تظاهرات علیه احتمال تصویب لایحه استرداد مجرمین در پارلمان بلژیک

شخصی سازی فونت
  • کوچکتر کوچک متوسط بزرگ بزرگتر
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

فراخوان 2 هم میهنان مبارز!

بدنبال اعتراضات وسیع مردم و نیروهای مبارز به تصویب لایحه ننگین استرداد مجرمان بین دولت بلژیک و جمهوری اسلامی که راه را برای بازگرداندن تروریست های جنایتکار و منجمله اسدالله اسدی، دیپلمات-تروریست رژیم به ایران باز می کند، مجلس بلژیک مجبور شد تا رای گیری حول این لایحه را تا تاریخ سه شنبه 19 جولای به تعویق اندازد. در همین رابطه نیروهای مبارز و چپ تظاهرات دیگری را در مقابل پارلمان بلژیک برگزار می کنند.

ایرانیان آزادیخواه!

در اعتراض به این پروژه ضد خلقی که توسط دولت بلژیک علیه مردم ایران و در حمایت از رژیم وابسته به امپریالیسم جمهوری اسلامی طراحی شده، و برای افشای شعارهای دروغین مبنی بر دفاع از دمکراسی و مخالفت با “تروریسم” دولتهای امپریالیستی منجمله دولت بلژیک، و در اعتراض به رژیم دار و شکنجه جمهوری اسلامی در این تظاهرات شرکت کنید!

زمان: ساعت 12 ظهر روز سه شنبه 19 جولای 2022

مکان: مقابل پارلمان بلژیک Place Surlet de Chokier, Bruxelles

جمهوری اسلامی دشمن زحمتکشان، نوکر غارتگران نابود باد گردد!

زندانی سیاسی ، کارگر زندانی، آزاد باید گردد!

فعالین چریکهای فدایی خلق ایران در هلند

16 جولای 2022

گزارشی از تظاهرات در مقابل پارلمان بلژیک!
از ساعت 10 صبح امروز، پنج شنبه 14 جولای 2022، در اعتراض به لایحه استرداد مجرمین، بین دولت بلژیک با رژیم وابسته به امپریالیسم جمهوری اسلامی، تظاهراتی در مقابل پارلمان بلژیک برگزار شد. نیروهای چپ و دمکراتیک در بلژیک و هلند با صدور فراخوانهایی از ایرانیان مبارز دعوت کرده بودند تا با تجمع در مقابل پارلمان بلژیک، جایی که نمایندگان مجلس در حال رایزنی برای تصویب نهایی لایحه استرداد مجرمین بودند، به این تصمیم ضد مردمی اعتراض کرده و خواهان توقف استرداد تروریستهای جمهوری اسلامی، این قاتلین مردم، به ایران شوند و آن را محکوم کنند. در محل تظاهرات پرچمهای بزرگی با شعار “نابود باد رژیم جمهوری اسلامی ، مرگ بر امپریالیسم، زنده باد سوسیالیسم ” و “جمهوری اسلامی با هر جناح و دسته نابود باید گردد” به زبانهای فارسی، فرانسوی و هلندی قرار داده شده بود. شرکت کنندگان در این تظاهرات با سر دادن شعارهایی در محکومیت اقدام دولت بلژیک “نظیر بلژیک شرمت باد”، ” ایران (جمهوری اسلامی) جنایت می کند، بلژیک حمایت می کند” توجه عابرین و رهگذران را به تظاهرات جلب می کردند.

فعالین چریکهای فدایی خلق ایران نیز با صدور فراخوانی ضمن پشتیبانی از این تظاهرات با آرم سازمان در کنار سایر نیروهای دمکرات و چپ، در این حرکت شرکت کرده و در جریان این تظاهرات به بحث و گفتگو با مراجعه کنندگان به محل تظاهرات پرداخته و به پرسشهای آنان پاسخ دادند. در همین محل و از ساعاتی زودتر سازمان مجاهدین با بسیج نیروهای خود پودیوم بزرگی را بر پا کرده و سپس به راهپیمایی پرداختند.

این تظاهرات در ساعت 12و 30 دقیقه بعد از ظهر به پایان رسید. اعلام شد که دولت بلژیک به دلیل برخی مخالفتها در میان بخشی از پارلمانتاریستهای خود، از رای گیری برای تصویب این لایحه در امروز منصرف شده و برای اطمینان از تصویب این لایحه رسوا توسط اکثریت اعضای مجلس خود، رای گیری را به چند روز دیگر موکول ساخته است.

نابود باد رژیم وابسته به امپریالیسم و تروریست جمهوری اسلامی !

زندانی سیاسی، کارگر زندانی آزاد باید گردد!

مرگ بر امپریالیسم! پیروز باد انقلاب! زنده باد سوسیالیسم!

فعالین چریکهای فدایی خلق ایران- هلند

14 جولای 2022