اخباروگزارش های کارگری 15 آبان ماه 1401

شخصی سازی فونت
  • کوچکتر کوچک متوسط بزرگ بزرگتر
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

پنجاه و دومین روزاعتراضات نسبت به قتل مهسا (ژینا) امینی در مقر گشت ارشاد تهران: اگه با هم یکی نشیم، یکی یکی تموم می‌شیم!ازروز یکشنبه 15آبان ماه، همزمان با پنجاه و دومین روز اعتراضات نسبت به قتل مهسا (ژینا) امینی در مقر گشت ارشاد تهران که از روزجمعه 25 شهریوربا برپایی تجمع مقابل بیمارستان کسری تهران آغازشد،چه خبرها؟الف- برگزاری مراسم های خاکسپاری و گرامیداشت جان باختنگان اعتراضات سراسری اخیر:

- شعله ور شدن خشم اهالی مریوان بدنبال خاکسپاری نسرین قادری از جان باختگان اعترضات سراسری روزجمعه 13 آبان در تهران با دخالت نیروهای سرکوبگر دولت ودستگاه رهبری برای جلوگیری از حضوراهالی واعتراضات گسترده در خیابان،مدرسه وبازار


ب - تجمع،راهپیمایی و جنگ وگریزخیابانی درشهرهای زیر:
- بوکان
- تهران(ستارخان،صادقیه،نازی آباد،هفت حوض)
- سنندج
- کرمانشاه
- مریوان

ج - اعتصاب وتحریم کلاس،تجمع،راهپیمایی و حضور بدون تفکیک جنسیتی در سلف،دیوار نویسی دانشجویان و انتشار بیانیه های اعتراضی دانشجویان:

- دانشجویان دانشگاه صنعتی ارومیه
- دانشگاه نوشیروانی بابل
- دانشگاه علوم پزشکی تبریز
- دانشکده تربیت بدنی دانشگاه تهران
- دانشكده زبان‌ها و ادبیات خارجی دانشگاه تهران
- دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران
- دانشکده روانشناسی و علوم تربیتی دانشگاه تهران
- دانشکده الهیات دانشگاه تهران
- پردیس هنرهای زیبا دانشگاه تهران
- دانشکده‌های مدیریت و اقتصاد و مهندسی کامپیوتر دانشگاه شریف
- دانشگاه علم و فرهنگ
- دانشگاه هنر و معماری پارس
د - دانش آموزان در مدارس وخیابان شهرهای :
- بوکان
- زاهدان
- شهریار
- کرج
- مریوان

ه- اعتصاب کسبه بازار شهرهای:
- خاش
- مریوان

و
- فراخوان طوفان توییتری شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران، در محکومیت قتل حکومتی بیش از ۵۰ کودک در کمتر از دو ماه گذشته در روز پنج شنبه، ۱۹ آبان ۱۴۰۱
- بیانیه شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران در اعتراض به دستگیری "توماج صالحی" و حمایت از هنرمندان و ورزشکاران و خبرنگارانی که در سمت مردم به‌جان‌آمده ایستادند
فراخوان طوفان توییتری شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران، در محکومیت قتل حکومتی بیش از ۵۰ کودک در کمتر از دو ماه گذشته در روز پنج شنبه، ۱۹ آبان ۱۴۰۱
#نه_به_کودک_کشی
#StopKillingChildrenInIran
این طوفان توییتری در تاریخ ۱۹ آبان ۱۴۰۱، از ساعت ۲۱ تا ۲۳ شب به‎وقت ایران ، ۱۸:۳۰ تا ۲۰:۳۰ به‎وقت اروپای مرکزی و ۱۲:۳۰ تا ۱۴:۳۰ به وقت نیویورک و تورنتو) با استفاده از هشتگ‎های زیر به دو زبان انگلیسی و فارسی برگزار می‌گردد.
#نه_به_کودک_کشی
#StopKillingChildrenInIran
حدود دوماه از قتل حکومتی ژینا گذشت. نیروهای نظامی و امنیتی و لباس شخصی‌های قداره‌بند و بسیجیان، صدها نفر را در سراسر کشور قتل عام کردند تا ثابت کنند #مهسا امینی را نکشته‌اند. آنها کودکان و جوانان را به رگبار بستند، دانشگاه را به محل جنایت تبدیل کردند، زندان را به آتش کشیدند و زاهدان را غرق در خون کردند و از کوردستان تا بلوچستان و لرستان و خوزستان و اردبیل و گیلان و مازندران و آمل و دهدشت و ارومیه و تهران و مشهد و ...، جنایتی را از کودکان، نوجوانان و مردم آزادی‌خواه دریغ نکردند. نزدیک به دو ماه است که حمام خون راه انداخته اند، اما نوجوانان و جوانان ما اکنون غُراتر از دوماه پیش شعار ترقی‌خواهانه‌ی قرن « #زن_زندگی_آزادی» را فریاد می‌کشند، چرا که نام #ژینا رمز حریت و آزادگی شده است. این اسم‌رمز، دیگر از حافظه مدرسه و خانه و کوچه و خیابان پاک نمی‌شود. #ژینا، اسمی رمزی شد برای همه‌ی ستمدیدگان، برای زنان، برای دانش‌آموزان، برای معلمان برای دانشجویان، برای ورزشکاران، برای هنرمندان و برای همه‌ی آنهایی که چهل و اندی سال است که به شکل‌های مختلف مورد خشونت سیستماتیک قرار می‌گیرند. با این اسم رمز، همدردها، یکدیگر را در سراسر کشور یافتند، دست در دست یکدیگر نهاده و نوعی همبستگی ایجاد کردند که وحشتی جنون‌آمیز برای حاکمیت جور رقم زده‌‌اند.
در طی این سرکوب سیستماتیک، تاکنون جانِ‌عزیزِ ۵۴ دانش‌آموز و کودک را به بی‌رحمانه‌ترین شکل گرفته‌اند؛ از نیکا و سارینا تا ابوالفضل و اسرا و مبین و دیگر دانش‌آموزان و کودکان سیستان و بلوچستان و کرمانشاه و گیلان و لاهیجان و مازندران و کردستان و آذربایجان و مشهد و...
حاکمان، باید بدانند که شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران و جامعه‌ی معلمان شاغل و پیشکسوتان بازنشسته، این قساوت‌ها و سبوعیت را تحمل نمی‌کند و اعلام می‌دارد که ما از مردم هستیم و آن گلوله‌ها و ساچمه‌هایی که در خیابان‌ها به مردم می‌زنید، روح و جان ما را هدف قرار می‌دهد. نفس دانش‌آموز با نفس ما درهم آمیخته و ما نمی‌توانیم در میانه‌ی باروت و آتش و ساچمه، روی تخته‌سیاه تمرکز کنیم و برایمان مهم نباشد که حال فرزندان این سرزمین چگونه است. اگر مردم و جامعه فریاد می‌زند، ما هم بخشی از این فریاد و تظلم‌خواهی هستیم.
شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران، از تمامی معلمان شاغل و بازنشسته و آحاد جامعه تقاضا دارد تا با حمایت‌های خود، در کنار دانش‌آموزان، جوانان، دانشجویان، کارگران، بازاریان، ورزشکاران، هنرمندان باشند و خانواده‌های دادخواه را تنها نگذارند و به یاری‌شان برخیزند. از همین‌رو، این شورا از همه‌ی معلمان و دیگر آحاد جامعه می‌خواهد که در طوفان توییتری روز پنج‌شنبه ۱۹ آبان شرکت، و بار دیگر در محکومیت کشتار دانش‌آموزان و نیز نسبت به ظلم‌های انجام شده علیه مردم مظلوم، اعتراض خود را اعلام نمایند.
نمونه توییت‌ها:
• در محکومیت کودکان کشته شده در #ایران از طوفان توئیتری نوزدهم آبان ماه حمایت کنید.
#نه_به_کودک_کشی
#StopKillingChildrenInIran
به حقوق کودکان احترام بگذارید! معلمان و کودکان زندانی را آزاد کنید!
#نه_به_کودک_کشی
#StopKillingChildrenInIran
•جرم کودکان زندانی چیست؟ آزادشان آزاد کنید! (می‌توانید مقامات را اینجا تگ کنید)
#نه_به_کودک_کشی
#StopKillingChildrenInIran
• احترام به کنوانسیون حقوق کودکان
#نه_به_کودک_کشی
#StopKillingChildrenInIran
• کودکان، معلمان و فعالان صنفی زندانی در #ایران را آزاد کنید (هر تعداد که می‌توانید را اینجا نام ببرید و سپس هشتگ‌های زیر را اضافه کنید)
#نه_به_کودک_کشی
#StopKillingChildrenInIran
چه کارهای دیگری می‌توانید برای حمایت انجام دهید:
• تصویر پروفایل خود را از هم اکنون تا ۱۹ آبان، به تصاویر پیوست شده یا هشتگ‌ها ذکر شده تغییردهید.
• با پلاکاردهایی که خواستار آزادی کودکان زندانی در ایران هستند عکس بگیرید و عکس‌های خود را برای ما ارسال نمایید
ارسال متن و یاداشت‌های همبستگی به شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان

ایمیل:
- این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید;
- این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
کانال تلگرام:
- t.me/kashowra
صفحه‌ی اینستاگرام:
- https://instagram.com/kashowra
توییتر:
- https://twitter.com/CoordinatingA

@kashowranews
بیانیه شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران در اعتراض به دستگیری "توماج صالحی" و حمایت از هنرمندان و ورزشکاران و خبرنگارانی که در سمت مردم به‌جان‌آمده ایستادند
روز یکشنبه 15 آبان، شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران بیانیه ای بشرح زیر در اعتراض به دستگیری "توماج صالحی" و حمایت از هنرمندان و ورزشکاران و خبرنگارانی که در سمت مردم به‌جان‌آمده ایستادند،منتشرکرد:
«رپ» سبکی است در موسیقی که از دهه ۹۰ میلادی و توسط سیاهان آمریکا در اعتراض به تبعیض نژادی رواج یافت و به سرعت جای خود در بین جوانان جهان پیدا کرد. این سبک اساساً بر مبنای اعتراض شکل گرفته‌است.
"توماج صالحی" رپر جوان کشورمان حدود دو سال است که در اعتراض به بی‌عدالتی حاکمیت و نابرابری‌های موجود در جامعه هنرنمایی می‌کند. او مسئولیت اجتماعی و تعهد خود را نسبت به اقشار مختلف جامعه از جمله معلمان کشور ایفا کرده و پیش از این کلیپ‌هایی در حمایت از معلمان و آرمان‌های معلمی منتشر کرده است.
در قیام # مهسا امینی (ژینا) نیز جهت همراهی با مردم از دردهای جامعه و خواسته های طردشدگان که با حضور در خیابان علیه بی‌عدالتی‌ها عصیان کرده‌اند، به مسئولیت تاریخی و تعهد اجتماعی یک هنرمند جامه عمل پوشاند.
اما قدرت طلبان و تمامیت خواهان حکومتی نتوانستند او را تحمل کنند و در تاریخ ۸ آبانماه با مجموعه‌ای از نیروهای سرکوبگر به خانه‌ای که این هنرمند مردمی در آن حضور داشتند هجوم برده و با خشونت هرچه تمام او را به همراه دوستانش می‌ربایند. و طی یک نمایش تلویزیونی و با اخذ اعتراف اجباری قصد " ترور هنر" او را دارند، هرچند چون همیشه سازندگان چنین سناریوهای مبتذلی هرگز نتوانستند کمترین اقناعی را حتی در میان هواداران اندک خود ایجاد کنند.
شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران ضمن‌ حمایت از همه هنرمندان، ورزشکاران، خبرنگاران، موزیسین‌ها و سینماگرانی که در کنار اعتراض‌های عدالتخواهانه‌ی مردمی قرار گرفته و سمت درست تاریخ ایستاده‌اند، دستگیری و بازداشت "توماج صالحی" را محکوم می‌کند و برخوردهای غیرقانونی، غیرانسانی با شهروندان را خلاف تمامی تعهدات و موازین اخلاقی، ملی و جهانی می‌داند، این شورا به‌تاکید خواهان آزادی بی‌قید و شرط "توماج صالحی" است.
شورای هماهنگی به حاکمیت هشدار می‌دهد: با توجه به ابعاد گسترده سرکوب‌ و شلیک‌های خیابانی و انسداد سیاسی، راه بازگشت و اصلاح را به دست خود مسدود ننماید. دور اندیشی اقتضا می‌کند که صدای "نه" بزرگ ملت شنیده شود و بیش از این، با فریادِ درپیچیده در گوشه گوشه‌ی کشور، در نپیچد. در این‌شرایط عاقلانه‌ترین راه، ایجاد شرایطی است تا سرنوشت ملت ایران به دست خودشان رقم بخورد، این‌کار مستلزم این مهم است که: قدرتِ مردم دستِ‌کم گرفته نشود و دست‌های آلوده از گلوی "آزادی" کوتاه گردد.
تجمع امروز دانشجويان پرديس شمالى دانشگاه تهران علی‌رغم فشارهای امنیتی و از سر گذراندن حادثه‌ی ۷آبان که با یورش نیروهای لباس شخصی به دانشکدگان فنی همراه بود، با شعارهاى:
"آبان ماه خونه، خون رو زمين ميمونه"
"دانشگامون ترسيده، دانشجو راه نميده"
"دانشگاه شده زندان، شريف بهشتى تهران"
"حيا كنيد حيا كنيد دانشجو رو آزاد كنيد"
گفته می‌شود این تجمع به واسطه‌ی درگیری حسين ايزديار( مسئول حراست فيزيكى دانشگاه تهران) با دانشجویان و توهین و تهدید آن‌ها به پرونده‌سازی و همچنین تماس با حراست زن جهت برخورد با دانشجویان دختر خاتمه یافت و مسئولین حراست در همکاری با ایزدیار، تمام در‌ب‌های پردیس شمالی را بستند و اقدام به اخذ غیرقانونی کارت دانشجویان کردند.
گزارشی از تجمع دانشجویان دانشکده تربیت بدنی دانشگاه تهران
امروز داخل دانشکده تربیت بدنی دانشگاه تهران دانشجوها تجمع کرده بودند و شعار میدادند. حراستی‌ها کنار دانشجوها راه میرفتند بدون اینکه چیزی بگویند. اما بعد از مدتی ایزدیار دانشجوها رو تهدید کرد و با لحن تندی به دانشجوها توهین کرد.
سپس تعدادی از حراستی ها بچه هارو گرفتند و بقیه داشتند از بچه‌ها کارت میخواستند که ایزدیار به حراستی‌ها گفت جلو در همه کارتها رو توقیف کنند.
موقع خروج تعداد زیادی از کارتها توقیف شد و عکس گرفته شد و حتی از صورت بچه ها هم عکس گرفتند. به سختی اجازه خروج میدادند؛ حتی با ارائه سامانه و کارت دانشجویی و تهدید میکردند که دانشجوها را میبرند دفتر حراست و حتی کیف دانشجویان را نیز میگشتند تا کارتشون رو بگیرند.
یکی از دانشجوها مورد ضرب و شتم شدید قرار گرفت به‌طوری که یکی دو نفر از آن‌ها دانشجو رو گرفته بودند و نفر بعدی که لباس مشکی و ماسک داشت صندلی رو برد بالا تا بزنه تو سر دانشجو.
امروز،حراست دانشگاه تهران در بی‌شرمی و وقاحت چیزی کم نگذاشت!
گزارش روز ۱۵ آبان ماه از پردیس شمالی دانشگاه تهران
جمعی از دانشجویان پردیس شمالی دانشگاه تهران امروز در محوطه دانشکده تربیت‌بدنی دست به اعتراض زدند. جدا از حضور عده‌ای مشکوک به لباس شخصی، تمام مسئولین حراست دانشگاه تهران از جمله سجاد خاکساری، حسین ایزدیار و کوثری که در سرکوب اخیر دانشجویان عامل اصلی بودند، حضور داشتند. در ابتدای شکل‌گیری تجمع، برخی از عوامل حراست کل، دانشجویان را تهدید به دستگیری و ضبط کارت دانشجویی کرده و در نهایت کار به درگیری کشانده می‌شود. با این وجود، دانشجویان اعتراض خود را در حمایت از دانشجویان تعلیقی و اقدامات ضددانشجویی حراست آغاز کرده و مسیر خود را پیش رفتند. در پایان تجمع، حسین ایزدیار( رئیس حفاظت فیزیکی دانشگاه تهران) با عربده‌کشی شدید و فحاشی اقدام به تهدید و ارعاب دانشجویان کرد.
با تکیه بر گزارشات پس از پایان تجمع، مأمورین حراست دانشگاه در جست‌‌وجوی دانشجویان، با کمال وقاحت و ‌بی‌قانونی حتی درب‌های سرویس بهداشتی بانوان را نیز به زور باز کرده‌اند و کارت برخی دانشجویان را با کمال گستاخی در آن وضعیت با خشونت شدید ضبط کردند. هنگام خروج از درب پردیس شمالی نیز، از اکثر دانشجویان عکس‌برداری شده و کارت تعداد دیگری را ضبط کردند. به گفته‌ی دانشجویان حاضر در محل، برخی دانشجویان به هنگام خروج، در اتاقک حراست پردیس شمالی دچار ضرب‌و‌شتم و فحاشی شده و سپس با ازدحام و فشار باقی دانشجویان، آزاد شدند. ضرب‌و‌شتم یکی از دانشجویان به گونه‌ای بود که این دانشجو توسط چند نفر از نیروهای حراست گرفته شده و فرد دیگری در حال کوبیدن یک صندلی بر سر دانشجو بوده است.
فضای عربده‌کشی، رفتار خشونت‌آمیز، وارد کردن اتهامات کیلویی و بی‌پایه‌ و اساس به‌ اکثریت دانشجویان‌ و کتک زدن آنان توسط سران حراست دانشگاه که روی کاغذ وظیفه‌ی نگهبانی از دانشجو و مقام دانشجویی را دارند، به وفور تأیید شده است.
در انتها که دانشجویان به رفتار خشونت‌آمیز و کتک زدن دانشجویان اعتراض می‌کردند، سران حراست دانشگاه همه دانشجویان را تهدید به تحویل به نیروهای امنیتی کرده‌اند.
◾اخباری مبنی بر دستگیری و مفقودی دو دانشجو نیز گزارش شده که همچنان تایید نشده است.
۱۵آبان۱۴۰۱
فراخوان تحصن دانشجویان دانشکده الهیات دانشگاه تهران
دانشجویان این دانشکده در اعتراض به سرکوب، بازداشت و ممنوع الورودی عده ای از دانشجویان دست به تحصنی مسالمت آمیز خواهند زد
زمان و مکان : دوشنبه 16 آبان ساعت 10، لابی دانشکده

فراخوان تحصن دانشجویان دانشکده روانشناسی و علوم تربیتی دانشگاه تهران
این تحصن در اعتراض به بازداشت دو دانشجوی این دانشکده برگزار می‌گردد
زمان و مکان : دوشنبه 16 آبان ساعت 12:30، لابی دانشکده روانشناسی و علوم تربیتی
فراخوان تحصن دانشجویان دانشکده تربیت بدنی و دانشکده زبان ها و ادبیات خارجی دانشگاه تهران
زمان و مکان : سه شنبه 17 آبان ساعت 12:30، محوطه ساختما ظفر دانشکده تربیت بدنی و علوم ورزشی
فراخوان تحصن دانشجویان پردیس هنرهای زیبا دانشگاه تهران در اعتراض به بازداشت و سرکوب دانشجویان
زمان و مکان : دوشنبه 16 آبان پس از صرف ناهار، زمین فوتبال پردیس
بیانیه جمعی از دانشجویان دانشکده اقتصاد علامه طباطبائی
به نام زن، زندگی، آزادی
دانشگاه هنوز زنده‌ است. هرروز برای ما فرصتی است تا نفرت و انزجار خود را نسبت به استبداد و ظلم ابراز کنیم و به یاد داشته باشیم که هویت ما به عنوان دانشجو اجازه‌ی سکوت و بی‌تفاوتی در برابر چنین اوضاعی را نمی‌دهد.
آنچه امروز بر کشور ما حاکم است و دانشگاه را هم در بر می‌گیرد شایسته‌ی ما نیست.
سال‌هاست که شما حقوق اولیه‌ی ما را انکار کرده‌اید و هر ستمی را بر ما روا داشته‌اید و شرمی هم از کارنامه‌ی اعمال دهشت‌بارتان ندارید. ما فراموش نمی‌کنیم که شما برای سرکوب مردم آزادی‌خواه و دانشجویان حق‌طلب این مملکت چه جنایاتی مرتکب شدید. از یاد نمی‌بریم که به دانشگاه‌ها و خوابگاه‌ها هجوم آوردید و به دانشجوها آسیب رساندید و بازداشت کردید و فضایی امنیتی ساختید.
اعتراض حق دانشجوست. سیاست‌های کنترل‌گرانه‌ی شما تمام ابعاد زندگی‌هایمان را به تباهی کشانده و هستی ما را در معرض خطر قرار داده است و ما به این شرایط معترضیم. زندگی ما ارجمندتر از آن است که به خواری بگذرد و در چنین دورانی تلف شود.
دانشجویان این شیوه‌ی زیست تحمیلی را برنمی‌تابند و دیری‌ست که طاقتشان به سر رسیده‌ است. ما چنان در این سرزمین منتشریم که شما از بیمتان در تمام دانشگاه‌ها و خوابگاه‌ها مزدور و‌ جاسوس گماشته‌اید و از هیچ تلاشی برای آزار فروگذار نمی‌کنید. پایان شما نزدیک است. باید بدانید که بازنده‌ی این جنگی که به راه انداخته‌اید خودتان هستید. از ترستان است که شیوه‌ی وحشت‌پراکنی پیش گرفته‌اید. ما از شما، از تعلیق و اخراج، بازداشت، از تهدید و ارعاب و حتی مرگ نمی‌ترسیم.
پیش از به یغما رفتن ثروت‌های ملی که حق تمام مردم است و خالی شدن سفره‌هایمان، آزادی ما سلب شد. فقر و فلاکت و سیه‌روزی در کشور ما از زمانی آغاز شد که به زنجیر کشیده شدیم و در چنگال دیکتاتوری افتادیم.
ما پیش از هر عنوان و مقامی، انسانیم. اقتصاد امری انسانی است و در بستر اجتماع معنا می‌یابد. با در بند کشیدن و سرکوب و قلع و قمع کردن افراد یک جامعه نمی‌توان توقع داشت که نظام اقتصادی سالم برقرار باشد و رشد و توسعه حاصل شود. بقای ما را آزادی تضمین می‌کند.
تا زمانی که زنده‌ایم برای آزادی مبارزه و ایستادگی می‌کنیم
و
ما
هنوز
زنده‌ایم.
گزارش_شما ۲۳
روز ۱۴ آبان در یکی از مدارس دخترانه ی متوسطه اول ناحیه ۲ رشت، که من هم در آنجا تدریس می‌کنم، یک برنامه‌ی حکومتی برای روز دانش آموز در حال اجرا بود که ناگهان همه‌ی دانش آموزان هم صدا در حیاط سرودی از نمادهای این جنبش را خواندند و با خواهش و تطمیع مدیر هم ساکت نشدند و این خواندن جمعی در راهروها و کلاس ادامه دار شد.
روز بعدش بچه ها را کلاس به کلاس تهدید کردند. مدیر مدرسه خانم …، دانش اموزان را تهدید کرده کە دفعه‌ی بعد اسامی یک به یک شما را به اداره می دهم تا از مدرسه اخراج تان کنند. وقتی سرکلاس رفتم خیلی از بچه ها مضطرب بودند و من سعی کردم آرامشان کنم. آیا درست است دخترانی که ۱۲/۱۳ سال بیشتر ندارند این گونه نگرانشان کرد
[ نام مدیر و مدرسه‌ی فوق‌الذکر نزد ما محفوظ است و اطلاعات تکمیلی را در اسرع وقت اعلام خواهیم کرد]
برگرفته از کانال شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران
سرکوبی از جنس محرومیت تحصیلی
"تمام دانشجویان ارشد گرایش تئاتر ورودی ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ دانشگاه هنر تهران مشروط شدند."
طبق گزارشات رسیده، دانشجویان مقطع ارشد در گرایش تئاتر دانشگاه هنر تهران با مراجعه به سامانه‌ی گلستان، متوجه مشروط اعلام شدن نیم سال اول تحصیلی ۱۴۰۱ و محرومیت شرکت در امتحانات شده‌‌اند.
بدین ترتیب دانشگاه هنر در جهت سرکوب اعتراضات و اعتصابات، تمامی دانشجویان کارشناسی ارشد گرایش تئاتر ورودی ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ را مشروط و محروم از امتحان پایان‌ترم کرده است و همچنین برای دانشجویان بعضی از کلاس‌های دوره کارشناسی، علی‌رغم عدم تشکیل کلاس و عدم ثبت غیبت توسط استاد مربوطه، نمره‌ی صفر رد شده است.
تبدیل دانشگاه علوم تحقیقات به اردوگاه!
دانشگاه آزاد تهران واحد علوم و تحقیقات در راستای نقض کامل حقوق دانشجویی، از زمان آغاز ترم، مقابل درب ورودی میله‌هایی تعبیه کرده که تنها یک فرد امکان رد شدن دارد و مقابل هر راهرو دو نیروی حراست جهت تفتیش کیف و گوشی دانشجویان قرار دارند. در مرحله‌ی بعد نیز یک دوربین نصب شده که دانشجو تنها در صورت برداشتن ماسک مقابل آن، امکان ورود به دانشگاه را دارد. همچنین ضبط کارت به صورت رندوم و بی هیچ دلیلی در این دانشگاه در جریان است.
نیلوفرمیرزایی بافتی دانشجوی رشته گرافیک( ارتباط تصویری) دانشگاه الزهرا ورودی ۱۴۰۰، روز سه‌شنبه ۱۰ آبان حوالی ساعت ۱۵ در دانشگاه توسط نیروهای لباس‌شخصی بازداشت و اکنون در زندان اوین به سر می‌برد.
تا بدین لحظه از نهاد بازداشت‌کننده و وضعیت ایشان اطلاع دقیقی در دست نیست.
سرونازاحمدی دانش‌آموخته کارشناسی ارشد مددکاری دانشگاه علوم بهزیستی(ولنجک)، صبح امروز توسط نیروهای امنیتی در منزل خود بازداشت شده است.
تا بدین لحظه از نهاد بازداشت‌کننده و وضعیت ایشان اطلاع دقیقی در دست نیست.
همایون سلیمانی، دانشجوی مهندسی برق ورودی ۹۸ دانشگاه علم و صنعت و از فعالین دانشجویی این دانشگاه، شامگاه شنبه مورخ ۱۴ آبان در منزل خود توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده است.
تا بدین لحظه از نهاد بازداشت‌کننده و وضعیت ایشان اطلاع دقیقی در دست نیست.
محمدحسین همت‌پور دانش‌آموخته هوش مصنوعی دانشگاه امیرکببر و فعال دانشجویی سابق، صبح امروز ۱۵آبان طی یورش نیروهای امنیتی به خانه خود بازداشت شده است.
تا بدین لحظه از نهاد بازداشت‌کننده و وضعیت ایشان اطلاع دقیقی در دست نیست.
پارسا شجاعی، دانشجوی رشته آمار ورودی ۱۴۰۰دانشکده ریاضی دانشگاه بهشتی؛ یکی از دانشجویانی که طی روزهای گذشته بارها نیروهای امنیتی اقدام به ضرب و شتم و ربودن وی کرده بودند، بامداد یکشنبه مورخ ۱۵ آبان ماه مقابل درب منزل اقوام خویش ربوده شده است.
تا بدین لحظه از نهاد بازداشت‌کننده و وضعیت ایشان اطلاع دقیقی در دست نیست.
کامیارفکور، دانش‌آموخته رشته جفرافیا-محیط زیست دانشگاه پیام نور بابلسر، صبح امروز طی یورش نیروهای امنیتی به خانه خود بازداشت شده است.
تا بدین لحظه از نهاد بازداشت‌کننده و وضعیت ایشان اطلاع دقیقی در دست نیست.
ریحانه معروف، دبیر شورای صنفی دانشکده‌ علوم اجتماعی دانشگاه تهران برای دومین بار از آغاز اعتراضات، امروز ۱۵آبان مقابل درب دانشکده توسط لباس شخصی‌ها ربوده شد.
از وضعیت فعلی و نهاد بازداشت کننده ایشان اطلاعی در دست نیست.
احضار محمد ملاکی به هیات تخلفتات اداری به اتهام شرکت در تجمعات
محمد ملاکی معلم و فعال صنفی بوشهری شاغل در ناحیه دو تبریز به اتهام شرکت در تجمعات اعتراضی معلمان به هیات تخلفات اداری بوشهر احضار شده و باید طی ده روز آینده دفاعیه خود را بابت این اتهام به دادگاه ارایه دهد.
شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران به عوامل حراستی و هیات‌های تخلفات اداری هشدار می‌دهد: دست از پرونده سازی علیه معلمان بردارند. یقینا روزهای روشن فراخواهد رسید و سیاهی زمستان پایان خواهد یافت.
شورای سازماندهی اعتراضات کارگران پیمانی:
1- گزارشی از فضای اعتراضی در میان همکاران رسمی وزارت نفت
همکاران رسمی شرکت نفت و گاز پارس شاغل در سی و هفت سکوی گازی در منطقه پارس جنوبی؛ چند روزی است که در اعتراض به عدم اجرای ماده ده، عدم اصلاح جداول بدو استخدام و پاسخ نگرفتن سایر مطالبات خود گزارش های روزانه میزان استخراج و تولید این سکوها و همچنین فرم های دستور کار تعمیرات را به مقامات بالاتر ارسال نمی کنند.
هر کدام از این سکوها روزانه چیزی حدود بیست و هشت میلیون متر مکعب گاز و میعانات گازی تولید می کنند که برابر مقررات کاری میبایست به طور روزانه میزان تولید مستقیما از هر سکو به مدیران گزارش تا بر اساس آن وزارتخانه برای مصارف شهری در استانها، کارخانجات و خوراک صنایع برنامه ریزی کند. عدم ارسال این گزارشها وزارت نفت را با مشکلات جدی مواجه می کند.
از فردا شانزده آذر نیز در ادامه اقدامات معترضانه؛ مقرر شده همکاران رسمی بطور گسترده و هماهنگ در همه واحدها غذای روزانه محل کار را دریافت نکنند.
همکاران رسمی با اعلام این خبرها و تصمیماتشان می گویند چگونه در کمتر از یکساعت مجلس به افزایش بیست درصدی حقوق نیروهای مسلح رای میدهد اما بیش از ده سال است که به قانون مصوب و بندهای معیشتی آن برای کارکنان نفت بی توجه است.
به دنبال اعلام این حرکت نمادین اعتراضی مدیریت شرکت نفت و گاز پارس در اطلاعیه هایی اعلام کرده است که بطور جد اخطار داده میشود که چنین اقداماتی باعث سوء استفاده معاندین نظام و شبکه های بیگانه خواهد بود و تهدید کرده است که انتشار هرگونه پیامی با محتوای تشویق به اعتصاب و اخلال در فرآیند تولید نفت و گاز با برخوردهای قانونی مواجه خواهد شد.
علیرغم این تهدیدات همکاران مصمم به ادامه اعتراضات خود در اشکال مختلف هستند.
شورای سازماندهی اعتراضات کارگران پیمانی ضمن تاکید بر اعتصاب به شکل سراسری در همه بخش های نفت از این اقدام همکاران رسمی حمایت کرده و برای پشتیبانی از این اعتراضات از همکاران رسمی تقاضا دارد تصاویر و فیلم های اقدامات اعتراضی خود را به این شورا ارسال نمایند.
2- فرید کوراوند و محمد ململی گلزاری دو همکار ما همچنان در بازداشت بسر میبرند
همانطور که مطلع هستید در جریان اعتراضات همکاران پروژه ای در همبستگی با اعتراضات مردمی طی روزهای هجده و نوزدهم مهر در سایت یک بوشهر، کنگان و فاز 2 پالایشگاه آبادان بیش از 250 نفر از همکاران ما بازداشت شدند.
در این مدت زیر فشار فضای اعتراضی در نفت و اولتیماتوم های همکاران بسیاری از آنها البته با قید وثیقه و یا کفالت و حتی پرداخت جریمه نقدی آزاد شده اند.
طبق گزارشاتی که به شورای سازماندهی رسیده است؛ اکنون دو نفر دیگر از همکاران به اسامی فرید کوراوند شاغل در سایت یک و محمد ململی گلزاری شاغل در فاز دو پالایشگاه آبادان هنوز در بازداشت بسر میبرند.
گفته میشود تعدادی دیگر هنوز در بازداشت هستند اما بدلیل فضای امنیتی حاکم و وجود واحد ها و کارگاههای متعدد اطلاعات بیشتری دریافت نکرده ایم.
شورای سازمانده اعتراضات کارگران پیمانی نفت بر آزادی فوری و بدون قید و شرط همکاران بازداشتی تاکید دارد.
با قدرت اعتراضات سراسری میتوان تمام دستگیر شدگان اعتراضات مردم را آزاد کرد.
جان باختن یک کارگر جوان در عسلویه بر اثر سقوط از ارتفاع
روز یکشنبه 15 آبان،یک کارگر30 ساله گروه نصاب شرکت پیمانکاری جهان پارس شاغل در سایت یک پتروشیمی بوشهر بر اثر سقوط از ارتفاع جان خودراازدست داد.
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید