قلب فراز آزادی عزیز از حرکت باز ایستاد!

شخصی سازی فونت
  • کوچکتر کوچک متوسط بزرگ بزرگتر
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

قلب فراز آزادی عزیز از حرکت باز ایستاد!: با کمال تاسف به اطلاع میرسانیم که امروز یکشنبه ۱۲ سپتامبر، فراز آزادی (قاسم کریمی) عضو کمیته مرکزی و از کادرهای باسابقه حزب کمونیست کارگری، انسانی که زندگیش را تماما وقف تلاش برای تامین آزادی و برابری برای همنوعانش کرد، بعد از مبارزه ای جان فرسا با سرطان درگذشت. فراز آزادی که در میان همرزمانش به عنوان عمو قاسم شناخته میشد، از زندانیان سیاسی اوایل دهه شصت بود و در شهرهای مختلف از جمله شهرهای جنوب کشور، کردستان و آذربایجان، افراد و محافل زیادی را با کمونیسم و حزب کمونیست کارگری آشنا کرد،

با حوصله و انرژی زیادی به سوالات آنها پاسخ می داد و نشریات و ادبیات حزب را به آنها میرساند. فراز بعد از چندین دهه تلاش در زیر سلطه دیکتاتوری اسلامی در ایران ناگزیر به کشور هلند پناهنده شده بود. او یک فعال خستگی ناپذیر جنبش کارگری، جنبش برای آزادی و برابری و یک جامعه انسانی و سوسیالیستی بود که در تمام دوران حاکمیت جمهوری اسلامی، به عنوان مروجی با حوصله و پرکار در اشاعه افکار و اندیشه های انسانی و کمونیستی برای یک زندگی انسانی و برابر و مرفه برای همه تلاش کرد.
با درگذشت فراز عزیز، انسانی را از دست دادیم که در محیط خانواده، در محافل کارگری و همرزمان حزبیش بسیار عزیز و دوست داشتنی بود.
زندگی و مبارزه فراز آزادی عزیز، بخشی از تاریخ درخشان فعالیت آزادیخواهانه و برابری طلبانه کمونیستها در دوران سیاه حاکمیت تبهکارانه اسلامی در ایران است!
درگذشت فراز را به همراه و همرزمش محبوبه و فرزندانش پویا و آرمین عزیز، به فعالین جنبش کارگری، فعالین جنبش برای آزادی و برابری و به اعضا و دوستداران حزب صمیمانه تسلیت می گوییم. درگذشت فراز آزادی، برای تمام کسانی با او آشنا هستند، بسیار غم انگیز است. جای او برای همیشه در قلب ما و همه انسانهای آزادیخواه و برابری طلب خالی ست.

یاد فراز عزیز برای همیشه گرامی باد!
حزب کمونیست کارگری ایران
۲۱ شهریور ۱۴۰۰، ۱۲ سپتامبر ۲۰۲۱