مردم را سرکوب می کنندو از هر فرصتی برای آزار، بازداشت، شکنجه و اعدام معترضان استفاده می کنند. صدها فعال حقوق بشر از جمله معلمان، کارگران، هنرمندان،وکلا، فعالان حقوق زنان، LGBTQ، اقلیت های قومی و مذهبی، دانش آموزان و کشاورزان که برای مطالبه حقوق اولیه خود تظاهرات می کنند،روزانه مورد آزار و اذیت و آزار، دستگیری، شکنجه، زندان و زندان قرارگرفته اند. برخی حتی اعدام شده اند. میزان اعدام‌ها در ایران در نیمه اول سال 2022 بیش از دو برابر شده است. این رژیم تروریستی است که دولت بلژیک می‌خواهد با او معاهده مبادله زندان را امضا کند.

با وجود همه سرکوب ها و وحشی گری های رژیم اسلامی در ایران، مردم در ایران به اعتراضات روزانه خود علیه رژیم ادامه داده اند. معاهده مبادله زندانیان بین بلژیک و رژیم اسلامی تنها فعالیت های تروریستی و گروگانگیری رژیم اسلامی را مشروعیت بخشیده و تسهیل می کند. این معاهده سیلی بر صورت میلیون ها ایرانی است که به دلیل اعتراض یا حتی تلاش برای ابراز عقیده و مخالفت خود با نظام اسلامی دستگیر، شکنجه، زندانی و اعدام شده اند.

گروگان گیری رژیم اسلامی باید متوقف شود و دولت های غربی می تواننداین کار را انجام دهند. دولت های اروپایی و سران آنها می توانند این کاررا با اعمال فشار جمعی و بین المللی بر رژیم، قطع روابط سیاسی و اولویت دادن به آزادی دو تابعیتی انجام دهند. دولت‌های اروپایی باید به جای اولویت دادن به دستاوردهای اقتصادی و یا سیاسی خود در توافقات وروابط با رژیم اسلامی، حقوق مردم را در اولویت قرار دهد. معاهده مبادله زندانیان بلژیک فقط می تواند گروگانگیری و تروریسم توسط رژیم اسلامی را مشروعیت بخشد و افزایش دهد. شما باید این معامله را محکوم کنید وبر دولت بلژیک فشار بیاورید تا چنین معاهده بی شرمانه ای را تصویب نکند.

ما از همه افراد و سازمان‌های بشردوست می‌خواهیم که فوراً بر دولت بلژیک فشار بیاورند تا از طرح پیشنهادی خود برای تصویب معاهده موسوم به معاوضه زندانیان با رژیم اسلامی ایران صرف‌نظر کند.

لطفاً یک ایمیل/توئیت به نخست وزیر بلژیک، آقای الکساندر دی کرو واعضای پارلمان بلژیک ارسال کنید تا از آنها بخواهید که:

پارلمان بلژیک باید معاهده موسوم به معاوضه زندانیان با رژیم اسلامی ایران را که تنها گروگانگیری و تروریسم بیشتر را تشویق و تسهیل میکند، کنار بگذارد

انگلیسی:

The Belgian parliament must abandon the so-called prisoner-swap treaty with the Islamic regime in Iran which will only encourage and facilitate further hostage-taking and terrorism.

آدرسها

Email: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

Twitter: @alexanderdecroo

کمیته مبارزه برای آزادی زندانیان سیاسی

کمیته بین‌المللی علیه اعدام

کمپین برای آزادی کارگران زندانی

برای اطلاعات بیشتر با سخنگویان این سه نهاد و شماره تلفن‌های زیر تماس بگیرید

شیوا محبوبی

00447572356661

حسن صالحی

0046(0)703171102

شهلا دانشفر

00447435562462

اصل نامه به انگلیسی:

https://wp.me/p9yWrK-2V8