اطلاعیه خبری حزب کمونیست کارگری ایران

شخصی سازی فونت
  • کوچکتر کوچک متوسط بزرگ بزرگتر
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

۷ دی: بیانیه شورای هماهنگی تشکلهای صنفی فرهنگیان در مورد نحوه ادامه اعتراضات. شورای هماهنگی تشکلهای صنفی فرهنگیان روز ۷ دی طی بیانیه ای در مورد نحوه ادامه مطالبه گری و اعتراضات خود اعلام موضع کرده و بر مطالبات فوری شان تاکید کردند. این بیانیه همزمان با تجمعات وسیع معلمان بازنشسته انتشار یافت. در این بیانیه معلمان با توجه به اینکه دوره امتحانات آغاز شده‌ است به حکومت اولتیماتوم دادند که اگر تا پایان این دوره به مطالبات آنها پاسخ داده نشود، اعتراضات خود را در اشکال گسترده تری به پیش خواهند برد.

در بخشی از این بیانیه چنین آمده است:"شورای هماهنگی تشکل های صنفی فرهنگیان ایران در صورت محقق نشدن خواسته های مطرح شده با تمام قدرت از حق تعطیلی کلاس،اعتصاب و تجمع در جهت حمایت از خواسته های به حق معلمان و دانش آموزان استفاده خواهد نمود. ما هشدار می دهیم تبعات این تصمیم شورا مستقیما بر عهده حاکمیتی است که تیغ خود را سمت و سوی منافع معلمان و دانش آموزان در بی اعتنایی به آموزش رایگان و با کیفیت گرفته است.نادیده گرفتن مطالبات معلمان مسلما تاوان سختی خواهد داشت".
خواستهای اعلام شده معلمان در این بیانیه عبارتند از: اجرای کامل همسان‌سازی بازنشستگان بر مبنای قانون مدیریت خدمات کشوری، اجرای کامل رتبه‌بندی بر مبنای حداقل هشتاد درصد هیات علمی و تعیین منابع بودجه رتبه‌بندی برای سال ۱۴۰۱ بدون قید و شرط، آزادی معلمان دربند و مختومه شدن پرونده فعالان صنفی و توقف احضار و بازجویی معلمان توسط حراست‌ها و نهادهای مدنی، توقف سیاست‌های خصوصی‌سازی و پولی‌سازی آموزشی و آموزش رایگان و با کیفیت و عادلانه برای همه کودکان. از خواستهای فرهنگیان باید وسیعا حمایت کرد.
حزب کمونیست کارگری ایران
۷ دی ۱۴۰۰ ، ۲۸ دسامبر ۲۰۲۱

اطلاعیه خبری
فراخوان معلمان بازنشسته به تجمع سراسری و حمایت شورای هماهنگی تشکلهای صنفی فرهنگیان
ساعت ۱۰ صبح ۷ دیماه ۱۴۰۰
معلمان بازنشسته برای پیگیری مطالبات خود و با خواست اجرایی شدن همسان سازی حقوقها و افزایش آن به بالای خط فقر ۱۲ میلیونی برای ساعت ده صبح روز هفتم دیماه به تجمع سراسری فراخوان داده اند. این فراخوان از سوی شورای هماهنگی تشکلهای صنفی فرهنگیان مورد پشتیبانی قرار گرفته و در بخشی از بیانیه حمایتی آن چنین آمده است: "با توجه به اینکه تاکنون دولت و مجلس به مطالبات فرهنگیان شریف بازنشسته توجه ننموده و آنان را بارها مجبور به تحصن و تجمع نموده‌است شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران بنابر وظیفه ذاتی خود از مطالبه‌گری بازنشستگان و تجمع اعلام شده در تاریخ #سه‌شنبه ، #هفتم‌دی‌ماه، دفاع و حمایت می‌کند. شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران از تمام فرهنگیان شاغل و بازنشسته می‌خواهد که همبستگی و اتحاد عمل خود را تا تحقق مطالبات حفظ نمایند ". شورای هماهنگی تشکلهای صنفی فرهنگی با تاکید بر کنارهم قرار گرفتن معلمان شاغل و بازنشسته و شعارهای "شاغلان امروز بازنشستگان فردا هستند" ،"بازنشستگان امروز شاغلان دیروز هستند" همبستگی همه جانبه خود را از فراخوان همکاران بازنشسته خود اعلام کرده اند.
این تجمعات در تهران و استان البرز مقابل مجلس اسلامی و در شهرستانها مقابل صندوق بازنشستگی برپا خواهد شد. معلمان بازنشسته یک نیروی مهم تجمعات اعتراضی هزاران نفره معلمان بوده اند.معلمان بازنشسته در اعتراضاتشان بارها و بارها بر مطالباتی چون تحصیل و درمان رایگان و داشتن حق مسکن برای همه، پایان دادن به امنیتی کردن مبارزات و آزادی معلمان زندانی و تمامی زندانیان سیاسی، پایان دادن به دزدی ها و اختلاس ها و بازگشت پولهای به سرقت رفته به صندوق بازنشستگی تاکید کرده اند.
خواستهای مشترکی مبارزات معلمان بازنشسته و شاغل را به هم وصل میکند. از مبارزات معلمان و فراخوان معلمان بازنشسته باید وسیع حمایت و پشتیبانی کرد.
حزب کمونیست کارگری ایران
۶ دی ۱۴۰۰ ، ۲۷ دسامبر ۲۰۲۱

تجمع اعتراضی کارگران سبلان پارچه، بازنشستگان فولاد دامغان و تامین اجتماعی اهواز
- صبح روز دوشنبه ۶ دیماه کارگران سبلان پارچه در اعتراض به اخراج و بحرانی شدن وضع تولید و خطر اخراج بیشتر و نداشتن امنیت شغلی برای سومین روز متوالی در سالن تولید این شرکت تجمع اعتراضی برگزار کردند.
- روز پنجم دیماه بازنشستگان و مستمری بگیران تأمین اجتماعی اهواز در ادامه یکشنبه های اعتراض برای پیگیری مطالبات خود دست به راهپیمایی و تجمع اعتراضی زدند. این کارگران با شعار "تا حق خود نگیریم از پا نمینشینیم" بر ادامه اعتراض خود پافشاری کردند. بازنشستگان تامین اجتماعی در فراخوانهای خود بر مطالبات فوری ای چون اجرای صحیح ماده ۹۶ و ۱۱۱ تامین اجتماعی یعنی افزایش مستمری ها طبق تورم موجود، رفع تبعیض بین بازنشستگان تامین اجتماعی با بازنشستگان لشکری و کشوری، پرداخت بدهی ۴۰۰ هزار میلیارد تومانی دولت به سازمان تامین اجتماعی ، انجام همسان سازی سال ۱۴۰۰ و تصویب همسان سازی دائمی، بیمه رایگان و کارآمد و لغو بیمه تکمیلی تاکید کردند. اجرای کامل همسان سازی و افزایش پرداختی ها به بالای خط فقر، درمان رایگان، پایان دادن به اختلاس ها و دزدی ها و بازگرداندن پولهای دزدی شده به صندوق بازنشستگی، پایان دادن به امنیتی کردن مبارزات و آزادی اسماعیل گرامی کارگر بازنشسته که در تجمعات اعتراضی برای همین مطالبات دستگیر و به شش سال حبس محکوم شده، از جمله خواستهاییست که انها بارها در تجمعات خود فریاد زده اند.
در همین روز جمعی از بازنشستگان فولاد در دامغان نیز با تجمع در مقابل صندوق بازنشستگی این شهر پیگیر مطالبات خود شدند و همانطور که در اطلاعیه قبلی گزارش کردیم همزمان بازنشستگان فولاد در شهرهای اصفهان و اهواز نیز تجمع داشتند و این تجمعات هر یکشنبه برگزار میشود.
حزب کمونیست کارگری ایران
۶ آذر ۱۴۰۰ ، ۲۷ دسامبر ۲۰۲۱
tel:00447435562462
tel:00447435562462