قلب ایرج فرجاد عزیز از حرکت باز ایستاد!

شخصی سازی فونت
  • کوچکتر کوچک متوسط بزرگ بزرگتر
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

با اندوه فراوان به اطلاع می رسانیم که ایرج فرجاد از کادرهای قدیمی و برجسته حزب کمونیست کارگری، کمونیست محبوب و سرشناسی که بیش از ۴ دهه از زندگی اش را صرف مبارزه برای آزادی و رهایی مردم و برای جامعه ای سوسیالیستی و انسانی کرد، امروز ۲۸ دسامبر ۲۰۲۱ (۷ دیماه ۱۴۰۰) بدلیل ابتلا به کرونا درگذشت. ایرج عزیز ۷۵ سال سن داشت و پس از سالها فعالیت در کومله و حزب کمونیست ایران، در اوایل دهه نود میلادی همراه با خانواده اش به آلمان آمد و به مبارزه در صفوف حزب کمونیست کارگری ادامه داد.

درگذشت این کمونیست برجسته و شخصیت محبوب مردم سنندج را به خانواده عزیزش، به همسرش منیره شریفپوریان و به فرزندان عزیزش، سحر و سوما و کاوه و سایر بستگان او، به اعضا و دوستداران حزب و به همه مردم معترض صمیمانه تسلیت میگوییم.
ایرج نماد بارزی از صداقت، صمیمیت، فداکاری و انسانیت بود. از نوجوانی نان آور خانواده شد و از همان زمان تبعیضات و نابرابری های جامعه سرمایه داری را با گوشت و پوست لمس کرد و با آشنایی با ایده های کمونیستی حدود ۴۵ سال پیگیرانه علیه جمهوری اسلامی و نظام حاکم مبارزه کرد.
درگذشت ایرج فرجاد برای تمام کسانی که او را میشناسند رویداد بسیار دردناکی است. مرگ او ضایعه بزرگی برای حزب و جنبش رهائیبخش و سوسیالیستی است. ایرج از میان ما رفت اما زندگی سراپا مبارزاتی او منبع الهامی برای همه ما در مبارزه علیه بیعدالتی و برای جامعه ای بری از ظلم و نابرابری خواهد بود.
یاد ایرج فرجاد، این انسان بزرگ و دوست داشتنی، همیشه در قلب ما باقی خواهد ماند.
حزب کمونیست کارگری ایران
۲۸ دسامبر ۲۰۲۱، ۷ دیماه ۱۴۰۰


پیام تسلیت به مناسبت درگذشت رفیق ایرج فرجاد!
با تاسف فراوان اطلاع یافتیم که امروز ۲۸ دسامبر ۲۰۲۱، رفیق ایرج فرجاد کادر سرشناس و قدیمی حزب کمونیست کارگری ایران و از چهره های محبوب و سرشناس شهر سنندج در انقلاب ۱۳۵۷ که از مدتی پیش به بیماری کووید ۱۹ مبتلا شده بود، در بیمارستانی در شهر کلن آلمان درگذشت.
ایرج فرجاد چهره ای محبوب، صمیمی، مهربان و خوش طبع بود و زندگی اش را وقف مبارزه برای تحقق آرمانهایش کرد. ما درگذشت رفیق ایرج فرجاد را به اعضای خانواده و بستگان، همسنگران و رفقای سالهای طولانی مبارزه سوسیالیستی و رفقایش در حزب کمونیست کارگری ایران صمیمانه تسلیت میگویم. یاد ایرج عزیز گرامی باد!
دفتر مرکزی حزب کمونیست کارگری ایران- حکمتیست
۲۸ دسامبر ۲۰۲۱