اخباروگزارش های کارگری 23 مرداد ماه 1400

شخصی سازی فونت
  • کوچکتر کوچک متوسط بزرگ بزرگتر
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

- اعتصاب دوباره کارگران شرکت اکسیرصنعت تنبک دراعتراض به قرارداد مبنی برعدم افزایش حقوق وپذیرفته نشدن 20 روز کار درماه - جان باختن 3 کارگرصنعت نفت براثر ابتلابه بیماری کووید 19 - ادامه اعتراضات آموزشیاران نهضت سواد آموزی نسبت به بلاتکلیفی استخدامی بابرپایی تجمعی دیگر مقابل مجلس - ادامه حق طلبی کارگران کشت وصنعت نیشکرهفت تپه با برپایی تجمع مقابل فرمانداری شهرستان شوش وبنمایش گذاشتن استیصال باایرادسخنرانی وبرافراشتن 2پلاکارد

- ادامه کنش های کارگران شرکتی مراکز خدمات جامع سلامت قم نسبت به عدم تبدیل وضعیت ،سطح نازل حقوق،عدم همسان سازی وتبعیض در پرداختی ها

- اعتراض کارگران شهرداری زنجان نسبت به عدم اجرای طرح طبقه بندی مشاغل علیرغم وعده و وعیدها

- بیانیه ی کانون صنفی فرهنگیان اسلامشهر ، در محکومیت شکنجه ی جواد لعل محمدی

- بیانیه کانون صنفی فرهنگیان گیلان هم در محکومیت شکنجه و ضرب و جرح معلم بازنشسته جواد لعل محمدی

- تجمع اعتراضی صاحبان ماشین آلات تهیه و تسطیح کشاورزی و راهسازی دزفول نسبت به قطع سهمیه سوخت مقابل فرمانداری

*اعتصاب دوباره کارگران شرکت اکسیرصنعت تنبک دراعتراض به عدم افزایش حقوق وپذیرش 20 روز کار درماه

کارگران شرکت اکسیرصنعت تنبک کنگان دراستان بوشهر دراعتراض به قرارداد مبنی برعدم افزایش حقوق وپذیرفته نشدن 20 روز کار درماه دست به اعتصاب دوباره زدند.

*جان باختن 3 کارگرصنعت نفت براثر ابتلابه بیماری کووید 19

در چند روز گذشته 3 کارگرصنعت نفت در شرکت های ملی مناطق نفت خیز ، ملی حفاری و خطوط لوله ومخابرات نفت بنام های محمد برجسته ، امید غریب زاده و محمد آذرخش ) بعلت ابتلا به بیماری کووید 19جان خود را از دست دادند.

براساس گزارش رسانه ای شده بتاریخ 23 مرداد،متاسفانه آمار مرگ و میر کرونا در روزهای گذشته به اوج خود رسیده و از گوشه و کنار صنعت نفت خبر می رسد بسیاری از کارکنان مبتلا به این ویروس منحوس شده اند.

بنا بهمین گزارش در بعضی از شرکت های نفتی ، بالاخص شرکت ملی حفاری ایران مدیران در شرایط سخت کرونایی و مخصوصا تعطیلاتی که در پیش است، کارکنان را بالاجبار به ماموریت می‌فرستند و این موضوع باعث نگرانی پرسنل ماموریتی در این شرکت ها بالاخص ملی حفاری شده است. وقتی ستاد کرونا برای کاهش میزان‌ ابتلا به کرونا شرایط اضطراری اعلام و چندین روز تعطیلات سراسری اعلام می کند پس چه نیازی است بعضی از مدیران پرسنل را بالاجبار به ماموریت می‌فرستند!!!!

*ادامه اعتراضات آموزشیاران نهضت سواد آموزی نسبت به بلاتکلیفی استخدامی بابرپایی تجمعی دیگر مقابل مجلس

روزشنبه 23 مرداد، آموزشیاران نهضت سواد آموزی درادامه اعتراضات دامنه دارشان نسبت به بلاتکلیفی استخدامی برای باری دیگر دست به تجمع مقابل مجلس زدند وباسردادن شعار«نهضتی دادبزن حقتو فریاد بزن»صدای حق طلبیشان را بنمایش گذاشتند.

*ادامه حق طلبی کارگران کشت وصنعت نیشکرهفت تپه با برپایی تجمع مقابل فرمانداری شهرستان شوش وبنمایش گذاشتن استیصال باایرادسخنرانی وبرافراشتن 2پلاکارد

روزشنبه 23 مرداد، کارگران کشت وصنعت نیشکرهفت تپه در سی وسومین روز از دورجدید حق طلبیشان برای باری دیگردست به تجمع مقابل فرمانداری شهرستان شوش زدند.

ایراد سخنرانی یکی ازکارگران حاضروبرافراشتن پلاکاردهایی با مضامین «هل من ناصرا ینصرنی»و«بترسید از آه مظلوم»حاکی از بنمایش گذاشتن استیصال درتجمع امروزبود.


یادآوری مطالبات کارگران هفت تپه:

1- اخراج فوری کارفرمای خلع ید شده و محاکمه مختلسین

2- پرداخت فوری حقوق معوقه همه همکاران

3- تمدید فوری قراردادهای تمام همکاران منجمله دفع آفات و غیرنیشکری

4- بازگشت به کار همکاران اخراجی

5- واکسیناسیون عمومی، سریع و رایگان در مقابل کرونا

*ادامه کنش های کارگران شرکتی مراکز خدمات جامع سلامت قم نسبت به عدم تبدیل وضعیت ،سطح نازل حقوق،عدم همسان سازی وتبعیض در پرداختی ها

روز شنبه 23 مرداد، کارگران شرکتی مراکز خدمات جامع سلامت قم ازادامه کنش های دامنه دارشان نسبت به عدم تبدیل وضعیت ،سطح نازل حقوق،عدم همسان سازی وتبعیض در پرداختی ها خبردادند.

بنابه گزارش رسانه ای شده، جمعی از کارکنان شرکتی پایگاه‌ها و مراکز خدمات جامع سلامت استان قم که تحت مسئولیت 17مرکز خصوصی در مراکز درمانی استان به صورت خرید خدمتی مشغول کارند، خواستار رفع تبعیض در دریافت حقوق و مزایای مزدی نسبت به کارکنان رسمی و قرارداد مستقیم شدند.

این کارکنان با ابراز نگرانی از اینکه علارغم پیگیری‌های زیاد هنوز نتوانسته‌اند به حق و حقوق قانونی خود برسند، معتقدند باید تبعیض از میان برداشته شود و طرح تبدیل وضعیت شغلی برای همه کارکنان شرکتی مراکز خدمات جامع سلامت در خط مقدم مبارزه با کرونا اجرایی شود.

آن‌ها اظهار داشتند: از تبعیض و بی‌عدالتی به ستوه آمده‌ایم.

خواسته‌های این کارکنان شرکتی با دو میلیون و 600 هزار تومان دریافتی ماهانه، رفع تبعیض، اجرای طرح تبدیل وضعیت شغلی؛ حذف شرکت‌های واسطه یا پیمانکار، بهره‌مندی از مزایای مزدی به اندازه رسمی‌ها و افزایش حقوق و مزایای است.

درهمین رابطه:تجمعات اعتراضی کارگران شرکتی مراکز خدمات جامع سلامت قم نسبت به عدم تبدیل وضعیت وسطح نازل حقوق وعدم همسان سازی وتبعیض در پرداختی ها مقابل استانداری قم، وزارت بهداشت و مجلس

روز یکشنبه 13 تیر، کارگران شرکتی مراکز خدمات جامع سلامت قم به تهران آمدند تا بابرپایی تجمع مقابل وزارت بهداشت و مجلس صدای اعتراضشان را نسبت به عدم تبدیل وضعیت وسطح نازل حقوق وعدم همسان سازی وتبعیض در پرداختی ها هرچه بیشتر منعکس نمایند.

قابل یادآوری است کارگران شرکتی مراکز خدمات جامع سلامت قم روز شنبه 12 تیر هم مقابل استانداری قم اجتماع کرده بودند.


تجمع کنندگان به خبرنگاررسانه ای گفتند: بیش از 100نفر از نیروهای خرید خدمت مراکز خدمات جامع سلامت استان قم هستیم که امروز هم مقابل ساختمان وزارت بهداشت و هم مقابل مجلس شورای اسلامی گرد آمدیم..

این کارکنان شرکتی مرکز خدمات جامع سلامت قم، مهم‌ترین مطالبه خود را تبدیل وضعیت استخدامی می‌دانند و می‌گویند: وضعیت شغلی و درآمدی ما اسفناک است و درخواست داریم که وزارت بهداشت ما را قرارداد مستقیم کند. این وزارتخانه بهتر است با حذف مراکز خصوصی بهداشت قم با همه نیروی کار قرارداد مستقیم منعقد کند. ما کارکنان بین 5 تا 10 سال سال سابقه خدمت داریم و در این مدت، از حداقل‌های مزدی محروم بوده‌ایم.

این کارکنان خرید خدمتی می‌گویند: میزان دریافتی ماهانه ما حدود 2 میلیون 600هزار تومان است و از همه مزایای قانونی کار بی‌بهره‌ایم. در عین حال از زمان آغاز کرونا، برخلاف پرستاران و سایر کارکنان بیمارستان‌ها حق کرونا نگرفته‌ایم؛ دستمزدمان در ماه‌های اخیر افزایش نیافته؛ این در حالیست که بعد از پذیرش بیماران کرونایی، کار ما سخت و پرخطر شده است.

این کارکنان که انتظار دارند ابتدا حقوق و مزایای آنان با سایر کارمندان وزارت بهداشت همسان‌سازی شده و سپس همانند همکاران خود عقد قرارداد دائم با وزارت بهداشت داشته باشند، در پیگیری مطالبات خود می‌گویند: در خصوص مطالباتمان به وزارت بهداشت بارها نامه‌نگاری‌هایی انجام دادیم که نتیجه آن وعده پیگیری بوده است.

روز گذشته نیر تجمع اعتراضی مقابل ساختمان استانداری قم انجام داده‌ایم که بی‌توجهی این نهاد دولتی پایان یافت و ما ناچار شدیم برای رساندن صدای خود به مسئولان امروز به تهران سفر کنیم.

کارکنان مراکز خدمات جامع سلامت استان قم در بخش دیگری از مشکلات خود با انتقاد از تفاوت فاحش پرداختی بین کارکنان خرید خدمتی و کارکنان پیمانکاری، قرارداد مستقیم و رسمی، تصریح می‌کنند: این اقدام نوعی تبعیض و بی‌عدالتی است که در میان کارکنان تفاوت حقوق عجیب وجود دارد.

طبق اظهارات آنها، از سال 93 که اجرای طرح تحول سلامت انجام شد؛ بیش از 40 مرکز خصوصی در مراکز بهداشت قم شکل گرفت که به مرور تعداد آنها کم شد و در حال حاضر 17مرکز فعالت دارند که اخیرا بخشنامه تبدیل وضعیت شغلی کارکنان 4 مرکز خصوصی از سوی وزارت بهداشت در استان قم ابلاغ شده و سایر کارکنان هنوز وضعیت مشخص ندارند.

این گروه می‌گویند: پس از سال‌ها انجام وظیفه می‌خواهیم بخشنامه تبدیل وضعیت برای همه همکاران بخش خصوصی عملی شود.

این نیروهای پیمانی مرکز خدمات جامع سلامت استان قم در پایان می‌گویند: بخشنامه تبدیل وضعیت قراردادهای کاری کارکنان پیمانی به آینده شغلی ما سر و سامان می‌دهد و ما به هیج وجه از این مطالبه‌ی خود کوتاه نخواهیم آمد.

*اعتراض کارگران شهرداری زنجان نسبت به عدم اجرای طرح طبقه بندی مشاغل علیرغم وعده و وعیدها

روز شنبه 23 مرداد، کارگران شهرداری زنجان برای باری دیگر اعتراضشان را نسبت به عدم اجرای طرح طبقه بندی مشاغل علیرغم وعده و وعیدها اعلام کردند.

این کارگران به خبرنگار رسانه ای گفتند:شهرداری بر اساس نامه مدیرکل کار استان موظف است تا مزد طبقه‌بندی مشاغل را به حساب کارگران واریز کند اما تاکنون مبلغی پرداخت نشده است.

یکی از کارگران شهرداری زنجان درباره این موضوع گفت: سال گذشته به دنبال درخواست کارگران فضای سبز و خدماتی شهرداری زنجان مبنی بر لزوم اجرای طرح طبقه‌بندی مشاغل برای افزایش دستمزدهایشان، مدیرکل کار استان زنجان با ارسال نامه‌ای از شهردار زنجان خواست طبق قانون کار برای افزایش دستمزد کارگران شهرداری، طرح طبقه‌بندی مشاغل را در این واحد خدمات شهری اجرا کند.

وی ادامه داد:اما علیرغم ده سال انتظار، هنوز طبقه‌بندی مشاغل برای کارگران خدماتی و فضای سبز شهرداری زنجان اجرایی نشده است.

کارگران معترض در خاتمه گفتند:بر اساس ماده 50 قانون کار اگر کارفرما اقدام به اجرای این طرح نکند، اداره کار می‌تواند طرح را تهیه و اجرا کند ضمن اینکه کارفرما مکلف به پرداخت جریمه و مابه‌التفاوت مزد ناشی از اجرای طرح، به همه کارگران است.

*بیانیه ی کانون صنفی فرهنگیان اسلامشهر ، در محکومیت شکنجه ی جواد لعل محمدی

با افسوس بسیار دیدیم و شنیدیم ، در روزهای اخیر یک هموطن باغیرت، شجاع و یک معلم فرهیخته ، به خاطر اعتراض به وضعیت ستمدیدگان خوزستان نتوانست تماشاگر بیداد حاکمان بر هموطنان و همنوعان خودباشد، از این رو به شدت شکنجه و ضرب و شتم شد.

از هر زاویه ای که به موضوعات این چنینی نگریسته شود ، تناقض بی شماری در رفتار حاکمان جمهوری اسلامی نمایان است.

گرچه دهها سال است، که فریبکاری و دروغگویی سران جمهوری اسلامی برای خردمندان هویداست .

اما رفتار ، منش وکرداریزیدی و ادعای حسینی داشتن و پشت قداست حسین و خاندان نبوت دست به جنایت زدن سران جمهوری اسلامی برای عامی ترین بخش جامعه چون آفتاب روشن است، مگر آنهایی که این شیوه ی رفتار جزو سرشت سود جویانه ی آنان شده باشد.

کانون صنفی فرهنگیان اسلامشهر ضرب و شتم بی رحمانه، و کینه توزانه ی آقای جواد لعل محمدی، معلم، شهروند و معترض خراسانی راخلاف عواطف انسانی ، اخلاق سالم انسانی، منطق و قوانین بشری دانسته و این رنج و درد بزرگ راهرگز فراموش نخواهدکرد.

بی گمان هیچ انسان سالمی چنین بی رحمی وتوحشی را درحق هیچ موجود زنده ای تایید نخواهد کرد.

آنچه هرروز برای تک تک مردم ایران بیشتر روشن می شود، غلبه ی بیماری روحی روانی بر مغزحاکمانی است، که چنین دستوراتی صادر نموده، نه تنها مجرمین را مجازات نمی کنند، بلکه پشت پرده به عاملین چنین رفتارهایی پاداش مادی و معنوی می بخشند.

بی گمان این درد و رنج نیز در ضمیر مردم شریف ایران همچون کشتارها، شکنجه ها، اعدامها ، زندانها، شلاقها و همه ی محرومیتهای دهها سال گذشته پنهان خواهد ماند، اما......

اما دیر نیست، روزی که دست انتقام ستمدیدگان همچون سیلاب ریشه ی بیداد را از این سرزمین برکند.

به امید پیروزی مردم بزرگ ایران

کانون صنفی فرهنگیان اسلامشهر

1400/5 / 22

*بیانیه کانون صنفی فرهنگیان گیلان هم در محکومیت شکنجه و ضرب و جرح معلم بازنشسته جواد لعل محمدی

کانون صنفی فرهنگیان گیلان بتاریخ 22مداد،بیانیه ای در محکومیت شکنجه و ضرب و جرح معلم بازنشسته جواد لعل محمدی بشرح زیر منتشرکرد:
در روزهای اخیر شاهد صحنه تلخ و دردناک شکنجه آقای جواد لعل محمدی معلم بازنشسته مشهد بودیم.نفس شکنجه و آثار مخرب آن بر بدن هر انسانی ولو گناهکاران و تباهکاران با سرشت انسانی آدمی در تعارض می افتد اما تصاویر منتشر شده بدن مجروح لعل محمدی نشان داد که کسانی هنوز در تاریکخانه های اشباح برای متنبه کردن افراد از شیوه های قرون وسطایی برای مجازات افراد استفاده می کنند آن هم معلمی که باید چراغ آگاهی و آزادی و عدالت باشد، این بار به اتهام تجمع مسالمت آمیز حمایتی از مردم مظلوم خوزستان و گرامی داشت یاد همکاران در بند خود و مطابق با اصل ۲۷ و ۲۸ قانون اساسی،بعد از هشت روز بازداشت اینچنین مجروح و زخمی به بیرون فرستاده می شود.سئوال این است که در اینجا چه کسی قوانین کشور را نقض کرده است؟ شهروندی که مطابق قانون اساسی کشور دست به تجمعی مسالمت آمیز زده و یا نمایندگان حکومت که این تجمع را بر نتافتند و مطابق معمول نخست به نقض قانون پرداختند و دست به دستگیری این معلم بازنشسته زدند و آنگاه به همین هم رضایت ندادند و در پستو خانه های تادیب به قصد خاموش کردن و ساکت کردن جواد لعل محمدی پیکر او را زخمی و مجروح کردند؟ و از همه شگفت انگیز تر اینکه نظام کنونی در پی اسقاط نظام پهلوی با «موزه عبرت» نامیدن کمیته مشترک ضد خرابکاری(شکنجه گاه رژیم پیشین) این القا را برای همگان ایجاد کرد که قرار است این شیوه ها منسوخ شود و آیینه عبرت حاکمان گردد اما متاسفانه نه تنها چنین آرزوی شیرینی به تحقق نپیوست که در مواردی شدت و حدت شکنجه های اعمال شده بر شهروندان بسیار بیشتر از قبل شد.احیای اینگونه شیوه ها گرچه با عنایت به استراتژی «النصر بالرعب» به قصد فزونی کردن ارعاب ها و فشارها انجام می شود، مسلما راه حل بحران های فزاینده جمهوری اسلامی نخواهد بود.بحران ناکارآمدی،بحران مشروعیت،بحران مشارکت و دیگر بحران های حاکم راه حل اصولی و منطقی دارد که متاسفانه حاکمیت علی رغم هشدارهای مختلف دلسوزان و آگاهان جامعه سالهاست با بی اعتنایی از کنار آن رد شده است و اکنون می بینیم که آن هشدارها و انذارها سخنی به غایت نیکو بود که هیچ گاه شنیده نشد و هر روز دامنه ی ظلم گسترش یافت و صدای مظلومان هم به تبع آن بلندتر شد.

کانون صنفی فرهنگیان گیلان ضمن محکومیت شدید ضرب و جرح جواد لعل محمدی خواهان برخورد با آمران و عاملان این حادثه و پایان دادن به شیوه ها و امحای کامل تاریکخانه های اشباح پشت صحنه برای آزار و اذیت کنشگران صنفی و مدنی و معترضان اجتماعی است و به حاکمیت هشدار می دهد که راه حل درست و منطقی هرگز افزایش تهدیدها و خشونت ها و رویارویی با شهروندان معترض نیست.کار ملک را تدبیر و مصلحت واجب آید.توصیه حکیمانه ای که تا کنون گوش شنوایی در اندرون حکومت نیافته و اگر روند مدیریت امور به همین سمت و سو ادامه یابد، دیری نخواهد پایید که دیگر هیچ چیز را نتوان ولو با تغییرات بنیادین تر سامان داد.

*تجمع اعتراضی صاحبان ماشین آلات تهیه و تسطیح کشاورزی و راهسازی دزفول نسبت به قطع سهمیه سوخت مقابل فرمانداری

روز شنبه 23 مرداد،جمعی از صاحبان ماشین آلات تهیه و تسطیح کشاورزی و راهسازی دزفول برای اعتراض به قطع سهمیه سوخت مقابل فرمانداری اجتماع کردند.
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

اخباروگزارش های کارگری 22 مرداد ماه 1400

- اعتراضات وتجمعات کارگران کارخانجات کاشی وسرامیک پاسارگاد سرام آباده نسبت به پایمالی حقوقشان توسط کارفرمای تحت الحمایت مسئولان در سکوت مطلق رسانه ای

- تجمع اعتراضی رانندگان خودروهای استیجاری شرکت مخابرات استان خراسان رضوی نسبت به عدم اعلام نرخ خدمات خودرویی در سال 1400

- دولت باید جوابگوی فلاکت و آوارگی کارگران باشد، نه کارکران مهاجر

- کشتار گسترده‌ی مردم از طریق عدم واردات واکسن استاندارد

- ابتلای سپیده قلیان به بیماری کووید19 درزندان بوشهر

*اعتراضات وتجمعات کارگران کارخانجات کاشی وسرامیک پاسارگاد سرام آباده نسبت به پایمالی حقوقشان توسط کارفرمای تحت الحمایت مسئولان در سکوت مطلق رسانه ای

مدتی است که اعتراضات وتجمعات کارگران کارخانجات کاشی وسرامیک پاسارگاد سرام آباده واقع در کیلومتر 10 جاده آباده - اصفهان نسبت به پایمالی حقوقشان توسط کارفرمای تحت الحمایت مسئولان در سکوت مطلق رسانه ای جریان دارد.

بنابه گزارش 22 مردادیک منبع خبری محلی،بازرسان اداره کل کار و رفاه اجتماعی که براساس وظیفه معمول خود برای بررسی وضعیت کارگران کارخانه کاشی پاسارگاد سرام قصد ورود به این مجموعه را داشتند با درب بسته مواجه شدند.

بنابهمین گزارش،اعتراضات و تجمعات کارگری این کارخانه که مدت ها است شکل گرفته و البته به دلایل خاص، ابعاد رسانه ای پیدا نمی کند و ظاهراً مسئولان امر نیز از این سکوت راضی هستند، عزم این رسانه را در پیگیری حقوق کارگران جدی تر نموده است.

درادامه گزارش ازجمله آمده،ممانعت از حضور بازرسان که به کرّات تکرار شده، سوالات جدی را در ذهن مردم شهرستان ایجاد کرده است؛ از جمله این که: چه مسائلی باعث می شود از مواجه کارگران با بازرسان جلوگیری شود؟ ریشه اینگونه رفتارهای فراقانونی دقیقا کجاست و با چه پشت گرمی انجام می شود؟ چه کسی پاسخگوی کارگران اخراج شده از این کارخانه خواهد بود؟ آیا شعار دفاع از سرمایه گذار در شهرستان، چتر مصونیت مطلق، برای فشار یا نادیده گرفتن حقوق کارگران ایجاد کرده است؟! و...

*تجمع اعتراضی رانندگان خودروهای استیجاری شرکت مخابرات استان خراسان رضوی نسبت به عدم اعلام نرخ خدمات خودرویی در سال 1400

رانندگان خودروهای استیجاری شرکت مخابرات استان خراسان رضوی برای انعکاس صدای اعتراضشان نسبت به عدم اعلام نرخ خدمات خودرویی در سال 1400پس از گذشت قریب 5 ماه دست به تجمع زدند.


تجمع کنندگان اعلام کردند:پس ازگذشت 5 ماه ازسال جدید هنوزقیمت های جدیدخدمات خودرویی اعلام نشده و باتوجه به تورم افسارگسیخته باقیمت سال گذشته کارمیکنیم.

*دولت باید جوابگوی فلاکت و آوارگی کارگران باشد، نه کارکران مهاجر

در چند روز گذشته مطلبی از طرف انجمن کارگران ساختمانی شهرستان بانه در خصوص پیگیری و خواستار برخورد با کارگران مهاجر در شهر بانه منتشر شده است.

با توجه به پیگیری های کانون کارگران ساختمانی استان در خصوص این مطلب و تذکر (کتبی و شفاهی) به انجمن مربوطه، باید یاد آور شویم که هیچ کارگری مرز ندارد و تمامی کارگران می توانند خارج از دین و مذهب و کشور در هر کجای دنیا مشغول به کار و فعالیت باشند.

مطمئنا هیچ کارگری خواهان دور شدن و دور ماندن از خانواده خود نیست اما بنا به شرایط سختی که در این دنیای سرمایه داری که با تمام توان در جهت استثمار هرچه بیشتر نیروی کار میکوشد ، کارگران مجبورند برای فروش نیروی کار خود مهاجرت کنند.

متاسفانه مدیریت غلط دولت ها باعث به وجود آمدن بیکاری گسترده ای شده است که بزرگترین عامل مهاجرت کارگران به کشورهای دیگر وجود دید سرمایه داری و بی عرضگی دولت ها و بی توجهی به شرایط کارگران است و باید دولت ها جوابگو این فلاکت و آوارگی کارگران باشند نه کارگران مهاجر.

کانون انجمن های کارگران ساختمانی معتقد است که باید از تمامی کارگران با تمام توان حمایت کرد همچنان که این کانون در چند سال گذشته پیگیر مشکلات کارگرانی که در کردستان عراق مشغول به کار هستند می باشد.

در اینجا بر خود واجب دانستیم با حمایت کامل از کارگران مهاجر در هر کجای جهان و بخصوص در کردستان و از انجمن مربوطه درخواست می شود با تغییر نظر و دعوت این کارگران در شهر بانه به انجمن و تلاش در جهت پیگیری مطالبات این کارگران باشد و انتظار داریم انجمن کارگران ساختمانی شهر بانه در جهت پیگیری مطالبات کارگران مهاجر تمام تلاش خود را انجام دهد که ما هم شاهد بوده ایم همیشه و در این چند سال پیشرو در حمایت کارگران ساختمانی بوده و مطما دغدغه انجمن بانه و تمامی انجمن ها یکسان سازی دستمزدها و جلوگیری از فروش ارزان نیروی کار است و این انجمن باید به صورت عملی مطالبات و مشکلات این کارگران را در اولویت کاری خود قرار دهد.

کانون انجمن های کارگران ساختمانی با تمام توان از کارگران مهاجر حمایت خواهد کرد و معتقد است که کارگران باید به مبارزات موجود در جهان علیه نظام بهره کشی متحد شوند .

۱۴۰۰/۵/۲۱

کانون انجمن های کارگران ساختمانی کردستان

*کشتار گسترده‌ی مردم از طریق عدم واردات واکسن استاندارد

اعتراف زالی فرمانده مدیریت عملیات کرونا در کلانشهر تهران و نمکی وزیر بهداشت واکنشهای بسیاری را بهمراه داشت. جالب اینکه قبل از اعتراف زالی و چند نفر از مسئولین مربوطه، مردم در ابعاد وسیعتری چنین واقعیت هایی را عنوان کرده بودند و از شرایط موجود و میزان مرگ و میرها متوجه فاجعه عدم رسیدگی و عدم وجود امکانات برای مبتلایان به بیماری کووید ۱۹ شده بودند. تعدادی از پزشکان ‌و پرستاران نیز همان ماههای اول واقعیتهایی را رو به جامعه از طریق کلیپهایی افشا کردند و با اعلام وضعیت کرونا و شرایط بیمارستانها و نبود دارو ، ماسک، آب مقطر، دستکش و کلا ملزومات پیشگیری و مداوا را گوشزد و خطر آنرا جدی و فاجعه بار عنوان کردند. متاسفانه بجای رسیدگی و پاسخ دادن به چنین فاجعه ای نه تنها اقدامی صورت نگرفت بلکه تعدادی از پزشکان را بدلیل افشای این ماجرای هولناک از کار اخراج و برخی مورد احضار و تهدید قرار گرفتند.

حاکمیت چهل و چند سال است که مردم ایران را در شرایط بد معیشتی با ‌پدیده‌هایی از جمله فقر و فلاکت، اعتیاد ،فحشا، بی خانمانی، فروش اعضای بدن ، گور خوابی، کارتن خوابی و دهها مورد دیگر در گیر کرده است و حکومتگران و اعوان و انصارشان از طریق اختلاسها و حقوقهای نجومی و زمین خواریها و دزدیهایی که مدام در دعواهای جناحی بر سر ربودن گوی قدرت از همدیگر افشا میکنند مشغولند. در چنین وضعیتی طبیعی است که در پرداختن به مسائل و مشکلات جامعه، مردم را نادیده بگیرند و جایگاهی برای ما قائل نباشند و چنین شرایطی را بدست قضا و قدر از نگاه خودشان بسپارند.

اما در مقابل چنین اوضاعی با کوچکترین اعتراض کارگران و مردم کارد به استخوان رسیده به بی حقوقیهایی که بر زندگی مردم تحمیل کرده اند، بلافاصله نیروهای اطلاعاتی و انتظامی شان را در مقابل مردم به صف کرده و معترضین را دستگیر و روانه زندان میکردند. طی چهل و سه سال اخیر مردم با چنین وضعیتی روبرو بوده اند و همچنان این روند ادامه دارد. مسئله وجود ویروس کرونا و برخورد به آن جدای از دیگر مسائل و معضلات و سیاستهای موجود نیست. طی دو سال اخیر به اعتراف زالی و نمکی حکومت با دروغ پردازی های بیشماری چنان قتلگاهی را برای مردم رقم زده است که روزانه تعداد زیادی از انسانها را بدون کوچکترین تعهد روانه قبرستانها کرده و هیچوقت هیچ آماری از مرگ و میر ناشی از کرونا ارائه ندادند و بقول زالی کمکهای جهانی و پزشکان بدون مرز را از فرودگاه رد کرده و انها را برگرداند و وقتی کارشناسان سازمان جهانی بهداشت به ایران آمده بودند از انها خواسته اند که در رسانه هایشان از نظام سلامت ایران تعریف کنند و آمارهای قربانیان کرونا را پنهان کرده اند. این جنایت و نسل کشی که با همدستی عناصر سرمایه جهانی و سکوت آنها نسبت به اینهمه دروغ و نیرنگ که خودشان شریک واقعی این نسل کشی هستند و مرگ هزاران هزار انسان را بهمراه داشته قابل چشم پوشی نیست و باید در ابعاد وسیعی افشا شود. مسئولین اگاهانه قتلگاهی بر پا کردند که هزاران انسان از پیر و جوان و کودک را در خود بلعید و از طرفی اقای خامنه ای اعلام میکند ورود واکسن امریکایی و انگلیسی به ایران ممنوع میباشد. در چنین بحرانی به گفته زالی و نمکی کشورهای دوست ایران نیز وسط راه انها را رها کرده و به ایران واکسن ندادند. این چگونه کشورداری است که خود مسئولین و حکومتیان قادر به انجام وظائفشان نیستند و کوچکترین اقدامی برای جان انسانها نکرده و اینهمه انسان را قربانی مطامع و منافع سیاستهای گندیده و قرون وسطایی خود کردند. شماهایی که قادر به کوچکترین اقدامی جهت پیشگیری یا مداوای ویروس کرونا نبودید چگونه است که ادعای مدیریت جهانی کرونا را دارید و با بی شرمی تمام‌ گفتید اگر امریکا به کمک نیاز دارند حاضریم به انها کمک‌ کنیم.

براستی چنین جنایتی را چه کسانی یا ارگانی باید پاسخ دهند. اینهمه عزیزان ما را کشتید و انها را با شرایط غیر معقولی در بیمارستانها و سپس قبرستانها رها کردید. جواب جان از دست رفته اینهمه انسانهای عزیزی که با سیاستهای وحشیانه شما بخاطر حفظ قدرتتان از دست رفت را چه کسانی باید بدهند؟ چرا وقتی قادر به مدیریت و حفط جامعه نیستید مردم را رها نمیکنید و بروید تا خود مردم تشخیص دهند چگونه باید زندگی کنند؟ با دروغ گویی و سرکوب و کشتار و زندان بجایی نخواهید رسید.

شما آقایان باید تکلیفتان را در مقابل تمام بی کفایتی هایتان مشخص کنید و اعتراف کنید که طی اینهمه سال با مردم چه ها کرده اید و چگونه موجودیت مردم را دستخوش سیاستهای سرکوبگرانه و غارتگرانه خود قرار داده‌اید و بگوئید قادر به زمامداری نیستید، در غیر اینصورت مردم تکلیفتان را روشن خواهند کرد.

ناهید خداجو

*ابتلای سپیده قلیان به بیماری کووید19 درزندان بوشهر

اینستاگرام جمال حیدری وکیل سپیده قلیان:

سپیده قلیان بیش از یک هفته است که به کرونا مبتلا شده و آزمایش او مثبت شده است.

طی این مدت همه گونه اقدامی جهت درخواست اعطا مرخصی و ادامه درمان خارج از زندان صورت پذیرفت اما هیچ پاسخ و نتیجه ای بهمراه نداشت و بهانه های مختلف، مانع مرخصی او شد.

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید