اخباروگزارش های کارگری 8 - 12 آذر ماه 1401

شخصی سازی فونت
  • کوچکتر کوچک متوسط بزرگ بزرگتر
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

هفتادونهمین روزاعتراضات سراسری پس از قتل مهسا (ژینا) امینی در مقر گشت ارشاد تهران
«اتحاد مبارزه پیروزی» . «زنده باد 16آذر روز دانشجو» . «کارگرمعلم پرستار کشاورزدانشجو اتحاد اتحاد»
روز شنبه 12 آذرماه، هفتادونهمین روز اعتراضات سراسری پس ازقتل مهسا (ژینا) امینی در مقر گشت ارشاد تهران چگونه سپری شد؟


- حمایت شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی معلمان ایران از اعتراضات روزهای ۱۴، ۱۵ و ۱۶ آذر
- تجمع اعتراضی خانواده بازداشتی های اعتراضات سراسری اخیر آبدانان مقابل دادگستری این شهر دراستان ایلام برای چندمین روز
حمله نیروهای سرکوب دولت ودستگاه رهبری به تجمع کنندگا ن و ضرب وشتم دختر خردسال مهدی شاه‌مرادی یکی از بازداشتی ها
- اعتصاب وتحریم کلاس،تجمع،راهپیمایی و حضور بدون تفکیک جنسیتی در سلف،دیوار نویسی ،اجرای آهنگ دسته جمعی وسرود وآواز خوانی و انتشار بیانیه های اعتراضی دانشجویان:
- دانشکده هنر دامغان
- دانشگاه کردستان

- دانشگاه علوم پزشکی وارستگان مشهد
- دانشگاه آزاد تهران مرکز
- دانشکدهٔ معماری و شهرسازی دانشگاه بهشتی
- دانشکده اقتصاد دانشگاه تهران
- دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران
- دانشکدهٔ فنی دانشگاه تهران
- دانشکدگان هنرهای زیبا دانشگاه تهران
- دانشکده مدیریت دانشگاه علامه
و
- بیانیه‌ی جمعی از دانشجویان دانشگاه آزاد سنندج مبنی بر اعتصاب در روزهای ۱۴، ۱۵ و ۱۶ آذر ماه
و
- تجمع اعتراضی وتحریم غذای دانشجویان دانشگاه خوارزمی واحد کرج نسبت به مسمومیت غذایی جمع کثیری از دانشجویان این دانشگاه
- تجمع اعتراضی وتحریم غذای دانشجویان دانشگاه صنعتی اراک در پی مسمومیت غذایی شدید دانشجویان این دانشگاه که همچنان عوارض آن بر سلامت دانشجویان باقیست
- اعتراض دانش آموزان در سنندج
وهمچنین
- ادامه کنش های کارگران شهرداری زنجان برای افزایش دستمزد و اعتراض به عدم اجرای طرح طبقه بندی مشاغل و تبعیض در پرداخت ها
- تداوم اعتراضات کشاورزان اصفهانی در مقابل اداره آب منطقه ای
و
- بیانیه کانون نویسندگان ایران بمناسبت 13 آذر روز مبارزه با سانسور
حمایت شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی معلمان ایران از اعتراضات روزهای ۱۴، ۱۵ و ۱۶ آذر
روز شنبه 12 آذر، شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی معلمان ایران با انتشار بیانیه ای بشرح زیر از اعتراضات روزهای ۱۴، ۱۵ و ۱۶ آذر حمایت کرد:
حدود سه ماه از خیزش مردم ایران برای عدالت و آزادی می‌گذرد. تداوم این خیزش و نیز رنج و شکنجه و حبس و خونی که مردم ایران بابت آن پرداخت کرده و می‌کنند، نشان‌دهنده این واقعیت است که نهضت عدالت‌جویی و آزادی‌خواهی مردم ایران از مشروطه تا کنون مسیر تکاملی را پیموده و به اوج خویش نزدیک‌تر می‌شود.
مبارزه با هر نوع از دیکتاتوری و زندگی‌خواهی و زندگی‌جویی، در این جنبش، گواه تکامل خواسته‌های منطقیِ مردم رنج‌دیده و ستم‌دیده ایران در طول بیش از یک سده تلاش آزادی‌خواهانه است.
در این میان نوجوانان و جوانان، دانشجویان ‌و دانش‌آموزان نقش کلیدی را در این جنبش ایفا می‌کنند و به درستی تشخیص داده‌اند که قلب جهان مدرن و راه عبور از هر نوع استبداد و رسیدن به برابری و رهایی، خیابان است ‌و بنابراین، قلب تپنده این جنبش را خیابان قرار داده‌اند. در این راه نیز صدها کشته و هزاران زخمی ‌و بازداشتی را تقدیم کرده و شریان خیابان را با خون خویش پر نبض و پر تپش نموده‌اند. آن‌ها با جسارت و خوش‌فهمی و تیزبینی خویش، راه را به ما نشان می‌دهند: «ما از دانش‌آموزانی که کف خیابان خون می‌دهند، آموزش می‌گیریم». علاوه بر این، ما معلمان نیز طی بیش از بیست سال گذشته و به‌خصوص چند ماه اخیر، هزینه‌های زیادی داده‌ایم. تعداد کثیری از همکاران ما بازداشت و زندانی شده‌اند و تعدادی نیز به خون غلطیده‌اند.
شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی معلمان ایران، در تمام این مدت سعی کرده است که ضمن رصد و شناخت جریانی که هر روز و هر لحظه در جامعه گسترده‌تر می‌شود و تمام جغرافیای ما را در می‌نوردد، از این جنبش حمایت کند و نقش تاریخی خویش را ایفا نماید. امروز که در آستانه روز دانشجو هستیم، این‌ شورا اعلام می‌نماید که از فراخوان‌های اعتراضی اقشار مختلف حمایت کرده و از همکاران گرامی درخواست می‌نماییم که در کنار دانشجویان و دانش‌آموزان خود قرار گیرند و حامی آن‌ها باشند.
وعده ما روزهای ۱۴، ۱۵ و ۱۶ آذر سال ۱۴۰۱ همراه با اقشار و گروه‌های مختلف در کف خیابان و به طور خاص جلوی دانشگاه‌ها.
بیانیه‌ی جمعی از دانشجویان دانشگاه آزاد سنندج مبنی بر اعتصاب در روزهای ۱۴، ۱۵ و ۱۶ آذر ماه
بخشی از بیانیه:
"راه پر فراز و نشیب‌مان روزی هموار خواهد شد. سختی و مرارت‌های آن نشان افتخاری خواهد شد تا همه بدانند دانشجو دانشجو است، حتی اگر سد راهش اخراج و تعلیق و زندان و شکنجه باشد"
تجمع اعتراضی وتحریم غذای دانشجویان دانشگاه خوارزمی واحد کرج نسبت به مسمومیت غذایی جمع کثیری از دانشجویان این دانشگاه
این دانشجویان خطاب به ستاری، مدیریت امور دانشجویی شعار می‌دهند:
"ستاری، کجایی؟ برات نهار آوردم"
"دانشجو مسموم می‌کنه، نشسته توجیه می‌کنه"

۱۲ آذر ۱۴۰۱
تجمع اعتراضی وتحریم غذای دانشجویان دانشگاه صنعتی اراک در پی مسمومیت غذایی شدید دانشجویان این دانشگاه که همچنان عوارض آن بر سلامت دانشجویان باقیست

۱۲ آذر ۱۴۰۱
بیانیه‌ی جمعی از دانشجویان دانشکده ادبیات و زبان‌های خارجی دانشگاه علامه
بخشی از بیانیه:
"ما از مردم و با مردم هستیم و رسم اتحاد را نه در کلاس درس، که در کنار هم این روزها به خوبی آموخته‌ایم. ما سال بد، سال اشک، سال خون را نه می‌بخشیم نه فراموش می‌کنیم. قسم به خون یاران که ما با هم و برای هم ایستاده‌ایم تا پای جان؛ و در علامه‌ی متحد بار دیگر دست در دست هم می‌گوییم؛ دانشجو می‌میرد، ذلت نمی‌پذیرد"
کانون نویسندگان ایران:
گرامی باد سیزدهم آذر، روز مبارزه با سانسور تا واپسین دم!
سیزده سال پیش کانون نویسندگان ایران به یاد دو عضو موثر خود، محمد مختاری و محمدجعفر پوینده، که در پاییز ۷۷ به دست آمران و عاملان حاکمیت خودکامه به قتل رسیدند، سیزدهم آذرماه را روز مبارزه با سانسور نام گذاشت. اینک ثمره‌ی خون آن دو و هزاران تن دیگر که در این سال‌ها جان خود را فدای آزادی کردند به بار نشسته است و اکنون بسیاری از مردم ایران یک‌صدا آزادی را فریاد می‌کنند.
سهم نویسندگان ناوابسته و آزادی‌خواه در سایه‌ی حاکمیت واپس‌گرا و آزادی‌ستیز همواره تهدید و ارعاب بوده است و با این‌همه هرگز از مبارزه با سانسور دست نکشیده‌اند. اما سانسور تنها به کاروبار نویسنده و هنرمند محدود نیست و ابعادی بسیار گسترده‌تر دارد که بر فرهنگ جامعه و جنبه‌های گوناگون زندگی مردم تأثیر می‌گذارد. بی‌شک فساد و جنایت سیستماتیک در حضور رسانه‌های آزاد به‌راحتی انجام نمی‌گیرد. از این رو مافیای قدرت و ثروت و فساد همواره از جمله‌ی حامیان سانسور بوده‌ است چون وجود آزادی بیان دست آن‌ را از جان و مال مردم کوتاه‌تر می‌کند.
سرکو‌ب‌گران به شیوه‌های گوناگون مانع گردش آزاد اخبار و اطلاعات می‌شوند؛ اینترنت را که امروزه جزء جداناشدنی زندگی مردم است محدود یا قطع می‌کنند؛ با ایجاد امواج پارازیت سلامت مردم را در خطر جدی می‌اندازند؛ با هر کسی که انتقاد و اعتراض مردم را خبررسانی کند، از خبرنگار و روزنامه‌نگار و وبلاگ‌نویس تا فعالان شبکه‌های اجتماعی، به‌شدت برخورد می‌کنند و حتی از ربودن و کشتن فعالان مدنی و خبری خارج از ایران نیز ابایی ندارند.
امروز شاهدیم که خواست حذف سانسور از حوزه‌ی ادبیات و هنر فراتر رفته و، به گواه اعتراض‌هایی که با شعار «زن زندگی آزادی»‌ پا گرفت، به خواستی عمومی بدل شده است. مردمی که سال‌ها سانسور را با تمام وجود تجربه کرده‌اند اینک از رسانه‌های حکومتی روی‌ برگردانده‌اند. بسیاری صدا و سیمای «ملی» را دستگاه دروغ‌پردازی و اعتراف‌گیری می‌دانند و تیراژ مطبوعات دولتی و وابسته نیز از همین بی‌ا‌عتمادی خبر می‌دهد. افزون بر این، پنهان‌کاری و تحریف اخبار گاه به خشم مضاعف می‌انجامد، چنان‌که در سانسور اخبار شلیک به هواپیمای اوکراینی رخ داد. اعتراض گسترده به طرح «صیانت از حقوق کاربران در فضای مجازی و ساماندهی پیام‌رسان‌های اجتماعی» از دیگر نمونه‌های ایستادگی مردم برابر سانسور سیستماتیک بوده است.
با افزایش آگاهی عمومی سانسور نیز شکل‌های پیچیده‌تری به خود می‌گیرد. مزدبگیران دستگاه سرکوب به مدد نویسندگان و هنرمندانی که در نقش همکاران بی‌جیره‌ومواجب دستگاه سانسور گاه به نعل می‌زنند و گاه به میخ، می‌کوشند حقیقت گم شود و واژه‌هایی چون آزادی‌خواهی و آزادی‌کُشی یا وابسته و مستقل از معنا تهی شوند. در چنین شرایطی همراهی و همکاری اهل قلم ناوابسته به قدرت حاکم در راه دفاع از اندیشه و بیان و مبارزه با سانسور ضرورتی انکارناپذیر است.
کانون نویسندگان ایران، که بر اساس چنین ضرورتی شکل گرفته و ادامه‌ی راه داده است، با گرامی‌داشت روز مبارزه با سانسور بار دیگر تأکید می‌کند که تا برچیده شدن همه‌ی شکل‌های سانسور از پای نخواهد نشست. و در این راه دست تمامی نویسندگان، هنرمندان و روزنامه‌نگاران مستقل و آزادی‌خواه را در سراسر جهان به گرمی می‌فشارد .
سعید افکاری برادر نوید افکاری در توییترش نوشت:
خواهرم الهام از زندان تماس گرفته و میگه ده‌ها زندانی زیر ۱۸ سال تو زندان عادل آباد هستن که بهشون اتهام‌هایی مثل افساد فی‌الارض یا محاربه زدن.
توییت مادر علیرضا برادران‌ شرکا در واکنش به تداوم بازداشت این دانشجوی دانشگاه امیرکبیر

علیرضا برادران شرکا دانشجوی کارشناسی ارشد رشته هوافضا دانشگاه صنعتی امیرکبیر، یکشنبه ۸ آبان با دعوت حراست دانشگاه، به دفتر پیگیری وزارت اطلاعات واقع در خیابان برادران مظفر مراجعه کرد و روز دوشنبه ۹ آبان طی تماسی با خانواده، از بازداشت و نگهداری خود در زندان اوین خبر داد.
اقدام به خودکشی دانشجوی دکتری دانشگاه تهران
بنا به گزارشات رسیده، یکی از دانشجویان دکتری دانشکده فنی دانشگاه تهران حوالی ساعت یازده امروز در پی فشارهای فرصت‌طلبانه‌ی استاد راهنما بر سر رساله‌‌، اقدام به خودکشی کرده است. این اقدام در صحن دانشکده اتفاق افتاده است و موجب آسیب جسمی این دانشجو شده است اما جزئیات دقیقی راجع به این دانشجو و وضعیت فعلی وی در دست نیست.
جان لیلا حسین‌زاده در خطر است
برادر لیلا حسین‌زاده در صفحه‌ی اینستاگرام خود به همراه انتشار فایل صوتی خواهرش، از وخیم‌تر شدن وضعیت سلامتی ایشان خبر داده است. او نوشته:
«اعلام وضعیت اورژانسی SOS برای خواهرم لیلا حسین زاده
بروز علائم جدید بیماری خودایمن برای خواهرم لیلا حسین‌زاده
خواهرم در روزهای اخیر علاوه بر مشکلات پیشینی با دردها و علایم جدیدی مواجه شده است. پزشک متخصصی که با او مشورت کردیم باتوجه به علایم جدید ورم دست‌ها، ضایعات کبودی متعدد پوستی و تاری دید، حمله‌ی سیستم ایمنی به عروق بدن (واسکولیت) و حمله‌ی چشمی (یووئیت) را محتمل دانسته که هر دو بسیار خطرناک هستند و خطر كوری و مرگ را به دنبال دارند. تکمیل تشخیص و شروع درمان این بیماری نیاز به بستری اورژانسی و انجام آزمایش‌های تشخیصی تخصصی و پیچیده دارد که در زندان ممکن نیست. در زندان به لیلا در جواب درخواست آزمایش گفته‌اند: «همین‌جا خون بده، می‌دهیم سرباز ببرد آزمایشگاه». رسیدگی زندان به وضعیت وخیم جسمانی خواهرم در همین حد است. یک ماه و نیم است که او درگیر حمله‌ی چشمی است و تاکنون از اعزام او به چشم‌پزشک ممانعت کرده‌اند. او در زندان به بيمارى لاعلاج كرون مبتلا شده و هر بار فشارهاى روحى و جسمى دچار عارضه‌هاى وخيم و حاد جديدى از اين بيماری غير قابل درمان شده است. در صورت صحت تشخیص اولیه‌ی پزشک، سلامت و جان لیلا در معرض تهدید جدی خواهد بود. او را با وجود دو بار حکم عدم تحمل کیفر قطعی و دائمی بلاتکلیف در زندان نگه داشته‌اند. خواهرم دارد تدریجی و خاموش کشته می‌شود.
ما به‌شدت نگران وضعیت خواهرم هستیم. لیلا باید در اسرع وقت به بیمارستان اعزام شده و زیر نظر پزشک متخصص برای انجام آزمایش‌های مورد نیاز و تشخیص علت علایم جدید بیماری قرار گیرد. مسئولیت هرگونه تهدیدی برای سلامتی خواهرم متوجه مسئولین زندان و بازپرس شعبه‌ی ۱۴ دادسرای شیراز است که از آزادی لیلا ممانعت می‌کند. ضمنأ این پیام صوتی در تاریخ ۱۴۰۱/۰۶/۲۶ توسط لیلا فرستاده شد که به خاطر دیگر هموطنان بازداشت شده منتشر نشده».
دانشجویان بازداشتی دانشگاه الزهرا
#نیلوفر_میرزایی، دانشجوی گرافیک ورودی ۱۴۰۰، بازداشتی ۱۰ آبان
#سارینا_صادقی، دانشجوی گرافیک ورودی ۱۴۰۰، بازداشتی ۱۷ آبان
#رایحه_حسینی، دانشجوی جامعه‌شناسی ورودی ۹۸، بازداشتی ۱۰ آبان
۲۶ روز بازداشت و بی‌خبری از وضعیت فرید مرادی
فرید مرادی دانش‌آموخته کارشناسی ارشد جغرافیای سیاسی دانشگاه تربیت مدرس، که عصر ۱۶آبان مقابل محل کار خود توسط نیروهای لباس شخصی ربوده شد، همچنان در وضعیت نامشخصی به سر می‌برد.
تداوم بازداشت فاطمه انصاری
فاطمه انصاری دانشجوی کارشناسی مشاوره دانشگاه بهشتی ورودی ۹۸، روز ۲۱ آبان پس از احضار به دادسرای اوین بازداشت شده و همچنان خبری از آزادی وی در دست نیست‌.
۴۸ روز بازداشت و بلاتکلیفی مانی لطفی
مانی لطفی دانشجوی حقوق دانشگاه آزاد قائمشهر، ساکن ساری و نوازنده گیتار کلاسیک، روز یکشنبه ۲۴ مهر توسط نیروهای اطلاعات سپاه بازداشت و با پایان بازجویی به زندان تیرکلا ساری منتقل شده است.
گفته می‌شود با وجود صدور وثیقه‌ای سنگین و تامین آن توسط خانواده، همچنان از آزادی وی جلوگیری شده است و حق دسترسی به وکیل را از او سلب کرده‌اند.
۲۸ روز بازداشت و بلاتکلیفی پارسا شجاعی
پارسا شجاعی، دانشجوی رشته آمار ورودی ۱۴۰۰ دانشکده ریاضی دانشگاه بهشتی؛ یکی از دانشجویانی است که بارها نیروهای امنیتی اقدام به ضرب و شتم و ربودن وی کردند و نهایتا در بامداد ۱۵ آبان ماه مقابل درب منزل اقوام خویش ربوده شد. علی‌رغم گذشت ۲۸ روز از بازداشت همچنان خبری مبنی بر ازادی وی در دست نیست.
۲۸ روز بازداشت و بلاتکلیفی محمد شکرخدا
محمد شکرخدا دانشجوی روابط بین‌الملل دانشگاه تهران و فعال دانشجویی، ۱۴ آبان توسط نیروهای امنیتی بازداشت و تمام وسایل الکترونیکی ایشان ضبط گردیده است. وی اکنون در بند ۳۵۰ زندان اوین به سر می‌برد و خبری از ازادی وی در دست نیست.
۷۰ روز بازداشت و بلاتکلیفی محمد غلامزاده(آبتین بهرنگ)
محمد غلام‌زاده دانشجوی دکتری جامعه‌شناسی سیاسی دانشگاه تهران که پیشتر توسط قاضی صلواتی و در دادگاه بدوی به ۵ سال حبس تعزیری محکوم گشت؛ با وجود اتمام مراحل تحقیقات پرونده همچنان از حق قانونی خود، یعنی آزادی با قرار وثیقه محروم است و در زندان فشافویه به سر می‌برد.
۶۰ روز بازداشت و بلاتکلیفی آناهیتا هاشمی‌پور
آناهیتا هاشمی‌پور، دانشجوی ورودی ۱۴۰۰ کارشناسی روان‌شناسی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی تهران، صبح روز سه‌شنبه ۱۲ مهر مقابل درب خوابگاه توسط نیروهای وزارت اطلاعات بازداشت شده است و پس از گذراندن یک هفته بازجویی در زندان اوین، به زندان قرچک منتقل شده است.
۶۰ روز بازداشت و بلاتکلیفی مریم عظیمی
مریم عظیمی، دانشجوی کارشناسی ارشد روانشناسی کودک و نوجوان دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی تهران ورودی ۱۴۰۰، روز ۱۲ مهر توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به زندان قرچک منتقل شده است.
۳۵ روز بازداشت و بلاتکلیفی آلما عبدالله‌زاده
آلما عبدالله‌زاده دانشجوی تربیت‌بدنی دانشگاه آزاد تهران مرکز، روز ۷ آبان توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به زندان قرچک منتقل شده است. اکنون با وجود گذشت ۳۵ روز از زمان بازداشت همچنان خبری از آزادی این دانشجو در دست نیست.
تداوم بازداشت ۶ تن از دانشجویان دانشگاه علوم بهزیستی پس از احضار به حراست وزارت بهداشت
۶ تن از دانشجویان دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی که روز ۲۸ آبان به حراست وزارت بهداشت احضار شده بودند، همچنان در زندان اوین در بازداشت به سر می‌برند.
لیست این دانشجویان به شرح زیر است:
#مسعود_قربانی، دانشجوی ارتز و پروتز
#حامد_عنبرسور، دانشجوی روانشناسی
#مهدی_معمارراست، دانشجوی روانشناسی
#محمد_زرزا، دانشجوی فیزیوتراپی
#مهیار_محمودی، دانشجوی کاردرمانی
#حامد_حسن‌پور، دانشجوی کاردرمانی
«گروگان‌گیری» دکتر بهروز چمن‌آرا، استاد دانشگاه کردستان و شهروند دو تابعیتی
دکتر بهروز چمن‌آرا اهل ایلام و از اساتید گروه زبان و ادبیات کُردی دانشگاه کُردستان و رئیس سابق پژوهشکده کُردستان شناسی، ظهر روز جمعه ۴ آذر ۱۴۰۱ پس از بازگشت از جلسه‌ای که با دعوت حامد قادرزاده رئیس جدید دانشگاه کُردستان شرکت کرده بود، بازداشت شده است.
بنا به اخبار رسیده، گفته می‌شود به دلیل دو تابعیتی‌بودن این استاد دانشگاه که شهروند ایرانی-آلمانی است، نیروهای امنیتی پروژه‌ی تکراری گروگان‌گیری و سناریوسازی امنیتی را برای او در پیش گرفته‌اند.
لازم به ذکر است دکتر بهروزچمن‌آرا یکی از سخنرانانی است که در تجمع ۱ آذر ماه ۱۴۰۱ اساتید دانشگاه کُردستان در اعتراض به سرکوب و بازداشت مردم و دانشجویان، بیانیه اساتید را به زبان آلمانی قرائت کرده‌ است.
بازداشت و گروگان‌گیری دکتر چمن‌آرا، در پی موج سرکوب اساتید و دانشجویان دانشگاه کردستان پس از استعفای دکتر رحمت صادقی و انتصاب حامد قادرزاده به ریاست این دانشگاه رخ داده است.
مسعود فرهیخته معلم و فعال صنفی در کرج بازداشت شد
مسعود فرهیخته معلم دلسوز و شریف از فعالان صنفی استان_البرز، روز ۱۲ آذر ۱۴۰۱ در پی حضور و گفت‌گو در اداره‌ی آموزش و پرورش استان البرز، مقابل این اداره بازداشت شد.
کانال تلگرام فعالان صنفی استان البرز خبر داد: چند نفر از همکاران فرهنگی بخاطر اینکه لغو ابلاغ شده بودند و حتی احکام رتبه بندی آنها هم صادر نشده بود برای گفتگو با مدیرکل، حجر گشت، به دفتر ایشون رفتند که متاسفانه وقت ندادند و آنها با حسینی، مسئول ارزیابی و عملکرد و بعد با مسئول حراست صحبت کردند که گویا متاسفانه به اطلاعات خبر داده بودند بعد از اینکه از اداره بیرون آمدند آقای مسعود فرهیخته معلم دلسوز و شریف البرزی را بازداشت کردند و گوشی یکی دیگر از همکاران خانم و کارت ماشینش را ضبط کردند.
محکومیت حمید جعفری نصرآبادی به ۱۵ماه و یک‌روز حبس

حمید جعفری نصرآبادی معلم، مترجم، مربی فوتبال و نویسنده طی حکمی از دادسرای انقلاب کاشان به دلیل توهین به رهبری به تحمل ۱۵ ماه و یک‌روز و به اتهام تبلیغ علیه نظام به ۷ماه و یک‌روز حبس، ۲سال انفصال از خدمت و ۲ سال ممنوعیت خروج از کشور محکوم شده است.
این معلم در تاریخ ۲۷ مهر در کاشان توسط وزارت اطلاعات و با همراهی حراست اداره آ.پ کاشان در مدرسه بازداشت شد و تاکنون در زندان یزدل کاشان بسر می‌برد.
شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران ، ضمن ابراز ناخرسندی از بازداشت و زندانی کردن معلمان، دانش آموزان و آحاد مردم و صدور احکام ناعادلانه توسط نهادهای امنیتی و دستگاه قضایی را محکوم می‌کند. این شورا انتظار دارد پرونده‌های همه‌ی معلمان زندانی در دادگاه‌های قانونی بدون اعمال نظرهای ناصواب و با رویه‌ی صحیح قضایی مورد بازبینی قرار گیرد.
سلطه سپاه به آموزش و پرورش استان کردستان طبق آمار و قرائن
در تاریخ ۱۴ مهر ماه حکم بازداشت مجدد سوران اسکندر لطفی،مسعود نیکخواه،شعبان محمدی که به تازه با قید وثیقه چند میلیاردی آزاد شده بودند توسط دادستان مریوان، مهدی کریمی، صادر و در روز ۱۶ مهر آنها را بازداشت و به بند ۲۰۹ زندان اوین انتقال دادند.
این بازداشت غیرقانونی متعاقب پرونده قبلی نبود و بدون هیچ مستندی، آقای لطفی و‌ آقای نیکخواه را صرفا به خاطر ترس از فرار بازداشت کردند. همچنین بعدتر درز پیدا کرد که حراست و مدیر کل آموزش و پرورش با پیشنهاد سپاه و خود اطلاعات سپاه دادستان مریوان حکم بازداشت آنها را صادر کرده است.
در بولتن سری هک شده خبرگزاری فارس درز کرده که آموزش و پرورش استان کردستان ۳۰۰ معلم را به نهادهای تنبیهی (هیئت های رسیدگی به تخلفات کارکنان) معرفی شده اند.
این در حالی است که تا اکنون تنها ۱۳ نفر ابلاغ احضار به رسیدگی در نهاد تنبیهی غیر قانونی دریافت کرده اند.
آمار ۳۰۰ پرونده فاش شده حکایت از سرکوب و برخورد شدید با معلمان در قالب برخورد اداری دارد و بیانگر این است که مدیران آموزش و پرورش و حراست ادارادت حلقه به گوش و چاکر بله قربان گوی سپاه هستند و در واقع این سپاه است که کنترل و هدایت آموزش در کلاسها را به عهده دارد.
مخالفت با مرخصی اسماعیل عبدی، علی‌رغم نقض حکم ایشان توسط شعبه نهم دیوان عالی
امروز شنبه ۱۲ آذر مادر اسماعیل عبدی، معلم زندانی در زندان کچویی کرج، پیرو موافقت زندان و دادیار اجرای احکام دادسرای اوین و دادستان تهران با مرخصی اسماعیل، به دایره نظارت زندان اوین مراجعه نمود که این مرجع اعلام کرد: ضابط (سپاه ثارالله) با مرخصی ایشان موافقت نکرده است.
مشخص نیست که با این حجم از دخالت‌های ضابط، نقش قوه قضاییه در پرونده‌ها و پاسداری از حقوق شهروندان کجاست؟ آیا این‌مساله، نقض آشکار و صریح قانون نیست که بعد از اجرای حکم، باید شاکی اعلام نظرکند؟
این رویه حتی در بدوی‌ترین دوره تاریخ نیز اتفاق نیفتاده‌است که مرجع یا کارشناس، هم شاکی، هم مرجع تحقیق هم ذیصلاح در کیفیات قانونی باشد.
این‌که زندان و اجرای احکام و دادستان موافقت می‌کنند و زندانی همچنان در گروگان باشد، معنایش، پایان اجرای قانون اساسی است.
شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران ضمن محکوم کردن روندِ نقض صریح و آشکار علیه حقوق ابتدایی و مسلم معلم زجر کشیده، اسماعیل عبدی، از ریاست قوه قضاییه می خواهد اگر قرار است همچنان استقلال قوه قضاییه در مقابل اقتدار غیرقانونی نیروهای امنیتی چنین خدشه دار شود، حداقل با اعلام صریح این موضوع، موجب شوند تا خانواده‌های زندانی از ابتدا وقت‌شان را در راه پله‌های دادگاه تلف نکنند و مستقیم با مراجعه به مراجع امنیتی پیگیر مشکلات جگرگوشه‌هایشان باشند.
گزارش یک شکایت
مژگان باقری، معلم و فعال صنفی
در ۱۱ بهمن ۱۴۰۰ من طی یک سخنرانی در تجمع صنفی معلمان شیراز ضمن اشاره به تهدیدمعلمان از سوی برخی مدیران برای عدم شرکت در تجمع، اعلام کردم که اتفاقا مدیرانی که خود بارها و بارها قانون را زیر پا گذاشته اند تجمعات معلمان را غیرقانونی می دانند؛مدیرانی که برخلاف اصل ۳۰ قانون اساسی از دانش آموزان شهریه می گیرند و به مدرسه به عنوان منبع درآمد نگاه می کنند.
این سخنان به مذاق خانم گلشنی، مدیر مدرسه متوسطه خاکره خوش نیامد و با همراه کردن تعدادی مدیر از من به اتهام توهین به مدیران شکایت کرد. ایشان علاوه بر این، دو روز ۱۱ و ۱۳ بهمن را نیز گزارش غیبت فرستادند در حالی که من فقط در روز تجمع غائب بودم.
پس از حضور درهیئت تخلفات از رئیس این هیئت درخواست کردم نام مدیران را به عنوان شاکیان خصوصی به من بدهند و ایشان نیز موافقت کردند و قرار شد در جلسه آینده پرینت تدریس خود در روز ۱۳ بهمن را که به صورت آنلاین انجام شده بود به ایشان ارائه دهم. اما در جلسه دوم که در مرداد ماه و پس از آزادی من از بازداشت غیر قانونی دو ماهه صورت گرفت متوجه شدم که متن شکایت به طور کامل تغییر کرده است. طبق گفته رییس هیئت تخلفات، اولا شاکی من اداره ناحیه ۱ شیراز بوده است و نه مدیران!و ثانیا علت ثبت غیبت من در روز۱۳ بهمن این بوده که من از منزل تدریس مجازی داشته ام و در مدرسه حضور پیدا نکرده ام! دلیلی بسیار مسخره و بی پایه ‌که حتی ارزش دفاع نیز نداشت.
احساس کردم مسئولین تصمیم گرفته اند که یک معلم به صرف یک سخنرانی کوبنده ( و نه توهین آمیز) که دست مدیران متخلف را رو کرده بود تنبیه شود تا دیگر معلمی جرات نکند در مورد تخلفات بی شمار برخی مدیران که مسئولان آموزش و پرورش فارس بسیار بیشتر از من در جریان هستند سخنی به زبان براند.در آن سخنرانی حتی نام یک مدیر برده نشده و به طور کلی به بعضی مدیران اشاره شده بود ولی آیا اینکه خانم گلشنی مدیر مدرسه خاکره به خود گرفته بود تقصیر من بود؟!
یک ضرب المثل عامیانه می گوید: فحش را به زمین بیندازید، صاحبش برمی دارد! آیا خانم گلشنی برخلاف اصل ۳۰ قانون اساسی از دانش آموزان شهریه دریافت کرده است؟ آیا خانم گلشنی از موقعیت خود به عنوان مدیر مدرسه سوء استفاده کرده و منابع درآمدی متعددی برای خود ایجاد کرده است؟ اگر پاسخ به این سوالات منفی است چرا ایشان عصبانی شده و از من شکایت کرده اند؟ چرا مدیرانی که خانم گلشنی با آنها تماس گرفته و از آنها خواسته متن شکایت را امضا کنند قبول نکرده و گفته اند منظور خانم باقری مدیران متخلف بوده است و نه ما؟ چرا از بین این همه مدیر فقط خانم گلشنی و چند مدیر دیگر خود را مخاطب صحبتهای من دانسته اند؟
و اگر پاسخ به سوالات بالا مثبت است چرا خانم گلشنی فرار به جلو کرده و زودتر خود را به محکمه رسانده اند؟ مگر در مملکت ما هم مانند آن داستان طنز عزیز نسین، آنکه سریع تر می دود و خود را به دادگاه می رساند شاکی است و آنکه دیرتر می رسد متهم می شود؟!
پس از بحث فراوان متوجه شدم که احتمالا مسئولان تصمیم گرفته اند که قرص و محکم پشت مدیران شکایت کننده بایستند و از آنها دفاع کنند. بنابراین از آنجا که منصفانه بودن رای هیئت تخلفات از نظر من مخدوش شده بود و چنین محکمه ای را غیرعادلانه می دانستم از حق قانونی خود برای دفاع گذشتم تا پس از صدور رای نهایی، قضاوت را به وجدان بیدار و آگاه جامعه بسپارم.
و اکنون پس از گذشت بیش از چهار ماه و درست در زمانی که صدور احکام جدید رتبه بندی، حکایت از آن دارد که تلاش یکساله معلمان و حضور پیگیر آنها در خیابان به بار نشسته و معلمان موفق شدند درصد بسیار ناچیزی از حق خود را از دولت بگیرند، بالاخره هیئت تخلفات رای نهایی خود را مبنی بر توبیخ کتبی و درج در پرونده برای من صادر نموده است؛ تلاشی ناموفق برای تلخ کردن طعم شیرین پیروزی معلمان در خیابان و پیامی روشن مبنی بر اینکه مدیرانِ متخلف، خط قرمز آموزش و پرورش هستند و کسی اجازه ندارد به این خط قرمز نزدیک شود!
غافل از اینکه با خفه کردن صدای معلمان معترض، این صداها از بین نمی رود بلکه تبدیل به خشم انباشته شده و فروخورده ای خواهد شد که از دهان نسلی دیگر و این بار چون آتشفشان فوران خواهد کرد. آیا کسی هست که نداند آنچه امروزه در خیابانها جریان دارد حاصل خفه کردن همین صداهای معترض است؟
اما مدیرانی چون خانم گلشنی بدانند که برای افزایش حقوق ایشان دهها معلم به زندان رفته اند و صدها نفر بازداشت شده اند و در انتظار حکم دادگاهند که فقط ۲۶ نفر از استان فارس بوده اند. معلمان شجاعی که از توپ و تشر اداره نترسیدند و خیابان را رها نکردند. این اضافه حقوق نوش جانتان اما هر گاه آن را خرج می کنید به ندای وجدان خود نیز گوش دهید، البته اگر هنوز بیدار باشد!
بازداشت دلیر نصرالهی از فعالین کارگری سنندج
غروب امروز شنبه ۱۲ آذرماه ۱۴۰۱، دلیر نصراللهی فعال کارگری و عضو گروه کوهنوردی چهل‌چشمه در سنندج بازداشت شد.
این فعال کارگری در محل کارش واقع در محله غفور سنندج توسط مامورین لباس شخصی بازداشت و به مکانی نامعلوم منتقل شده است.
برگرفته از کانال اتحادیه آزاد کارگران ایران
ادامه کنش های کارگران شهرداری زنجان برای افزایش دستمزد و اعتراض به عدم اجرای طرح طبقه بندی مشاغل و تبعیض در پرداخت ها
روز شنبه 12 آذر، کارگران شهرداری زنجان ازادامه کنش های دامنه دارشان برای افزایش دستمزد و اعتراض به عدم اجرای طرح طبقه بندی مشاغل و تبعیض در پرداخت ها،خبردادند.
یکی از کارگران حق طلب شهرداری زنجان به خبرنگاررسانه ای گفت: بخش عمده‌ی از مطالبات ما به افزایش عادلانه حقوق و مزایای دریافتی بازمی‌گردد؛ به گونه‌ای که میزان دریافتی یک کارگر ساده با معیشت او همخوانی ندارد.
وی افزود:سال پیش شهرداری زنجان برای ترمیم حقوق کارکنان بخش اداری از سقف اضافه کاری کارگران شهرداری کم کرد و به اضافه کاری‌های کارکنان اداری افزود. با توجه به اینکه در سال جاری حقوق کارکنان اداری دوبار افزایش پیدا کرده و فاصله دریافتی آنها به نسبت کارگران بسیار بالا رفته است، انتظار داریم شهرداری زنجان سقف اضافه کاری و تعطیل کاری‌های کارگران را به قبل بازگرداند.
او با ذکر مثالی گفت: به عنوان نمونه کارگری که بالای 20 سال سابقه کار در شهرداری را دارد هر ماه با دو روز تعطیل کاری و حداکثر 100 ساعت اضافه کار حدود 10 میلیون تومان دریافتی دارد. این در حالیست که در سال جاری سقف اضافه‌کاری‌ها کارکنان اداری از 60 ساعت به200 ساعت رسیده و دریافتی آن‌ها از حداکثر 7 میلیون تومان به 15 حداقل میلیون تومان رسیده است.
این کارگر با بیان اینکه یکی دیگر از مشکلات ما عدم اجرای طرح طبقه‌بندی مشاغل است که طبق قانون باید برای کارگاه‌های بالای صد نفر اجرایی شود، افزود: شهرداری حدود یک سال است از بالا بردن سقف اضافه کاری، تعطیل کاری‌ و حق شیفت‌ خودداری می‌کند.
وی با بیان اینکه حقوق دریافتی ما مخارج زندگی را تامین نمی‌کند، افزود: با کاهش اضافه‌کاری‌ها و تعطیل کاری‌ها و برخی دیگر از مزایا‌های قانونی دیگر، برای تامین مخارج دچار مشکل شده‌ایم.
تداوم اعتراضات کشاورزان اصفهانی در مقابل اداره آب منطقه ای


شنبه ۱۲ آذرماه ۱۴۰۱
منبع:کانال اتحادیه آزاد کارگران ایران
بازهم تصادف سرویس رفت و آمد کارگران اینبار مصدومیت کارگران یک کارخانه استان أصفهان
صبح روز شنبه 12 آذر،درپی تصادف مینی‌بوس حامل کارگران یکی از کارخانجات صنعتی با یک سواری، در ورودی فولادشهر (سه‌راه مینا دشت)، 2نفر کشته و 14 نفر مصدوم شدند.
برپایه گزارش رسانه ای شده،در این حادثه رانندگان هر دوخودرو در اثر شدت حادثه جان باخته و 14 نفر از سرنشینان مینی بوس شامل شامل هفت خانم 28 تا 39 سال، پنج مرد 16 تا 45 سال و دو پسر بچه 9 و 13 ساله مجروح و روانه بیمارستان‌ها لنجان، فاطمه‌الزهرا، شفای کلیشاد و خمینی فلاورجان شدند.
این مینی‌بوس در حال انتقال کارگران به محل کار در شیفت صبح بود که در محور ورودی فولاد شهر به یک سواری مزدا برخورد می‌کند.
جان باختن کارگر شهرداری مشکین شهر حین کار براثرتصادف
صبح روز شنبه 12 آذر،یک کارگر شهرداری مشکین شهردراستان اردبیل حین کاربدنبال برخورد یک خودروبا وی بشدت مجروح وپس از انتقال به بیمارستان جان خودرا ازدست داد.
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

 


اخباروگزارش های کارگری 11 آذر ماه 1401
شروع هفته دوازدهم اعتراضات سراسری پس از قتل مهسا (ژینا) امینی در مقر گشت ارشاد تهران
«اتحاد مبارزه پیروزی»
«زنده باد 16آذر روز دانشجو»
«کارگرمعلم پرستار کشاورزدانشجو اتحاد اتحاد»
روزجمعه 11 آذرماه، اعتراضات سراسری پس ازقتل مهسا (ژینا) امینی در مقر گشت ارشاد تهران بقرارزیرادامه و وارد هفته دوازدهم شد:
- گرامیداشت یاد مهران سماک 27 ساله که براثر تیراندازی نیروهای سرکوب دولت ودستگاه رهبری دربندرانزلی پس از باخت فوتبال جان خودرا ازدست داد، بمناسبت سومین روز خاکسپاریش با شرکت جمعیت کثیری در بندرانزلی وسردادن شعارهایی چون« امسال سال خونه، سیدعلی سرنگونه»،«هر یه نفر کشته شه، هزار نفر پشت‌شه» و ....
- گرامیداشت خاطره سینا ملایری 34 ساله از جان باختگان اعتراضات سراسری اراک بمناسبت چهلمین روز خاکسپاریش باشرکت جمع زیادی از اهالی و سردادن شعارهایی چون« مرگ بر حکومت بچه کش»،« مرگ بر دیکتاتور»و.....
- گرامیداشت یاد حامد سلحشوری از جان باختگان اعتراضات سراسری ایذه بمناسبت سومین روز خاکسپاریش با حضور جمعی از اهالی وسردادن شعارهایی چون «مرگ بردیکتاور»،مرگ برسپاهی»،«بختیاری می میرد ذلت نمی پذیرد»،«ما ملت کویریم ذلت نمی پذیریم»
*حامد سلحشوری جوان اهل ایذه‌که بین شهر ایذه و اصفهان مسافرکشی می‌کرد روزجمعه 4 آذردر پلیس راه سراک (اول ایذه به سمت اصفهان) بازداشت شد . نیروهای سرکوب دولت ودستگاه رهبری 5 روز بعد خبر جان باختنش را به خانواده اش اعلام کردند وپیکرش را در منطقه قلعه تل شهر ایذه به خاک سپردند.
اما در سحرگاه پنج شنبه 10 آذر خانواده اش با همراهی تعدادی از اهالی شهر ایذه پیکرش را به قبرستان فامیلیشان در شهر ایذه منتقل وبه خاک سپردند.
- تجمع وجنگ وگریز خیابانی در قروه
- بیانیه‌ی جمعی از دانشجویان دانشگاه تهران مبنی بر اعتصاب در روزهای ۱۲ تا ۱۶ آذر

- بیانیه جمعی از دانشجویان نوشیروانی بابل در تداوم اعتصابات
- بیانیه دانشجویان دانشگاه آزاد تهران شمال در تداوم اعتصابات خود و حمایت از اعتصابات سراسری ۱۴، ۱۵ و ۱۶ آذر
- بیانیه‌ی جمعی از دانشجویان آزادی‌خواه دانشگاه علوم پزشکی کوردستان
اتحاد مهم‌ترین اسلحه‌ در پیشرفت جنبش‌های دانشجویی است
- بیانیه‌ی جمعی از دانشجویان دانشکده‌ی روانشناسی و علوم تربیتی دانشگاه تهران در محکومیت عادی‌سازی جو دانشگاه
- اعتراض نمادین تعدادی از معلمان کرج نسبت به کودک کشی حکومتی و گرامیداشت یاد شهدای دانش آموزان راه " آزادی و برابری"
و
- جمعه های اعتراضی اهالی سیستان وبلوچستان با راهپیمایی و تجمع درشهرهای:
- ایرانشهر
- چابهار
- خاش
- زاهدان
- سرجنگل از توابع زاهدان
- نوک آباد
تیراندازی مستقیم تیراندازی نیروهای سرکوب دولت ودستگاه رهبری بسوی معترضین در زاهدان و سرجنگل و هم چنین پرتاب گاز اشک آورو زخمی شدن ده ها نفر
شعارها:
« فقر گرونی میریم تا سرنگونی»
« چه بي حجاب چه با حجاب ميريم بسوي انقلاب»
« مرگ بر دیکتاتور»
« مرگ بر بسیجی»
« مرگ بر حکومت بچه کش»
«کشته ندادیم که سازش کنیم رهبر قاتل رو ستایش کنیم»
« میکشیم میکشیم آن که برادرم کشت»
« زندانی سیاسی آزاد باید گردد»
«ایرانی داد بزن حقتو فریاد بزن»
« خامنه ای قاتله حکومتش باطله»
«هیز تویی هرزه تویی زن آزاده منم»
«ایرانی داد بزن حقتو فریاد بزن»
«اگه با هم یکی نشیم یکی یکی کشته میشیم»
« کشته شده خدانور به دست چندتا مزدور»
تصاویر:وهمچنین
- تجمع اعتراضی روز چهار شنبه 9آذرماه کارگران راه آهن(شرکت ارد پارس اسپادانا) نسبت به سطح پایین حقوق وتبعیض در پرداخت حقوق ومطالبات و درج نادرست عنوان شغلی در امور پرداخت بیمه تامین اجتماعی مقابل ساختمان معاونت فنی شرکت رجا و دفتر شرکت نوین صنعت رجا
بیانیه‌ی جمعی از دانشجویان دانشگاه تهران مبنی بر اعتصاب در روزهای ۱۲ تا ۱۶ آذر

بیانیه جمعی از دانشجویان نوشیروانی بابل در تداوم اعتصابات
به نام خداوند رنگین کمان
آگاهی مهم‌ترین اصل در پیشرفت جنبش آزادی خواهانه ماست.
تصویب شیوه نامه انضباطی جدید که نقض آشکار حریم خصوصی، نادیده گرفتن حقوق اولیه دانشجویان و در راستای کره‌شمالی‌سازی کشور است، نشان‌دهنده ترس ساختار از اتحاد دانشجویان و جنبش آزادی طلبانه ما دانشجویان می‌ باشد.
دانشگاه قصد دارد با درگیر کردن ما دانشجویان به مسائل صنفی و انتخابات شورا صنفی به شیوه پنهان ما دانشجویان را سرکوب و سکوت و خفقان را در دانشگاه حکم فرما نماید. حدود سه سال و اندی از خلا نبود شورای صنفی در دانشگاه می‌گذرد و مسئولان هر بار با بهانه‌هایی مانع ایجاد این بستر دانشجوییِ پیگیر می‌شوند و این خلا طبق گفته معاون دانشجویی کنونی آقای عباسی باعث رانت و پولشویی داخل دانشگاه مخصوصا سلف دانشگاه در ترم گذشته شده است. حال اخبار موثق حاکی از آن هست که تعدادی از کاندیداهای شورای صنفی به دلایلی از جمله تهدید از سوی دانشگاه و نهادهای فراقانونی مجبور به انصراف شده‌اند و این را نمایان ساخت که آقای عباسی هیچگونه حُسن نیتی در برگزاری انتخابات شورای صنفی ندارد و تبدیل به ماشین سرکوب در داخل دانشگاه شده است.
دانشجویان گرامی دگر درگیر مسائل خُرد دانشگاهی نشوید؛ تمرکز و اتحاد خود را بر روی مسائل کلان چون کشتار کودکان و مردم بی‌ گناه، ظلم و جنایت رژیم غاصب ج.ا، دانشجویان ستاره‌دار، تعلیقی و ممنوع الورود و ... قرار دهید. دانشجویان تعلیقی‌ چشم به کمک ما دوخته‌اند و با اعتصابات هفته آینده نشان می‌دهیم دوشادوش آنان ایستاده‌ایم و قدرت اتحاد و همبستگی خود را نمایان می‌سازیم. دانشجویانی که به علت برگزاری انتخابات شورا صنفی سکوت کرده‌اند تا شاید با تشکیل شورا بتوانند پیگیر مطالبات دانشجویی باشند و خدمتی به این قشر فرهیخته انجام دهند، امروز باید شناخت کافی از بازیچه قرار گرفته‌شدنشان توسط معاونت دانشجویی و دانشگاه شده باشند. از این دسته از دانشجویان درخواست می‌شود اتحاد و همراهیتان را با دانشجویان آزادیخواه نشان دهید. سکوت شما و درخواست به سکوت از دانشجویان به علت برگزاری انتخابات شورا صنفی مِن بعد خیانت به دانشجویان و جوانان کشته شده در راه آزادی و همراهی با سرکوبگران می‌باشد.
ما دانشجویان دانشگاه نوشیروانی بابل تا رفع کامل تعلیق و ممنوع الورودی دانشجویان به دانشگاه، خوابگاه و برای حمایت از تمام مردم ایران، کشته‌شدگان راه آزادی و دانشجویانی که حق تحصیل از آنان به علت بیان عقیده و اعتراضات به حق، سلب شده‌است و در راستای اعتصابات سراسری کشور در کلاس‌های درس و امتحان‌های میان‌ترم شرکت نخواهیم کرد.
نه نمره‌تان به یادگار خواهد ماند و نه مدرکی که بوی خون مردمان‌تان را می‌دهد این شرافت و آزادگیست که با اتحادمان به یادگار خواهیم گذاشت.
بیانیه دانشجویان دانشگاه آزاد تهران شمال در تداوم اعتصابات خود و حمایت از اعتصابات سراسری ۱۴، ۱۵ و ۱۶ آذر
به نام آفریدگار رنگین کمان ایران
درود بر تمامی آزادی‌خواهان ایران زمین
با سپری کردن سومین ماه از اعتراضاتِ به حق مردم ایران‌زمین، همچنان شاهد کشتار و جنایت و بازداشت هستیم و در این میان بخش بزرگی از این بازداشت و کشتار بی‌رحمانه نسیب قشر دانشجوی کشور شده است.
با گذشت ۲۷ روز از بازداشت دانشجوی عزیزمان #صوفیا_صاحبی و ۳۷ روز از بازداشت #ایلیا_موگویی و نیز سایر دانشجویان‌مان که هنوز تکلیف‌شان معلوم و خبر جدیدی از آنها در دست نیست و نیز تعلیق و حذف و ممنوع‌الورود سایر هم‌دانشگاهیان عزیزمان من جمله #شهریار_شمس ، مخلص کلام را اعلام می‌کنیم و همین بس که ما را به تداوم اعتصاب و حمایت از هم‌دانشگاهیان خود که وظیفه‌مان است، وادار کند.
خطاب به آقای گوهری و سایر مسئولین و تمامی اساتید دانشگاه، دوباره و صدباره از شما خواستار پیگیری وضعیت هم‌دانشگاهیان‌مان و نیز مطالبات ذکر شده در بیانیه شماره یک مان هستیم.
مطالبات ما تنها به پارکینگ و سلف و صندلی کلاس‌ها و ... منتهی نمی‌شود؛ مطالبات ما آزادی بی قید و شرط هم‌دانشگاهیان‌مان است، رفع حکم تعلیق و حذف و ممنوع‌الورودی هم‌دانشگاهیان‌مان است، حمایت از صدای اعتراضاتِ به حق‌مان است، برقراری امنیت دانشگاه و دانشجو در برابر حمله نیروهای لباس شخصی و امنیتی است، تبعیض قائل نشدن بین دانشجویان و بسیجیان است، حفظ حریم شخصی دانشجو و احترام به آن است. مطالبات ما خیلی فراتر از پارکینگ و سلف و این‌هاست که متاسفانه شما چشم بر آن بستید و این بیانیه نیز به شرح تمامی آنها قد نمیدهد...
نیازی به شرح بیشتر وقایع و تکرار مکررات نیست چون همه چیز مثل روز روشن است بنابر این؛ ما دانشجویان آزادی‌خواه دانشگاه آزاد تهران شمال در حمایت از هم‌دانشگاهیان زندانی و تعلیقی و حذفی و ممنوع‌الورودی خود، و در اعتراض به شرایط موجود و جو امنیتی و تهدیدآمیز دانشگاه و سرکوب‌ فراگیرش، و نیز در راستای اعتصابات سراسری مردم کشورمان، به احترام خون کشته‌شدگان راه آزادی و آنان که حق تحصیل و زندگی به ناحق ازشان سلب شده، اعلام می‌داریم که علاوه بر تداوم اعتصاب خود و تحریم کلاس‌ها و عدم پرداخت شهریه‌های باقی مانده، امتحانات میان‌ترم را که بر ما اجبار کردید، تحریم کرده و تا زمان رسیدگی به تک‌تک مطالبات‌مان و رفع کامل تعلیق و حذف و ممنوع‌الورودی و آزادی بی قید و شرط هم‌دانشگاهیان‌مان، به اعتصاب خود ادامه داده و نه شهریه‌ای می‌پردازیم که علیه خود و سرکوب‌مان خرج شود و نه در هیچ امتحان و کلاسی شرکت می‌کنیم، چرا که این روزها ایران‌مان به حضور ما نه در کلاس‌های دانشگاهی که به جای دانشجو، لباس شخصی‌ها و نیروهای امنیتی در آن حضور دارند، بلکه به یاری ما در خیابان‌ها نیازمند است.
اساتید گرامی؛ ما دانشجویان همچنان چشم‌انتظار همراهی شما فرهیختگان هستیم و امیدواریم که وظیفه اخلاقی و انسانی خود را به جا آورده و در برابر این همه ظلم و جنایات آشکار سکوت نکنید چرا که سکوت شما به منزله مشارکت در جنایات و حمایت از ظلم و ظالم است. اما این را نیز بدانید که ما تا پایان ایستاده‌ایم و چه با شما چه بی شما، به راهِ حق خود ادامه می‌دهیم.
نه نمره‌تان به یادگار خواهد ماند و نه مدرکی که بوی خون خواهران و برادران‌مان را می‌دهد؛ این شرافت و آزادگیست که با اتحادمان به یادگار خواهیم گذاشت.
به امید بیداری وجدان‌ها و برای رسیدن به ایرانی آباد، آزاد، سرشار از عدالت و آرامش...
مورخ ۱۱ آذر ۱۴۰۱
بیانیه‌ی جمعی از دانشجویان آزادی‌خواه دانشگاه علوم پزشکی کوردستان
به نام ژن، ژیان، ئازادی
اتحاد مهم‌ترین اسلحه‌ در پیشرفت جنبش‌های دانشجویی است.
تصویب شیوه‌نامه‌ی انضباطی جدید (شما محصورسازی بخوانیدش) اشکارا ابتدایی‌ترین حقوق دانشجویان را نقض کرده و فضای دانشگاه را به پادگان نظامی تبدیل میکند؛ فضایی که قرار است محل تفکر و اندیشیدن باشید!!!
در همین راستا، مسئولین نامحترم دانشگاه علوم پزشکی، شروع به نصب دوربین‌ و بازداشت دانشجویان متعددی کرده است، و قرار است این شیوه را ادامه دهد.
اما
ما دانشجویان انقلابی کوردستان دیگر گول بازی‌های تکراری شما را نخواهیم خورد. تمرکز ما بر مسائل خُردی چون "برگزار شدن یا نشدن کلاسها" نیست. بلکه ما معترض به کشتار جمعی کودکان و مردم بی‌گناه هستیم. ما معترض ظلم و جنایتیم. ما معترض دانشجویان محصور شده هستیم.
هم اکنون دانشجویان بازداشتی عزیزمان چشم به کمک ما دوخته‌اند.
تنهایشان نمیگذاریم و صدایشان خواهیم بود.
بیانیه‌ی جمعی از دانشجویان دانشکده‌ی روانشناسی و علوم تربیتی دانشگاه تهران در محکومیت عادی‌سازی جو دانشگاه
بدانید و آگاه باشید! بدانید و آگاه باشید!
جامعه‌ی ایران، هرگز به پیش از قتل مهسا امینی باز نخواهد گشت.
اکنون که بیش از دو ماه است که جامعه‌ی مدنی ایران با حساسیت ستودنی‌اش، به مقابله با ظلم و جور و ددمنشی حاکمیت برخاسته و دامنه‌ی این مقابله از خیابان تا دانشگاه و مراکز علمی و آموزشی بی هیچ حد و مرزی گسترده است، ما، جمعی از دانش‌جویان دانشکده‌ی روان‌شناسی و علوم‌تربیتی دانشگاه تهران اعلام می‌کنیم هرگونه فعالیت و برنامه‌ای را که از جانب هر نهادی در راستای عادی‌سازی شرایط امروز دانشگاه برگزار شود، با قاطعیت تحریم می‌کنیم. امروز، از سرگیری فعالیت‌های علمی بدون هیچ گوشه‌چشمی به آنچه بر مردم این سرزمین آمده، خیانت و چشم‌پوشی از خون‌های ریخته‌شده و جان‌های در بند است و ما دیگر دریافته‌ایم که عادی‌سازی و وانمود به پایان یافتن اعتراضات و اعتصابات دانش‌جویی، همان است که آن‌ها مراد می‌کنند.
برای تحقق این امر و در حکم شروع این جریان، برنامه‌ی روز شنبه‌ی انجمن علمی علوم‌تربیتی دانشکده را تحریم می‌کنیم و از دانش‌جویان دانشکده‌ها و دانشگاه‌های دیگر می‌خواهیم که در این حرکت جمعی با ما همراه شوند؛ چرا که آزادی حق ما است، قدرت ما جمع ما است.
نامه‌ی جمعی از دانشجویان هنرهای تجسمی دانشگاه تهران خطاب به اساتید
کسی نپرسید، اما «ما» خود می‌گوییم از آنچه دیدنی‌ست که نه سایه‌­ایم بی تجسّد و نه شبح آنچه گمان می‌کردید دانشجوست.
ویران کردن تصویر دانشجوی بی‌حاشیه‌ای که سال­ها از قِبَل آن­ها روزگار گذرانده‌اید مقصود غایی ما نیست، چه این حجمه‌ی صدا را که از دور می‌آید حتی در کلاس‌های غبارگرفتهٔ این روزها می‌شنوید.
سال‌هاست داعیۀ حقیقت‌جویی را داشته‌اید، حال آنکه قبای وحدت حقیقتتان در موقعیت‌های مختلف چندپاره شده است؛ حقیقت به حقایقی مبدل شد که تحت لوای خود، القاب و مناسبت‌های رقابت‌جویانه‌ی ناشی از آن را چون زینتی آویزۀ دانش کرده­ است.
هر کجا که مشروعیت جایگاهتان مورد شک واقع شد، دست­هایتان را به قوانین سربی مسلح کرده و به سمت دانشجو نشان گرفته‌اید که مبادا وجدان اخلاقی او بر ترسش غلبه کند و راز لباس نامرئی پادشاه برملا شود، تا جایی که حتی همان قوانینی که به ندرت در خدمت احقاق حقوق دانشجو درآمده بود را زیر پا می‌گذارید و گفت‌و‌گو با «ما»یی متکثر که از پایمال شدنِ پایه‌­ای‌‌ترین حقوقمان سخن می‌گوییم و همسو دانستن خود با خواسته‌هایمان را، به بهای گذشتن از منافع شخصی خود برنمی‌­تابید.
سکوت عامدانهٔ شما نسبت به وقایع اخیر در نهاد دانشگاه دارای چنان بار سیاسی‌ای است که شانه خالی کردن از آن در آینده برایتان میسّر نخواهد شد، چنان که برای ما نیز.
می‌بینید که مشروعیت منزلت استاد و دانشجو تا چه حد در هم تنیده است و با این حال هیچ از آن دم نمی‌زنید.
با این حال ما درماندگی‌هایی را که در مسیر تحقق‌‌یابی اندیشهٔ آزاد خود پیش رو داریم را تاب می‌آوریم، اندیشه‌‌ای که جیره‌خوار و بدهکار هیچ‌چیز و هیچ‌کسی نیست و پشت هیچ دژی پنهان نمی‌شود (چرا که هستی‌‌اش را وامدار سرچشمه­­‌ای لایزال نمی‌داند).
یگانه خواستهٔ ما داشتن اراده‌­ای مستقل در جهانی واقعی‌ست که در آن گفت‌و‌گو با ضرورتی عملی آن در کردارمان معنا پیدا می‌کند.
اعتراض نمادین تعدادی از معلمان کرج نسبت به کودک کشی حکومتی و گرامیداشت یاد شهدای دانش آموزان راه " آزادی و برابری"
تعدادی از معلمان کرج ضمن محکوم کردن کودک کشی حکومتی و به یاد شهدای دانش آموزان راه " آزادی و برابری" قایق‌های ساخته شده‌ی کاغذی خود را "به نام خداوند رنگین کمان" در آب حوضچه‌های باغ فاتح کرج انداختند.

رسول حدادی، معلم بازنشسته پس از ۳۰ روز در بیمارستان جان باخت
رسول حدادی، معلم بازنشسته فنی حرفه‌ای ساکن زنجان که روز چهارشنبه چهارم آبان، در تجمع اعتراضی مردم این شهر به مناسبت چهلم مهسا امینی بر اثر اصابت گلوله به گردنش زخمی شد و در بیمارستان بستری بود، سوم آذر درگذشت. نیروهای امنیتی شبانه پیکر او را از بیمارستان «خمینی» تهران تحویل گرفته و در شهر محل زندگی او (زنجان) به خاک سپرده‌اند.
شورای هماهنگی تشکلهای صنفی فرهنگیان ایران با ابراز تأسف شدید از عدم توقف خشونت‌های گسترده علیه شهروندان و معترضان، قتل معلم فرهیخته زنجانی آقای رسول حدادی این معلم آزادی‌خواه و جان‌باخته در مسیر عدالت و آزادی را به خانواده معزز و سوگوار ایشان و همه معلمان و یاران و دوستان ایشان و به عموم دل سپردگان و تشنگان عدالت و آزادی تسلیت می‌گوید.
فرزین معروفی جوان اهل مهاباد به دلیل ابراز خوشحالی از شکست تیم فوتبال ایران از آمریکا کشته شد
فرزین معروفی جوان اهل مهاباد که پس از شکست تیم فوتبال جمهوری اسلامی همراه با جمع زیادی از مردم در نقاط مختلف تهران به خیابان‌ آمده بود، در اثر شلیک مستقیم نیروهای حکومتی کشته شد.
آرمان بهبهانی دانش‌آموخته مهندسی صنایع دانشگاه آزاد تهران شمال، روز ۱ آذر توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به بند ۲۴۱ زندان اوین منتقل شده است.
تا بدین لحظه از وضعیت فعلی ایشان اطلاع دقیقی در دست نیست.
بیش از ۱۰۰ روز بازداشت و بلاتکلیفی لیلا حسین‌زاده در زندان عادل آباد شیراز
۱۰۹ روز از بازداشت خودسرانه لیلا حسین‌زاده فعال صنفی دانشجویی دانشگاه تهران در روز ۲۹ مرداد مقابل درب منزل خود می‌گذرد و مسئولین قضایی شیراز و ضابطین پرونده همچنان از پاسخ روشن در مورد علت بازداشت این دانشجو سر باز می‌زنند.
این سومین بار از سال ۹۶ است که این دانشجو بازداشت می‌شود اما اینبار حتی تفهیم اتهام نشده و هیچ پرونده‌‌ی جدیدی برایش در کار نبوده است. مشخص نیست که چطور و به چه بهانه‌ای وی را ۱۰۹ روز در بازداشت نگاه داشته‌اند.
حسین‌زاده از دوران اول بازداشت خود مبتلا به نوعی از بیماری خودایمنی به نام کرون شده است و تاکنون بارها پزشکی قانونی و پزشکان متخصص متفاوت تائید و تاکید کرده‌اند که شرایط زندان بیماری وی را بسیار تشدید کرده و سلامتی وی به طور جدی تهدید خواهد شد. این در حالی است که وی متاثر از این بیماری در زندان دچار تاری دید، مشکلات پوستی و ضعف جسمانی شده است و مسئولین زندان عادل آباد شیراز حتی از اعزام وی به پزشک متخصص جلوگیری می‌کنند.
۶۸ روز بلاتکلیفی هژیر پاخویشی بدون دسترسی به دارو
هژیر پاخویشی، دانش‌آموخته مهندسی کامپیوتر دانشگاه شریف، در تاریخ ۳ مهر توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به زندان فشافویه منتقل شده است. وی بدون حق دسترسی به داروهایش در بازداشت است و این محرومیت جان وی را به خطر می‌اندازد.
۶۴ روز بازداشت و بلاتکلیفی آراد رستم‌زاد
آراد رستم‌زاد دانشجوی مکانیک دانشگاه خواجه‌نصیر ورودی ۹۹، از تاریخ ۷ مهرماه توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده و اکنون با وجود گذشت ۶۴ روز از زمان بازداشت، همچنان در زندان اوین به سر می‌برد و خبری از ازادی وی در دست نیست.
بازداشت غیرقانونی سید سجاد هاشمی نژاد، معلم شیرازی
با وجود گذشت بیش از ۴۰ روز از بازداشت غیرقانونی ، معلم شیرازی سید سجاد هاشمی نژاد ، وی همچنان در بازداشتگاه مرکزی عادل آباد شیراز است و بدون هیچ‌ دلیل موجهی او را نگه داشته‌اند.
شایان ذکر است بازداشت وی در تاریخ ۳۰ مهر ۱۴۰۱ و در منزل و بدون حکم بوده است.
شورای هماهنگی تشکلهای صنفی فرهنگیان ایران بار دیگر ضمن محکوم کردن بازداشت و ناپدیدسازی قهری معلمان و دانش‌آموزان توسط حکومت، خواهان آزادی فوری سید سجاد هاشمی نژاد و همه‌ی دانش‌آموزان و معلمان زندانی است.
بازداشت و بی‌خبری از سرنوشت جواد اسماعیلی، کارگر نانوایی اهل سنندج
بنابر خبر رسیده به اتحادیه آزاد کارگران ایران، جواد اسماعیلی روز ۶ آذرماه ۱۴۰۱، در محل کار نانوایی‌اش در خیابان فرح سنندج توسط ماموران وزارت اطلاعات بازداشت شده است.
تاکنون از دلایل و محل بازداشت وی اطلاعی در دست نیست.
گزارش تجمع اعتراضی روز چهار شنبه 9آذرماه کارگران راه آهن(شرکت ارد پارس اسپادانا) نسبت به سطح پایین حقوق وتبعیض در پرداخت حقوق ومطالبات و درج نادرست عنوان شغلی در امور پرداخت بیمه تامین اجتماعی مقابل ساختمان معاونت فنی شرکت رجا و دفتر شرکت نوین صنعت رجا
اعتراض امروز مربوط به پرسنل شرکت ارد پارس اسپادانا (پرسنل زحمت کش کارگر فنی باسابقه ی۹الی۱۸ سال) می‌باشد که مورخ ۱۴۰۱/۰۹/۰۹ در مقابل ساختمان معاونت فنی شرکت رجا و دفتر شرکت نوین صنعت رجا انجام گرفت.
بخشی از مطالبات این کارگر های زحمت کش در بخش تعمیرات جاری واگن ها، اداره مولد ها (موتوریست) و کارخانجات تعمیرات سالیانه واگن ها و مامورین فنی قطار ها و ... به شرح ذیل می باشد.
۱. پایین بودن میزان حقوق و دستمزد به نسبت حقوق و دستمزد دیگر پرسنل راه آهن و تبعیض بین حقوق و دستمزد پرسنل شرکت نوین صنعت (ناظرین و اداری) با پرسنل ارد پارس اسپادانا (کارگر های فنی)
۲. عدم برقراری طرح طبقه بندی مشاغل
۳. توزیع برنج فاسد به میزان ۱۷ کیلو گرم بین پرسنل کارگر فنی شرکت ارد پارس اسپادانا
۴. تخصیص مبلغ ۱۸ هزار تومان به عنوان هزینه غذا در فیش پرسنل به جای یک وعده غذای گرم و مناسب...
۵. درج نادرست عنوان شغلی در امور پرداخت بیمه تامین اجتماعی (به جای عنوان کارگر فنی عناوین بی ربط درج گردیده است)به همین دلیل سختی کار شامل پرسنل نگردیده است.
۶. در فروردین ماه سال ۱۳۹۹ با توجه به فعالیت پرسنل وحاظر بودن در محل کار و با توجه به کسر مبلغ از حقوق پرسنل بیمه تامین اجتماعی رد نشده است.
۷. در اردیبهشت سال ۱۳۹۹ با توجه به فعالیت پرسنل و حاظر بودن در محل کار و کسر مبلغ از حقوق پرسنل بیمه بیکاری رد شده است.
۸. تصویب و تخصیص یک ماه پایه حقوق به عنوان پاداش شش ماه اول برای پرسنل شرکت رجا و نوین صنعت رجا و عدم پرداخت به پرسنل محترم کارگر و زحمت کش.
۹. پرداخت ۵۰۰ هزار تومان به مناسبت عید سعید غدیر خم و ۵۰۰ هزار تومان به مناسبت مبعث رسول اکرم و دیگر مناسبت ها به پرسنل رجا و نوین صنعت رجا و عدم پرداخت به پرسنل کارگر و زحمت کش...
۱۰ . پرداخت ۵۰۰ هزارتومان به عنوان هدیه روز تولد به پرسنل شرکت رجا و نوین صنعت رجا و عدم پرداخت به پرسنل کارگر و زحمت کش...
۱۱. تخصیص وام هایی با سود ۴ درصد با مبالغ ۲۰ میلیون و ۳۰ میلیون در سال های قبل و ۱۵۰ میلیون در سال جدید از بانک مهر ایران و عدم تخصیص این وام ها به پرسنل کارگر و زحمت کش
امتیاز وام ها از گردش مالی بدست آمده از واریز حقوق ۶۷۰ پرسنل زحمت کش کارگر در بانک مهر ایران حاصل شده است که به نام کارگرها و به کام پرسنل شرکت رجا و نوین صنعت رجا بوده است. وگرنه آنها حقوق خود را از بانک رفاه دریافت می‌کنند و هیچ ارتباطی با بانک مهر ایران ندارند و...
در پایان این اعتراض آقای میرزابیگی مدیر عامل شرکت نوین صنعت و آقای قدرتی عضو هیات مدیره نوین صنعت حضور یافته اند و با ایراد سخنانی بی ربط سعی در توجیح اقدامات ظالمانه خود علیه کارگر ها شدند.
پ.ن:
بارها در خصوص مشکلات متعدد پرسنل این شرکت، تذکرات لازم داده شده است، عملکرد فاجعه‌بار مدیران رجا در کنار ضعف شدید معاونت مسافری و آن اداره کل، از ساده‌ترین اتفاقات بزرگترین مشکلات را می‌سازد.
در خصوص وام دریافتی مدیران از گردش حساب کارگران، در صورت صحت، باید تمامی مدیران رجا و عوامل و شرکت‌های مرتبط با امر فورا برکنار شوند.
گزارشی از رخداد‌های هفته‌ی اول آذرماه پیرو مسمومیت جمع کثیری از دانشجویان دانشگاه الزهرا
گزارش ارسالی از دانشجویان
۱- از ابتدای آذر مصرف غذای سلف مرکزی دانشگاه موجب مسمومیت جمعی از دانشجویان با علائمی چون" اسهال، استفراغ، دل درد و حالت تهوع شد.
۲- دانشجویانی که به کلینیک تخصصی دانشگاه مراجعه کردند، تهدید شدند که "اگر جایی بگویند از غذای سلف مسموم شدند برایشان بد می‌شود و باید به حراست رجوع کنند."
۳- به هنگام معاینه توسط پزشک کلینیک، او از تشخیص مسمومیت غذایی امنتاع ورزیده و تاکید داشت بیماری تنها ویروسی گوارشی‌ است که از خوردن غذای بیرون به آن دچار شدید.
۴-دانشجویان خوابگاهی که حداکثر جمعیت افراد مبتلا را تشکیل می‌دادند در صورت درخواست خروج از خوابگاه برای مراجعه به پزشک پس از ساعت ۲۱:۳۰ دقیقه( آخرین ساعت ورود به خوابگاه) با سماجت و سخت‌گیری مسئولین مواجه می‌شدند.
گزارشی از مسمومیت غذایی دانشجویان دانشگاه صنعتی اصفهان
گزارش ارسالی دانشجویان
شامگاه چهارشنبه(۲ آذر) بود که دانشجویانِ دانشگاه، در پیام‌های متعددی از مراجعه به بهداری دانشگاه و شلوغیِ بهداری آن‌هم با علائم مشترک گوارشیِ مراجعه‌کنندگان خبر دادند. با گذشت زمان و از اولین ساعات صبحِ پنجشنبه(۳ آذر)، همزمان با تشدید مشکلات گوارشی و ابتلای تعداد بیشتری از مراجعه‌کنندگان، رفته رفته فضای دانشگاه چه در داخل دانشگاه و چه در خارج از آن، با این موضوع درگیر شد؛ از اعزام دسته‌جمعی به بیمارستان با آمبولانس‌ها گرفته تا حضور کارشناسان بهداشت استان در دانشگاه، همه چیز خبر از وقوع اتفاقی غیر منتظره در دانشگاه می‌داد.
رییس دانشگاه پس از روزها کاهش حضور در سلف، در روز پنجشنبه هنگام وعده ناهار تصمیم گرفت غذا را در سلف میل کند! آنهم در شرایطی که خود او و مدیرانش از ابتدای ترم شاهد اعتراضات فراوان به کیفیت، کمیت و تنوع غذایی سلف دانشگاه بودند و بارها صحبت دانشجویان از سیستم تغذیه را شنیده بودند اما هفته‌ها نه تنها وضعیت بهتر نشده بود بلکه بد و بدتر شده بود. این اتفاقات در روز پنجشنبه و قبل‌تر در سه شنبه و چهارشنبه درحالی رقم خورده بود که در سکوت نهاد ارتباطی رسمی دانشگاه، تعداد زیادی از دانشجویان و همچنین بعضی از پزشکان و کادر درمان، ظن و گمانشان، مسمومیت دانشجویان بود.
بالاخره در آخرین ساعت شامگاه پنجشنبه، اداره روابط عمومی دانشگاه ضمن انتشار خبری درخصوص به حداقل رسیدن مراجعات دانشجویان به بهداری در پی شیوع مشکلات گوارشی، از قول مدیر مرکز بهداشت و درمان دانشگاه مدعی شد که تشخیص اولیه پزشکان، انتشار و شیوع بیماری ویروسی در بین دانشجویان است. این ادعا درمورد به حداقل رسیدن مراجعات، در عمل همان موقع و طی ساعاتِ بعد، به سرعت جای خود را به تداوم گسترده مراجعات به بهداری دانشگاه، بیمارستان‌ها یا مراکز درمانی سطح شهر داد و ادعای شیوع احتمالی ویروس را هم اکثریت دانشجویان باتوجه به شواهد و علائمی از طغیان ناگهانی بیماری در زمان کوتاه و در بین صدها نفر نپذیرفتند.
با عدم مسئولیت‌پذیری دانشگاه، دانشجویان روز شنبه دست به اعتصاب غذا زدند و همزمان طی این مدت کارزار تغییر ریاست دانشگاه را امضا کردند؛ کارزاری که اکنون به بیش از ۵۲۰۰ امضا رسیده است!
شامگاه شنبه (۵ آذر) نهایتا رییس دانشگاه با گفتن اینکه جا داشت این اتفاق ناگوار رخ نمی‌داد، از دانشجویان دانشگاه و خانواده‌های آنان عذرخواهی کرد و اولین بار علنا با قید احتمال و به طور تایید نشده، عامل باکتریایی را نیز نام برد.
پس از رد شناسایی میکروب باکتریایی یا غیر باکتریایی در روز یکشنبه(۶ آذر) از سوی یکی از مسئولان بهداشت اصفهان، بالاخره بهداشت اصفهان از طریق تعدادی از مسئولانش در روز چهارشنبه(۹ آذر) و در جمع دانشجویان و نیز پنجشنبه(۱۰ آذر) از طریق اطلاعیه رسمی، باکتری از خانواده شیگلا را عامل بیماری و مسمومیت دانشجویان دانشگاه صنعتی اصفهان اعلام کرد:
«درخصوص علت شیوع این بیماری با بررسی های صورت گرفته، احتمالاً آلودگی غذای توزیع شده در سلف مرکزی در روز سه‌شنبه مورخ ۱۴۰۱/۹/۱ به باکتری شیگلاسونئی سبب بیماری تعدادی از دانشجویان مصرف کننده این وعده غذایی شده و در روزهای بعد و به دنبال تماس این دانشجویان با سایرین، افراد دیگری نیز دچار علائم بیماری شده اند».».
در پی این اتفاق، فعالیتِ پر ماجرای سلف مرکزی دانشگاه که هفته‌ها کیفیت خدماتش از کثیفی ظروف تا کمیت و تنوع غذایی آن، مورد بحث دانشجویان بود، محدود به توزیع غذای بیرون‌بر شد تا تک وعده‌های غذاییِ مورد اعتراض پیشین همراه با به حداقل رسیدن خدمات، برای رزرو در اختیار دانشجویانی قرار گیرد که بر سر حداقل‌های زندگی دانشجویی، هفته‌ها بحث کردند تا کار بدین‌جا ختم نشود و اما شد و با تأسف آنکه در بسیاری از بخش‌ها، فعالیت دانشگاه به شکل عادی در جریان بود، بی آنکه پاسخ مناسبی به دانشجویانی داده شود که نه این بار روح، بلکه جسمشان آسیب شدید دیده بود؛ دانشجویانی که تعدادی از آنان نه یکبار بلکه چند بار برای درمان راهی مراکز درمانی شدند تا آنکه درمانی بر یکی از دردهای تحمیلی به خود بیابند؛ تحمیلی که همچنان در بدن بعضی از ایشان با گذشت چندین روز تسلی نیافته‌است.
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

 


اخباروگزارش های کارگری 10 آذر ماه 1401
پایان هفته یازدهم اعتراضات سراسری پس از قتل مهسا (ژینا) امینی در مقر گشت ارشاد تهران
«اتحاد مبارزه پیروزی»
«زنده باد 16آذر روز دانشجو»
«کارگرمعلم پرستار کشاورزدانشجو اتحاد اتحاد»
روزپنج شنبه 10 آذرماه، اعتراضات سراسری پس ازقتل مهسا (ژینا) امینی در مقر گشت ارشاد تهران با ادامه بقرار زیرهفته یازدهم را هم پشت سر گذاشت:
- مراسم گرامیداشت یاد رامین فاتحی از جان باختگان اعتراضات سراسری به مناسبت چهلمین روز خاکسپاریش در بهشت محمدی سنندج
- مراسم گرامیداشت خاطره محمد خواجوی (دره بالایی) از جان باختگان اعتراضات سراسری به مناسبت چهلمین روز خاکسپاریش دردزفول
- بیانیه دانشجویان معماری دانشگاه تبریز درباره‌ی ادامه‌ی اعتصابات در‌ حمایت از دانشجویان تعلیقی
- دیوارنویسی در دانشگاه آزاد همدان
- 146 استاد دانشگاه گیلان خواهان لغو احکام انضباطی دانشجویان معترض شدند
و
- اعتصاب و تجمع دانشجویان بیمارستان الزهرا تبریزباهمراهی همراه چند تن از اساتید دراعتراض به حکم تعلیق دکتر شمسی عباسعلیزاده بدلیل حمایتش از دانشجویان
اعتصاب و تجمع دانشجویان بیمارستان الزهرا تبریزباهمراهی همراه چند تن از اساتید دراعتراض به حکم تعلیق دکتر شمسی عباسعلیزاده بدلیل حمایتش از دانشجویان
روز چهارشنبه 9 آذر، دانشجویان بیمارستان الزهرا تبریزباهمراهی همراه چند تن از اساتید برای اعتراض به حکم تعلیق دکتر شمسی عباسعلیزاده بدلیل حمایتش از دانشجویان دست از کارکشیدند و دراین مرکز درمانی زیرباران شدید دست به تجمع زدند وبا سردادن شعار« سی سال خدمت بی‌چشمداشت آخر براش تعلیق داشت»خواهان پاسخگویی مسئولان شدند.

برپایه گزارش منتشره،پس ازگذشت چند ساعات معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی تبریز با حضور در در بیمارستان توضیحاتی راجع به علت این حکم داد که با اعتراض تجمع کنندگان وترک سالن روبروشد.
بیانیه دانشجویان معماری دانشگاه تبریز درباره‌ی ادامه‌ی اعتصابات در‌ حمایت از دانشجویان تعلیقی
بخشی از بیانیه:
ما دانشجویان گروه مهندسی معماری دانشگاه تبریز، تا زمان رفع تعلیق دانشجویان آزادی‌خواه و پایان تهدیدات همه روزه‌ی دانشجویان از طرف حراست و آموزش دانشگاه، از شرکت در کلاس‌ها و هرگونه همکاری با حراست و اداره‌ی آموزش دانشگاهی خودداری می‌کنیم.
146 استاد دانشگاه گیلان خواهان لغو احکام انضباطی دانشجویان معترض شدند
بخشی از بیانیه خطاب به رئیس دانشگاه گیلان:
« با عنایت به اين مهم که محیط دانشگاه همواره فضایی متمایز و متفاوت با دیگر بخش های جامعه است و با در نظر گرفتن روحیه و ماهیت قشر جوان دانشجو در آزاداندیشی و حق ابراز نظر، ما امضاکنندگان زیر که همگی اعضای هیات علمی دانشگاه گیلان هستیم مصرانه لغو احکام صادره و مجازات کلیه دانشجویان مذکور را قبل از پایان ترم جاری خواستاریم تا به اين وسیله امکان بازگشت این جوانان به فضای علمی دانشگاه فراهم شده و اعضای هیات علمی دانشگاه نیز با روحیه بهتری به تدریس و تحقیق ادامه دهند.»
چهلمین روز قتل حکومتی مونا نقیب
پنجشنبه ۱۰ آذر ماه چهلم دختر بلوچ دانش‌آموز‎ مونا_نقیب است که فقط ۸ سال داشت وقتی در راه مدرسه مورد اصابت گلوله‌ی ماموران حکومتی قرار گرفت و کشته شد؛ وقتی که او دستش از دست خواهرش جدا شد و افتاد؛ به خواهرش گفت: «تیر خوردم» و خواهرش برای رسیدن به بیمارستان او را به دوش کشید و دوید... اما دیر شده بود، و مونا در آغوش خواهرش جان داد.
صدورحکم بردیا شکوری‌فرد دانشجوی اقتصاد دانشگاه تهران
بردیا شکوری‌فرد دانشجوی اقتصاد دانشگاه تهران که روز ۳۰ شهریور پس از تجمع در دانشگاه بازداشت شده بود، به حکم شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب به قضاوت قاضی افشاری، به یک سال حبس تعلیقی و ۷۴ ضربه شلاق تعلیقی، ۲۰۰ صفحه مقاله با موضوع وطن‌دوستی، ادب و آسیب رساندن به افکار عمومی، و همچنین خدمات اجتماعی در یک بیمارستان محکوم شد.
محکومیت نیما سلطانی دانشجوی کارشناسی صنایع دستی دانشگاه هنر تهران از سوی دادگاه بدوی به پنج سال حبس تعزیری، دو سال ممنوعیت خروج از کشور و دوسال محرومیت از فعالیت مجازی
نیما سلطانی دانشجوی کارشناسی صنایع دستی دانشگاه هنر تهران که روز ۳۱ شهریور از خوابگاه ربوده شده و سپس در بند ۲۰۹ زندان اوین و پس از آن در بند ۱۰۱ زندان فشافویه به سر برده است، بنا به حکم دادگاه بدوی، به پنج سال حبس تعزیری، دو سال ممنوعیت خروج از کشور و دوسال محرومیت از فعالیت مجازی محکوم شد.
دانشجوی کارشناسی صنایع دستی دانشگاه هنر تهران که روز ۳۱ شهریور از خوابگاه ربوده شده و سپس در بند ۲۰۹ زندان اوین و پس از آن در بند ۱۰۱ زندان فشافویه به سر برده است، بنا به حکم دادگاه بدوی، به پنج سال حبس تعزیری، دو سال ممنوعیت خروج از کشور و دوسال محرومیت از فعالیت مجازی محکوم شد.
محکویت پوریا نحوی دانشجوی دانشگاه فنی شمسی‌پور تهران به پنج سال حبس
پوریا نحوی دانشجوی دانشگاه فنی شمسی‌پور تهران که در تاریخ ۱۶ مهرماه بازداشت شده بود، طی حکم دادگاه انقلاب با قضاوت قاضی صلواتی به اتهام اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت کشور و اخلال در نظم و آسایش و شرکت در تجمعات غیرقانونی، بدون حق استفاده از وکیل، به پنج سال حبس محکوم شد.
امیرحسین قربان‌حسینی، دانش‌آموخته کارشناسی ارشد مهندسی کامپیوتر دانشگاه علم و صنعت، روز چهارشنبه دوم آذر بعد از مراجعه به دفتر پیگیری وزارت اطلاعات بازداشت شد.
تا بدین لحظه از وضعیت فعلی ایشان اطلاع دقیقی در دست نیست.
محمد وفایی، دانشجوی ورودی ۹۹ کارشناسی مجسمه‌سازی دانشگاه هنر تهران، اهل روستای میغان شهرستان شاهرود، سه‌شنبه ۲۴ آبان ماه حوالی خوابگاه دانشجویی رهساز بازداشت شده و اکنون در زندان فشافویه به سر می‌برد.
با وجود گذشت ۱۶ روز از زمان بازداشت، این ددنشجو همچنان در بازداشت به سر می‌برد و خبری از آزادی وی در دست نیست.
امیررضا حسینی دانشجوی حسابداری دانشگاه آزاد شهر قدس ورودی ۹۸، روز ۲۸ آبان در جریان بازداشت فله‌ای دانشجویان این دانشگاه توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده است.
تا بدین لحظه از وضعیت فعلی و نهاد بازداشت‌کننده ایشان اطلاع دقیقی در دست نیست.
علیرضا چابکرو دانشجوی ارشد مهندسی مکانیک دانشگاه چمران اهواز، روز ۱۵ آبان توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده است.
تا بدین لحظه از وضعیت فعلی و نهاد بازداشت‌کننده ایشان اطلاع دقیقی در دست نیست.
۴۸ روز بازداشت و بلاتکلیفی سروش احمدی
سروش احمدی دانشجوی کارشناسی مهندسی کامپیوتر دانشگاه خواجه نصیر و اهل سنندج، روز ۲۲ مهر در تهران بازداشت شده و اکنون در زندان فشاویه‌ به سر می‌برد.
این دانشجو با وجود گذشت ۴۸ روز از زمان بازداشت، همچنان در بند است.
۳۶ روز بازداشت و بلاتکلیفی ایلیا موگویی
ایلیا موگویی دانشجوی ترم سوم مهندسی مکانیک دانشگاه آزاد تهران شمال، عصر چهارشنبه ۴ آبان همزمان با تجمع درون‌دانشگاهی دانشجویان این دانشگاه، هنگام خروج از درب شمالی، همراه با ضرب و شتم توسط یگان ویژه بازداشت شده است.
این دانشجو با وجود گذشت ۳۶ روز از زمان بازداشت، همچنان در زندان فشافویه به سر می‌برد و خبری از آزادی وی در دست نیست.
آزادی علی منصوری دانشجوی کارشناسی فیزیک دانشگاه علم و صنعت پس از ۱۴ روز بازداشت
علی منصوری، دانشجوی کارشناسی فیزیک ورودی ۹۸ دانشگاه علم و صنعت، پنجشنبه مورخ ۱۰ آذر پس از ۱۴ روز بازداشت آزاد شد.
صدور احکام ناعادلانەی چهار عضو انجمن صنفی معلمان کردستان_دیواندره به نام‌های امید شاه‌محمدی، پرویز احسنی، کاوه محمدزاده و هیوا قریشی
چهار عضو انجمن صنفی معلمان کردستان_دیواندره، آقایان امید شاه‌محمدی، پرویز احسنی، کاوه محمدزاده و هیوا قریشی، از سوی شعبه یک دادگاه انقلاب سنندج به اتهام «اقدام علیه امنیت ملی»به احکام حبس محکوم شدند. بر اساس حکم صادره، امید شاه‌محمدی به ۵ سال حبس تعزیزی و پرویز احسنی، کاوه محمدزاده و هیوا قریشی هر یک به ۵ سال حبس تعلیقی محکوم شده‌اند.
امید شاه‌محمدی، پرویز احسنی، کاوه محمدزاده و هیوا قریشی در تاریخ ۲۵ خرداد به دلیل فعالیت‌های صنفی و شرکت در تحصن صنفی معلمان توسط نیروهای امنیتی در منزل خانواد‌گی‌شان در شهر دیواندره بازداشت شدند.
این چهار فعال صنفی معلمان کردستان پس از ۷۶ روز بازداشت در بازداشتگاه اداره اطلاعات سنندج هر یک هر یک با قرار وثیقه یک میلیارد و پانصد میلیون تومانی به صورت موقت آزاد شدند.
جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات مسعود کردپور برگزار شد
جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات مسعود کردپور از فعالان صنفی معلمان بوکان و سردبیر آژانس خبری موکریان، چهارشنبه ۹ آذرماه به صورت ویدیو کنفرانس توسط شعبه ۱ دادگاه انقلاب بوکان برگزار شد.
در جریان این جلسه که امروز چهارشنبه ۹ آذر ۱۴۰۱، با حضور وکیل مدافع وی به صورت ویدیو کنفرانس توسط شعبه ۱ دادگاه انقلاب بوکان برگزار شد، آقای کردپور از بابت اتهامات «اخلال در نظم عمومی» و «تبلیغ علیه نظام» به دفاع از خود پرداخت.
مسعود کردپور شامگاە سەشنبە ٢٩ شهریورماە امسال، توسط نیروهای امنیتی در منزل شخصی‌ اش در بوکان دستگیر و از آن زمان در بازداشتگاە ادارەی اطلاعات ارومیە به‌سر می‌برد.
پیام تسلیت گروه صنفی فرهنگیان استان مرکزی_اراک
خبر درگذشت همکار فرهنگی شجاع و فرهیخته بانو دکتر زهرا لری جامعه فرهنگیان ایران را سوگوار نمود.
اینک که با از دست رفتن استاد عزیز، اسیر این خزان شدیم از خداوند رنگین کمان، بهاری ابدی برای این بزرگ از دست رفته آرزومندیم و امیدواریم شجاعت و شرافت این بانوی بزرگوار الگوئی باشد برای همه ما و روحش در آرامش ابدی قرار گیرد.
بدینوسیله ضمن تسلیت به خانواده این استاد از دست رفته ما فرهنگیان استان مرکزی نیز همدردی خود را ابراز نموده و برای این استاد فرهیخته بخشش الهی می‌طلبیم.
روحش شاد و یادش مانا و جاودان
گروه صنفی فرهنگیان استان مرکزی (اراک)
مسمومیت غذایی جمع کثیری از دانشجویان دانشگاه خوارزمی کرج
بنا به اخبار رسیده از دانشجویان دانشگاه خوارزمی واحد کرج، جمع کثیری از دانشجویان این دانشگاه بدلیل صرف غذای شب گذشته‌ی سلف، مسموم شده و دچار تهوع، بدن درد و تب و لرز شده‌اند و بحران مساله تا حدی است که درمانگاه دانشگاه سرم و مکان برای رسیدگی به دانشجویان ندارد و داروخانه‌ی دانشگاه تعطیل است و به دانشجویان دختر حق خروج از خوابگاه در این تایم داده نمی‌شود تا بتوانند خود به وضعیت سلامتی‌شان رسیدگی کنند.
مسمومیت زنجیره‌ای، اینبار در دانشگاه صنعتی اراک
بنا به گزارشات رسیده، دانشجویان دانشگاه صنعتی اراک بدلیل صرف غذای سلف از دیروز دچار مسمومیت غذایی شده و دارای علائمی نظیر بدن درد، اسهال و استفراغ شده‌اند. شدت وضعیت دانشجویان آن‌ها را راهی بیمارستان کرده است.
مسئولین دانشگاه ادعا کرده‌اند که دلیل وضعیت ابتلای دانشجویان به نوعی ویروس است، اما این ادعا براساس تجربه‌ی مشاهده‌ شده‌ی اخیر در دانشگاه صنعتی اصفهان، ادعایی باطل است.
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

 


اخباروگزارش های کارگری 9 آذر ماه 1401
هفتاد وششمین روزاعتراضات سراسری پس از قتل مهسا (ژینا) امینی در مقر گشت ارشاد تهران
«اتحاد مبارزه پیروزی»
«زنده باد 16آذر روز دانشجو»
«کارگرمعلم پرستار کشاورزدانشجو اتحاد اتحاد»
روز چهار شنبه 9آذرماه، هفتاد وششمین روز اعتراضات سراسری پس ازقتل مهسا (ژینا) امینی در مقر گشت ارشاد تهران شاهد اعتراضات بقرار زیر بودیم:
- گرامیداشت یاد شورش نیکنام از جان باختگان اعتراضات سراسری مهاباد بمناسبت سومین روز خاکسپاریش باشرکت جمعیت کثیری وباسردادن شعارهای اعتراضی
- مراسم خاکسپاری مهران سماک 27 ساله که براثر تیراندازی نیروهای سرکوب دولت ودستگاه رهبری دربندرانزلی پس از باخت فوتبال جان خودرا ازدست داد

- اعتصاب وتحریم کلاس،تجمع،راهپیمایی و حضور بدون تفکیک جنسیتی در سلف،دیوار نویسی دانشجویان و انتشار بیانیه های اعتراضی دانشجویان:

- دانشگاه صنعتی أصفهان
- دانشگاه آزاد ساری
- دانشکده زیست دانشگاه بهشتی
- پردیس هنرهای زیبای دانشگاه تهران
و
- بیانیه دانشجویان دانشگاه تربیت مدرس در حمایت از اعتراضات مردمی و محکومیت اقدامات امنیتی در فضای دانشگاه
- دانش آموزان در مدرسه وخیابان:
- تهران(قصردشت)
- روانسر
وهمچنین
- اعتراضات دامنه دارکارگران کارخانه فولاد گیلان نسبت به سطح پایین حقوق ازجمله تجمع روز چهارشنبه 2 آذر – تعلیق از کار 7 کارگر حق طلب
- ادامه اعتراضات کارگران شهرداری سی سخت نسبت به عدم پرداخت بموقع حقوق بابرپایی تجمعی دیگر
بیانیه دانشجویان دانشگاه تربیت مدرس در حمایت از اعتراضات مردمی و محکومیت اقدامات امنیتی در فضای دانشگاه
پس از قریب به هفتاد روز از شروع اعتراضات و اعتصابات سراسری و حضور یکپارچه دانشجویان دانشگاه‌های سراسر کشور در خط مقدم این اعتراضات اکنون مقامات دانشگاه‌ها با همکاری نهادهای اطلاعاتی و امنیتی با هدف مرعوب و منکوب کردن دانشجویان دست به اقداماتی غیرقانونی، غیراخلاقی و بی‌شرمانه در دانشگاه‌ها زده‌اند. دانشگاه تربیت مدرس نیز از همان روزهای نخست جنبش مردمی شاهد تجمعات خودجوش اعتراضی در محکومیت اقدامات غیرقانونی و غیرمسئولانه مقامات سیاسی و امنیتی کشور بوده است. از نخستين روزهاى شروع تجمعات در دانشگاه تربیت مدرس، طرح شعارهای رادیکال در حمایت از دانشجویان سیاسی و عقیدتی، شعارهایی در حمایت از کارگران و خواست به حق آزادی زندانیان و بازداشتی‌ها و محکومیت سرکوب و کشتار هم‌وطنان بی‌دفاع از کردستان تا بلوچستان، باعث شده تا مسئولان و روسای دانشگاه به تکاپو افتاده تا بی هیچ منع عرفی، اخلاقی و قانونی به تهدید و ارعاب دانشجویان بپردازند. بسیاری از دانشجویان معترض طی تماس‌های تلفنی متعدد توسط نهادهای امنیتی و اطلاعاتی تهدید شده‌اند. اخیرا #پرتو_شهوندی دانشجوی دکتری ریاضی توسط نهادهای امنیتی بازداشت و به بازداشتگاه زندان قرچک منتقل شده است و از وضعیت او اطلاعاتی در دست نیست. همچنین درب‌های دانشگاه مجهز به سیستم کارت‌خوان شده تا از ورود برخی دانشجویان ممانعت به عمل آید. بسیاری از دانشجویان پشت درب‌های دانشگاه مانده‌اند و تعداد بسیاری به کمیته انضباطی احضار شده‌اند. كميته انضباطى دانشگاه بدون هیچگونه پشتوانه قانونی اقدام به بستن سامانه آموزشی گلستان و همچنین سامانه تغذيه دانشجویان معترض کرده و كارت دانشجويى آنها را با ارعاب و تهدید ضبط کرده و از خدمات رفاهی (خوابگاه) محروم کرده‌اند! در جلسات این کمیته بدون ارائه شواهدی از عمل غیرقانونی توسط دانشجویان اتهاماتی بی‌اساس و واهی مانند اقدام عليه امنيت ملى، توهين به مقدسات و تبلیغ علیه نظام را به دانشجویان معترض نسبت داده‌اند. لازم به ذکر است عناصر ناشناس و مشکوک در فضای مجازی با عنوان (گاندو تربیت مدرس در تلگرام) به شکلی خرابکارانه اقدام به پرونده‌سازی‌جعلی علیه دانشجویان کرده‌اند. جالبتر آن است که کمیته انضباطی دانشگاه به کلی پوست انداخته و در قالب بازجو و بازپرس از هیچگونه توهين و تهديد کوتاهی نکرده، دانشجويان را از حق دسترسى به وكيل محروم نموده و آنان را مجبور به امضاى تعهدنامه اجباری کرده‌اند که به لحاظ حقوقی ميتواند پيامدهاى نامطلوبی براى دانشجويان داشته باشد. روش این بازجویان سواستفاده از بى‌اطلاعى دانشجويان از قوانين حقوقى است.
در این راستا ما دانشجویان دانشگاه تربیت مدرس یکصدا حمایت خود را از جنبش انقلابی مردم ایران مجددا اعلام کرده، آزادی بدون قید و شرط پرتو شهوندی و تمامی دانشجویان بازداشتی را خواهانیم، خواستار کوتاه شدن دست نهادهای امنیتی از دانشگاه‌ها هستیم و خود را بیش از پیش متعهد به جنبش آزادی‌خواهانه مردم ایران می‌دانیم. بی شک حق بر باطل پیروز است.
سینا نعیمی دانشجوی اتاق عمل دانشگاه علوم پزشکی کردستان، روز یکشنبه ۶ آذرماه حدود ساعت ۱ ظهر توسط نیروهای امنیتی داخل محوطه‌ی دانشگاه ربوده شده است.
تا بدین لحظه از وضعیت فعلی و نهاد بازداشت‌کننده ایشان اطلاع دقیقی در دست نیست.
صوفیا صاحبی دانشجوی کارشناسی میکروبیولوژی دانشگاه آزاد تهران شمال ورودی ۹۹ و سردبیر نشریه ادبی شاخه‌نبات، شامگاه شنبه ۱۴ آبان طی یورش نیروهای امنیتی به منزل خود بازداشت و به بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل شده است.
تا بدین لحظه از وضعیت فعلی ایشان اطلاع دقیقی در دست نیست.
شایان پاداش دبیر سابق شورای صنفی دانشگاه علوم پزشکی کردستان و دانشجوی رشته‌ی دندانپزشکی این دانشگاه، روز سه‌شنبه ۸ آذرماه در محوطه‌ی دانشگاه توسط نیروهای امنیتی ربوده شده است.
تا بدین لحظه از وضعیت فعلی و نهاد بازداشت‌کننده‌ی ایشان اطلاع دقیقی در دست نیست.
علی ابراهیمی دانشجوی فلسفه دانشگاه تهران ورودی ۱۴۰۰، روز یک‌شنبه در راه بازگشت از محل کار توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به زندان تهران بزرگ( فشافویه) منتقل شده است.
تا بدین لحظه از وضعیت فعلی و نهاد بازداشت‌کننده‌ی ایشان اطلاع دقیقی در دست نیست.
ایدین غفاری دانشجوی ترم ۵ پزشکی دانشگاه علوم پزشکی کردستان، صبح امروز ٩ اذرماه از منزل شخصی خود توسط نیروهای امنیتی ربوده شده است.
تا بدین لحظه از وضعیت فعلی و نهاد بازداشت‌کننده‌ی ایشان اطلاع دقیقی در دست نیست.
مریم دریسی دانشجوی کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور ساوه به سه سال حبس تعزیری محکوم شد
این دانشجو، روز ۲۳ مهر در کازرون توسط نیروهای امنیتی بازداشت و پس از گذراندن ۸ روز بازداشت در سلول انفرادی اطلاعات سپاه شیراز به زندان عادل‌آباد منتقل شده بود و طی دادگاه‌هایی که روزهای ۲۳ و ۲۵ آبان بدون حضور وکیل برگزار شد به سه سال حبس تعزیری محکوم شد. وی اکنون با وثیقه سیصدهزار تومانی و کفالت هفتاد میلیون تومانی موقتا آزاد است.
تعلیق‌های دانشگاه به اساتید رسید
دکترشمسی عباسعلیزاده استاد گروه زنان دانشگاه علوم پزشکی تبریز، با حکم فوق تا اطلاع ثانوی از حضور در دانشگاه و فعالیت‌های اموزشی منع شدند! علت این حکم، گزارش حمایت دکتر عباسلعلیزاده از دانشجویان و اعتراضات دانشجویی و‌ حضور‌ در تجمع پس از فوت آیلار حقی در بیرون دانشگاه مطرح شده است.
انجمن اسلامی دانشجویان علوم پزشکی‌ تبریز همسو با همه‌ی دانشجویان دانشگاه، حمایت خود را از این استاد شریف دانشگاه اعلام کرده و هشدار می‌دهیم دانشجویان این رویه دانشگاه در برخورد با دانشجویان و اساتید را نخواهند پذیرفت.
مداومت بی‌خبری از وضعیت سمیع آسریس
سمیع آسریس دانشجوی سال آخر پزشکی دانشگاه علوم پزشکی ارومیه و اهل اشنویه که روز ۲۹ آبان پس از خروج از خوابگاه چمران این دانشگاه در خیابان طرزی مشرف به خوابگاه مورد حمله نیروهای لباس شخصی قرار گرفته و همراه با ضرب و شتم ربوده شده است‌، با وجود پیگیری‌های مکرر خانواده و دوستان از دانشگاه و نهادهای امنیتی همچنان در بازداشت اطلاعات سپاه ارومیه و در بند امنیتی زندان مرکزی ارومیه به سر می‌برد و خبری از وضعیت و آزادی وی در دست نیست.
بیش از یک ماه بلاتکلیفی علیرضا پورصفر
علیرضا پورصفر دانشجوی مهندسی هوافضا و فعال دانشجویی دانشگاه خواجه‌نصیر که نیمه‌شب ۷ آبان ضمن تفتیش منزل و ضبط تمامی لوازم الکترونیک، توسط نیروهای لباس شخصی بازداشت شد، با وجود گذشت یک ماه، هم‌چنان در بازداشت به سر می‌برد.
طبق مادهٔ ۲۴۲ قانون آیین دادرسی کیفری، قرار بازداشت اولیه تنها یک ماه اعتبار دارد.
آزادی معین مکیان وادامه بازداشت دانیال آیتی
معین مکیان دانشجوی برق دانشگاه شریف که روز سه‌شنبه ۸ آذر در حالی که سوار بر اسنپ بود مقابل دانشگاه بازداشت شده بود، ساعاتی پیش آزاد شد. دانیال آیتی دیگر دانشجوی همراه وی، همچنان در بازداشت به سر می‌برد.
آزادی امیرحسین منفرد به قید تعهد
امیرحسین منفرد دانشجوی کارشناسی مهندسی مکانیک دانشگاه امیرکبیر که روز ۲۴ آبان بازداشت شده بود، به قید تعهد آزاد شد.
انجمن صنفی معلمان سنندج و کلاترزان:
تداوم بازداشت دو معلم زن سنندجی و بی‌اطلاعی از سرنوشت آنها
در همه ممالک معلم به جهت جایگاه و نقش تعیین‌کننده‌ای که در سلامت و توسعه جامعه دارد مورد تکریم مردم و مسولان است و حاکمیت تمام تلاش خود را برای بالندگی و جلب رضایت آنان انجام می‌دهد. مطابق این قاعده کلی و نیز ادعاهای مسولان کشور که در اظهارات خود معلمان را هم‌شاُن پیامبران می‌دانند انتظار این است که اندک عنایت و حرمتی در حق معلمان روا داشته شود اما متاسفانه بر خلاف این انتظار به‌حق، روند نامیمون تهدید و فشار بر معلمان همچنان ادامه دارد و هر روز قربانی تازه‌ای می‌گیرد.
حدود یک ماه از بازداشت سرکارخانم سهیلا خالدی، دبیر هنر و از معلمان خوشنام ناحیه ‌۱ سنندج می‌گذرد و علیرغم پیگیریهای مستمر خانواده و جامعه معلمان پاسخ روشن و قانع‌کننده‌ای در خصوص وضعیت پرونده و سلامتی ایشان از جانب نهادهای امنیتی ارائه نگردیده است.
در ادامه این فشارها دو هفته پیش یکی از دبیران ریاضی ناحیه ۱ سنندج به نام خانم دکترشیوا مفاخری، که از معلمان خوش‌فکر، محبوب و باانگیزه سنندج هستند بازداشت شده و تاکنون تلاشهای خانواده و همکاران برای آزادی ایشان بی‌نتیجه بوده است.
انجمن صنفی معلمان سنندج و کلاترزان، با توجه به بی‌اطلاعی از وضعیت نامعلوم این همکاران و درک شرایط روحی خانواده‌های آنها، نگرانی خود را نسبت به وضعیت کنونی اعلام می‌دارد و خواهان آزادی بی‌قید و شرط این همکاران است. بدیهی است که مسولیت هرگونه اتفاق احتمالی برای این عزیزان بر عهده نهاد بازداشت‌کننده می‌باشد.
نهم آبان ۱۴۰۱
پیام تسلیت انجمن صنفی معلمان فارس
و هر از گاه در گذر زمان
در گذر بی صدای ثانیه های دنیای فانی
جرس کاروان از رحیل مسافری خبر می دهد
که در سکونی آغازی بی پایان را می سراید
فوت همکار فرهیخته، مدیر شریف و فداکارمان، دکتر زهرا لری، ما را اندوهگین ساخت.
اندوهی بی پایان از این واقعه دردناک که قابل وصف نبوده و در واژه ها نمی گنجد.
انجمن صنفی معلمان فارس درگذشت و فقدان این همکار جاوید نام را به فرزندان و خانواده ایشان تسلیت عرض می نماید، هر چند تحمل داغی که بر دلهای شان نشسته بی نهایت سخت است و عظمت هیچ صبری از وسعت غم آن ها نمی کاهد.
از شمار دو چشم یک تن کم
وز شمار خرد هزاران بیش
همچنین به دانش آموزان این سرزمین و جامعه فرهنگیان و فرهیختگان به ویژه فرهنگیان استان کرمان نیز تسلیت گفته، برای همکار عزیز درگذشته مان آرامش و شادی روح و برای بازماندگان سوگوارشان صبر و شکیبایی مسئلت می نماییم.
انجمن صنفی معلمان فارس
اعتراضات دامنه دارکارگران کارخانه فولاد گیلان نسبت به سطح پایین حقوق ازجمله تجمع روز چهارشنبه 2 آذر – تعلیق از کار 7 کارگر حق طلب
روز چهارشنبه 2 آذر 1401، کارگران کارخانه فولاد گیلان درادامه اعتراضات دامنه دارشان نسبت به سطح پایین حقوق دست به تجمع در این واحد تولیدی واقع در شهرک صنعتی رشت زدند.
کارفرما برای انتقام گرفتن از کارگران 7 همکار حق طلبشان را از کارتعلیق کرد.
روز چهارشنبه 9 آذر کارگران معترض کارخانه فولاد گیلان به خبرنگاررسانه ای گفتند: نسبت به اجرا نشدن طرح طبقه‌بندی مشاغل، دستمزد حداقلی و اضافه‌کار، مسکوت ماندن برخی مزایا وحذف برخی دیگر بارها اعتراض کرده‌ایم تا به حق و حقوق خود برسیم. به همین دلیل چهارشنبه هفته گذشته دست به اعتراض زدیم که در نتیجه آن کارفرما اقدام به تعلیق کار هفت نفر از همکاران‌مان کرد.
آن‌ها با بیان اینکه کارفرما با این استدلال که این 7 کارگر اعتراضات را هدایت می‌کنند، از ورود آن‌ها به کارخانه ممانعت کرده است، گفتند: سوابق کاری این تعداد کارگر 5 تا 15 سال است و همگی نگران وضعیت شغلی و معیشتی خود هستند.
آنهاادامه دادند: کارگرانی که برای حضور در محل کار خود محدود شده‌اند در واحد فروش، کنترل کیفیت، خدمات، پشتیبانی، تولید و سیالات مشغول کارند که دارای مدارک دیپلم، فوق دیپلم و بالاتر هستند.
در همین رابطه، یکی از کارگران گفت: علارغم اینکه وضعیت تولید و فروش محصولات این مجتمع بزرگ تولیدی بسیار خوب است اما دریافتی کارگران با حداقل حقوق قانونی شورای عالی کار، تامین‌کننده‌ی مخارج زندگی آن‌ها نیست. در عین حال کارگران از پاداش بهره‌برداری محروم هستند و اضافه‌کاری‌ها هم مداوم پرداخت نمی‌شود. همچنین سرویس حمل ونقل و ایاب و ذهاب کارگرانی که محل سکونتشان در شرق گیلان همانند شهرهای لاهیجان، آستانه اشرفیه و کوچصفهان است، نیز حذف شده است.
این کارگر مجتمع فولاد گیلان افزود: همه کارگران این واحد در اعتراضات دو ماه گذشته نقش کلیدی داشتند بنابراین اگر کارفرما قصد اخراج دارد باید همه کارگران را اخراج کند.
ادامه اعتراضات کارگران شهرداری سی سخت نسبت به عدم پرداخت بموقع حقوق بابرپایی تجمعی دیگر
کارگران شهرداری سی سخت درادامه اعتراضاتشان نسبت به عدم پرداخت بموقع حقوق هفته گذشته دست به تجمع زدند.
روز چهارشنبه 9 آذر،کارگران شهرداری سی سخت در استان کهکیلویه و بویراحمد از پرداخت علی‌الحساب حقوق خود خبر دادند و به خبرنگاررسانه ای گفتند: در حال حاضر 12 ماه حقوق معوقه طلبکارند.
آنها افزودند: مبالغی که شهرداری طی هفت ماه گذشته (مهر ماه) به حساب کارگران به عنوان علی‌الحساب واریز کرده، موجب نارضایتی کارگران شده است.
آن‌ها با بیان اینکه تاخیر در پرداخت حقوق‌ها، کارگران شهرداری را به تنگنا کشانده است، اضافه کردند: متاسفانه شهرداری در سال جاری هر ماه به حساب هر یک از کارگران مبلغ 6 میلیون تومان واریز می‌کند.
کارگران با بیان اینکه جدا از حقوق، یک سال عیدی و پاداش، بخش زیادی از بیمه کارگران پرداخت نشده است، در پیگیری مطالبات خود از سوی شورای شهر سی سخت گفتند: متاسفانه اختلافات ایجاد شده ما بین شهردار با سه نفر از اعضای شورای شهر مانع پیگیری مطالبات کارگران و وضعیت شهر شده است.
آن‌ها در ادامه گفتند: ما کارگران شاغل در سازمان‌های زیرمجموعه شهرداری سی سخت چندین بار به دفاتر اعضای شورای شهر مراجعه کردیم اما هیچ نتیجه‌ای نگرفته‌ایم.
آن‌ها با بیان اینکه اعضای شورای شهر مرتبا وعده پرداخت حقوق کارگران را می‌دهند اما در عمل اتفاق خاصی نمی‌افتد، در ادامه تصریح کردند: منابع مالی که برای شهرداری تامین می‌شود، احتمالا در جای دیگری جز پرداخت حقوق کارگران هزینه می‌شود.
آنها همچنین گفتند:بیش از 12 ماه است که کارگران شهرداری سی سخت حقوق طلب دارند که مربوط به یکسال حقوق سال گذشته (1400) است. در عین حال سال جاری حقوقی که بابت هفت ماه سال جاری دریافت کرده‌ایم علی‌الحساب شش میلیون تومان بوده است.
آنا ادامه دادند: هفته گذشته از سوی کارگران تجمعی برگزار کردیم و مکاتباتی هم با مسئولان شهری انجام شد که به جایی نرسیده است.
آن‌ها در پایان با بیان اینکه این حجم از نارضایتی در میان کارگران شهرداری، موجب نگرانی‌ست، افزودند: خواسته‌های کارگران شهرداری هم صنفی‌ست و هم قانونی که اگر به آنها ترتیب اثر داده نشود، مشکلات ما حادتر خواهد شد.
واژگونی مینی بوس کارگران در یزد 8 مصدوم برجای گذاشت
مدیر روابط عمومی سازمان اورژانس یزد گفت: واژگونی مینی بوس کارگران در جاده اشکذر یزد هشت مصدوم برجای گذاشت.
باز هم واژگونی سرویس رفت و آمدکارگران واینبار مصدومیت 8 کارگر یک واحد تولیدی یزد
عصرروزچهارشنبه 9 آذر،مینی بوس حامل کارگران یک واحد تولیدی یزد در جاده اشکذر به سمت شرکت فولاد آلیاژی یزد واژگون و8 نفر مصدوم وبه بیمارستان منتقل شدند.
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

 


اخباروگزارش های کارگری 8 آذر ماه 1401
مستحکم باد همبستگی کشاورزان برای احقاق حقوق برحقشان
بازپخش:تجمع کنندگان حق طلب اصفهان ماسک چهره دولت رئیسی را پس زدند وماهیت سرکوبگرانه اش را برملا کردند:
یورش وحشیانه نیروهای امنیتی،بسیجی،یگان ویژه وانتظامی به تجمع کنندگان بر بستر خشک زاینده‌رود وشلیک ساچمه وگاز اشک آور بسویشان و جان باختن ومصدومیت چند نفر
مقاومت حق طلبان درمقابل سرکوبگران با سنگ پراکنی و سردادن شعارهای «بی شرف بی شرف»،« نترسید نترسید ما همه باهم هستیم»و….
روز جمعه 5 آذر1400برای سومین روز متوالی، نیروهای امنیتی،یگان ویژه وانتظامی به تجمع کنندگان بر بستر خشک زاینده‌رود یورش آوردند وبا شلیک ساچمه و گازاشک آور دستکم دونفرجان باختند وچندنفرهم مصدوم شدند.
فیلم های منتشره درشبکه های اجتماعی از مقاومت حق طلبان درمقابل سرکوبگران با سنگ پراکنی و سردادن شعارهای «بی شرف بی شرف»،«نترسید نترسید ما همه باهم هستیم» و….می باشد.
شعارها:
– کشاورز کشاورز حمایتت می کنیم حمایتت می کنیم
– ننگ ما ننگ ما پلیس الدنگ ما
– ننگ ما ننگ ما صدا وسیمای ما
– این همه لشکر آمده به جنگ رهبر آمده
اصفهان شرکرد اتحاد اتحاد
– زاینده رود را پس بدین
– اصفهانی باغیرت، حمایت، حمایت
– هموطن به‌پاخیز، ایران فلسطین شده
– تا آب نیاد تو رودخونه، برنمی‌گردیم به خونه
توپ،تانک ،فشفشه دیگر اثر ندارد
تصاویر:


هفتاد وپنجمین روزاعتراضات سراسری پس از قتل مهسا (ژینا) امینی در مقر گشت ارشاد تهران
روز سه شنبه 8 آذرماه، هفتاد وپنجمین روز اعتراضات سراسری پس ازقتل مهسا (ژینا) امینی در مقر گشت ارشاد تهران بقرارزیرسپری شد:
«اتحاد مبارزه پیروزی»

- اعتصاب وتحریم کلاس،تجمع،راهپیمایی و حضور بدون تفکیک جنسیتی در سلف،دیوار نویسی دانشجویان و انتشار بیانیه های اعتراضی دانشجویان:
- دانشکده حقوق دانشگاه بهشتی

- دانشکده زیست دانشگاه بهشتی
- دانشکده برق و کامپیوتر دانشگاه تهران
- دانشکده شهرسازی دانشگاه تهران
- دانشکده‌ی ادبیات دانشگاه علامه طباطبایی

- دانش آموزان در مدرسه وخیابان:
- اردبیل
- دهلران
- سنندج
- تجمع و جنگ وگریز خیابانی درتهران(ولی عصر)
وهمچنین
- تجمع پرستاران بیمارستان خمینی تهران برای افزایش حقوق واعتراض به عدم اجرای کامل قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری
- تجمع اعتراضی پرستاران اورژانس پیش بیمارستانی استان خراسان رضوی نسبت به عدم اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری وتبعیض در پرداخت ها مقابل ساختمان مرکزی دانشگاه علوم پزشکی مشهد
- تجمع اعتراضی کارگزاران مخابرات روستایی خوزستان نسبت به سطح پایین حقوق وتبعیض در پرداخت ها مقابل شرکت مخابرات استان
- اعتصاب کارگران شرکت گندله‌سازی مادکوش بندرعباس
بیانیه دانشجویان دانشگاه هنر تبریز به تاریخ دوشنبه ۷ آذر (۳۷ آبان! )
به نام ایستادگی
درود بر تمامی آزادی‌خواهان ایران زمین و خطاب بر تمامی مسئولین سرکوب که دانشگاهی را که قلب تپنده‌ی جامعه و مهد پرورش اندیشه است را با زندان و دانشجو را با زندانی اشتباه گرفته‌اند.
علاوه بر ادامه داشتن وضعیت اسف بار مردم کشور عزیزمان، حکم دانشجویان انضباطی شده دانشگاهمان مبنی بر تعلیق یک الی دو نیم‌سال ابلاغ گردیده که خون ما را بیشتر به جوش می‌آورد. دانشجویانی که هیچ جرمی جز هنرشان و اندیشه مترقی نداشته‌اند توسط حراست مزدور و مسئولان سرکوب‌ اعم از شورای بدوی و ریاست نامحترم که با استفاده از گزارش‌ها و شکایات دروغین و پرونده‌سازی برای دانشجویان حکم ناجوانمردانه صادر میکنند، سرکوب میشوند، تجمعات مسالمت‌آمیز و ‌پرفورمنس هنری‌شان، اغتشاش نامیده شده و از دانشگاه که حضور در آن حق مسلمشان است رانده میشوند.
۴ تن از دانشجویان بدون هیچ خطایی در ۲۴ آبان بازداشت شده و پس از گذشت دو هفته همچنان در زندان به‌سر میبرند.
۴ تن دیگر از دانشجویان به تاریخ ۲۸ آبان جلوی درب صحن دانشگاه که قرار بر این بود مقدس باشد، به جرم بیگناهی با همکاری حراست دستگیر شده‌اند.
قساوت در حق دانشجو به حدی رسیده که به تاریخ ۳۰ آبان جلوی خوابگاهی که میبایست پناهگاهش باشد، ربوده میشود!
دریغ از تلاش مسئولان بر پیگیری وضعیت آزادیشان تا در کلاس‌هایی که اصرار دارند برگزار شود، شرکت نمایند. به‌جای‌ آن جلوی سلف و بوفه کشیک میدهند تا از خطری مهلک به نام رفتار انسان‌گونه و نه جنسیت‌مدار، پیشگیری نمایند.
حراست که قرار بود حافظ امنیت دانشجو باشد با کوردلی و با چشمانی که فقط بر پوشش دانشجو باز است، در وظیفه‌اش خیانت می‌کند.
کاش تزویر و ریا را مبنای برخوردهایتان قرار نداده و منصب قدرت موقتی که بوی خون میدهد را به زندگی شریف نمی‌فروختید.
ما در برابر ظلم و ستم شما سر فرود نخواهیم آورد و هرروز با دیدن تصمیمات ناعادلانه و رفتار بی‌منطق و سراسر ظالمانه‌ی شما خشمگین‌تر میشویم و تا روزی که شما در آتش این خشم بسوزید ادامه خواهیم داد!
شرح آنچه در این روزهای تاریک بر دانشجویان دانشکده ادبیات علامه می‌رود
گزارش ارسالی دانشجویان دانشگاه علامه
امروز ٨ آذرماه ١۴٠١، همان روزی است که دانشجویان دانشکده ادبیات با حضور تهدیدآمیز معاون حراست دانشگاه( پاکپور) مورد تهدید و ارعاب شدید توسط وی قرار گرفتند. طی این رفتار سرکوبگرانه، دانشجویان تهدید به بازداشت، تعلیق، اخراج و درج ستاره در پرونده شدند.
با وجود اینکه براساس بند ۷۲:
- تفهیم اتهام با رعایت کلیه موازین حقوقی باید به صورت شفاهی و مكتوب با ذکر موضوع تخلف انجام و برگه تفهیم اتهام که شامل اعلام اتهام کتبی، توضیح مكتوب دانشجو و مورد امضای طرفین قرار گیرد و در دبیرخانه ثبت می‌گردد.
(جلسه بدون ضبط صدا و تصویر توسط طرفین)
رئیس حراست دانشکده ادبیات(نورزاد) نیز علی‌رغم تمارض به دوستی و همدلی در روزهای اخیر و درخواست همکاری و همیاری از دانشجویان با حراست و نهاد دانشگاه، امروز ٨ آذر با ارائه لیستی از اسامی دانشجویان به همراه شماره تماس آنها به حراست دانشگاه عدم صداقت خود را اثبات کرد.
تائید قتل حکومتی سامرا هاشم زهی در جمعه خونین زاهدان
به تازگی تصویری از آرمگاه سامر هاشمزهی کودک ۱۵ ساله بلوچ که با شلیک مستقیم در جمعه خونین زاهدان به قتل رسیده، منتشر شده است.
شورای هماهنگی تشکلهای صنفی فرهنگیان ایران ، ضمن محکومیت شدید سرکوب و کشتار مردم و قتل کودکان و دانش‌آموزان بی‌گناه، خواهان توقف فوری کودک کشی توسط حکومت است.
محکومیت هادی امیرمحسنی به چهار سال و سه ماه حبس تعزیری
هادی امیرمحسنی، دانشجوی مدیریت دانشگاه امام صادق که روز ۲ مهر در خیابان ۱۶ آذر توسط نیروهای امنیتی بازداشت و بیش از ۲۰ روز در سلول انفرادی به سر برد، به اتهام اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت ملی و اخلال در نظم عمومی به چهار سال و سه ماه حبس تعزیری محکوم شد.
دو دانشجوی دانشگاه شریف صبح امروز بازداشت شدند
معین مکیان ودانیال آیتی، ورودی‌های ۹۹ مهندسی برق دانشگاه شریف، صبح امروز ۸ آذر توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده‌اند.
گزارشی از نحوه ربوده شدن دو دانشجوی دانشگاه شریف در مسیر دانشگاه
گزارش ارسالی از دانشجویان دانشگاه شریف
معین مکیان صبح از خوابگاه به سمت دانشگاه شریف با گوشی شخصی خود اسنپ می‌گیرد. در نزدیکی میدان تیموری، دو ماشین پژو پارس مانع حرکت خودروی اسنپ می‌شوند و جلو و عقب ماشین قرار می‌گیرند. ۴ مامور از دو ماشین پیاده شده و اطراف ماشین اسنپ می‌ایستند و سوییچ خودرو را از راننده اسنپ می‌گیرند. ابتدا می‌پرسند معین مکیان چه کسی هست و وقتی معین خودش را معرفی می‌کند، به او دستبند می‌زنند. سپس مامور لباس شخصی تماسی می‌گیرد و می‌پرسد اسم نفر دوم چه بود؟ و بعد می‌پرسد که چه کسی دانیال آیتی است؟ و بعد از اینکه دانیال خودش را معرفی می‌کند، به دانیال هم دستبند می‌زنند. بعد از انتقال معین و دانیال به ماشین‌های دیگر، ماموران شروع به تجسس ماشین اسنپ می‌کنند و گوشی‌ها و کیف‌های معین و دانیال را از ماشین می‌ربایند. دوستان دیگر این دو دانشجو که داخل ماشین بودند سعی می‌کنند مانع از ربوده شدنشان بشوند که با واکنش تند مامورهای لباس شخصی مواجه می‌شوند.
بنا به اخبار رسیده،امیرمحمد دهقان دانشجوی رشته ساخت و تولید دانشگاه یزد ورودی ۱۴۰۰، روز دوشنبه ۷ آذر توسط نیروهای‌ امنیتی مقابل درب منزل خود بازداشت شده است.
تا بدین لحظه از وضعیت فعلی و نهاد بازداشت‌کننده ایشان اطلاع دقیقی در دست نیست.
پایان اعتصاب غذای میلاد عبدی
میلاد عبدی دانشجوی مددکاری ورودی سال ۱۴۰۰ دانشگاه علامه که در روز ۱۵ آبان و اطراف خوابگاه خود بازداشت شده بود، پس از سپری کردن ۲۰ روز در زندان اوین و به دلیل فشار روانی و در اعتراض به عملی نشدن وعده‌های دروغین آزادی، از چهار روز پیش دست به اعتصاب غذا زده بود که طبق آخرین اخبار از زندان اوین، اکنون اعتصاب غذای خشک خود را شکسته است. همچنین بنا به اخبار رسیده، وضعیت روحی و جسمی این دانشجو مساعد نیست و همچنان در بلاتکلیفی قرار دارد.
آزادی یک دانشجو به قید وثیقه و با حکم پابند الکترونیکی
الهه کریمی دانشجوی حسابداری دانشگاه زند که در روز یازدهم مهرماه بازداشت و در زندان عادل‌آباد شیراز نگهداری می‌شد، امروز ۸ آبان به قید وثیقه آزاد شد و در ادامه حکم پابند الکترونیکی به شعاع هزارمتر برای او اجرایی خواهد شد.
آزادی ماهان گچپزان به قید وثیقه یک میلیارد و صد میلیون تومانی
ماهان گچپزان دبیر کل شورای صنفی دانشگاه تهران و دانشجوی روانشناسی ورودی ۹۹ این دانشگاه، که روز ۸ آبان در دانشکده روانشناسی بازداشت شده بود، با گذشت ۳۰ روز از زمان بازداشت به قید وثیقه یک میلیارد و صد میلیون تومانی آزاد شد.
آزادی محمد عرب به قید وثیقه
محمد عرب دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی شیمی دانشگاه نوشیروانی بابل و دبیر انجمن فرهنگ و تمدن که از روز ۹ آبان بازداشت شده بود به قید وثیقه آزاد شد.
در گذشت یک مدیر شریف بر اثر فشارهای امنیتی
حدود یک ماه پیش دانش‌آموزان مدرسه رضوانی نژاد کرمان شعار دادند و تحصن کردند. خانم دکتر زهرا لری مدیر مدرسه حاضر نشد اسامی و دوربین‌ها را تحویل بدهد. فیلم دوربین‌ها را پاک کرد و زیر بار حرف زور نرفت. بعد به اداره احضار و از سمت مدیر عزل شد و در مدت کوتاهی فوت کرد.
دکتر لُری متولد ۱۳۴۵ دارای دو فرزند و فوق‌لیسانس جامعه‌شناسی و دکترای مدیریت شهری بود؛ اولین زن در شورای شهر کرمان، پر از انرژی و مبارز بود.
شورای هماهنگی تشکلهای صنفی فرهنگیان ایران ضمن عرض تسلیت درگذشت دکتر زهرا لری به همه مدیران و معاونان شرافتمند که با همه وجودشان برای حفاظت از حریم مدرسه و دانش آموزان حق طلب به دفاع برخاسته‌اند درود می‌فرستد. بی تردید خانم دکتر زهرا لری که جان بر سر شرافت گذاشت، هرگز نخواهد مرد و نامش الگویی همیشگی در آموزش و پرورش ایران برای مدیریت معلمانه حقیقی خواهد گشت.
ناپدیدسازی قهری یک معلم در سنندج
بنابر اخبار تائید شده‌ی رسیده به شورای هماهنگی تشکلهای صنفی فرهنگیان ایران شیوا مفاخری دبیر ریاضی از دو هفته پیش (اواخر آبان ۱۴۰۱) توسط نیروهای امنیتی در سنندج بازداشت و به مکانی نامعلوم منتقل شده است و تا این لحظه از سرنوشت و محل نگهداری ایشان اطلاعی در دست نیست.
شورای هماهنگی تشکلهای صنفی فرهنگیان ایران ضمن محکومیت بازداشت معلمان و دانش‌آموزان خواهان آزادی هرچه زودتر و بدون قید شرط شیوا مفاخری و کلیه‌ی دانش‌آموزان و معلمان زندانی است.
بازداشت علی‌ عامری دبیر فیزیک در برداسکن
علی عامری دبیر فیزیک شهر برداسکن خراسان رضوی با بیش از ۲۵ سال سابقه، یکشنبه ساعت ۱۱ و نیم شب با یورش ماموران اطلاعات نیروی انتظامی به منزلش، بدون ارائه‌ی هیچ توضیحی، بازداشت شد.
گفته شده مأموران پس از بازرسی منزل و ضبط گوشی، با بی احترامی به ایشان، اجازه تعویض لباس منزل هم نمی‌دادند که با فشار و اصرار خانواده پس از تعویض لباس، ایشان را بردند و از آن روز تا کنون نیز با خانواده‌ی خود تماس نداشته‌اند و از وضعیت سلامت و محل نگهداری ایشان اطلاعی در دست نیست.
پیش از این نیز این معلم فعال صنفی و مدنی، به دلیل نقدهایی که به نظام آموزش و پرورش در صفحه شخصی‌شان منتشر کرده‌اند، احضار و علیه او پرونده‌سازی شد بود که در اغلب آنها حکم برائت و منع تعقیب گرفتند.
شورای هماهنگی تشکلهای صنفی فرهنگیان ایران بار دیگر ضمن محکوم کردن سرکوب اعتراضات مردمی، حمله به دانش‌اموزان و مدارس خواستار آزادی فوری و بدون قیدشرطی جناب آقای علی عامری و همه‌ی دانش‌آموزان و معلمان زندانی است.
بازداشت حمید مجیری دبیر ریاضی در خمینی شهر
حمید مجیری دبیر ریاضی شهرستان خمینی شهر در تاریخ ۲۰ مهر توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده‌اند. ایشان از فعالین صنفی خوشنام و از نخستین اعضای کانون معلمان خمینی شهر می‌باشد که هم اکنون نیز در هیئت امنای کانون عضویت دارد.
آقای مجیری با بیش از ۲۹ سال سابقه‌ی دبیری ریاضی و تدریس در آموزش و پرورش به دلیل فعالیت‌های صنفی در سال ۱۳۸۶ نیز به مدت سه ماه به میبد یزد تبعید شده بود.
شایان ذکر است تا این لحظه از دلیل بازداشت و اتهامات ایشان اطلاعی منتشر نشده.
شورای هماهنگی تشکلهای صنفی فرهنگیان ایران ضمن محکومیت بازداشت معلمان و دانش‌آموزان خواهان آزادی هرچه زودتر و بدون قید شرط حمید مجیری و کلیه‌ی دانش‌آموزان و معلمان زندانی است.
صدور حکم ناروای هیئت بدوی رسیدگی به تخلفات اداری برای همکاران البرز با هماهنگی وزارت آموزش وپرورش
بنا بر اخبار رسیده به شورای هماهنگی تشکلهای صنفی فرهنگیان ایران در مهرماه سال جاری هیئت بدوی رسیدگی به تخلفات اداری استان البرز با رویه‌ای قهری و ناعادلانه برای برخی از همکاران خوشنام استان البرز اقدام به صدور رای نموده است.
در رای‌های صادره، احکامی نظیر برکناری از سمت مدیریت و معاونت، توبیخ با درج در پرونده و همچنین تبعید داخل استانی مشاهده می‌شود که سبب بروز نارضایتی‌های متعدد و آزار و اذیت همکاران ما در این استان گردیده است.
شورای هماهنگی تشکل های صنفی فرهنگیان ایران ضمن محکومیت شدید اینگونه برخوردهای ناشایست با توجه به اصل ۲۶ و ۲۷ قانون اساسی تحصن و تجمع همکاران را قانونی دانسته و تنبیه همکاران در این راستا را کاملا غیر قانونی می‌داند.
بنابراین حق اعتراض برای تشکل‌های صنفی را در صورت مشاهده‌ی چنین مواردی کاملاً به رسمیت می‌شناسد و عواقب هر پیشامدی را در این شرایط خاص کشور، متوجه مسئولان امر می‌داند.
عملکرد تنش زای مسئولان آموزش و پرورش شهرستان سقز
با بارگذاری فیش حقوقی آبان ماە فرهنگیان سقز در سامانە، مشخص گردید یک روز از حقوق بیش از ۱٤۰ همکار فرهنگی این شهرستان زیر نام «جریمە غیبت» کسر شدە است.
با پیگیری همکاران جریمە شدە و مکاتبە آنها از مجاری قانونی با ادارە آموزش و پرورش شهرستان سقز، برای ارائە توضیح و ادلە قانونی آن ادارە برای انجام این عمل بە شدت تنش زا، تاکنون مسئولان این ادارە از قبول مسئولیت انجام این عمل غیر قانونی و خلاف روال اداری خودداری و هیچ گونە سند و ادلە قانونی برای کار خود بە همکاران جریمە شدە ارائە ندادند.
آنچە این همکاران را بە شدت عصبانی کردە، ضرر و زیان مالی یا کسر حقوق نیست؛ چرا کە در فیش بیشتر این عزیزان مبالغ بیشتری از مبلغ جریمە غیبت، تحت نام کمک و یاری بە مراکز خیریە سطح شهر با ارادە و رضایت خودشان کسر می‌شود، روال خلاف قانون و عرف اداری رایج و دروغ بودن اصل اتهام و انگ «غیبت» ناراحت‌کننده‌ست.
از آنجا کە نە در فیش حقوقی و نە بە هیچ صورت شفاهی و کتبی، زمان غیبت و توضیحی برای درج آن ذکر نشده، این عمل شائبات زیادی را در خصوص سوء نیت مسئولان آموزش و پرورش سقز برای ایجاد تشنج و پروندە‌سازی برای این همکاران ایجاد کردە است.

این همکاران انتظار دارند در اسرع وقت مسئولان آموزش و پرورش ضمن معذرت خواهی نسبت بە جبران اشتباە عامدانە خود اقدام کنند چرا کە مسئولیت عواقب ناشی از این عملکرد غیرقانونی و غیر شفاف بر عهدە آنهاست.
تجمع پرستاران بیمارستان خمینی تهران برای افزایش حقوق واعتراض به عدم اجرای کامل قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری
روز سه شنبه 8 آذر، پرستاران بیمارستان خمینی تهران برای افزایش حقوق واعتراض به عدم اجرای کامل قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری دست به تجمع دراین مرکزدرمانی زدند.
پرستاران معترض به خبرنگاررسانه ای گفتند:به بهانه‌ی نزدیکی روز پرستار، مبالغی را مثلاً علی‌الحساب به حساب پرستاران واریز کرده‌اند که ربطی به تعرفه‌گذاری واقعی ندارد.
پرستاران بیمارستان خمینی خواستار پرداخت عادلانه‌ی تعرفه‌گذاری و به رسمیت شناختن حقوق قانونی پرستاران شدند.
تجمع اعتراضی پرستاران اورژانس پیش بیمارستانی استان خراسان رضوی نسبت به عدم اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری وتبعیض در پرداخت ها مقابل ساختمان مرکزی دانشگاه علوم پزشکی مشهد
روز دوشنبه 30 آبان ماه 1401، پرستاران اورژانس پیش بیمارستانی استان خراسان رضوی برای انعکاس هرچه بیشترصدای اعتراضشان نسبت به عدم اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری وتبعیض در پرداخت ها دست به تجمع مقابل ساختمان مرکزی دانشگاه علوم پزشکی مشهدزدند.

براساس گزارش رسانه ای شده بتاریخ 8 آذر،رئیس انجمن فوریتهای پزشکی خراسان رضوی گفت: بعد از وعده‌های تو خالی در مورد اجرای تعرفه‌گذاری و افزایش کارانه، در نهایت در آبان 1401اولین پرداختی تعرفه پرستاری به صورت علی‌الحساب به حساب پرستاران واریز شد. پرداخت این علی‌الحساب نشان داد که آنچه وعده داده شده بود صرفا یک جوسازیِ رسانه‌ای و خلاف واقعیت بوده است.
وی در خصوص مشکلات پرستاران اورژانس پیش بیمارستانی گفت: از اسفند 98 که بحث تعرفه‌گذاری پرستاران مطرح شد، پیگیری کردیم که این قانون برای پرستاران شاغل در اورژانس پیش بیمارستانی نیز اجرا شود. در ابتدا که نظام پرستاری همراه با معاونت پرستاری وزارت بهداشت و شورای عالی بیمه، به دنبال تعریف بسته‌های خدمتی مراقبتهای پرستاری بودند، معتقد بودند که چون خدمات اورژانس پیش بیمارستانی رایگان است پس تعرفه‌گذاری به پرستاران این بخش تعلق نمی‌گیرد.
وی گفت: ما از سال 98 پیگیرِ این موضوع شدیم و پیشنهاداتی به نظام پرستاری و معاونت پرستاری وزارت بهداشت و اورژانش کشور دادیم تا برای حوزه‌ی پیش بیمارستانی خدمتی تعریف و به تایید شورای عالی بیمه برسد. علی‌رغم پیگیری‌های چند باره از اورژانس کشور و معاونت پرستاری وزارت بهداشت، هیچ پاسخی دریافت نکردیم.
وی ادامه داد: همچنین نظام پرستاری کارگروهی تشکیل داد و انجمن فوریت پزشکی ایران به نمایندگی در این کارگروه حاضر شدند و پیشنهادات را منتقل کردند. این کارگروه به نتیجه‌ی مورد نظر نرسید و از طرف نظام پرستاری جلساتش لغو شد.
وی گفت: در جلسات برگزار شده، برای تمام بخش‌های بیمارستان بسته‌ی خدمتی و ارزش نسبی در نظر گرفته شد که البته این برای اورژانش پیش بیمارستانی اجرا نشد و هیچ بسته خدمتی متناسب با مراقبتهای پرستاری برای آن‌ها در نظر گرفته نشد. این تبعیض بین پرستاران شاغل در اورژانس پیش بیمارستانی و پرستاران بیمارستان غیرقابل قبول است.
وی ادامه داد: به دنبال ابلاغ این بسته‌های خدمتی، اعتراضاتی شکل گرفت. طبق آیین‌نامه اجرایی قانون تعرفه‌گذاری، پرداختی بین پرستاران بیمارستان و اورژانس پیش بیمارستانی باید متوازن باشد، اما بدون این بسته‌ها توازن برقرار نمی‌شود.
رئیس انجمن فوریتهای پزشکی خراسان رضوی گفت: با توجه به اینکه ما 25هزار نفر پرسنل پیش بیمارستانی در مقابل 200هزار نفر پرستاران بیمارستان هستیم و بیش از ده درصد پرستاران کشور را تشکیل می‌دهیم، اما در دستورالعمل بازتوزیع تعرفه‌گذاری پرستاری تنها 3 درصد سهم برای اورژانس پیش‌بیمارستانی در نظر گرفته شده که این به نسبت جمعیت کم است و حتی اگر به ده درصد هم افزایش پیدا کند، از آنجا که بسته خدمتی استاندارد مورد تایید شورایعالی بیمه برای خدمات اورژانش پیش بیمارستانی در نظر گرفته نشده، باز هم توازن برقرار نمی‌شود و تبعیض همچنان وجود دارد.
وی گفت: بعد از وعده‌های تو خالی در مورد اجرای تعرفه‌گذاری و افزایش کارانه، در نهایت در آبان 1401 اولین پرداختی تعرفه پرستاری به صورت علی‌الحساب به حساب پرستاران واریز شد. پرداخت این علی‌الحساب نشان داد که آنچه وعده داده شده بود صرفا یک جوسازیِ رسانه‌ای و خلاف واقعیت بوده است. به خصوص در حوزه پیش بیمارستانی، پرداختی‌ها بسیار کمتر از آن چیزی بود که حتی در رسانه‌ها بیان شده است.
وی ادامه داد: این پرداختی‌های ناچیز برخلاف وعده‌های داده شده در شرایطی است که پرستاران اورژانس پیش بیمارستانی از مشکلات بسیاری مثل اضافه کار اجباری و ارزان رنج می‌برند.
وی در توصیف این مشکلات گفت: به دلیل کمبود نیروی انسانی و فرسودگی ناوگان آمبولانسی کشور و کم بودن تعداد آمبولانس‌ها به نسبت جمعیت تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد، حجم مأموریت‌ها افزایش و فشار کار همکاران بیشتر شده است. همچنین سوءاستفاده‌های غیراورژانسی از آمبولانس‌ها مثل استفاده‌ی درمانگاه‌ها از آمبولانس‌های اورژانس 115 سبب شده در امر خدمت‌رسانی به بیماران اورژانسی تاخیر پیش بیاید که این مشکل باعث افزایش خشونت کلامی و فیزیکی بیماران و خانواده آنها علیه همکاران ما شده است.
وی افزود: همه این موارد در کنار تبعیض در پرداخت تعرفه پرستاری باعث بی‌انگیزیگی همکاران ما شد. به همین دلیل سی آبان ماه تجمعی مقابل ساختمان مرکزی دانشگاه علوم پزرشکی مشهد برگزار شد تا شاید مسئولان صدای ما را بشنوند.
رئیس انجمن فوریتهای پزشکی خراسان رضوی تصریح کرد: ما در انجمن فوریتهای پزشکی خراسان رضوی در کنار همکاران، پیگیر مطالبات قانونی خود هستیم. با توجه به تجربه‌ی تلخِ قوانینی چون ارتقای بهره‌وری مشاغل سخت و زیان‌آور و دستورالعمل پرداخت مبتنی بر عملکرد وضعیت کارانه‌ها و سایر قوانینی که همیشه کارشناسان فوریتهای پزشکی و پرستاران شاغل در اورژانس پیش بیمارستانی را نادیده می‌گیرد، ما از سال 98 پیگیر بودیم که در پرداختِ تعرفه‌گذاری این تبعیض اتفاق نیفتد اما همانطور که گفتم اورژانس کشور هیچ پاسخی به پیگیری‌های ما نداده است.
وی گفت: خدمات پرستاری وزارت بهداشت و نظام پرستاری با انداختن توپ در زمین اورژانس کشور از زیر بار مسئولیت شانه خالی می‌کنند و به جای تعریف ارزش نسبی مراقبتهای پرستاری در اورژانس پیش بیمارستانی و تایید یک بسته خدمتی متناسب با خدمات اورژانس پیش بیمارستانی در شورایعالی بیمه، تنها در بازتوزیع تعرفه‌ها، با اختصاص سه درصد به بیش از ده درصد جمعیت پرستاری کشور، تبعیض جدیدی بین پرستاران شاغل در بیمارستان و پرستاران اورژانس پیش بیمارستانی ایجاد کرده‌اند.
تجمع اعتراضی کارگزاران مخابرات روستایی خوزستان نسبت به سطح پایین حقوق وتبعیض در پرداخت ها مقابل شرکت مخابرات استان
روز سه شنبه 8 آذر، کارگزاران مخابرات روستایی سراسر استان خوزستان راهی کلانشهر اهواز شدند وبابرپایی تجمع مقابل شرکت مخابرات استان اعتراضشان را نسبت به سطح پایین حقوق وتبعیض در پرداخت هابنمایش گذاشتند.

تجمع کنندگان که از شهرستان‌های مختلف استان به اهواز آمده‌اند، رفع تبعیض حقوق و مزایا نسبت به دیگر پرسنل دائمی شهری را مهم‌ترین مطالبه‌ی خود می‌دانند و می‌گویند: در حالیکه کارگزاران مخابرات روستایی جزو بدنه شرکت مخابرات ایران بوده و دارای قرارداد دائم با خود شرکت مخابرات هستند پس باید شرکت مخابرات، مزایای دائمی بودن این دسته از افراد را بدون نگاه تبعیض آمیز به آنها پرداخت نماید.
به گفته‌ی آن‌ها، هرچند که کارگزاران دارای قرارداد دائم هستند ولی همچنان کف حقوق طبق قانون کار را دریافت می‌کنند و این بسیار ناعادلانه است.
خواسته‌ی دیگر کارگزاران مخابرات روستایی خوزستان، بروزرسانی بیمه‌های سنوات گذشته است که سالهاست معلق و معوق مانده و شرکت مخابرات از پرداخت آن خودداری می‌کند.
اعتصاب کارگران شرکت گندله‌سازی مادکوش بندرعباس
امروز سه‌شنبه ۸ آذر ۱۴۰۱ کارگران شرکت گندله‌سازی مادکوش دست از کار کشیدند و در محوطه شرکت تجمع کردند.
مجتمع تولید گندله سنگ آهن مادکوش زیر مجموعه گروه گسترش سرمایه گذاری ارزش است و در منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس بندرعباس قرار دارد.
برگرفته از کانال اتحادیه آزاد کارگران ایران
آزادی دو تن دیگر از کارگران پروژه‌ای بازداشت‌شده
طی روزهای اخیر محمد ململی گلزاری و کیانوش کردپور از کارگران بازداشت‌شده که در پروژه‌های نفتی شاغل بودند آزاد شدند.
محمد ململی گلزاری کارگر پروژه‌ای اهل ایذه در روز هفتم آبان‌ماه در پارک بی‌بی‌مریم این شهر توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده بود. کیانوش کردپور نیز در جریان اعتصاب کارگران پروژه‌ای در عسلویه به همراه تعداد دیگری از کارگران دستگیر شده بود و حدود دو ماه در بازداشت به سر برد.
تعداد زیادی از کارگران پروژه‌ای نفت پس از اعتصاب مهرماه دستگیر شده بودند که بخاطر فضای به شدت امنیتی و پراکندگی جغرافیایی پروژه‌ها اسامی همگی آنها برای اتحادیه آزاد کارگران ایران احراز نشد.
اتحادیه در تلاش است تا به اسامی کامل این کارگران و روند قضائی علیه آنان دست بیابد.
اتحادیه آزاد کارگران ایران ضمن شادباش به محمد ململی گلزاری، کیانوش کردپور و همه دوستان و همکاران شاغل در پروژه‌های نفت و پتروشیمی، اعلام می‌دارد که برگزاری اعتصاب و تجمع حول مسائل صنفی و سیاسی حق مسلم و خدشه‌ناپذیر کارگران است و خواستار آزادی تمامی کارگران بازداشت‌شده و لغو پرونده‌سازی‌های امنیتی علیه آنان است.
اتحادیه آزاد کارگران ایران- ۸ آذرماه ۱۴۰۱
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید